Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Nóri varujú: Vystúpenie Veľkej Británie z EÚ sa Britom páčiť nebude


Nóri varujú: Vystúpenie Veľkej Británie z EÚ sa Britom páčiť nebude

Prípadné vystúpenie Veľkej Británie z EÚ sa vraj Britom v konečnom dôsledku vôbec nemusí páčiť. Ani tým, ktorí by za vystúpenie Veľkej Británie z EÚ skutočne hlasovali. Táto zlá správa od nórskej premiérky Erny Solberg určite

Britov nepoteší. No ako upozorňujú skúsení, nebyť členom Európskej únie nie je až také výhodné, ako by sa mohlo zdať. Dôvody, prečo premiérka Nórska neodporúča Britom zahlasovať za vystúpenie Veľkej Británie z EÚ, prezradila v rozhovore pre Politico.

Cena za "nečlenstvo" v EÚ je privysoká

Erna Solberg upozorňuje, že Nóri platia vysokú cenu za to, že nie sú pri jednom stole s členskými štátmi, keď sa prejednávajú ďalšie rozhodnutia Európskej únie.

Preto sa podľa nej Britom vystúpenie Veľkej Británie z EÚ nebude páčiť.

Nóri sú od roku 1994 členmi Európskeho hospodárskeho priestoru. To im garantuje voľný prístup k vnútornému trhu Európskej únie, a teda voľný pohyb služieb, tovarov a pracovných síl medzi Nórskom a EÚ. Cena za tento "luxus" je však privysoká. Nóri museli prijať veľké množstvo európskej legislatívy, bez toho, aby na jej tvorbu mali nejaký vplyv.

A to ešte nie je všetko. Nórsko tiež patrí k stálym prispievateľom do európskeho rozpočtu. Len za rok 2015 sa celkové finančné príspevky Nórska vyšplhali na takmer 6 miliónov eur. Vystúpenie Veľkej Británie z EÚ by tak mohlo mať podobný scenár.

Prečo Nórsko vystúpenie Veľkej Británie z EÚ neschvaľuje

Hoci väčšina Nórov nie je členstvu v Európskej únii naklonená a mnoho Britov vníma súčasný vzťah Nórska a EÚ ako potenciálny model v prípade vystúpenia Veľkej Británie z EÚ, Oslo v tom vidí dlhý zoznam nedostatkov.

Ak by sa totiž vystúpenie Veľkej Británie z EÚ stalo realitou, Briti by stratili vplyv v Bruseli, nemohli by sa zúčastňovať na spoločných rokovaniach členských štátov a ak by chceli získať prístup na voľný trh, museli by tak či tak prijať mnohé európske pravidlá.

"Takýto spôsob spojenia bude pre Britov náročný, pretože potom bude rozhodovať Brusel, bez toho, aby mohli Briti do rozhodovacieho procesu zasiahnuť,"

myslí si Nórska premiérka. Oslo má taktiež vlastný dôvod, prečo vystúpenie Veľkej Británie z EÚ neschvaľuje. Nóri sa totiž dlhodobo spoliehajú na snahu londýnskeho voľného trhu udržiavať zasahovanie Európskej únie pod kontrolou. A ako sa bývalý nórsky minister zahraničia Vidar Helgesen vyjadril:

"Je pre nás dôležité, že máme trhovo orientované členské štáty, ktoré sa zameriavajú na obmedzenie regulácií a Briti k nim definitívne patria."

Nórska premiérka sa navyše sťažuje, že Nóri sú často v Bruseli nútení konať ako "lobistická organizácia", čo pri vyjednávaniach nie je vždy zárukou úspechu. Aj to by mal byť pre Britov ďalší argument na zváženie, pre ktorý by za vystúpenie Veľkej Británie z EÚ hlasovať nemali.

Podľa väčšiny dostupných indícií by totiž vystúpenie Veľkej Británie z EÚ mohlo mať pre Britov skôr nepríjemné následky.Author: silvia simekova # WadaVono51
Európa2016-06-198
-
 45% ( 1 people voted )
+
Niekto musí byť prvý - zatiaľ z EU nikto nevystúpil - pokiaľ viem. My ostatní budeme čakať, že aký to bude mať pre britov efekt.
Garfield # VuqyWeqi18
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-06-19 05:44:53 4e621db5
Každopádne ekonomický efekt pre Britov by bol trochu iný, ako pre postsocialistické štáty v stredovýchodnej Európe. Efekty treba merať aj peňaženkami, nielen chvíľkovými prínosmi pre národnú hrdosť, lebo čas, kým by sme sa z toho otriasli dnes nevie nikto zodpovedne odhadnúť. Antiúnioví kriklúni rozhodne nie.
FcKensie # HegaNojy80
-
 45% ( 1 people voted )
+
2016-06-19 10:18:06 59ad0b0a
FcKensie, vravis, ze radsej zivot v koncentraku, ako vo zvrchovanom state...? Pekna liberalna vizia svetlejsich zajtrajskov... :-DDD

Urcite, maloktory vazen vie odhadnut, co na neho caka za branou vazenia a preto je pre neho asi lepsie byt odsudenym na dozivotie, nie...? :-DDD

Prezrad mi len, ty pises pod vplyvom silnych barbituratov...? :-DDD


macko usko # HobyHafu64
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-06-19 12:47:26 c7e3281f
Effendi, keď ja som pod barbiturátmi, tak ty chlasceš celkom iste makový odvar, o ktorom si zrejme myslíš, že je čajík z konzulárneho samovaru na Godrovej, hehe. No po toľkých dávkach zrejme už nebude možné povedať ovečkám pravdu, že hra na zvrchovanosť je iba návnadou reaktivovaných zaslúžilých vumlákov a iných masérov, tohto času v úlohách prokremelských honelníkov s ich manipulatývnym výkladom slobody. Ale neva, zopakujem aj 101. krát, že jediným skutočným aktom zvrchovanosti malého štátu vo východeurópskom priestore je iba hlasovanie o predstavách, že v koho geopoloitickom područí by sa mohlo cítiť coolovejšie. Všetko ostatné potom je už len o technikách čo najdlhšieho udržania zdania zvrchovanosti u tých, ktorým na tom tak veľmi záleží a svojim počtom by mohli byť dôležití v hlasovacej komédii. Samozrejme, kým sa bude dať hlasovať, hehe.

Peňaženky som spomínal preto, lebo ani exaltovaným národovcom by nemalo byť jedno, či sa spájame s tými, ktorým systém zaručuje minimálnu mzdu 1800 E (obrazne), alebo 180 E, aj to len s krajným vypätím. Lebo ľudu je v konečnom dôsledku jedno, či je mačka červená alebo čierna, ona v prvom rade musí vedieť chytať myši. Ako to dosť trefne povedal jeden, už neviem ktorý čínsky vedúci činiteľ.


FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 2 people voted )
+
2016-06-19 21:24:37 59ad0b0a
FcKensie a co sa stalo, ze pravoverny pravicovy liberal ako ty, tu nahle propaguje otroctvo, ako jedinu moznu formu slobody jednotlivca pre Slovakov...? Unikla mi nejaka posledna reforma liberalizmu...? :-DDD

Priznaj sa, nechodis nam ty na Godrovu, v prezleceni za babicku Masenku, napchany barbituratmi, chlastat este aj nas makovy odvar,,,? :-DDD

Zaujimave, za socializmu som bol oznacovany burzoaznym prezitkom, nehodnym zivota v socialistickej spolocnosti a teraz zasa rusofilnym bolsevikom... Kazda spolocnost ma so mnou z nejakeho dovodu zasadny problem... Cim to asi bude...? Zeby ludia naozaj nemali radi pravdu...? :-DDD

Priznavam sa, ze niekedy v 70-tych rokoch som zo ZSSR legalne importoval nefalsovany rusky samovar ultra turbo hifi stereo extreme... Vzdy ked som ho zacal zhavit, tak v celej Petrzalke na 10 minut zhaslo svetlo... Varit v nom makovy odvar mi ale doteraz nikdy nenapadlo... Inspiroval si ma... Idem ho pohladat do pivnice... Ked ti o chvilku na 10 minut zhasne svetlo, daj pokoj isticom, bude to len znamenat, ze som ho nasiel... :-DDD


macko usko # HobyHafu64
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-06-19 22:29:47 c7e3281f
Hmm, treba sa spojit ti ktori si mimo EU - mali by sme vystupit aj my. Cesko-Polsko-Madarsko-Slovensko-Rakúsko Vonku je aj Švajčiarsko a Nóri - a mali by sme si urobiť spoločný trh a vykaslať sa Nemecke euro a ich sprostu politku a obchodovať s Rusmi. EURO = diverzifikacia amerických dlhopisov v nemeckých bankách - ak raz pôjde do hája dolár ide aj EURO a problémy nebude mať len nemecko - ale každý kto platí eurom.

dsaf987 # RopyBito97
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-06-20 23:30:30 b28fdd52
loading...
Hlavne sa nebude pacit tym, co najviac vrieskaju
Hum # SyvuKiso24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-06-22 20:26:16 5f69c3c6
V tejto chvíli je 20 hodín do oficiálneho vyhlásenia výsledku a ja vám hovorím, že o výsledku referenda aj tak rozhodnú hlasy podané last minutes cez Britskú kráľovskú poštu. Pošta je vôbec v poslednom čase pri voľbách veľmi dôležitá. Rakúsko kvôli nej nedávno prišlo o možnosť mať mladého progresívneho prezidenta.
:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-06-23 10:19:26 d425400d

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
deväť   osem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Moslimovia stupňujú požiadavky na české školy: Chceme hidžáby, prestávky na modlenie a modlitebne


Moslimovia stupňujú požiadavky na české školy: Chceme hidžáby, prestávky na modlenie a modlitebne
Moslimská študentka zo Somálska, Ahmednuur Ayan Jamaalová zažalovala strednú zdravotnú školu v Českej republike za to, že jej zakázala nosiť šatku nazývanú hidžáb. Problémy s pož...
Mapování kybernetické války v reálném čase
Hlasovanie Európskeho parlamentu o Bitcoine
Semenárstvo na Slovensku je ohrozené.

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0286 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne