Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Obnovenie Československa vo forme Federácie alebo Konfederácie?


Obnovenie Československa vo forme Federácie alebo Konfederácie?

Petícia za obnovenie Československa

Jej cieľom je dosiahnutie referenda, v ktorom by sa občania oboch krajín mohli slobodne rozhodnúť, ci si prajú obnovenie spolčeného Československého státu vo forme Federácie alebo Konfederácie.

Hlavní motiváciou je napravenie chyby z roku 1992, keď bola účelovo a z politických dôvodu rozbitá dobre fungujúca republika, a niežeby by bolo toto rozhodnutí potvrdené v referende. Podľa prieskumu veľká časť obyvateľovu oboch krajín stále považuje rozdelenie za chybu a nesúhlasili by s ním, keby prebiehalo hlasovanie.

Na príklade v ankete České televízie 70% opýtaných označuje rozdelenie Československa za nesprávny krok a vadí im, že sa k nemu nemohli vyjadriť. Podľa slovenského denníka Sme by viac ako 40% Slovákov chcelo opäť žít s Čechmi.

"Spolčený štát by si získal väčšiu vážnosť a miesto vo svete, bol by silnejší, mohol by lepšie odolávať hrozbám z vonkajšku a účinnejšie riadiť samostatnú zahraničnú i vnútornú politiku," vraví zakladateľ iniciatívy, politológ a spisovateľ, Ing. Ladislav Zelinka.

http://www.peti cie.com/peticia_za_obnovenie_eskoslovens ka

https://ceskoslovensko20 18.wordpress.com/Author: Peter Slovak # QetuCosi57
Svet2015-03-1450
-
 33% ( 26 people voted )
+
Môj názor : určite nie .... sorry bratia Česi, je čas íst si svojou cestou ....
LenkaB # LyroKomo25
-
 52% ( 23 people voted )
+
2015-03-15 19:28:23 50bb7185
tak čo vieš, "spolčený štát" by možno skutočne nejakú vážnosť získal, to tu myslím ešte nebolo :D
lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-15 19:57:16 5f69ce4b
Pre legislatívne usporiadania existujúcich štátnych útvarov do inej "podoby" je viacero foriem.. Určite sú-
časné usporiadanie --hlavne z ekonomického a zahranično politického--vojensko-obranného nie je ideálne./GB , Comonvelth i D..sú tvorené istým "zväzkom"../Vyhodnotiť klady a zápory prípadnej zmeny a potvrdiť stav --bez masmediálnej ,citovej ...manipulácie je vecou odbornou a potvrdiť ..referendom... Ináč som konzervativista--nový stav mal by byť výrazne pozitívnejší..

klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-15 20:02:35 58d4289b
Klamarskych a nedoveryhodnych ceskych podvodnikov, klamarov a zlodejov sme si uzili dost . Dakujeme, zabudnite na ten odporny kolonialny utvar s arogantnym nazvom ceske slovensko , ktoreho zaklad bol polozeny na vrazde generala Stefanika prasatom benesom.
dick # DynoBane22
-
 55% ( 21 people voted )
+
2015-03-15 20:07:36 bc79b747
Nízko hodnotený príspevok


pepe # RyxoKuva42
-
 35% ( 13 people voted )
+
2015-03-15 20:16:28 4faafecd
Nízko hodnotený príspevok


pepe # RyxoKuva42
-
 33% ( 5 people voted )
+
2015-03-15 20:17:40 4faafecd
loading...
Dnes se nám náramně hodí nárazníková zóna mezi Ukrajinou a námi.


Budeme vám držet palce a jinak vás povzbuzovat.

pepe # RyxoKuva42
-
 57% ( 4 people voted )
+
2015-03-15 20:18:59 4faafecd
Československo byl vyspělý, průmyslový, zemědělský, hodně soběstačný stát, s boytou exportn ekonomikou.


Dnes jsme 2 chudáci, a o to šlo. Závislí na dovozu,...


To již neslepíte.

pepe # RyxoKuva42
-
 67% ( 11 people voted )
+
2015-03-15 20:21:43 4faafecd
Ja 1. prvu slovensku republiku neuznavam za Tisa
2. ceskoslovensko ako tak
3,ani druhu rebubliku 1993 slovensko neuznavam bordel nad bordelom
4, mohli by sme utvorit aspon snimi slovansku uniu))))))))))
bratia cesi mame Vas radi a to nie len ekonomicky ale aj fyziky

Janko hrasko # KywiQogu58
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-03-15 20:24:34 5b7f6863
Rozdelenie Českej a Slovenskej federatívnej republiky bolo v rozpore s vtedy platnou ústavou, ktorá požadovala referendum k vystúpeniu zo štátneho zväzku. Pre trollov: nepíšem o tom, či to bolo správne, alebo nie..., ale politici odignorovali ústavný zákon!!! Ostatné nechám na Vás...

Bertold # FuliXuju84
-
 78% ( 13 people voted )
+
2015-03-15 20:35:02 5f67f8c9
Za mňa teda rozhodne NIE! "Dobre fungujúca republika..." čo za čechoslovakistického pohrobka to napísal? Takže, trochu rekapitulácie a osvieženie realitou: Založenie prvej republiky bolo v danom okamihu nutné a prospešné. Pre oba národy rovnako. Ale ihneď od svojho založenia spoločný štát fungoval zle, a to na princípe povýšenectva od českých intelektuálov, ktorí sa v Prahe považovali za centrum galaxie. Postupne geriater-osvoboditel, falošný Beneš, krysa Novotný a im podobné špičky vychovali za roky spoločného kvázisúžitia početnú skupinu ľudí s nadradeným zmýšľaním, ktorá vyvrcholila stranou KDÚ-ČSL. Už neexistuje, ale Kroupové a Kalvodové stále žijú a čakajú na svoju príležitosť. Ak to už nešlo kopnúť si do Slovenska, neváhali zosmiešňovať ani Moravákov. Čo od takých očakávate? Práve z Prahy sa na Slovensko importoval komunistický režim aj s Klemom. V Prahe sa ozhodovalo o všetkom, o prezentácii republiky navonok s akýmsi územným chvostom na východe plnom čobolských pastýřú ovec. O akej skrachovanej forme bývalej kvázifederácie či americkom obraze konfederácie to autor blúzni? Má snáď ambície založiť čechoslovakistickú stranu a urobiť si pochybným retroaktívnym referendom verejný prieskum? Celý článok je i tak účelová provokácia. Rozdelenie jednoznačne prospelo obom štátom a medzi normálnymi ľuďmi vzťahy rozhodne neutrpeli. (ba sú ešte lepšie!) Rozdelenie hlavne vzalo vietor z plachiet nacionalisticky zmýšľajúcim pohrobkom vyššie spomínaných kreatúr. Prekvapuje ma, že takmer po štvrťstoročí sa ozývajú takéto hlasy, keď obe republiky dávno dokázali svoju životaschopnosť aj jedna bez druhej. Zalezte späť do dier, odkiaľ ste vyliezli prezentovať svoje scestné vízie! Mám v Čechách veľa dobrých známych a nikdy neriešime tieto otázky. Doba je už niekde inde a na hlúposti niet času...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 73% ( 20 people voted )
+
2015-03-15 20:45:49 bc7b649f

Pepe - a čo by sa vyriešilo spojením dvoch cudzorodých štátov? Len si predstav ten parlament - Fico, Slota s valaškou, spiace knieža Schwarzenberg, českí komunisti a slovenskí KDH-ci vedľa seba, Klaus s jointom, Mikloško s Bibliou, Zeman s basou piva a može sa začať rokovať ...

nič proti pepíkom, federácia mala svoj význam, Beneš, Lahev atd. boli hajzli, ale pomohli sme si navzájom v ťažkej dobe, bratské vzťahy treba udržiavať, avšak ver tomu, že spojením by sa tie bratské vzťahy sto pro narušili - tá federacia by už nemala šancu na prežitie ... bol to prirodzený vývoj dvoch samostatných národov, načo to znova umelo spájať?
Predstav si, že odrazu by maďari začali blúzniť, že chcú federáciu Maďarsko-Slovensko, lebo Rakúsko-Uhorsko bolo ekonomicky silné a vážené - odpovedz si sám, však je to blbosť ... Samozrejme, radšej s vami ako s maďarmi, ale načo? Slovensko je už inde, nepotrebuje večný dozor ... Napísal si - "starejte se sami" - no áno a o to presne ide ;)
Hráško - keď ty neuznávaš, akoby ani neexistovala :)


LenkaB # LyroKomo25
-
 64% ( 12 people voted )
+
2015-03-15 21:09:40 58d7436a
Pepík, ty sa nechváľ cudzím perím, napíš za seba, komu si ty osobne pomohol a čo ťa k tomu činu viedlo, čo znamená pomoc a či isté pohyby, ktoré si nazval pomocou ňou aj naozaj boli a osožili aspoň jednotlivcovi. Nemáš vek Matuzalema, preto ty si nič nepripájal, nevybavoval, si iba zamindrákový pepíček, zlatá ručička, ktorý ojedinelý štekot autora článku berieš ako výzvu o tvoju štedrosť v čase núdze, teba vyspelejšieho, popritom iba svoju bezútešnosť chudáka závislého na dovoze potrebuješ kompenzovať bájkami o záchrane a nevďačnosti.
Mená nezištných pomocníkov by sa mohli nájsť, ale oni pomáhali z lásky, nie preto, aby paraziti tvojho druhu sa na ich láske priživovali. Žeby si medzi nimi figuroval aj ty? Oboznám, prečo si pomáhal, ak teraz vystrájaš? Si bol prinútený? Ale aj tak sa dožaduješ potlesku? Prečo sa vždy ozývajú nešťastníci, v jednej ruke nárek ako ich dnešná doba ubíja a pritom tak radi pomáhali Slovensku, ktoré si ich neváži. Vtedy pocítili stratu, lebo doplácali na Slovensko, a teraz strata ich kvári, ale na prospech kapitalistov. V tom tkvie zúrivosť českých boľševikonacistov a nacistoboľševikov, strácajú plodiny, na ktoré majú nárok, chytil ich niekto druhý.
Ak by presun istej hospodárskej špecializácie by býval prospešný, tak je to aj tak iba márnosť, pretože českí socialistickí učitelia šírili rakovinu marxizmu a všetkých jeho odvodenín už po roku 1918, detičkám vymývali mozgy, že Boha niet. Ty sa snažíš o niečom kladnom presviedčať, pričom sa jednalo o vražednú inváziu do detských dušičiek.
V centralizme sa prerozdeľuje, ak by sa aj isté položky výhodne aspoň niekedy presunuli na Slovensko, tak sú kompenzáciou za centralizmus. Boľševické pepícke príkazy treba plniť a zároveň by si chcel všetko iba pre seba. EÚ funguje na rovnakom princípe, súdružko vydržiavaný cez Brusel, teraz sa nesťažuješ, lebo prijímaš na úkor druhých.
Aj v pepíkove poznajú prerozdeľovanie, zapadákovské diery by sa mohli uchádzať o výhody z priemyselne a službami rozkvitajúcich končín. Ak sa chváliš, potom ty prispievaš, si ukrátený o plody práce. Ale prispievaš aj centralizmom, lebo taká je jeho politika, ale ty sa chceš iba chváliť, takže druhú skutočnosť slepého nasledovania centralizmu neuvedieš.
Alebo nič nedávaš, lebo žiješ mimo Prahu, celý tvoj región bol celý čas dotovaný rovnako, len zo závisti s opovrhnutím si sústo videl expedované na Slovensko.
Nie je to zvláštne, že napríklad francúzski komunisti netrpia nijakými predsudkami voči iným, pričom medzi českými a panrusistickými boľševikmi je toľko šovinistov? Vedenie KSČM o tom nevie? Vyhovujú im takýto voliči? Žeby politický paradox vyplýval z predpokladu, že prvotný je šovinizmus žobroty a ich nenávisť sa v pepíkove zlúčila prevažne s podporou komunizmu alebo ožratého vulgárneho Zemana, pretože v ňom našla blízku spriaznenosť (nemcožrútstvo) a napríklad v poľsku sa ovíja okolo pisopatsta, lebo tam nachádza lepšie uplatnenie kvôli vlastným osobitostiam?
Súdružka učiteľka pozabudla ťa informovať, že pred začiatkom čechizácie bola Morava plno slovenská, popri tých, čo si neskôr osvojili reč spoza Rýna? Slovenský jazyk na Morave nebol slovenský, ale zrazu 300000 si narátal? Teba majú prosiť o život, určíš im, kde sa majú uchýliť? Ešte strieľne pripraviť, ako za starých dobrých čias?
Tým tvojim skomolením pozdravu si chcel naznačiť čo, že súhlasíš s násilným prevedením slovenských árijcov na maďarskú mluvu? Že sa slovensky rozprávajúce oblasti v celom Uhorsku stratili? Nenávisť nepozná hraníc, pamätaj na smrť, pretože Boh ťa bude súdiť. V pepíkove je priblblých šovinistov viac, čím viac protikresťanstva, o to väčšmi zbožšťujú samých seba a prikladajú si dôležitosť, aj Bohu by chceli poradiť. Vo feferónii primitívnych hlučných jobbikov je skôr menej.

Melchisedech # NekiJequ84
-
 62% ( 11 people voted )
+
2015-03-15 22:41:09 5f6679a9
Zvac
í dopis do války - České a slovenské "osobnosti" požadují větší podporu Ukrajině


Česká republika: Zhruba 130 českých a slovenských osobností veřejného života se otevřeným dopisem obrátilo na lídry nejdůležitějších západoevropských zemí, evropských institucí a Spojených států amerických. Požadují, aby poskytli větší podporu Ukrajině v boji proti ruské agresi.

"...Znepokojuje nás, že hoci v agresívnej vojne Ruska proti Ukrajine už zahynulo podľa rôznych zdrojov od 6 do 50 tisíc občanov Ukrajiny a Ruska, demokraticky zvolení lídri Západu fakticky pokračujú v politike appeasementu. Agresiu cudzieho štátu na území iného suverénneho štátu označujú ako “konflikt” alebo “situáciu” a zjavné ustupovanie agresorovi označujú za „diplomatické riešenia“...

Chápeme snahu evropských lídrů o mírové řešení pomocí rozhovorů v duchu tradic a hodnot evropského humanismu a poválečného vývoje v Evropě. Znepokojuje nás však, že toto úsilí je zneužíváno k pokračování a prodlužování agrese. Už dávno nastal čas na poskytnutí účinné a rozsáhlé vojenské a ekonomické pomoci napadené Ukrajině; napadené proto, že její obyvatelé se rozhodli usilovat o svobodu, lidskou důstojnost a členství v Evropské unii. Občania Ukrajiny sú obdarení neodcudziteľnými právami, medzi ktoré patrí právo na život, slobodu a usilovanie o šťastie a demokraticky zvolenú politickú budúcnosť. Nikto nemá právo im v tomto usilovaní brániť. Ruská vojna proti Ukrajine je pokusom zastaviť šírenie slobody a ľudských práv prostredníctvom tankov, diel a raketometov...."

Ote
vřený dopis podepsali
například publicista Fedor Gál, politolog Bohumil Doležal, režiséři Jan Hřebejk či Jiří Menzel, Michael Kocáb, Jan Ruml, Petruška Šustrová, Michal Horáček, Roman Joch, Petr Pithart, Martin C. Putna, Jan Urban, Jefim Fištejn a další. Výzvu adresovali prezidentu USA Baracku Obamovi, britskému premiérovi Davidu Cameronovi, německé kancléřce Angele Merkelové, francouzskému prezidentovi Françoisovi Hollandeovi, předsedovi Evropské rady Donaldu Tuskovi a šéfovi Evropské komise Jeanu-Claudeu Junckerovi.
Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/ar
ena/monitor/Ceske-a-slovens...


Any # KoloRifu20
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-03-15 22:42:02 5b9419bf
1. istu formu federacie mame, otvorene hranice a volny pohyb, eu, naco riesit dalsiu federaciu
2. ten bordel co tu mame by bol tak ci tak, s csfr alebo bez, za ten sa mozeme podakovat sudruhom co to tu plundruju od 48. a ich pohrobkom, ktori v tom pokracuju od 89., nemozme zabudnut na narod/y zbabelcov, ktori si nechaju skakat od panstva po hlave, vyhovarat sa na zapad je prachsprosty alibizmus

Yanath # VepeBeke80
-
 54% ( 3 people voted )
+
2015-03-15 22:51:16 559f68d2
KDÚ–ČSL je dokonca členom vlády. Mŕtva strana domnelých advokátov sa volala ODA. Podkladanie sa pražským súdruhom je krycí manéver, jeho neoficiálny zámer je obnova práve ČSSR.
Fero Mikloško s Bibliou, alebo jeho brat? Toľko nenávisti, čo predviedol počas jeho politickej púte skrachovanec z KDS je v diametrálnom rozpore s písmom. Spojiť ho s Božím slovom je rovno kacírstvo.
Radšej s pepíkmi? Naozaj nie.

Melchisedech # NekiJequ84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-15 22:51:42 5f6679a9
Melchisedech, co je to osožili ?
pepe # RyxoKuva42
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-15 22:51:49 4faafecd
Nízko hodnotený príspevok


pepe # RyxoKuva42
-
 33% ( 8 people voted )
+
2015-03-15 22:57:09 4faafecd
Lenka b a pande uz len ten nazov )cesi su taky piveckari a my taky panbozkary a filozofov je tu az dost naco take dlhe vypovede lenka b vyfajci mi vtaka ked nieco neuznavam nieje mi to povoli mate ine priority vas fasizmus je tu spet )vy onanisti( zdegenerovany fasizmus je tu spet a takych prisposobilich je tu dost ako vy)


janko hrasko # SuxiHoxe49
-
 40% ( 5 people voted )
+
2015-03-15 23:03:38 55edea95
Pande - pekne...dávam plus
Any - absolútne nesúhlasím s "otvoreným listom"... a radšej ani nič nebudem rozoberať...

332288 # CebyDupy59
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-03-15 23:10:58 b06b16eb
Pripájam sa k upresňujúcej poznámke od Melchisedecha - áno, správne, bola to strana ODA a nie KDU-ČSL. Díky za uvedenie na správnu mieru.
Pandemonium # DaruJete36
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-03-15 23:29:32 bc7b649f
Česko nepotrebujeme. Ani oni nás.
vypIta placacka # FasePinu49
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-16 01:15:45 55d8bc65
pán
Peter Slovak # QetuCosi57
na čo sú dobré takéto iniciatívy?? na na rozbitie existujúcich dobrých vzťahov Slovenov s Čechmi a Moravákmi?
Komu v terajšej dobe prináša osoh jatriť to, čo sa pomerne dobre zahojilo?
Kto potrebuje rozkol medzi spriatelenými národmi. (Hlavne v terajšej dobe, keď, a čo je zaujímavé, v oboch národoch silnie protiNATOvská a protiUSAcka nálada?
Keď odpoviete, budete vedieť, kto podnecuje takéto kváziprospešné referenda, alebo iniciatívy.

klifton # GexiSosy84
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-03-16 06:26:06 542f33c2
som za obnovenie slovanskej drzavy. velka tartaria dokazala tisicrocia ochranovat nase kulturne a narodne dedicstvo.
lipa kvitne vtedy, ked dub uz davno odkvitol.

Fero # LifuRoru61
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-03-16 07:34:08 d9777929
Československo určite nie. Srry česi, mám vás totálne rád ale tadiaľ cesta nevedie. Namiesto lipnutia na starej sláve by som investoval energiu do očistenia našej politiky. Definovaniu slovenskej cesty v 21. storočí a jeho úloh ako svetovej veľmoci (áno, presne tak, think big). Všetkým antiNATO antiEU antiUSA by som rád odporučil knihu "Stret Civilizácii" inu musíte niekam patriť. Tak si vyberte Čínu, Arabský poloostrov Rusko alebo EUSA. Ja beriem EUSA.

Ivan # WunuTeka93
-
 46% ( 3 people voted )
+
2015-03-16 09:27:25 55d8b0c1
uzasne ako propaganda a mainstream dokazu z hlavy uplne normalnych ludi vysat vsetko a nahradit svojou ideologiou.
Za 20 rokov dokazali nasrat do hlav vsetkych tie hesla, ktorymi teraz prispievate. Ci uz o tej kravine ,ako je lepsie spoluzitie, ked nie sme spolu, ako ked sme spolu boli...
Ze si z toho neberu priklad manzelia, ako by spolu dobre vychadzali, keby neboli spolu...
Ci ked sa znovu spojime, Madari budu chciet tiez nieco ...atd... atd... Vsetky postkomunisticke staty Zapad rozfrcal na franforce, a dokonca mu za to mnohi ti, ktori to zazili, este tlieskaju a dakuju ako je to dobre.
Tisice a desattisice rozvratenych ludskych osudov, a to nie len u nas, ale hlavne v krajinach byvaleho ZSSR, ci Juhoslavie, to je to iste, co sa teraz deje v krajinach ako Libya, Syria, Irak, tam, kde vkrocila noha demokracie.
Keby teda demokrati zo zapadu nechceli rozvrat Ceskoslovenska, doteraz by sa ti dvaja idioti len zrastli s tym dubom a nic by sa neudialo. Ak by chceli ,aby sme sa spojili s Laponskom, stane sa to. A dokonca by sme si casom aj osvojili ich propagandu, ake je to spravne a vyhodne.
Jediny normalny prispevok tu mal Bertold, ale to je dost malo.


Rafael # BakiQuno09
-
 62% ( 3 people voted )
+
2015-03-16 09:38:43 59ad0eb9
Ivan prestan chodit do fastfoodova jest hambace a stratis mozno casom filiu, na ktoru si bezdovodne nastaveny.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-16 09:41:02 59ad0eb9
KTORÝ RAB TÚTO PETÍCIU VYMYSLEL?!

Nech si radšej vypočuje http://www.slobodnyvysielac.sk/v-prvej-linii/m5/p1
9/r5 z 27.2.2015


Anca # SesoTika18
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-16 10:29:12 57f4c28a
Chcete na dolezite.sk rozprúdiť diskusiu? Vložte článok s jednou z nasledovných tém: Česko-Slovenko, niečo z biblie, homeopatia, teploši a Kapitalizmus vs. nejaký iný -izmus. Prípadne ešte vegetariánstvo, ale to tu už dlho nebolo :D
meldo # FajuSuba76
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-03-16 12:21:34 c35b0691
Nejaké masmadiálne manipulovanie, srdce- rvúce citové vzlyky sú podriadené v riešení istého usporiadania formou nejakého "súštatia".. Hlavné sú ekonomicko--hospodárske výhody, vojensko-obranná doktrína a územná celistvosť. Ona tá Nemecká ekonomická čižma na krku, Maďarské štípľa- vé Jobbikovanie je cielené...záujmovo. A Škóti ..či Bavoráci .. alebo Franckovia v "Helvétií" sa nestratili v rámci existujúcich..usporiadaní ..aj národná hrdosť .sa napestuváva...A že sa čosi "kolonizuje", "nadradzuje" či hospodársky -ekonomický uprednostňuje ..dnes sú páky, zmluvy, matematika, legislatíva...už "vymakané " detailne...paritne...Osobnostné rozhodnutia.."riť--né pohľady"..alebo niektoré čiastkové osobné skúsenosti ..namajú ..v takomto procese miesta.. Exaktné, faktografické, číselné , pragmatické..dokumenty pre a proti... Nič viac. Hotovo.. naši Češi.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-16 12:21:51 58d4289b
meldo zabudol si este na evoluciu....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-16 12:29:41 59ad0eb9
Mýliš sa Pepe. Slováci majú svoju históriu, ibaže bola pomiešaná s históriou iných národov. Asi preto sa k nej neradi hlásime, lebo mentálne ťažko spracúvame, že tam chýba princíp rýdzej našskosti. Škoda, lebo iné národy v strednej Európe si až takú ťažkú hlavu nerobia z cudzích vplyvov, pridanú hodnotu svojho etnika vnímajú ako ich obohatenie.Viď napr. nemecký vplyv u vás.
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-16 12:52:41 59ad0cca
O existencii bolsevickeho Ceskoslovenska tiez obcania nehlasovali a predsa vzniklo – ludia na Slovensku po vojne hlasovali vo volbach - vyhrala Demokraticka Strana, v Cechach komunisti – mohli sme byt dnes tam, kde Rakusko, Svajciarsko, namiesto toho Slovaci pod nadvladou bolsevikov zili v srandovnom state, kde mavali jak na prveho maja a ani zdrhnut sa pomaly nedalo, tak co :) A keby sa nas vsetci bali ako „the Great Czechoslovak republic“, tak by nas v 68-mom neobsadili vojska Warsavskej zmluvy ..
Klopi - hej a ako sa miluju s Anglicanmi – napr. Ìri a Skoti – ako dlho uz historicky bojuju o svoju suverenitu … My sme sa rozisli v dobrom a mame sa radi a to je fajn. Je rozdiel byt etnikom na uzemi nejakeho statu a rozdiel mat ako samostatny narod svoj vlastny stat ... Nema zmysel nasilu udrziavat nieco, co uz nefunguje a nema vyznam ... nemyslis?LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-03-16 15:03:34 509a8ea9
K čomu sú dobré resentimenty za referendom po dvadsiatich dvoch rokoch, ktoré (ústavne) možno malo byť, ale sa nekonalo? Vtedy boli nálady aké boli, vieme, že Slováci chceli vlastný štát. Václav Klaus na margo rokov 89 až 93 povedal, že nešlo o to, aby sa ľudia mali lepšie, išlo len o zmenu systému. Klaus s partiou na jednej strane, Mečiar so svojou na druhej dobre vedeli, že rabovačka pôjde ľahšie pod sólo zástavami. Dav dostal svoju kosť a všetci boli spokojní. Ing. Ladislav Zelinka, autor iniciatívy za obnovenie federácie túži po ďalších slučkách? Nestačí mu federácia EÚ? Ibaže by si robil zálusk na eurofondy, ktoré Slovensko vraj tradične nedokáže čerpať. Mimochodom, mediálnym prieskumom, ktoré sú uvedené v článku, vôbec neverím.


Lenka: "My sme sa rozisli v dobrom a mame sa radi a to je fajn."


Presne tak. Boli sme príkladom aj pre iných. Napríklad nápisy na múroch v Belgicku " Flámi a Valóni - rozíďme sa v pokoji, ako to spravili Česi a Slováci", hovorili jasnou rečou.
anaste # NyjeQoga34
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-03-16 16:18:55 4e63f25d
Uz nikdy viacej s Cechmi, neverte im. Od zaciatku Cesko-Slovenska nas iba klamali a podradzali. 1918 vzniklo Cesko-Slovensko. Vo februari 1920 zmenili Cesko-Slovensko na Ceskoslovensko. Pocas prvych 20 rokov nam zatvorili na Slovensku 686 podnikov a vela z nich previezli do Ciech. Pocas prvej republiky Cesi otvorene hovorili ze Slovensko bude ich kolonia. Brali administrativnu pracu na Slovensku a Slovakom vraveli: NELZE VYHOVETI. 6. oktobra 1938 sme ziskali autonomiu a 14. marca 1939 sme sa oslobodili od Cechov a vznikol nadherny Slovensky stat. Vsetko sme dokazali robit aj bez Cechov. Na konci vojny, ceski a zidovski komunisti ktori sa zachranili na Slovensku urobili vojensky puc proti Slovenskej republike., takzvane povstanie. Zas nas donutili zit s Cechmi a pred celym svetom nas nazyvali Cechoslovakmi a nie Slovakmi.Po vojne v 1946 boli posledne slobodne volby kde Cesi ako jediny narod na svete si dobrovolne zvolil komunizmus a rozsirili tento cesky teror na Slovensko. V 50 rokoch ceski komunisti davali vesat alebo uvaznit slovenskych komunistov ktori sa aspon ciastocne snazili vzdorovat ceskemu utlaku na Slovensku. Aj Husak bol vo vazeni 10 rokov. Cesi chceli Slovakov asimilovat . V 1960 roku nam Cesi odstranili nas historicky Slovensky znak dvojkriz na troch kopcoch. Rusi prisli v 1968 roku. Od roku 1969 sa aspon na papieri pisalo Ceska a Slovenska socialisticka republika a hlavne mesto Slovenska sa stala Bratislava. V marci 1992 ked sa rozhodovalo o nazve krajiny tak Cesi vraveli ze budu pisat Ceskoslovensko a my Slovaci ze si mozeme pisat Cesko-Slovensko. Slovaci stale si chcete dat plut do tvare od Cechov? Som stastny ze 1. januara 1993 sme konecne prestali zit s Cechmi v jednej krajine. Stale tu mame slovenskych zapredancov ktori tu rozpravaju o spoluziti Cechov a Slovakov. Ja vam dam na to odpoved. Nielen ze s Cechmi nechcem zit v jednej krajine, ja by som bol rad keby vznikla Moravska Republika a nas sused by boli Moravania a nie Cesi. Od roku 1984 zijem v zahranici. Ked bolo EXPO vo Vancouveri 1986 tak slovenska Lucnica bola prezentova ako ceska Lucnica. Potom sa moj kamarat stazoval tak to prepisali ako ceskoslovenska Lucnica. Tako, my Slovaci sme boli vsade prezentovani vo svete. Vsetko z Cesko-Slovenska bolo ceske. UZ NIKDY VIACEJ S CECHMI.
Tu si pozrite ako stale Cesi pisu v Kanade ak je nieco spolocne so Slovakmi. Aj 22 rokov bez nich stale pisu Ceskoslovenska veda.......
http://www.svu-e
dmonton.org/

A tu su noviny ktore vychadzaju v Toronte ako Ceskoslovenske noviny.
http://www.zpravy.org/

Co si myslite ze keby aj vzniklo Cesko-Slovensko ako dlho by to vydrzalo s pomlckou? No velmi dlho nie. A zas by sme boli vo svete prezentovani ako Cesi. Neverte im, vsetko co podpisali nikdy nedodrzali, stale pouzivaju cesko-slovensku zastavu, cesko-slovenske znaky, CSAD, CSA.
UZ NIKDY VIACEJ S CECHMI.

Palo # WageVuna77
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-03-16 16:44:37 464f554c
Ja mam cechov rad ja chcem byt s cechmi ich brat) polityka vas rozhadala ci ekonomika ci co) nevidite si na spicku nosa )ked je teraz vsetko rozkradnute nadavate na cechov ) neviete si priznat voje chybi ) brat brata nepozna ) vivat cesko slovensko )))
janko hrasko # SuxiHoxe49
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-16 18:08:34 55edea0d
Hrasok, ved mozes byt brat, to neznamena, ze musis s bratom byvat cely zivot v jednom dome...

Posledným hviezdnym obdobím česko-slovenských vzťahov bol disent proti komunistickému režimu. Najskôr začal rozporne. Po víťazstve Demokratickej strany vo voľbách 1946 na Slovensku aj českí nekomunistickí poslanci Národného zhromaždenia uverili, že Demokratická strana pripravuje rozdelenie republiky. Komunisti šírili túto fámu, aby oslabili Demokratickú stranu na Slovensku. Priamy útok proti Demokratickej strane sa začal v septembri 1947 začatím trestného stíhania proti jej poslancom v Ná­rodnom zhromaždení Jozefovi Kempnému a Mikulášovi Bugárovi. Vtedy aj českí nekomunistickí poslanci, vrátane Milady Horákovej, hlasovali za pozbavenie oboch slovenských poslancov imunity. O pár mesiacov, po februári 1948 väčšina z nich putovala do ­väzení a niektorí na popraviská. V komu­nis­tických väzniciach 50. rokov však už akékoľvek rozpory medzi slovenskými a čes­kými väzňami zanikli. V jáchymovských baniach, v Leopoldove, vo Valdiciach a v ďal­ších väzniciach sa naučili rešpektovať názory jeden druhého.


Toto všetko sa zmenilo v novembri 1989. Komunizmus padol paradoxne ako posledné, hoci negatívne pojivo Slovákov a Čechov. Začala nová kapitola politického zápasu .


V prostredí slobodných médií bolo na Slovensku očividné, že noví českí politici Slovensku nerozumejú. Václav ­Havel na­vštívil krátko po svojom zvolení za prezidenta Bratislavu. Bolo to nepísanou povinnosťou každého nového prezidenta republiky. V kto­romsi prejave akoby mimochodom sa vy­ja­dril o bratislavskej štvrti Petržalka – ošklivom panelákovom sídlisku – ako o „krá­likárni“. Vecne to bola pravda. Ale 200 tisíc ľudí bývajúcich v Petržalke to vnímalo ako urážku.


Trochu neskôr začala tzv. pomlčková vojna. Pomlčková vojna sa skončila remízou, keď v Čechách bolo možné používať názov bez pomlčky a na Slovensku s polmčkou. Ešte raz Václav Havel. V r. 1991 počas návštevy v Bratislave ­išiel vedome na námestie Slovenského národného povstania práve v dobe, keď tam bola manifestácia nacionalistov. Podľa očakávania to skončilo útokmi na Václava Havla, ktorého musela chrániť ochranka. Slovensku to prinieslo zlé titulky v českej a svetovej tlači. Keby však v rovnakom období Václav Havel navštívil podobné zhromaždenie napríklad Sládkových republikánov v Prahe, zažil by útoky na seba rovnaké alebo ešte horšie. Na Sládkove zhromaždenie v Prahe samozrejme Václav Havel nešiel.


V nových politických a spoločenských podmienkach preto zákonite začali rozhovory o prebudovaní republiky, ako sa tomu vtedy hovorilo, „o no­vom štátoprávnom usporiadaní“. Neskôr sa zasadnutia slovenskej a českej politickej reprezentácie konali na rôznych hradoch a zámkoch a v iných reprezentačných priestoroch a v médiách dostali skôr hanlivé označenie „putovanie po hradoch a zámkoch“.


Rokovania k ničomu neviedli, a tak dali nepriamo legitimitu dohode Vladimíra Mečiara a Václava Klausa z r. 1992 – už po ďalších voľbách – o rozdelení republiky.
Na českej strane sa od samotného vzniku republiky živili názory o doplácaní na Slovensko.


Po Novembri 1989 každá česká národná vláda venovala pozornosť prerozdeľovaniu peňazí cez fede­rálny rozpočet do slovenského rozpočtu. V čes­kej ľudovej rétorike sa hovorilo o peňazovode z Čiech na Slovensko. Tento problém sa objavil už na prvom stretnutí slovenskej a českej vlády v apríli 1990 na zámku v Lnářoch. Bol to samozrejme oprávnený záujem z českej strany. Tento záujem z českej strany vyústil do tendencie hospodárenia republiky na princípe „každý za své“. Slovensko síce tento princíp nezdôrazňovalo, čo bolo pochopiteľné, ale v princípe opäť nebolo proti nemu. Tam však dochádzalo ku koncepčnému rozporu medzi ekonomickým modelom existencie Československa a jeho štátoprávnym vyjadrením


Česká strana v rokovaniach požadovala štátoprávne federáciu, ale ekonomický model ­republiky sa viac alebo menej blížil konfederácii. Pokiaľ však slovenská strana použila slovo konfederácia, vyvolalo to jednohlasný odpor na českej strane.


Na českej strane prejavil pochopenie pre takúto koncepciu Petr Pithart. Ale jeho slová o „dvojdomku“ mu priniesli taktiež iba kritiku a prispeli k jeho dočasnému vytlačeniu z českej politiky.
Na slovenskej aj českej strane voľby vyniesli do vlády politickú garnitúru, ktorá z rôznych dôvodov videla rozdelenie republiky ako schodnejšiu alternatívu. V každom prípade to bola jednoduchšia ­alternatíva ako komplikovaná kombinácia rozdeľovania a integrácie zároveň. Tak došlo v r. 1992 po voľbách k dohode o rozdelení republiky a vzniku samostatného Slovenska a samostatnej Českej republiky. Ľahkosť, s akou došlo k rozdeleniu republiky v r. 1992, svedčí o tom, že vnútorné väzby republiky boli naozaj slabé.


Nakoniec sa ukazuje, že ani vzájomné vzťahy medzi Slovenskom a Českom ako štátmi ani medzi Slovákmi a Čechmi ako národmi rozdelením republiky neutrpeli. Vzťahy medzi Čechmi a Slovákmi sú dnes lepšie, ako boli kedykoľvek za trvania spoločnej republiky. Slovensko a Česko ako štáty nemajú medzi sebou žiadne závažné problémy. Celkom pochopiteľne, ak sú v Bratislave a Prahe ideovo podobné vlády, spolupráca je užšia, ak sú rôzne, spolupráca je o niečo nižšia, ale stále dobrá. Na Slovensku bol rešpekt voči Čechám vždy vysoký. Ako veľmi potešiteľný jav registrujem, že podľa zhodných údajov z rôznych českých zdrojov rešpekt v Čechách voči Slovensku od rozdelenia republiky stúpol.


Historickým prahom pre slovenskú štátnosť sú vzťahy s Ma­ďarskom. Tie sa v súčasnosti musia taktiež riadiť pravidlami Európskej únie, ale historické zákonitosti si nájdu formu uplatnenia v každom období. Koniec koncov v takej alebo onakej podobe sa slovensko-maďarské problémy prejavovali od začiatku. Počnúc r. 1991, keď sa Maďarsko pokúsilo zamedziť v dokončení priehrady Gabčíkovo. Slovensko zatiaľ zvláda maďarskú nostalgiu po minulosti dobre. Zvládnutie maďarskej výzvy v slovenskej politike bude však základnou skúškou slovenskej štátnej životaschopnosti.


Iný ­aspekt geopolitického posunu je azda ešte ­významnejší. Česká spoločnosť po celé svoje dejiny patrila jednoznačne k Zá­padu. Dej­iny slovenskej geopolitickej voľby sú veľmi krátke, ale aj tak nie sú to voľby jednoznačnej príslušnosti k Západu. Celé 19. storočie hral východný vektor dôležitú úlohu v politickom uvažovaní slovenskej inteligencie. 20. storočie ovplyvnil zápas medzi komunizmom a demokraciou, ale s určitým prekvapením som sa nedávno dočítal, že dokonca Andrej Hlinka, katolícky kňaz a vodca konzervatívnej strany na Slovensku, sa dobrovoľne naučil po rusky. Zdá sa, že samostatná Česká republika ešte viac prehlbuje svoju západnú voľbu. Nasvedčuje tomu napríklad rozhodnutie postaviť na svojom území americkú radarovú základňu. Naproti tomu na Slovensku sú prítomné a hlasno počuteľné hlasy propagujúce východnú voľ­bu, proruskú. Za daného pomeru síl v Euró­pe tieto hlasy samozrejme nevolajú po ­odtrhnutí sa Slovenska od Západu a pri­mknutí sa k Rusku


Prípadná snaha Američanov o vybudovanie podobnej základne na Slovensku, akú budujú v Čechách, by sa pravdepodobne na Slovensku stretla s väč­ším odporom.


Po rozdelení republiky a vstupe do Európskej únie Slovensko a Česko majú v sume viac hlasov v európskych orgánoch (parlament, Rada), než by malo Československo ako celok. Ide o to, aby svoje hlasy nepoužívali proti sebe aspoň v dôležitých otázkach, ale aby ich používali spoločne.
Samostatné Slovensko a samostatná Česká republiky vykazujú po všetkých stránkach lepšie parametre, ako vykazovali v rámci Československa. Dokonca aj medaily na športových šampionátoch a olympiádach získavame v súhrne viac, ako získavalo Československo. Vo vlastných národných štátoch vyvinuli oba národy väčšiu silu, než prejavovali v spoločnom štáte. Nie je to prekvapujúce. Štát je najvyššou formou existencie národa a štát vytvára pre národ najlepšie rozvojové podmienky. Ak však budeme túto väčšiu silu používať proti sebe, bude to ­na­opak predstavovať naše vlastné väčšie oslabenie, než predstavovali podmienky v Česko­slovensku. Naučiť sa používať náš väčší potenciál súladne, čiže spojenecky, to je najväčšia výzva, ktorá stojí pred oboma národmi v budúcnosti.
http://www.listy.cz/archiv.php?cislo=076
&clanek=060711LenkaB # LyroKomo25
-
 71% ( 11 people voted )
+
2015-03-16 18:28:03 509a8ea9
Určite Lenka B .. máte pravdu:Vy vážne ste zaťažená láskou k blížnemu ...len . Veď to sa nedá merať. ja cítim lásku k národu, ... nezabijem ho.. ale po papuli mu dám.. som ˇšťasný keď vidím niekoho sa tešíť zo súčastného stavu diania... ale musí byť tvorcom šťastia , lásky a nielen čakať...že príde... Máte to mylné...v zreteli.. A "bojovanie " o suverenitu... áno... ale to sú systémy 150 rokov staré ..vyprodukované "národnostným bojom " a citovo mimoriadne podfarbené.. Keď sa spieva USA hymna dávajú si ruky na srdcia... a pritom , alebo suverejny Slovenský štát .. po svojom vzniku 1938--- jeho predstaviteľ sám vo svojom rozhodnutí ---láskavo žehnal zbrane---určené proti Slovanom naším ...bratom...jedinečné...nikto sa "v láske" nepustil .do bratov...len..iníííííííííí. To nebolo poplatnícke , ani vazalské...to bolo Vami ponímanou ..LÁSKOU... Ste sa dostala do polohy ...inej... Nechápete veci.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-16 18:46:12 58d4289b
A každý "dišpurz" byy biii mal býť kritický kladne alebo záporne..Lenka B...súhlasíte? Ak súhlasíte teda zhodnotenie súčastného stavu je jedná vec, kritické pohľady je vec druhá , analýza stavu je vec tretia,, a hlavné je navrh stavu, systému, postupnosi.... ako nepriaznivý stav riešíť / rozumne, neosobne /,"mimo--ríťne"/ Hlavou.. A glorifikovanie istých citových ../.ach je láskavejšie niekoho zastreliť ako podrezať...či cirkevnými hodnostármi vy maslenými "božiemi mukami.." upálením..či zodratím z kože.... Ale mám Vás rád --znalca Nemčiny, .. národovca,, až na ..znávrhy... cieľovosť.../ A tých Turkov potúrčených Nemcov je tam "cíti5,/
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-16 20:20:40 58d4289b
My sme tak nasraty --aj v našej .. krčmičke ..oni tí naši Čehy" robia sebe.. Majstrovsva sveta --v hokeju..teho roku . A náááááám " ukradli" z Popradu .., naších LEVOF tam het do PRAHOCH a pošli.. A toten Slovan ach..šak bodaj kto ich "vyrafal" Dajte na moje slova nikda se lepši hokej nebude bavic ked MY Podtatraci "nevyrafeme" naších Čehoch.. v lige spoločnej a ked už ne , ta dachto muší buc vinovatý.. a dostane po pisku a hotovo...lepši buli-- Ta ne.. // Ajik rumu jim dame do čaju po hokeju ..bo čo ..znaju tyš bavic.../
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-16 20:41:33 58d4289b
Rafael
Evolúcia väčšinou príde na pretras, pri tých biblických témach ;)

meldo # FajuSuba76
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-16 21:46:32 c35b0691
ja som za vytvorenie CeskoSlovenskeho Imperia ;)
kaktus # GosyLebu71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-16 22:30:43 5864aab7
akože druhá rímska ríša? Na čele imperátor Fico a nosatý Kaliňák v úlohe Brutusa ...

Klopi - aj ja vás mám rada - a s tými Turkami ste úplne mimo, pri mojich názoroch na islamizáciu si myslíte, že sa začlením do tureckej komunity a začnem nosiť burku? :) Nejaké kritické pohľady som predostrela, naopak, vy ste reagoval nejasnými emocionálnymi úvahami a vyjadrovaním sa ku mne osobne ;)

LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-16 23:23:04 58d7436a
Jednoznačne rozpad pomohol obom.
Pekne a stručne povedané komu pomáha vŕtatať do starých hriechov :-)
Kto je v obraze to pochopí ihneď, že to je tak.
A ešte odkaz tým, ktorý sa stále hrnú nás kdesi napchať - či na východ, či na západ, juh alebo sever.
Bozajte ma. Ja si myslím, že to môžeme dokázať aj sami. Len musíme počúvať a vysvetlovať a učiť našich ľudí o tom, že nemusíme byť nikoho vazalmi. A to či slováci, či češi.
ono ak sa Rusi, či Amici (za obe stany kľudne dosaď sionistov) rozhodnú, že je čas nás poslať na smetisko dejín tak nám nepomôže ani keď sa spojíme bárs aj z Džingischánom.
Ale vyzerá to tak, že banda z pozývacieho listu podporiť boje na Ukraine a ich šéfovia a šéfovia (z Wall Streetu) ich šéfov to už majú rozmyslené.
Sme ozaj tak sprostí, že znova skočíme na tie ich drísty? Nemám ilúzie o súčasných tínejdžroch (bude im to trvať zopár rokov pokiaľ pochopia), ale tí starší by už mohli mať toľko rozumu aby dokázali pochopiť aká hra sa tu hrá.

Hockenberry # NogaWyji14
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-03-16 23:31:38 3ec5f340
Pepe–Osožili znamená získať úžitok, istú hodnotu, ktorá chýbala, alebo jej bývalo nedostatok, ale sa pridala, v danom prípade príspevkom dobrovoľným niekoho iného. Týkajúca sa iba rozhodnutia darcu, nie je dedičná, nie je územne stanovená, aby sa ktokoľvek k daru hlásil, akoby ho poskytol sám a vyžadoval vďaku.
Isteže ti je pravda fuk, ty máš radšej výplody komunistického školstva, ktoré ti vytiahlo hrebienok.
Vysvetľovať dejiny neprísluší niekomu, kto o sebe napíše, že je závislý na dovoze. Závislý, politicko korektne nazvaný lenivec, nedokážuci si vytvoriť pre vlastné potreby to, čo sa mu nedostáva, dokonca z vlastnej lenivosti obviní druhých.
Odkedy Morava bola slovenská, aj keď ani mnou neboli presne popísané hranice tej Moravy? Od úplného počiatku nového sveta. Od prerozdelenia sveta. Boh pod babylonskou vežou stvoriac tváre, jazyky vyslal osídliť celý svet. Aj Indoeurópanov, najbližších príbuzných. Rasovo blízky, aj keď indoeurópske jazyky sú jazykovou skupinou, nemajú spoločný prajazyk. Slová, ktoré sa vyskytujú v mnohých indoeurópskych jazykoch by predpokladali prvotnú formu a postupné odčleňovanie, ale evolucionizmus od indojazyka nie je správny. Gramatika svedčí o opaku, zvláštne gramatické kategórie a koncovky boli dané už na začiatku, neprebiehal zápas o ich presadenie.
Do Európy došli slovansky hovoriace rodiny. Odchod Abraháma z chaldejského úru znamenal zrod Hebrejov, príchod znamená rovnakú udalosť aj pre územie Moravy. Obyvateľstvo a jeho jazyk si žil úplne voľne a prirodzene, nijaká česká paveda ho neznepokojovala. Ešte sa nenašli mindrákovia, ktorí svoju nedostatočnosť v mnohých oblastiach kompenzujú priraďovaním sa do kolektívu rovnako postihnutých babrákov, čo im dodáva sebavedomie.
Slovenská Morava alebo moravské Slovensko znamená to isté. Morava je aj meno rieky, aj územia od rieky, aj ľudu od územia, alebo rieky. Ten ľud rozprával po slovensky. My Sloveni, prostý čad. Noviny sa písali, ešte aj v 20. storočí s podtitulom pre Moravské Slovensko a Uhorské Slovensko. Aj Nemci počas vojny uznávali túto skutočnosť, aj keď ju využili po svojom. Jazykom na Morave bola slovenčina, aj keď sa postupne dovalila aj čeština, až násilím zvíťazila.
Podstatné, že rozprávali spoločným jazykom, samých seba alebo ostatní ich nazývali rôzne, čo neoprávňuje nikoho popierať ich jazykovú jednotu. Sloveni nemajú jedno meno.
Ak pepíkovia Slovenov prekladajú ako Slovanov (neforemnú masu, ktorou môže byť ktokoľvek), alebo objavivšiu sa novšiu evolučnú verziu slovienov, tak ich zámer je čisto nenávistný voči pravde. Zlomyseľnosť nie je veda.
Niekto neinformovaní predpokladá, že ak Moravou sa nazýva aj územie dnes, a to je počeštené a zboľševizované. Z toho vyplýva úplne logicky, že každý obyvateľ Moravy bol v každom čase a na každom kúsku zeme český boľševik.
Morava je počeštená, teda akékoľvek deje na Morave sú české? Pre malých ľudí istotne, on je na takýchto báchorkách mimoriadne zainteresovaní, pravda ho oberá o ním ulúpené, preto kope. Ak slovensky rozprávajúci na Morave by zabral územie slovenské v Panónii, tak z dôvodu súčasného počeštenia Moravy a ústredia zaberajúceho tam sa nachádzajúceho znamená, že dnešný český šovinista v Brne bol toho iniciátorom?
Toľko obľúbené spojenie veľká Morava, má skôr význam mohutná Morava, ale vtedajšia, dávna, nie česká, ani boľševická. Slovenské ústredie bývalo na Morave, ktorá žiaľ bola počeštená, preto si každý pepíček šovinistický namýšľa, že ak vymaže slovenský jazyk v minulosti aj na Morave, potom nebude on sám vymazaný z Božej knihy večného života. Klamte zlodeji bez ostychu, ráno, večer a miesto pozdravu, aspoň moju pravdu pomstí diablova zlosť ešte urputnejšie. Ja som pokojný, pretože na strane pravdy je nielen Boh, ale aj diabli, ktorí boli takisto účastníkmi dejín, nie iba sledovateľmi z koruny stromu. Nie je nádherné mať takých mocných spojencov?
Rozprávalo sa slovensky dovtedy, kým sa neobjavil jazyk, ktorým bola nahradená, kým sa nescentralizovalo, nevykosilo a neurčilo aký jazyk má byť jediným možným, aj smerom do minulosti.

Melchisedech # NekiJequ84
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-03-16 23:34:11 5f6679a9
určite nie. Stačilo hesla dejte mi lidi a já to udelám.
stigd # LybySuli20
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-03-17 13:57:10 c35b0bb0
Nebojte se, doufám, že Češi už nikdy v historii nebudou tak blbí, aby si pověsili na krk národ příživníků a zrádců. Howg.
Petr Skalsky # FineMana56
-
 42% ( 2 people voted )
+
2015-03-17 18:23:32 5f55f07a
Tak. Berme to ako dôstojné zakončenie celkove iracionálnej témy...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 62% ( 3 people voted )
+
2015-03-17 19:31:13 bc7b649f
Normalny ludia tu nevypisuju blbosti ale sa pripravuju na ww3)))
janko hrasko # SuxiHoxe49
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-03-17 20:29:35 55edea81
To je somarina Slovenská Republika má vyšší ekonomický rast!
Peter Novak # DigiQihy47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-05-10 13:51:38 5a4010df

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
štyr   deväť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.1423 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made