Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

ODLUKA ŠPORTU OD ŠTÁTU


ODLUKA ŠPORTU OD ŠTÁTU

Pred nedávnom sme mali na našom facebooku nemilosrdný flamewar. Pod linkom na článok, v ktorom lyžiar Adam Žampa požaduje od slovenského daňového poplatníka zaplatiť zálohu na ubytovanie, sme načrtli jeden extrémny návrh. Oddelenie športu od štátu. A diskusia vybuchla ako muničný sklad strážený notorickým fajčiarom.

Celá táto téma je podľa mňa dostatočne sexy, aby sme jej venovali plnohodnotný článok a vysvetlili náš postoj.

Problém. Občan platí dane. Suma prostriedkov, ktoré si síce človek poctivo zarobí, ale sa s nimi nakoniec musí pod hrozbou uväznenia rozlúčiť, sa za posledných sto rokov výrazne navýšila. Pretože štát má pri pľundrovaní konta bežných občanov relevantné argumenty. Sú to slobodné mamičky, sociálne vylúčené mnohodetné rodiny, nezamestnaní, starí, chorí a opustení ľudia. Ťažko sa argumentuje, keď politici vyťahujú z rukáva takéto esá. Aj preto zdanenie strednej triedy dnes výrazne presiahlo 50%.

A potom príde realita. Zo spoločného sa skladáme na ubytovanie Adama Žampu priamo pod svahom. Ak toto nie je prerozdeľovanie finančných prostriedkov od chudobných k bohatým a zdravým, tak potom už neviem.

Štát na zdôvodnenie financovania športu používa dva základné argumenty. Prvý z nich sa týka radových občanov. Fyzická aktivita zlepšuje zdravotný stav populácie. Ten druhý súvisí s reprezentáciou krajiny v zahraničí. Úspechy našich športovcov vraj šíria dobré meno našej krajiny za hranicami.

Rozoberme si najprv ten prvý dôvod.

Každý, kto už bol v lete na bratislavskej hrádzi alebo v malokarpatských lesoch, v zime v Jasnej, či na zamrznutých jazerách, vie, že Slováci športujú. Možno nie tak, ako na západe, ale situácia sa zlepšuje. A čuduj sa svete, Slováci športujú za vlastné.

Ak by sme teda odstrihli šport od štátu, na športovanie verejnosti by to nemalo v podstate žiadny vplyv. Dokonca si dovolím tvrdiť, ak o sumu ušetrenú za štátne športovanie znížme aj dane, tak máme potenciál pre akceleráciu fyzickej aktivity. Bežnému občanovi jednoducho ostane viac prostriedkov, ktoré môže minúť. Napríklad aj na športovanie.

Je tu ešte jeden efekt, na ktorý netreba pri odštátnení športu zabudnúť. Súkromné financovanie má tú blahodárnu vlastnosť, že sa náklady porovnávajú s dosiahnutým výsledkom. Preto napríklad vytrvalostné behanie zažíva v dnešnej dobe taký boom. Človek si za smiešnu sumu (sto euro za tenisky) dokáže splniť svoj malý športový sen (zabehnúť maratón). Stačí sa pozrieť, ako každú jar beh Devín Bratislava praská vo švíkoch, pretože sa zase raz prihlásilo viac bežcov ako minule.

Existuje síce v národe hlboko zakorenená predstava, že každý má bohom zoslané právo robiť ľubovoľný šport, ktorý sa mu zapáči. A to bez ohľadu na fakt, že si ho dotyčný nemôže dovoliť. Ak sa ešte náhodou prejaví náznak talentu, tak má spoločnosť pomaly povinnosť takýmto detvákom zábavu sponzorovať. Tak my na tejto stránke si to nemyslíme.

Ľudia sa musia uspokojiť so Škodovkou, keď im peňaženka nestačí na Mercedes. Rovnako by im mal stačiť futbal na školáku, keď nemajú na hokejovú výstroj a hodiny na ľade. Ak si samozrejme nenájdu niekoho, kto je ochotný do potenciálneho talentu dobrovoľne investovať.

Tento jav brať do úvahy vzťah nákladov a výnosov zo športovania považujem za jednu z najdôležitejších pozitívnych vlastností súkromného financovania športovej aktivity.

Naopak štátny šport funguje na úplne opačnom princípe. Úradníci nemíňajú vlastné peniaze a ako dobre vieme, z cudzieho krv netečie. Premrštené náklady sa preto kombinujú s neistým výsledkom a neefektivitou. Len si spomeňme na výstavbu bratislavského zimáku.

A ako je to s reprezentovaním Slovenska prostredníctvom športových úspechov?

Tu si treba naliať čistého vína. Musíme si priznať, že bronzová medaila v akrobatickom lyžovaní z rakúskeho Kreischbergu má len veľmi obmedzený potenciál šíriť dobré meno našej malej vlasti. Ak niečo môže zarezonovať vo svetovej verejnosti, tak sú to úspechy športovcov v sledovaných športoch. Priemerný Kanaďan registruje Slovensko cez Hossu s Gáboríkom, Angličan pozná Škrteľa a Francúz si pod Slovenskom predstaví Sagana.

Všetci títo športovci fungujú v súkromnom sektore. A platení sú kráľovsky. Tlačiť do nich ďalšie peniaze z verejných zdrojov je zbytočné a v podstate zvrátene. Už len z toho dôvodu, že sa tu masa priemerne zarábajúcich skladá na pár milionárov.

Ak teda odštátnenie športu neovplyvní fyzickú aktivitu laickej verejnosti, ani výkladnú skriňu slovenskej telovýchovy, komu môže uškodiť?

Sú to športovci, ktorí súťažia v disciplínach, ktoré nie sú dostatočne populárne, aby pritiahli pozornosť súkromných zdrojov. To je prípad zlatej bane každej slovenskej letnej olympiády vodného slalomu. Alebo v populárnych odvetviach nedosahujú špičkovú výkonnosť. Tu treba spomenúť snaživého Adama.

Je pravdepodobné, že bez štátnej podpory by mal Mišo Martikán o pár problémov naviac. Podľa mňa by sa svojmu športu venoval aj naďalej, len by musel náklady prispôsobiť novej realite. Možno by sa nikdy nedostal na olympijskú úroveň. Ste ochotní riskovať, že Slovensko nedonesie z Ria žiadnu zlatú medailu? My, na tejto stránke áno.

Samozrejme si uvedomujeme, že existujú ľudia, ktorí považujú olympiádu bez zlata za národnú tragédiu (aj keď po Londýne, sa s tým museli vyrovnať). Ale rovnako nájdeme relevantné množstvo ľudí, ktorí by svoje dane radšej ako v športe videli v kultúre. Iní by zase chceli z verejných zdrojov podporovať financovanie cirkvi. A v konečnom dôsledku sú nespokojní všetci.

Dovolím si tvrdiť, že ak by sme dokázali uvedené "koníčky" odštátniť a popri tom adekvátne znížiť dane, tak by sa nám všetkým ľahšie dýchalo.Author: Andrej Fandak # RyfyDora76
Slovensko2015-02-1716
-
 78% ( 22 people voted )
+
clanok som cely necital, ale v principe suhlasim. je hlupe, aby sa tisice ludi pozeralo a podporovalo par milionarov, ktori su pre spolocnost uzitocni akurat v duchu hesla "chlieb a hry". navyse vyvolava to v cloveku negativne emocie v podobe nezdraveho superenia a nenavisti voci superom.
Fero # LifuRoru61
-
 68% ( 9 people voted )
+
2015-02-18 09:39:27 d9777929
Nakoniec stat ostane celkom sám. Fico a par mlandravych ateistov ... :)
LenkaB # LyroKomo25
-
 56% ( 8 people voted )
+
2015-02-18 09:55:57 509a8db8
Šport podporuje tú nezdravú súťaživosť ľudí. Je to len masová zábava, kde sú na dejisku robotníci, zvaní športovci. Pritom šport sponzorujú spoločnosti, ktoré sú proti zdraviu, Malboro, corgoň, West, McDonald's a podobne. hlavne ten kolektívny šport, či futbal alebo hokej sú najväčším vyplachovačom mozgu a odvádzajú pozornosť od problémov, všetkých problémov. Profesionálny šport nemá vyššiu úroveň ako nejaká dedinská športová udalosť. Je to podvod, lotéria, továreň na primitívnych fanúšikov. Veľa športov ani nemá iný zmysel.
VypIta placacka # CevePyli42
-
 67% ( 5 people voted )
+
2015-02-18 10:21:00 5f66bbab
Niečo na tom bude to kolektívne vyplachovanie športom. Zrejme preto to tak aj podvedome cítim a práve preto nikdy nepozerám to pobehovanie po trávniku (tzv. futbal) či korčuľovanie a so zahnutými palicami naháňanie gumy. (hovoria tomu hokej) Preto nikdy neviem, kedy sú o tom majstrovstvá, nezaujíma ma to, nesledujem to, nerozčuľujem sa nad výsledkami, nemám na aute zástavku-trepotalku ako klaun. Len v úžase sledujem, ako to dvíha tlak všetkým okolo, ako o tom vášnivo diskutujú a navyše míňajú peniaze na hazardné odhady výsledkov. Vtedy jediný sedím v bare chrbtom k televízoru a rozmýšľam nad malosťou ostatných. Aký je medzi nami rozdiel - oni hlcú bezvýznamnú zábavu a ja presne takto výsledky volieb. Ibaže tie hýbu spoločnosťou a nie nejaké pukom obúchané gebule korčuľujúce krížom-krážom po ľade! Keby ma to, čisto teoreticky zaujímalo, prečítam si výsledok a nemusím strácať čas 2 hodiny pred obrazovkou. Ešte i ten monoskop je zaujímavejší, pretože tam aspoň každý element má svoj presný význam. Šport by mal byť iba zábavka jednotlivcov, úzkeho kruhu nadšencov a nie biznis.


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 67% ( 5 people voted )
+
2015-02-18 11:09:08 d425402c
Ja som nikdy nechapala, ked muzi okolo mna hypnotizovali loptu/puk na obrazovke a ked po hodine cakania padla konecne do sietky, tak zrukli az cloveka heklo. Pozeram ze na dolezitom sa schadza uplne ina vzorka :)
LenkaB # LyroKomo25
-
 53% ( 9 people voted )
+
2015-02-18 11:34:10 509a8db8
FC, teraz to len bude voda na mlyn pomocnému ikváčovi orgána! Táto postupnosť príspevkov ho zaručene zamestná vypotením ďalšieho siahodlhého a prázdneho traktátu.


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 63% ( 9 people voted )
+
2015-02-18 11:47:42 d425402c
loading...
Nízko hodnotený príspevok


Bujak # LinoQodi71
-
 36% ( 15 people voted )
+
2015-02-18 11:48:03 3ec5e27c
Ajhľa, starý zasíkaný 3ec5e27c z Košíc sa našiel! Už sa čestne hanbíš za svoje pôvodné meno? A v ktorom hospici si doteraz hnil?


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 65% ( 7 people voted )
+
2015-02-18 12:06:04 d425402c
Myslim, ze teraz uz definitivne planuje nasu svatbu a pracuje na rozpise metalovych koncertov a nedelnych omsi, ktore budeme spolocne navstevovat v exceli :)

Inac MC, pozeram, ze aj ty tu mas celkom slusny fanklub z domova dochodcov :))

LenkaB # LyroKomo25
-
 67% ( 8 people voted )
+
2015-02-18 12:06:18 509a8db8
No, domnieval som sa, že 3ec5e27c je už dávno v jame...
-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 65% ( 7 people voted )
+
2015-02-18 12:18:15 d425402c
ďalej si je treba uvedomiť že vrcholový šport v dnešnej odobe nie je nič iné ako korupcia. Má ďaleko od nejakej reprezentácie národa alebo štátu, kto má viac ten kúpi najlepších hráčov, Nórsko bárs aj z Burkina Faso, Austrália bárs aj z grónska... je to nanajvýš reprezentácia movitosti majiteľov klubov ale nie národa.
A ani nespomínam futbalových fanúšikov, zver v ľudskej podobe ktorá má so športom spoločné menej ako zdravý rozum s genderovými štúdiami :D
(Nemám nič proti rekreačnému športu na udržanie si kondície ani proti zdravej súťaži v športe-to aby bolo jasné)

General Guderian # TyroMury04
-
 62% ( 3 people voted )
+
2015-02-18 16:28:24 55e4d202
Článok otvoril (aspoň pre mňa) zaujímavú oblasť. Keďže - ako som už naznačil - ma šport apriori nezaujíma, nepoznám ani zákulisné situácie a ani nevyhľadávam pikantné klebety z akéhokoľvek zdroja. Okrajovo som však začul v médiách sem tam nejaké aféry, obvykle úplatkárske, ktoré sa tiahnu od vrcholového športu nadol. Princíp fungovania vrcholového športu a jeho pokriveného významu naznačil už vyššie Herr general od Panzerwaffe. Počul som, že sa to vraj tiahne až do treťotriednej dedinskej ligy, že to už nie je o tom, ako sa kedysi v nedeľu popoludní ľudia zišli pri miestnej udalosti. Korupcia je už aj tam. Kto by to kedysi povedal, kto by to povedal...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 63% ( 9 people voted )
+
2015-02-18 16:59:39 bc7b649f
Súhlasím s článkom, s príspevkom nadomnou a tentokrát aj s capkom...
Vadí mi, že u nás sa za šport považuje futbal a hokej. Pritom sú to hry. V správach sa dozviete iba výsledky x-tej ligy a zväčša rovnaké výhovorky prečo hento, alebo toto... Ja si štartovné na maratónoch platím sám a taktiež platím bazén mojim deťom. Preto nevidím dôvod, aby boli z mojich daní podporovaní nejakí hráči hier, ktoré ma vôbec nezaujímajú.
meldo # FajuSuba76
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-02-18 18:12:14 3ec5f340
s článkem naprosto souhlasím a určitě v tom nehraje roli má ůdajná závist
Smradlav Havel # NysiWeha19
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-18 20:29:41 5e716d6e
Pripajam sa aj ja svojim mohutnym onym, pohrdanim organizovaneho behu za loptou, ktory ma uz dopredu urceny(rozumej zaplateny podla predbezneho zratania stavok v loterii) vysledok.
Takisto som presvedceny o nutnosti zakazat loteriu, herne a kasina, odstraneni automatov z krciem a barov a zruseni internetovych pokrovych stranok.
Je to secko len oj.eb na ludi.
ALE ludia to chcu, nuz preto tu toto secko mame vcetne institucionalizovanych umyvariek vnutornej casti lebiek(citaj kostolov) a legalizovanej mafie(citaj statu) s jej uderkami(citaj s fizlami).
Strach a zavist su totiz stale dve najprevladajucejsie emocie obyvatelstva nasho matrixu.

lolo # TinuPoku32
-
 54% ( 3 people voted )
+
2015-02-19 19:39:15 55a203f6
Odluka problém nevyrieši. Keďže neexistuje žiadna "daň za šport," prachy by sa proste preflákali inde.
Takto aspoň časť z nich ide do ako tak prospešných vecí.


ahs # BipaGyfo17
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-02-21 21:49:04 b228e171

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tri   sedem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Učí školstvo korupcii?


 Učí školstvo korupcii?
„Áno, školstvo má chyby, ale v prvom rade má chyby celá spoločnosť… Skorumpovaní politici, sudcovia, prokurátori, polícia, bankstri, „vrcholoví“ manažéri – nie my uč...
Amerika mě uchvátila, Rusko byla jedna velká hrůza
Indovia investujú do Bitcoinu
Školstvo bez rovnováhy citu a rozumu

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0336 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo