Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Pod rúškom ochrany spotrebiteľa


Pod rúškom ochrany spotrebiteľa

Pred bitcoinom sa majú na pozore centrálne autority naprieč celým svetom. Teda, my by sme sa mali mať. Tak píšu vlády, centrálne banky a iné štátu blízke inštitúcie (napr. J&T). Posledné dva mesiace zažívame priam prívalové vlny ich dobre myslených vyhlásení, upozornení a postupných príprav na regulácie. Všetko pod rúškom ochrany spotrebiteľa.

Začnime našou klietkou. Aj tunajšia NBS už bitcoin neignoruje. Časť ich vyhlásenia:

V tejto súvislosti NBS verejnosť taktiež upozorňuje, že virtuálne meny nemajú fyzickú protihodnotu vo forme zákonného platidla a účasť v takejto schéme virtuálnej meny je na vlastné riziko zúčastnených strán. Výmeny alebo nákupy virtuálnych mien predstavujú vlastné podnikateľské riziko investorov a peniaze investorov nie sú ničím chránené. Na výplaty prípadných náhrad za straty spôsobené týmito výmenami alebo nákupmi nie je žiaden zákonný nárok.

Tak po prvé, virtuálne meny ako bitcoin nemajú fyzickú protihodnotu vynucovanú mocou štátu. Výmeny sú na vlastné riziko, každý kto používa bitcoin namiesto eura vás ukracuje o možnosť preplácať mu prípadné straty. Peniaze investorov sú chránené len z dnešného pohľadu neprelomiteľnou kryptografiou a vlastnou opatrnosťou. Kruté, však ?
Správa neprináša žiadne novinky s negatívnym dopadom pre slovenského užívateľa bitcoinu. Žial neprináša ani dobré správy, stále pretrváva neistota.
A že nie vždy (alebo nikdy?) treba zákony, aby sme znížili riziká a riešili podvody, dokazuje aj nová službaBitrate d. Viac si o nej prečítate v tomto článku. Keďže je to možné, mnohí z bitcoin komunity dúfame, že bude niečo podobné čoskoro implementované aj do oficiálneho bitcoin klienta.

U českých susedov si potrápili hlavy učni z ministerstva financií. Tí po svojom výskume pritlačili o čosi tvrdšie:

Vzhledem ke stále širšímu používání tzv. "digitálních měn", jak je např. Bitcoin, vydal dne 16. září 2013 Finanční analytický útvar Metodický pokyn č. 2, kterým vyzývá povinné osoby, aby při své činnosti věnovaly obchodům s těmito snadno zneužitelnými prostředky náležitou pozornost. Podle tohoto pokynu je třeba za velmi rizikové k posouzení a k rozhodnutí o dalších opatřeních podle okolností považovat všechny platby za použití digitálních měn nad hodnotu 1.000 EUR a vždy jako podezřelý obchod postupem podle § 18 AML zákona oznamovat FAÚ všechny transakce spojené s takovými měnami nad hodnotu 15.000 EUR.

zdroj: (http://www.mfcr.cz/cs/verejny- sektor/regulace/boj-proti-prani-penez-a- financovani-tero/novinky-fau/2013/digita lni-meny-14568)

Tak vraj ľahko zneužiteľné prostriedky. ČNB by vedela rozprávať. Že si posvietia na väčšie prevody je len príprava. To len aby vedeli, kde vymáhať dane, keď už (dúfajú, že) prídu ako ich pri bitcoine vynucovať.

Bitcoinu sa nevyhli ani také mocnosti ako čínska, európska, austrálska, francúzska centrálna banka, európsky orgán pre bankovníctvo, švajčiarska, indická vláda a ďalší plánovači.


Stručne sa dá zhrnúť, že bitcoin nebol nikde prijatý ako oficiálna mena. Jedine vo švajčiarsku sa ešte bude hlasovať o tom, či sa tam bude s bitcoinom narábať ako so zahraničnou menou.

Na bitcoinovom trhu zvyknú byť za jedny z najsilnejších považované vyhlásenia od čínskych autorít. Ich doposiaľ konečné stanovisko nie je stále 100% jasné, ale smerovanie sa odhadovať dá. Čína, ako to má zvykom, nové veci nevyháňa, ale sa pred nimi preventívne chráni. Bitcoin teda pomocou regulácii oddelila od súčasného finančného sektora, dala ho pod miernu kontrolu a inak mal zelenú, na chvíľu. Tak ako vznikol Hongkong ako test slabo regulovanej ekonomiky, tak vznikol aj priestor pre bitcoin ako novej meny. Oproti zvyšných štátom sa však už zabezpečili, že ak by sa bitcoin zrútil, ich súčasný systém to nepoškodí. Toto obdobie trvalo len niekoľko dní, s miernou kontrolou sa pritvrdilo. Čo sa ukázalo je, že vláde veriť nemožno. Tá čínska menila svoje rozhodnutia posledný mesiac niekoľkokrát.

Posledným rozhodnutím výrazne poškodila prosperujúce čínske burzy a s tým aj akýkoľvek potenciálny legálny biznis založený na bitcoine. Avšak za prepad kurzu môže slepá dôvera špekulantov k čínskej vláde, nie vláda samotná. Pravdepodobným dôvodom takmer úplneho obmedzenia bitcoinu bude odliv kapitálu. Ten je v Číne takmer nemožné dostať za hranice. Nasvedčuje tomu aj fakt, že s reguláciami prišli krátko po tom, čo začali vychádzať články, ktoré odôvodňovali rast kurzu záujmom čínskych milionárov, vďaka možnosti presunu kapitálu mimo krajinu.

V prípadoch slovenskej, českej, francúzskej, či európskej centrálnej banky išlo prevažne len o upozornenia a zhrnutia (z ich pohľadu) nedostatkov bitcoinu oproti im ponúkaným alternatívam. Nejedná sa teda o žiadne zákazy, ani zázraky.


ECB sa k bitcoinu vyjadrovala už koncom roku 2012. Snažila sa ho prirovnať k pyramídovej hre, alebo ponziho schéme. Po týchto vyjadreniach na dlhé obdobie radšej stíchla.
Európsky orgán pre bankovníctvo (EBA) tiež vydal svoje vyhlásenie, v ktorom sa prioritne zameriava na podvody a krádeže. Treba pripomenúť, že za dané dianie nemôže bitcoin, ale neopatrní užívatelia. Z podobných dôvodov sa v Indii už pozerajú na možnosť regulácie bitcoinu, podvodníci tam veľmi radi využívajú k zbohatnutiu nové technológie.


V USA už bitcoin regulujú, finančné inštitúcie sa musia registrovať u príslušných úradov a získať viaceré licencie. Licenciám sa nevyhnú ani obchodníci. Aj z tohto dôvodu, ale hlavne kvôli silnému odporu bánk, vo forme rušenia, alebo odmietania založiť účty, sa väčšina podnikateľov v bitcoin sfére presúva, alebo začína podnikať mimo krajinu, napríklad v Strednej Amerike.


V Nemecku bol už v auguste bitcoin uznaný ako súkromné peniaze, len aby ho mohli zdaňovať. Berlín je jedným z centier bitcoinu, ako platobnú jednotku ho tam podľa coinmap akceptuje 44 podnikov. Skutočné čísla môžu byť aj niekoľkonásobne vyššie.
Z vyhlásení konkrétnych ludí, sediacich na všemožných vedúcich pozíciách je zrejmé jedno,  a to, že bitcoinu stále nerozumejú. Za smerodatnejšie sa dajú považovať len oficiálne tlačové vyhlásenia.

Prečo aj napriek týmto upozorneniam ľudia používajú bitcoin môžeme len hádať. Pravdepodobne je z ich pohľadu lepši než alternatívy, napríklad tie, ponúkané súčasným finančným systémom, teda prísne kontrolované a cielene znehodnocované národné meny.

Napriek tomuto všetkému, denne pribúdajú desiatky nových obchodov, ktoré bitcoin prijímajú za svoje tovary i služby a stovky až tisíce nových užívateľov na burzách.

Kam takýto obmedzovaný a vyháňaný bitcoin smeruje? Nikto nevie. Mnoho ľudí ma vlastné vízie. V západnom svete sa zakladajú oficiálne bitcoin organizácie, ktoré sa snažia komunikovať s regulátormi. Bitcoin môže, ale nemusí ísť cestou kompromisov. Sú totižto aj takí, ktorí radšej pracujú na softvérových riešeniach, ktoré by mali posunúť snahy regulátorov do sveta zázrakov. Ak vlády príliš pritlačia, máme prostriedok a nájdu sa spôsoby ako ich obchádzať úplne. To je možné aj dnes, len sa to vzhľadom na náročnosť väčšine užívateľov nevypláca.


Na otázku kam bude Slovensko s bitcoinom smerovať si odpovedzte každý sám, podľa toho, ktorá legislatíva sa vám zdá byť vzorovou pre slovenských zákonodarcov.


http://www.menejstatu.sk/pod- ruskom-ochrany-spotrebitela/Author: Miroslav Trencan # VomoCehi38
Slovensko2013-12-192
-
 62%  ( 3 people voted )
+
Pocuvaj,menej statu.

V okamihu,ked ste BTC naviazali na ine meny,tak ste pochovali jeho princip.A teraz uz tu mozes vypisovat co len chces.Nepomoze nic.

harry # PahoLenu00
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2013-12-19 11:50:26 5b7f03d0
Heheee humbuk, jedine o co tu ide je, ze mocnari sa snazia ziskat kontrolu nad BTC. Kym ju neziskaju budu kricat, strasit a hrozit. Stara taktika nie su moc vynaliezavi. Ja ich budem pekne nadalej ignorovat a robit si veci po svojom. Je dobre mat prehlad, ale podstatne mat vlastnu mienku a najlepsie je, ked sa nezhoduje s mocnarmi.

Hmm # WivaSuva15
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-12-19 16:17:00 59ad5942

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
deväť   dev
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Bude Izrael první bezhotovostní společností?							
				Bude Izrael první bezhotovostní společností?
Izrael nedávno oznámil, že jako součást iniciativy Benjamina Netanyahu, že začne s útlumem hotovostních operací, aby „omezil aktivity černého trhu.“ Vláda tento týden jednohlasn...
Slovenská eko-kapsle
Nacionální socialismus a komunismus (1/4)
Kdy doženeme Německo

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0244 s
good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made