Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Platí ťa štát? = Hľadaj si nový job!


Platí ťa štát? = Hľadaj si nový job!

Základná téza znie: Štát hodnoty nevytvára, iba prerozdeľuje. Hodnoty sú tvorené podnikateľmi, ktorí odvádzajú dane. Z týchto daní potom môže fungovať štát a poskytovať verejné služby, ktoré sú pre spoločnosť potrebné. To isté platí pre zamestnanosť. Pracovné miesta vytvára podnikateľ, nie štát. Zamestnanosť vo verejnom sektore je len odvodenou zamestnanosťou, ktorá je financovaná z daní. Slovensko však túto tézu vytrvalo ignoruje, čo sa mu v budúcnosti určite vypomstí.

Predstavme si dávnu históriu, keď ešte štát v takej forme ako poznáme dnes neexistoval. Všetci ľudia boli podnikatelia, lebo vytvárali hodnoty. Žili z poľnohospodárstva a remesiel a "tzv. služby štátu" si zabezpečovali svojpomocne v komunite. Obrana ich osídlenia, učenie detí, vykopanie studne. Postupne sa však rozvinula deľba práce, vznikol obchod, neskôr prišlo k industrializácii...a tiež vznikol štát. Štát, ktorého funkciou bolo poskytovanie verejných služieb. Ubudol počet podnikateľov a zmenila sa ich štruktúra. Z podnikateľov v poľnohospodárstve a remeslách sa stali zamestnanci iných podnikateľov. Veľkosť podnikov sa zväčšovala. A začali platiť dane. Dane, z ktorých štát "vytvoril" služby štátu a odvodenú zamestnanosť vo verejnom sektore.

Nasledujúci príklad je veľmi zjednodušený, ale vysvetľuje nám základnú podstatu.Nemôžeme spotrebovať viac ako vytvoríme. Uvažujeme o štáte, kde je iba jediný podnikateľ, ktorý ročne vypestuje 100 jabĺk. Týchto 100 jabĺk sa rozdelí podľa nasledovnej zjednodušenej rovnice (J - jablko):

100 J (produkcia podnikateľa) = 30 J (dane štátu) + 30 J (mzdy zamestancov) + 30 J (prenájom pôdy) + 10 J (zisk, odpisy, iné náklady)

Daňová sadzba (daňové zaťaženie) je 30%. Z odvedených daní štát poskytuje služby (a zamestnáva ďalších ľudí). Z položky zisku podnikateľ financuje prípadné úvery, alebo rozvoj podniku (investície do nových jabloní). Odpisy a iné náklady zabezpečujú, že jabloní je dostatok a ich zdravie je v poriadku. Mzdy sú jasná položka, pre tento príklad uvažujme, že podnikateľ má 30 zamestnancov a každý dostane ročnú mzdu 1 jablko. Keď štát zvýši dane na 40 jabĺk, podnikateľ zvýšenie o 10 jabĺk premietne do zníženia mzdy zamestnancom, alebo časť z nich prepustí (pokiaľ to neohrozí produkciu). Bude platiť nová rovnica s efektom vyššej nezamestnanosti (a nižších miezd):

100 J (produkcia podnikateľa) = 40 J (dane štátu) + 20 J (mzdy zamestancov) + 30 J (prenájom pôdy) + 10 J (zisk, odpisy, iné náklady)

Výšku prenájmu pôdy ovplyvniť nemôže a keby znížil zisk, odpisy a iné náklady, odrazilo by sa to na výške produkcie. Nevypestoval by 100 jabĺk, ale 80. Začala by platiť nová rovnica:

80 J (produkcia podnikateľa) = 32 J (dane štátu) + 18 J (mzdy zamestancov) + 30 J (prenájom pôdy) + 0 J (zisk, odpisy, iné náklady)

V novej rovnici však vyberie štát na daniach iba 32 jabĺk, lebo daňová sadzba bola 40% a produkcia 80. Zamestnanci dostanú iba 18 jabĺk (stúpne nezamestnanosť, lebo podnikateľ už nepotrebuje na zníženú produkciu 80 jabĺk toľko zamestnancov). A nakoniec nulový zisk, odpisy a iné náklady spôsobia v budúcnosti ďalší pokles produkcie, až si podnikateľ povie, že mu to nestojí za tú námahu a ovocný sad nechá schátrať.

Našťastie (alebo nanešťastie) princíp schátraných ovocných sadov platí iba na niektoré malé a stredné podniky. Veľké podniky napriek daňovej sadzbe 40% odvádzajú štátu pri produkcii 100 jabĺk iba 20 jabĺk, ak sú šikovnejší, tak možno aj menej. A nie je za tým podvod, ale nástroj zvaný daňová optimalizácia. Smutné je, že pár jabĺk ako daň vyberie od podnikateľa iný štát (tzv. daňový raj), nie ten náš, kde sa nachádza ovocný sad. Dôležité stále však je, že platí modifikovaná rovnica:

100 J (produkcia podnikateľa) = 20 J (dane nášmu štátu) + 10 J (dane štátu cudziemu) + 30 J (mzdy zamestancov) + 30 J (prenájom pôdy) + 10 J (zisk, odpisy, iné náklady)

Štát teda vybral iba 20 jabĺk, napriek tomu, že predtým vybral 30 a zažiadalo sa mu dokonca 40. V praxi to znamená, že bude môcť poskytnúť menej verejných služieb a zamestná tiež menej pracovníkov.

Modelovať môžeme donekonečna. Rovnováha sa však oklamať nedá. Pardon, dá sa, ale iba na chvíľu. Štát totižto do rovnice pridal položku "zadlženie verejného sektora". Ale keďže štát nič nevytvára, iba prerozdeľuje, dlh sa splatí z budúcich daní. Ilúzia blahobytu, ktorý nám dáva štát pominie a na výdavkovej strane štátneho rozpočtu zostanú iba 2 položky - splátka istiny dlhu a splátka úrokov. Verejné služby už nebudú a ani zamestnanosť vo verejnom sektore. Pre ilustráciu, v priemysle SR medziročne (Q1/2012-Q1/2013) ubudlo 30 tisíc pracovných miest, čo predstavuje úbytok okolo 5 %. V rovnakom období však vo verejnej správe vzrástol počet zamestnancov o 10 tisíc a nárast predstavoval skoro 6 %. Miera nezamestnanosti bola 14,5% a nezamestnaných skoro 400 000 ľudí. Nechcem si predstaviť keď tá bublina praskne a pravda vyjde na povrch. Tak ako vyplávala v Grécku, Španielsku, Portugalsku, Írsku a na Cypre. Potom bude platiť nová rovnica:

Platí ťa štát? = Hľadaj si nový job!Author: IVAN SEDLIACIK # SubeSofi25
Slovensko2014-09-219
-
 40% ( 5 people voted )
+
Ani jsem ten článek nedokázal přečíst. Je to ohýbání pravdy až na úroveň lhaní. Takže když stát vybuduje za veřejné peníze přehradu s hydroelektrárnou, tak ve skutečnosti nic nevyprodukuje. A ta vyrobená elektřina po několik desítek příštích let je zásluha svobodného soukromého sektoru? Odpoví si každý sám.
Nic ve zlém, hezký den všem.

jouda37 # RaqeSicu23
-
 55% ( 10 people voted )
+
2014-09-21 17:45:06 55cf1236
jouda tak s prikladom hydroelektrarne si sa sekol lebo navratnost je velmi blízka jej životnosti. to je dôvod prečo su vodne nadrže take zanesene bahnom.
zisk z nej ma akurat tak ficova betonova lobby a aj to len pre to že oj3be tretinu subdodavatelov.
šak daj priklad dajakeho sebestačneho vyrobneho alebo tažobneho alebo prepravneho štatneho podniku.
štatne podniky spravuju uranici a teda ludia ktorí sa na vec pozeraju štýlom: z cudzieho krv netečie.
žial je to tak že na spravovanie spoločneho sa vždy prihlasi neschopný parazit.
schopny človek sa nepotrebuje viest na spoločnej kasičke. ma totiž vlastnu.


ropas # RutiQajo58
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-09-21 18:32:10 b2124ad2
fero veriš na rozpravkove bytosti ako su víly ježibaby a čestných empatických politikov?
všetky tzv idealne teorie spravovania štatu padaju prave na neexistencii týchto rozpravkových bytostí.
a kedže dobrých vil niet, musiš sa postarat sam o seba tj byt podnikatel, alebo, čakajuc na prichod spravodlivo prerozdelujucich spasitelov, si dalej frfli od výrobneho pásu.
a na hypoteticke otazky typu "keby nebolo muklov" odpovedam: muklov je furt dost a su nejednotní(žiadna vzajomna empatia, ale ked ide do tuheho, každý myslí na seba, presne tak ako ten zlý zlý podnikatel)
rozdiel medzi muklom a podnikatelom je len v tom že mukel sa musi s niekym zjednocovat a spajat a za svojim si vie ist len chraneny anonymitou davu. podnikatel ide sam za seba.


ropas # RutiQajo58
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-09-21 18:48:32 b2124ad2
ropas Takže stále dokola desítky států vyhazují peníze státního rozpočtu za něco, co se jim nevyplatí. O nejisté návratnosti jsi mě nepřesvědčil neboť ta přehrada má i další přínosy (zamezování povodní - jedna přehrada u nás chytla snad 50-ti letou povodeň těsně po svém dokončení - nevím která, vygoogli si to, možná Slapy nebo Orlík) to ale není zakalkulovatelný zisk podnikatele, tak se to nepočítá.
Mám ale pocit, že se dohaduji s placeným trolem, tedy ztráta času.
Rada všem: Běžte se projít, bude vám líp než když čtete plky u compu. Jdu taky. Hezký večer všem.

jouda37 # RaqeSicu23
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-09-21 18:56:31 55cf1236
žial je to tak. za peniaze dan poplatnikov umelo vytvaraju dojem nových pracovných miest v horizonte do štyroch rokov. pri podnikatelskom zamere je to žalostne malo.
dufam že tebou spominana priehrada je zo ziskov ktore produkuje, tak udržiavana že zabrani aj dalšim povodniam.
plateny troll niesom ale bolo by to pekne si takto v nedelu večer diskusiami privyrobit :-)

takže to zhrniem: jediny ziskový štatny podnik je jedna priehrada ktora bola nahodou postavena na spravnom mieste v pravý čas(dufam že nechceš tvrdit že to bolo naplanovane nejakým osvieteným štátnym uradníkom) tj. je ziskova len náhodou.

ropas # RutiQajo58
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-09-21 19:17:19 b2124ad2
Ropas–potom subdodávatelia majú vykradnuté mozgy, nie sú v stave si ustrážiť vlastný majetok, takže si ich ponížil, hoci si mal opačný zámer. Dostal si od nich písomné splnomocnenie, aby si bedákal ich menom, alebo ich zjavné šlendriánstvo by si chcel hodiť na druhých, aby si pošpinil Fica? Fico môže za ich do neba volajúcu tuposť? Betónová lobby zarába na úkor tvorcov hodnôt, koľkokrát som to už počul, príďte s niečim novým. Potom sú nesvojprávni, ak svoju energiu plytvajú, aby zisk napokon zhrabla iba lobby, ak nič nepostrehli, tak si zisky ani nezaslúžia, hlupákom prihodiť, to by sa ti žiadalo?
O štátnych podnikoch píšeš síce správne, ale otázka stojí prečo? Veď sám zavádzaš tvoj vlastný triedny boj lobby so subdodávateľmi, čo ho poháňa, predsa závisť. Len píšeš z inej perspektívy, ty si ich dokopal do tvojej vojny, ty ich spoluprácu pošpiňuješ, vyhľadávaš v ich dohodách víťaza, ty im upieraš slobodnú vôľu rozhodnúť sa s kým pôjdu a znášať dôsledky svojich krokov, lebo chceš nadávať na Fica, veľmi trápne.

Lidhja # JojaVime40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-09-22 02:30:24 b228bf45
loading...
Štát je najhorší vlastník, pravda, nie žeby vláda nemohla vlastniť podniky, ale iba ona rozhoduje a menuje vedenie, nikoho sa nepýta a pokiaľ nemá prvoradý záujem zarábať, tak chce iba zamestnávať a voličov hýčkať a rozmaznávať, potom potrebuje držať umelú zamestnanosť okrádaním ostatných. Riaditeľ je kto? Samozvaný kamarát dajakého úradníka, teda čo si sľubujú od jeho výkonov, ak nenašli lepšieho? Ustrnulosť a stagnáciu, plytvanie prostriedkami z výpalného, ani mne nezáleži na podniku, ktorý nevlastním, takže musíte dodať iné pohnútky pre váš zápal a to práve kolektivistické prostredie. Veľká túžba zachraňovať druhých za nakradnuté prostriedky bez ohľadu na stratovosť a zaostávanie. Súkromník môže byť a aj je stupídny, ale aspoň pochopil, že spolu s podnikom sa rúti do priepasti aj on. Jemu nikto stratu nevykryje, on nemôže vyberať pokuty, aby vyliezol. Nevlastník je najhorší správca, pretože ak by aj bol vhodným a ojedinele úspešným, prečo nezaloží vlastný podnik, načo upevňuje moc vlády nad sebou, prečo pomáha vláde a jej experimentom? Asi kvôli ideálom. A pokiaľ rachne, tak sa presunie na ministerstvo a nič sa nedeje. Však ovce zaplatia jeho neschopnosť.
Štát nevytvára hodnoty žiadne, všetko čo získal je ukradnuté, najprv mohla prebehnúť iniciatíva jednotlivca a potom závistlivý úradník sa zjavil, lebo si ho závistlivci vyžiadali a mohol kradnúť a potom zriedkavo aj stvoril nejaké nepatrné hodnoty, ale bez výpalného by sa neudiali a bez výpalného by sa mohli urodiť vo väčšom počte rukami druhých.
Mne je úplne ľahostajné, čo je pre etatistov kľúčové, plánovači si naplánovali a ľudia majú salutovať a doniesť haldy zlata, aby súdruhovia zabezpečovali zdravotníctvo a podobné, pre mnohých zbytočnosti, s ktorými sa za celý život ani nepozdravili. Plán sa musí splniť, takže nastupuje hrubá sila a teror.
Po privatizácii sa prepúšťa, čo má byť? Zamestnanci sa vnucujú, chceli by ostať večným a nepotrebným inventárom, som zvedavý, či aj návštevy sú nimi také vítané, alebo len sebecky myslia na seba, a nechápu že majiteľ je šéf, alebo sú mu príťažou. Postará sa o nich štát, a odkiaľ ten získal túto povinnosť, jednak si ju uzurpoval pre seba a ešte vytasil bodáky, takže má z čoho, ľudomilný štát rozdávať. Zákonník práce zrejme ani nemá milión strán, on ani nie je, neplatí vôbec, podnikateľ si svojvoľne vyhadzuje a chudák štát rozostrel milujúcu náruč pre obete veľkopodnikateľov.
Načo sa hráte, súdruhovia, živí vás, pokým ste mu prospešní, a čo vy? Chceli by ste pokračovať, aj keď nie ste prospešní, takže by vás držal na svoj úkor, dokedy? A keď skončí? Snažíte sa vydolovať pre seba čo najviac, tak nevyčítajte druhým čo sami konáte, dvojtvárnici.
Zvyšovanie cien–ja sa rozplačem, vás núti s kanónom v ruke nakupovať predražené haraburdy? Vy ste skromní, nebežíte za ziskom, tak sa môžete uskromniť, alebo je námahavé odolať výkladom? A jediné čo vám bráni k blaženosti, je cena?
VSŽ vytváralo tovar, ale čo má s tým štát, okrem direktívneho prikazovania? Zmenil sa vlastník a anonymný papaláš bol odkopnutý, nebyť štátu by sa na svoju pozíciu nedostal, dôraz je na osobu majiteľa. Vy etatisti sa aj o vlastné záležitosti staráte ako o štátne, koľkokrát ste už zbankrotovali?
Štát má iné priority, výborne, iste kvôli tomu boľševici zničili prírodu, znečistili rieky, o ľuďoch ani netreba bližšie, lebo mimoriadne dbali na dopady na spoločnosť. Samé klamstvá, dokonca etatisti, pokiaľ by mali túžbu vyriešiť, tak je to chvíľková záležitosť, kto sa postaví moci, ak som silnejší? Lenže túžby niečo ozaj naprávať niet, a výlučne sa sústreďuje činnosť iba na okrádanie, prerozdeľovanie a pestovanie si vďačných análov. Nič viac. Takže hufi by musel vnútiť svoju vôľu sprostákom premnoženým a nechápajúcim, a pritom mu aj tak neverím, že naozaj má snahu vylepšovať a nie iba terorizovať.
Veľkopodnikatelia môžu ovládať iba etatistov, mimo etatizmu by boli občasnými pracháčmi, aj to nie s vidinou dedičného stavu, ale cez politikov môžu ovplyvniť zákulisne viac, ak by o to aj stáli, lenže by kontrolovali etatizmus. Či vari oni neplatia dane? Neplatili nikdy? Či nemajú právo aj oni vplývať na politikov? Lebo prejavujú vlastný záujem? Vy nemáte vlastný, ale kolektívny? A kolektívny akého znenia, jednotlivca, čo sa zaštítil kolektívom, aby sa po vašich hlavách kolektívne sám obohatil? Sedliaci s dotačným výpalným preukázali tiež kolektívne záujmy, a nie vlastné?
Uťahovači opaskov, dokonca pravicoví, dobrý vtip, čo je na predaji podnikov pravicové? Len preto, že sa modrí etatistickí plánovači nenazvali ľavicou, aj tak k nej patria. Pokiaľ by podnik odmietali kontrolovať po predaji, tak by sa mohli tak pomenovať, ale či sa tak deje? Nabalili sa na províziách a pokračujú v dohľade nad súkromný podnikom. Niečím sa líšia a samotný predaj je natoľko závažný, že pre hufiho sú triednymi nepriateľmi.
Zdroje príjmov sú ukradnuté, takže je úplne jedno, kde nakoniec zaparkujú. Dlhy vlády sú dôsledkom nenásytnosti, nepoznania miery, neskromnosti. Nešťastník štát, nebude zodpovedať za cenovú politiku, iné sci–fi. Etatisti, vy ste si vymysleli všetky povinnosti, ktoré musíte plniť, preto si aj zaplaťte z vlastného váš koncentrák.

Lidhja # JojaVime40
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-09-22 03:41:01 b228bf45
Táto téma je tradične táborovo rozdeľujúca. Štát predsa podniká všade s každou firmou, ten si predsa v každej úspešnej firme svoj percentuálny podiel vyberie formou daní a poplatkov tak či tak. Jedine v prípade ak sám neposkytne daňové úľavy či nehorázne príspevky na vytvorenie pracovných miest a podobne tak vtedy priamo nie, vtedy si to však vyberie inak. Takže ani nepredpokladám že by niekedy platilo - "platí Ťa štát - hľadaj si nový job".. To môže platiť len v prípade keď to nepôjde už ani v podnikateľskom sektore, lenže vtedy sa štát zvyčajne ešte viac rozbujačí a hraje sa na inštitúciu poslednej záchrany z budúcich daní. V každom prípade štát by mohol kľudne podnikať, ale predpokladám že ak by mal podnikať rovnako ako to očakáva od bežných podnikateľov tak mal by správne len zo ziskov ktoré sám vyprodukuje - nie z daní.. A mal by vedieť aj krachovať bez zarúbania sekery a oddlžovania svojich záväzkov - zase len z daní.. To by tiež malo patriť k tomu. Ak by predsa len sekeru zarúbal, mal by ho vybaviť exekútor.... Tiež by mal platiť zo svojho úspešného podnikania dane sám sebe, ktoré už na ziskové podnikanie v žiadnom prípade nepoužije ale len na verejné služby.. Ak by to reálne v praxi platilo, táto téma by bola zbytočná a asi by neexistovala. No pri požiadavkách ktoré sa kladú na súkromné podniky ktoré nemajú daňové úľavy ( aj tie udeľuje štát ) by štát v konkurenčnom prostredí podnikanie nedokázal zvládať. A tak je aj zbytočné písať o nejakom možnom podnikaní štátu.. Dá sa v takom prípade baviť už len o jeho monopolnom postavení.

Bolo by úplne jednoduché to porovnať ak by niekde podnikal štát v rovnakom smere ako tí odvážlivci ktorí idú skoro vždy do rizika.. Ale štát nie je tak blbý, ten sa do toho ani nehrnie. A načo aj veď štátny úradník stojí pri nich s kolkami, nariadeniami a natrčenou rukou už pri zakladaní firmy.. Telekomunikačným firmám predáva licencie na frekvencie, ťažobným spoložnostiam povolenia na ťaźbu. Chudákovi čo si stavia domček vyúčtuje stavebné povolenie a služby na katastri, následne zhrabne DPH za stavebný materiál na ktorý si chudák požičal v banke. Z tej istej banky kde bude platiť úroky tiež hrabe každý rok nejaké tie percentá zo zisku. Takisto pri stavbe toho domčeka vyberie dane zo zisku z predaja materiálu aj zo zisku z jeho výroby či prepravy. A z výplat všetkých ktorí sa toho nejakou formou zúčastnili. Nakoniec zhrabne všetky dane z výplat chudáka zadĺženého, ktoré musí niekde zohnať pri splácani tej drahej srandy, a tiež dane a dph z toho že si platí a bude platiť vôbec nejaké teplo svetlo a jedlo.

Prakticky má štát paprče všade, od najmenších až po tých veľkých tak neviem prečo by vôbec v niečom inom podnikať mal. Veď štát je tu najväčší veľkopodnikateľ ktorý nikomu konkurovať nemusí, ten sa nepotrebuje zosmiešňovať rizikovými podnikateĺskými aktivitami. Ak by som mal také privilégia ja, určite by som nechal všetkých tých čo mi platia percentá zo svojej činnosti - nech len podnikajú, nech sa len trápia a mordujú. A ešte by som ich v tom aj podporoval, ak by to bolo potrebné. Podnikať by nemalo pre mňa žiaden význam. Presne to aj štát robí. Pre štát nemá zmysel podnikať a zosmiešňovať sa tým. Pre štát majú zmysel iba percentá a podpora aktivít ktoré ich prinášajú..

No toto # DyvuVeqi71
-
 60% ( 5 people voted )
+
2014-09-22 10:39:07 b2281b81
"Platy ve státní správě stoupnou již v listopadu"http://www.novinky.cz/domaci/348359-platy-ve-s
tatni-sprave-stoupnou-jiz-v-listopadu.html

"A kdy stoupnou platy u soukromých zaměstnavatelů?
-----------------------
Na rozdíl od státního sektoru si na zvýšení platů musí soukromník vydělat. Stát to řešit nemusí, ten si jednoduše půjčí další peníze a opět více zadluží daňové poplatníky! Politikům je to jedno, Ti budou rýžovat, dokud tam jsou a pak po mně potopa!!! Že zadluží obyvatele této země, je jim zcela jedno! Důležitější je momentální plné korýtko!!!"

halzm # TijeBahy25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-09-22 17:47:42 4e88baca

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
deväť   tri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Rusko pomalu škrtí Evropě kohoutek se zemním plynem


											Rusko pomalu škrtí Evropě kohoutek se zemním plynem
Zatímco ukrajinský operátor plynovodu Naftogaz prohlašuje, že veškerá přeprava plynu z Ruska do Evropy běží normálně, Bloomberg hlásí, že ruský export zemního plynu do Evropy slá...
Vývoj verejného dlhu SR
Estonský pozemní bojový dron THeMIS ADDER má za sebou ostré střelby
Čo majú spoločné karibskí piráti a kalifornskí väzni?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0539 s
good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage