Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Petícia za rozšírenie volebných práv občanov SR.


Petícia za rozšírenie volebných práv občanov SR.

Petícia za rozšírenie volebných práv občanov SR.

Petícia občanov:
- Za novely volebných zákonov SR,
- Za novelu zákona o vykonávaní referenda SR,
- Za uzákonené, umožnené elektronické hlasovacie právo na internete pre voličov v SR.


Referendum je ľudové hlasovanie o nejakom
dôležitom probléme v štáte, kedy všetci občania voliči majú možnosť na základe svojich
hlasov rozhodnúť namiesto poslancov.


Po 26 rokoch pseudo slobody vieme, že stále občania po sľuboch a slobodných voľbách svojich zástupcov sú absolútne každé štyri roky bezmocní, a tak v priemere až 45 % voličov k parlamentným voľbám nechodí odovzdať svoj mandát pluralitným stranám, kandidátom do NR SR.
V komunálnych voľbách či voľbách do VUC alebo do euro parlamentu je percento neúčasti občanov, voličov ešte hrozivejšie a to v priemere až 80 % voličov, občanov SR nejde, nechodí voliť !!


A tak chceme po 26 ročných skúsenostiach s právami voličov to trvalé zmeniť a to zo strany občanov našou petíciou, naším petičným pravom.

Touto petíciou, petičným volebným právom občanov SR vyzývame ústavných činiteľov NR SR k úprave, novelizácií volebných zákonov a taktiež aj zákona o vykonávaní referenda, tiež umožnenia nového občianskeho pravá voličom SR: v novom zákone o možnosti elektronického hlasovania voličov SR, a to spôsobom uvedeným v petičnej vôli a voľbe občanov SR v slobodných zákonných voľbách v SR takto :

 • 1. Súhlasíte, aby občania SR mali volebne právo voliť aj priamou voľbou poslancov do všetkých zastupiteľstiev v SR aj do euro parlamentu s imperatívnym mandátom (kedykoľvek odvolateľnosti svojho zástupcu) a aby Ústavu SR, volebné zákony SR, zákon o vykonávaní referenda SR, zákon o elektronickom hlasovaní mohli meniť len občania SR a následné NR SR ?
 • 2. Súhlasíte, aby priamou voľbou s imperatívnym mandátom (kedykoľvek odvolateľnosti svojich zástupcov ), taktiež sa volili ďalší verejní a ústavní zástupcovia v SR, ako prezident SR, GP - SR, predseda najvyššieho sudu SR, najvyšší policajný riaditeľ SR, minister vnútra SR, minister zahraničných veci SR a tiež generálny manažér verejnoprávnej RTVS ?
 • 3. Súhlasíte, aby občania SR pri priamej voľbe verejného a ústavného zástupcu mali taktiež zákone pravo dostať od volebných okrskových komisií v mieste svojho bydliska volebný doklad, koho si zvolili za svojich verejných a ústavných zástupcov u nimi volených priamo až 3-zastupcov, a to z dôvodu možnosti si uplatnenia s inými občanmi imperatívneho mandátu (kedykoľvek odvolateľnosti svojich verejných a ústavných zástupcov volených len priamou voľbou) ?
 • 4. Súhlasíte, aby poslanci NR SR pripravili a uzákonili zákon v SR o možnosti elektronického hlasovania občanov v všetkých voľbách v SR, aj priamej voľby s imperatívnym mandátom uvedeným v referendových otázkach 1-2-3, v otázkach tejto petície ?
 • 5. Súhlasíte, aby k vypísaniu na začatie referenda v SR bolo potrebných zo strany občanov len 50 tisíc podpisov voličov občanov SR, a účasť voličov na referende nebola limitovaná podobne, ako pri voľbách do euro parlamentu, NR SR, voľbách do VUC, komunálnych voľbách či priamych voľbách prezidenta SR ?
 • 6. Súhlasíte, aby pri vykonávaní referenda namiesto referendových okrskových komisií v referendových miestnostiach obci, a mestských časti, nahradili referendové okrskové komisie profesionálni bývali zamestnanci ministerstva vnútra a obrany SR na výsluhových dôchodkoch po 20 či 25 rokov verenej služby (750 €) a taktiež, aby k tomu to účelu boli vytvorené, respektíve zriadené, trvalé referendové miestnosti v obciach a mestských častiach, kde by občania mohli hlasovať celoročne v referende, referendách počas pracovných dni kedykoľvek: od 10:00 hodiny do 18:00 hodiny ?< br />

  Prosím, podpísať aj originálnu papierovú formu petície, pretože elektronická petícia je skôr len informačná.


Na zaslanie papierovej formy podpísanej petície kontaktujte petičný vybor ( vargajozef8@gmail.com ), a bude vám zaslaná adresa petičného výboru, kde budete môcť odoslať poštou svoju podpísanú papierovú formu petície za rozšírenie volebných práv voličov, občanov SR.

Za petičný vybor a tiež na zaslanie petičné hárku občanom SR: vargajozef8@gmail.com
Elektronická petícia, podpisy na webe: http://www.peticie.com/peticia _za_rozirenie_obianskych_volebnych_prav_ obanov_srAuthor: Jozef Varga # VybiVufi22
Svet2015-04-079
-
 69% ( 6 people voted )
+
Je potrebné sa zobudiť a legitimovať spoločenský systém, ktorý bráni občanom odvolať politikov pri priamej voľbe.
Občania majú právo na nepriamu voľbu bez imperatívneho mandátu, ale taktiež aj právo na priamu voľbu s imperatívnym mandátom.
 • Každý by si mohol pri voľbách alebo pred voľbami vybrať, ktorú možnosť uprednostní pri slobodných voľbách a nie ako doteraz byť diskriminovaný volebným systémom Vladimíram Mečiara z roku 1992 až 1993.

Peter Novak # GeluWaqu79
-
 54% ( 3 people voted )
+
2015-04-07 11:51:34 3ec5e27c
Zatiaľ mame iba ovčanov v krajinách aj našej krajine čo hodia slobodne legitimovať diktatúry vo svojich krajinách. Ľudia musia začať myslieť, a až tak chodiť alebo nechodiť k voľbám, lenže diktatúry stále dostanú určte percenta ľudí k voľbám a preto je svet taký aký je, a aj zostane, kým sa ľudstvo nezmení alebo nezničí samo.


Slovak # DusiDogy23
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-07 12:01:00 3ec5e27c
...rozsirene prava nebudu fungovat na slovensku z nasledujuceho dovodu -
slovensko nieje neutralna krajina a tak vzdy budu existovat "sily", ktore budu znemoznovat akukolvek obciansku iniciativu, ktora bude v rozpore so zavazkami slovenska voci kde-komu.
robert # LaleXegu71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-07 12:28:50 5f17d3c2
5. Smrdí nasratým kresťanom, ktorý pre neúspech minulého referenda len hádzal špinu na ateistov a limity.
VypIta placacka # CevePyli42
-
 43% ( 4 people voted )
+
2015-04-07 13:26:48 542f17c9
Vypisovať a žiadať si môže dedo z Košíc čo len chce. Okrem úsmevu nad infantilnými otázkami nedosiahne nič. O to strach nemám.
:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-04-07 13:40:50 d425402c
Súčasný Ukrajinský ultra nacionalizmus, rasizmus, fašizmus !!!
https://www.youtube.com/watch?v=TR6UVYwLTys[/ur
l]
Nechceme za prezidenta Kisku!!
Komu je vojna “matkou”
http://www.orol.tv/videos/komu-je-vojna-matkou/

Viktoria Šilova - Přejí si Ukrajinci válku? 14.08.2014 Titulky CZ
h
ttps://www.youtube.com/watch?v=29wyD1E0a98

...

Miro # NekyNici17
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-07 13:53:23 3ec5e27c
loading...
Dedo Varga, prečo si raz Jozef, potom Novák, teraz pre zmenu Miro? To nie je dôveryhodné! Už tu máme jedného psychologického kádrováka, čo si mení nicky ako ponožky a myslí si naivne, že ho nikto nespozná.


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-04-07 14:03:00 d425402c
Prečo môže byť neutrálne iba Švajčiarsko? To v texte petície je model Švajčiarskej demokracie, ktorý chcem aj ja. Je smiešne a úbohé nadávať na náš systém, závidieť Švajčiarom, pritom držať hubu, krok a nerobiť nič. Chodím do Švajčiarska často. Počúvam mladých Slovákov žijúcich a pracujúcich v tejto krajine. Je mi smutno, keď počujem ich názory. Sú v cudzej krajine, drú viac ako doma, ale nesťažujú sa, vedia za čo pracujú. Všade s nimi jednajú slušne, či na úradoch, u doktora alebo polícia. Pravdaže, pokiaľ nerobia problémy. Keď prídu domov a potrebujú hoci čo, trebárs niekde na úrade, musia sa hanbiť za to ako to u nás funguje. Aké máme cesty, chodníky, potoky, rieky, lúky, lesy. Zle sa to počúva. Hovorievam im, že ja už asi nespravím nič. Za pár idem do dôchodku. Že už je to na nich, aby sa vrátili po čase domov a spravili tu poriadky. Ale teraz viem, že som nekonal správne. Oni nevidia príklad. Nebude sa im ani chcieť vrátiť domov, kde každý len frfle pri pive, kde robia od rána do večera za smiešnu mzdu, kde mafia, zbohatlíci, byrokrati, úžerníci, exekútory na čele so štátnou správou si s nimi robia čo chcú. Vždy treba začať od seba. Preto podpisujem aj keď viem, že sa niečo zmení možno za sto rokov. Ale sa zmení.
milan # PesyMihy72
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-04-07 14:51:19 57f4fadb
"budu znemoznovat akukolvek obciansku iniciativu, ktora bude v rozpore so zavazkami slovenska voci kde-komu"
- Ano, svázaly skrze stát s dalšími státisty obdobného ražení...
...jde o úřední apokalypsu - jejich globalizaci - to oni se spojují.

haleluja # VareHiby35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-08 08:58:56 4e88bc28

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   s
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Genomoví editoři opravili smrtelnou genetickou poruchu


 Genomoví editoři opravili smrtelnou genetickou poruchu
Prozatím u myši. Právě jsme vstoupili do Nového roku genetického lékařství. Genetické poruchy už nebudou nevyléčiteln...
Jak oslovit levici
Nigel Farage: EU ovládají velké banky, byznys a byrokracie
Obhajoba zákona karmy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0401 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne