Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Pozor! Európska centrálna banka likviduje Euro | Ako si ochrániť peniaze


Pozor! Európska centrálna banka likviduje Euro | Ako si ochrániť peniaze

Od včera vykupuje Európska centrálna banka (ECB) dlhopisy členských krajín a to v hodnote 60 miliárd eur. Mesačne a minimálne do septembra 2016! To znamená, že najbližších 19 mesiacov "naleje" ECB na trhy vyše bilióna eur ...

... vyše 2.500 eur na každého obyvateľa eurozóny. Európska centrálna banka má síce zakázané vykupovať dlhopisy členských štátov, ale na to sme si už zvykli, že eurozóna nemá problém porušovať svoje vlastné pravidlá. O to dôležitejšie je si premyslieť, ako na tom získate. Alebo aspoň nestratíte.Ako si ochrániť peniaze pred hroziacou infláciou

Ako prvé si treba uvedomiť, čo sa vlastne stane, ak Európska centrálna banka vykúpi mesiac čo mesiac štátne dlhopisy v hodnote 60 miliárd eur. Po prvé, stúpne po dlhopisoch dopyt (lebo k dnes existujúcemu dopytu pribudne dopyt generovaný peniazmi od ECB), čo znamená, že klesne ich cena, teda výnos. Na štátnych dlhopisoch sa bude zarábať ešte menej ako doteraz. To znamená, že ľudia (alebo rôzne investičné fondy) budú investovať inam do akcií a do nehnuteľností.

Je preto reálne očakávať nárast cien akcií a nehnuteľností a môžeme sa tešiť na ďalšiu bublinu a skôr či neskôr nasledujúce spľasnutie tejto bubliny.

Potom budú opäť všetci nariekať, že ich zasiahla kríza. Budú sa tváriť, že kríza spadla z neba, pritom si ju sami spôsobili.

Po druhé, štáty sa budú ešte viac zadlžovať, čo je logické, lebo predsa stúpne dopyt po štátnych dlhopisoch a zadlžovanie bude ľahšie a lacnejšie. Vlastne zadlžovaniu bude brániť už len nejaký Pakt rastu a stability, ktorý je krajinám ako Francúzsko či Taliansko akurát tak na smiech.Európska centrálna banka však tieto peniaze nemá

Keď bude veľa peňazí na trhu (treba si uvedomiť, že Európska centrálna banka tieto peniaze nemá a preto ich vytvorí, čo je to isté ako to povestné "tlačenie peňazí", čo ešte nikdy neskončilo dobre), ostanú nízke úroky a príde inflácia (najprv budú rásť ceny nehnuteľností a akcií a skôr či neskôr aj ceny tovarov). Dá sa očakávať, že dlhodobo budú úroky nižšie ako inflácia, inými slovami, kto šetrí, stráca a kto robí dlhy, profituje.

Z toho pre ľudí vyplýva nasledovné:

 1. Kto nemá peniaze, nech sa zadlží, napríklad nech si zoberie hypotéku úroky sú nízke a zrejme aj ostanú a ceny nehnuteľností zatiaľ ešte nerastú príliš silne. Treba si uvedomiť, že to spravia viacerí a zrejme budú nájmy (teda výnosy z nehnuteľností) klesať. Preto je najlepšie si zobrať hypotéku na nehnuteľnosť, ktorú budete sami užívať.
 2. Kto má peniaze, nech ich nedrží ako peniaze. Investujte do akcií najlepšie je kopírovať nejaký index alebo investovať do fondu, ktorý kopíruje nejaký index a myslím, že momentálne najlepší index je DAX. Ak akcie firiem, tak takých, ktoré silne exportujú (alebo sú subdodávatelia nemeckých exportujúcich firiem), lebo pre Nemecko je už dnes euro príliš slabé a bude ešte slabšie, čo znamená, že nemeckému exportu sa bude dariť ešte viac.
 3. Rátajte s tým, že euro ostane slabé, možno bude ešte slabšie. Experti očakávajú dokonca paritu s dolárom (teda jedna k jednej). Otázka je, čo spraví zlato, ktoré sa pomerne dlho drží na 1200 USD za uncu. Každopádne investícia do zlata je naozaj dlhodobá záležitosť. Ak kúpite zlato alebo niečo podobné (diamanty, platinu...) a budete to mať v banke v osobnom trezore, zistite si, na akú sumu sú trezory poistené.
 4. Sledujte dánsku korunu. Dáni majú dnes ten istý problém ako Švajčiari pred tromi rokmi ľudia utekali do franku a ten posilnil ďaleko nad výkon ekonomiky. Tak sa švajčiarska centrálna banka rozhodla brániť kurz 1,2 franku za 1 euro, neudržala ho a prednedávnom ho musela pustiť, lebo má plný trezor eurodlhopisov (80% bilančnej sumy). Frank okamžite vyletel hore a zopár ľudí slušne zarobilo. Uvidíme, čo spravia Dáni, no odhadujem, že dánska koruna bude posilňovať.

Na záver už len smutné konštatovanie

Európska centrálna banka likviduje Euro likviduje našu menu preto, aby zakryla problémy južných krajín. Konkrétne, aby zakryla skutočnosť, že krajiny ako Grécko, Portugalsko, Španielsko či Taliansko nemajú šancu dlhodobo prežiť v jednej menovej únii s krajinami ako Nemecko, či Holandsko. Je to ako keď máte vlhké základy domu a hnusné fľaky na stene. Investujete do farby, aby ste fľaky zatreli problém neodstránite, len ho chvíľu nevidieť a jedného dňa, to môže byť kludne o veľa rokov, sa vám dom zrúti.Author: richard sulik # QuguValo50
Európa2015-03-1114
-
 60% ( 5 people voted )
+
@ Richard Sulík:

Pokiaľ sa na to dívame z prísne makroekonomického pohľadu, tak možno so všetkým čo píšete súhlasiť. Jediný problém vidím v bode 1. Je síce pravda, že dnes sú úroky mimoriadne nízke a možno ešte aj nejakú dobu budú. Otázka však nastáva, čo sa stane, ak po roku či troch vyletia nahor? Akonáhle ľuďom skončí fixácia a podpora zo strany štátu po piatich rokoch, banka situáciu prehodnotí a začne masívne zadĺženým občanom posielať listy, v ktorých, vzhľadom na situáciu na fin. trhu, zvýši úrokové sadzby možno aj dvojnásobne. Čo budete potom odporúčať ľuďom, ktorým sa dnes odporúčate zadlžovať? Nie ste náhodou aj Vy zástancom myšlienky, že zadlžovanie sa je cesta do pekla?


Jediné, čo možno v súvislosti s nízkymi úrokmi na úvery dnes ľuďom odporúčať je, aby využili krátkodobé, max. strednodobé úvery, ktoré nie sú síce tak výhodné ako hypoúvery, avšak sú nižšie ako v minulosti a ako aj v budúcnosti a hlavne predstavujú pre jednotlivca menšie riziko ako hypoúver na 25-30 rokov.


Súhlasím však s Vami v tom, že zlato či drahé kovy a diamanty sa javia ako vhodná dlhodobá investícia. Nie však vo forme tzv. "shitcoin", teda papierové zlato a ani v bankách tezaruované zlato. Keď zlato tak doma...

Peter D # NymeMady34
-
 74% ( 9 people voted )
+
2015-03-11 13:28:07 58d4259c
oprava z tezaruované zlato na tezaurované zlato.
Peter D # NymeMady34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-11 13:30:29 58d4259c
autor si vobec neuvedomuje urcite skutocnosti:
a) Dolar a vsetko naviazane na dolar bude postupne zlikvidovane krajinami BRICS. Takzvane jemne pristatie dolaru (aby sa nesposobili velke skody vo svetovej ekonomike)
b) Krajiny BRICS vytvoria docasnu novu rezervnu menu kritu zlatom (docasne na co najkradsie obdobie aby to nesposobilo velke skody urcitym krajinam)
c) Po zruseni dolaru ako rezervnej meny a docasneho zlateho standardu sa vytvori nova rezervna mena kryta kilowathodinami. S touto menou sa bude ale obchodovat iba medzi krjinami. Bezny clovek bude stale platit svojimi narodnymi menami. Bezny ludia to pocitia iba nepatrne.

http://leva-net.webno
de.cz/products/k-energetickemu-standardu-pres-zlat
y/


Kdo chce pochopit o co vlastne Putinovi ide: http://www.dvtr.eu/dostatocne-vseobecn
a-teoria-riadenia/

Fuxo # BawuLagy29
-
 57% ( 4 people voted )
+
2015-03-11 13:35:19 56b70f36
prednedavnom som kupil pozemok/zahradu takze teraz nemusim noc riesit :P

Yanath # VepeBeke80
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-03-11 13:36:25 559f68d2
Peter D:
Uvedom si že zlata sa nenažerieš.
V système chýba pridaná hodnota! V r. '29 zlikvidovali peniaze (úspory a hotovosť). Dnes už zlikvidovali aj efektivitu. V systéme nieto pridanej hodnoty (resp. jej je tak málo že nestačí kryť nepredstaviteľné plýtvanie ktoré prišlo po zrušení zlatého pravidla a nekontrolovaným tlačením fiat money centr. bankami).

General Guderian # TyroMury04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-11 16:35:49 55e4d047
že kto nemá peniaze nech sa zadlži,, sa mi zdá že Sulík je agent exekutorov.
sines # NowyXali46
-
 62% ( 3 people voted )
+
2015-03-11 19:56:32 05648c7a
loading...
Predávať faxy a kopírky je určite jednoduchšie ako prekuknúť plány židákov
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-03-11 21:20:15 c35b095e
Marsale,:}}
harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-11 22:15:18 b229db78
clanok je pekny, ale vobec sa tam nespomina taka dolezita vec, ako je paradox, takze nakoniec vsetko moze byt uplne inak....xixixi
kombajn # HydyKuwi36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-11 23:12:14 56186deb
nesedi nic s toho, clanok vedie len k nabadaniu odbochu od cashu,aby existovali len ciselka, uz len autor zabudol bod s bitcoinmi. Ak to fakt pisal politik tak nema ekonomicke vzdelanie lebo prave cash je to co dokaze vygenerovat pridaju hodnotu inak je vsetko pyramida,v bode jedna sa nabaluju banky j ejdno aky je urok a degraduje prave ten slaboexistujuci cash, v bode 2 ak niekto sleduje ceny akcii idu hore neemcke prave sli aj 200% za rok! pritom vysledky nic moc,sem tam slaby rast, zlato je specifikum, to prechadza consolidaciou, drahe bane logicky mozu len pri vysokej spekulativne polozke eexistovat, relana ulozna hodnota je do 50usd,bez pripocitania inflacie (kazdy pise inflaciu ukazuju akcie ze tma sa prenasa preco sa do komodit neprenasa? akcie su pumpovane z ineho dovodu),stvrty bod je mozne ale v idelanom pripade dopadne ako bitcoin treba si uvedomit ze ide o ropnu krajinu. Ludia uvedomte si ako funguje ekonomika kazdy znicene cash euro nici vase penezenky,vase uspory a navysuje bilancie bank, preto sa snazia vsetko mozen aby cash znehodnotili,alebo barterovali ako sa da

Vladimir Meciar # LepiWaxu97
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-03-12 00:28:39 52771053
Ja to vidím takto:
Až raz ktosi skúpi "štátne dlhopisy" v hodnote vyššej ako 50% HDP, nebodaj aj 100% HDP...nastáva čo?
Čistokrvné nevoľníctvo. Tá cesta postupného skupovania štátov práve odštartovala... a splácať odkúpenie štátu budú jeho samotní obyvatelia ....pekné...

Zachytil som, že Soros? či Rotsch. banky kúpili dlhy Ukrajiny,
že Rotschild banka kúpila dlhopisy GB po II: sv.vojne

Štát bude nútený (systém fungovania štátnej správy, Eurofondy a zadložovanie sa kvôli spolufinancovniu ich realizácie)) stále viac sa zadlžovať (vid Grécko), stále viac cicať vlastných občanov, stále viac z nich robiť len pracovnú silu....a vlastníci všetkého potom určia aké ľudské práva musia byť obmedzené

=> nesmieme dovoliť žiadnej vláde generovať dlh, lebo to je ekonomická bezvýchodisková cesta do otroctva, na hrane ktorého sa od roku 1998 stále potácame...
...štátny dlh je najvážnejší zločin proti národu, aj proti slobode jednotlivca...

332288 # CebyDupy59
-
 67% ( 5 people voted )
+
2015-03-12 02:15:48 b06b16eb
pracovat za 400 euro mesacne je novodobe otrotstvo. Na Slovensku uz su len otroci a otrokary
Rebel # RagyPiqe29
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-03-12 08:48:35 b2124446
áno, pracovať za 400 € je otroctvo, ale štatistiky tvrdia, že priemerná mzda je ~850 €.
A tento argument posväcuje súčasnú politiku. Mňa by zaujímalo, aká je priemerná mzda, ak by sa do nej nepočítali mzdy každej sféry, ktorá generuje dlh, resp. aj tej, ktorá existuje na vládnych stimuloch - daňové prázdniny atď - teda vrátane takých ako napr. USS KE.

Chápem, že ľudia chcú zarobiť viac, ale nesúhlasím, že je im jedno aký je dlh štátu ... to už nemožno nazvať "uvedomelá - vyspelá - spoločnosť", ale tupá masa ignorantov ... svorka hladných šakalov, ... teda stav, do ktorého chcú ľudí dostať,...nemysliaci, požierači, ktorí svoj "šťastný život" neváhajú presadzovať bezohľadne na dôsledky, ktorými sú vykorisťovanie iných, vojny a zabíjanie na uspokojenie "svojich potrieb". A keď už nebude mať koho elita vykorisťovať, bude nevyhnutné obmedzovať aj tupcov, ktorí jej slúžili....

Štáty generujúce dlh, by ani nemali mať ani právo hlasovať v OSN, resp aj v inom spolku (EU) Kto generuje dlh prikladá bloky do pyramídy "vojna".

332288 # CebyDupy59
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-03-12 13:21:25 b06b16eb
Úvod a analýza na začiatku článku sú veľmi dobré, ale to je tak všetko…
Od miesta v článku citujem: “Z toho pre ľudí vyplýva nasledovné:”
je opak toho, čo je výsledok analýzy! p.Sulík, veď Vy odporúčate ľuďom presne to, čo banky od nich očakávajú….Na jednej strane považujete toto QE za útok na naše “peňaženky” a na druhej stane odporúčate, aby sme robili presne to, čo banky sledujú…Považujem to za zásadný rozpor vo Vašich tvrdeniach – na koho strane vlastne Ste?, lebo doteraz som vaše konanie (Eurovaly) podporoval, ale toto???
A ešte jedna vec – p. Sulík vymedzujete sa ako “liberál” (zástanca voľného trhu a čo najmenšieho zasahovania štátu do obchodu – opravte ma ak sa mýlim). Takže to, čo sa dnes deje (deflácia) je výsledok fungovania “voľného trhu”…prečo sa ho ktosi zámerne a cieľavedome (vieme kto) snaží ovplyvňovať, korigovať a DEFORMOVAŤ??? Veď 90% ľudí (spravte si prieskum)tento stav vyhovuje, že sa posilňuje hodnota ich peňazí (aj ušetrených) – jedná sa o zachovanie hodnôt!!!
Alebo už neplatí staré osvedčené a históriou potvrdené “Kto šetrí má za tri”?

Bertold # FuliXuju84
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-03-12 15:35:23 5f67f8c9

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
p   deväť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Virtuálne meny v Davose


Virtuálne meny v Davose
Virtuálne meny môžu byť mnohými považované za nejaké množstvo čísiel, ktoré je niekde na internete a zaoberá sa nimi pár šialencov ktorí ich považujú za niečo prelomové. Opak je ...
Technologicky vyspela Európa? naozaj?
Australská vládní lékařská organizace schvaluje veganství
Dôchodky: socialisticky podnikať, kapitalisticky ziskovať

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0427 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne