Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Odvážny sa bude brániť, zbabelec bude čušať, však hovorca to zažehlí


Odvážny sa bude brániť, zbabelec bude čušať, však hovorca to zažehlí

Dnes som čítal Váš príhovor na pôde OSN, organizácie, ktorá sa dá právom nazvať impotentnou, nakoľko odkedy vznikla, ani raz si nesplnila úlohu pre ktorú vznikla zabrániť vojnovým konfliktom. Musím povedať, že sa mi chlpy zježili keď som čítal ako musíme pomáhať migrantom, ale zároveň sa mi uľavilo keď som si prečítal: "Som hlboko presvedčený, že je morálnou povinnosťou každej úspešnej, modernej krajiny pomôcť."

Netešil som sa dlho, nakoľko večer ste na Facebooku vydali vyhlásenie: "Zdôraznil som, že je povinnosťou nás, úspešných krajín, pomáhať slabším."

Neviem či sa mám smiať, alebo plakať, keď "náš" prezident pokladá rozkradnuté, rozpredané, hypotékami a úvermi zotročené a zadlžené Slovensko s priemernou mzdou niekde okolo 900 eur za úspešnú a modernú krajinu. Pán prezident, máme rovnaké, ak nie drahšie potraviny, byty a domy ako sú v Rakúsku, Nemecku, Holandsku, ale tieto krajiny majú priemernú mzdu niekde okolo 3 000 eur. Sme chudáci, a nie úspešní a moderní. Naši dôchodcovia, ktorí túto krajinu vybudovali, sú žobráci s priemerným dôchodkom 415 eur!!! Komu chcete pomáhať?! Uprednostňujete cudzích vandrákov a vlastizradcov pred vlastnou krvou, národom? To si chcete hovoriť prezident Slovenska?!

Nechcem tu rozoberať zloženie "migrantov", len pre upresnenie, pre normálne zmýšľajúceho človeka nemôže byť prirodzené, aby v prípade vojny opúšťali krajinu zdraví muži, a ženy a deti nechali napospas útočníkom. Na Slovensku už niekoľko "migrantov" máme. Zdraví, mladí, plní energie, ale nebojujú, sekajú machrov v našich nákupných centrách, idú v uličke roztiahnutí štyria-piati a neuhnú sa nikomu. Už som ich párkrát stretol, aj moja polovička, a nemal som z nich dobrý pocit. Mal som rovnaký pocit ako z našich dlhoročných tmavších spoluobčanov. Sú rovnako provokačne agresívne naladení, vedia, že sú tu chránený druh a my im nič nemôžeme, máme sa im prispôsobovať a to bohužiaľ aj robíme. Aj ja. A je mi ľúto, že sme takto hlboko klesli.

Vysvetlím situáciu nás bielych, väčšiny, nedávnou nie ojedinelou príhodou:

Boli sme so slušne vychovanou dcérkou na ihrisku u babky, v parku v centre okresného mesta. Malá sa hrá, my rodičia sme boli nablízku a občas pomáhali pri náročnejších preliezkach. Na jednom úzkom moste malá čakala, kým prejdú deti na druhú stranu, keď sa jej do cesty postaví o 3-4 roky starší cigán (slušne oblečený) a vidím, že sa s ním háda. Malá sa len tak nedá aj keď má len 4 roky, a keď som prišiel bližšie tak som zistil, že malý jej hovorí "Zabijem ťa!" a malá papuľuje naspäť: "To je neslušné, to sa nehovorí!" Slušne som povedal malému, aby sa choval slušne, nechal ju prejsť, ale pri najbližšej príležitosti to samozrejme zopakoval. Rodičia sedeli neďaleko (no vyzerali na slušných). Keď som im povedal nech dohovoria svojmu synovi, tak som schytal slovnú spŕšku. Aby som uchránil malú pred krikom, išli sme preč, aj keď sa chcela hrať, museli sme si nájsť výhovorku, nemohli sme povedať pravdu.

Je pravda, že osobne by som tým nadľuďom radšej vynadal, ale strhlo by sa to do bitky a tu je kameň úrazu: 1. nie je to dobrý príklad pre malé dieťa a ktovie ako by sa s tým vysporiadala 2. ak by došlo k bitke, ktorú by vyvolali samozrejme cigáni tak by som bol stíhaný ja, slušný občan, nakoľko sú takto postavené zákony. Keďže som niekoľko rokov trénoval bojové umenia, tak by skončili veľmi zle, a ja by som pre "neprimeranú obranu" skončil vo väzení za ťažké ublíženie na zdraví, v lepšom prípade by som mal niekoľkomesačné ťahanice a vyhrážky zo strany nadľudí. Ak by som bol netrénovaný, tak by som zdupkal, možno im radšej ani nič nehovoril, inak by mi hrozilo, že dostanem po papuli ja.

Takže pán prezident, čo máme robiť my, slušní občania?

Kto je na detskom ihrisku diskriminovaný?

Prečo sa nemôžeme brániť proti vulgarizmom, vyhrážkam, neslušnosti?!

Ako máme toto vysvetliť našim slušne vychovaným deťom?!

Máme ich vychovávať k tolerancii k neslušnosti, k ustupovaniu proti zlu a neprávosti?!

Nemáte náhodou Vy plné ústa slušnosti, tolerancie a neviem ešte akých sladkých rečí?!

Komu sú adresované? Alebo sú to podobné reči ako Váš ostrov stability Turecko?

A poprosím Vás, nepoužívajte na mňa tie vaše rečičky že som rasista, fašista a neviem čo. Mám priateľov cigánov aj moslimov. Môj lekár je černoch, moslim zo Sudánu (dá sa povedať rodinný priateľ) ale nikdy by sem nepozval nikoho z domova, povedal: "Oni sem nepatria, to je iná kultúra, nedokázali by tu žiť, tam je ich domov, rodina, zem."

Dokonca môj švagor je americký moslim a je zhrozený tým čo sa deje, a čo sú to za "ľudia" ktorí sem prichádzajú, ktorí robia tie zverstvá doma, a nedokáže pochopiť ako za posledných 30 rokov upadol celý Blízky východ z modernej spoločnosti do praveku. Pokiaľ si pán prezident myslíte, že burky a podobne sú pre moslimov bežné, tak ste na veľkom omyle. Bežné boli rovnako ako tu, aj tam minisukne, účesy, móda bola rovnaká ako u nás. Keď som videl fotky jeho ako chlapca, tak to bolo rovnaké ako naše fotky spred 30-40 rokov.

Najprv Vás poprosíme, integrujte cigánov a potom môžete uvažovať (ale len uvažovať, a aj to len so súhlasom národa) o tom, že sem dovlečiete niečo ďalšie.

Keď USA bezdôvodne napadlo Irak, bavil som sa o tom s kamarátmi a zhodli sme sa, že je to koniec. Všetkým, ktorí voľakedy v týchto krajinách boli a vedeli ako to tam chodí, bolo jasné, že keď padne v arabskom svete vládca, je zle, lebo sa začne boj o moc. Domáci vždy hovorili, že im musia vládnuť tvrdou rukou, inak bude v zemi peklo. Vtedy som nemal tušenia ako to mysleli, dnes to vie celý svet. Demokracia nie je pre arabov, nefunguje, ani fungovať nebude. Však sa len zamyslite a ukážte mi aspoň jeden príklad demokracie v arabskej krajine. A vy nám teraz chcete nahovoriť, že tu im bude dobre a budú poslúchať? HA HA HA.

Do Európy prichádzajú milióny "vojnových" utečencov, ale zabúdate na fakt, že utekajú z občianskych vojen. Teda vojen ktoré si sami vyvolali: Občianska vojna je ozbrojený konflikt medzi bojujúcimi stranami, napr. politickými, náboženskými alebo národnostnými skupinami tej istej krajiny. Boj môžu viesť medzi sebou alebo proti vláde. Prečo máme dúfať, že tu sa ich správanie zmení a budú tolerantní, keď to nedokázali v domácom prostredí, kde žili po mnoho generácií?

Zasievate semená vojny, pretože ste nepochopili, že ľudstvo bolo prirodzene rozdelené po tisíce rokov podľa farby pleti, rasy, náboženstva, jazyka, kultúry. Zatiaľ nikdy, opakujem nikdy, sa súžitie neskončilo dobre. Toto by ste pán prezident mali vedieť, nakoľko stále zdôrazňujete potrebu poučiť sa z histórie.

Minulú nedeľu pri obede sa ma polovička spýtala: "Čo myslíš, bude vojna?" Ja som odpovedal, že áno. Predtým som nad tým vôbec neuvažoval, vypadlo to tak automaticky.

Keď sa nad tým zamyslím, tak poviem zasa áno, no dúfam, že sa nás to dotkne okrajovo ako predošlé dve, a rovnako dúfam, že nakoniec žiadna vojna nebude. Prečo si však myslím, že sme na ceste k vojne? Pretože sem pozývate nelegálnych agresívnych netolerantných migrantov, ktorí rozvrátili a spustošili svoje krajiny, zvýhodňujete ich pred domácim obyvateľstvom napriek obrovskej niekoľko miliónovej nezamestnanosti mladých ľudí v EU, nútite ich nám domácim napriek nášmu nesúhlasu, nemožnosti a neochote integrácie tejto kultúry, o starých ľudí sa nemá v prípade choroby kto postarať. Ich deti musia s nimi zostať doma a nikoho nezaujíma, odkiaľ si zarobia peniaze, čo bude s ich deťmi... Dôchodcovia si nemôžu dovoliť ísť do domovov dôchodcov, lebo ich dôchodok je polovicou z toho, čo stojí pobyt. Jediné, čo títo "utečenci" vedia, je bojovať, a vyrábať drogy. Negramotní, neznalí jazyka, hygieny, nikdy nepracujúci "utečenci" úplne inej kultúry, náboženstva a zmýšľania sa nikdy úplne nezačlenia, neintegrujú. Pred niekoľkými rokmi (a v niektorých krajinách doteraz) Slovák na to, aby sa zamestnal, musí vybavovať kopec papierov a zo dňa na deň negramotní čierni tuláci môžu zrazu všetko a všade. Dalo by sa ďalej pokračovať, ale sumár vyznie zjednodušene nasledovne: nestaráte sa o potreby a požiadavky domáceho národa, ale uprednostňujete cudzincov, o ktorých vieme len, že utekajú z vojen. Vyvolali ich sami svojou netoleranciou a agresivitou (alebo ich napadli USA Irak, Líbya, Afganistan).

Ako to teda celé dopadne? Integrácia sa zrejme nepodarí, rovnako ako sa nepodarila integrácia tureckej menšiny v Nemecku (čo pred pár rokmi vyhlásila sama Merkelová), po EÚ sa budú potulovať tlupy divochov obchodujúcich s drogami a zbraňami a bude iba otázkou času, kedy si ich podchytí, zdroguje a sfanatizuje nejaký šikovný regrutant z Islamského štátu a bude veselo. Jedno vám ale poviem s istotou. Arab na Európana robiť nebude. Sú zvyknutí na pohodlný život, príjem za nič, bezplatné zdravotníctvo, školstvo a fajnovú kuchyňu (blízkovýchodné jedlo je fantastické). Vojna bude vďaka vám, politikom. ktorí nerešpektujete historické súvislosti, chcete rozdávať empatiu, ľudskosť... No akú empatiu a pomoc máme dať tým, ktorí opúšťajú svoju zem, kde sú najviac potrební a nechajú napospas nepriateľovi deti a ženy? Prečo k nám utekajú ľudia z krajín kde prebiehala operácia trvalá sloboda? Prečo OSN nezastaví prebiehajúce vojny? Kam budeme utekať v prípade vojny my? Uveďte mi príklad súžitia iných kultúr bez konfliktov, trvajúci aspoň 3 generácie.

Ja osobne mám po zuby vašich rečí, a vám podobných politikov. Prázdne slová, kecy. Výsledok je, že slušný občan je diskriminovaný, hanený, napádaný, deti nemôžete samé nikde pustiť, aby sa im nič nestalo, robiť im ochranku do školy, zo školy, na krúžky, snažiť sa vychovávať z nich dobrého človeka, a vašu celoživotnú snahu potom dokáže nejaký pošuk za pár sekúnd zničiť. A ešte ho budeme ľutovať a pomáhať mu. Máme otvorené hranice, ale jediný, kto z toho profituje sú pašeráci ľudí, zbraní a drog. Kto pomôže nám, slušným?! Kto nás ochráni? Čo si myslíte, dokedy toto budú ľudia trpieť?

Veľmi rád používate vetu, aby sme sa poučili z chýb minulosti a aby sa už neopakovali (mienené na 2. sv. vojnu). Bolo by načase, aby ste to nielen hovorili, ale aj pochopili. Nenávisť totiž nevzniká len tak, z ničoho nič, pre nič za nič. Nenávisť proti nejakej rase, alebo kultúre nevzniká preto, že sú až príliš dobrí a tolerantní. Ak sa chcete poučiť z chýb minulosti, hľadajte príčiny vzniku nenávisti, nestačí ukazovať na dôsledky!!!

Takže pán prezident, na koho strane stojíte, oblečiete si konečne dres?

Ešte niečo na záver:

Spomínam si na výrok jedného generála letectva na margo bombardovania Nemecka počas 2. sv. vojny: Modlime sa aby sme túto vojnu vyhrali, inak nás budú súdiť ako vojnových zločincov. Dnešní politici nemajú ani toľko zdravého rozumu. Bez ohľadu na to, ktorá strana vyhrá v tejto vojne, je koniec, pretože idú proti svojmu národu, rase. A ak prehráme, budú iba korisť. Ak vyhráme (a dúfam, že áno), tak vás bude súdiť národ, ktorý ste zradili, zapredali a zavrhli ako vlastizradcov.

plk.v.v. prof. Ing. Miroslav Grega, PhD.Author: benares # PynuWogy50
Slovensko2017-02-098
-
 81% ( 16 people voted )
+
V prípade pána prezidenta , okrem uvedeného názoru autorom , bolo by žiadúce zvýrazniť pozitíva , prínos pre republiku. Slušným ukazovateľom je , /sú/ -- zahraničné pozvania --- ..../nie len za ocenenia z titulu akejsi "charitatívnosti."./ a tiež "názorová nepostrádateľnosť".
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-02-10 17:40:32 58d4289b
Migrantov máme vítať ako vojnových uprchlíkov. Mladí muži, v najlepšej kondícii. Podľa našich zákonov, sú to obyčajní dezertéri. Namiesto toho, aby doma bránili svoju vlasť, zdrhli. Ak sa niečo zomelie u nás a vláda, prezident a parlament vyhlásia mobilizáciu, zdrhnem aj ja. Či...??? Postarajú sa o mňa ako o migranta???
milan # TepuXaba62
-
 55% ( 1 people voted )
+
2017-02-10 19:09:52 57f4fe2d
Už len jedná vec chybuje : AKÉ vlastnosti...morálne, odborné , reprezentatívne v uputávke ...či ináč "srandisticke "by mal vyhovovať ... skúste ...Mne by "vyhovoval " SVALNÁČ pobehujúci po USA a tie kolečka ... prostredníkom ...Ale prezident je prezident .."klekám v úctě "--hovoril Horníček .
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-02-10 19:55:52 58d4289b
Aúúú ! Marijujeho ! Tak to sme teda dopadli... Serióznymi vedecko-vzdelávacími inštitúciami pridelenými titulmi ovenčený človek ide svojim akademickým kreditom zvyšovať hodnovernosť masážno - dezinformačných plátkov, ako ZemAvek !!! Lebo článok tuším pôvodne tam vyšiel. A, hm, z povahy vedeckej práce náhodou nevyplýva neposkytovanie podpory tmárom a o.ebávačom ? Veľká gratulácia, profesórpíejdždí ! A ak je to náhodou podvrh, tak sa ospravedlňujem, a dúfam viete, čo s tým !
FcKensie # HegaNojy80
-
 45% ( 1 people voted )
+
2017-02-14 08:54:07 59ad0c66
Aj tá sloboda z vykúpenia klučoch-niečo stojí-néé!!-strach! Hranice boli-hanobíte teraz ich! a čo! mali ste vtedy strach? Ste slobodný?-aj tamtí chcú slobodu!-tak ich pekne vítaj-veď tamtí vám ukážu-čo v skutočnosti sloboda v blízkej budúcnosti-JE!!- Pre nás hrádze niet-neuchránia potope-bo láskou dvere otvárate-Osvienčimu! Dúfam že prežijem-keď krk môj podrežú! a bomba povie-zbohom! keď si nežil v mene Alaha! Kapitalistáááá-čo nerobíš niečo! Robím vojny-nevidíš!
ferda # XimaHifu28
-
 45% ( 1 people voted )
+
2017-02-14 15:34:54 58d4285f
A je to tu.Asi "letecký špecialisti " pochvália "nášho "prezidenta , že pravidelne "prevetráva " staručký "tryskový --minulorežimový " vládny špeciál nielen tu blízko do PP...ale aj do "teplejších " krajín. O ďalších prínosoch či kladoch jeho "služobky" --nie je mi známe...Lebo..
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-02-19 06:24:15 58d4289b
loading...
Lebo tá "charitatívno..dobročinná-filantropičnosť" - či ako to nazvať..tú "služobku" - by sa neskutočne VYNÍMALA v takej našej LOMNIČKE , či inej osade s neprispôsobivými aj s "celým abtajlungom." A pritom táto Keňa je jedna z nejskorumpovanejších krajín Afriky /1/3 HDP mizne--tá het /, dáva na zbrojenie 6% HDP/teda "dobročinnosť jak fras"/ .Ale i tak platí Horníčkovské " klekám v úcte"....pred ďalším Spišiakom /už tretím "potentátom"/ čo pred vlastný prah tak akurát ..se-kajú.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-02-19 06:37:35 58d4289b
A že vraj PREZIDENT....nejaký...A trebalo mi písať--čosi kedysi... tam vyššie chybuje to "r" v slove se-kaju...Ale i tááák s tých daníííí...sa asi... vy---toto--ON.A scéna sa otvára...aj PANDORÍÍNNA--
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-10-01 20:01:39 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
jeden   o
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0258 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles