Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Oběd zdarma neexistuje


Oběd zdarma neexistuje

Ekonom a nositel Nobelovy ceny Milton Friedman je chronicky známý popularizací výroku, že "oběd zdarma neexistuje". Podívejme se na aplikaci tohoto postulátu v praxi.

Pohádka pro (a)sociální demokraty

Milé děti a neznalí, ale naivní socialističtí jedinci, dnes si povíme něco o socialistickém daňovém systému a daňových úlevách. Nebojte se toho názvu, vysvětlíme si to tak, že tomu bude každý rozumět.

Žilo, bylo 10 pánů, kteří spolu chodili každý den do restaurace na oběd. Za oběd měli pokaždé zaplatit dohromady přesně 1 000 korun.

Pánové se dohodli na tom, že se na té tisícovce budou podílet tak, jak platí daně. Takže první čtyři, ti nejchudší, neplatili nic. Pátý zaplatil 10 korun, šestý 30 korun, sedmý 70 korun, osmý 120 korun, devátý 180 korun a desátý, ten nejbohatší, 590 korun. Takhle to šlo celé roky a nikdo si nestěžoval.

Až jednou hostinský přišel s tím, že jim dá slevu a bude po nich chtít každý den za oběd jen 800 korun místo 1 000, protože jsou to stálí zákazníci.

To bylo od něho moc hezké. Jak si ale rozdělit těch ušetřených 200 korun?

Kdyby každý z deseti pánů platil o 20 korun méně, prvních pět pánů by dokonce dostávalo peníze za to, že chodí na oběd. Hostinský jim navrhl se o úsporu podělit tak, v jakém poměru platí za oběd. Vzal si papír a tužku a začal počítat.

Vyšlo mu toto: Pátý pán už nebude muset platit nic, stejně jako první čtyři, takže 100 % úspora. Šestý bude platit 20 korun, místo 30, ušetří 33 %. Sedmý bude platit 50 místo 70 korun, ušetří 28 %. Osmý pán zaplatí 90 místo 120 korun a ušetří 25 %. Devátý zaplatí 140 místo 180 korun, takže ušetří 22 %. Desátý pán, nejbohatší, bude platit 490 místo 590 korun. Úspora 16 %. Každý z těch šesti na tom bude lépe než předtím, a ti první čtyři mohou i nadále jíst zadarmo.

Jak se ale vzápětí ukázalo, velké nadšení ten návrh nevyvolal.

"Takže já z těch 200 korun dostanu jen 10?", křičel šestý pán, ukázal na desátého, nejbohatšího, a pokračoval: "A tenhleten dostane hned 100!"

"To je pravda!", křičel pátý pán, "Já ušetřím jen 10 korun, ale on desetkrát víc!"

"Opravdu!", přidal se sedmý, "takže jemu stovku a mně jen dvacku?!"

Rozkřičeli se i první čtyři pánové: "A my nedostaneme vůbec nic? Jak k tomu přijdeme? Zase jsou na tom nejhůř ti nejchudší, jako vždycky!"

A všech devět se vrhlo na toho desátého a ztloukli ho.

Příštího dne se desátý pán u oběda neobjevil. Nijak jim to nevadilo, prostě si sedli a jedli bez něho. Když ale došlo k placení, zjistili zajímavou věc: Všichni dohromady neměli ani na polovinu sumy, kterou zrovna projedli.

A pokud mezitím neumřeli hlady, tak se tomu diví dodnes.

A takhle, milé děti, funguje dnešní český daňový systém. Pokud dojde k daňové úlevě, mají z toho nejvíc ti nejbohatší. Pokud by ale museli platit příliš, může se stát, že se příští den u našeho stolu neobjeví.

Ve Švýcarsku, v Karibiku a i jinde na světě je spousta pěkných restaurací.

Hádanka jako prémie: Proč mají ČSSD a KSČM dohromady nejvíc hlasů? (Na Slovensku Smer čiastočne pseudo-pravica.)

Odpověď: Protože jejich voliči reprezentují především pány č. 1 4.Author: Pavel Kempny # HytuKuhe79
Slovensko2016-04-2229
-
 50% ( 8 people voted )
+
Tento pribeh ma logiku. Az na to, ze v Cechach a na Slovensku je najbohatsi z panov casto priamo zodpovedny za to, ze ti ostatni (MY) su chudobni. A dokaze este obchadzat platenie dani. Ich ukradnuty majetok je treba vyvlastnit a rozdelit medzi ostatnych... A potom mozu ist do inych restauracii na zapad, ako im na to ostane :o)

Sergey SK # CehoBumu29
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-04-24 17:11:13 5b7f6b07
No prosim admin, na kieho boha sem vesias taketo vtakoviny z praveho prostoru...? To je ta sloboda slova...? Pravyprostor.cz, mises.cz, hayek.sk, iness.sk, jedna vacsia demagogicka zumpa ako druha, naco je dobre od nich preberat tie slabomyselne kydy...? Ak ma niekto zaujem o citanie kydov, tak pojde priamo do ich zdroja, nie...?

Toto nazyvas dolezitymi informaciami...? Dolezitymi pre koho...? Maximalne tak pre dostojnika oddelenia propagandy z americkej ambasady a zopar tu denne oxidujucich posahancov... Pre normalnych ludi urcite nie...

Mal si tu mnozstvo normalnych diskutujucich schopnych mysliet, ktori sa sem roky pokusali davat naozaj dobre, informacne hodnotne clanky, ale tie si tu nikdy nepustil... Okrem toho ich odtialto tie dve hviezdy tvojho fora (Monika a Lenka), ktore som spomenul vo svojom predchadzajucom prispevku, prakticky uspesne vystvali... Ved to tu takmer cely minuly rok vdaka nim vyzeralo ako na uzavretom oddeleni psychiatrie... Tupe clanky a pod nimi neutichajuca stvava kampan dvoch tych dvoch kreatur, za obcasnej ucasti o liecenie si vlastnych komplexov pokusajucich sa uboziakov... Skvele forum...

Aka je informacna hodnota dristu uctovnika Friedmana, ze neexistuje obed zadarmo...? Nulova...!

Kazdy normalny clovek totiz vie, ze neexistuje nic zadarmo... Zadarmo nevznikol ani vesmir, ani nasa slnecna sustava, ani nasa planeta, zadarmo nevyrastie ani jablko na jabloni, zadarmo nebude plavat ani ryba v rieke a zadarmo sa nenarodi ani jeden clovek... Nemusime byt schopni tomu vsetkemu priradit konkretnu monetarnu hodnotu, ale aj tak sa nic zadarmo neudeje, na vsetko je totiz potrebna minimalne nejaka energia, aj na myslenie...

V normalnej spolocnosti a v normalnom hospodarskom systeme, vsak existuje spravodlive delenie ziskov a z toho aj urcite pre jdnotlivca vyplyvajuce vyhody, za ktore nemusi platit priamo zo svojho zarobku... Toto sa samozrejme v liberalnom kapitalizme, ktory bol vzdy totalitou kapitalu, rajom pre niekolkych "vyvolenych" a gulagom pre vsetkych ostatnych, ale samozrejme nema nikdy sancu udiat...

Z informacie, ze neexistuje obed zadarmo, moze byt nadseny akurat nejaky blbec... Pocitas s tym, ze na tvoje forum budu chodit len blbci... Mas forum pre blbcov, pre mentalne neadekvatnych...?

Obsah tvojho fora, ako aj tvoja cenzura, totiz nic ine nenaznacuju...

V sucasnosti realne prebieha priprava na 3. sv vojnu... Ano, aj dnes... Americania int5eznivne pracuju na tom, aby zatiahli RF do ozbrojeneho konfliktu... Kde na tvojom fore je o tom jediny clanok...? Toto sa v spravach naozaj nedozvies a ked sa o tom v nich raz dozvies, budes uz mat v rukach povolavaci rozkaz... Ale co tam nejaka svetova vojna, nie...? Treba sirit vysinutu propagandu, pokusajuca sa totalitu kapitalu sustavne malovat v ruzovych farbach, to sa dnes pocita...

Mozes mi aspon prezradit, kto ti plati za prevadzkovanie tohto jednosmerneho propagandistickeho hnojiska...?


vcielka maja # DyseHuca10
-
 58% ( 14 people voted )
+
2016-04-24 18:00:14 3e75608a
To, že obed zdarma (ani nič iné) neexistuje, je jasné snáď každému rozumne uvažujúcemu človeku (ekonóm nie je podmienkou), ak to nie je náhodou mozog prežratý typickou boľševickou závisťou a propagandou. Dokiaľ domnelí páni z príkladu mali nastavený štandardný režim, fungovalo to. Problém nastal až nápadom zľavy. Toto je však uzavretý modelový príklad, ktorý nezohľadňuje trh ako celok. Potom by to bolo možné, pretože o tú zľavu na žranici by stúpla cenovo iná služba či komodita a v konečnom dôsledku by sa systém stabilizoval. Tak to funguje i v normálnej praxi - ľudia sa vrhnú po cielenej zľave a unikne im úmerné zdraženie inej komodity. Tak to má byť. A teraz, pre lepšie pochopenie, pánom z príkladu priraďme sociálne postavenie - prvý bol dobrovoľne nezamestnaný, druhý boľševická socka (viď. revúcky trapezoid, lol!), druhý a tretí bežný manuál, piaty živnostník, potom úspešnejší a úspešnejší podnikateľ a ten desiaty, ak vám to uľahodí, tak veľkokapitalista. Povšimnite si a zapíšte dobre za uchále, že bez toho desiateho to nefungovalo... Príklad poukazuje i na to, prečo minulý režim vytváral dlhy prežieraním budúcnosti až to nezvládol a aký nebezpečný trend vytvára vláda, ktorá rozdáva balíčky svojim a garantuje vláčiky zdarma. Mimochodom, neschopnosťou boľševikovi vlatnou sama umožnila nenávidenému súkromníkovi konkurenčný vstup na koľajnice. Teraz som úprimne zvedavý, koľko neokomunistických trtkov bude nad článkom mudrovať na svoj obraz. Budú to predovšetkým páni z rozsahu 1 až 4, ako v závere poznamenáva autor? Ja na záver len dodám, že ako obvykle sa pobavím na revúckom trapezovi, lol, a najdlhší traktát rutinne preskočím.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 59% ( 19 people voted )
+
2016-04-24 18:39:26 d405c1fd
Pán Friedman bol istým spôsobom " Východniar": Jeho rétorika je poznačená HISTORICKOU SNAHOU NÁVRATU do " faterlandu.."...židovsko..chazarského.Ak by sa nejednalo o peniaze ale o "kile zlata" TAK ten príklad by dostal inéé rozmery . Obchod by sa nejednal o "platidlách" ale o rýchlosti obratu...Tam je ten "Friedmanovský havo" zakopaný a Nobel ceny..ktorá sa etablovala na báze nafty z Baku a peňazi Rock..Rod..."fieler"...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-04-24 19:20:38 58d4289b
Vdedel som už keď som to formuloval, že sa súdruh v tom sociálne-spoločenskom rebríčku spozná hneď na začiatku.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 2 people voted )
+
2016-04-24 19:31:26 d405c1fd
Teda ..Pandamonium36..Už ste sa dostatočne "prezentoval " ak .. "znehodnotiteľ ..náboženských ..i bývalorežimových .."vierovyznaní" . A na "poli" istých Vaších spoluvyznávačoch ,,máte.. "krédo" Zostáva len otázka ....ako hovorí tu kdesi aj admín 63..".neserte si v obývačke".. asi máte na viac ...než ...."kopať do materníc...kedysi...a dnešné Revúcké.." veď ani tá maternica ani tá Revúca...za to.. nie je ..oné izé../momochodom aj gramaticko--učiteľské--Vaše..aj odborne "zdatné" riešenia Vám absentujú v prejave ..Platia tie naháňania LENIVYĆH KAPROV. A patrony --slepé...sú ešte.../otázniky mi admín .."fuguje"/
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-04-24 19:40:01 58d4289b
loading...
Pravdu máš, Knocky... už to tu nie také živé ako kedysi... I tá kopnutá sa dávno zdekovala. Obsahová prázdnota... Naháňam už len toho lenivého revúckeho socialistického kapra... a kopem podpriemerného klauna s červenou hviezdou na rypáku... Bieda, bieda...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-04-24 19:51:10 d405c1fd
sa mi pači jak na diskusii pod člankom trafene husy gagaju

ropas # RutiQajo58
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-04-24 20:09:37 b2124ad2
Áno, áno, presne na tie husi som bol zvedavý, ako som poznamenal vyššie. A nezaprú sa veru na svoj obraz! I tie príslovia a ľudové porekadlá bezo zvyšku naplnili. Gágajú ako trafené husi..., keby aspoň vyčkali času ako hus klasu..., takto sa tomu iba rozumejú ako husi do piva... No, veď ja som s nimi našťastie husi nepásol, lol...!

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-04-24 20:45:17 d405c1fd
Jaj, Gejza, ty starý manipulátorský špecialista, ešte sa ti nezunovalo to strašenie vojnou ? Keď by aj dáka bola, tak len ako reakcia na akcie vzdušných pod.ebávačov veľkého kombinátora z Kremla v blízkosti hraníc cudzích štátov.

FcKensie # HegaNojy80
-
 42% ( 2 people voted )
+
2016-04-24 20:49:40 59ad0b0a
FcKensie

Dobre, porozpravas mi o tom cez vysielacku, ked budes sediet niekde v zakope na Ukrajinskej hranici so vzduchovkou na kolenach a cakat na liberalne humanitarne bombardovanie... :-DDD


humanitarny bombarder # QykeMusa22
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-04-24 21:39:50 3e75608a
Maciak, neprehanas to nahodou so samopluskovanim svojho dristu...? Chces 150 minusiek...? :-DDD

Debil, napise keketinu a vypluskuje si ju... Ach maciak, maciak, si ty ale poriadny curak... :-DDD


humanitarny bombarder # QykeMusa22
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-04-24 21:42:48 3e75608a
Davo,

tak ma uz konecne pocuvni a prestan reagovat na miestnych imbecilov maciaka a tie dve "katolicke" kreatury... Zmen si nick a vyjadruj sa vyhradne k clankom, imbecilov ti doporucujem ani necitat... Nerozumies, ze toto je ich jedina forma "zabavy" a to nielen vo virualnom svete, ale aj v ich realnych zivotoch...?

Pre nich je nahorsim moznym trestom, ak su ignorovani... Z toho dovodu tu cele dni trcia a casto pisu za nejaku fiktivnu skupinu a nie za seba, aby v sebe vyvolavali pocit, ze niekam patria, ze niekto o ich nazory vobec stoji... Vo svojich realnych zivotoch vsak s najvacsou pravdepodobnostou nikam nepatria a kazdy sa od nich drzi zdaleka, aj clenovia ich rodin, svoju vysinutost totiz ani pri najvacsej snahe ukryt nedokazu...

Nerozumies, ze aj ak by si napisal veldielo, za ktore by ti bola udelena Nobelova cena, maciak by ti aj vtedy napisal, ze si debilom, lebo jeho hlboky pocit menejcennosti ho nuti si sustavne na niekom dvihat sebavedomie, co vo svojom realnom zivote nema na kom robit a na tebe si ho infantilnymi komentarmi dviha len preto, ze na neho reagujes...? On tu nikdy nic ine ani nerobil, vzdy produkoval len infantilne komentare na niekoho adresu...

A co sa tych dvoch exotiek tyka, tie maju presne tu istu motivaciu... Monika je objektivne vysinutou osobou s nekontrolovatelnou potrebou si na niekom sustavne dvihat sebavedomie... Kucharka Lenka sa nepokusa si dvihat sebavedomie, ona je totiz tak neuveritelne tupa, ze je na svoju tupost dokonca hrda... Z jej tuposti logicky vyplyva aj jej skodoradostnost... Pre nu je najvacsim potesenim vidiet, ze sa jej niekomu podarilo ublizit... To je to jej krestanske, nevadi, ze moja koza nezdochla, ale nech rychlo podochnu vsetky kozy mojich susedov a pripadne im aj zhoria domy, ci ako je to po krestansky...? :-DDD

Pozri ako pekne ti blbeckovia funguju, presne podla sablony... Monika sa teraz posrala a zaliezla, lebo nevie co z toho nakoniec bude...? Kucharka Lenka je tupa ako tago, tak ta este pred svopjim zalezenim rychlo potvrdila moje slova o jej prinose pre toto forum a maciak sa rychlo ponahlal napisat nieco "zmysluplne", aby takto "vyvratil" moje zhodnotenie jeho osoby...

Napisal sice totalnu kravinu, ale rychlo si ju aj vypluskoval... Tito blbci totiz ziju v presvedceni, ze ak sa sami vypluskuju, tak akakolvek nimi napisana volovina sa automaticky stava slovom bozim... :-DDD

Toto chovanie sa je znakom maximalneho stupna ich paniky, lebo ziaden z nich by zablokovanie ich adminom neprezil... Inu zabavu totiz vo svojich zivotoch nemaju, vsetko co maju je len sedenie na tomto fore a brizganie... to je cely ich spolocensky zivot...

Maciak bol kedysi zastrceny v mojej riti tak hlboko, ze mu z nej ledva trcali podosvy... Pluskoval moje prispevky ako najaty... V mojej riti bol vtedy tak isto zastrceny aj Piko... Nezaujimalo ma to az do momentu, kedy sa maciak okrem vecneho kydania na nabozenstvo nezacal miesat aj do komentovania tem, o ktorych nema ani ponatia, skoncil pravdepodobne len nejaky ideologicky rychlokurz mladeho udernika liberalneho kapitalizmu a mozno nejaku "hlbokymi ideologickymi myslienkami" napchatu farebnu brozurku, z ktorej cerpal tie jeho uchvatne myslitelske skvosty... Chvilku som to toleroval, ale zacal pisat coraz vacsie dristy, tak som ho musel uzemnit... Odvtedy sa s tym nemoze vyrovnat...

Piko je od maciaka o trosku tupsi a jeho som si z riti po case vytiahol z trosku inych dovodov... Princip je ale vzdy rovnaky... Blbec sa k tebe alebo bude snazit prilepit, aby si takto vo vlatnych ociach "zvysil" svoju prestiz, alebo bude na teba okamzite utocit a utocit bude o to intenzivnejsie, cim viac inych blbcov sa k nemu v utoceni na teba prida... Ak mu umoznis sa k sebe prilepit, alebo on bude mat aspon pocit, ze sa mu k tebe prilepit podarilo, lebo zhodou nahod mate na cokolvek rovnaky nazor, ani to nezabrani jeho buducim utokom na teba... Blbec totiz po nejakom case zacne mat problem so svojim pocitom menejcennosti pri tebe... Bude sa najprv snazit z teba nejako "vyzmykat" uznanie jeho intelektualnej rovnocennosti s tebou a neskor dokonca aj jeho intelektualnej nadradenosti... Toho sa ale od teba nikdy nedocka, preco by si v nom mal predsa vyvolavat takuto falosnu iluziu...? A vtedy nastupi jeho kydanie na teba...

Toto som ti napisal preto, aby ti bolo absolutne jasne, ze nech sa uz tvoj pribeh stretu s blbcom zacne akokolvek, vzdy sa skonci uplne rovnako... Blbec bude za tebou vytrvalo lozit do kazdeho vlakna a kydat na teba, az pokial ho nezacnes kompletne ignorovat... Ani vtedy s lozenim za tebou neprestane okamzite, ale ak na neho neprestanes reagovat, tak s tym lozenim za tebou a kydanim na teba neprestane nikdy...

Uz ti to nebudem opakovat, urob ako chces, ale ak budes na nich dalej reagovat, tak sa potom nediv, ze tu budes vecne mazany... Oni sa uz o to postaraju... Opakujem, zmen si nick, lebo nick Davo bude admin odteraz mazat pravidelne, to je take jeho hobby a pis len k clankom, na blbcov nereaguj, nielen na tych troch spomenutych, ale na ziadnych a je ich tu viac...


vcielka maja # DyseHuca10
-
 60% ( 5 people voted )
+
2016-04-24 21:47:29 3e75608a
Maciak sa vypluskoval sam, na to mozes vziat jed, pluskovanie a minuskovanie to je tu jeho oficialnym sportom... Kasli na neho, nic mu nevyvracaj, prestan ho citat a zmen si nick, aspon na nejaky cas, vyssie som ti uz vsetko napisal...


vcielka maja # DyseHuca10
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-04-24 22:41:33 3e75608a
no tak Davo...

tak už konečne počúvni toho sračkológa alias včielku maju a venuj mu pozornosť... nevidíš, ako urputne sa o ňu usiluje...? od chvíle, čo si sem vstúpil, sa neúnavne snaží zaujať ťa... dúfa, že v tebe konečne získa priateľa... možno aj niečo viac.... nie je to zvláštne, ako zároveň nenávidí ženy? ;) vlastne to začína byť už viac než jasné... od chvíle, čo zbadal tvoje namakané rameno, sem napísal už celý román. tak konečne pochop, že si ťa túži získať... vidí reálnu šancu.....si tu totiž jediný, čo ešte nevie, s kým má dočinenia :DDD

pozri, ako ti roztúžene šepká:

WILL YOU MARRY ME??

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 2 people voted )
+
2016-04-24 23:09:48 5f69ce4b
Komu vadí Friedman? Etatistom, preto všetky húsky na špagátiku svorne zagágali. Lisa22, sexuálna orientácia je v rámci včielky nepodstatná, ale v rámci sexu-ológa je možno priamou definíciou etatistu a jemu podobných. Možno sa takto prejavuje obeť pravidelného zneužívania alebo iných komplikovanejších sociálnych vzťahov a vzhľadom na tieto zážitky a traumy si vypestuje svoju dogmatickú a totalitnú identitu. V takom prípade by bol viac na mieste súcit a určité pochopenie.
ML # DojyTude32
-
 50% ( 2 people voted )
+
2016-04-25 00:16:13 55edeac9
Hm, na ukr. hraniciach ? Vari len nemáš na mysli obranné zákopy na ich SK/UKR úseku proti kolektívne dovolenkujúcim príslušníkom ozbrojených síl RF ?
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-04-25 08:09:30 59ad0b0a
Dav, len kľudne bojuj proti hyenám, len prosím ťa nechci zavádzať socializmus a vládu jednej strany. Pochop už konečne, že to slovo je signálne a vyvoláva priam pavlovovské reflexy (niekto začne slintať a niekoho napína na zvracanie). Hovor radšej o sociálnej spravodlivosti, je to omnoho realistickejšie a aj s väčším potenciálom pre konsenzus. Zváž prosím ťa, že echtovný revolučný socializmus na SK má cca. 0,12 %-nú podporu. Viď volebný výsledok VZDORU.
FcKensie # HegaNojy80
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-04-25 09:07:21 59ad0b0a
FcKensie

Velmi sa ti ospravedlnujem za moje neumyselne geograficke dezorientovanie ta... Mal som samozrejme na mysli hranicu UKR/RF a zakopy plne americanmi tam nasackovanych, na odpis predurcenych, "menejcennych" spojencov, ktori budu mat za ulohu svojimi telami a vzduchovkami spomalit ofenzivu tankov RF, braniacich svoju krajinu, po jej napadnuti americanmi... :)

Inac za cely tvoj druhy prispevok a hlavne za prejav racionality vo vete:

"Pochop už konečne, že to slovo (socializmus) je signálne a vyvoláva priam pavlovovské reflexy (niekto začne slintať a niekoho napína na zvracanie)."

ti dnes slavnostne udelejum bronzovy odznak maleho bolsevika... :)

Pis ako rozumny clovek aj dalej a jedneho dna sa odo mna urcite dockas aj platinoveho odznaku velkeho bolsevika... :)


humanitarny bombarder # QykeMusa22
-
 57% ( 4 people voted )
+
2016-04-25 11:00:06 3e75608a
Á propos, hnutie Vzdor a jeho volebný výsledok. Ľudia môžu snívať, v tom im nikto nebráni, ale aspoň s rozumom. V tomto prípade ho aspoň osvedčili, rovnako ako aj pri KDH.


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-04-25 11:28:24 d425402c
Bolsevicky mnau mnau a este rozumnejsie sa ludia zachovali v pripade odovzdania svojich hlasov HZDS (0%)... Daleko vyraznejsi vysledok, ako v pripade KDH, nie...? :-DDD

Tvoj duce, bolsevicky neomarxisticky komunista Voloda Meciar, musel byt z toho urcite nadseny... :-DDD

Ku ktorej bolsevickej neomarxistickej komunistickej strane si momentalne prilepany...? Mam totiz pocit, ze ta uz nechcela ani strana prechadzajucich sa a ani strana slovenskych inseminatorov...? A Marian tiez urcite vyzaduje od clenov jeho strany aspon nejaku fyzicku zdatnost, ktoru ty nemas, takze si pravdepodobne prvykrat v zivote nestrannikom...?

Rozmyslal si o zalozeni si vlastnej strany...? V parlamente uz mame obycajnych ludi, tak by si to mohol skusit so stranou liptovsko mikulasskych debilov, alebo nejakou podobnou... A ak by si si ju zalozil sam, mozno by ta z nej uz aspon nikto nevykopol...? :-DDD

Porozmyslaj, opat by si mal sacncu sa stat "stalym" clenom volebnej komisie za svoju stranu... Uz si sice raz tym "stalym" clenom volebnej komisioe podla vlastnych slov bol, ale vyzraz "staly", ma v politickej pluralite asi odlisny vyznam, ako vo svete normalnych ludi...? :-DDDhumanitarny bombarder # QykeMusa22
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-04-25 12:08:45 3e75608a
:-}}
d # GehuQywa66
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-04-25 14:43:05 55edeac4
Vzduchovky ? Hm, a vieš, že možno ani netrieskaš voloviny ? Taký silný koncentrát humoru by mohol odrovnať aj tú najodhodlanejšiu protiofenzívu. Časť mužstva paralyzovaná od smiechu, časť by skonala na prasknutú bránicu. Ešte diabolskejší variant by mohol byť, vzduchovky v rukách našich homosexuálov v sandálikoch a slušivých dúhových maskáčoch.FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-04-26 09:14:40 59ad0b0a
Ved presne s tym americania pocitaju... Co myslis, preco americka ambasada u nas sponzoruje pridove pochody pupusov...? Prva obranna linia Slovaci so vzduchovkami a druha duhovi pupusi s duhovymi mavatkami... Momentalne americania este tvrdo pracuju na vytvoreni tretej... Uz je udajne na svete prva transgender macka... Tretia obranna linia bude vytvorena z LGBT duhovych trangender maciciek a tu uz urcite ruske tanky nedokazu prelomit... :-DDD

A na tomto je aj nazorne vidiet, ako velmi si nas nasi liberalni vojenski spojenci cenia... V ich ociach sme len dve priecky pod tulavymi trangender mackami, takze o svoju buducnost sa naozaj nemusime vobec bat... :-DDD


humanitarny bombarder # QykeMusa22
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-04-26 11:00:27 3e75608a
Problem vidim v tom,ze v tej prvej linii budu nabuchani chalani nad sedemdesiat rokov. Lebo mladi sa poseru a zacnu ich bolet hlavy uz ked sa postavia pred odvodovu komisiu. Cize ti nemozu .

4 percentnej mensine by zas boli porusene obcianske a ludske prava,ti vypadavaju tiez.

Takze to vidim na tie moderne macky a nas devetdesiatnikov. Ale aspon sa ulavi statu ohladom dochodkov.

A hned som vetsi optimista co sa tyka buducnosti.:}

vysmiaty dochodca # DiqyXigi13
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-04-26 11:47:35 55edea12
Je presne po obede a Ja som sa najedol za darmo a ešte ma pozvali na večeru-tak aké sú tu reči že vraj neexistuje obed za darmo-iba beton kapitalista-demagog blb-tomu neverí-škoda ho! Dobrú chuť! Ďakujem !
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-04-26 12:52:54 58d4285f
Co vam to uz nacisto drbe s tym socializmom ? Ja potrebujem plac, emocie, socialne pripady pre svoj karierny rast. Na chudakoch sa najlepsie filantropuje a este lepsie na ich detoch.

Vilo Rozboril # TatoGako02
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-04-26 16:43:14 6da3ea02
Co myslis, preco americka ambasada u nas sponzoruje pridove pochody pupusov...?
Reakcia: Za komunizmu nadherne oslavy prace na ktore sa tesili aj male deti, alebo uzasne lampionove sprievody, ktore vycarovali nejednemu decku radost na tvari a za kapitalizmu oblizujuci sa chlapi na namestiach, alebo vyfetovany Mihaly s Chmelarom a dalsou luzou.


Vilo Rozboril # TatoGako02
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-04-26 16:49:34 6da3ea02
Nie je tu niekto v exekucii ? Potrebujem zvysit popularitu. Polutujeme, vcitime sa a hlavne natocime.

Vilo Rozboril # TatoGako02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-04-26 16:54:06 6da3ea02

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
päť   jede
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0952 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo