Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Politici chcú zvyšovať dôchodky. Zastavte ich!


Politici chcú zvyšovať dôchodky. Zastavte ich!

Na Slovensku sa stal v roku 2012 zázrak. Ľavicovo orientovaná vláda prijala reformu dôchodkového systému, ktorej návrh vznikol ešte za pravicovej vlády. Opatrenia v tomto návrhu výrazne znižujú dieru v dôchodkovom systéme. Ten je v strate už dnes, a to sa starnutie obyvateľstva ešte len začína.

Ak by sa s dôchodkovým systémom nič nerobilo, o pár desiatok rokov by vykazoval ročne miliardové deficity, takto sa budú straty počítať "len" v stovkách miliónov eur. Pravdou je, že vláda tieto parametrické zmeny prijala tak, aby ju "politicky" neboleli, a prísne opatrenia odložila na neskôr. Napríklad vek odchodu do dôchodku sa začne predlžovať až od povolebného roku 2017.

Kľúčovou zmenou bola zmena vo valorizácii. Bol prijatý koncept, podľa ktorého sa dôchodcom s priznaným dôchodkom upravuje dôchodok o rast cien, a nie kombináciu rastu priemernej mzdy a rastu cien, ako to bolo doteraz. Tento spôsob valorizácie si totiž môže krajina dovoliť len vtedy, ak jej neklesá množstvo pracovnej sily. Priemerná mzda totiž môže rásť, aj keď klesá počet zamestnancov platiacich odvody. A bez zaplatených odvodov nemáte zdroje ani na zvyšovanie dôchodkov.

Na Slovensku už možno považovať nasledujúcu vetu za floskulu, ale to neznamená, že neplatí: Dnes sa na dôchodok jedného dôchodcu skladajú dvaja zamestnanci. V roku 2060 to už bude iba jeden. Práve pre tento vývoj bola prijatá reforma nevyhnutná, no musíme ju považovať za nedostatočnú, lebo naďalej bude generovať deficity.

Škrt od centrálnej banky

Čo ani pravicoví reformátori nečakali, je pôsobenie Európskej centrálnej banky, ktorá zaplavila Európu voľnými zdrojmi a stlačila úroky na nulu. Pomalý ekonomický rast tlačí rast cien k nule, a preto zaniká potreba valorizovať dôchodky. Pri prijímaní reformy si politici nevedeli predstaviť, že centrálna banka nedokáže naplniť svoj cieľ, zvyšovať ceny každý rok o dve percentá, čo by prinieslo pravidelnú valorizáciu.

Reforma však prebehla potichu, vláda dôchodcom nevysvetlila, že životná úroveň na dôchodku nemá rásť, ale má byť "len" udržiavaná. Poberanie dôchodku však má istú formu "návykovosti" a dôchodca sa hlási o valorizáciu, však sa mu mesačný dôchodok zvyšoval doteraz každý rok nie o 1,9 eura, ale aj o deväť eur.

Čo na tom, že ceny potravín, palív, či energií ak nie klesajú, tak stagnujú. Čo na tom, že od nového roka klesnú pre nižšiu DPH a náklady dôchodcov klesnú aj o vratky plynu. Čo na tom, že dôchodcovia cestujú vlakmi zadarmo.

Z poslaneckých radov začali vystupovať obhajcovia "spravodlivých" záujmov dôchodcov. Bez akýchkoľvek prepočtov navrhujú zmeny, čo budúce deficity výrazne zvýšia a posunú do sfér, ktoré nazývame neudržateľné. Ak na dôchodky má ísť v tomto roku 5,4 miliardy eur, tak trojpercentná valorizácia si vyžiada dodatočných 162 miliónov.

Problémom však je, že tých 162 miliónov budete musieť valorizovať aj ďalší rok o tri percentá, a takto bude z tejto sumy 217 miliónov už o desať rokov. Tie bude musieť niekto zaplatiť, a pretože odvodov je a bude aj v budúcnosti málo, bude na to treba dane. Možnosti potom budú len dve, dane zvýšiť, alebo škrtať výdavky. Uplynulé štyri roky nám dali jasnú správu o tom, že dane sa zvyšujú ľahko a výdavky sa škrtajú veľmi neochotne, a to najmä tam, kde by sa škrtať ani nemalo.

Bude horšie

Kľúčová informácia pre všetkých pracujúcich ešte len príde. Prognóza Európskej komisie, ktorá počíta deficit dôchodkového systému už s prijatými zmenami, predpokladá priemerný dôchodok vo výške 33,3 percenta priemernej hrubej mzdy. Dnes je to 47 percent.

K tomuto poklesu má dôjsť práve vďaka valorizácii, ktorá nezohľadňuje rast priemernej mzdy, ale udržiava kúpnu silu dôchodcu. A prečo je informácia kľúčová? Minimálny dôchodok vo výške 275 eur predstavuje 32 percent priemernej hrubej mzdy. Inak povedané, aby náš dôchodkový systém generoval len nízke deficity, priemerný dôchodok musí byť na úrovni dnešného minimálneho dôchodku. Azda toto nepríjemné porovnanie prebudí aj politikov.

Keďže návrh na minimálnu valorizáciu prišiel z opozície, návrh vládnucej strany na seba nenechal dlho čakať: trinásty dôchodok. Kto dá viac? Nuž, spomeňme si na to rozhorčenie, že máme pomáhať Grékom, ktorí si vyplácajú trináste dôchodky. Do akej situácie ich prestrelený dôchodkový systém (okrem iných anomálií) dostal. Garantovaná minimálna valorizácia aj trinásty dôchodok sú luxus, ktorý si naša rozvíjajúca sa ekonomika nemôže v čase starnutia dovoliť.Author: Radovan Durana # BepyLehy54
Slovensko2015-11-1953
-
 31% ( 6 people voted )
+
Čo, nerobia a majú čo do huby. Voľakedy starí nemali ani dôchodok a dožívali u svojich potomkov, zavretí v kutici alebo v kurníku, ak nemali na starcov nervy, tak im prikúrili v peci a dedo ráno "vyspatý do ružova".

VypIta placacka # CevePyli42
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-20 09:33:08 4e62a8f3
Tupecku z INESS. ty a aj my vsetci ostatni urcite nevieme predvidat demograficky vyvoj o 50 rokov, tak nestras, vasa politika strkania rite na zapad aj tak privedie tento svet (aj ked uz mozno priviedla) na prah svetovej vojny cislo 3. takze akykolvek demograficky vyvoj, co uz len o par rokov bude bezprednmetny.
rafael # RusyNecu46
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-11-20 11:03:42 59ad961d
no nechaj tak rafael, jeden inessak tu bude vypisovat, ze nebude dost odvodov a druhy, ze treba zrusit odvody najlepsie s celym statom. maju v tom hokej chlapci asi...zisk musi byt aj keby na chleba nebolo :)
kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-20 11:32:25 97ece0fa
no vyvoj o 50 rokov neviem predpovedat, ale take miliony rokov dozadu bez problemov :D
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-20 14:58:27 d9777929
hej lebo princip neurcitosti, ci efekt motylich kridiel plati aj tu.
Ale zasa si ma rozosmial, nakolko zapisky akychkolvek chovatelo oviec a koz su ti prednejsie, ako pozeranie do minulosti pohladom do vesmiru, preto akakolvek snaha zdiskreditovat minulost na ukor buducnosti je o nicom.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-20 15:39:03 59ad961d
Blbecku a ako by si ty vyzil z 200 az 300 Eur mesacne ? Kolko mas prijem mesacne ty ?

aaa # RuxaQija4
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-11-20 16:07:06 5f69ea18
loading...
Je zaujímavé čítať túto esej. Lebo nejedná sa nič iné ako o esej. Pán Durana zdôvodňuje a porovnáva veci ktoré majú zahmlievať skutočnosť. Pre každého dobrého ekonóma a štatistu by malo byť zákonom porovnávať veci porovnateľné. V tejto eseji sa to bohužiaľ nestalo. Je 47% viac ako 33%. Ano je. Ale iba v matematike. V skutočnom živote veľakrát nie. A pri porovnávaní vecí ktoré hodnotia životnú úroveň medzi ktoré patria aj dôchodky to neplatí. Preto lebo naších 47% je menej ako nemeckých, francúzskych a i. 33%. Za naších 47% si nekúpim do čo nemec, francúz za jeho 33%.
Prečo pán Durana sa neoprie do ziskov vytvorených našími ľuďmi a ktoré končia na účtoch materských fieriem práve vo vyššie menovaných a iných štátoch. Prečo sa neoprie do bezbrehého míňania vlády ktoré končí sústavným deficitom štátnero rozpočtu. Prečo sa neoprie do prebujnelej štátnej a komunálnej byrokracie. Prečo nepoukáže na prebujnelú políciu ktorej počty z roka na rok rastú. Ale za jednu z najväčščích hrozieb pre budúcnosť pokladá dôchodky. Preto, lebo každý si vyberá cestu menšieho odporu. A poukazovať na dôchodky aich výšku je určite ľahšie ako poukazovať na skutočné problémy pri tvorbe štátneho rozpočtu a zdrojov pre budúci život.
Netešil som sa na dôchodok (nie na peniaze ale dôchodkový čas). Dnes začínam mať pocit, žeby bolo na čase začať sa aj tešiť aj dúfať, že dožijem bez potreby chodiť po žobraní. To čo čaká budúcich dôchodcov po takýchto vyjadreniach nevyzerá ružovo.
Pre optimistov doporučujem (ak tak môžu urobiť) pustiť si pesničku Josefa Fouska - Český důchodce.

Dochodca co sa este tesi # RoniVemo20
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-21 12:49:30 4deaf395
Aby som to v krátkosti zhrnul a nerozpisoval sa zbytočne podrobne, tak asi takto: Nepohoršujem sa nad tým, že je snaha o zvýšenie dôchodkov. Ešte stále totiž dobieha penzionovaná generácia z minulého režimu, ktorá nemala možnosť vytvoriť si záložné finančné zdroje. Nemohla tušiť budúce smerovanie dejín, a tak je dnes odkázaná iba na strohé vymeriavacie tabuľky, z výpočtu ktorých musí prežiť. Naopak, my (teda aspoň tí zodpovednejší) si už teraz perspektívne vytvárame poistku i proti možnému kolapsu dôchodkového systému v budúcnosti odkladaním financií do viacerých fondov či inak. Som však kategoricky proti vlakom zadarmo! Porozumeli ste?

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 65% ( 7 people voted )
+
2015-11-21 14:14:30 bc7b649f
Pozor, musím ešte poopraviť svoje predchádzajúce tvrdenie aby si modráci nerobili veľké nádeje do budúcnosti.
Moja poistka čo som si vytvoril a mám ju v trezore , je tá to a odporúčam ju každému modrákovy.

"Ja mám svoju zbraň zamknutú v trezore. Zatiaľ. Som však viac-menej presvedčený, že ju ešte za svojho života použijem. A pritom vôbec nevyjdem ani na ulicu. Tam vám totiž v tej dobe už bude nanič aj súkromný tank. Bude sa treba účinne brániť medzi stenami a psychicky sa pripraviť, ako správne použiť posledný náboj..."

Ps:ospravedlňujem sa, ešte som si nezvykol na svoj nový podpis

:-DDDDDDD
Pandemonium curak # VeseTywi74
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-21 14:37:22 d90ccc68
No nie a nie to tu dostať:/pokus tretíí/ Teda nie som si istý či zvyšovanie dôchodkov je ten najprávnejší-najlepší spôsob "akceptovania pohybu cien a príp. inflácie. Existujú aj iné formy---skoro "povinný rekondično --ozdravovací ..vodo --aqua--fitnes .kombinovateľný" pobyt prventívneho charakteru..A "hluché " pozndno-- jesenné či predjarné termíny --aj tak zývajúce ...aj tak zlacňované...napríklad./zvýšené dôchodky sú aj tak v niektorých prípadoch--hlavne u starších --predmetom "manipulačným" --- budúcich dedičov../
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-22 12:22:07 58d4289b
KLop, ja som svoj názor zverejnil ako prvý a jediný pokus. K téme mi ešte napadla jedna stará japonská tradícia. Kedysi dávno, v jednej oblasti mali taký zvyk - keď bol už človek dostatočne starý, vyniesli ho jeho najbližší na chrbtoch na blízku horu a tam ho jednoducho skopli do rokliny. Vyhovoval by tu niekomu takýto postup?

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 64% ( 4 people voted )
+
2015-11-22 15:31:17 bc7b649f
Vsetci kecate ako pri pive, preto rozsirujem otazku aj na vas - Ako by ste prezili
z 200 az 300 Eur mesacne a to nehovorim o vydavkoch za lieky (cca 100 Eur mesacne ) ?
A vyjadrite sa k veci !

aaa # RuxaQija4
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-22 19:53:09 5f69ea18
Len malé upresnenie pre poriadok: platí otázka aj pre mňa, alebo len pre môjho veľkého Ctrl+copy/paste obdivovateľa?

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-22 20:08:34 d405c1fd
Otazka plati pre vsetkych, co si myslia ze su mudrejsi ako ostatni

aaa # RuxaQija4
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-22 21:30:41 5f69ea18
som rad, ze som ta rozosmial. mna zase neuveritelne rozosmialo toto video :
http://xman.
idnes.cz/sest-milionu-let-behem-68-vterin-takto-se
-menila-lidska-tvar-pas-/xman-styl.aspx?c=A151119_
213422_xman-styl_fro


skoda, ze to nejde od kusu bahna, bolo by to este smiesnejsie

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-11-23 08:59:51 d9777929
ani yorkshire neuveri, ze jeho predok je vlk....
Ale atavizmy a rudimenty, ktore si doteraz nepochopil, ta usvedcuju z nepochopenia evolucie.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-23 10:53:49 59ad961d
...aaa...4..Odpoveď na vašu otázku.. "pre všetkých" nedá sa ! --bez cudzej pomoci. Ale skúste zverejniť čísla ..faktory ..vplývajúce ..na "výpočtový vzorec "...dôchodkový a zistíte KVALIFIKOVANÚ ODPOVEĎ na výšku dôchodku a to správne , alebo nesprávne vypočítanú . A ak je správne vypočítaná a aj tak nízky dôchodok...tak je nutné "aktivizovať " istú rebéliu na ZMENU VÝPOČTOVÉHO VZORCA../ ale to je Vám ...ako rozumnému --z doterajších Vašich aktivít posudzovaná konštatácia---určite jasné.../
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-23 12:39:05 58d4289b
Rafael, ak pokladas za znak pochopenia nejakej teorie jej akceptaciu, tak ta vyvediem z omylu, nie je to tak.
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-23 14:18:04 d9777929
Fero nie nepokladam za znak pochopenie akceptaciu, v tom sa tebe rovnat ozaj nemozem. Za pochopenie evolucie vdacim studiu a samozrejme dokazom, ktore sa nahromadili. Jedine, co je naozaj ale cudne je, ze napriek neakceptacii, napriek nepochopeniu, tak ju odmietas. Nie preto, ze poznas ako funguju mechanizmy, nie preto ,aby si pochopil, o com evolucia je, ale len kvoli akceptacii tvojej skladacky, ktora navyse ani nie je a nebude nikdy dokazana.
Ak by si zacal studovat parazitov, ci tie atavizmy a rudimenty, oktore si sa oprel len niekolko sekundovym pozretim na wiki, ci na pohlavne a nepohlavne rozmnozovanie, tak by zrazu sam seba musel prefackat za to, aky si nevedomy, ale naprek tomu sebaisty v bludoch, ktore hlasas.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-23 14:51:49 59ad961d
bouprisaham...
kucma # FyvaFixa25
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-11-23 18:39:36 b2fd957a
...Trefné ..kučma25.. Len dovetok :sú aj nie kresťania véééééľmi úúúbohííí vo VEDECKOSTI... istej.. /ta ne,/
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-23 18:52:52 58d4289b
Dobový obrázok (vypožičaný výjav zo života rodín amerických farmárskych odsadníkov a doplnený trefným textom) ma veľmi pobavil. Je priam mrazivo výstiže výpovedný. To sú celí oni! Pozerajte, pozerajte sa pozorne, ako z tej nevinnej anjelskej ružolícej tváričky priam srší nekonečná riava tuposti a prázdnoty zdravej mysle! Zbožne neprítomný pohľad s hlavičkou pokorne nabok značí, že bigotná bambuľka v modlitbičke len na oltárnu modlu intenzívne myslí dúfajúc, že jej zakýva aspoň z diaľky z obláčika. Horšie je, že im to vymietanie rozumu a vymetanie kostolných kútov zostalo až do súčasnosti. Nuž, kde raz skrížené trámy do zeme zapichnete, tomu miestu sa bude zdravý rozum vždy vyhýbať...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 54% ( 3 people voted )
+
2015-11-24 00:14:08 bc7b649f
Rafael, neviem preco stale utocis na nevedomost. cital som Povod Druhov aj ine materialy, ale jednoducho pre mne su to nezmysly presne z dovodu, ktore uviedol Darwin. a to je nevyhnutna potreba stoviek milionov rokov na priebeh dejov, ktore opisuje. preto tvoje chapanie atavizmov a rudimentov ma aj ine vysvetlenie a nie je to nevyhnutne nevedomost. ty sa pozeras na kostrc ako "pozostatok" druhy sa na to pozera ako na funkcnu cast tela. ale aspon je zabavne, ze obaja sa opierame o dokazy.

kucmik, lutumisti veru tiez k tej vede moc nepricuhli, kedze vies, ze uctievanie lutuma je to iste ako spagetovej prisery
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-24 08:02:25 d9777929
za prve neviem kto su lutumisti, za druhe si z logickeho hladiska pouzil klam falosnej analogie, za tretie sa krestanske ci inoteisticke blbosti sotva niekedy uplatnia vo vede a za stvrte odkedy sa my dvaja znovu bavime fericku? maj se, trim se.
kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-24 09:20:43 97ece20a
kucmik, vsetko je o zdrojoch. a dvere si si zatvoril ty, ja ako slobodny obcan so zbranou:(:)) si reagujem komu chcem. aj veda sa moze premenit na teizmus. maj sa ,drz sa
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-24 11:19:17 d9777929


Dnes je vcelku všeobecně přijímaný kosmologický model, podle něhož vesmír počal „Velkým třeskem“ a poté se postupně vytvářely různé stále složitější struktury. Nakonec spontánně vznikl i život, který se dále vyvíjel směrem ke stále složitějším formám obdařeným nakonec i vědomím schopným svět kolem sebe reflektovat. Přímo bije do očí, že základní přírodní konstanty a zákony jsou takové, že tento vývoj od počátečního chaosu ke stále složitějším strukturám nejen umožňují, ale jakoby přímo vynucují.
Představa Boha jako „inteligentního designéra“, který potřebuje pořád něco opravovat, je podle mého názoru mnohem méně důstojná než představa, že celý „design“ je prostě schován už ve vlastním počátku. Jiná věc je, že spoustu věcí opravdu ještě neumíme vysvětlit. Opravdu například nevíme, jak vznikl život. Musíme však mít na paměti, že skutečnou vědou se lidstvo zabývá teprve velice krátkou dobu. Ale máme všechny důvody si myslet, že jdeme po správné cestě, jejímž důležitým (i když zatím bohužel přehlíženým) výsledkem je, že věda a „rozumné“ náboženství jsou zcela kompatibilní.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-24 11:26:57 59ad961d
Toto som dal ako priklad ako viera cloveka nuti napriek jeho viere akceptovat tak neskutocne dokazanu teoriu akou evolucia je.


rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-24 11:33:46 59ad961d
aj takto vyzeraju velmi vedecky orientovane clanky na popretie evolucie

Stáří vesmíruPodle vědců začalo vše Velkým třeskem před 4,6 miliardami let. Už toto samotné je zajímavé tvrzení, protože radiouhlíkovou metodou se dá přesně měřit jen do 40,000 let (více zde ...).
Pokud ale určujeme stáří jakékoli látky, musíme brát na vědomí možné hranice. Pokud potápěči naleznou v moři truhlu s mincemi z roku 1730, nemohou již tedy usuzovat, že by se loď potopila třeba v roce 1650, kdy tyto mince ještě nebyly vyraženy. ...


No nie je to nadherne, a hovori sa niekde o tom, ze vek vesmiru urcili uhlokovou metodo?


rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-24 12:23:03 59ad961d
rafael, aby to nebolo take jednofarebne. zase ale duhove to nechceme:Na univerzite som študoval prírodné vedy a biológiu a myslel som si, že to je tá najúžasnejšia vec. Objavil som evolučnú teóriu – bol som totiž na univerzite, ktorá bola baštou evolucionizmu. Každá hodina bola postavená na evolučnom základe. Bolo to zvláštne, pretože to bola pôvodne kresťanská univerzita, ktorá mala veľkú teologickú fakultu. Fakulta prírodných vied však bola neuveriteľne sekulárna a jej učenie bolo zamerané predovšetkým na evolúciu. Medzi jej profesormi figurovali veľmi významné mená, ako napr. Robert Broom a podobní ľudia, ktorí sa zaoberali kostrovými nálezmi takzvaných „predchodcov“ človeka. Evolúcia ma doslovne učarovala. Domnieval som sa, že sú v nej odpovede na všetky otázky.


Raz som stál v univerzitnej knižnici – v tej dobe som mal najväčšiu evolucionistickú knižnicu na celej južnej pologule – a hovorím si: „Musí predsa existovať nejaké riešenie. Bože, keď v evolučnej teórii je nejaký problém, ktorý som zatiaľ neobjavil, tak mi ho musíš ukázať. Pretože nikto iný to nedokáže.“ V knižnici som si zobral do ruky jednu knihu, a ako som odchádzal, zastavil ma jeden z kolegov a hovorí mi: „Počkaj, mal by si vziať ešte jednu knihu. Je to nové vydanie tej istej knihy. Je tam v zadnej poličke.“ Začudoval som sa, ale predsa som išiel dozadu, vzal som si aj to nové vydanie, odniesol som si obi dve knihy do kancelárie a začal ich čítať. Obi dve knihy naraz. V staršom vydaní jednej z tých kníh bolo povedané, že existuje veľký problém s kytovcami a s veľrybami, pretože sa objavujú vo fosílnych nálezoch plne vyvinuté a nie je žiadny dôkaz, že by jedna forma vznikla z druhej. Nové vydanie to však prijalo s celkom vedeckým spôsobom a hovorilo, že kytovci majú starý pôvod a vyvinuli sa z toho a z toho a z toho... Prečítal som jednu aj druhú verziu a začal som uvažovať: „Počkaj, tu niečo nesedí.“ Kedykoľvek som potom išiel do knižnici, sa stalo niečo zázračného. Vybral som si nejakú knihu, a vedľa hneď bola druhá kniha, ktorá tvrdila práve opak. Čoskoro som mal celú kopu takých kníh. Vtedy som mal prednášku o genetike, preto ma to viac nútilo premýšľať o všetkých týchto nezrovnalostiach. Mal som túžbu objektívne zistiť, v čom je skutočne problém. Ako by mi v tom niečo pomáhalo, lebo ten zoznam rozporov bol tak obrovský, že to bolo až neuveriteľné.

vedec, veduci katedry evolucnej biologie ktory studiom evolucnej teorie dospel k jej nezmyslu. meno poznas

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-24 12:34:45 d9777929
mas priklad, ze podrobne studium evolucnej teorie nevedie k jej akceptacii a uz vobec k neskutocnym dokazom, ako pises
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-24 12:36:45 d9777929
vypoved toho vedca sa rovna presne tomu istemu, co som vyssie napisal, nenapisal jedinu falzifikaciu, rovnako ako ten nezmysel s vekom vesmiru....
Osobne pocity nemozno zamienat za vedecky fakt.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-24 13:33:10 59ad961d
Fero mimochodom, ak poznas pozadie vyroku toho vedca, musis poznat aj jeho dielo a nasledne aj dalsie jeho myslienky, ktore naozaj darvinizmus popieraju, ale nie evoluciu a to je podstatny rozdiel. Lebo popieraci evolucie su pozadu o 150 rokov a neppoznaju, ci skor nechcu poznat nove vedecke objavy v tejto oblasti.
rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-24 13:36:26 59ad961d
neboj on velmi podrobne pozna evolucnu teoriu, kedze ju prednasal. a v tych videach, ktore som ti v minulosti poslal sa zaobera temami ako su rudimenty. predpokladam, ze si ich nevidel, skoda.
pises, ze popiera darvinizmus, ale nie evoluciu. no vie som si tym uplne isty, podla mna aj v sucasnosti plati potreba milionov rokov, ktora tu z vedeckeho pohladu nie je. to je cely kamen urazu a zaklad problemu. Dokazane deje v kratkom casovom obdobii nie su vedecky fakt? nie je to viac ako nejaky predpoklad, ktory vychadza iba z casovej potreby? praveze experimentalne vyvracanie tejto casovej nevyhnutnosti robi evolucnu teoriu neaktualnu.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-24 13:56:41 d9777929
urcite mas pravdu, no zatial sa tebe a ani nikomu inemu nepodarilo vysvetlit pre teba taky jednoduchy fakt, ze vesmir a nasa Zem ma len niekolko tisic rokov.
Az teda prinesies ty, alebo niekto iny poznatok, ze sice kopa piesku pred domom vznikla za 2 hodiny, ale nie pred milionom rokov ,ale vcera, mas to vyhrate. Zaroven musis prist s falzifikaciou konstantnej rychlosti svetla, co priamo s evoluciou nesuvisi, ale ju podporuje.
No a potom ked budes mat tieto fakty, potom sa zahryzni, co hlasa evolucna teoria a snaz sa ju zdiskreditovat tym, co o nej vies, nie ,co o nej nevies.
Ale ja ti to nezazlievam, bezny oponent ak patra po diskreditacii evolucie, najde naozaj dostatok pramenov, kedze ale o nej nic nevie, jej odporcovia prave preto vyuzivaju internet, a nic ine. Lebo tu sa blbosti vlezie, ako som aj opisal diskreditaciu veku vesmiru, co 99 perc. naozaj bude zniet vedecky, aj ked je to pitomost.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-24 14:04:30 59ad961d
spravne
co pre 99 perc.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-24 14:06:08 59ad961d
Mne sa to javí celkom jednoznačne a zhrniem to v kocke takto: Ferinko dral kostolné lavice a ťahal mechy už od detstva, a to musí poznačiť každého. Vidíme to jasne na výrazoch, ktoré bežne používa i keď vyslovene nemusí: " ***e, zázrak..." Porovnávať dve knižky vydané v dvoch režimoch, tak na to treba naozaj získať doktorát? Súčasné politicko-spoločenské prostredie umožňuje beztrestne trpieť i sektárske podhubie, ktoré rado vyhľadáva tento typ ľudí, náchylných k pochybovaniu. Je pre nich hračka podstrčiť im ich svoje "argumenty", naštepiť rozpor, obzvlášť na pôvodne kostolnej škole s telologickým vredom na svojej pôde. Taký potom skončí v zmätku s kopcom kníh, ktorú nakoniec vymení za jedinú - ovčiu. A dielo degradácie mysle je dokonané...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 54% ( 3 people voted )
+
2015-11-24 19:21:00 bc7b649f
vesmir ma naozaj nezaujima, lebo tu je veda iba v plienkach a osobne mame obaja obmedzene moznosti pozorovania.
s tou kopou piesku si presne trafil. je jedno, ci vznikla pred milionmi rokov, alebo pred tisic. dolezite je, ze proces vzniku tej kopy suvisi s dalsimi zavermi. totiz ak vznikla za dve hodiny akekolvek zavery fiktivnych stromov nemaju miesto. ak vznikala miliony rokov tak mozme, lenze tvoje oblubene dokazy svedcia jednoznacne o kratkom case vzniku. vsetko, co sa nachadza v tej kope potom musime analyzovat v tomto casovom ramci a nie v milionovom. a toto na rozdiel od rychlosti svetla priamo s evoluciou suvisi, kazdy evolucny biolog sa na to odvolava, dobre to vies.

Fero # LifuRoru61
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-11-25 07:42:21 d9777929
vidis Fero a to iste ako ovesmire sa da aplikovat aj na na evoluciu, kedze nepozname este vsetky mechanizmy, nemozme zavrhnut cely koncept, len preto ,ze este vsetko nevieme.
A v pripade znalosti z vesmiru, ci kvantovej fyziky je to rovnake, ak ju aj celu nepozname, ci o nej vsetko nevieme, zatial vsetko plati. A to je velky rozdiel medzi obrami, prenasaniu kamienkov pomocou kricania, ci cokolvek ineho.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-25 09:41:14 59ad961d
samozrejme da. ak by na to bol casovy priestor. lebo akokolvek by sme o nej malo vedeli, bez toho nepredstavitelne dlheho casu by nebola mozna.
s kamenmi si ma pobavil. v tomto pripade davam prednost dobovym zaznamom pred sucasnymi hypotezami, kedze logicky musia byt hodnovernejsie ako opisy tisice rokov potom. to, ze vsetci pisali iba bajky neobstoji, kedze mnoho z tych bajok prestalo byt bajkami a bajami ostali iba tie, co sa nehodia hlavne do evolucnej teorie, aj ked nepriamo

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-25 11:03:24 d9777929
nechci aby som sa zasa vracal k igelitke s rajcinami, ci absencie cisla nula,ci kolesa..."Lebo to falzifikuje tu tvoju bajku hned v prvych sekundach ako s nou vyjdes.
Prist s niecim novym a zaroven zburat staru teoriu, to chce ozaj viac podkladov, ako len viera, ze kricanim navrsim niekolkotonove kamene na seba.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-25 11:24:49 59ad961d
nuz kricanie je urcite blizsie k realite z hladiska fyziky, ako brvna a lana a vodovaha z laty.
ked pouzijem tvoju metodiku falzifikacie bajky, tak kopa piesku, fiktivne stromy, zub z prasata, ci prerasteny simpanz je na tom podobne

Fero # LifuRoru61
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-11-26 07:45:05 d9777929
Áno vééľmi "trefne" Dôchodková úroven v SR a aaaa identifikácia prvotnosti sliepky či tohoto..jajka.."Mládenci " dajte pokoj "evolúcií " prvotný boli terajší dôchodcovia ..ktorí vytvorili aj INTERNET... až potom Vy aj s kameňmi a kričaním , či zubami a prasaťami ..takto sa to vyvinulo.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-26 08:55:45 58d4289b
to sa teda nakricali, nez tie moai preniesli na druhu stranu ostrova, az z toho tie stromy zacali chradnut.
Je vzdy zabavne ako sa vies vyhnut kolesu, nule, ci igelitke rajcin.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-26 13:10:20 59ad961d
ked uz pises o tom studiu, prestuduj si o mayskom kolese.
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-26 13:32:05 d9777929
no servis je na tvojej strane, koleso a mayovia, sem s nim.


rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-26 13:33:21 59ad961d
hlevne by ma zaujimalo, ci ho pouzivali aj s taznymi zvieratami, ktore im v ramci navstev po Europe darovali.
rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-26 13:34:58 59ad961d
Len este stale nechapem, preco Europania v ramci bartroveho obchodu ani za pastafariana nechceli zemiaky, kukuricu, ci papriku, ked uz o tych rajcinach nechces pisat.
rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-26 13:37:04 59ad961d
A pritom vysvetlenie je pre drvivu vacsinu tak jasne, priehladne, az niekoho moze naadnut, e odmietavci to robia zamerne z nejakeho druhu masochizmu, aby nezdielali vacsinovi nazor.
Keby totiz nemali obyvatelia oddelenych kontinentov znalosti len z doby, kedy sa oddelili od tych, co zostali na inom kontinente, potom by drviva vacsina na tych masochistov pozerala s udivom, ze predsa len maju pravdu.
Ale ziadny objav, ktory sa udial v dobach od seba tieto kultury oddelujuce, nemal dosah na ich pouzitie v tej oblasti, kde ten objav nepoznali. A preto tie zemiaky, zvierata atd. su uz len ceresnickou na torte.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-26 13:42:05 59ad961d
Ale no tak.."mládenci" rafael 46--, Fero61... aj niekedy rozumní ..... Je tu reč o dôchodkoch a dôchodcoch---ktorí pre Vás vymysleli..aj internet . A vy furt len "diškuz " o prvotnosti ..tohoto ..to vážne "skáčete teraz " na rýchlik ktorý už v mladosti istých DôCHODCOVSKÝCH KAPACÍT bol dávno vyriešený ---?Koncenzom --teda --my konzervativisti nedopustíme nič nové ----čo nieje aspoň o 50% lepšie ako to staré . A my "modernisti " nie a nie a furt len 49 % ... teda ŠUP -ŠUP-- nájdite si vlastnú ARÉNU..na "omieľanie čohosi" --bavííí?
Klopi # KafuKygu89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-26 16:59:59 58d4289b
rafael, evidentne si nepamatas co som ti tu daval. pozri si planetu zahad, tam mas mayske koleso aj so zdrojmi. dokument robili pracovnici ČAV, ak by si nahodou vetril pavedu..
zaujimave, ze stale len tie svoje rajciny a kukurica. pritom hebrejske pismo v amerike a ine dokazy su potom prirodne vytvory, ako vsetko co sa nam nehodi. a preco si nevymienali plodiny ale len kulturu, vedu, nabozenstvo neviem. ale pozerat sa na nich neustale ocami dneska a pritom si ich neustale predstavovat ako nejakych primitivov je dosledok aplikovania istej teorie tam, kde sa aplikovat neda. potom mame brvna lana a rajciny.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-11-27 09:35:09 d9777929
Fero ak by bola pravda, co tvrdis, teda to, ze Mayovia pouzivali hebrejske pismo, tak vysvetli, preco jedine pismo, ktore sa tam naslo a pouzivalo, je bud obrazkove, lebo v tej svojej prebujnelej inteligewncii na ine neprisli a predtym hieroglyfy, ktore presne koresponduju so stupnom poznania kultury, od ktorej odisli a izolovali sa.
No a s tym samozrejme suvisi aj ta rajcina, ci zemiak.
Ak mas overitelne zdroje, okrem mysteriozneho serialu, ktory neustale spominas, tak daj.
Lebo vsetci mlcia, a len jeden dokument ma pravdu....

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-27 10:45:11 59ad961d
Rafael nezabúdaj- Fero háji-niečo!čo uznáva zo svojho pohľadu za jedinú pravdu aj keby to bola uznaná lož-škoda géniov čo našli pravdu z ktorej sa dá viac učiť a porozumieť mu o čom čo je. Lebo kto nehľadá-nevie nič-iba to čo mu káže biblia-lebo je to jasnejšie ako slnko-apropo Fero-povedz čo sa nachádza za slnkom!Ja to viem!-domček!-kde býva boh- možeš povedať že klamem? Ja som tam totiž bol!

ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-27 16:03:41 58d4285f
Rafael, hebrejske pismo sa naslo v amerike, to bolo mimo mayov.
tvoja rajcina a zemiak sa da otocit. preco si priniesli kulturu, pismo, vedu, umenie ale nie rajciny a zemiaky?asi je za potreby ineho zmyslania.
co sa tyka zdrojov, kvantita nutne neznamena spravnost.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-12-01 12:41:43 d9777929

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
d   tri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

Jak zblbnout Francouze


Jak zblbnout Francouze
Francouzská pravice pláče a zanedlouho zapláče i celá Francie. Pohlednému devětatřicetiletému rétorovi a exbankéři Emmanuelu Macronovi se podařilo zblbnout voliče. Vítězství nad ná...
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH
PAPEŽ FRANTIŠEK: ABYCHOM SE MĚLI SKVĚLE, VŠEM JEDEN MIGRANT DO POSTELE

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Demokracie je svinstvo


Demokracie je svinstvo
Všichni si jistě uvědomujete, proč bývají různé kolektivy v různých lidských sférách různě úspěšné. Jako příklad si můžeme vzít partu dělníků na stavbě. Taková parta se ...
HONZA MÁLEM KRÁLEM; ALE URČITE EKONÓMOM
JOSÉ MANUEL BARROSO MÁ NOVOU PRÁCI … U GOLDMAN SACHS
Neziskovky chtějí ovládat kompletně naše životy, zatím mají „pouze“ naše peníze

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.1451 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne