Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Pomsta plukovníka


Pomsta plukovníka

Tupý byrokrat Pan Ki-Mun: "Verím, že táto tragédia bude výzvou do akcie na vyššiu ochranu migrantov a zlepší vnímanie imigrácie v očiach verejnosti." Starostka ostrova Lampedusa Giusi Nicolini: "Nemáme viac miesta. Pre živých, ani pre mŕtvych."

 

Začiatkom októbra podnikateľ z arabskou jarou oslobodeného Tuniska - v apríli vyhostený z Talianska za pašovanie ľudí z Afriky do Európy- nechal v líbyjskom prístave Misuráta nastúpiť na malú rybársku loď okolo 500 Afričanov, aby ich dopravil na taliansky ostrov Lampedusa - východiskový bod na ich ceste do zeme zasúbenej, kontinentálnej Európy.

 

Zakrátko bolo vyše 300 z nich mŕtvych. Motor lode ťarchu ľudských tiel neuvládal a po volaní o pomoc pálením handier sa loď vo vzdialenosti pár kilometrov od cieľa vznietila a potopila. Miestnym rybárom a záchranárom sa podarilo vytiahnuť z vody asi 150 pasažierov. Média informovali, že okolo stroskotancov sa plavilo viacero lodí, ale žiadna z nich im pomoc neposkytla. Našťastie niektoré z médií nás nenechali v presvedčení o zhovädilosti Talianov, ale napísali pravdu o tom, ako jednoducho lokálna legislatíva, predĺžená ruka Bruselu, vyriešila problém ilegálnych migrantov. Zakázala rybárom pomáhať migrantom pod hrozbou trestu za pašovanie ľudí, čím ich vystavila ťažkej morálnej dileme. Ako ukázal aj (zatiaľ) posledný prípad so stroskotanou loďou, mnohí  sa pri rozhodovaní medzi basou za pašovanie a humánnosťou rozhodli s ohľadom na svoj vlastný záujem - a platnú legislatívu.

 

Starostka Giusi Nicoli pred novinármi plakala od zúfalstva. "Takto to už ďalej nepôjde." Malý pokojný ostrov s asi 6000 obyvateľmi sa po smršti "arabskej jari" a hlavne zabití plukovníka Kadáfího a totálnom rozvrátaní Líbye zmenil na peklo plné afrických migrantov a teraz aj vyplavovaných mŕtvol. Len tento rok dorazilo na Lampedusu asi 25 000 ilegálov. Od záberov z Lampedusy nás korporátne média ochraňujú, aby sme nevideli, že takmer všetci úbohí migranti sú mladé zdravé samce, prichádzajúce z vybývaných končín za lepším životom - a nesúce si tú istú mentálnu výbavu, ktorá z krajín ich pôvodu urobila núdzou a chorobami prelezené oblasti. Aj z nedávneho nešťastia média dávkovali minimum obrazového materiálu.

 

Toto je jeden z mála od AFP:

Vysmiati stroskotanci


Každopádne sme sa mohli dozvedieť, že prevažná väčšina mŕtvych pasažierov prízračnej lode z Misuráty sú - hej. Správne. Ženy a deti. Nevieme, čo sa presne udialo, ale výsledok hovorí za všetko. Africké samce ženám a deťom nepomohli. Do Európy prichádzajú tieto hordy vybavené vskutku vysokou morálkou. Zaujímavá bola tiež výpoveď jedného čerstvo z vody vyloveného samca. Nebudeme mu zazlievať, že nejavil ani náznak emočného pohnutia z čerstvej tragédie, možno bol v šoku či čo. Nezabudol však do kamery lamentovať, že za prepravu z Afriky do Európy zaplatil pašerákovi ľudí 1200 jevrí. Hm. Na Afriku vysoká suma. Za to mohol vo svojom Čvargistane nerušene žiť a množiť sa celé roky.

 

Tupý byrokrat Pan Ki-Mun, nepriamo obviňujúci z tragédie Európu, sa vo svojom tupom byrokratickom presvedčení, že táto smutná udalosť "zlepší vnímanie imigrácie v očiach verejnosti" hlboko mýli. Minister Talianska pre európske záležitosti Enzo Moavero vyhlásil, že téma ilegálnej migrácie sa musí stať hlavnou témou októbrového summitu EÚ a určite to nemyslel tak, že k Lampeduse musí Brusel pristaviť zo tri nové veľké ostrovy, aby mali imigranti komfort. Moavero nemieni rešpektovať pomalosť bruselských procesov a žiada, aby už v utorok 8. októbra 2013 po rokovaní ministrov vnútra EÚ boli pripravené materiály na summit tak, aby sa nimi mohla zaoberať Európska komisia. "EÚ musí nevyhnutne prehodnotiť súčasnú legistaltívu vo vzťahu k imigrácii." Uvidíme, koľko tisícov hľadačov bohatšieho života dorazí ešte na Lampedusu, kým bruselská mašina na smernice vygeneruje byrokratický output, ktorý aj tak bude Taliansku na chuj.

 

Taliani sa už v uplynulom roku snažili primäť Brusel, aby im pomohol v zúfalom zápolení s vlnou afrických imigrantov. Na bruselskú neochotu zareagovali po svojom: čiernym imigrantom cálovali 500 jevrí a vstup do Schengenu, nech odtiahnu na sever. Nemecko síce papuľovalo, ale keďže všetci vieme, že Nemci sú nacisti, musia celý svet presviedčať o opaku zamorením svojej vlasti všemožným plevelom.

 

Niektorí z nás si pamätajú na rok 2010, keď korporátne média opľúvali vtedy ešte živého a zdravého plukovníka Kadáfího. Žiadal, aby mal za zadržiavanie vlny afrických migrantov prúdiacich do Európy od Bruselu zaplatené. "Zajtra Európa nemusí byť európska, ale čierna, pretože sem chcú prísť milióny Afričanov. Nevieme, čo to bude pre Európu znamenať, nevieme, ako zareagujú bieli kresťania, postavení zoči-voči prúdu vyhladovaných a ignorantských Afričanov," povedal Kadáfí.

 

Údajne chcel vtedy Kadáfí za to, že Líbya bude efektívnou bariérou chrániacou Európu pred vlnami afrických migrantov, 5 miliárd eur. Dnes by sa v Bruseli eurobyrokratipo pošťali od radosti, keby to mohli vyriešiť takto jednoducho.

 

Na summite však môže slovenská delegácia navrhnúť, aby bol prúd ilegálnych migrantov z Afriky nasmerovaný do tých krajín EÚ, ktorá americkým prascom najaktívnejšie pomáhali zavraždiť plukovníka.

 

-------------------

Na slová predstaviteľov OSN a Bruselu, že stovky mŕtvych pri Lampeduse sú európskou tragédiou, reagoval anonym v ktorejsi diskusii: Nie je to európska tragédia. Je to africká tragédia - a európske nešťastie.

 

Zdroj: http://www.nadhlad.com/c ontent/pomsta-plukovnikaAuthor: Peter Novak # MuqiXusa98
Slovensko2013-10-063
-
 59%  ( 7 people voted )
+
Nerozumiem, čo chce precitlivelý autor dosiahnuť. Ako priehľadne a podlízavo sa snaží útočiť ženami a deťmi na citlivú strunu čitateľov, lol! Pamätajte, že tu nepotrebujeme imigrantov, dupľom nie z Afriky! Tiež by som odporúčal nezneužívať meno plukovníka na takéto lacné triky.
Pandemonium # DaruJete36
-
 65%  ( 7 people voted )
+
2013-10-07 07:50:58 d4254012
Autor hovorí, že nepotrebujeme imigrantov a dupľom nie moslimov z Afriky.

PeterNovak # MyqoBugy99
-
 58%  ( 2 people voted )
+
2013-10-07 11:05:54 5587b495
autor hovori preco nie vsetci sa dosyta vody napili?
jaro # LuceBegu10
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-10-07 20:12:53 d5a24443

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   os
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Byrokratickou a daňovou šikanou podnikatelů vzhůru ke světlým zítřkům!


Byrokratickou a daňovou šikanou podnikatelů vzhůru ke světlým zítřkům!
e Velké Británii zavřelo po zavedení zákonů o zákazu kouření a o zvýšení daně uvalené na alkohol desetitisíce restaurací a toto tempo se navíc stále zvyšuje. S tímto, pro racioná...
Soukromé peklo aneb byla jsem muslimkou
Etnický aspekt imigrácie
ROD

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0213 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles