Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

PRAVIDLAMI K VYHYNUTIU ĽUDSTVA


PRAVIDLAMI K VYHYNUTIU ĽUDSTVA

"Aké sú pravidlá?! Aké sú pravidlá?!" rozrušene a čoraz intenzívnejšie opakoval naštvaný mladý muž v šiltovke, tričku a bermudách s pohľadom upretým na nechápavo pozerajúcu ženu neďaleko. Ruku držal na obojku svojho bieleho bullteriéra, ktorého vehementne sľuboval pustiť na jej malú čiernu čivavu, ktorá nebola na vodítku, len rovnako nechápavo nakukovala spoza nohy svojej paničky, čo sa to deje.

Muž sa totiž rozhodol, že donúti psíčkarov na košickom sídlisku dodržiavať pravidlá. Teda predovšetkým pravidlo, že každý pes má byť uviazaný. Vzhľad, držanie tela aj správanie "spravodlivého" napovedá, že to môže byť ak nie príslušník, tak aspoň sympatizant ozbrojených zložiek v civile. A bez ohľadu na to, že chutný dvojkilový psík je miláčikom tak detí, ako aj dôchodkýň a slúži viac menej na terapeutické účely každému, koho stretne, pravidlá sú predsa pravidlá.

Do istej miery komická historka však poukazuje na smutnú deformáciu myslenia, ktorá nás pomaličky opantáva. Čoraz viac ľudí sa chce opierať o napísané a hŕstkou zvolených oficiálne schválené normy správania sa, aby náhodou neurobili niečo inak a hlavne preto, aby mohli obviňovať druhých, že robia veci nesprávne. Bez štipky logického myslenia, bez náznaku empatie a uznania vlastnej alebo cudzej slobody.

Video americkej televízie zas dokazuje, že vlastný slobodný názor sa vyjadruje do očí konkrétnej osoby oveľa ťažšie než len jej obrázku. Keď sa po odchode z NY Rangers prvýkrát vracia jeho niekdajšia hviezda Robinson Cano zo svojim novým tímom do New Yorku, zisťuje reportér náladu jeho bývalých fanúšikov. Tí sú pripravení privítať ho typickým BÚÚÚ a aby potvrdili, ako veľmi ho nechcú vidieť, predvádzajú svoje odmietavé kreácie smerom k jeho veľkej fotografii. Netušia, že Cano je skrytý vo vnútri krabice, na ktorej je fotografia nalepená a ako sa tvária a ako reagujú na neho vo chvíli, keď sa im ukáže, môžete posúdiť sami. Akcia začína od cca štyridsiatej piatej sekundy.


Je zábavné pozorovať, ako sa nálada respondentov mení pri zistení, že ten, ktorým sa chystajú verejne opovrhovať, stojí pred nimi s úsmevom, priateľsky vystretou rukou a všetky ich argumenty proti jeho slobodnému rozhodnutiu zmeniť pôsobisko stratili akúkoľvek váhu. Ako by podobná situácia asi vyzerala u nás? Ako by vyzerala situácia, keď svoje silné reči zrazu máme previesť do reality?

Ďalšia scéna zo sídliskového života. Párik vracajúci sa neskoro v noci rieši problém, ktorý pre jedného z nich neexistuje. Ona tmou doďaleka sa nesúcim hlasom opakovane prisahá, že ten chlapík tam bol len kamarát, on jej podobnou intenzitou hlasu vytrvalo neverí. Jeden z nich má pravdepodobne pravdu, druhý z nich ju vehementne odmieta. Poviete si, ich problém. Iste, ale o čom svedčí? Nejde o to, či mu žena bola neverná. Je to o tom, že viac ako jeden z tohto páru sa nachádza vo vysokom stupni osobnej neslobody.

Niekedy sa zdá, akoby časť našich čitateľov očakávala, že na tejto stránke predstavíme a budeme zdokonaľovať postup pre členov spoločnosti, ktorý nás krokom ako skokom dovedie k slobode bez zbytočne nafúknutého štátu tak, aby čoraz jasnejšie svietilo to pomyselné svetielko na konci tunela. Iná skupina akoby striehla na články s úmyslom zhodiť akýkoľvek názor a návrh, rozdupať a zosmiešniť tu zverejňované menej štátne predstavy a úvahy. Je predsa jasné, že všetko to je len teória a bez štátnych zásahov by ľudstvo neprežilo.

Žiadny manuál neexistuje. Navyše je obrovským sklamaním pre slobody chtivých a zadosťučinením pre tých druhých fakt, že by aj tak nepomohol. Problém je totiž v tom, že hoci by takmer každý návštevník tejto stránky chcel viac slobody a menej štátu, zďaleka nie každý si naplno uvedomuje, čo to vlastne prináša v praxi. Preto je štátna mašinéria relatívne v bezpečí a príčina nie je len v tých "ovciach", ktoré volia pre nás tak nelogicky.

Presvedčenie, že našu slobodu obmedzuje štát, je jednoduché, zrozumiteľné a také ospravedlňujúce. Ale dá sa nám vôbec ešte niečo vziať? Sme v svojom vnútri naozaj slobodní a sme predovšetkým pripravení niesť všetku zodpovednosť za svoje rozhodnutia na vlastných pleciach?


"Všetko, čo sa deje vo vnútri spoločnosti – cez voľný trh až po vojnu – začína fyzickou osobou, ktorá súhlasí alebo nesúhlasí. Jednotlivec hovorí ÁNO alebo NIE a je to táto páka súhlasu, na základe ktorej sloboda žije alebo zomiera."

Výrok individualistickej feministky a anarchistky Wendy Mc Elroy v knihe The Art of Being Free sa javí v kontexte nie len spomenutých príhod ako veľmi pravdivý. Ešte ďalej, než iba po nebezpečenstvo tichého súhlasu, ide francúzsky spisovateľ a novinár Georges Bernanos:


"Dlho som premýšľal o tom, že pokiaľ vinou čoraz účinnejšej techniky nakoniec ľudský druh na Zemi vyhynie, nebude to krutosť, ktorá bude zodpovedná za naše vyhynutie. Ani nenávisť, ktorá bude reakciou na krutosť, ani odveta a pomsta, ktoré to so sebou prináša... Ale povoľnosť, nedostatok zodpovednosti moderného človeka, jeho ponížené prijímanie každého verejného nariadenia. Hrozné veci, ktorých svedkami sme boli, ani veci ešte hroznejšie, ktoré sledujeme dnes, nebudú toho príčinou, ani vzpierajúci sa neskrotní ľudia, ktorých je vo svete čoraz viac, ale bohužiaľ stále rozrastajúce sa množstvo poslušných, povoľných ľudí."


Author: Jana Kovacova # GikaCihy65
Slovensko2014-08-1816
-
 67% ( 8 people voted )
+
Technológia uvaľovania pravidiel na občanov má jednoduchú a primitívnu metódu, zahltiť ich ďalšími pravidlami tak rýchlo že nie je čas sa tým zaoberať a média to všetko ešte pekne skreslia nech je v tom poriadny hokej a nech je čo najviac infikovaných chaosom a pandémiou. Nie je to tak dávno čo mnohí povinne utekali začipovať svojich psíkov aj keď nemuseli.. Konšpirátori hneď básnili o tom že je to len začiatok čipovacej sodomy gomory. Do toho markíza v teleráne niečo trieskala o povinnosti začipovať psov.. A tak bežný človiečik čítajúci správy, prilepený k televízoru, počúvajúci čo kto povie len zabedákal a utekal k zverolekárovi začipovať svojho domáceho maznáčika aby nedostal pokutu, pre istotu hneď aj seba presviedčal o tom že to nebude snáď také strašné a že ho tiež nezačipujú, namiesto toho aby si v kľude prečítal znenie zákona.
No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 14:39:49 b2283841
Na dodržiavanie zákonov pozor! Aj náckovia pred Norimberským tribunálom tvrdili že len dodržiavali zákony a plnili rozkazy a dobre vieme ako dopadli...
General Guderian # TyroMury04
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-18 17:36:59 55e4ddce
Ja s Jankou Kováčovou musím súhlasiť. Ak je na dodržiavanie Pravidiel nutné vydať pravidlá na vysvetľovanie a správnu aplikáciu Pravidiel (z pohľadu ich množstva a komplikovanosti) a celé je to skutočnosťou a bežnou realitou (snaha písať nové pravidlá a zároveň aj ochota ich dodržiavať), tam kdesi začína skaza myslenia a ľudskosti (kde končí netuším).
Luko # LidySesy00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 18:49:11 c3a87f42
http://goo.gl/yIGkh8
Peter Novak # VysyXyme68
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 08:09:31 3ea8472c
Veru, mali by úplne zakázať domáci chov bojových psov. Každý rok sú tu kvôli nim zbytočné úmrtia. A nepáči sa mi to, keď ich vodia v lese bez náhubku a bez vodítka. Človek môže mať obavu pred týmito divokými bojovými plemenami, než pred diviakmi či medveďmi. A diviaky sú v porovnaní s nimi ešte plaché zvieratá. Minulý rok som bol v lese a zrazu som uvidel asi 30 metrov odo mňa utekať srnku, pomyslel som si, že asi sa ma zľakla, ale potom pozerám, že za ňou trielil pitbul, krátko na to začal zdola, skade vyštartovali, pískať na toho psa majiteľ. Úplne mi zmizli obe zvieratá mi úplne zmizli z dohľadu, asi po 20 sekundách som zrazu uvidel, že sa pitbul opäť objavil a utekal naspäť k majiteľovi, ale zamieril si to ku mne, skoro mi až srdce vyskočilo, že si ma zmýlil s majiteľom, úplne som skamenel, nevedel som, či sa mám rozbehnúť na strom, a keď bol asi meter odo mňa, zbadal že som niekto iný, tak som sa mu len milo prihovoril "ahoj psíček", hoci so strachom v hrdle, a vtedy našťastie ten majiteľ tam dole naňho zapískal, vykašľal sa na mňa a rozbehol sa k nemu. No z diviaka som nemal taký strach v lese, ako vtedy v minuloročné leto.

Stano # HyxaFyjo84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 14:53:29 5057d10a
Stano aj toto by mali zakazat

http://www.ta3.com/clanok/1039084/na-mladeho-katol
ika-padol-kriz-a-zabil-ho.html

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 15:07:54 59ad0eb9
loading...
Čo ti mám na to povedať? Ja o voze ty o koze.

Stano # HyxaFyjo84
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-08-19 16:30:48 5057d10a

Vedel by mi niekto, čo myslela autorka týmto: "Nejde o to, či mu žena bola neverná. Je to o tom, že viac ako jeden z tohto páru sa nachádza vo vysokom stupni osobnej neslobody."? Akej neslobody?

Krovak # FugePuty85
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 07:43:42 c3928a4c
Stano: vieš, že pojem "bojové plemeno" je bullshit? A vieš že štatistika hovorí, že najviac napadnutí psom majú na svedomí... ...jazvečíky? Nemali by sme zakázať aj tie zákerné klobásové psy?
Krovak # FugePuty85
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 07:45:08 c3928a4c
Pre Krovak:
"Nejde o to, či mu žena bola neverná. Je to o tom, že viac ako jeden z tohto páru sa nachádza vo vysokom stupni osobnej neslobody."?

Pisateľka píše, že viac ako jeden z tohto páru sa nachádza vo vysokom stupni osobnej neslobody. Tým chcela naznačiť, že obidve bytosti z páru (pár = 2) trpia istým stupňom neslobody. Jedna bytosť tým, že zrejme klame (zrejme došlo k intímnemu zblíženiu bližšie neurčeného druhu s "kamarátom"), a to s tým účelom, aby "nestratila" aktuálneho kamaráta a druhá bytosť tým, že prejavuje žiarlivosť na udalosti, ktoré sa zrejme odohrali. Žiarlivosť je tiež prejav neslobody, je to snaha vlastniť druhého človeka a táto snaha je známkou neslobody dotyčného. Iné bytosti totiž nemôžeme vlastniť, samotná podstaty slobody to priam vylučuje.


Suma sumárum, slobodná bytosť nemá potrebu klamať o svojich prežitkoch s inými osobami, lebo je predsa slobodná a to, čo robí, robí z vlastného presvedčenia a mala by byť so svojimi činmi vnútorne vysporiadaná. Taktiež slobodná bytosť nemá potrebu vlastniť iné bytosti, lebo na jednej strane to nie je možné a na druhej strane jej to nedovoľuje úcta voči ostatným bytostiam. Naša sloboda totiž siaha potiaľ, pokiaľ nezačína sloboda druhého.


Dôležitý dovetok: Sloboda neznamená, že si môžeme robiť, čo len chceme. Sloboda sa rovná zodpovednosť. A priamo súvisí s mierou poznania. To znamená, čím viac som uvedomelý, tým viac sa cítim slobodnejší.

Michal Novak # VugaKehy40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-21 13:23:09 d405d1ed
Michal Novák: znamená to, že keď takto slobodnému človeku zahne partner(ka) tak nad tým iba kývne plecom?
Totiž v tamtom prípade to možno ešte nie je tak zjavné, ale tým že máš s niekým vzťah či dokonca manželstvo vytváraš väzby a záväzky. Takže tam práve narážame na tú spomínanú zodpovednosť. Alebo ešte inak - ak by ťa takáto "zrada" partnera nerozhodila tak potom ho nemiluješ.
Samozrejme treba povedať aj inú psychologickú poučku: "kto žiarli už vystupuje zo vzťahu"

Čo mi na tom ale vadilo je to, že to čo je opísané ako prirodzené ľudské konanie sa označuje ako nesloboda.

Krovak # FugePuty85
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-21 14:24:10 c35b0d8d
Pán Novák každý tam vidí niečo iné. To ako ste došiel k tomu že jedna bytosť zrejme klame ( a zrejme došlo k intímnemu zblíženiu bližšie neurčeného druhu s "kamarátom")..? Na to neexistujú žiadne indície z ktorých sa to dá pravdivo odvodiť. Rovnako je celkom možné že len ktosi trpí predsudkami a predstavuje si aj veci ktoré sa nestali. A ako ste prišiel na to že ak jedna bytosť inej bytosi niečo vytýka jedná sa o vlastníctvo či privlastňovanie si ktoré je neprípustné ? Pokiaľ si čosi vzájomne dobrovoľne sľúbili - tak si obidvaja od toho aj niečo sľubovali predpokladám a môžu si niečo vzájomne aj vytknúť ohľadom toho, a aj mýliť sa je ľudské.. Akákoľvek bytosť z tých dvoch môže ten spolok ukončiť ak príde na to.. No ak si myslíte že existuje niekde nejaká láska - nie neviazaná - bez pocitu vzájomného - vlastnenia sa - tak neviem.. Nie nadarmo ľudia hovoria - môj muž, moja žena, môj partner a majú iste aj vzájomné nepísané dohody. Ani dohoda nie je nesloboda. Ak má niekto partnera rozhodne by si nemal zamieňať slobodu zo svojvoľnosťou... Ja tam vidím dve slobodné bytosti ktoré sa nepohodli, nerozumejú si, jedna z nich môže ale nemusí byť podozrievavá či žiarlivá (a možno má pravdu), jedna z nich môže ale nemusí klamať a môžu sa rozísť ak bude niekto z nich chcieť alebo si to po ceste vzájomne vysvetliť....

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-21 15:21:21 b2283841
V spoločnosti sa za stáročia vytvorila pokrivená predstava o láske, resp. dovolím si tvrdiť, že zdravá predstava o láske v ľudskej spoločnosti nikdy rozšírená nebola. Na tom nie je nič zlé, ako sa vraví "nikto múdry z neba nespadol" (alebo takmer nikto). Ja to považujem len za dôkaz našej nedokonalosti a teda, že máme na sebe ešte veľa pracovať, máme ešte veľký kus cesty pred sebou.

"ak by ťa takáto "zrada" partnera nerozhodila tak potom ho nemiluješ" "že to čo je opísané ako prirodzené ľudské konanie sa označuje ako nesloboda" "ak si myslíte že existuje niekde nejaká láska - nie neviazaná - bez pocitu vzájomného - vlastnenia sa - tak neviem"


Položme si každý sám, prečo by nás mala zrada partnera rozhodiť? Veď ak sme sebavedomé a citovo ucelené bytosti, prechovávame úctu voči sebe a voči ostatným bytostiam a naša sloboda a zároveň aj sloboda druhých je nám najvyšším princípom, tak nevidím dôvod, aby nás zrada druhého rozhodila. Rozhodiť by nás malo, keď zradu vykonáme my, lebo vtedy sme to mali vo svojich rukách a napriek tomu sme zradili. Tým nevravím, že pri zrade druhého ani brvou nepohneme, vnútorne si to musí každý jeden odžiť, ale hneď by sme si pritom mali uvedomiť, že to bolo jeho rozhodnutie (napr. zradiť nás) a ja proti tomu nemôžem nič robiť (moja sloboda siaha len po slobodu druhého).


Každý náš čin nesie v sebe zodpovednosť a následky. Následkom napr. môže byť, že zradený partner stratí voči zradcovi dôveru a odlúči sa od neho. Zradca možno časom svoju zradu úprimne oľutuje a precíti, že neurobil správnu vec (hlavne ak sa vcíti do pocitov zradeného partnera). Tým zradca dôjde k určitému poznaniu a postúpi o krôčik ďalej na svojej ceste. V budúcom vzťahu už prirodzene po zrade nebude túžiť a ani ju nebude robiť. Ak sa zradca nepoučí, tak časom možno niekto iný zradí samotného zradcu a sám zradca bude v koži zradeného. A opäť sa mu vytvorí priestor na precítenie svojich následkov. A vďaka takejto postupnej sebareflexii človek pomaličky rastie.


Takže, hnevať sa na druhého, keď nás zradí, je dôkazom našej nedokonalosti. Mnohí ľudia to síce považujú za prirodzené ľudské správanie, ale to neznamená, že je správne. Skôr to znamená, že veľa ľudí (takmer všetci) je ešte veľmi nedokonalých (vrátane mňa). Avšak najvyššie ideály existujú a je našou slobodnou vôľou ich nasledovať aj keby sme na ne nikdy úplne nedosiahli. To je pre mňa škola života.
Michal Novak # VugaKehy40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-22 08:44:34 d405d1ed
Pán Novák je to pekné čo tvrdíte, vyzerá to tak konzistentne aj logicky.
No Váš predpoklad o sebavedomých a citovo ucelených bytostiach mi pripadá mylný, nekorešponduje z realitou. V prípade "zrady" nebývajú bytosti v danom čase príliš citovo ucelené, skôr sú citovo v..(!). a chvíľu im trvá kým sa zase ucelia..

Snažiť sa dôjsť k tak necitlivej "dokonalosti" pretože si myslíte že je to správne, ako píšete sa môže prejaviť rôzne psychicky. Ľudia nie sú stroje, majú aj svoju emotívnu zložku a vyjadriť emócie vraj niekedy nie je na škodu.

No toto # DyvuVeqi71
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-22 11:04:04 b2283841
Pre No toto:

Môj predpoklad o sebavedomých a citovo ucelených bytostiach je podľa môjho názoru správny. V texte zároveň uvádzam, že takmer nikto na svete ešte nie je na úrovni vnútorne tak vyspelej bytosti, že zrada inej osoby ňou nezalomcuje. Vrátane mňa. Preto je na svete toľko rozvodov, rozchodov, násilia, vojen atď. Je to proces nášho učenia. Je však načase si začať uvedomovať, že človek môže premýšľať a konať aj v iných súvislostiach ako len v zabehnutých koľajách - tie zabehnuté koľaje nás vedú skôr do záhuby.


A čo sa týka necitlivej dokonalosti - dokonalosť nie je necitlivá, aj keď sa tak môže javiť, dokonalosť však koná v úplne iných dimenziách a s úplne inou mierou poznania ako my bežní ľudia. Prízvukujem však, že dokonalosť je našim ideálom, ktorí zrejme nikdy nedosiahneme, ale to nás nemôže odrádzať sa snažiť k nej približovať. My môžeme byť dokonalí v ľudskom ponímaní (a to je naša úloha).


A to, že ľudia nie sú stroje, s tým úplne súhlasím, sám v texte hovorím o nutnom prežívaní a preciťovaní udalostí (a postupnom uvedomovaní sa). Chladný rozum nemá byť rozhodujúci, ten nám má len pomáhať, určujúce má byť naše vnútorné cítenie. A to nás odlišuje od strojov.

Michal Novak # VugaKehy40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-22 14:50:51 d405d1ed
A když budu mít křížence toho pitbula a čivavy... bude muset být na vodítku? Anebo křížence pitbula a čívavy s pibulem toho už ano? Jak chcete označit psa bojového plemena? U čistých ras je to zřejmé a jednodiúché, to lze stanovit... ale co všemožní kříženci a míšenci?
Pokud lidé nebudou míti zdravý rozum, jakýsi cit pro ostatní, pžředpisem se to určit jaksi nedá... nebo ano? nevím

Vlastimil Cech # TebiTede75
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-25 21:28:55 5db90515

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
deväť   dva
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Voľby


Voľby
„Politiku nie. Je to špina, lži, moc, peniaze… Ja som nepolitický, ja nechodím voliť. Mňa sa to netýka. Ja som čist...
Stát kecá úplně do všeho. I proto mají firmy problémy s důchodci
Od gravitačních vln až k editaci genomů: Úchvatné příběhy vědy roku 2016
Kam se ženeme …?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0363 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage