Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Podstata ľudskej bytosti


Podstata ľudskej bytosti

Väčšina ľudí si myslí, že človek-ľudská bytosť sa skladá z viditeľného a hmatateľného tela a abstraktného ducha (alebo duše).

Podľa všetkého avšak duch tak abstraktný nie je ako si väčšina ľudí myslí a je niečím veľmi konkrétnym niečím čo autenticky veľmi ctíme.

Šamanský učenec Peter Chobot hovorí o vzniku ľudskej bytosti nasledovne: v matkinom lone sa počne dieťa a to bez ducha. V určitom relatívne presnom rozmedzí plodu začne byť dieťa stredobodom pozornosti ľudských duchov, ktoré sa pokúšajú do dieťaťa vteliť. Duchovia si len z vonka obzerajú dieťa/plod testujú, skúmajú jeho genetickú kvalitu, jeho mozog atď. Môžu ale nemusia sa do daného plodu vteliť, môžu hľadať iné plody, ktoré sa im viac pozdávajú. Potom, keď sa duch rozhodne vteliť, urobí to tak, že skopíruje do svojho ducha každú jednu bunku plodu (osobitne dôležité sú samozrejme mozgové bunky) a ta duch splynie z telom. Ak toto duch urobí, potom už niet návratu späť. Musí čakať až do smrti.

 

Čo človeka čaká po smrti? Samozrejme kresťanský model posmrtného života je tiež veľmi nesprávny a mylný. Počul som aj taký názor, že po smrti začne byť človeku všetko veľmi jasné, bude poznať všetku pravdu, poznanie atď., že človek sa ocitne hneď u Boha atď. Tento názor je tiež ale bohužiaľ nesprávny. Ono to tak jednoduché nie je, nie je to tak ako si to ľudia predstavujú. Znovu budem citovať názor Petra Chobota (tohto človeka sa oplatí často citovať, pretože šamani sú prakticky jediní ľudia, ktorí majú s duchovným svetom a inými dimenziami reality priamy a autenticky styk): môže sa stať, že po smrti je človek silne dezorientovaný. Môže prežívať aj veľa strachu. Môže sa prepadnúť do akéhosi sveta podobného tomuto a daný človek si ani neuvedomí že vlastne zomrel a naďalej si žije vo svojich snoch. Môže potrvať aj veľmi dlhý čas kým sa daný človek zorientuje a nadobudne sebarealizáciu. Preto nie je dobré spoliehať sa na smrť, treba sa snažiť duchovne napredovať už tu na zemi, pretože v iných dimenziách reality to nemusí byť oveľa ľahšie. Preto pokúšajme sa o sebarealizáciu už tu na zemi a venujme sa meditácii

 

(v nasledujúcich riadkoch prosím zbystrite pozornosť, text je síce zložitejší na pochopenie, ale pre praktický život je to veľmi prínosné)

A teraz sa vráťme znovu späť k téme. Ľudské telo dobre poznáme, ale ako je to s ľudským duchom? Dokážeme vôbec cítiť že ho máme? Pravda je taká, že existenciu ducha sme schopní cítiť rovnako autenticky ako telo. Totiž každá jedna bunka nášho tela je v dokonalej jednote s naším duchom, takže duch nadobudol vedomie a identitu tela. To znamená že náš duch je v podstate telo, pretože duch a telo sú v silnej jednote, pričom dominantnejšie je telo, ktorému sa prevažne duch musí prispôsobovať. Mohli by sme to aj tak vnímať, že duch je dokonalá kópia tela.

 

Čo potom teda z toho vyplýva v meditácii? V meditácii sa predovšetkým potrebujeme sústrediť na ducha. A ak sa chceme sústrediť na ducha, musíme sa sústrediť na telo, pretože telo je stotožnené s duchom a je s ním v jednote. Jednoducho povedané, úlohou meditácie je sa sústrediť na telo.

A preto by sme mali aj omnoho väčší význam dávať svojmu telu nielen v meditácii ale aj všeobecne.

 

Cirkev a kresťanstvo boli vždy proti tejto veľkej pravde o ľudskej bytosti, aby zabránila opravdivému duchovnému pokroku ľudstva. Cirkev vždy hlásala opak, preto presadzovala tzv. dualizmus, že duch a telo sú dve vzájomne oddelené elementy. Podľa kresťanstva dušu treba milovať a telo nenávidieť. Nuž ale tým že nenávidíme telo, v skutočnosti nenávidíme aj ducha, pretože oni sú vzájomne vo svojej dokonalej jednote. Cirkev vždy hlásala opak tejto jednoty.

Kým budeme veriť v dualitu ducha a tela ako hlása cirkev, v meditácii a sebarealizácii sa nikdy nepohneme dopredu. O dualizme sa môžeme baviť jedine v tom prípade, ak hovoríme o astrálnej projekcii

Celý základ kresťanstva je nenávidieť svoje telo. Lebo treba nasledovať Krista, ktorý sa dal ukrižovať, to znamená, že svoje telo si nemáme vážiť, ale máme ho vystavovať utrpeniu. Literatúra vo vrcholnom stredoveku úplne priamo vyzývala k utrpeniu tela, napr. kniha Tomáša Kempenského – Nasledovanie Krista (ide o druhú načítanejšiu kresťanskú knihu po Biblii).

Aj mňa rodičia, ktorí sú fanatickí kresťania, v detstve vždy učili, že telo je fuj a mať lásku k telu je hriech, o zdravie tela sa starať len minimálne.

Ale tento problém sa netýka len kresťanstva, ale aj prakticky všetkých náboženstiev. Lebo totiž všetky náboženstva vznikli preto, aby bránili človeku v jeho duchovnom rozvoji. A dokonca aj niektoré asketické prúdy hinduizmu a budhizmu, hovoria o tom že telo je niečo vyložene zlé a že je prekážkou čo je lož

 

ht tp://1meditacia.wz.sk/Author: franco # MohaDinu60
Komentáre2014-04-1634
-
 47% ( 5 people voted )
+
Francku vidím ze vtom máš jasno ,máš plnú hlavu šamanov, duchov a podobnych hovadin .Moja rada začnite športovať alebo sa venuj nejakej neduchovnej činnosti lebo ti stoho začne drbat ak sa tak už nestalo
jurosiq # WuqyQusy55
-
 47% ( 5 people voted )
+
2014-04-17 09:19:31 5b7f4d95
Nízko hodnotený príspevok


Pandemonium # DaruJete36
-
 39% ( 8 people voted )
+
2014-04-17 09:41:06 d4254012
jurosiq: ty si kresťanská obečka a preto ťa takýto článok hnevá

Pandemonium: ty budeš asi ateista

franco # MohaDinu60
-
 42% ( 2 people voted )
+
2014-04-17 10:12:13 5057d10a
Myslím, že když při sportu "vypneme" myšlení tak se to dá nazvat meditace ne ? :D

tosomja # GafaTomo09
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-17 10:47:54 2ef612ab
Ja som si zase článok prečítal celý kvôli analýze myšlienkových pochodov autora franca.
Citujem franca z jeho článku O meditácii a zmysle života:
Cieľom meditácie je sa mysticky zjednotiť s Bohom-Absolútnom až sa ním človek stane úplne totožný.
Citujem franca z terajšieho článku..
V meditácii sa predovšetkým potrebujeme sústrediť na ducha. A ak sa chceme sústrediť na ducha, musíme sa sústrediť na telo, pretože telo je stotožnené s duchom a je s ním v jednote. Jednoducho povedané, úlohou meditácie je sa sústrediť na telo.

Takže hej, franco v tom má jasno..
Cieľom a účelom jeho meditácie je vždy niečo iné, záleží od toho ako sa vyspí. A to je predmetom môjho skúmania duchovna, vzájomné porovnánie nezmyslov ktoré vypúšťajú duchári k verejnosti.
Zatiaľ mi z toho vychádza - že tárajú a tárajú. Predpokladám že pri meditácii ide o duševnú osobnú záľubu - nezmyselné čumákovanie do priestoru a uverenie vlastným predstavám.

No toto # DyvuVeqi71
-
 54% ( 3 people voted )
+
2014-04-17 10:53:06 b2286466
Je to naozaj úžasný človek tento Chobot,lebo vie viac ako Boh. To je dnes veľmi in...
Ak nájdeš viac takých fandov franco,tak si ho môžte zvoliť za Guru.
Česi už jedného majú,volá sa Halík a siomédia jeho bludy predkladajú ako ten správny výklad všetkého.
http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/3912
-kritika-knihy-t-halika-divadlo-pro-andely-halikov
-relativizmus.aspx
My tiež nie sme pozadu,nám sionisti pestujú ako kvetinku heretika Bezáka.
http://www.youtube.com/watch?v=2cH7YdsWPUI
Ale nie je nad niečo ešte exotickejšie,ako mudrc z pralesa.

filip # WyboCeci64
-
 69% ( 6 people voted )
+
2014-04-17 11:05:08 4e62dc33
loading...
Mna by naozaj zaujimalo, kde je pravda. A kolko rovin to ma. Jurosiq a Pandemonium mi pridu extremne jednoduchi spoliehajuci sa na hmatatelne dokazy ktore by vyhovovali ich systemu myslenia. Je ohromne mnozstvo veci, ktore su logikou neuchopitelne, vid Eckhart Tolle. Je dost vela rovin vnimania, rozne aspekty posudzovania a na ich zaklade potom vysvetlenia. Asi naozaj plati, ze absolutna pravda nie je. Osobne si myslim o fancovi, ze ma vo vela veciach pravdu aj ked si protireci. Nie so vsetkym suhlasim, ale s vacsinou ano. Myslim, ze by mal byt ale kritickejsi, lebo clovek pocitujuci hlad po poznani, dost vypina svoju racionalnu kritiku a necenzuruje si takmer nic, ide po tom, co mu imponuje v danej chvili, co ovplyvnuje nalada, situacia atd. Osobne si myslim, ze sa tolkym vestcom, samanom, guru, fararom, mystikom a kadejakej inej havedi dari hlavne preto, ze zmanipuluju ludi, dostanu ich do nekritickeho pola vnimania a potom uz to jedeeee :D a dalsia vec, ze su strasne tazko overitelne veci, ak vobec :D co zas nahrava, ako cirkvi samotnej... ze asi protiuargumenty ani nedokazete. Maju svoju dobre upevnenu neotrasitelnu abstraktnu poziciu. Clovek, aby bol pravnik, ze ich nachyta ako si seru do huby :D

Barbapapa # XidyPije83
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-04-17 11:28:15 b229e4b9
franco, to čo píšeš je mätež toho čo si čítal a počul. Duch nie je to isté čo duša, tak ako motor nieje prevodovkou. Ani cirkev nehlása nenávisť voči telu, len to, že prirodzené myšlienky prichádzajúce do tvojej hlavy z tela sú v rozpore s čistými myšlienkami prichádzajúcimi od Božieho ducha - pozri list Rimanom 8:5-11.

To čo povedal P. Chobot je pravdivý citát, totiž: "môže sa stať, že po smrti je človek silne dezorientovaný. Môže sa prepadnúť do akéhosi sveta podobného tomuto a daný človek si ani neuvedomí že vlastne zomrel a naďalej si žije vo svojich snoch.".

Len to nemôžeme to zovšeobecňovať, pretože každý človek zomiera vo svojom vlastnom duchovnom stave, a každý z nás v sebe nosí a okolo seba vytvára iný svet, temný či svetlý, dobrý či zlý. Jeden príklad úmrtia v knižke "Duchovné scény" popisuje podobnú situáciu a Pán Ježiš tam hovorí: "Ale predovšetkým je vám treba vedieť, že ľudia, ktorí bývajú ranení mŕtvicou, vôbec nevedia a tiež ani v najmenšom nepozorujú, že a ako zomreli! Nevidia žiadne zmeny ani vo svojej domácnosti, akú mali na zemi, ani vo svojom spôsobe života, okrem toho, že sú celkom zdraví, ako tiež obyčajne boli i na svete. Preto tiež nevidia žiadnych anjelov, hoci títo bývajú tesne pri nich, a nevnímajú ani to najmenšie z duchovného sveta, v ktorom sa predsa úplne nachádzajú, krátko a dobre, sú vo všetkom všade ako by ešte boli celkom na svete; jedia a pijú, žijú vo svojom dobre známom mieste, vo svojom dome, kde im, takpovediac, žiadna drahá hlava nechýba."
asi tak.

Stano # HyxaFyjo84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-17 11:28:33 5057d10a
Tomuto francovi evidetne uškodili najviac rodičia,pretože mu nedokázali vysvetliť podstatu viery a od malička videl len dodržiavanie naučených rituálov.
Boh nám dal jasné prikázania ( nie len desatoro) a všetko potrebné povedal,tak nie sme odkázaní každý na výklad nejakého chobota. S povrchnosťou ale ďaleko v poznaní pravdy nezájdeš,franco.Ani s rôznymi chobotmi.

filip # WyboCeci64
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-04-17 11:35:25 4e62dc33
Barbapapa:
skutočne nie som si vedomý, že by som si niečím protirečil (to možno len z pohľadu zlomyseľných ľudí, ktorí sa tu na mne snažia neustále hľadať chyby)
Eckhart Tolle je obyčajný premúdrelý filozofko, poznám ho. Ale odporúčam radšej veriť Chobotovi, lebo on sa nepovyšuje za žiadneho duchovného učiteľa a na rozdiel od neho prostredníctvom astrálneho cestovania priamo vidí čo sa v duchovnom svete deje. I keď ani na Chobota si nenárokujem žiadnu dogmu neomylnosti


franco # MohaDinu60
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-17 12:31:17 5057d10a
Boh a jeho príkazy nie sú otázkou nejakej slepej viery.Ide o pravdu a tá nie je odkázaná na nejaké slepé priklonenie sa k nejakému názoru.
Ktoré náboženstvo je pravé a teda kde je pravda sa dá poznať aj podľa toho,že služobníci protistrany-Satana od tých najvyšších odovzdávajúcich svoje starosti sove v Bohemian Growe za homosexuálnych orgií,až po tých úbohých pridelencov motajúcich čitateľov aj tu na dôležite bojujú jednotne len proti jednému-Kristovmu.
Všetky ostatné tolerujú,lebo sú vnuknuté Božím nepriateľom,ktorý pod rúškom tolerancie a humanizmu chce vytvoriť mix ,aby už nikto nevedel kde je pravda.


filip # WyboCeci64
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-17 12:33:34 4e62dc33
A s kresťanskými ovcami sa tu ani neoplatí baviť, pretože najvyššia dogma kresťanstva je zákaz používať rozum.
Darmo som tu v mnohých článkoch čierne na bielom dokázal aký je kresťanstvo podvod, kresťania sú najväčší nepriatelia pravdy, ich kult je klamstvo, sebaotrostvo, milovanie otroctva, kresťania nepoužívajú rozum a nevedia sa poučiť z tých článkov
S kresťanmi sa nedá diskutovať, pretože ako sa len dá baviť z človekom, ktorí nie je schopný používať rozum?


franco # MohaDinu60
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-17 12:36:09 5057d10a
Aj tvoji rodičia sú údajne kresťanské ovce.Ani s nimi sa nebavíš? Pod akým nickom si tu doteraz bojoval proti Bohu? rafael,Yanath,kučma?
Si sa pekne odkopal,ty potomok "kresťanov":)

filip # WyboCeci64
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-17 12:49:14 4e62dc33
filip: samozrejme, že sa s nimi nedokážem baviť, hoci som to skúšal. Majú vypnutý rozum presne rovnako ako ty.

franco # MohaDinu60
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-17 12:54:59 5057d10a
Ver si čomu chceš ale čomu veríš si overuj, meraj... inak Franco ostávaš na úrovni tých ktorých odsudzuješ- veriacich ovci.
imelo # QyguLyka51
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-17 13:17:38 b06ab9ff
Franco,---- Zriedkavo sa stane,že s tebou súhlasím,ale to čo si tu dnes posplietal?
Vraj ti tvoji rodičia hovorili,že telo je fuj,a mať lásku k telu je hriešne. Neviem,prečo ti to tak hovorili. Možno bol z teba Narcis,tak ťa chceli trocha od toho odučiť. Ak ti to hovorili z prílišného kresťanského fanatizmu,tak spáchali na tebe veľkú krivdu.
No a ten [Šamanský učenec Peter Chobot hovorí o vzniku ľudskej bytosti nasledovne:]--toho kto vymenoval za učenca?
Máš v tom galimatiáš!Dúfam,že máš dosť rokov aby si používal vlastnú hlavu.


Jambo # CapuSuxo47
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-17 13:51:13 4e62504a
P.S. pre Franca----Som ateistka,ale to čo tu ty píšeš ,ani sám Kristus nevie akého si ty náboženstva.Ty určite nie!

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-17 13:54:13 4e62504a
vam to uplne prepina? neviem preco sa snazite presvedcit sami seba, ze ste nieco viac ako ste. narodim sa, potom sa tu nejako snazim dat tomutu nezmyslu zmysel a potom je konec. niekomu sa to moze zdat krute, ale pre mna je to oslobodzujuce. skonci tvoje vedomie a mas pokoj od existencie. ziadne prehodnocovanie, lutost, ... nic... ako hlboky spanok. ten proces zabijania casu pocas zivota je sice trochu zlozity, ale aj tak skonci len smrtou:) tak ako som nebol, tak zas nebudem... tie sprostosti o duchoch a nesmrtelnych dusiach su uplny nezmysel. a pride mi to krute a nespravodlive, aby bol niekto nuteny vecne existovat...

jankokral # KoleSade82
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-17 14:09:40 4e63f2f5
Že? Ako musia bolieť nohy,toho čo žije večne,keď už v šesťdesiatke bolia.

Jambo # CapuSuxo47
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-17 14:47:37 4e62504a
Jambo: nebol som narcis, nebudem to tu dopodrobna vysvetľovať, to čo je v článku to stačí. Tvoja ženská intuícia, že som bol narcis ti rozhodne nevyšla, netrafila si sa

A čo si už úplne stratila rozum? Čo je na tom divné nazvať "šamanský učenec" človeka, ktorý sa šamanizmu veľmi dobre rozumie , pozná veľa šamanov, a sám dokáže astrálne cestovať (čo je základný prvok šamanizmu)?


franco # MohaDinu60
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-17 15:03:46 5057d10a
Ja neviem,čo je základný prvok šamanizmu.Možno aj vedieť šikovne ohlupovať ľudí.No a s tým rozumom,vzhľadom na môj vek,ani by som sa nehanbila,keby som strácala rozum,ale vy mladí ľudia a dať sa ohlupovať?

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-17 15:39:41 4e62504a
Je bizarné, ako sa snažia dve strany viery presvedčiť pseudoargumentami tú druhú stranu! Ak by to nebolo tak tragické, bolo by to na smiech.
"že skopíruje do svojho ducha každú jednu bunku plodu" - duchariny už mám plné zuby, ale kopírovanie hmoty do nehmotného - čoho vlastne? - tak to je bomba!


"...tohto človeka sa oplatí často citovať, pretože šamani sú prakticky jediní ľudia, ktorí majú s duchovným svetom a inými dimenziami reality priamy a autenticky styk"
Najmä sa ho oplatí citovať preto, lebo tým blábolom sa nedá rozumieť, a ty by si tak strašne chcel!


"To znamená že náš duch je v podstate telo, pretože duch a telo sú v silnej jednote, pričom dominantnejšie je telo, ktorému sa prevažne duch musí prispôsobovať. Mohli by sme to aj tak vnímať, že duch je dokonalá kópia tela."
Naozaj intelektuálna perla! No tak, skús to, Franco, rozvinúť, ale až keď z teba vyprchá ten chlast, či čo si si to dal.
Pock # SihySuri34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-17 16:38:32 3ec5f361
Franco:

pocuj, a ma ten chobot miestenku v tom cestovani v case? :o)
nemoze zobrat nikoho so sebou co?
Co ak je jeho duchovny svet len jeho, ako to tu niektori tvrdia, ze kazdy ma iny :o)
tak aj pan chobot ma svoj, a asi, zrejme tvrdi, ze je to ten univerzalny jediny pravy...
co sa tolleho tyka, nepovysuje sa za ziadneho duchovneho ucitela, len dal svetu vediet, na co prisiel.
a co aj smajzol z knihy rozhovory s bohom, to je inak velmi vykradana vec.
akokolvek ale pozeras na tolleho, je jedno, lebo podstatne je, ze to, co hovori, je pravda.
a to si mozes overit sam na sebe.
mimochodom, prave tolle povedal, ze nabozenstvo, ktore povie, JA SOM TO RPAVE NABOZENSTVO...
co mimochodom robis ty so svojim chobotom :o))))
tak to nie je nabozenstvo, ale uz ideologia.
zalozte si sektu chobotnancov :o) s panom chobotom a nebudem sa cudovat, ak tam budu sami muzi :o)

barbapapa # MuquGira44
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-17 16:40:25 b229e4b9
barbapapa:
neurážaj sa prosím ťa, že kriticky spomínam tvojho obľúbeného Tolleho, očividne sa ťa to strašne dotklo
Šamani na rozdiel od Tolleho vedia liečiť aj najťažšie choroby do niekoľko minút

A čo sa týka ateistov, tak ak mi to správca zverejní, bude to článok aj o ateizme. A nechápem čo vás ateistov na mojom článku tak strašne dráždi, keď kresťania vidia v oblátke Boha/Božie telo a veria, že krv Ježiša dokáže spasiť. Pohoršujte sa radšej nad kresťanmi


franco # MohaDinu60
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-17 17:44:51 5057d10a
a navyše šamani majú od kresťanov omnoho viac racionálnejšie duchovno, omnoho bližšie k ateizmu. Neuznávajú žiadneho osobného boha a majú prísne zakázané sa klaňať akýmkoľvek bohom a bytostiam. Naproti tomu kresťania sa klaňajú celej božskej trojici, uctievajú a modlia sa ku svätým
Takže ateisti, v prvom rade sa pohoršujte nad kresťanmi

franco # MohaDinu60
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-17 17:48:52 5057d10a
Neviem ci mozem k tejto velmi fundovanej debate nieco dodat ale tak pokusim sa...

Osobne poznam cloveka, ktory dokaze "cestovat" mimo telo. Mam to overene tak, ze mi porozpraval o tom co kde je a ja som tam potom isiel a nasiel som to tam. Nebola absolutne ziadna sanca, ze by ten clovek vopred vedel, ze to tam je, lebo ten vecer to tam este nebolo a rano uz hej.
Tolko k astralnemu cestovaniu (suflicek ma nalepku astralne cestovanie, nech sa paci, mozete to hned posudit a odsudit).

Co sa tyka samanizmu, ja netusim, preco kazdy musi hned klasifikovat. Jambo sa pyta franca ze jakeho je nabozenstva, ked trepe dve na tri. Akoze akeho? Musi kazdy byt v nejakej skatulke?

Franco tvrdi, ze Tolle je filozofko, co je dehonestujuce a zasa len dalsie skatulkovanie.

Seci sa tu skatulkujete jak dementi, lebo system vas naucil dobre skatulkovat.

Je to naozaj jedine, co dokazete, skatulkovat?

Chapem, ze z lingvistickeho hladiska mate neustalu potrebu vsetko nejako nazvat, dat tomu meno, aby ste to mohli posudzovat podla nalepky na sufliku. Ale nejde to aj inak?

Najviac ma zaraza, ze sa tu bavia ludia, ktori nemaju pojma o samanizme, o ludoch, ktori prekracuju hranice "klasickeho" vnimania sveta a reality a kazdy svojou troskou prispieva v debate o nicom.

Bol by som z toho sklamany, keby som nevedel, ze vacsina z vas je stale uveznena vo svojej egoistickej mysli.

No trochu som dufal, ze alternativne medium, ci alternativny server ako je tento, pritiahne viac ludi, viducich a vediacich. Cest tym z vas, ktorych je tak malo, co obcas napisu aj nieco k veci...

one # KeneGydu10
-
 53% ( 5 people voted )
+
2014-04-17 18:46:23 58cf1ffc
Lol...!
Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-17 18:55:41 bc7b649f
tak je Pande, dolezite pritahuje coraz viac blaznov. niektori su tu uz takpovediac inventar :D.
one # KeneGydu10
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-17 18:58:45 58cf1ffc
chobot je proste chobot - blahoslaveny chudobny duchom
milo # VabeWoqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-17 23:24:01 52145364
S prvou časťou článku sa dá v podstate súhlasiť, aj keď pre ateistov je to "silné kafe"....

...ale to povrchné, až stupídne, NEROZLIŠOVANIE medzi "filozofiou", ktorú hlásal Ježiš
a tým, čo následne z toho urobili cirkevní manipulátori....
....za to si PLUS odo mňa nezaslúžiš :)

"treba nasledovať Krista, ktorý sa dal ukrižovať" - to je čo, za kktina ?!?!? Sa pozri do Biblie, veď Ježiš NECHCEL BYŤ UKRIŽOVANÝ !

Ukrižovali ho práve takí istí zmrdi, čo potom "prekrútili" aj jeho učenie, proti čomu oprávnene vystupuješ.

Teda ešte raz: Rozlišuj medzi (autentickým) Ježišom a tým, čo z neho robí cirkev !!!

Johny # JynaVaso24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-18 06:40:16 c35b0ed1
Franco: "Takže ateisti, v prvom rade sa pohoršujte nad kresťanmi"
Pozri, Franco, mne je u r.iti, či niekto hovorí ako kresťan, moslim, alebo šamanista a kto z nich je bližšie k ateizme. Čo to má spoločné s tým, že všetci trepete nedokázané kraviny?


One: "Osobne poznam cloveka, ktory dokaze "cestovat" mimo telo."
A ja poznám osobne človeka, ktorý vyťahuje z prázdneho klobúka zajacov.
"Najviac ma zaraza, ze sa tu bavia ludia, ktori nemaju pojma o samanizme,..."
Netreba mať pojem o šamanizme, pokiaľ ten "odborník" trepe fundamentálne nezmysly.


Pock # SihySuri34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-18 07:44:27 3ec5f361
Franco:

uved mi tu len jeden jediny pripad, kedy Tolle klamal, alebo hovoril khokotinu?

ze ti imponuju samani, to uz vsetci vieme, ale vyvysovat sa, ze tolle nelieci to uz mi pripada fakt meranie si vtakov.

Nie sme si vsetci rovni, mame odlisne kapacity chapania, odlisne smery, odlisne plany zivotov, odlisne skusky.

Preto ma zaraza, kolko hlasov sa ozyva v triede, do ktorej ani nepatria.

Obzvlast by ma zaujimalo, preco sem chodia Racionalisti stoporeni vlastnou logikou a egom sa tu ukajat na svojich reakciach k prispevkom s ktorymi nesuhlasia.
Nerozumeju im, nemaju odzite co by mali mat a snazia sa preskakovanim stahovat vsetko na svoju nizku uroven.
Ja si myslim, ze toto uz nie je asi hodne ani ziadnych reakcii, lebo ako sa hovori, zo sprostej diery len sprosty vietor fuka, co nasi logici hned otocia /je to to najlahsie ;)/ a maju svoju vodu na mlyn.
Osobne si myslim, ze Dolezite.sk je uz fakt mainstreamovy portalik pre iny prud myslenia, ktory sa stal uz klise.
Vsetko je tu na jedno kopyto a opakuje sa donekonecna, v bazeniku sa clapocu deticky rozneho veku, rozneho vierovyznania, roznych spolocenskych tried a naramne ich bavi si spliechat vodu do oci.
Ale pytam sa??? Nemal byt DOLEZITE.SK nieco viac?
Nemal tento portal nieco zmenit?
miesto toho, zamestnava ludi, co by nieco zmenit mohli, aby tu plytvali casom a energiou vojnou medzi sebou...

NEPRIPOMINA VAM TO NIECO VAZENI??? :o)))

Barbapapa # SyloWeva27
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-19 11:05:33 b229e4b9
Opäť jeden indoktrinovaný, čo mu jeho totalitná viera zblbla mozog!
Takže Barbapapa. racionalisti sem chodia preto, že táto stránka sa aspoň zatiaľ tvári že je platformou sekulárnou a nie náboženskou. Takže by bola viac na mieste otázka, prečo sem chodia náboženskí magori, ktorí majú na svoju hlúpu realizáciu milión náboženských stránok po celom svete?

Pock # SihySuri34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-19 16:54:42 3ec5f361
Tak nekompetentne napísaný článok som dávno nevidel.

Citatel # JimuVawy05
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-20 01:58:48 86138895

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
štyri   šesť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0571 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles