Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

PODOBENSTVO SKORUMPOVANÉHO PEKÁRA PETRA


PODOBENSTVO SKORUMPOVANÉHO PEKÁRA PETRA

Bol raz jeden šikovný pekár nazvime ho Peter. Tento pekár piekol vo svojej obci chlieb a svojim zákazníkom sa ho snažil pripraviť vždy čerstvý, chutný a kvalitne pripravený, z tých najlepších surovín. Svoju prácu mal rád, robil ju zodpovedne a svedomito. Jeho zákazníci k nemu radi chodili, lebo vedeli, že u neho sa môžu vždy spoľahnúť na výbornú chuť a kvalitu napriek tomu, že bol oproti konkurencii o niečo drahší.

Boli to ťažké časy a mnohí ľudia si za svoje peniaze ledva mohli kúpiť to jedlo a zaplatiť ostatné základné životné potreby. A tak jedného dňa jedného sociálne-cítiaceho politika napadlo, že by bolo dobré ustanoviť jedlo za základné ľudské právo každého človeka. Argumenty ktoré použil vo svojej kampani boli vcelku logické ten, kto nemá (na) jedlo, tak skôr či neskôr zaručene zomrie. Je to teda jednoduché. Ak má byť niečo ľudským právom, tak určite jedlo.

Aby nezostalo len pri prázdnych frázach a vyhláseniach, politik v kampani navrhol presadenie zákona, ktorý zabezpečí to, aby všetci ľudia platili do spoločného potravinového fondu tzv. "potravinový odvod". Tento potravinový odvod bude platiť každý podľa svojich možností a schopností podľa výšky svojich príjmov, pričom tie najohrozenejšie nízkopríjmové skupiny nebudú platiť nič. Poplatok bude teda solidárny tí čo si už beztak môžu dovoliť dostatok jedla, prispejú tým, ktorí si to základné životné právo dovoliť nemôžu.

Na základe tohto poplatku bude mať následne každý právo na prídel základných potravín z miestnych pekární. Do základných potravín sa zatiaľ zahrnul chlieb a mlieko. Každý kto bude potrebovať tieto potraviny zájde napr. do miestnej pekárne a pekár mu vydá chlieb na výdajný lístok podobný receptu u lekára. Pekár to zaznamená do systému a štátny potravinový fond mu po mesiaci za to pošle jednotnú platbu podľa počtu vydaných chlebov.

No a tak prebehli voľby a politik sa zázračne dostal do parlamentu a s drvivou prevahou prevalcoval svojich súperov. Analytici sa zhodli na tom, že to bolo asi kvôli tomu, že nik nedokázal ponúknuť tak dobrý sociálny program.

Systém sa naplno rozbehol a ľudia začali podľa svojich potrieb brať chlieb z lekární. Mnohí si ho ale brali viac než potrebovali, pretože vedeli, že už zaň zaplatili a nik od nich už nebude pýtať peniaze znovu.

Ako systém pár mesiacov fungoval, ľudia si všimli, že chlieb od pekára Petra už nechutí tak ako dakedy. Už nie je taký chrumkavý, a majú pocit že aj celková chuť sa zmenila k horšiemu.

Pri ďalšej návšteve sa jeden zákazník opýta pekára Petra, v čom to je, že chlieb už nie je taký ako býval. Peter mu odpovedal takto: "Viete, dakedy som si mohol stanoviť cenu, za akú svoj chlieb budem predávať. Teraz to už možné nie je, lebo cena za chlieb je jednotná. Na druhej strane, zákon mi ani nijak nepredpisuje, že aké suroviny a aké postupy musím pri výrobe použiť. Nepoužívam teda už také dobré suroviny ako predtým a snažím sa len o to, aby bol chlieb jedlý, zodpovedal hygienickým normám a aby som tých chlebov vyrobil čo najviac." Zákazník sa nechápavo zatvári a odíde.

Po dlhšom čase sú niektorí zákazníci už veľmi nespokojní s kvalitou, tak jedného dňa príde za Petrom ďalší zákazník a požaduje od pekára Petra, aby teda použil tak kvalitné suroviny ako v minulosti a rovnaké postupy, aby bol chlieb znovu tak chrumkavý a tak kvalitný ako kedysi.

Peter súhlasí, no len pod podmienkou, ak je za to ochotný zákazník aj zaplatiť. Peter argumentuje tým, že potrebuje kvalitnejšie suroviny, ktoré sú drahšie a takisto viac času na prípravu. V neposlednom rade argumentuje aj tým, že je to niečo, čo vie urobiť široko ďaleko len on, a tak ak chce zákazník niečo viac ako štátny nekvalitný štandard, musí si za to priplatiť. Naviac, príplatok je omnoho vyšší ako cena za chlieb v minulosti, lebo pekár pečie len pre tohto jedného zákazníka. Zákazník je síce rozčarovaný, no nakoniec si zaplatí a Peter mu chlieb ochotne napečie.

Peter takto pokračuje aj u iných zákazníkov, až jedného dňa sa o tom dozvedia miestne noviny, ktorým sa jeho správanie mimo legislatívne postupy pozdáva trochu neštandardné. Všetci majú predsa piecť chlieb zadarmo je to základné ľudské právo a nik by nemal toto právo spochybňovať, či dokonca ho priamo porušovať!

Vyberú sa teda za ním a konfrontujú ho so svojimi zisteniami. Redaktorka sa ho pýta priame otázky a Peter priamo odpovedá. Argumentuje kvalitou a svojimi schopnosťami a tým, že to čo mu chodí z potravinového fondu mu ledva stačí na upečenie chleba chabej kvality. Hovorí aj to, že ľudia síce do fondu platia veľké peniaze, no tie sa v systéme asi niekde strácajú. Teraz ak chce niekto kvalitu, tak okrem už zaplateného odvodu si musí ešte priplatiť dokonca viac ako za jeden chlieb v minulosti. Na záver sa ho redaktorka opýta: "A čo ľudia, ktorí by váš kvalitný chlieb chceli, no nemôžu si ho dovoliť?" Peter na to odpovedá: "No tak tí majú smolu."

Reportáž sa odvysiela a okamžite zdvihne vlnu kritiky v spoločnosti. Stalo sa niečo nevídané! Niečo, čo si nik nedovolil doteraz tak otvorene pomenovať. Niekto si dovolil v systéme s funkčným potravinovým fondom na základné životné potraviny vypýtať peniaze naviac za svoje služby. Niekto porušil základné ľudské právo právo na jedlo! Okamžite to miestne orgány začali prešetrovať a Peter sa ocitol v nepríjemnej situácii masovej kritiky a trestných oznámení z každej strany. Ľudia boli rozhorčení a požadovali za tento morálny prečin ten najtvrdší trest. Niektorí mu dokonca želali len to najhoršie aby sa raz ocitol v situácii, že nebude mať na jedlo a umrie od hladu.

Petra nakoniec aj vďaka spoločenskému tlaku odsúdili za branie úplatkov na podmienečný trest so zákazom vykonávania profesie pekára. Peter mal šťastie a našiel si prácu radového zamestnanca v inej profesii a ľudia boli spokojní, že vinník bol aspoň takto potrestaný. Teda nie úplne všetci tí, ktorí by chceli ten vychýrený kvalitný chlebík od Petra ho už nedostali. Teraz sa už musia uspokojiť so štandardným štátnym chlebom nízkej kvality.

Najnovšie chýry hovoria o tom, že v neďalekej obci už tiež niekto za úplatok predáva tak dobrý chlieb ako mal Peter. No ten úplatok je už podstatne vyšší. Kvalitný chlieb sa stal luxusom. Cena išla hore s rizikom spojeným s výrobou, lebo pekári sa boja, že skončia rovnako ako Peter.Author: Martin Bulak # QoxiPedy87
Slovensko2015-02-1112
-
 62% ( 11 people voted )
+
@ Martin Bulak:

Sikovna paralela, no s nespravne zvolenou komoditou, pretoze mnoho krajin (napr. USA) uz dnes ponuka potravinove poukazky na nakup tych najlacnejsich potravin. Podobne i EU rozdava tie svoje balicky s GMO mukou a cestovinami. No zjedol by si ich? Ja urcite nie. Ked chcem normalne potraviny, ochotne si za nich zaplatim. A ked som v minulosti na nich nemal, alebo v buducnosti mat nebudem? Smola pre mna. Tolko k tvojmu chlebiku od Petra.
Porovnavat vsak narok cloveka na zdravie a zivot s pravom na kvalitny chlieb je nepripustne. Ustava SR kazdemu z nas garantuje bezplatne zdravotnictvo. V devatdesiatych rokoch mnohi ekonomovia tvrdili, ze stat by mal svojim obcanom za vyzbierane dane poskytnut zdravotnu starostlivost, vzdelanie a bezpecnost. Tieto oblasti sluzieb verejnosti oznacili za nemozne generovat ekonomicku pridanu hodnotu. Postupom casu sme vsak svedkami toho, ze dnes je na zdravotnictve, vzdelavani a poskytovani bezpecnosti mozne zarabat. Logicky teda mozno parafrazovat slova velikana: "Nieco je zhnite v state Slovenskom!" Takze ak dnes umoznis komukolvek vegenerovat co i len jedno Euro zisku z poskytovania zdravotnej starostlivosti, tak si to Euro niekomu (nemocnemu) odoprel. A dnes sa napr. v skupine Svet zdravia generuju miliony Eur zisku. Okrem toho, na Slovensku posobi mnozstvo sukromnych lekarov, ktori generuju neskutocne zisky. A odkial? No z odvodov pracujucich ludi. Vysledok? Chybajuce zdroje. Riesenie? Zakzat akykolvek zisk v zdravotnictve. Teda zrusit sukromnych lekarov, Svet zdravia, Pro care a i., zrusit zdravotne poistovne a agendu riadit centralne z ministrestva zdravotnictva. Vysledok? Hned by bolo dostatok penazi na nakup CTciek a inych potrebnych veci. V zasobovani nemocnic potravinami, liekmi a inym materialom zrusit zmluvy o vyhradnom dodavani a robit to tak, ako to robi bezny clovek - pozriem si ponuku na trhu a nakupim co je pre mna najlepsie v pomere cena:kvalita.
A co ked budes mat Martin Bulak poziadavku na nadstandardnu starostlivost? Nech sa paci, bud si plat dobrovolne pripoistenie, alebo si zaplat za hotove u spickoveho odbornika trebars aj v Rakusku.
Rozhodne vsak nemozno zbedacenym Slovakom, z ktorych az 12 - 14% zaraba minimalnu mzdu a 58% zaraba menej ako je priemrna mzda (837€ - 3.Q 2014) zabranit pristup k aspon akej-takej zdravotnej starostlivosti. V opacnom pripade bude ozaj tazke udrzat socialny zmier v krajine.
A taketo spravy o uplatnych a hlupych lekaroch, ktori "zabiju" pacienta svojou hlupostou su len cielenym brainwashingom pre ovce, ktore poslusne budu bekat, ze chcu vylucne sukromne zdravotnictvo a zmenu odvodov prezentovane v mediach napr. V. Novotnym (SDKU-DS), R. Prochazkom (Sieť), ci Balazom zo SAV. Nikto vsak neponukol riesenie, ktore by pozostavalo z "odstrihnutia" cudzopasnikov na zdravi obacnov SR. Este raz opakujem - zastavit produkciu akejkolvek ekonomnickej pridanej hodnoty v zdravotnictve.

Peter D # NymeMady34
-
 61% ( 8 people voted )
+
2015-02-12 09:43:21 58d4259c
Martin Bulak # QoxiPedy87ty si daniela potocnakova??? alebo ..... odkiaľ čerpátetieto bájky????


Prečo sa služby poskytované súkromným sektorom zdajú byť drahšie
klifton # GexiSosy84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-12 11:42:05 5f6673c5
Podobenstvo o tom, kam dovedú spoločnosť tzv. sociálne istoty. Keď politik-boľševik vstane ráno ľavou nohou a vymyslí a presadí, ako ožobráčiť ľudí čo vytvárajú hodnoty. Cesta k úpadku je dláždená medovými komunistickými ideami. Tak jednoducho to v praxi nefunguje, akokoľvek je myšlienka lákavá. Čas to preveril...
:-(

Pandemonium # DaruJete36
-
 47% ( 7 people voted )
+
2015-02-12 12:08:31 d425402c
peter d ale prestan sa tu trepat o zdravotnictve zadarmo, nic nie je zadarmo...skus tri mesiace nezaplatit zdravotnu dan a uvidis jak ta budu nahanat alebo maj nedoplatok na zdravotnom 5 eur a poistovna odmietne preplatit osetrenie/zakrok...co na tom, ze si predtym nebol u lekara 15 rokov ale za ten cas zaplatil zdravotnu dan 8.000 eur

Yanath # VepeBeke80
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-02-12 13:25:39 559f68d2
Yanath:

A co 400 tis. nezamestnanych? Aj oni si platia odvody? A co dochodcovia, aj oni si platia odvody a deti a studenti?
Ano, povies, ze za nich plati stat. No pre toho jednotlivca to znamena, ze zdravotnictvo je ZADARMO, pretoze on nezaznamenava ziadny minusovy pohyb v penazenke.
Socialny a zdravotnicky system funguje na principe solidarity, teda ten co robi prispieva do systemu (i kde ho prave teraz nepotrebuje) pre svoje buduce potreby i pre sucasne potreby ostatnych. Takze ak robis musis platit, daj sa na urad prace a neplatis nic, chapes?


Peter D # NymeMady34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-12 14:56:02 58d4259c
Nadherne prirovnanie k dnesnej politike. Super bajka. Zdielam dalej :)
iny obcan # KiquWabe10
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-12 14:58:16 3ee87852
loading...

clanok je podla mna vyborny az na jednu vec. zdravotne osetrenie nie je chleba. zatial co chleba stoji 1€ tak zdravotne osetrenie aj 1000x viac.

Ano bolo by spravodlive keby si to kazdy platil sam, kedze platim odvody a mozno aj po cely rok nevyuzijem zdravotnu starostlivost. Ale bolo by spravne aby to bolo vsetko sukromne platene a ludom pravidelne chodil exekutor za zdravotne osetrenie? Nie je zle to ze platim, lebo pomaham inym, zle je to ze tie peniaze nez pridu tam kam maju sa rozkradnu. No a ked niekto tu "solidarnost" vidi ako zlo preto, ze to iny potrebuju...

pacient01 # FavoJeju52
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-02-12 17:03:01 b9456815
Sú aj iné možnosti. stranapravdy.webnode.sk
Sando # QeluKefe05
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-02-12 22:19:21 5c341824
velmi velmi zla paralela ... preto ze pan dotycny pekar dostava za chleba tolko co si polovica normalnych ludi nevie ani predstavit ..................... tak ze pekny pokus ako sa zastavat skorumpovanych lekarov , ale cele zle bo hlavne ti z nich co prijmaju najviac uplatkov maju aj nalepsie pozicie a navyzslie platy .


cickosko # FajeLyna69
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-02-13 02:49:13 bc7b648c
PS-VB si to zhrnul po piiiiii.................................... palec hore 10 x


cickosko # FajeLyna69
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-13 02:56:26 bc7b648c
Sando # QeluKefe05 len mi tam chýba vyjadrenie k ukrajinskému konfliktu...Bertold # FuliXuju84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-13 13:43:46 5f67c1ad
PS-VB # LetoCiha73 Presne - bingo!

Bertold # FuliXuju84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-13 13:46:33 5f67c1ad

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
štyr   päť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

„Dát“ lidem práci a „dát“ jim peníze není řešením problémů


„Dát“ lidem práci a „dát“ jim peníze není řešením problémů
Jakmile uslyším „sociální začleňování“, „platforma“, „koncepce“, „závazek státu“, „dát lidem práci“, „dát lidem více peněz“, „stát musí“, nebo „...
Úřad, základ života
Jsme jen pokusná morčata?
NEÚČASŤ V REFERENDE AKO ZRKADLO POKRYTECTVA

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0363 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage