Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Odhalenie tajomstva prvotného hriechu


Odhalenie tajomstva prvotného hriechu

A práve tento duchovný význam má byť rozpoznaný, odhalený a rozlúštený. To však predpokladá vynaloženie určitej námahy, určitého úsilia, alebo minimálne aspoň určitej dobrej vôle. Kto sa teda aspoň minimálne nesnaží a neusiluje, tomu zostane skutočný význam mnohých biblických textov navždy skrytý.

 

Po týchto nevyhnutných úvodných slovách pristúpme k téme prvotného hriechu. A začnime stvorením sveta, ktoré sa podľa Biblie udialo za sedem dní. Každý jednotlivý z týchto siedmych dní však v skutočnosti predstavuje nesmierne veľké časové obdobie, v ktorom prebiehal postupný vývoj od tých najjednoduchších foriem života až po zrodenie človeka na zemi.

 

Počas siedmych veľkých časových cyklov, v Biblii nazývaných dňami, vznikal teda postupným, riadeným evolučným vývojom vedomý život a všetko, čo Stvoriteľ takýmto spôsobom učinil bolo, ako sa v Biblii píše, dobré.

 

Človek, ku ktorému ako k poslednému článku vývoja všetko cielene smerovalo žil v prvopočiatkoch stvorenia ako v raji. Žil vo stvorení ako v raji, ktorý mal obhospodarovať, zušľachťovať a zveľaďovať.

 

Ďalej sa v Biblii hovorí, že Stvoriteľ dovolil ľuďom jesť zo všetkých stromov raja, iba zo stromu poznania dobra a zla im jesť zakázal.

 

Strom poznania dobra zla! Tu sa dostávame ku kľúčovému momentu problematiky prvotného hriechu.

 

Všetko, čo prežívali ľudia dovtedy bolo iba dobré. Ľudia boli prostí, čistí, prirodzení a jednoduchí, poznajúci iba dobro. Poznajúci len veci dobré, pretože oni sami boli dobrí.

 

Bolo tomu tak preto, lebo sa vo všetkom svojom konaní riadili iba vlastným citom. Svojim najvnútornejším cítením, ktoré bolo pre nich určujúcim a prostredníctvom ktorého kráčali iba cestami dobra.

 

Ak by ľudia nejedli zo zakázaného stromu poznania dobra a zla, mohli by takýmto harmonickým spôsobom žiť až doposiaľ. Boli by stále žili ako v raji, pretože by zostali verní svojmu cíteniu, ktoré im vždy ukazovalo iba cesty dobra.

 

Ale žiaľ, človek neodolal a vo svojej dychtivosti po poznaní siahol po zakázanom jablku.

 

Čo je však nástrojom poznania a poznávania? Je ním ľudský rozum! Jedením plodov zo stromu poznania človek postavil do popredia svoj rozum! Rozum sa stal jeho vodcom!

 

Rozum ho však viedol cestami zla, pretože človek ho postavil vyššie, než stál pred tým jeho cit. A týmto spôsobom sám seba vyhnal z brán raja.

 

Podstata prvotného hriechu, skrytá v Biblickom príbehu o jedení zakázaného ovocia zo stromu poznania dobra a zla teda spočíva v tomto:

 

Človek mohol a môže žiť ako v raji a to vtedy, ak sa bude riadiť svojim cítením. Ak pôjde cestami, ktoré mu ukazuje jeho cítenie.

 

Naše cítenie je totiž hlasom našej najvnútornejšej podstaty, ktorá je dobrá a ktorá preto že je dobrá, nám nemôže ukazovať iné cesty, ako cesty dobra.

 

Znovu vybudovať raj na zemi je ľuďom možné len vtedy, ak zostanú verní svojmu cíteniu a budú vo svojom živote sledovať len tie cesty, ktoré im práve ono ukazuje.

 

Okrem cítenia bol však človek obdarovaný i rozumom, prejavujúcim sa myslením. Cítenie a myslenie tvoria dve základné zložky ľudskej osobnosti, pričom cítenie má stáť na prvom a vedúcom mieste. Úloha rozumu spočíva v tom, aby hľadal spôsoby, ako realizovať podnety citu v hmotnom svete. Takto to je správne a takto to bolo určené Stvoriteľom. A preto jedine takýmto spôsobom môžu ľudia vybudovať raj na zemi a trvalo v ňom prebývať.

 

K hriechu a nešťastiu však došlo tým, že človek vo svojej dychtivosti po poznaní tieto veci zamenil. Že rozum, ako nástroj hmotného poznania postavil na prvé miesto. To znamená, že vedúce a určujúce postavenie svojho cítenia zamenil za vedúce a určujúce postavenie svojho rozumu. A práve v nadradení rozumu nad cit spočíva kliatba prvotného hriechu! Rozum totiž nikdy nemal byť v človeku vedúcim! Rozum mal byť vždy len služobníkom citu.

 

Prvotným hriechom, ktorý sa postupne vyvinul v hriech dedičný a v kliatbu celého ľudského pokolenia je skutočnosť, že sluha zaujal miesto vládcu. Že ľuďom rozkazuje sluha, ktorý nikdy nemal vládnuť a ktorý nemá schopnosť vládnuť. A rozum, ktorý je týmto sluhom, vedie ľudí po zlých a nesprávnych cestách. Vedie ich do nešťastia.

 

Prekliatie prvotného hriechu spojené s nepriazňou Stvoriteľa môže človek napraviť len vtedy, ak si tieto skutočnosti uvedomí a opätovne postaví svoje cítenie na prvé miesto tak, ako to určil Stvoriteľ.

 

Povinnosťou človeka a Vôľou Stvoriteľa je, aby aby ľudia kráčali svojim životom cestami, ktoré im ukazuje ich cítenie. Ich rozum má byť len poslušným služobníkom, vykonávateľom a realizátorom ich citových hnutí. To je cesta k šťastiu a raju na zemi. Jediná možná cesta k šťastiu a raju na zemi! Blažený ten, kto na ňu vykročí.

 

Nešťastie a tragédia tohto sveta spočíva v tom, že je podriadený nadvláde rozumu. Ku tisícorakým tragickým udalostiam, ku ktorým došlo počas dlhých dejín našej civilizácie by vôbec nemuselo dôjsť a ani by dôjsť nemohlo, keby to citové v ľuďoch bolo prevažujúcim. Len chladným rozumom postaveným nad cit je možné odôvodniť to nespočetné množstvo hrôz a neľudskosti, ktoré zažila táto zem.

 

Prekliatie prvotného hriechu, ktoré prerástlo v hriech dedičný však stále trvá! Miliardy ľudí tejto zeme trpia a sú nešťastnými práve z tohto dôvodu. Ľudstvo, klaňajúce sa modle rozumu speje do záhuby. Speje k sebazničeniu, pretože rozum, postavený nad cit je nešťastím. Je zlom, ktoré plodí zlo! Zlom, stojacim v protiklade voči Vôli Stvoriteľa, ktorý svojou všemúdrosťou raz a navždy určil, že v človeku má vládnuť iba cit. Že plnohodnotný človek je iba človekom citu, ktorého rozum musí stáť až na druhom mieste a byť citu podriadený.

 

Vymaňme sa teda konečne z kliatby prvotného hriechu a staňme sa takými, akými nás vždy chcel mať náš Stvoriteľ. Staňme sa ľuďmi citu! Citu, ktorý nás povedie k šťastiu a k rajským záhradám.

 

Osloboďme sa od nadvlády rozumu, ktorá nás vyhostila z brán raja. Zbavme sa konečne prekliatia prvotného hriechu, ktorý nám nikdy nedovolí stať sa skutočne šťastnými. Inak budeme vyhnancami a otrokmi vlastného rozumu donekonečna. A kvôli tejto kliatbe rozumového zotročenia nakoniec i biedne zahynieme.Author: Peter Balaz # VimaXabo70
Cirkev2013-12-22375
-
 54% ( 3 people voted )
+
..Nemáme sa spoliehať na pocity, ale na Slovo a vieru.. Budovať "trvalý raj" na tejto zemi? To by si musel byť poriadny ekofašista aby to bolo "možné" dokázať.. Veď bude stvorená nová zem a nové nebesia podľa Zjavenia, hriech a zlo budú úplne zničené spolu s týmto svetom.. Čo sme zažali, to aj zožneme
Braček, raduj sa, že spravodlivý súd prichádza :))
Keď vidím toto čo sa deje v Izraeli: ht
tp://www.youtube.com/watch?v=hMiPGylX3JA

,príde mi na myseľ čo povedal Ježiš: "Ale modlite sa, aby sa váš útek neprihodil v zime ani v sobotu. Lebo vtedy bude veliké súženie, akého nebolo od počiatku sveta až doteraz, ani už nikdy viac nebude... Vtedy keby vám niekto povedal: Hľa tu je Kristus! alebo: Tu!, neverte!" (Mt 24, 20-21,23)

Patrik # VebaSydi71
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-12-22 11:27:38 57f4c28a
Lucifer hovorí:

Dam človeku dar intelektu (poznania medzi dobrým a zlým). S pomocou intelektu dobije človek zem, podmaní si prírodu, podrobí si všetky živočíchy aj seba samého a ja vyhlasim za Boha a budem podobný najvyššiemu...

Pane muj! Protože jsi mně uvedl na zcestí nechám je vnímať (zlo) na zemi jako líbeznost a všechny je svedu z cesty, kromě tvých služobníku mezi nimi úpřimných a tvou milosti očištěných.


Kukino # SuwaJyla20
-
 46% ( 3 people voted )
+
2013-12-22 11:38:20 5b7fdc4f
Nezmysel.
Citit mozes leda tak to ze mas v gatiach.
City su ta najnestalejsia a najnespolahlivejsia veduca sila sveta, i ked mozu byt velmi intenzivne-hlavne nenavist! Kazdy clovek ma ine city, inak reaguje na rovnake situacie, muslim je vo vytrzeni ked sa odpali uprostred davu, matka Tereza bola vo vytrzeni ked umyvala rany malomocnym v indii, Nemci boli vo vytrzenin ked pocuvali Hitlerove prejavy, ja som vo vytrzeni ked pocuvam heavy metal zo starych dobrych SS-VS cias ...
Cim su city intenzivnejsie tym su menej stale, su premenlive a spravat sa podla vedie vzdy na scestie. To je problem dnesneho demokratickeho sveta-väcsina (60-70%) volicov su bytosti emocionalne nie racionalne. Preto sa do vlad dostavaju vylucne populisti drazdiaci emocie volicov. Väcsina volicov nie je totiz schopna pochopit najzakladnejsie a velmi jednoduche principy fungovania spolocnosti.
Co sa tyka metafory so stromom poznania dobra i zla je velmi jednoducha-clovek dostal od Boha slobodnu volu a v urcitom okamihu sa rozhodol pre zlo (nevieme presne ake) tym ho spoznal a spoznava dennodenne na svojej zivotnej puti az do konca tohoto sveta kedy bude zlo definitivne znicene a jeho nositelia s nim...

conte di savoya # CenaLixe58
-
 62% ( 3 people voted )
+
2013-12-22 12:09:24 55e54ecb
ak spravne rozumiem, tak by sme sa mali vykašlat na inštrukcie od , sice rozumovo osvietených, ale tiežvyhnaných z raja.
mali by sme asi rašej sledovat konanie tých, čo z raja vyhnaní neboli(všetky ostatne tvory)
ja ako hlava libertarianskobioegalitaristickej cirkvi plne suhlasim, len mi nie je jasne prečo stupenci kadejakých "svetých" knižiek píšu sami proti sebe takéto články

ropas # RutiQajo58
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-22 12:25:26 b2124ad2
Rozum je postavený na piedestál u mnohých ľudských duchov. Rozum patriaci do hmotného Sveta a je však neschopný pochopiť a akceptovať "niečo vyššie" NAD hmotou. To je tá najväčšia tragédia ľudstva v súčasnosti. Éra rozumu značí, že ľudia akceptujú "iba" realitu vnímanú prostredníctvom piatich ľudských zmyslov a všetko ostatné (existujúce) vytesňujú do ríše rozprávok, mýtov, klamstiev. Nie nadarmo je symbolom satanizmu prevrátený pentagram ako symbol piatich zmyslov a jedinej akceptovanej reality. Veď materializmus so všetkými dôsledkami je vlastne satanizmus, či sa to niekomu páči alebo nie.
Rozumoví ľudia sú pyšní na svoje vedomosti a inteligenciu neuvedomujúc si svoje obmedzenie, ktoré si sami vytvorili a pestujú. Možno nechápu zmysel a vznik života, neveria v Boha, dokonca neveria ani tomu, že sú niečo "viac" ako náhodné zoskupenie buniek, ALE ich rozum má pre nich vždy tie "správne" odpovede podporujúce ich ego a pýchu. Odpovede často krát také nelogické a pritiahnuté za vlasy, nekorešpondujúce s realitou, vyvracané už aj vedeckými metódami (že Darwin, že Marx...?) napriek tomu stále väčšinou akceptované ako "to pravé orechové" lebo veď Boha aj tak nikto nikdy nevidel....
Nuž drahí materialisti, je mi vás ľúto, ALE je to vaša cesta, sami to tak chcete. Len vás prosím, prestaňte sa už hrať na najmúdrejších, prestaňte za všetkým vidieť len okamžitý profit a začnite viac počúvať svoj vnútorný hlas a bude nám všetkým lepšie :-).
Áno, rozum je skvelý pomocník v hmotnom svete, umožnil nám úžasný technický pokrok, ALE trvalé a skutočné hodnoty, to čo je v živote ozaj dôležité, to vám rozum NIKDY neumožní nájsť a spoznať. A tak sa ešte raz poctivo sami seba spýtajte, či ste tu len náhodne, alebo má váš život mať aj nejaký vyšší zmysel...? Veľa šťastia pri hľadaní odpovede ! :-)

Johny # JynaVaso24
-
 63% ( 9 people voted )
+
2013-12-22 12:39:02 c35b0bd6
Ludia si uvedomuju svoje obmedzenie ,ale nahradenim ho inou entitou to aj tak nevyriesia...
Rafael # BakiQuno09
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-22 12:47:48 59ad5d21
loading...

Autor:
Cítenie a myslenie tvoria dve základné zložky ľudskej osobnosti... neviem či toto sú základne zložky osobnosti, pretože napr. charakter a temperament ju podmieňujú rovnako a nevychádzajú z dvoch predchádzajúcich spomínaných, ale sú vo vzájomnej súčinnosti.
Myslenie a cítenie (emócie) je prirovnávané k lodi ktorá ma kormidlo a plachty. Bez plachiet je ťažko lodi pohnúť sa a bez kormidla zas brázdi loď more kade tade. Je potreba rovnováhy.
Možno autor pod cítením myslel intuíciu, ktorá čerpá z hlbín čí výšok bežnému mysleniu a cíteniu nedostupných. Vo Zjavení Jána (Zjv.12:14) dostáva žena dve krídla veľkého orla. Jednému z týchto krídel je práve prisudzovaná intuícia., ktorá ako krídlo pomáha preniesť sa...
Dobro a zlo je mnohými chápané ako relatívne vnímanie na svojej úrovni, kde rozlišujeme v polarite. Už počas života človek mnoho krát mení postoje a s prehĺbujúcou sa múdrosťou vníma situácie inak. I príslovie: Všetko zlé... potvrdzuje relativitu dobra a zla. Za príklad mi ešte stoji ako vnímame napríklad jedlo. Papaj polievočku je dobrá, aké boli koláčiky, cukríky?..dobré! no opýtaj sa cukrovkára čo ti na to povie on...
Možno bol pád do "hriechu" len začiatkom ďalšej etapy cesty po ktorej bytosť kráča a ktorá končí, či plynule prebieha do ďalšej, so všetkým svojim dramatickým zafarbením.
imelo # TuqaNeca36
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-12-22 13:02:10 b06ab9ff
DEDIČNÝ HRIECH je síce divné slovné spojenie a každému trochu logicky uvažujúcemu človeku musí pripadať minimálne absurdné ako môže nejaký človek "zdediť" hriech napríklad po nejakom Adamovi, prípadne Eve, keď na ich konanie nemal absolútne žiadny vplyv.... ?!?!? Tak potom aká zodpovednosť, aký hriech ????
Vysvetlenie dedičného hriechu je však dosť prozaické a ľahko pochopiteľné aj materialistami :-) Ide vlastne o genetickú predispozíciu ľudského mozgu dedenú po predkoch, keď ľudstvo ako také svojou činnosťou a jednostranným hmotným zameraním v dejinách rozvíjalo hlavne tú časť mozgu, ktorá je na to určená, teda predný mozog. Tým však dochádzalo k nezdravému zanedbávaniu zadnej časti mozgu, ktorá sprostredkúva spojenie a kontakt s vyššími úrovňami... A v tom je vlastne problém - človek sa už rodí so "zmrzačeným" mozgom, slúžicim ako vynikajúci pomocník v hmotnom svete, ale so zníženou schopnosťou poznávať "vyššie svety". Človek vlastne dedí tendenciu k materializmu tým, že zadná časť jeho mozgu je neschopná riadne fungovať a "dokázať" mu explicitne, že je aj niečo "NAD". Inými slovami by sa dalo aj povedať, že ľudstvo má zavreté TRETIE OKO a preto nevidí súvislosti, nechápe jednoduchú Pravdu, ale zato je ochotné uveriť hocako absurdnej teórii, len ak hladí jeho ego a podporuje jeho zdanlivú výnimočnosť...

Johny # JynaVaso24
-
 54% ( 3 people voted )
+
2013-12-22 15:45:35 c35b081c
Všetko, Stále a Všade
i # XymaJisy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-22 16:50:44 b06ab9ff
vidite a na takuto sprostost(clanok) kolko ludi skoci,
na diskusii. skoda .velka skoda.zatial vedu zbohatlici a ich premyvanie , matrix.skoda....co je toto za stranku .ked meno B>B.zupana je zakazane?...chapenzi diskuteri ?.toto je stranka pod falosnou vlajkou...opatrne. spehuju.

rohovec # XetyPeme88
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-22 16:53:52 4e6251cf
prečo holywood ovladaju satanisti?


prečo to bola ich meka?


iluzia


dnes som svedok chaosu na zemi ,hlavne na internete,kde jak píše sa v bibli ,spravodlivý za nespravodliveho označovaný,a nespravodlivý za spravodliveho.,,,o naplnilo sa čo písane jest,


a ľudia bez viery tapu,a tapu a tapu,a budu viac a viac,lebo pride i zatemnenie mozgu.na nich,aby ich hluposť bola zjavena všem, preto upravovali verziu o bin ladinovi a jeho usmrteniu,a nielen to,


ale ešte stale je čas 37deys

333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-22 17:04:26 55d88d6a
inak ak chcete a aby ste vedeli že nentaram ,tak v každej bibli čo normalna jest su male pismenka a čislicepod niektorými veršami,a tak čitajte bibliu,že pojdete po nich začnete veršom,a budete čitať až po ten kde su pale pismenka,a čislice ,a tak skladať ,a uvidite že biblia tak pisana,a skryte mnoho v tom.


napr L.13,3


lukaš kapitola 13 3verš,


inak tak dojdete na to že z biblie chybuju cele kapitoly,

333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-22 17:15:41 55d88d6a
pre Gejz
a Hufnagel
:

Človeče, ty chceš odo mňa len tak málo ako definíciu Boha, aby si to vzápätí mohol vyvrátiť :-D. Tak potom ozaj neviem, kto je tu trúfalý, divný, uletený či pribrzdený ?!?
Hovoria ti niečo pojmy ako večnosť, nekonečnosť, dokonalosť ??? Lebo to sú všetko opisy Boha a nič lepšie a presnejšie zatiaľ nikto nevymyslel.... Samozrejme tvoj mozoček (môj tak isto, ale ja tieto pojmy "neriešim" rozumom :-) viazaný na priestor a čas tieto pojmy nikdy nemôže pochopiť a preto ti automaticky podhodí odpoveď, že také niečo NEEXISTUJE ! Takže si si sám pre seba vo svojej hlavičke "našiel" dôkaz, že Boh neexistuje a si spokojný sám so sebou, aj so svojou inteligenciou... kľudne spinkaj ďalej, raz ťa zobudia :-)

Johny # JynaVaso24
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-12-22 17:21:26 c35b0553
gejza h.

ubezpeč ma

i # XymaJisy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-22 17:29:17 b06ab9ff
arogancia Gejz Hufnagela je neskutočna.

On chce definiciu čo je to Boh aby to následne mohol vyvratiť. Z toho my vyplýva Gejz Hufnagel že ty musiš byť Boh pretože vieš všetko. A zrejme vieš aj to čo vieš že nevieš. :D

Kukino # SuwaJyla20
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-22 17:41:03 5b7fdc4f
Pro cloveka jako jedince, je buh napr. sila - zivotni sila ...

tu dokaze z boha ci od boha(jak chcete) cerpat .

a k tomu slouzi prave ta prava hemisfera

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-22 18:02:00 53d0513c
clovek je ale take zivotem boha

je totiz stejne tak jako i ostatni zivi tvorove - jeho projevem ve hmote ......

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-22 18:05:04 53d0513c
gejza gejza ... ty si mi teda "iluzionista" ....

Ja na zaklade sveho osobniho prozitku, mohu potvrdit Johnyho(a nejen jeho) slova .!

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-22 18:23:42 53d0513c
žena z dokonalým telom,je len fiktivna, sem neviedel,


a dik za opravenie anglickej hrubky pozajtra napíšem jak mám:)ak nezabudnem

333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-22 18:23:59 55d88d6a
I: "všetko, stále a všade"? toto spojenie som už niekde počul :-)
Krovak # FugePuty85
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-22 18:33:39 3ec5d1ae
K: Niekto niekedy a niekde :)
i # XymaJisy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-22 18:48:23 b06ab9ff
I: tak zdravím, kolega :-)
Krovak # FugePuty85
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-22 18:51:00 3ec5d1ae
K: v lúke kvitnú krásne kvety, zdravím :)
i # XymaJisy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-22 19:02:24 b06ab9ff
Gejza Hufnagel

A čomu veríš ty? Evolučnej TEORIÍ ?Kukino # SuwaJyla20
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-12-22 19:06:30 5b7fdc4f
P.h.: Chcel by si, čo?
i # XymaJisy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-22 19:16:45 b06ab9ff
Zpochybnit se da snad uplne vsechno Gejzo Hufnageli, to je jako tocit se v zacarovanem kruhu ... :))

A indigovym ditetem me nazyvas proc ? indigove deti, jsou smysleny konstrukt, poskladany tak aby se v tom urcity typ cloveka videl = manipulace

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-22 19:27:48 53d0513c
Gejzo, byt tebou, zrdzel bych se davani rad druhym - vzhledem na tve nemocne ego .

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-22 19:50:19 53d0513c
vylucuje totiz tvou objektivitu

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-22 19:51:53 53d0513c
gejza hufnagel skusim to i ked nie zadefinovat tak aspon moj pohlad vyjadrit.
boh je to čo nas prinuti zaspravat sa inač ako všetci okolo a byt presvedčený že je to spravne a sučasne všetci na okolo v sebe citia, že to bolo spravne.

ropas # RutiQajo58
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-22 20:05:06 b2124ad2
Definícia predsa neslúži na dokazovanie právoplatnosti definovaneho. Je to o.i. snaha o pomenovanie entity. Verifikacia výroku, hypotézy má svoje vedecké metódy.
A práve tie a veľké ega vedeckej elity držia vedu na ceste po ktorej kráča. Definovať či pridávať Bohu atribúty sa javí ako nedokonalá a dočasná pomôcka na Našej ceste. A myslím si že ateisti ne-veria rovnako v Boha a majú rovnaký problém podať dôkaz o jeho neexistencii
el # XexoGigy29
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-12-22 20:41:17 b06ab9ff
Ak nie i väčší :)
el # XexoGigy29
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-22 20:44:03 b06ab9ff
imelo velmi vzacna a cenna slova nize ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-22 21:06:27 53d0513c
hufnagel


PánBoh stvoriteľ neba i zeme su nadherne pestre farebne vločky totalne nádherných farieb uveríš mi?


raj je nadherný mierumilovny svet priroda hrajuca nadhernými prekrasnymi a sytimi farbami, ľudia pracujuci a obrabajuci podu,a milujuci iných ľudi vždy ns nadherným slovom pre nich a pomocou,žiandne zazernaie a nenavisť.


to som videl ked som sa pytal PánaBoha stvoriteľa neba i zeme nech mi ukaže ráj


uveríš mi?

333 # HucoCoko20
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-22 21:49:40 55d88d6a
Gejza

Tak mi vysvetli prečo sa Elita - hlavy pomazane najinteligentnejšie rozhodli uctivať Satana? Dôkazov na to je myslím si že dosť viď Washinghton DC, slobodomurarstvo atď.

Kukino # SuwaJyla20
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-22 22:03:18 5b7fdc4f
G.H:
Presne mi definuj, co je to boh a ja ti vyvratim existenciu toho oneho...


Práve ty si sa rozhodol a vyzval, že tu budeš na základe definície vyvracať existenciu zadefinovanej entity.
Zrejme na základe vlastnej viery, presvedčenia pretože je z tvojich slov zrejme že dôkaz o neexistencii entity nehľadáš, zrejme ani nehľadal a ani nemáš.

el # XexoGigy29
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-12-22 22:05:21 b06ab9ff
a o tom to je, definíci PánaBoha stvoriteľa neba i zeme je mnoho,ale ty ani jednu neuznaž.zo svojho presvedčenia že vieš mnoho,


ukazal mi plameniaky,v telke, nič moc by to nebylo,ale ked mi ukazal plameniaky tak boli len take tmave nič moc,ale potom to prišlo ten ohnostroj nadherných farieb,ako ked niekto sejme filter z telky,.


veríš mi ?neveríš a otom to je si presvedčený vo svojej samoľubosti že vieš vela a pritom si prd zažil lebo ostal si pred branou a tou branou je Ježiš Kristu stvoriteľ neba i zeme,a to nezmeníš


ale ja ti to neberiem,bud:)

333 # RyneRuqu84
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-12-22 22:05:46 55d88d6a
a vieš čo je natom nadnajhernejšie ufnagle?:)


že ja viem že ti neklamem,

333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-22 22:06:47 55d88d6a
SVC, tebe dnes extra zodpovedne straší vo veži ten ***.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-22 22:52:43 bc7b649f
Gejzo ROZum ti ma dobre slouzit, a ne ovladat .

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-22 23:11:35 53d0513c
ja v boha neverim, vira je mocenskou zalezitosti cirkve . ja vim ze buh je, protoze jsem ja i svet kolem me

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-12-22 23:13:04 53d0513c
K tomu Bohu... parafrázujem z myšlienok od "OSHO"-a, ktorý v debatách vid Utube rozoberá aj kresťanstvo. Teda kresťanstvo vraví..."Boh je láska". Osho vraví, že to je (vedomá?) lož. Lebo Boh nie je bytosť. Má to byť naopak...."Láska je Boh". Možno trochu patetické, ale predsa to stojí za zamyslenie. Ja si myslím, že v kontexte "kresťanského+Cyrilo-Metodského"..."Na počiatku bolo slovo, to slovo bola u Boha, to slovo bol Boh" -ak sa mýlim pardón -, nuž ťažko si predstaviť "ono prvé slovo". Ale, aj v kontexte prekonávania zložitých životných situácii chápal by som to trochu inak. ....Viete čo, skúste niekto pouvažovať ako. Neviem či zbytočne nemárnim čas svojimi úvahami, ktoré aj tak iní len ponížia, zosmiešnia. Teda čo by mohlo byť na počiatku ak nie konkrétne slovo - a to je potom aj samotný Boh (aj v zhode s kresťanstvom... :-)
332288 # CebyDupy59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-22 23:19:05 b06b16fa
laska je jen zrnkem v pisku jmenem buh

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-22 23:33:05 53d0513c
lojzazpribrami to vystihla, a priklanam sa k nej
možno pre niekoho kacirske tvrdenie, ale veriť v Boha je pochybovať o Bohu. Zrejme sa treba baviť o viere o to tu zrejme Hufnagelovy ide.

el # XexoGigy29
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-22 23:37:23 b06ab9ff
je to niečo ako veriť v seba a o sebe vedieť, myslim že je to rozdiel.
el # XexoGigy29
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-22 23:39:47 b06ab9ff
Lojzazpribrami - s tým postrehom o zrnku sa dá súhlasiť. Ani to vyjadrenie OSHa nemusíme chápať, že LEN láska je boh - i keď, na druhej strane, na počiatku toho veľa (ani komplikovaného) nemohlo byť :) . Dajme tomu, že Osho viac myslel na ten vážny kontrast významu po prehodení slov a tým i zavádzania ľudí k "nie celkom správnemu" mysleniu, postojom...(možno za účelom ich ľahšej manipulácie)
S postrehom el by som súhlasil. Tým smerom uvažujem i ja ...a Gejzu H chápem tiež v tomto smere. Začnime dvomi okrajovými podmienkami - 1. nebolo vôbec nič, 2. teraz (čosi) je ... (ak si myslíte, že nie je - tak máte vec samovyriešenú:-)...) Vlastne už uvedomenie si týchto dvoch "okrajov" je famózne, lebo hovorí, že z ničoho, môže (- či aj musí? - či má predpoklady) čosi vzniknúť. Tuná svoju "matematickú" úvahu ukončím. Možno by sa teda dalo povedať, že Boh je synonymom tvorby-možno aj premeny vytvoreného, ale dovolím si tvrdiť, že nie je synonymom ničenia. Pripodobnime to k životu - ak ste boli "v koncoch" - asi viete, čo je to "po-citové nič" - prázdnota. A ak sa vám podarilo dostať sa z toho pocitu (stavu), možno teda poznáte aj silu "zrodenia myšlienky". A...možno ste už aj niečo ničili... :). Potom sa teda ani nemusíme baviť o "viere", lebo veriť v Boha, z úvahy znamená, uvedomiť si existenciu "tvorivej sily-energie" - či povedzme - "tvorivo meniaceho algoritmu", ale nie veriť dogmatickej "vieronáuke" - ktorá navyše povoľuje likvidovať "nevercov"...
Nakoniec som sa teda dopracoval k tomu, že Boh je tvorivá kategória - teda tvorivá sila?-energia?-zákonitosť?-funkcia? A konanie vedúce k ponižovaniu, zneužívaniu, ničeniu je potom mimo kategórie "Boha" a malo by viesť ku postupnej zákonitej "samozáhube" aktérov týchto skutkov - ak u nich nenastane reálna zmena .
Vedci hľadajú "božskú časticu"... Hmotu (energiu hmoty) ako tak poznáme - hlavne ju môžme ohmatať, svetlo (e-m energiu) už neuchopíme, ale vidíme ho, niektorú ani nevidíme, ale pocítime dôsledky jej pôsobenia, Boha-(tvorivú energiu) ani nechytíme, ani nevidíme, ani nás nespáli, ani nezrengenuje, ani neprenesie dáta, ale musíme si ho (ju) uvedomiť - poznať-vydedukovať hlbšie ako podstatu svetla-žiarenia - súčasne vycítiť vlastnou dušou a aj pochopiť rozumom (potom možno aj vedecky dokázať - objasniť)...
V tomto zmysle - prvotný hriech možno chápať ako konanie v nesúlade s "tvorivou energiou". Napríklad - drancovanie - ktosi má rýchli osoh bez tvorenia, skôr využívaním systematickej práce iných, bez zmyslu o zachovanie harmónie. Teda nestotožňujem sa na 100% so záverom článku, že rozum je "príčina hriechu" a cit je to "rajské". Skôr nesprávne usmernenie rozumu i citov je príčinou hriechu. Ničenie a drancovanie je vždy oveľa rýchlejší proces - rýchlejší úžitok, ale aj rýchlejší kolaps, tvorenie je proces oveľa pomalší i náročnejší, s pomalým pribúdaním úžitkov. Ale je reálny, lebo by sme tu neboli vôbec, nič by nebolo. Dedičný hriech teda mohol byť synonymom pre "výhodný" spôsob života na "otrocký" úkor iných. A ten je zakorenený podnes - a stále bujnie. (Nehovorím, že nemajú byť vodcovia, aj vrstvy rôzne odmeňované", ale musí to byť harmonické - vyvážené - Podla "hodnoty" pridanej pre život a napredovanie spoločenstva... V podstate to čo píše pri opise Raja aj...333#HucoCoko20 .... Len by som k tomu doplnil, že ostávať na jednej úrovni bez napredovania - tiež nie je ideálne - aj kvôli rizikám z nestálosti vecí (energia tvorby a premeny), a ľudstvo, ak sa bude chcieť zachovať, musí byť schopné vykonať presídlenie na iné planéty(u) - či "vyregulovať" Zem. A najdôležitejším predpokladom toho je, že ľudstvo bude vedieť harmonicky žiť - teda v súlade s "energiou tvorenia=Bohom". V tom je zahrnutá aj sebakontrola rastu populácie,... Bez toho sú naše technické pokroky (v kozmonautike) viac nebezpečenstvom aj pre prípadné iné civilizácie, a môžu byť i príčinou zániku ľudstva.


Toľko moja úvaha. Možno som sa nevyjadril odborne, možno to má aj faktické chyby,.... Nie je určená na presviedčanie ani vyvracanie iných názorov, ale aspoň na drobné obohatenie diskusie - ak sa stalo, OK. Ešte ma napadajú nejaké veci, ale už stačilo...

332288 # CebyDupy59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 06:23:02 b06b16fa
Nestrašte s tým armagedonom , možno stačí ak začneme chodiť holý po ulici a potom zrazu uvidíme že sme všetci bratia a sestry a budeme sa mať zrazu všetci radi .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 07:32:11 d5d75caa
.333#HucoCoko20 .... Len by som k tomu doplnil, že ostávať na jednej úrovni bez napredovania - tiež nie je ideálne - aj kvôli rizikám z nestálosti vecí (energia tvorby a premeny), a ľudstvo, ak sa bude chcieť zachovať, musí byť schopné vykonať presídlenie na iné planéty(u) - či "vyregulovať" Zem. A najdôležitejším predpokladom toho je, že ľudstvo bude vedieť harmonicky žiť - teda v súlade s "energiou tvorenia=Bohom". V tom je zahrnutá aj sebakontrola rastu populácie,... Bez toho sú naše technické pokroky (v kozmonautike) viac nebezpečenstvom aj pre prípadné iné civilizácie, a môžu byť i príčinou zániku ľudstva.

Read more: http://www.dolezite.sk/Odhalenie-tajomstva-prvotne
ho-hriechu-FTFiL4.html#ixzz2oHZs8YVH


-vieš isto že zem napr nerastla spolu z ľudmi?
kym všetci verili v PánaBoha stvriteľa neba i zeme?


písane je v biblii napr to ,že zem bude na konci vydavať urodu ,namiesto 10 mier jednu...a to preto že ľudia prestali uznavať PánaBoha stvoriteľa neba i zeme ako stvoriteľa a jedineho Pána zeme,jednou z hluposti ľidu tohoto je že uverilo povačšine jedincov v nutnosť ekonomickeho staleho rastu,


pritom už len vzhladom toho že sme limitovaný zemou, ako je jej nemeneosť povrchovej plochy ,je to totalna blbosť,nutnosť ľudi je stabilizovať svoj život do rovnovahy, nie do nekonečneho rastu,lebo nekonečný rast ženie ľudi čo mu prepadli expanzovať do vesmiru,a na to tí mocní davaju peniaze namiesto toho aby ich dali ľudom aby nežili v biede,

333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 08:56:45 55d88d6a
a taky je psane že nepousti nik zem tuto v podobe lidske,až do konca časov ,lebo tak dane jest stvoritrelom PánomBohom,ju a to platí do dnes a je to nemene,


tudiž je to len sen ľudskeho ega,ktore jasne ignoruje tento fakt,

333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 09:01:22 55d88d6aZačnime dvomi okrajovými podmienkami - 1. nebolo vôbec nič, 2. teraz (čosi) je ... (ak si myslíte, že nie je - tak máte vec samovyriešenú:-)...)


332288 to je skostnateny a len ludskym mozgom nepochopenim stavu veci.
Ak by si sa trocha ponoril do kvantovej fyziky, zistis, ze hore tebou napisana veta je nezmyslom.
Zober si vakuukm, podla nas priestor kde nic nie je. Ako je potom mozne, ze v tom priestore zaroven vznikaju a zanikaju castice? Posobi na ne boh? Alebo skratka + a - sa vykrati a nemusi nic vzniknut, ani zaniknut. Celkova energia vesmiru je 0, potom naozaj nemusel nikto nic stvorit.Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 09:11:24 59ad5d21
videl si ju?


alebo veríš že tam je?


lebo niekto tvrdil že tam su častice ktore do nedavna nič neboli,a tak su tam častice ktore vznikaju a zanikaju,a potom nam sedí na konci nula.:)


takže ešte raz a jasne mi odpovec,videl si na vlastbne oči,teda vieš z vlastneho poznania že su tam alebo len veríš ako tvrdeniu že vesmír je nekonečný ,a zas jak kdysi to prímaš to ako absolutnu pravdu že su tam?


inak čloek sa može vždy zmeniť rafael,takže zas maš odomna šancu na zemenu a prehodnotenie tvojej nenavisti k ľudom a neschvalovanie ich zabijania,

333 # RyneRuqu84
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-12-23 09:24:29 55d88d6a
na rozdiel od tvojho boha, ktoreho mas len v chorej predstave, fyzikom to matematicky sedi. Ano vedia on ich, ze vznikaju castice a anticastice, ale ako uz pisal Gejza bavit sa o danej teme mozes len s tymi, co su nezatazeni poverami, co ta v tvojom pripade diskvalifikuje.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 09:31:22 59ad5d21
aha takže len veríš:)


dobre no,sila ľudskeho umu je neky fakt prapodivna,


rafael


len tak do minulosti ,kedysi vedcom nesedela energy vesmir, mali nakey prebytok hmoty alebo energy teraz už neviem ale asi skor energy ako hmoty ked su to častice,a častice su hmota,,a tak aby sedelo....


ktoví že hlavne že sedí:)


a to ma učili že vakum je čiste nič vesmírny:)jo svet se meni a s ním i vea,čim dal vic ejdn abka povedala,


už som ti neraz povedal že si taktež veriaci,...len tí veríž ľudom..hm poznam ľudí a ich tieniste stranky bohužel a to na vlastnej koži,ale nibrž chceš ver ...

333 # RyneRuqu84
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-12-23 09:41:55 55d88d6aNa švédskej univerzite sa podarilo vytvoriť skutočné svetlo z virtuálnych fotónov, ktoré sa nachádzajú vo vákuu. Má ísť o jeden z TOP 10 prelomových experimentov roku 2011.


Fotón, ako nositeľ kvanta elektromagnetickej energie, je prítomný doslova všade. Zjednodušene môžeme povedať, že fotón je „nosič svetla“. Tak ho ale vnímame len našimi zmyslami. Fotóny sa zúčastňujú aj obrovského množstva interakcií v mikrosvete na atomárnej aj subatomárnej úrovni. Väčšinou sa pritom nevyžiaria do priestoru, takže ich nemôžeme vidieť. Ešte lepšie sú ukryté virtuálne fotóny, ktoré sa podobne ako iné virtuálne častice vyskytujú vo vákuu. Vákuum je totiž z hľadiska kvantovej fyziky ďaleko od predstavy absolútne prázdneho priestoru.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 09:45:09 59ad5d21
virtuálnych?
333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 10:18:29 55d88d6a
ešte raz to skusim do akej miery si učasntnikom,tých pokusov alebo svedkom?
333 # PuhaMyca3
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-12-23 10:22:04 55d88d6a
nuz a tyy si bol svdkom toho ako koktavy Mojzis sa rozpraval s horiacim krikom? Ty si neskutocny ignorantsky analfabet. Pokusy to predsa dokazali, citaj pozorne, svetlo na rozdiel od dojicov koz a offfiec s ich halucinogennymi fantaziami mozno pozorovat a empiricky dolozit.
Rafael # BakiQuno09
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-23 10:25:13 59ad5d21
Nechápem prečo silou mocou sa vždy do každeho článku ktorý je písany veriacim musia trepať ateisti a povyšovať sa nad druhými aký su inteligentný, lebo my verime v rozpravkovú bytosť. A vždy začínajú s vetou daj mi dôkaz že existuje...
Kedy pochopite konečne ten význam slova VIERA.

Kukino # SuwaJyla20
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 11:36:40 5b7fdc4f
kukino chod do kostola alebo si najdi krestanske forum, ak sa ti nepaci kritika ,necitaj ju.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 11:45:37 59ad5d21
vyznam slova viera chapu aj ateisti, ci ti, ktori nedokazu pochopit, ze napriek tomu, ze ocakava od tych ,co veria, ze aj oni chapu ten vyznam toho slova, nebudu tym spajat a vysvetlovat akukolvek udalost, ktora sa vo vesmire deje.
Rafael # BakiQuno09
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-23 11:47:48 59ad5d21
Polemizuje sa tu o akejsi VIERE V BOHA. Ale viera je len viera, teda niečo "abstraktné" aj keď uznávam, že často krát silné a dokonca reálne nápomocné v praktickom živote....

Ja som sa už posunul ďalej, už nepotrebujem vieru ani cirkev, som totiž PRESVEDČENÝ, že BOH JE, bez ohľadu na jeho meno (Allah, Pán, Lord...), bez ohľadu na jeho definíciu... Mne sa stačí rozhliadnuť okolo, veď každý živý organizmus, dokonca bunka je živý-rukolapný dôkaz o existencii niečoho "NAD", čo to všetko naplánoval, stvoril a udržuje pri živote... lebo nikto nie je nezávislý od Boha (ani Satan), aj keď pyšným, samoľúbim a zaslepeným jedincom to bude znieť veľmo proti srsti.... Všade, doslova všade naokolo vidieť "INTELIGENTNÝ DIZAJN", ktorý tu bol dávno pred tým, než sa ľudská rasa začala hrať s kamienkami.... Áno dôkazy existencie Boha sú na každom kroku a dokonca aj materialistická veda musí korigovať svoje staré paradigmy, lebo už akosi nekorešpondujú s najnovšími vedeckými poznatkami....

Ak niekomu nestačí, že materialistickými vedcami vyčíslená pravdepodobnosť vzniku života metódou pokus-omyl sa blíži k nule tak, kľudne ďalej uznávajte tú NULU, a myslite si aký ste chytrí....Johny # JynaVaso24
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-23 12:10:50 c35b04bd
Rafael

Do kostola nechodím... Na to aby si bol veriaci sa nemusíš klaniať socham z dreva alebo kamena poprípade zlata. A nespájaj cirkev s kresťanstvom.

Kukino # SuwaJyla20
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-12-23 12:13:16 5b7fdc4f
johny vsetko chce svoj cas od animizmu k nabozenstvu az po stav, ktory este dnes mnohi kritizuju. Ale kedze si stale este na polceste, tazko pochopis nas oprostenych od vasich fantazmagorii, ci legiend a preto budes s nenavistou citat tieto riadky a s tebou mnohi podobni. Evolucia cloveka totiz kraca ruka v ruke aj s evoluciou jeho vnimania, takze netreba si namyslat, ze volakedy boli ludia vnimavejsi, ci viac s prirodnymi silami. Neboli lebo vyvoj ide vzdy jednym smerom.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 12:14:27 59ad5d21


. Áno dôkazy existencie Boha sú na každom kroku a dokonca aj materialistická veda musí korigovať svoje staré paradigmy, lebo už akosi nekorešpondujú s najnovšími vedeckými poznatkami....

to masp ravdu, koriguje svoje paradigmy a prinasa bud nove paradigmy,alebo skor poznatky, ktore ulohu, ci dolezitost boha v tychto teoriach nepotrebuju zdoraznovat.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 12:18:02 59ad5d21
johny ak si myslis, ze korigovanim hypotez, ci akejkolvek vedeckej teorie sa podpori myslienka boha, tak si uplne vedla.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 12:24:36 59ad5d21
Rafael-Nejako mi to nejde do hlavy.Nemyslim,ze vyvinute vnimanie objektivnej reality by doviedlo ludstvo do sucasnej slepej ulicky prakticky vo vsetkych odvetviach.Len slepy clovek nevidi sucasnu krizu v zivote cloveka ako jedinca,spolocnosti a spoluzitia v ramci celej biosfery Zeme.
Na rozdiel od teba si myslim,ze si netreba namyslat,ze clovek (a ludstvo) dneska je vnimavejsie,ci vyspelejsie ako v minulosti len kvoli vyvinutejsej technosfere.

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 12:25:56 6dec7950
julo lebo si predstvaujes cloveka ako bytost vytvorenu, nie vyvinutu. to je velky rozdiel v mojom a tvojom ponimani. Ak si myslis, ze ludia boli vnimavejsi, empatickejsi alebo altruistickejsi ako su teraz, rad by som sa od teba dozvedel, kedy a ako sa to prejavovalo. Inak je to totiz len nicim nepodlozena viera a to mi nestaci. Ak sa totiz spatne pozriem na pocinanie cloveka, ci ludstva ako celku, nenachadzam tam ziadne rysy, cyssie spomenute, ktore by boli lepsie ako teraz.


Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 12:31:22 59ad5d21
Rafael

A nepatriš ty náhodou do nejakej slobodomurárskej lóže k "osvieteným". Podľa tvojich slov usudzujem že ty si už na konci cesty poznania "osvietení" a všetci ostatny ktory veria v Boha sú len na pol ceste?
Kukino # SuwaJyla20
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 12:33:40 5b7fdc4f
kukino mne su vsetky sekty ukradnute, ja som len definoval vyvoj cloveka a hlavne jeho myslenie, ktore sa casom uplne oprosti od vasich dogiem, ale ty potrebujes stale len nejake entity.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 12:35:38 59ad5d21
pre Rafael[/co
lor]


Nechcem vyznieť, že som nepriateľ "vedy" a vedcov, ALE je mi smiešne, keď chce niekto hľadať dôkaz Boha na hmotnej úrovni prostredníctvom nedokonalej materialistickej vedy.

Poviem ti malý príklad na akej úrovni je materialistická veda v súčasnosti: asi sa zhodneme, že DNA a jej skúmanie si vzali pod patronát "najväčšie vedecké kapacity" lebo v tom vidia obrovský potenciál... No aj tieto kapacity, táto špička pozemskej vedy a "inteligencie" nemá problém nazvať obrovskú časť genetického kódu organizmu (tuším viac ako 90%) ako tzv. "ODPADKOVÁ DNA" lebo jednoducho NEVIDIA jej uplatnenie !?! Cítiš tú aroganciu a povýšenectvo a tú obmedzenosť ??? "Kapacity" pre svoju obmedzenosť nevidia uplatnenie tej časti veľkej časti DNA a tak je hneď označená pomaly za zbytočnú....pri tom "sedliacka logika" hovorí, že keď niečo existuje, tak to bude asi mať aj svoj zmysel a uplatnenie, to len "naša veda" je taká nedokonalá, že ho nevie nájsť....Johny # JynaVaso24
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-12-23 12:45:25 c35b04bd
takze logicky si dopsel k presvedceniu, ze ak terajsia veda alebo sucasne myslenie cloveka je este stale v stadiu, ze nevie na vsetko dat odpoved, tak je to potvrdenie, ze to co este nevie vysvetlit je dielom boha?
To si dospel ako k takemyto poznaniu? Lebo vsetko, co uz veda vysvetlit dokazala, uz boh neurobil, takze jeho funkcnost v tychto dokazanych veciach odpadla, ale zufalo sa drzis este toho, co nedokazala vysvetlit? Nuz tak to ti poviem, mas uzasnu vieru....

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 12:50:11 59ad5d21
a čo je zle na tom veriť v nejakú "entitu"? Poviem ti že mňa viera v Boha oslobodzuje. Od čoho? Napríklad od strachu zo smrti.

Mimochodom ty nielenže neveríš ale tvdiš že neexistuje. Si si na 100 % istý a všetkych ostatných presviedčaš že sú obmedzený a hlúpy lebo veria v nejakú "entitu". Takže prosím predlož dôkaz o neexistencií Boha. Evolučna TEORIA sa neráta...


Kukino # SuwaJyla20
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 12:51:54 5b7fdc4f
"Jeden kazatel se nám z kazatelny ve staré školní kapli přiznal,
že si tajně váží ateistů. Alespoň prý mají odvahu se svým pomýleným přesvědčením vyjít na světlo. Zato nedokázal vystát agnostiky: změkčilé, neslané nemastné, neduživé váhavce. Částečně měl pravdu, ale ze zcela nesprávného důvodu.
Podle Quentina de la Bédoyèra „choval v úctě oddané zbožné
věřící a oddané ateisty" také katolický historik Hugh Ross Williamson. „Své pohrdání si schovával pro nanicovaté bezpáteřní tuctové lidi, kteří se plácají kdesi uprostřed."
Na tom, když je někdo agnostik v případech, kde nemáme důkazy pro to ani ono, není nic špatného. Je to celkem racionální postoj. Carl Sagan se za agnostika pyšně prohlašoval, když se ho ptali, jestli někde jinde ve vesmíru existuje život.
Když odmítl odpovědět, tazatel na něj naléhal, aby alespoň řekl, co cítí v kostech. Odpověděl: Já raději v kostech necítím nic. Opravdu, není nic na tom, když se zdržíme úsudku, dokud nebudeme mít nějaké důkazy." Otázka mimozemského
života zůstává otevřená. Dobře argumentovat lze do obou směrů, ale bez důkazů nedokážeme nic víc než jen pravděpodobnost posunovat na tu či onu stranu. Jakýs takýs agnosticismus je vhodný postoj v mnoha vědeckých otázkách"
NevimtedyJsem # XiceQyhy69
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-12-23 12:52:47 4e888ee8


"sedliacka logika" hovorí, že keď niečo existuje, tak to bude asi mať aj svoj zmysel a uplatnenie, to len "naša veda" je taká nedokonalá, že ho nevie nájsť....

tato veta je pravdivejsia, nakolko prave evolucna teoria hovori o tom ,ze nic tu nie je navyse, nic, co by zbytocne sposobovalo energeticku narocnost organizmu tam nepatri.
Preto nechapem z akeho zdroja vychadzas, pokial viem, vedci netvrdia, ze je to balast, len nevedia, k akemu ucelu sluzi a to je rozdiel, lebo tazko by spochybnovali prave ucelovost evolucni biologovia.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 12:53:55 59ad5d21
rafael-Rozdiely v mojom a tvojom ponimani urcite su.Neviem,odkial si zistil,ze povazujem cloveka za vytvoreneho.
Podla mna je nam historia predkladana urcitym sposobom,aby sme ziskali obraz ustaleneho vyvoja,co ale nesuhlasi s roznymi nalezmi,ktore sa bud vyhlasia za falzifikaty,alebo sa o nich mlci.
Myslim,ze je logicke,ze v etape vyvoja ludsva bez rozvinutej technosfery musel byt clovek vnimavejsi k biosfere,aby v nej mohol prezit a bez empatie a altruizmu sa neda zit v plnohodnotnom spolocenstve.
Neviem,ci ti je zname,ale slovania dost dlho odolavali roznym utokom(Rima,potom Frankov).Rimski,grecki,aj arabski cestovatelia pisu o zivote Slovanov.Neexistovalo tu otroctvo.Aj vojnovy zajatec ziskal po case slobodu a plnohodnotne postavenie.A aj do toho casu jedol s tymi,s ktorymi zil,pri jednom stole.Chalupka nenapisal verse" u nas pana mat je nepravost a vacsia byt panom" len tak.Je to koncepcia nasej civilizacie.Biblicka koncepcia hovori o nadradenosti jednej skupiny nad druhou.Ci z etnickeho,alebo akademickeho hladiska,to je jedno.
Podla coho ty usudzujes,ze sa clovek vyvija aj v inych oblastiach ako technosfera?Nevidis,ze system je rovnako otrocky ako v starom Rime?Sucastou vedy je aj sociologia,ekonomika a dalsie odbory a podla mna ako celok materialisticka veda zlyhava,lebo nedokaze zabezpecit vyvoj cloveka a ludstva v celom.

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-12-23 12:54:42 6dec7950
nuz tak povedz kedy to bolo a v akom obdobi...
Vychadzas zasa len z hadania, ci legiend, alebo dokonca basni. Ved aj v dobach Merlina, ci v dobe persea bolo ludom tiez fajn, teda poniektorym.
O biede sa mozeme bavit, ze sa taha celou liniou ludstva, odkedy presiel od lovca zberaca, k polnohospodarstvu a to je peknych par tisic rokov.A to este Slovanov predsa medzi lovcov a zberacov dufam nezaradujes.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 13:01:25 59ad5d21
rafael,


ja mám dokazov dosť že je,ale ty v ne mi odmietaš uveriť,čo je celkom logicke na to že si neuveril v Ježiša Krista .a tak si nenašiel chapeš:)?


takže o tom to je niet sa čomu diviť že si furt to svoje,nie je,a každy dokaz o nom odmietaš.ale ak sa nemylim tak tento rok zašiješ niečo fest zaujímave teda celý svet.konečne,lebo to čo vystraja ľudstvo na zemi už je nonsens,

333 # DiwoDagy75
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-12-23 13:51:54 55d88d6a
roku 325 a to je realita sa na koncie len rozdielom par hlasov rozhodlo o tom ,ze Kristus ako hypoteticka osobka bude vyhlasena za boha, takze tvoja viera prameni akurat tak z toho, ze vacsina(ktora bola vydierana) sa priklonila na stranu bajky a rozpravky.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 13:57:26 59ad5d21
333: Nevysmívám se, zajímá mě upřímně nějaký příklad důkazu, který Tě přivedl k takovému přesvděčení. Prosím, poděl se konkrétněji.

Peter # FikyMigu16
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 13:58:10 4e888ee8
to si sluboval aj minuly, aj predminuly a budes to slubovat aj o rok, pokial nezazvoni zvonec a rozpravky tvojej nebude koniec....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 13:59:19 59ad5d21
" Najdou se např. atleti, kteří věří /JSOU ODDÁNI, UCTÍVAJÍ TO/, že Bůh jim dopomůže k vítězství - nad protivníky, kteří si
jeho nadržování očividně nezaslouží o nic méně. Někteří řidiči zase věří, že jim Bůh zajistí parkovací místo - čímž o něj podle všeho obere někoho jiného. Tento styl teismu je až ne-
chutně oblíbený."

Blama # MevaPuwo04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 14:03:26 4e888ee8
no da sa z toho vydedukovat, ze ma asi rovnako prizemne starosti ako ten dotycny sportovec.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 14:05:28 59ad5d21
333: "zašiješ niečo fest zaujímave teda celý svet.konečne,lebo to čo vystraja ľudstvo na zemi už je nonsens"

Kéž by, ale má takový Bůh vládu nad světovými mocensko-politickými událostmi? Skutečně? Proč se to domníváš?

Blama # MevaPuwo04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 14:05:42 4e888ee8
opomijis mnoho souvislosti rafaeli .

napr. ze nase minulost a dejiny jsou nam z mocenskych duvodu zastrety a pozmeneny, a tim padem nemuzes v teto veci dle toho co je nam predkladano jako "vseobecna pravda", nic usuzovat a ani na tom stavet . sam prece vis ze dejny pisi ......

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 14:06:23 53d0513c
no ak mozem zodpoviem za stratenu a znovu najdenu stokorunacku, no ved predsa je stvoritel neba a zeme, preto .....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 14:07:53 59ad5d21
lojzo viem, ze dejiny pisu vitazi, ale ruku na srdce, snad mi nechces tvrdit (a ako evolucny priaznivec), ze v historii ludstva bolo obdobie lepsie, ake je teraz. ved len lekarska starostlivost(a mozete nadavat kolko chcete), ci dochodky(aj ked sa mnohym zdaju male), to su len utrzkovite veci, ktore akukolvek dobu pred tymito vecami radia do horsieho obdobia. Biedu tu poniektori pocituju lebo nemozu ist na dovolenku, ci nemozu si kupit auto .Ale to nie je prejav biedy, ale prejav toho, ze je nam asi moc dobre.
V historii ludstva, a ci to niekto zamlcuje, alebo nie, nemohli byt a neboli lepsie podmienky, nakolko Chalupkove basne nie su argument, ako nie je argument Artusov okruhly stol, ci Janosikova druzina.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 14:12:30 59ad5d21
kde som sluboval ?


bvv 21,12,2012,som len tvrdil že podla toho čos a píše ,možeme byť svedkom toho že zem sa bude inak chovať nasledkom zvyšenej gravitacie nebeských telies,,teda vesmírných,ale udajne mali byť v nebskom kríži zoradené planety, v ten den,nakolko nie som človek ktory ma pristup si overiť take veci vychadzal som z toho čo som čital,a vždy som tvrdil jednu vec že konečnu odpoved dostaneme v ten den ,do vtedy možeme všetci špekulovať,čo sa možno stane.a čo nie:)rafaele,


takže ani neviem to či bol ten kríž v 21,122012,alebo len prichadza...

333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 14:16:31 55d88d6a
A navyse lojzo ,ludovu slovesnost nezatracuj, nezatracuj predavane skusenosti z rodocov na potomkov, tieto udalosti su menenj pokrivene ako hodnoty, ktore nam urcia vitazi a pisatelia dejin.
Nuz a z generacie mojej babky a z jej rozpravavnia od j babky, az po x- to pokolenie sa toho dost vzdy porozpravalo, a neviem o tom, ze by akakkolvek predlozena spomienka bola odou na raj v preedhcadzajucich obdobiach.
Ak si ale zastanca stratenej civilizacie ako julo, tak potom ano, vtedy bolo vsetko krajsie, lepsie, altruistickejsie, sused mal menenj zelenu travu a susedka bola skaredsia ako tvoja manzelka.
Skratka pravy raj na Zemi.

Rafael # BakiQuno09
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-12-23 14:18:38 59ad5d21
aspn vidis ake kraviny citas a navyse im aj veris....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 14:19:29 59ad5d21
Je nutne si uvedomit, ze kmenove(rodove) svazky puvodnich obyvatel byly velmi silne, v podstate byl v kmeni kazdy pribuzny, kazdy kazdeho dobre znal, a spolecne vyrustal, vsichni si byli rovni . Proto logicky chudoba nemohla byt zalezitosti takovychto prvotnich spolecenstev.., chudoba prichazi na radu az tehdy, kdyz je spolecnost rozdelena ...


lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-23 14:21:28 53d0513c
inak to by ma celkom zaujimalo či boli tie planety tak zoradene v ten den,ak nie tak je to len dalšia manipulacia z ľudmi,a tež je možne že predčasna aby sa z ľudi spravili debkove,a možne je že ten kríž dojde v iny vek,


kedže viem že skutočne info o takych veciach sa skryva cez nasa pred ľudmi,tak je vedieť pravdu tažke.

333 # LyqoFohu78
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 14:22:16 55d88d6a
lojzo tom som pisal, lovec zberac a polnohospodarstvo, ale lepsie sa v porovnani s nami urcite nemali.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 14:26:48 59ad5d21
na teba skor vplyva nozstvo klincov hodenych do kostola, ako zoradenie planet.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 14:28:27 59ad5d21
Dale je pravdepodobne ze plan na ovladnuti sveta se musel zrodit jiz v existujicim a rozvinutem, vice mene uvedomelem, spolecenstvi .. Jelikoz pouze spolecnost kde existuje urcita "vyssi forma vedeni", je skorumpovatelna, a nachylna k takovymto jevum ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 14:31:15 53d0513c
pozri si to pragmaticky, ten pertraktovany koncil r. 325 tiez urobil to iste, co teraz vycitate vladnucej vrstve. Tiez vtedy zjednotil vieru pre vsetkych v ich ponimani celeho sveta (ved kto tusil o existenci Ameriky, ci Australie). Ten zjednocovaci proces ako vladnucej moci v podani manipulacie v koho verit, to je to iste, co sa deje teraz.
Vtedy bola moc v rukach kleru, casom (co bolo vtedy pre nich nepredstavitelne) tu moc stratili, tak preco sa cudovat, ze ju chcu znovu ziskat inou cestou.

Rafael # BakiQuno09
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-23 14:35:45 59ad5d21
V cem se podle tebe mame lepe nez puvodni svobodna spolecenstvi ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 14:37:40 53d0513c
Treba si totiz uvedomit, ze prave tak ako sa dedi ludova slovesnost medzi obycajnymi ludmi, dedi sa aj mocenska struktura a predavaj usi inforamcie, ako treba nas ostatnych vlastnit a ovladat.
ja nemam iluzie, ze to tak nie je, len si myslim, ze maju uplne realne prostriedky, ziadne nadprirodzeno im v tom nepomaha, len ho vzdy ako mocny manipulacny prostriedok vyuzivaju, vediac ,ako detinsky masa ludi uvazuje. a ze tak uvazuje a v hojnom pocte, je dokazane aj prispevkami na tejto stranke.

Rafael # BakiQuno09
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-23 14:38:42 59ad5d21
navic odmitam zit v otroctvi i kdyby melo pro me znamenat ze se budu mit "lepe" ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 14:38:57 53d0513c
jednou by to stejne muselo ZAKONITE dojit do faze, ze by se uz nemeli "lepe" ani mi potomci

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 14:43:12 53d0513c
lojzo tuto otazku nemozes mysliet vazne, navyse uz by si ju ani nemohol polozit, ak by si bol clenom toho spolocenstva.
Ved boli na zaciatku svojich dejin, mali uzasne vela nevedomosti, uzasne malu znalost seba sanych, svojich chorob, mrzli ked bolo zima, hladoveli, ked bolo zle pocasie. Nemyslim si, ze by si sa rad vratil k tym spolocenstvam, ale ktovie, mozno mas taku uchylku.
A to nehovorim o nebezpecenstve cihajucom vsade. Myslis si, ze k polnohospodarstvu ich prinutilo nieco ine ,ako len to, ze aj napriek vznikajucim triednym rozdielom, predsa len ta spolocnost napredovala.
Ved aj teraz este nejake skupiny sa zivia lovom a zberom, ale ak zacitia sancu na zmneu, chytia sa jej hned.
Vsetko ale zaviselo aj nap octe, prave prechod k polnohospodarstvu priniesol aj neustale zvacsujuci sa pocet ludi, nakolko ludia menej zomierali od hladu, menej umrzlo, menej zomrelo utokom seliem.


Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 14:44:19 59ad5d21
ano s tym suhlasim, vola sa to premnozenie, lebo ak sa nieco nestane, potomkovia nasich potomkov mozno skonstatuju to, co my este skonstatovat nemozeme, teda to, ze nasi predkovia sa mali lepsie.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 14:45:29 59ad5d21
Rafael-vedecke studie tvrdia,ze sme tu 8 tisic rokov.To uplne vyvracia teoriu o prichode Slovanov v ramci "stahovania narodov" v 5.-6. stor.n.l.
http://www.chele*mendik.sk/Slovaci_su_tu_uz_8000_r
okov_184448121.html(daj to bez hviezdicky,inak to hodnoti ako nadavku:-))
alebo ako si ty vysvetlujes podobnu informaciu?
Ako aj diektori ini prispievatelia si myslim,ze historiu pisu vitazi.Vojna nie je len pomocou zbrani,ale aj ideologii,svetonazorov,"kulturnej spoluprace",informacna vojna,studena vojna..Historiu mozes vnimat ako objektivny proces,ktory je na roznych urovniach subjektivne riadeny.To sa odzrkadluje na vnimani slovanov ako primitivny zhluk kmenov na dost velkom uzemi.Ale nalezy v Arkaim,Rujane s mestom Arkona,nas "val obrov","zmije valy" na Ukrajine,pyramidy vo Visoko,to nesvedci o primitivite.Cim viac clovek zije v sulade s prirodou,tym menej su jeho zasahy viditelne.
Slovan znamena podla jednej teorie to iste ako "jazyčnik"(rusky pohan).Sam vies,ze istu dobu rozne organizacie cielene im neziaducu informaciu.Nebolo v ich zaujme vykreslovat nas v dobrom svetle.Potom "germanska skola",potom na nu nadvazujuca "prazska skola"...a v pozadi neustala biblicka koncepcia uz par tisicroci.

julo # GopoMipy89
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-23 14:47:16 6dec7950
lojzo preco to tvrdis, ak to mozes zmenit, chod do Afriky, ci Novej Guinei a zhod zo seba civilizacne jarmo a oddaj sa lovu a zbieraniu a ochrane svojho maleho a pre okolie bezvyznamneho zivota.
Ved to urobit mozes, ale nemozes to pozadovat aj od ostatnych, ktori nemaju podobne zmyslanie.

Rafael # BakiQuno09
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-23 14:47:54 59ad5d21
to je velmi skreslena predstava rafaeli ...

ti lide totiz nezili v prostredi ovlivnenem medializaci a vsudy pritomnou propagandou a manipulaci ... Meli cas na vyvoj ... a to jak vnitrni tak ten vnejsi .

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 14:50:21 53d0513c
navic meli a maji obrovske znalosti preziti . umi si vyrobit vse co potrebuji s dostupneho materialu, rozumeji bylinam a umeji je na co pouzit . vedej jak maj osetrit zlomeniny aby dobre srostly jak utlumit bolest, jak rozpoznat choroby pred vznikem apod ...

tim ale nerikam ze poznatky dnesni zapadni mediciny se nam "nehodi", i vni je totiz mnoho velmi uzitecneho .

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 14:53:47 53d0513c
lojzo to vie aj sucasny clovek ale sofistikovanejsie, a vie to aj orangutan,ci simpanz.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 14:56:41 59ad5d21
Navic ja nepisu o tom aby sme se vratily ke stadiu kdy sme jeste na tom co se vedomi tyce, byli jako opice... nechapu z ceho si tak pochopil ?

naopak ... uzitecne poznatky je treba rozvijet, a vyuzivat je spravne ...

ale hovorim o zcela jine veci, a cize o tom ze sme nesvobodni nevolnici ve sluzbach nekoho ciziho a nemame prirozenou svobodu a moznost zit zivot a tvorit to co je vlastni NAM, a ne nekomu cizimu ....

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 14:58:29 53d0513c
lebo lojzo tak sme vyvojovo isli, od lovca zberaca az sem. Nebol tam ziaden raj, ziadna Atlantida, ziaden okruhly stol, ci vatra so zbojnikmi.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 14:59:55 59ad5d21
navyse sme soucasti tohoto sveta, zijeme zde, budou zde zit nasi potomci, a proto meli bysme mit zodpovednost za to kam to zde smerujeme

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 15:00:32 53d0513c
Tak od možné minulosti, obraťme nyní oko k budouctnosti...

Pison # HysuMiko40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 15:01:10 4e888ee8
rafaeli ja se ale nebavim o rozpravkach, snazim se s tebou vect logickou a smysluplnou diskuzi

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 15:01:52 53d0513c
lojzo tak ved a nerozpravaj historky, ale len fakty.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 15:03:09 59ad5d21
vzdyt je nevypravim :)

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 15:09:08 53d0513c
Rafael-ani veda neodmieta nazor o rozvinutych civilizaciach,znicenych vojnou,ci prirodnou katastrofou.Ale nerada o tom hovori.Este nie je schopna prekonat vplyv biblickej koncepcie.Rozdelenim systemov poznavania objektivnej reality na nabozenstvo(duchovne veci,idea) a materialnu vedu(materia),organizovanim a kontrolou jej riadiacich struktur,cenzurou,kontrolou rozsirovania informacii znemoznuju jej celostne poznanie a tym aj celostny vyvoj cloveka/spolocnosti.

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-12-23 15:13:56 6dec7950
"dedi sa aj mocenska struktura a predavaj usi inforamcie, ako treba nas ostatnych vlastnit a ovladat.
ja nemam iluzie, ze to tak nie je, len si myslim, ze maju uplne realne prostriedky, ziadne nadprirodzeno im v tom nepomaha, len ho vzdy ako mocny manipulacny prostriedok vyuzivaju, vediac ,ako detinsky masa ludi uvazuje." - Jak Rafael napsal.

JenBuhNevi # KuwyHege93
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 15:26:21 4e888ee8
jj to rafael vystihl pekne :)

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 15:31:23 53d0513c
Julo to ale myslel jinak, nez tys sto pochopil Gejzo ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 15:54:29 53d0513c
"lojzo preco to tvrdis, ak to mozes zmenit, chod do Afriky, ci Novej Guinei a zhod zo seba civilizacne jarmo a oddaj sa lovu a zbieraniu a ochrane svojho maleho a pre okolie bezvyznamneho zivota.
Ved to urobit mozes, ale nemozes to pozadovat aj od ostatnych, ktori nemaju podobne zmyslanie."

Skutecne si myslis, ze zivot toho cloveka zijiciho v divocine, je mene vyznamny nez ten tvuj ?

To te potom musim zklamat , jelikoz ty jako jedinec, jses pro system pouhym cislem v poradniku... jinymi slovy - system te nevnima jako cloveka, ale jako vec, ktera je nehraditelna .

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 16:09:46 53d0513c
A nevim proc bych se mel nekam stehovat, ze zeme ktere jsem soucasti, a na kterou mam pravem take narok, kde zili moji predci, a kde jsem doma, zvykly, a mam sve pribuzne., aby me zanedlouho zabili ci z otrocili i tam, kde to dosud jeste jakouz takouz "divocinou" je, jelikoz viditelne asi nejsi v teto veci natolik v obraze, abys vedel ze ta divocina je i na tech poslednich mistech, natolik narusena a narusovana, ze by ten zivot ani tam, jiz nemel moc dlouheho(a uz vubec ne "harmonickeho") trvani ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 16:16:44 53d0513c
Navyse, nechces nic menit ? chces zit v tom co je ?
Dobre .. je to tva volba . mas na to pravo .

Stejne tak ale mame pravo my, co takto zit nadale nechceme, a ani toto nadale podporovat, zit ve VLASTNI zemi jinak . Melo by nam patrit alespon tolik pudy, kolik by na nas(podobne smyslejicich) procentualne vyhazelo !

Na to mame pravo . A to je spravedlive .

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 16:24:52 53d0513c
..."Monitoroval 1802 pacientů v šesti nemocnicích, všechny po koronárním by-passu.
Tito pacienti byli rozděleni do tří skupin. K první skupině směřovaly modlitby, aniž to věděla. Ke druhé (kontrolní) skupině žádné modlitby nemířily a také to nevěděla. Ke třetí skupině modlitby směřovaly s jejím vědomím. Účinnost prosebných modliteb měla vyplynout ze srovnání první a druhé skupiny. U třetí skupiny se mělo testovat, jestli má na člověka vědomí, že se za něj někdo modlí, nějaké psychosomatické účinky.
Modlily se kongregace tří kostelů, jednoho v Minnesotě, jednoho v Massachusetts a jednoho v Missouri, a všechny tyto kostely stály od nemocnic zhruba stejně daleko. Modlící se, jak jsme si už řekli, dostali pouze křestní jméno a počáteční písmeno příjmení pacienta, za kterého se měli modlit. U experimentů je žádoucí co možná největší standardizace, proto měli všichni modlící do svých modliteb zahrnout i obrat „za úspěšnou operaci a rychlé uzdravení bez komplikací".
Výsledky byly, jak v dubnu 2006 uvedl American Heart Journal, jednoznačné. Mezi pacienty „s modlitbami" a bez nich nebyl žádný rozdíl. To je ale překvapení!
Mezi těmi, kteří věděli, že se za ně věřící modlí, a mezi těmi, kteří nevěděli nic, rozdíl byl; ale trochu se to experimentátorům vymklo z rukou. Pacienti, kteří věděli, že k nim směřují modlitby, měli mnohem víc pooperačních komplikací než „nevědoucí". Nechtěl tak třeba Bůh ukázat, že s celým tímhle potrhlým podnikem nesouhlasí? Pravděpodobnější ale spíše bude, že pacienti, kteří věděli, že se za ně někdo modlí, následkem toho pociťovali větší stres: měli „trému", jak řekli experimentátoři. Podle dr. Charlese Bethey, jednoho z badatelů, je to možná znejistilo a říkali si: „Cožpak jsem tak nemocný, že se za mě musí modlit celý jejich modlitební tým?" Třeba pacienti postižení srdečními komplikacemi, které vyvolalo vědomí, že jsou předmětem experimentálních modliteb."
NenechteZasebeModlitnekoho # ReveSama71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 16:30:44 4e88ba71
"lojzo viem, ze dejiny pisu vitazi, ale ruku na srdce, snad mi nechces tvrdit (a ako evolucny priaznivec), ze v historii ludstva bolo obdobie lepsie, ake je teraz. ved len lekarska starostlivost(a mozete nadavat kolko chcete), ci dochodky(aj ked sa mnohym zdaju male), to su len utrzkovite veci, ktore akukolvek dobu pred tymito vecami radia do horsieho obdobia. Biedu tu poniektori pocituju lebo nemozu ist na dovolenku, ci nemozu si kupit auto .Ale to nie je prejav biedy, ale prejav toho, ze je nam asi moc dobre.
V historii ludstva, a ci to niekto zamlcuje, alebo nie, nemohli byt a neboli lepsie podmienky, nakolko Chalupkove basne nie su argument, ako nie je argument Artusov okruhly stol, ci Janosikova druzina."

Tak s takovymto myslenim , se daleko nedostaneme... Rafaeli .

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 17:04:24 53d0513c
"A navyse lojzo ,ludovu slovesnost nezatracuj, nezatracuj predavane skusenosti z rodocov na potomkov, tieto udalosti su menenj pokrivene ako hodnoty, ktore nam urcia vitazi a pisatelia dejin.
Nuz a z generacie mojej babky a z jej rozpravavnia od j babky, az po x- to pokolenie sa toho dost vzdy porozpravalo, a neviem o tom, ze by akakkolvek predlozena spomienka bola odou na raj v preedhcadzajucich obdobiach.
Ak si ale zastanca stratenej civilizacie ako julo, tak potom ano, vtedy bolo vsetko krajsie, lepsie, altruistickejsie, sused mal menenj zelenu travu a susedka bola skaredsia ako tvoja manzelka.
Skratka pravy raj na Zemi"

To je velmi pochybny, povrchni, a detinsky usudek ., Rafaeli .
(bez urazky - uprimne)

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 17:09:38 53d0513c
Lojziku, zkus ho (nebo se?) přes to přenést, však jistě by mohl přispět účinnými informacemi o umělém Systému...(Jen to z něj vytěžit, další užití takto získaných informací už bude stejně na nás...)

Bini # CoryJyhe32
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 17:13:01 4e88ba71
Delas jako bych mu nejak ublizoval :))

snazim se pouze objektivne reagovat na to, co jsem predtim nestihl poradne precist ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 17:25:39 53d0513c
Rafaeli, co za vymoženost je to, že vrchnost přikázala, aby se otroci POVINNĚ (tedy ne už ve svém zájmu a dobré vůli) zajišŤovali sami mezi sebou /bez toho aniž by to onu vrchnost něco stálo na energii.../ - čemuž říkáš DŮCHOD?

jIS # RugiKopi03
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 17:40:59 4e88ba71
"„Každá dostatečně pokročilá
technologie je /TÉMĚŘ?/ nerozeznatelná od magie."

/PRÝ/ "Naše" technologické
zázraky by lidem ze starých civilizací nepřipadaly o nic méně
pozoruhodné než Mojžíšova schopnost nechat rozestoupit vody nebo Ježíš, který po nich chodí.

Mimozemšťané z našeho
signálu by nám připadali jako bohové, stejně jako byli za bohy
považováni misionáři (kteří z této nezasloužené pocty vyždímali, co se dalo), kteří se objevovali ve společnostech doby
kamenné se zbraněmi, dalekohledy, zápalkami a s kalendáři,
jež dokázaly na sekundu přesně předpovědět zatmění.
V jakém smyslu by tedy ti nejpokročilejší mimozemšťané
objevení v projektu SETI nebyli bohy? V jakém smyslu by byli nadlidští, ale nikoli nadpřirození?
V jednom velmi důležitém smyslu.

Zásadní rozdíl
mezi bohy a bohům podobnými mimozemšťany nespočívá
v jejich vlastnostech, ale v jejich původu.

Entity, které jsou dostatečně složité na to, aby byly inteligentní, jsou výsledkem
evolučního procesu. Bez ohledu na to, jak božské by nám
mohly připadat, jako bohové nevznikly."
mORENA # TevoFesa36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-23 17:43:57 4e88ba71
nuz offffce, dufam ze sa jahnata pisu s min tolkymi f... priznam sa, som hrdy na svoje ego. keby jezisko a janosik neboli hrdi na svoje E.G.O. zili by staste az kym by si ich nebesky otec nepovolal...gejza dobre pise, lenivi ziaci by sa chceli rovnat usilovnym, nuz zla sprava sa k vam nesie od spagety, ktorej dodnes este ziaden vedec ani filozof nedokazal vyvratit existenciu, ked vchces svaly, posilnuj, ked chces vedomosti, studuj, ked ti staci mat nasrate v hlave, modli sa...
kucma # FyvaFixa25
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-24 00:08:27 6dec7743
ora et labora


i # XymaJisy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 07:26:50 b06ab9ff
slova sú ako dvere, každý od nich svoj kľúč má..
i # XymaJisy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 07:35:37 b06ab9ff
Precital som si takmer celu diskusiu a poviem vam ludia, s par ludmi by som si rad sadol na pivo a debatoval na tieto temy do rana. Niekde hore bolo napisane, ze aby takato diskusia bola vyrovnana musia byt obe strany vzdelane. Su tu zastanci vedy, zastanci vieri. osobne som bol donedavna zaryty ateista, ktory vsetko okolo boha automaticky zamietal. No ako som tak sledoval vsetko okolo seba, dosiel som k zaveru, ze toto vsetko nemoze byt nahodne. Zacal som studovat dokumenty, knihy ktorych autory tvrdia nieco ine, ako tvrdi dnesna veda. Do pozornosti by som dal dokument z roku 96: Mysterious Origins of Man (kritika sucasnej vedy), alebo knihu Potvrd
enie knihy svetla
(Slovanské ponímanie sveta)
(v knihe su uvedene dost zasedne info, ktore nam ako Slovanom chybali...zapad nas diskriminuje od cias Rimskej Rise. Slovania su vsak narod, ktory tu bol davno pred Rimom a bude este dlho po Washingtone)...a hlavne je si uvedomit, ze ludia neveria v cirkev (v koncily, papeza a podobne cirkevne sracky). ludia veria v boha. osobne tuto silu nevolam BOH, ale VESMIR. ci boh, ci vesmir, iste je jedno, ze tu nad nami nieco bdie a dohliada na nas. a ak tomu neverite len kvoli tomu, ze sucasna veda vravi nieco ine, tak to je smiesne. Veda si prisposobuje skutocnost. Keby vieme o vsetkom co ako ludstvo vieme, tak by aj tieto debaty o Bohu boli zbytocne, pretoze kazdy z nas by sa chcel hlavne v duchovnej stranke rozvijat, pretoze to je to hlavne. Nie materia.

sorry, mozno v prispevku budu nejake nepresnosti, pripadne gram. chyby. ale utekam uz z prace na veceru. nemohol som si vsak nechat ujst vniest aj moje myslienky do tejto debaty. Pekny vece.r

remaker # WevaNibi09
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-12-24 18:23:12 d597de4b
A proč by materia neměla být důležitá?
Protože to někdo druhým navěšel na nosy?

juj # NyfyPovi60
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 18:33:43 4e888ecf
juj-"Klasická hmota (tzv. svítící hmota či látka, tj. hvězdy, planety atp.) pravděpodobně nese pouze 4% celkové energie vesmíru. Zbytek připadá na zcela neznámou formu hmoty, která by měla nést tzv. temnou energii (ta je pravděpodobně zodpovědná za zrychlující se expanzi našeho vesmíru), na kterou zbývá asi 73%."
Logicky nemoze byt veda,ktora nemoze ani uplne popisat 4% objektivnej reality,zakladom ponimania sveta,vytvarania si spravneho obrazu o nom a riadenie spolocnosti je nutne katastroficke.Rovnako,ako keby si mal vyhlad autom cez klucovu dierku,aj to este zakrytu mliecnym sklom.

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 19:06:02 6dec7950
julo: Takže protože podle tvého názoru je za A nesprávně, tak to znamená, že za B je automaticky správně?

hulll # WuseJiqa85
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 19:12:06 4e888ecf
ok, poupravim to tvrdenie. materia nemoze byt na tak vysokej priecke nasich potrieb ako je v sucasnosti. nedavno som zapocul rozhovor dvoch kolegov, v ktorom sa jeden vyjadril, ze bude stastny, ked si uz konecne kupi novu hru na xbox. prosim? vtedy som sa zodvihol zo stolicky a spytal som sa ho, ze ci si je isty tym co prave povedal. podla mna bude len uspokojeny na jeden den. nakoniec po par minutovej debate sme dospeli k zaveru, ze stastny bude, ked pride vecer z prace a jeho zena ho pobozka, obijme a uvidi jej usmev na perach...... stastny si vtedy ked si sadnes na travu a na ruke pocitis rosu, ked obijmes strom a nacerpas z neho energiu, lebo v tej sekunde splynies s vesmirom. pocitis svoju existenciu v tomto svete. cim viac materialnych veci Ta obklopuje, tym si vnutri nestastnejsi. a klamat sa budes len do vtedy kym to bude zvladat Tvoja kreditka, alebo rodinny rozpocet.

pozri sa pls objektivne na tento svet a poloz si otazku. si spokojny s tym ako to v sucasnosti vyzera? mozno s vlastnym miestom vo svete si spokojny (ak si na tom takto, tak Ti gratulujem), ale nebol by si spokojnejsi ak by aj ludia okolo Teba boli stastni? nemyslim tym to, ze by vsetci mali nove hry na xbox, ale skutocne stastni. Stastni z rodiny, priatelov, prirody, svojho zdravia a nech aj zo svetoveho mieru. Je mi fakt luto, ze ludia su tak zahladeni do seba. Vladne nam rozum a ego. a to je rakovina ludstva.

a ci mi tento moj nazor niekto zavesil na nos? asi som to objavil sam. Nic materialne ma nespravi tak stastnym ako rano s mojou laskou, alebo vecer straveny s rodicmi.

Spolocnost na ktorej sa podielame je chora a musi to cim skor skoncit. je to len na nas.

remaker # WevaNibi09
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-12-24 19:26:09 5c343532
Takže materii máme nechat těm lotrům? A žít zde budeme na zemi jen ve své hlavě zahlceni emocemi o štěstí jenž ani nebudou podloženy reálnými vyhlídkami? No pěkně to vedete.

Illli # RowoBuqy42
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-24 19:45:08 4e888ecf
ja predsa nehovorim, ze materiu mame nechat lotrom. najskor sa musia vsetci naokolo poprebudzat a zvrhnut tento korporatny system, kde firma ma vacsie prava ako ludska bytost. aby bol svet podla "mojej" vizie musi prist k uplnej premene spolocnosti. no nepasujem sa to za vodcu tejto zmeny. ani odo mna necakajte nejake extra navrhy ako to zmenit.

kym pre nas bude vnutornym motivatorom zisk, tak nic nedosiahneme. vzdy sa to zvrhne do takej situacie, ze niekto z nas bude ten lotor. materia ma byt len jeden z prostriedkov k dosiahnutiu vnutorneho pokoja. asi takto to vidim. a riesenim je mozno Project Venus. Co tak investovat par miliard to tohto a nie do "obrany" USA? alebo to zobrat uplne od podlahy a zrusit peniaze - zamerat sa na zdroje. aby vsetci mali tolko kolko potrebuju a nie viac ani menej. Ci v Detroide, alebo v Plaveckom Stvrtku.

pls neutocte na mna klasickymi otazkami, ako by som to chcel dosiahnut, ukaz plan a pod.. kebyze chceme, tak sa to da. Nech mi nikto nehovori, ze to tak nie je.

remaker # WevaNibi09
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-24 19:59:56 5c343532
remaker-vidim to podobne.
Illi-Svet je celostny a ako taky ho musime poznavat,aby sme sa mohli rovnako celostne rozvijat.Ked sa niekedy celostnu filozofiu podarilo rozdelit na idealizmus a materializmus,bol to zaciatok konca.Uz nehovorim,ze obidve vetvy su dost dogmaticke a dalej sa delia,co velmi stazuje poznavat svet celostne.
Svet nie je ani ciernobiely a dualizsticke videnie sveta je taktiez vysledkom posobenia biblie na nasu kulturu.Dnes je vacsina populacie naviazana na materiu a je ochotna (pri radovo vyssej produktivite) platit parazitujucej mensine 60-70% dane.Ludia dusia svoje svedomie,aby boli vyssie v strukture pyramidy,miesto toho,aby pyramidu zrusili a zrealizovali zivotaschopnu spravodlivu strukturu.Na to je ale potrebne celostne poznanie a schopnost komunikovat.Na to su potrebne ale nematerialne kvality-vola,mravnost,intuicia,svedomie,cest..tie ale materialna veda nemoze popisat,preto ich spolocnost zanedbava...a degraduje.Ako kazdy proces,aj ten je riadeny.

julo # GopoMipy89
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-24 20:03:26 6dec7950
Těmihle výzvami se ale zločinců nedotknete ani omylem, ti se takovými slovy řídit nebudou.
Takže zase...jen víc a víc přeezoterizováváte a odzbrojujete ty, kteří už jsou (jiní na to slyšet nebudou).
S takovou taktikou o všechno přijdete.

JHJ # RevyQodu90
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-24 20:13:34 4e888ecf
Jsou to slůvka škodlivé sentimentality a "šílenství hodných".

illi # MugeRinu34
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-24 20:23:38 4e888ecf
JHJ-Ide naopak o odezoterizovanie,dehermetizaciu poznania.Cim celostnejsie poznanie budu mat siroke vrstvy obyvatelstva,tym spravodlivejsi svet bude mozne zostrojit.Psychopati si uzurpovali moc a poznanie.Svoju moc zrealizujeme az vtedy,ked ziskame poznanie.Na to je potrebne zabezpecit sirenie informacii v spolocenstve(co je dnes realne) a hlavne pozdvihnut metodologiu ziskavania a spracovavania informacii "obycajnymi ludmi".Treba ale hladat sposoby,ako to pojde a nie dovody,preco to nejde.
illi-co je skodlivejsie ako rezignacia slaboduchych?Je na kazdom,ci si vyberie byt clovekom,alebo rabom..

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 20:50:00 6dec7950
Tak to ale nemůžete psát tady - v omezeném kanálu s dosahem akorát na ty, kdo už to znají dost a dost. Žádný posun ven.

illi # MugeRinu34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 20:52:19 4e888ecf
illi-malokto vie dost a informacia sa rozsiruje nielen na tejto stranke:-)

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 20:56:40 6dec7950
Informace nepomůžou. Je jich dost, až příliš a k čemu to je? Má jich kolovat ještě víc??

illi # MugeRinu34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 20:59:28 4e888ecf
illi: nechce sa mi citat znova tu diskusiu. aky je Tvoj nazor na tuto vec? mas nejaky navrh? lebo ked som v spolconosti priatelov a hovorim o svojich pocitoch, myslienkach, vsetci ma maju za blbca, ze taketo nieco od niekoho chcem. aby sa zjednotili a isli za zmenou. vraj to je nemozne. moja odpoved je, ze aspon mam ciel a nepustim sa ho nikdy. lebo ako povedal Dante: "Najtemnejsie miesta v pekle su vyhradene tym, co v case moralnej krizy zaujimaju neutralny postoj". Aspon myslim ze to bol Dante. mas nejaky navrh, alebo len dehonestujes nase pokusy o "osvetu", pokusy o zmenu myslenia, mozno motivacie ludi v nasom okoli??
remaker # WevaNibi09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 21:01:13 5c343532
Dehonestovat? Nemůžu jen nečinně přihlížet tomu jak ty dobráky dál takové "mentální pochody" oslabují!
To chcete? Sebezničení?

illi # MugeRinu34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 21:05:25 4e888ecf
to o co se snazime ma smysl

jak pise remaker a julo, informace jsou treba a to hlavne ty NEZDEFORMOVANE

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 21:09:00 53d0513c
A co s informacemi uděláme?

JHJ # RevyQodu90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 21:11:52 4e888ecf
proto je na nas, jenz si dokazeme utvorit z tohoto vseho nejaky uceleny obraz , abychom ho predavali dale ! a podavali lidem srozumitelnou reci .

informaci je vsude tolik, a to hlavne na internete, ze to praveze lidi odrazuje od toho aby pokracovali dale, protoze prosty clovek na to lidove receno proste nema nervy a silu aby se tim vsim prodiral a nejak dale v teto cinnosti pokracoval .
informaci je totiz UCELOVE moc, a velmi zmatecnych

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 21:12:58 53d0513c
ja nerikam ze to stoji jenom na tomto JHJ, ale neni to nic proti nicemu

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 21:14:42 53d0513c
"to o co se snazime ma smysl"
Možná to může mít smysl, ale má to také náklady...Zabírá to (možná že i zbytečně a podvrženě) čas, energii a um...které jsou tím nenávratně vyčerpávány...A lidi přehlcováni. Nejsou schopni toho tolik zpracovat a i kdyby schopni byli, tak proč by to dělali? Neměli by pak čas starat se o obživu. A uznejme, že nejdřív je třeba zajistit praktické přežití, to každý snadno chápe a slůvka bláhová mu to nevymluví. Realita je realita. A ta je především fyzická.

illi # MugeRinu34
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-24 21:16:03 4e888ecf
na koho prosti lide nejvice slysi ?? od koho dokazou prijimat informace ? od svych deti a pribuznych . a mladi lide se zacinaji "probouzet"

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 21:18:13 53d0513c
Tak asi nie. Neni to od Danteho. To mam od Dana Browna :D..lol
remaker # WevaNibi09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 21:19:14 5c343532
Kdo z Vás ty energetické náklady započítal? No? Máme je nést? Já tvrdím, že nikoli. Že náklady na to musíme přehodit na někoho jiného - jinak je to nezvladatelné.

JHJ # RevyQodu90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 21:21:33 4e888ecf
Tak podme do toho teraz vsetci. Hned zajtra. A nikoho o ten cas na ziskanie obzivy neukratime. Co Ty na to?. . . . Raz snad uvidime ako naozaj slobodni ludia poriesime tento svet :)
remaker # WevaNibi09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 21:24:30 5c343532
souhlasim !

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 21:26:42 53d0513c
A prakticky se to provede jak?

illi # MugeRinu34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 21:29:55 4e888ecf
souhlasim s tim co psal JH, prenest tento zavazek na druhe .

je totiz treba dale v "resenich" pokrocit

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-24 21:30:48 53d0513c
prepac. bol to for. myslel som, ze to pochopis :) jasne, neda sa take nieco spravit zajtra, ale ako vravim, snad aj na to raz pride. pekny vecer.
remaker # WevaNibi09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 21:31:43 5c343532
remaker: Něco načne a nedodělá - už zdrhá':D jen aby nemusel se dál namáhat :P To je typické.

illi # MugeRinu34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 21:34:00 4e888ecf
no ja bych do toho sel klidne i dnes, problem ale je nase(podobne smyslejicich) rozseti po krajine(vzdalenost), a HLAVNE ., zadny spolecny prostor pro realizaci ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 21:34:54 53d0513c
a v ostatnych krajinach neni problem. nechapem to.
remaker # WevaNibi09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 21:37:33 5c343532
myslim tym protesty. u nas sa nevie zist 30000 ludi bez toho aby ich tam nenatlacila cirkev alebo nejaka popova star :(. smutne.
remaker # WevaNibi09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 21:38:50 5c343532
kto už si skladal puzzle (a nie nejaké 20 kúskove ale 2000-10000ks) a poskladal si obraz vie čo všetko je treba.
Čas, trpezlivosť, odhodlanie, metódu napr.Začíname od jednoduchších a pravidlom je že majú zapadať. Ak niekto skladá jednu časť a druhý práve druhú každému sa črtá práve tá jeho časť. Je predčasné a pochabé tvrdiť že ten jeho fragment je práve ten celý obraz a logicky ten druhý to skladá na pičujarmilu. Obraz Bytia je ako puzzle nepočetných kúskov, čriepkov poznania, nedá sa odbyť pár tisíckami kúskov a je treba oveľa viac ľudských schopností, vlastností, charakteru atď, ku príkladu pokoru. Čo robíme skladáme, či chceme či nie, vedome, nevedome, správne, nesprávne. Je to hra, kde sa všetko mení i my sami.

imelo # TuqaNeca36
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-12-24 21:40:02 b06ab9ff
imelo: Pěkné, ale zkus si odpovědět na toto:

Potřebuješ k tomu, aby sis zavázal tkaničky u bot...znát celý komplexní vesmír nebo fungování civilizace?

JHJ # RevyQodu90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 21:43:42 4e888ecf
To mas pravdu remaker, a vis cim to je ? lidi jsou menatlitou na urovni dospelych deti

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 21:44:57 53d0513c
remakere - dělání křoví (démonstrování zoufalosti) pro media, kteří tomu dodají význam podle svých instrukcí...je to, co bys tu rád viděl?

illi # MugeRinu34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 21:46:14 4e888ecf
to už maš predsa poskladané a skladáš dalej presa si neostal u tej tkanicky
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 21:47:09 b06ab9ff
mentalitou*

to je typicke pro civilizaci do ktere sme se narodili, ze ten technicky pokrok nejde v souladu s tim duchovnim, naopak .! jde ucelove rozdilnymi cestami a , napred .

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 21:47:32 53d0513c
tkanickou zacinalo kopa horolezcou:)
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 21:48:05 b06ab9ff
ked vyjde do ulic milion ludi tak to nieco znamena a media si mozu nasrat. neviem si predstavit inu formu. ak teda nemyslis ozbrojeny prevrat :D
remaker # WevaNibi09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 21:49:12 5c343532
ne to ne, ozbrojeny prevrat ne . to by nas hned mohli oznacit za "teroristy" ci "rebely" a zakrocily by mezinarodni instituce :))

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 21:52:33 53d0513c
lojza: asi to tak bude. takyto sa zobudia asi len ked bude uz velmi zle.
remaker # WevaNibi09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 21:53:11 5c343532
a to uz bohuzel bude pozde . ne

to prece nesmime dopustit

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 21:54:40 53d0513c
mas recht :D pekny vecer panove
remaker # WevaNibi09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 21:57:46 5c343532
imelo: A co se stane s tím, kdož si to teda poskládá "celý"?

illi # MugeRinu34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 21:58:11 4e888ecf
kolik si myslite ze nas je ? stovky ? tisice ? desetitisice ?

myslite ze nas muze byt i vic ?

meli bysme mit narok na vlastni pudu k realizaci, pokavad sme obcany statu, a nechceme se podilet na tom co "vetsina" pokavad nejsme ani zadnou "mensinou" ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 21:58:29 53d0513c
remaker: Takže jsi přišel jen sondovat, aby se páníčci ujistitili jak nahnuté to mají?
Co ti brání se třeba sejít s podobně smýšlejícími? Něco udělat?

illi # MugeRinu34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 22:00:47 4e888ecf
myslite si ze pokaavad by sme se odprostili od vnucovaneho,a zili, a dokazali ze se da zit, prece jenom lepe a jinak ., ze by to nebylo dostatecnym impulzem i pro ostatni ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 22:01:25 53d0513c
taky preju, pekny vecer remakere :)

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 22:01:59 53d0513c
remaker-demonstracie nic neriesia.Samozrejme,niekedy su nutne,ale bez pochopenia riadenia procesami je to bud len prostriedok vybitia energetickeho a casoveho potencialu nespokojnej vrstvy spolocnosti,alebo v horsom pripade su tieto vybuchy nevole zorganizovane elitami(farebne revolucie,gorila...)
Zmenu nemozno cakat hned,tak ako proces nasho zotrocovania trval na roznych urovniach roznu dobu,nic sa nezmeni mavnutim prutika.Treba si uvedomit prostriedky manipulacie,urcit si ciele,poznavat prostredie,vplyvajuce na proces objektivne aj subjektivne a urcit si koncepciu,podla ktorej budeme realizovat uvedene ciele.
Tu je kratke videjko,ktore analyzuje metody riadenia spolocnosti.Stoji za to,nad tym porozmyslat.

julo # GopoMipy89
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-24 22:04:57 6dec7950
Lojza: Odhady se různí. Nejde totiž o "buď a nebo" rozřazení, ale o celou škálu více či méně...Reálný odhad je asi 0,1 % z veškeré populace. A za poslední rok už nijak výrazně nepřibylo. Čím to?

JHJ # RevyQodu90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 22:05:28 4e888ecf
pre anglojazycnych

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 22:07:18 6dec7950
illi: zavesí si ho Doma na stenu a bude sa venovať inej práci... milý môj na to ti vie snáď odpovedať ten komu chýba len pár kúskov.
Mnohý ľudia sa hádajú o pravdu na základe fragmentov svojho poznania, na základe generalizovania svojich poznatkov či na základe príslušnosti k nejakej doktríne, fanklubu. Ale to vôbec nieje špatné a patrí to ku hre. Trpezlivosť.

imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 22:09:18 b06ab9ff
julo: Tyto videa akorát popisují pořád dokola. Ale bez východiska.

JHJ # RevyQodu90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 22:12:32 4e888ecf
imelo: Na bláhové intelektuální hrátky nemám čas. Požaduji výsledky!

illi # MugeRinu34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 22:13:51 4e888ecf
JHJ to bohuzel odpovida me studii puvodnich spolecenstvi :D

totiz v kazdem kmeni byl vzdy jen jeden saman ktery lid "drzel" a vedl

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 22:23:09 53d0513c
JHJ-a co popisuju dookola?Ake vychodisko vidis ty?
illy-tak nam polopate napis,co by si chcel?Aky vysledok a od koho "pozadujes"?

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 22:24:42 6dec7950
nuž tak začni u seba, to nieje o nejakej hre na šéfa a podriadených.
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 22:25:02 b06ab9ff
Taková počtářská analogie ale nezaujme dnešní lidi...Nabídnout jim budoucnost, nikoli minulost...

JHJ # RevyQodu90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 22:25:36 4e888ecf
imelo: Začít co? CO má začít u sebe? Zcela konkrétně- co mám udělat? (Na moje svobodné rozhodnutí o tom, co mám dělat a že si na to mám přijít sám, na mě nezkoušej.)

illi # MugeRinu34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 22:27:11 4e888ecf
illi: chces aby som ti dal lopatu povedal kde mas kopať?
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 22:29:19 b06ab9ff
julo: Video jsem shlédl a nijak nezvyšuje reálnou schopnost obrany (divákovi, který mu těch 11 minut věnuje). Připadá Ti, že ano?

JHJ # RevyQodu90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 22:30:22 4e888ecf
imelo: A proč ne?

illi # MugeRinu34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 22:31:11 4e888ecf
imelo: Hlavně ale co dělat s tím, co vykopu...Bude mě to víc stresovat, že s tím stejně nic nenadělám a že jsem kopal zbytečně? Že na názorech, které si o tom udělám, vůbec nezáleží (nikomu?)? Že to nezmění situaci ve skutečném světě a ne jen v představách mých?

illi # MugeRinu34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 22:33:13 4e888ecf
pretože nie som zamestnávateľ.
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 22:36:26 b06ab9ff
illi ma pravdu, je treba neco delat dal ...

moc dobre vime ze samo se nic nezmeni

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 22:39:33 53d0513c
imelo: Chápu, ale odkud víš, že po mně nemůžeš nic chtít nebo ode mě uvítat?? Ani ses mě nezeptal.

illi # MugeRinu34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 22:42:04 4e888ecf
potrebujeme nejakou moc

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 22:42:10 53d0513c
tak hľadajte zamestnávateľa aby vás zamestnal.
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 22:42:17 b06ab9ff
imelo: Něco chtít smějí jenom zaměstnavatelé? Jakto? :)) To mě pobavilo, ale čekal jsem to.

illi # MugeRinu34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 22:43:36 4e888ecf
všetko čo si napísal som uvítal.
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 22:43:47 b06ab9ff
zamestnávatelia ponúkaju zamestnanie, prijímajú tých ktorý chcú niečo robiť dajú im prácu a ty si chcel niečo robiť
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 22:46:17 b06ab9ff
ja len nemám potrebu niekomu hovoriť čo ma robiť môžem sa len podeliť so skúsenosťami
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 22:47:54 b06ab9ff
No ano robit. Dá se práce řídit na dálku? Asi záleží jaká, že. Nápad co by šlo nebo co můžu udělat pro Tebe, přestože sedím stovku kilometrů daleko?

illi # MugeRinu34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 22:49:01 4e888ecf
imelo hovoris sic pekne, ale jednou je treba z tech "vyssin" poklesnout zpatky na zem, aby se neco vyresilo i realne ...

pseudoezoterizace a intelektualni hratky jsou k nicemu

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 22:51:00 53d0513c
pokiaľ to nebudem robiť za teba je to o.k., potrebuješ poradiť?
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 22:56:36 b06ab9ff
JHJ-skus to nielen zhliadnut,ale aj pochopit.Zmenou metodiky myslenia a chovania ludi na vyssich urovniach sa vyhrava.
Priklad z historie-Slovania boli vojensky neporazitelni,kym im po kuskoch nevstepili cudziu ideologiu(krestanstvo) a s nim biblicku koncepciu vlady cloveka nad clovekom.Nasledne pozharali kniznice,zbytok znicila inkvizicia a rozne ideologicke "kulturne revolucie".Zmenili nam dejiny.A ked sa nespamatame,prideme o schopnost rozvoja,alebo zahynieme,ako ludstvo.
Ide o to,aby co najsirsie masy ludstva dostali realnu moc a to je moc riadit.Poznanie je moc,tak treba ako Stur robit osvetu.Treba nam vypracovat metodiku spracovavania informacii,aby sme podla svojej koncepcie urcovali ideologiu,ktora ovplyvnuje ako zakonodarnu,tak i sudnu a vykonnu zlozku moci.
Alebo mozes chciet vymenit panakov vo vlade a pojdeme dalej,jak nas povedu?

julo # GopoMipy89
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-24 22:58:06 6dec7950
imelo: Jasně, že nebudete robit za mě něco, co má být moje práca ne?:D Ale co Ti říká nějaká koordinace?
A co si myslíš ze své zkušenosti o tom řízení na dálku?

illi # MugeRinu34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 23:00:56 4e888ecf
julo: Na co se dělat zas s překroutitelnýma koncepcema. Vyjma úzké skupiny striktních intelektuálů, jsou ostatní stejně spíše prakticky zaměřeni. A to stačí. Na co další bludy?

JHJ # RevyQodu90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 23:02:15 4e888ecf
ale tu sa každý deň maká, čo mám urobiť aby si to uvidel? Pokiaľ ti doba a jej prejavy nedáva zmysel, čo mám s tým urobiť.
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 23:05:28 b06ab9ff
ta koordinácia sa už predsa deje v každom z nás už len to že si taký nespokojný vypoveda že sa niečo deje ale to už bludím len aby som ti to nejako podal.
Otázka: Máš pocit že to tu nie je v poriadku?

imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 23:08:35 b06ab9ff
No,vacsina z veci,ktore popisuje KOB je ludom znama,ale ja osobne nevidel ziadnu komplexnejsiu pracu.Ak o nejakej vies,mozes ma s nou oboznamit.No ak je tvojou koncepciou"chcem zmenu a hned!" a zaslepeno pojdes jak byk za plachtou a ked sa zobudis,budes na jatkach.Alebo skusit,co to znamena,zacat zmenu u seba..
A ked prides na nejaky konkretny blud, mozme podiskutovat.

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 23:12:57 6dec7950
imelo: "Otázka: Máš pocit že to tu nie je v poriadku?"
To jsem měl dlouho předtím než jsem se vůbec mohl dozvědět o existenci dalších "nespokojenců".

illi # MugeRinu34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 23:16:42 4e888ecf
julo: Předpoklad, že ti kdo už chtějí dělat i něco jiného než virtuálně tlachat, že jsou ještě zaostalí v bádání, nemusí být správný.

illi # MugeRinu34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 23:18:32 4e888ecf
Môžme sa spolu baviť ďalej keď ti poviem že z môjho pohľadu je to tu Všetko v poriadku? Napriek tomu, že mnohé sa mi nepáči a viem si aj zapičovať aj sa pekne nasrať. Napriek sa mi to vracia aj tak k tomu, že je to v poriadku. Aj to pičovanie aj ta nespokojenosť. Možme sa baviť dalej?
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 23:24:35 b06ab9ff
Za jakých okolností, podmínek, jste kdo (ne) ochotní částečně vystoupit (jen vůči sobě navzájem, nikoli veřejně) z nepoužitelné anonymity internetů a na něčem se reálně systematicky a promýšleně (společně promýšlet na "schůzích" nebo něčem? - stačí i virtuálních pro začátek) postupovat?

Julo?
imelo?
Remarku?
Lojzo?

JHJ # RevyQodu90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 23:26:23 4e888ecf
imelo: Ano, můžeme se bavit dále, přestože jsem vzal na vědomí, to cos napsal.

illi # MugeRinu34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 23:27:49 4e888ecf
ak to bude virtualne bude to stale anonymne pokial si nepoposielame rodne,obcianske, a neviem ake ine udaje.ak sa chce niekto stretnut nie som proti.
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 23:30:33 b06ab9ff
ja jsem

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 23:31:29 53d0513c
ochoten
lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 23:31:49 53d0513c
imelo@centrum.cz
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 23:32:09 b06ab9ff
imelo: A jsou nějaké věci, co podle Tvého názoru nejde přenést virtuálně? Které by nešlo jinak než setkáním fyzickým?

illi # MugeRinu34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 23:33:30 4e888ecf
neptas se sic me, ale virtualne nelze prenest to, co nepotrebujem aby druha strana vedela

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 23:35:18 53d0513c
Lojzo: To máš pravdu, to je nadbytečné riziko. Považ ještě toto: Co když by špeh "od konkurence" se vmísil přímo mezi nás a byl tak u zdroje toho co se plánuje?:D Lze tomu bránit, aby to nenapáchalo škody?

JHJ # RevyQodu90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 23:37:54 4e888ecf
imelo: Co s tou adresou?

illi # MugeRinu34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 23:38:41 4e888ecf
jsem si jist ze nikdo z nas jenz ted zde spolu komunikujeme neni speh, ale branit se tomu da

jen bych to neprobiral po netu

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 23:41:00 53d0513c
nerozmyslam o tom, internet je nieco ako verejna knižnica, i ked mnoho informacii potvrdzujem sa cez net nesiri, je to neosobe a informacia sa dost rozplyva uz len ked tu pisem tera a bajockom sledujem ten teplovzdusny balom co na mna cumí z reklamy, ked sa stretny ludia fyzicky aj tak si aj tak vyberaju kludne miesto na rozhovor a nemusi to byt ani kvoli tomu aby ich niekto iny nezvany pocul, net je o nieco rusivejsie miesto ako krčma, niekedy:)
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 23:42:58 b06ab9ff
Julo, nevyjadril si se

ty bys byl ochotny se treba i sejit, a resit neco realne dale ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 23:43:53 53d0513c
:) mozme sa bavit tak aby to bolo na prospech vsetkym:) ale ak chceme vymedzit debatu na vymedzenu skupinu budeme musiet prejst na nejaky chat, alebo to nechame otvorene
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 23:46:26 b06ab9ff
Co ještě vás napadne co všecko virtualne nelze prenest...?
Materiál, místo, člověka a jeho fyzickou dovednost, co dál?

illi # MugeRinu34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 23:46:44 4e888ecf
ale chalani napada ma otazka, co chcete riesit realne, nepytam sa ako, ale co
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 23:48:10 b06ab9ff
Lojzo, chceme nebo nechceme jak napsal imelo "vymedzit debatu na vymedzenu skupinu budeme musiet prejst na nejaky chat" nebo je lepší ponechat celý postup pro veřejnost ale zárveň i naprosto jistě pro "konkurenci"?

JHJ # RevyQodu90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 23:50:08 4e888ecf
chceme resit stav sveta, do ktereho sme se narodili

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 23:50:11 53d0513c
zalezi co chceme resit JHJ

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 23:51:23 53d0513c
jinymy slovy CO PRESNE chceme resit

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 23:53:36 53d0513c
uhm, tak potom ako chápeme tento stav
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 23:54:18 b06ab9ff
imelo: Mít vliv na to na co dokážem mít vliv. S kritérii podle naší úvahy...

illi # MugeRinu34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 23:54:27 4e888ecf
no alebo co koho trapi:)
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 23:55:03 b06ab9ff
ok, aky rozsah alebo moznosti naseho vplyvu a intenzita
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 23:56:48 b06ab9ff
Lojzo, zatím jsem nenarazil na téma, které by muselo být tabu.
Na druhou stranu - a to je třeba do too počítat a neopomínat - většina oné "veřejnosti" z toho beztak nic mít nebude, protože to tu nevyhrabe a nemá čas a neví kde a proč to sledovat. Takže leda až někdy v budoucnu pokud by z toho bylo něco takového u čeho by lidi zajímalo až zpětně jak jsme k tomu došli, zda transparentně a otevřeně nebo jinak...

JHJ # RevyQodu90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 23:57:18 4e888ecf
ili potencial
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 23:57:41 b06ab9ff
netreba byť paranoidný vedia o nas co potrebuju a potrebuju zalostne malo:)
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-24 23:59:44 b06ab9ff
Je to správné, že si vědí i proti naši vůli?

illi # MugeRinu34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 00:02:52 4e888ecf
jj tj fakt JH

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 00:03:50 53d0513c
imelo: Co je to málo, co o nás potřebují vědět?

JHJ # RevyQodu90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 00:03:52 4e888ecf
nie je to proti mojej voli inak na nete ani niesom:)
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 00:03:59 b06ab9ff
"Mít vliv na to na co dokážem mít vliv. S kritérii podle naší úvahy..."

tak se teda drzme toho, a toto rozvijejme ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 00:05:23 53d0513c
imelo: Ale oni nevědí jen to, co sám o své vůli napíšeš do internetů, však že?

illi # MugeRinu34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 00:08:39 4e888ecf
aha, tak len cisto podla mojich predstav(pretoze nikoho takeho v rodine nemam) vychadzam z toho ze perfektne ovladaju principy psychickych procesov, zber udajov pokladam iba za monitorovanie cinnosti ktora ohrozuje ich plany a cinnost, skor sa zameriavau na ovplyvnovanie
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 00:11:58 b06ab9ff
presne nechajme kazdeho nech si robi svoju pracu tak to ide lepšie
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 00:13:35 b06ab9ff
vidim to preesne tak jak imelo

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 00:13:50 53d0513c
imelo: A jejich plány působí ve Tvém zájmu?

JHJ # RevyQodu90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 00:14:15 4e888ecf
"vychadzam z toho ze perfektne ovladaju principy psychickych procesov, zber udajov pokladam iba za monitorovanie cinnosti ktora ohrozuje ich plany a cinnost, skor sa zameriavau na ovplyvnovanie"
lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 00:15:31 53d0513c
ak sa bavime o vplyve môžme si to rozdeliť o vplyve na okolie alebo v uvodzovkach vplyve na seba.suhlasite?
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 00:15:50 b06ab9ff
toz kua nemam zadny zajem:)
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 00:17:03 b06ab9ff
Je strašidelné, jak snadno lidé uznali, že na to prostě tamti mají právo. Prostě jen proto, že na to mají prostředky, kterými to provádějí. A tedy, jestliže MŮŽOU, tak tedy smějí.
Co si z toho můžeme vzít pro sebe za ponaučení?

JHJ # RevyQodu90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 00:17:19 4e888ecf
imelo: Nemít žádné zájmy, nuž taky obrana:D Aspoň tě nemaj za co držet za koule a vyhrožovat, že ti zničí něco co máš rád nebo do čeho jsi vložil hodně své duše.

illi # MugeRinu34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 00:19:38 4e888ecf
ze se na tech lidech muzeme dopustit cehokoliv kdyz to dokazeme, a oni si to stejne nechaji (vice-mene) libit ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 00:20:26 53d0513c
nevedia o tom, to je ich vyhoda č.1, nevedomosť. takže nič neuznali, uznavaju len to čo im predložia oni sami (zas len moja skladačka z info, ale zatial sedí).Ponaučenie: snad ta nevedomosť
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 00:20:51 b06ab9ff
"ak sa bavime o vplyve môžme si to rozdeliť o vplyve na okolie alebo v uvodzovkach vplyve na seba.suhlasite?"

Může být, a ještě vliv na okolí jako na okolí - druhé lidi (včetně vás) a na vliv na podmínky. A vliv na sebe? Jak to myslíš?

JHJ # RevyQodu90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 00:21:46 4e888ecf
jj

"sladka"

nevedomost

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 00:23:20 53d0513c
"nechajme kazdeho nech si robi svoju pracu tak to ide lepšie"

No to je sporné. "Prací" se dá nazývat kdeco...od nájemných vrahů až po špicly. A přesto to prací není...A už vůbec ne prací typu "nech SI robi SVOJU".

illi # MugeRinu34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 00:24:00 4e888ecf
tato doba ponuka svoje hodnoty, ktoré sa líšia od tých minulých a preto sa im ľahko pomenuvavaju ako výdobytky ako evolúcia, móda, trend, cool... určite nie všetko ale sú to tam háčiky.
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 00:25:52 b06ab9ff
"Když můžou oni, proč ne my"?

JHJ # RevyQodu90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 00:25:57 4e888ecf
"tato doba ponuka svoje hodnoty"
Doba není bytost. Nemůže posoudit nějaké "hodnoty". Není to paní Doba:D Aspoň tak ji já nechápu.

illi # MugeRinu34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 00:29:15 4e888ecf
vsak muzeme i my, jen je treba neco aktivne delat

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 00:30:04 53d0513c
a hlavne koordinovane a systematicky

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 00:30:46 53d0513c
imelo: "no alebo co koho trapi:)"
Dotklo by se Tě nějak kdyby někoho z nás něco trápilo?

JHJ # RevyQodu90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 00:32:38 4e888ecf
"nechajme kazdeho nech si robi svoju pracu tak to ide lepšie" : z mojho pohľadu sa tu nič nedeje nahodou, všetko ma svoj zmysel a dôvod. Ale kua keď ti budú chcieť zabiť dieťa jasné že sa nebudeš na to pozerať, budeš si ho brániť.No napriek tomu to nevnímam ako nespravedlnosť, či by som to vedel vysvetliť svojim emociam,neviem

imelo # TuqaNeca36
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-25 00:38:30 b06ab9ff
doba je nešťastný výraz, jednak akoby vymedzovala nejake časove obdobie, ktoré je neurčité,ale može zastrešiť všetky bytosti jej prinaležiace
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 00:40:53 b06ab9ff
ale muzou ti lide za svoji nevedomost a manipulaci, kdyz o ni nevedi, a nejsou sami ani schopni v takovychto meritkach uvazovat ? imelo ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 00:42:58 53d0513c
imelo: Vnímáš nějaký rozdíl mezi pojmy "Dění (takovéto ve všem správné-esterické)" A "Systémem (civilizace)? Nebo jsou pro Tebe podmínky obou jedním a tímtéž a obě jakoby byla "vůle boží"? Jak to chápeš Ty?

illi # MugeRinu34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 00:43:30 4e888ecf
my prece vime ze by vsechno mohlo byt jinak

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 00:44:13 53d0513c
snažil by som sa to JHJ pochopiť
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 00:45:49 b06ab9ff
imelo: Snažil by ses pochopit, že někoho z nás může něco trápit? A to je všechno?:D

JHJ # RevyQodu90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 00:47:56 4e888ecf
dianie ako prejav Božej vôle nás môže zvádzať k prirovnaniu ku vôli ľudskej všakže, k čomu inému by sme u vedeli prirovnať. Nevnímam dianie ako náhodu (dôležitý osobný zážitok každého snáď) sú tam zákonitosti, a to nemyslím fyzikálne, deje sa to kua a keď si tú situáciu zafixujem opakuje sa da sa podla nej slušne riadiť, funguje, absolútne ale len do času, aká krása .
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 00:54:00 b06ab9ff
myslim ze imelo mysles spise proc

jelikoz kdyz pochopis - proc - nekoho neco trapi, dokazes mu s tim pak i lepe pomoct

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 00:56:14 53d0513c
Hezký
..a umělý Systém Ti v životě Tvém či čehokoli co máš rád nebo co si považuješ...v ničem nevadí? Jakoby ani nebyl?

illi # MugeRinu34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 00:57:55 4e888ecf
myslel*
lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 00:59:52 53d0513c
JHJ: no, stretnem človeka on ku mne prehovorí so svojim trápením, otazkou, vypičujemí ja ho skúsim zavnímať (ak tiež niesom mimo) a odpoviem mu, tak zvyčajne
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:00:08 b06ab9ff
bingo lojza
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:01:19 b06ab9ff
umely system, ktery co je horsi ! dela UMELYMY i nase zivoty ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:02:04 53d0513c
imelo: Kde se tak pohybuješ? Jenom po Slovensku nebo můžeš někdy třeba i za hranice? Jak velký jsi cestovatel? A nepičuj xD

JHJ # RevyQodu90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:03:47 4e888ecf
system: usporiadaná rozmanitosť nejakých entít a ich vzťahov, vraví wikiped, podla toho snad umelý system ani neexistuje alebo su umele vsetky
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:04:28 b06ab9ff
pičovanie je fajn odburava dolezitost,nie:) relatívne žijem blizko moravy, myjava
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:05:56 b06ab9ff
to prirovnani s ochranou sveho ditete, je to same (s trochou nadhledu) jako ochrana sve svobody vuci systemu .

nemusi se to podarit jasne ! ale prece nebudu jen tak necine prihlizet ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:06:51 53d0513c
Co myslíš Lojzo, jak tohle rozlousknout?:
"system: usporiadaná rozmanitosť nejakých entít a ich vzťahov, vraví wikiped, podla toho snad umelý system ani neexistuje alebo su umele vsetky"


illi # MugeRinu34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:06:53 4e888ecf
Tipnul bych si, že jsi poměrně mladý a nebo máš "mladého ducha", však že?,) Trefil jsem nebo ne?

JHJ # RevyQodu90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:08:43 4e888ecf
umelý od slova um nie?
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:09:19 b06ab9ff
Mě by spíš zajímalo, ilemo, že třeba co z toho máš, že vyslechneš nějaké lidi a třeba jim poradíš nebo tak?

illi # MugeRinu34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:10:01 4e888ecf
umely system je kazdy ktery odporuje lidske(a vubec ZIVOTNI) prirozenosti, a nepusobi v souladu s prostredim(narusuje ho)

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:10:04 53d0513c
kto z nas sa vie absolutne prirodzene spravat?
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:10:28 b06ab9ff
haha ja zijem blizko hranic zase :)) morava

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:12:10 53d0513c
"kto z nas sa vie absolutne prirodzene spravat?"
Moje slepice:D Tak proč ne my?:D

JHJ # RevyQodu90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:12:15 4e888ecf
system ktery je stoprocent prirozeny je ekosystem :)))

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:14:01 53d0513c
ano je imelo

umeni - od-umely - umely

vznikle na zaklade (nejakeho) umu

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:17:58 53d0513c
illi mas otazky ako moj syn parada!:) z potreby skladat puzzle. otázky ma učia premýšlať, počul som že človek rozpráva o tom čomu sa práve učí.Vždy sa to tak deje a je to potrebné. Paradoxne všetci tí čo sa pýtajú o tom "vedia" bo len kto vie , vie položiť otázku. ďakujem
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:18:18 b06ab9ff
ja si jsem jist ze se spravam naprosto prirozene, jelikoz jiz dokazu vyclenit vliv okoli na mou osobu

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:19:18 53d0513c
alebo eko-logicky ze:)
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:20:26 b06ab9ff
"umeni - od-umely - umely

vznikle na zaklade (nejakeho) umu"

Chudák někdo kdo je zván: uměle-c :D

JHJ # RevyQodu90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:21:20 4e888ecf
lojza ftipalek, ale budiz lojza jeto mozni a snaha mnhých, ale si zrejme aj dobre zaockovany
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:24:02 b06ab9ff
Umělec - třeba herec - ten se chová uměle - to je jasný, protože hraje rolu, rolu, která je vymyšlená (čím?)

illi # MugeRinu34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:24:09 4e888ecf
a nebo nadani ... co se tyce tech umelcu ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:26:51 53d0513c
Lojzi, nadání pro tvorbu umělou?

JHJ # RevyQodu90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:27:55 4e888ecf
eko-logicky ano, vsak taky je logicky sestaveny ,,, ekosystem ,,,

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:29:56 53d0513c
a co je umele a co neni ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:30:37 53d0513c
pritahuju ma zenove vypravky neviem o čo v nich ide ale su tak roztomile:) máme v podvedomí tolko programov že o prirodzenosti sa tazko rozprava. Skôr ako vedomie reaguje podvedomie.
Lojza na Morave tam niekde od Myjavy mavate kostovku paleneho, opytam sa ženy kde, tam sa chystam niekedy:)

imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:31:27 b06ab9ff
Je prirozene jen to co se v prirode prirozene nachazi ? Protoze vse co clovek(nebo jakykoli jiny rozumny tvor) sestroji, je jiz umele ... vznikle na zaklade nejake dovednosti - umu

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:32:32 53d0513c
hladam eko,eco mate vyklad na tento koren?
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:33:17 b06ab9ff
Co je umělé a co není? No normálně to asi poznáš nějak? Nebo nic není umělý a nebo nic není neumělý? Co je opakem umělosti?

JHJ # RevyQodu90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:33:40 4e888ecf
imelo, ja si proste jsem jist ze se chovam skutecne prirozene :)) nevim co ti mam povedet jineho kamarade

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:34:22 53d0513c
no a práve ti zenisti tvrdia ze existuje prirodzený stav mysli a myslím že nevychádzajú priamo z prírody ako takej.
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:35:53 b06ab9ff
opakem umelosti je neumelost :D

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:36:59 53d0513c
nato sa netreba nič pisať
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:37:06 b06ab9ff
"S pojmem ekologie se v historii biologických poprvé setkáváme v roce 1869, kdy německý filozof a biolog Erns Haeckel tuto vědu definoval jako vědu o vztazích organismů k okolnímu světu. Zhruba o sto let později byla ekologie vnímána jako věda o struktuře a funkci přírody. V současné době se nejčastěji používá definice, že ekologie je věda o vztazích mezi organismy a jejich prostředím.

Věda zkoumající vzájemné vztahy mezi organismy a jejich prostředím, věda o souvislostech v přírodě, studiu vnitřní struktury a funkce přírody, nauka o ekosystémech. Dnes velmi populární slovo, které se často uvádí v nesprávných až mylných a zavádějících souvislostech.

Slovo Ekologie vzniklo z řeckého slova oikos - prostředí, dům, domácnost , které le příponou ke slovu logos - věda."
illi # MugeRinu34
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-25 01:37:11 4e888ecf
no role je vymyslena scenaristou pokud se nemylim ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:39:27 53d0513c
"proste jsem jist ze se chovam skutecne prirozene :)) nevim co ti mam povedet jineho kamarade"
Odjaktěživa? Bez přerušení?

JHJ # RevyQodu90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:40:40 4e888ecf
imelo tu kostovku nevim kde maj :)) ale ja byvam jak je Frenstat kusek, jestli vis kde to je ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:43:47 53d0513c
imelo: Kdo jsou ženisti?

JHJ # RevyQodu90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:44:17 4e888ecf
odjakziva nee

musel sem toho spousty odbourat

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:44:53 53d0513c
imelo s tim vedomim a podvedomim, to je tak ze podvedomi je chranene vlivu okolniho prostredi, je skryte ... zatimco vedomi ne

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:46:57 53d0513c
dakujem illi, tieto logie my pripadaju ako náhrada za predpotopnu mudrost, kedy žiť v harmonii so svojim okololim bolo nieco prirodzene a az neskor uz o tom ludiamuseli premyslat, domienky :)
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:47:03 b06ab9ff
proto kdyz konas v nesouladu, ten se pak projevuje "svedomim"

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:48:18 53d0513c
imelo: Takže vztah všech k prostředí je dnes čistě umělý (skoro až "vypočítavě racionální")?

illi # MugeRinu34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:48:24 4e888ecf
imelo: No ta "předpotopní moudrost" jak jsi to nazval vycházela taky z každodenního kontaktu, v podstatě žití v tom, kdežto dnešní je z více odděleného nadhledu, spíše teoretická než žitá na vlastní kůži?

illi # MugeRinu34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:50:54 4e888ecf
Máš někdy výčitky svědomí?:D Za to cos udělal nebo naopak neudělal?:D

JHJ # RevyQodu90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:51:44 4e888ecf
prirozeny znamena - pri-zrodu , pri-rozene

pri- v- rozeny

pridany pri rodu - soucast rodu (ci z-rodu ?)

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:54:45 53d0513c
na kostovku sa popýtam
ženisti staveji mosty:), zenbudhistov som mal vhlave:)

podvedomie si myslím že je chránené len samo sebou, niečo ako antivírový program ale tlacham uz, vedomie ma problem sa vnom poprechádzať tobôž ho ovplyvniť. Teda ak vedome ty si povieš tak toto ma už nevytočí ak to nekorenšponduje s podvedomím a príde daná situácia možeš sa aj na hlavu postaviť, podvedomie zareaguje skor, posvojom.
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:56:54 b06ab9ff
pekne ano pri zrode, blízko rodu, blizko pravdy...
raz mi jedna ukrajinka vysvetlovala radost, dosť RA, uzasne kua

imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 01:59:50 b06ab9ff
obcas vycitky svedomi mam ... ale uz snimi umim pracovat

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 02:03:12 53d0513c
:) to čo ťa napadlo
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 02:04:37 b06ab9ff
svedomie je fajn ale vyčitky snimi je práce:)
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 02:07:10 b06ab9ff
Přátelé, jdu spát, pak si to tu zkopíruju, co vše bylo včera/dnes napsáno,)

illi # MugeRinu34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 02:07:30 4e888ecf
Jinak bysem měl výčitky, že ponocuju:D

JHJ # RevyQodu90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 02:08:25 4e888ecf
bru noc tiez som na nu myslel, aj to ze vypijim zeninu slivku..ale len chvilku:)
písali ste že by ste radi zmenili to okolo seba, z dovodov ktore su vam snad zname,


imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 02:13:32 b06ab9ff
":) to čo ťa napadlo"

to bylo me ime ? :)

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 02:13:35 53d0513c
Tak dobrou illi :)

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 02:15:04 53d0513c
no kdyz trapi svedomi tak je zase treba pochopit - proc - , pak uz to jde

a co se tyce toho vedomi, tak tam je zase potreba rozeznat vliv podvedomi aby clovek dokazal dobre vyhodnotit spravne reseni

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 02:18:57 53d0513c
:)) dobrou noc imelo, a budu se tesit na pripadnou dalsi diskuzi :)

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 02:24:22 53d0513c
od mladi som bol nespokojní, či skôr ako na ihlách zvedavosťou, kua deti si to na zem nosia, vo vienku.
nedalo mi inak bo tie otazky su tak blizko idu z vás. taka potom osobnosť, taky aj osud. vela, vela vela veci od dôb ,dobydetstva som chcel zmeniť, hlavne rodičov, sam som sa uberal takym smerom kde bolo menej a menej suputnikov. stale malo, ej vyskusali sme my elixirov..

imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 02:25:38 b06ab9ff
dobru noc vam, este to dopisem a idem.
a jeden z tych elixirov mi ukazal že všetko čo si myslím že som ja čoho sa tak skalopevne držím mi môže ľahko zrušiť. Ale len na kratko, a rozum mi dal ze vzdy len na kratko. Super rozbila sa moja dogma o byti.

imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 02:35:26 b06ab9ff
dobru noc
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 03:04:26 b06ab9ff
chcel som povedať, že čo vnímame a ako vnímame, okolie ale aj seba je relatívne za určitých okolností, ktosi si chcie na tom ľpieť a tvrdošijne zakladať ľahko padne do pasce do jamy ktorá nepustí ďalej pokiaľ si neuvedomíme jej existenciu.
samozrejme to nebolo podmienené žiadnym elixírom ktorý vypijete a ste mimo matrixu:), je to zrejme o postrehoch, mnoho ľudí proste len niečo postrehne, povšimne si a ide za tým bo sa mu to prihovára.
výhodou je že je prístupný k iným uhlom pohľadu, ľahko príjme ale nie je naivný a nepotrebné ľahko vyhodí, tvorí si svoj živý obraz o živote.

imelo # TuqaNeca36
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-25 08:09:24 b06ab9ff
imelo-suhlasim s tebou.Pracou na sebe sa podla mna mysli prave snaha o ziskanie celostneho obrazu sveta v snahe zmenit ho tak,ako je to v sulade s prirodou,ludstvom a clovekom.Je to o znizovani vplyvu autorit rozneho druhu pri vytvarani toho obrazu a pouzivani vlastnych schopnosti v tomto procese(umu,mravnosti,intuicie,vole..).
Klamlive obrazy (a odrazy) vplyvaju uz dlho na nase zivoty a vysledkom toho je celoplanetarna katastrofa riadenia.V zaujme prezitia planety,ludstva,cloveka je nutne,aby sa kazdy rozvijal a tym rozvijal vyssie celky(ludsku spolocnost,biosferu planety).V opacnom pripade ide o degradaciu a vymieranie.
"mysli globalne,konaj lokalne".A Puskin povedal,ze "Pravdu poznaju vsetci".Nie kazdy zvlast,ale vsetci spolu.Preto je potrebne komunikovat a spajat svoje uhly pohladu v zaujme poznania pravdy.

julo # GopoMipy89
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-25 10:47:24 6dec7950
Ahoj julo, co by jsi byl ochoten udělat pro to Ty?

Kal # SyxiKesu83
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 10:55:48 4e88921a
Zdravim,Kal.Co mas presne na mysli?A mozno mas svoje videnie,ktore by nam obohatilo nasu mozaiku:-)

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 11:01:22 6dec7950
Něco spolu s dalšími vytvořit nebo přetvořit? Jestli by ses podílel?

Kal # SyxiKesu83
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 11:22:49 4e88921a
A nemyslím tím jen nahodilou výměnu informací.

Kal # SyxiKesu83
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 11:25:29 4e88921a
Kal-urcite.Pokial to nebude len "nieco","nejako" a "niekedy".Ked mas nejaky konkretny plan,ako riesit nejaky konkretny problem,tak to napis a nechod ako macka okolo horucej kase:-)

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 11:27:43 6dec7950
Pridávam video s J.Dušekom, možno si tam niekto niečo nájde k temám nahore:
h
ttps://www.youtube.com/watch?v=6rmuUygmqJE


imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 13:12:43 b06ab9ff
Zdravim vsechny vespolek . Uz sem zde tez .

Prectu zatim co jsem rano nestihl a odpovim

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 14:22:16 53d0513c
"od mladi som bol nespokojní, či skôr ako na ihlách zvedavosťou, kua deti si to na zem nosia, vo vienku.
nedalo mi inak bo tie otazky su tak blizko idu z vás. taka potom osobnosť, taky aj osud. vela, vela vela veci od dôb ,dobydetstva som chcel zmeniť, hlavne rodičov, sam som sa uberal takym smerom kde bolo menej a menej suputnikov. stale malo, ej vyskusali sme my elixirov.."

Ja treba uz jako dite velmi vnimal okolo sebe nespravedlnost, takze toto byl muj prvotni duvod nespokojenosti pravdepodobne .
Ale mas pravdu, urcite veci si v sobe neseme uz od zrodu ...

Napr. nasi predkove(Slovane) verili, ze matka jako jeden z rodicu, dava diteti SVE TELO, za to otec je nositelem DUCHA, ktereho prenasi na sveho syn-a(y)

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 14:46:35 53d0513c
takhle ,, urcite mame v sobe neco, co nas skrze podvedomi urcitym zpusobem "popouzi a vede na nasi ceste" ... Tim jsem si jist i ja .. Vlastne, dokonce se stava jak kdyby ti "osud" sam stavel urcite situace do cesty ? Nemas nekdy ten pocit ??

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 15:27:12 53d0513c
ovsem nejsem si zcela jist, ze to cloveka muze "zachranit", vliv okoli je take velmi silny, a dosti odpoutava od niterna

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 15:30:38 53d0513c
"zmenit" je osemetne slovicko ... VYZRAT je lepsi ...

Muzes druhym pomoct vyzrat, kdyz spravne pochopis jejich momentalni stav .

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 15:34:17 53d0513c
Ono vetsinou kdyz jdes cestami, kterymi nechodi ta vetsina, byva tech souputniku mene, to je smutny fakt

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 15:37:13 53d0513c
"dobru noc vam, este to dopisem a idem.
a jeden z tych elixirov mi ukazal že všetko čo si myslím že som ja čoho sa tak skalopevne držím mi môže ľahko zrušiť. Ale len na kratko, a rozum mi dal ze vzdy len na kratko. Super rozbila sa moja dogma o byti."

Duse je to co je v tobe zive, a ta je cista , nezatizena . tizi te pouze to - co je OSOBNI

Chapes ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 16:12:11 53d0513c
"chcel som povedať, že čo vnímame a ako vnímame, okolie ale aj seba je relatívne za určitých okolností, ktosi si chcie na tom ľpieť a tvrdošijne zakladať ľahko padne do pasce do jamy ktorá nepustí ďalej pokiaľ si neuvedomíme jej existenciu."

pekne receno :)

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 16:24:44 53d0513c
h
ttps://www.youtube.com/watch?v=vr0NBPRMe2E


" Dead is the road to awe - (cesky) Smrt je cestou ke spase "

Podle me spravne by bylo, ze - Zivot je cestou ke spase " / pokavad chapeme "spasu", jako nasyceni duse

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 16:37:47 53d0513c
" Smrt "

... vsak k zivotu v mnoha podobach patri ....

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 16:40:07 53d0513c
Julo Kal bude JHJ .

Jinac cetl si celou debatu z rana ? Byl bys proti se treba sejit, a probrat tyhlenc veci spolecne ? trebas nekde u pivka, dejme tomu ... non-virtualne . a pripadne se treba i podilet na realizaci neceho podstatnejsiho ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 17:03:38 53d0513c
Lojza-nemam nic proti stretnutiu v reale,ale zatial je potrebne vyuzit virtualny priestor na to,aby sme sa naucili diskutovat.Ake veci su prioritne,ake menej?Ake ciele si postavime a ako ich budeme naplnat?To su veci,ktore sa daju riesit aj na tejto urovni a az pride cas,bude aj stretnutie.

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 17:37:44 6dec7950
Prijde ti, ze nekdo z nas jeste neumi diskutovat ? A co je prioritou prece taky dobre vime ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 18:01:06 53d0513c
Lojza-povedzme,ze mame este co zdokonalovat ohladne diskusie:-)
Co je teda podla teba uplnou prioritou?Ako ta poznam,mas predstavu idylickeho zivota prvotnopospolnej spolocnosti.Ak sa mylim,oprav ma.Ja si myslim,ze z kazdeho stupna vyvoja sa mame nieco poucit,ale cas nevratime.Odtrhnut sa od "systemu" je tiez nemudre,pretoze to system neoslabi a dnes je prakticky nemozne byt uplne nezavisly na spolocnosti.Takze treba spolocnost (a hlavne system jej riadenia) zmenit.A o tom sa treba bavit,podla mna:-)

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 18:57:39 6dec7950
Jsem tu lojza, ale chvíli mi zabere přečíst, co se tu nakupilo:D

Hubert # MuqiCaby78
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 18:58:27 4e88b1ab
Ahoj julo, prosím Tě a jak to máš daleko?

JHJ # RevyQodu90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 20:13:31 4e88b1ab
Ano, o tom je treba se bavit i podle me Julo, ale k tomu je nejprve treba nejaky vliv

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 20:49:09 53d0513c
Nevim, co bys chtel jeste na diskuzi mezi nami, zdokonalovat ? :)

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 20:51:02 53d0513c
Julo a žokova víc zajímá putin a hutler na jinéí děsně důležité debatě...než my:D

JHJ # RevyQodu90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 21:22:17 4e88b1ab
nj. POLITICKE HRY

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 21:26:30 53d0513c
Lojza, jaký jsi měl "svátky"?

JHJ # RevyQodu90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 21:35:22 4e88b1ab
Kazdy den je svatek bracho ! :))

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 21:37:34 53d0513c
Taky si říkám. No tak aspoň klídek.

JHJ # RevyQodu90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 21:54:07 4e88b1ab
je hezke kdyz je v tuhle dobu snih , ale snih neni, je vitr a teplo, a aj to je fajn :))

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-25 22:01:34 53d0513c
Zdravím,včera som sa po celé poobedie nemohol dostať na stránku, mali ste tiež ten problém?
melo # LipaLiha51
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-27 10:48:11 b06ab9ff

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
päť   dva
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí