Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Odstúpenie od zmluvy so štátom – vyhlásenie nezávislosti


Odstúpenie od zmluvy so štátom – vyhlásenie nezávislosti

Štát vzniká na základe spoločenskej zmluvy, ktorá je právnym dokumentom a týmto je –


Ústava Slovenskej republiky č. 460/1992 Zb.


Čl. 1

(1) Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát.

(2) Slovenská republika uznáva a dodržiava všeobecné pravidlá medzinárodného práva, medzinárodné zmluvy, ktorými je viazaná, a svoje ďalšie medzinárodné záväzky.

 

Čl. 5

(1) Nadobúdanie a stratu štátneho občianstva Slovenskej republiky ustanoví zákon.

(2)Nikomu nemožno odňať štátne občianstvo Slovenskej republiky proti jeho vôli.

 

Štátne občianstvo predstavuje právny vzťah medzi fyzickou osobou a republikou, ktorého dôsledkom je komplex vzájomných práv a povinností občana a republiky určených a zabezpečených republikou, ktorá občanovi umožňuje aktívne sa zúčastňovať na politickom, ekonomickom a kultúrnom živote spoločnosti.

 

Štátne občianstvo Slovenskej republiky je možné získať:

- určením na základe zákona,

- voľbou,

- narodením – les sanguinis,

- osvojením,

- dohodou rodičov alebo rozhodnutím súdu,

- udelením – naturalizáciou.

 

Štátne občianstvo Slovenskej republiky možno stratiť dvoma spôsobmi podľa § 9 zákona NR SR č. 40/1993 Z.z. o štátnom občianstve Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov, a to:

- prepustením zo štátneho zväzku Slovenskej republiky na vlastnú žiadosť,

- nadobudnutím cudzieho štátneho občianstva na základe výslovného prejavu vôle.

 

Novela zákona nemá retroaktívne účinky. To znamená, že ak niekto nadobudol cudzie štátne občianstvo pred účinnosťou novely (t.j. pred 17. júlom 2010), nestráca štátne občianstvo Slovenskej republiky.

 

V prípade, že niekto stratí občianstvo Slovenskej republiky rovnako stráca aj práva a povinnosti. 

 

Z uvedených faktov však vyplýva, že postup odstúpenia od zmluvy so štátom je irelevantný. Nemá oporu v Ústave Slovenskej republiky ani v ustanovení žiadneho zákona.

 

Jediným právnym inštitútom je strata občianstva Slovenskej republiky. V tom prípade však občan Slovenskej republiky stráca nielen povinnosti voči republike, ale rovnako aj základné práva zaručené Ústavou Slovenskej republiky.Author: mr # VeqaVyqa54
Slovensko2013-10-077
-
 50%  ( 6 people voted )
+
parafrazujem z riekanky jedného českého umelca:

No a co s tím? Ále nic, jenom jsem vám to chtěl řict.

klifton # GexiSosy84
-
 60%  ( 5 people voted )
+
2013-10-07 09:17:37 5f66955e

odstúpenie od zmluvy so štátom má skôr tento význam:


,,Podľa ústavy máme právo na odpor, čl.32. Odpor bol podaný už v minulom roku, to bol prvý krok: napomenutie, že to robia zle, protesty a demonštrácie sú ďalším spôsobom napomínania, teraz sme boli vypovedať zmluvu so štátom (rozumej štátna moc), je to jednostranný právny úkon, ktorý sa použije vtedy, keď z dvoch zmluvných strán (občan - štát) jedna strana porušuje zmluvu, v tomto prípade štát (štátna moc) porušuje ústavu, ktorá určuje pravidlá zmluvy a ja ako občan zmluvu vypovedám (neočakávam, ani nie je nutný súhlas štátu na odstúpenie od zmluvy), v hovorovej reči to znamená: ak volení zástupcovia porušili zmluvu so mnou, ja som od tejto zmluvy odstúpila, už mňa viac nezastupujú pri žiadnych úkonoch, odobrala som im mandát na zastupovanie a vláda, parlament a iné štátne orgány sú teraz nelegitímne.
Každý občan je oprávnený odstúpiť od zmluvy so zlým štátom, ak si neplní dohodnuté povinnosti. Právne následky: súkromné orgány, súkromné právo, cenzúra informácií, dane, odvody, pokuty, poplatky a zmluvy o úvere sú neplatné a nezáväzné, štátny dlh je záväzok politikov … .
Toto platí retroaktívne, teda právny stav sa vracia do 1.1. 1993 ku dňu vzniku SR, všetky úkony
a zákony, ktoré urobili vlády za tie roky, sú neplatné.
Týmto dňom sa stávame zákonodarcami priamo my občania a našou povinnosťou je postarať sa o riadenie nového štátu. Tento akt platí pre všetkých, ktorí boli občanmi SR.....pre legitímnosť tohto úkonu, ktorý sme urobili, hovorí fakt porušovania viacerých článkov Ústavy, napr. porušovanie občianskych a osobných práv, nefunkčnosť súdov, nevymožiteľnosť práva a mnohé ďalšie.....všeobecne známe veci netreba dokazovať.
Porušenie práva jedného občana je dôvodom na zrušenie zmluvy so štátom a to platí pre všetkých občanov štátu. Tým, že štátny aparát nerešpektuje zrušenie tejto zmluvy, stáva sa súkromnou mocou a teda diktatúrou, súdy sú súkromné, pracujú v prospech súkromných skupín, už nie sú štátne a ani polícia nie je štátna, ale súkromná - chráni súkromné záujmy nelegitímnej moci, lebo štát ako taký stratil legitimitu."

chrasto # TutoLoji56
-
 67%  ( 8 people voted )
+
2013-10-07 19:28:20 93afc3a9
chrasto
veru, mnohí mali zmluvu s čssr, a nikto im ju nezrušil. dokonca maďarskí iredentisti, ešte s uhorskom. takže ono ten štát, je len niečo, čo vyberá od ľudí z istého územia dane. protislužba býva mizivá, niekedy to býva ochrana obyvateľstva pred okupáciou ešte horším štátom, ale v princípe je štát blbosť.
a aj keď je niektorý štát ochranca obyvateľov proti ešte horšiemu štátu, to obyvateľstvo to aj tak zaplatí, buď , že sú z neho otroci toho ochranárskeho štátu, alebo je tam nejaký zdroj surovín, strategické územie vojensky, alebo niečo podobné.

Peter # RoduByba06
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-10-08 09:41:02 c350a66f
Odstúpenie od zmluvy so štátom nie je možné ! Kto Vám dal mandát klamať občanov ? Nemáte žiadne morálne právo informovať a dávať právne stanovisko k tomu v čom nie ste odborníci ! Je podaný podnet na Ústavný súd o vyhotovenie výkladu, ktorý bude rozposlaný do všetkých miesta a obcí - aby starostovia informovali občanov.

JUDr Horvath # KixaTyki19
-
 45%  ( 1 people voted )
+
2013-10-09 08:54:38 55a30e9c
judr lebo ing, nie je to jedno?
ht
tp://www.youtube.com/watch?v=5fy7gX5VGR0


Peter # RoduByba06
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-10-09 11:41:17 c350a66f
Starostovia su taki agenti statu, plateni, ci podplateni statom, pracuju pre stat, nie pre obyvatelov. Nemas ziadne moralne pravo ozdobovat svoje meno zbytocnymi skratkami. Nikoho nezaujima, ci si judr, mudr alebo pudr. Ak si clovek, tak sa tak prezentuj a bezdovodne sa nad druhymi nepovysuj. Ponizujes sa tym. Odstupenie od zmluvy so statom je mozne asi tak, ako odobranie tej tvojej primitivnej skratky, Horvath.
vlado # SuraHyqi99
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-10-19 17:19:38 601745ad
loading...
Starostovia su taki agenti statu, plateni, ci podplateni statom, pracuju pre stat, nie pre obyvatelov. Nemas ziadne moralne pravo ozdobovat svoje meno zbytocnymi skratkami. Nikoho nezaujima, ci si judr, mudr alebo pudr. Ak si clovek, tak sa tak prezentuj a bezdovodne sa nad druhymi nepovysuj. Ponizujes sa tym. Odstupenie od zmluvy so statom je mozne asi tak, ako odobranie tej tvojej primitivnej skratky, Horvath.
vlado # SuraHyqi99
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-10-19 17:19:39 601745ad

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
šesť   štyri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0367 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage