Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Orbánov plán Schengen 2.0 – Existujú štáty, ktoré si riešenia EÚ neželajú


Orbánov plán Schengen 2.0 – Existujú štáty, ktoré si riešenia EÚ neželajú

Maďarský premiér Viktor Orbán je známym kritikom Európskej únie a jej postupov pri riešení migračnej krízy. Nedávno sa do povedomia verejnosti dostal najmä ostrý Orbánov prejav k 168. výročiu

maďarskej revolúcie, v ktorom tvrdo útočil na Brusel aj na migráciu. Orbán v spomínanom prejave považoval prisťahovalectvo do Európy za plánovanú a riadenú akciu, pričom kritizoval Európu, že nie je slobodná, pretože zakazuje o sťahovaní národov hovoriť pravdu. Orbánov prejav sa šíril prostredníctvom internetu závratnou rýchlosťou a našiel množstvo sympatizantov. Po prejave prichádza Orbán s akčným plánom Schengen 2.0. Orbán prezentoval plán Schengen 2.0 na piatkovom zasadnutí Centristickej demokratickej internacionály v Lisabone. Teraz ho chce predstaviť krajinám V4.

Plán Schengen 2.0 má chrániť vonkajšie hranice

Akčný Orbánov plán Schengen 2.0 má 10 bodov a jeho cieľom je chrániť vonkajšie hranice Európskej únie a voľný pohyb v rámci EÚ.

Orbán svoj plán Schengen 2.0 obhajuje, pretože návrh na riešenie migračnej krízy zo strany EÚ je podľa neho veľmi zle nastavený.

Názory Európskej komisie a Maďarska sa pri utečeneckej kríze značne rozchádzajú. Zatiaľ čo Maďari hovoria o nevyhnutnosti chrániť hranice, Európska komisia sa snaží o reformu azylového systému. Plán Schengen 2.0 vznikol podľa Orbána aj preto, lebo

"je neprípustné (...), aby niekto v Bruseli rozhodol, že EÚ musí svoje ekonomické a demografické problémy riešiť migráciou."

Maďarský premiér je presvedčený, že hoci existujú štáty Európskej únie, ktoré si želajú, aby ich problémy boli takýmto spôsobom vyriešené, existujú aj štáty, ktoré si takéto riešenie neželajú.

Medzi ne patrí aj Maďarsko, respektíve celá V4. Práve preto je tiež plán Schengen 2.0 nevyhnutný.

Európska únia nemôže prijímať utečencov, a potom diktovať povinné kvóty

V nasledujúcich dňoch sa Orbán chystá predstaviť svoj plán Schengen 2.0 všetkým štátom V4, ako aj lídrom iných členských štátov EÚ. V priebehu budúceho týždňa Orbán predstaví plán Schengen 2.0 osobne priamo v Nemecku.

Ako sa k maďarskému návrhu postavia iné členské štáty, nie je celkom isté. Môžno však predpokladať, že V4 plán Schengen 2.0 zrejme podporí. Orbán má totiž pravdu, keď tvrdí, že:

"Európska únia nemôže vytvoriť systém, ktorý pustí migrantov do EÚ, a potom predpisovať každému členskému štátu kvóty na presídlenie týchto migrantov."

Európska únia totiž práve to robí. S otvorenou náručou víta všetkých utečencov, a potom diktuje štátom povinné kvóty. Tie sú však neefektívne a EÚ ani nemá kapacity na prijatie všetkých utečencov. Zároveň je ťažké donútiť niekoho, aby išiel žiť tam, kde nechce.

Utečencom treba pomôcť, no nie na území EÚ, ale mimo jej hraníc. Orbánov plán Schengen 2.0 snáď bude aj o tom.
Author: silvia simekova # WadaVono51
Európa2016-04-197
-
 58%  ( 2 people voted )
+
Vsadím se ve Fortuně, že EK bude Orbánův plán zastavovat a sabotovat jak jen to půjde...
spektator # CeliPute32
-
 58%  ( 2 people voted )
+
2016-04-20 16:35:13 4e50dec2
Nemôžem si pomôcť... On ten ...ORBÁN.. má čosi ... dajmä tomu "Slovanské" ... "Ide si po svojom" ... má prehľad...aj perspektívny... nedopustí véľke extrémy... vie riešiť problémy ...bez šovinizmu... .. a do Maďarska...ešte aj Spišiaci sa chodia radi kúpať ..a pritom máme... i v PP i vo Vrbovom... teplú vodu----A ten "Balkán"..problematický..." má hranice pri Maďarsku..z juhu... vraj.
Klopi # KafuKygu89
-
 58%  ( 2 people voted )
+
2016-04-20 17:40:52 58d4289b
"Ide si po svojom" ... má prehľad...aj perspektívny... Typická podržtaškovina. Muheeeee

Ve společenství podílníků na půdě a rozpočtu by jen mluvil za ostatní. Reprezentoval by jejich vůli. Na nic jiného by neměl svolení. Že v tomto případě to vypadá jako že nedělá čočotiny na věci nic nemění.

Sasin # KixiXoke65
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2016-04-20 23:21:06 b248e52a
Studio REPORT 22.4.2016
any # GageFyma34
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2016-04-23 16:47:19 5b941a69
vsetkym tu oxidujucim liberalnym imbecilom do pozornosti vrelo doporucujem vyssie vlozene video... Od jeho 16 minuty a 30 sekundy je v nom opisana priprava na rozpocatie dalsieho liberalno kapitalistickeho hospodarskeho cyklu... Konkretne priprava na rozpocatie 3. sv. vojny...

Uz davno som tu z uctovnickeho hladiska podrobne vysvetloval jej nevyhnutnost, v zaujme prezitia kapitalizmu... Dufam, ze si vsetci naplno vychutnate bliziacu sa absolutnu liberalnu slobodu jednotlivca... Ano, jednotlivec moze byt naozaj slobodny len po svojej smrti a toto mu kapitalizmus musi pravidelne sa opakujucimi svetovymi vojnami zabezpecovat... Ved kapitalizmus je nakoniec prave o tej slobode jednotlivca, nie...? :-DDD

Skoda len, ze v tych svetovych vojnach pozabijaju aj normalnych ludi... :(P.S.: Optimistickym liberalom, ktori sa domnievaju, ze tu vojnu preziju, doporucujem zacat sa ucit rustinu... Po tretej svetovej vojne uz totiz nebudeme pre Rusov ich bratskym narodom, ziadnymi spojencami, nebude ziadne RVHP, budeme len nimi trvalo okupovanou nepriatelskou krajinou, koloniou, ktora im bude musiet za svoje hriechy platit, krajinou, ktora s nimi prehrala vojnu... Boli by debilmi, ak by k nam pristupovali inac... Takze novy liberalny uradny jazyk na Slovensku bude s najvacsou pravdepodobnostou rustina... Ucte sa ju, aby ste potom v gulagoch aspon rozumeli svojim strazcom, za co vas vobec mlatia a kopu doi zadkov... Liberalne a humanitarne, samozrejme... Vivat amerika... :-DDD


vcielka maja # DyseHuca10
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2016-04-24 00:50:16 c7e3281f
Pohľady na vývoj situácie v EU , imigrantov a tiež na Ukrajine v súvislosti s NATO sa rôznia. Je priam nepochopiteľné keď niektorí "pisálkovia " hovoria čosi o o zlej situácií v EU, Nemci prijímajú migrantov, Američania nasadzujú na Ukrajinu aPobaltie zbrane a vojákov atd. To nie je pravda! Tri štvrte Američanov ani nevie ukázať kde je Ukrajina! To sú záujmy /ani nie Obamové/ ale konkrétnych osôb...určite záujmy ich prezrádzajú..tieto mená nech sú " pisálkami " zverejnené"../SOROŠ...aaa/ Nemci a imigranti..no hotovo.. špecialisti, odborníci .../ešte v aj v bývalom režime vyštudavaní aj v NDR/ to áno...Ale poskytovanie "náboženských dávok "a socialnych výhod.... veď tam Turkoch je cez 4 milionov ..sú skúsenosti.....a sú "scivilizovaní...no tá "neidentifikovaná masa" "mladňakov".. tak to určite NIE... Ale EU "kotrby" ...konkrétne menoslovne ..to NEZÁKAZALI. Teda nie Američania, nie Nemci..aaa ale konkrétni POLITICI ..! A Orbán je konkrétny ,ale na druhom brehu..
klopi # KyvoWavo40
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2016-04-24 10:08:16 58d4289b
loading...
vcielka,

my pesimisti si myslime, ze ono to tak pri ludskom intelekte asi musi tak fungovat,ze sa vzdycky raz za cas zamyslia ludia az pri Pijave.

Bodaj by sa konecne mohli zamysliet aj tot niekde pri Nyjorku.

Vcielka,uz sme dvakrat isli proti Rusom,mozme aj do tretice.No nie..?

d # GehuQywa66
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2016-04-24 11:41:24 55edea66

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
štyri   osem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.034 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo