Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Nezvládanie sexuality


Nezvládanie sexuality

Sebaprznenie je problémom mnohých, najmä mladých ľudí, ktorí si s tým nevedia dať rady. Ako príklad uvádzam slová istého mladého dievčaťa:

 

"Neviem si rady a neviem čo mám robiť. Ide o to, že som závislá na sebaukájaní. Ale nikdy predtým som nebola, nemala som s tým najmenší problém. Vôbec ma to ani neťahalo k niečomu takémuto. Bola som šťastná vyrovnaná.

 

Potom som si našla priateľa, ktorý má iné názory na čistotu. Prvé mesiace to bolo ešte v poriadku, ale potom sme zachádzali ďalej a ďalej. K sexu nedošlo, avšak pri bozkávaní a vzájomnom hladení boli na oboch stranách také pocity, ako keby k nemu došlo.

 

A vtedy sa začal môj problém. Prišli výčitky, začala som byť na všetko veľmi citlivá, mala som pocit, že som ďaleko Bohu, k tomu problémy v škole, veľa učiva, ktoré som nevedela zvládať. Nevedela som sa viac sústrediť na prednáškach, lebo som myslela na tie dotyky, takže som do školy chodila aby som si to tam odsedela a tajne sa sebaukájala na wécku cez prestávky a tak..

 

Celý môj život sa začal krútiť okolo toho. Prerástlo to do takej sily, že ma to úplne pohltilo. Mala som skúšky, chytil ma stres kvôli tlakom aj doma i niekoľkým nespraveným skúškam a ja namiesto toho aby som sa učila som to začala robiť. A nemohla som prestať. A potom ešte väčšia depresia.< /p>

 

Vôbec sa neviem z toho dostať. Ja už nechápem, je mi do plaču. Možno keby aspoň nebolo skúškové obdobie. Ale celý deň sedím nad nudným učivom, ktoré ma nebaví a tam to na mňa prichádza.

 

Hanbím sa strašne. Tá závislosť je strašná. Nie som schopná sa kvôli tomu ani učiť. Škola ide dolu vodou, ja idem dolu vodou Som asi príliš citlivá a celú ma to pohltilo. Ako sa tu dá pomôcť?"

 

Na začiatku je potrebné zdôrazniť, že nasledujúce riadky sú určené iba tým, ktorí hoci upadli do neresti sebaprznenia, pociťujú pri tom výčitky svedomia. To znamená, že ich svedomie je ešte živé a neotupené a preto im dáva najavo, že robia niečo škaredého. Niečo človeka nedôstojného. Aj keď ich zlozvyk, do ktorého upadli stále strháva, svedomie ich potom vždy veľmi hryzie a oni by sa veľmi chceli svojho zlozvyku zbaviť.

 

Pre toho, kto takéto veci koná a svedomie ho nehryzie tento text nie je. Ten už totiž citovo a osobnostne otupel do takej miery, že svoj zlozvyk považuje za niečo úplne normálneho.

 

Každý však, kto to tvrdí a nech by sa to snažil podporiť akoukoľvek odbornou argumentáciou je človekom strateným. Nebude sa môcť stať nikdy dedičom kráľovstva nebeského! Jeho dedičmi sa totiž môžu stať iba tí, ktorí sa usilujú napĺňať jeden z najdôležitejších vesmírnych princípov, ktorým je čistota.

 

Čistota a ušľachtilosť! Naplňovanie hodnôt čistoty a ušľachtilosti vo všetkom, čo človek myslí a cíti! I čo hovorí a koná!

 

Aj vzájomný vzťah muža a ženy v tých najintímnejších oblastiach ich spolužitia musí podliehať kritériu čistoty a ušľachtilosti. Tomuto vysokému kritériu musí podliehať celý náš osobný postoj k vlastnej telesnosti a sexualite.

 

Aby však človek dokázal svoju sexualitu úspešne zvládať musí vedieť, že jeho prvoradou povinnosťou je udržiavať čistým svoj osobný vnútorný život. Svoje cítenie a myslenie! Že je povinný bdieť nad tým, aby jeho myšlienky a city boli vždy iba čisté. Aby sa už vo svojom myslení vystríhal všetkého nečistého, nízkeho a zvrhlého. Ak o to bude dbať, nikdy neupadne do telesnej nečistoty, nehodnej dôstojnosti človeka, za ktorú by ho potom muselo hrýzť svedomie.

 

Nič, čo človek činí totiž nemôže začať bez toho, že by tomu nepredchádzalo jeho citové, alebo myšlienkové hnutie. Ak človek, a to najmä mladý človek, upadol do neresti sebaprznenia, muselo tomu nevyhnutne predchádzať zodpovedajúce citové alebo myšlienkové hnutie. Musel sa tým nejakú dobu intenzívne zaoberať vo svojich citoch a myšlienkach. Citovou a myšlienkovou stimuláciou sa čoraz viacej rozpaľoval jeho pud, až všetko napokon vyvrcholilo v čine. V ľudsky nedôstojnom čine sebaprznenia, ktoré sa stalo návykom.

 

Pochopenie procesu vzniku tohto nedôstojného stavu nám však dáva do ruky kľúč k možnosti vyliečenia sa. Tento zlozvyk býva totiž neustále živený vnútorným, citovým a myšlienkovým životom ním postihnutej osoby. Len si dobre všimnite slov onoho dievčaťa v príklade, uvedenom na začiatku. Hovorí, že na to musí neustále myslieť a predstavovať si to. A potom do toho celkom logicky neustále aj upadá.

 

Ak sa však chce zaviť svojho zlozvyku, pre ktorý ju oprávnene hryzie svedomie, musí začať bdieť nad čistotou svojho vnútorného života. Musí sa snažiť vybojovať víťazstvo už na tejto úrovni. Ak sa o to bude snažiť a v tomto tomto úsilí vytrvá, akty sebaprznenia budú čoraz redšie, až napokon celkom ustanú a človek nadobudne svoju pôvodnú vnútornú vyrovnanosť, prameniacu zo znovuobnovenia jeho ľudskej dôstojnosti.

 

Ľudská sexualita je niečo úplne prirodzeného. V hraniciach jej prirodzenosti a ľudskej dôstojnosti ju je ale možné udržať jedine prostredníctvom bdelosti nad nad čistotou a ušľachtilosťou vlastného vnútorného života.

 

Ak však nedbáme na čistotu svojho vnútorného života, ak sa vo svojich citoch a myšlienkach voľne zapodievame vecami nízkymi, nečistými, skazenými a zvrhlými, ak sledujem nevhodné filmy, čítame nevhodné knihy a časopisy, dochádza v určitom zmysle k morálnemu a mravnému rozvratu nášho vnútorného života, čo sa prejaví neprirodzenou zvrátenosťou našich sexuálnych praktík.

 

Uvoľnená morálka súčasnej spoločnosti má doslova deštruktívny vplyv na kvalitu vnútorného života ľudí a táto nekvalita, nízkosť a neušľachtilosť ich vnútra sa potom prejavuje v rôznych sexuálnych úchylkách a v nesprávnom a neušľachtilom postoji k vlastnej sexualite, ktorá sa stáva neprirodzenou. Dokonca i do manželstva sa vnáša množstvo nedôstojných sexuálnych praktík. I telesné spájanie sa ľudí v manželskom a partnerskom vzťahu však má byť čisté a ľudsky dôstojné. A toho je možné dosiahnuť len bdelosťou nad čistotou vlastného vnútorného života. Kde takejto snahy niet preniká nečistota a nízkosť, ktoré poškvrňujú a zneucťujú vzájomné telesné spojenie. A to aj v partnerstve a manželstve.

 

Človek je tým čo myslí a cíti a ako myslí a cíti. Človek je človekom na ľudskej bytosti zodpovedajúcej úrovni jedine tým, že bdie nad čistotou a ušľachtilosťou svojho vnútorného života. Akonáhle však svoj vnútorný život necháva bez ochrany napospas čomukoľvek, akonáhle v sebe živí nízkosť a nečistotu, rýchlo klesá pod úroveň svojej ľudskej dôstojnosti.

 

Klesá tak, že sa stáva nehodným dedičstva kráľovstva nebeského, ktorého brány sú otvorené iba čistote a ušľachtilosti a nepreniknuteľne zatvorené pred nečistotou, nízkosťou, neušľachtilosťou a zvrhlosťou.

 

Zažili ste už niekdy, aké to je zostať stáť pred dverami, ktoré pred vami niekto nechcel otvoriť? Takto beznádejne a zúfalo zostane stáť pred bránou, vedúcou k ďalšiemu životu každý, kto patril k nehanebníkom, smilníkom, cudzoložníkom a sebaprznitelom. Tí sa totiž nikdy nestanú dedičmi kráľovstva nebeského, lebo ich životy sa vzdialili od čistoty a ušľachtilosti.

 Author: Peter Balaz # XafeHiso65
Komentáre2013-10-2132
-
 43% ( 20 people voted )
+
tak to pred tym kralovstvom zostane stat asi kazdy druhy. zaujimal by ma nazor autora, pripadne cirkvi na poluciu.
jumka # HexaPeda03
-
 62% ( 3 people voted )
+
2013-10-21 09:49:38 9ffd6d53
Hľa, čo dokáže so psychikou urobiť parazitický a falošný náboženský egregor!

Bu - bu - búúúúú! Pôjdeš do pekla! Väčšina farárov / aj tí homoši / by ti vedela o tom porozprávať svoje.

jan # PukiKyri51
-
 46% ( 3 people voted )
+
2013-10-21 09:50:05 4e63478e
sexualitu musí asi v živote každý zvládnuť a už len to, že taký element v našich životoch je, je asi znak toho, že je to niečo prirodzené a niečo s čím musí človek pri svojom raste rátať. Teda je to niečo od Boha a asi na niečo to je.
Skôr sa chcem vyjadriť k spôsobu vydierania typického pre každé náboženstvo v snahe manipulovať a vytvárať fanatikov. To, že ak nepôjdeš podľa nami vytýčenej ceste, je znak toho, že pôjdeš do pekla alebo nejak tak.. Každý má na to už iný fiktívny trest. Tento typ vydierania je znak možno ak tak satanizmu, pre ktorý je typické vytvárať bezcitných zombie slúžiacich na určité manipulačné ciele. Mne sa nezdá, že to nemôže byť cesta za Bohom lásky, rovnosti, spolupatričnostio, či rešpektu.
Boha musí každý cítiť vo svojom vnútri. Človeku musí hovoriť jeho svedomie čo chce Boh od neho. Určite to nemôže byť spôsobom vydierania.

Stanislav Jurcisin # LimoGage46
-
 47% ( 5 people voted )
+
2013-10-21 10:01:22 4e6340ba
Škoda, podľa nadpisu to mohol byť zaujímavý a možno i podnetný článok pre pubertiakov s prijateľne výchovným moralistickým posolstvom, kým som nenarazil na to odporné slovo, to hnusné meno na tri písmená, ktoré moderný človek 21. nevyslovuje. Tam som aj s odporom skončil. Nečitateľná kostolná propaganda...
Pandemonium # DaruJete36
-
 65% ( 13 people voted )
+
2013-10-21 10:04:46 d4254012
ahh pain! ja som veril ze ludia co take nieco dokazu vypotit uz vymreli :( nech sa holka vyserie na cele nabozenstvo a nebude riesit dilemu ze robi cosi neciste :D
misko # HasuNyho63
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-21 10:06:04 c33e1039
neboj sa dievčatko, na jednej blane svet nestojí, ani nepadá. nauč sa radšej variť!
Peter # RoduByba06
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-10-21 10:15:39 c350a66f
loading...
Nuz cely clanok mi pripomina dvojdielnu knizocku dojicov koz na Sinajskom poloostrove. V prvej casti sa zobrazuje tzv. spivanost, neciste myslienky a skutky a v druhej casti prichadza zrazu to krasne, ciste, dokonale. Ako keby si autor tu prvu cast vymyslel len kvoli tej druhej casti.
Rafael # BakiQuno09
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-10-21 10:16:19 59ad5d21
aha, prepáč! peter baláž, už chápem prečo sa cítiš nečistá a bozkávala si sa s priateľom!
po takom zážitku by ani mne nebolo všetko jedno. ak sa ti pri sexe zvlečie prezervatív, nemaj strach z otehotnenia, ale ho normálne vyser.

Peter # RoduByba06
-
 62% ( 3 people voted )
+
2013-10-21 10:23:17 c350a66f
montenegro, máš tu novica!
Peter # RoduByba06
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-21 10:25:13 c350a66f
tito mravni p.icibibovia su ozaj zabavni
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-21 10:26:56 59ad5d21
Zaujimal by ma nazor autora na tantru (ak vie co to je)...
Inak clanok povazujem za pravdu DEHONESTOVANU cirkevnym vydieranim.
Sexualita, laska, cistota, duchovno - ano.
Na druhej strane je tu vsak slobodna vola, potreba spoznavat a snad aj pochopit.
Ale tento typek sa tu ide vyhrazat vecnym zatratenim za nieco, o com nema asi ani paru...
meldo # FajuSuba76
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-21 10:51:46 c35b0885
autor nazor nema, prevzal ho z tej xenofobnej prirucky
Rafael # BakiQuno09
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-10-21 11:03:21 59ad5d21
"zaujimal by ma nazor autora, pripadne cirkvi na poluciu"
ak mozem ja, tak je to neciste, ale pracka si s tym hravo poradi :)

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-21 11:44:50 c3929699
ten panbozko je inac riadny zmrd.
naskor da ludom lasku, ktora sa prejavuje tak, ze mlada ma z toho ohen v rozkroku a potom zatvara nebesku branu...

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 4 people voted )
+
2013-10-21 12:19:55 c3929699
Tak ten „Peter Baláž“ to tento krát zoral. Toto je teda blbý článok na entú. Pána farára ani nenapadne, že sexuálna žiadostivosť je otázkou hormónov, dokonca ich prípadného nadbytku a chúďa dievča je čisté v tom, že si to aspoň priznáva ako problém, zatiaľ čo namiesto pochopenia ju tí, čo sa už sami opotrebovali, karhajú. Toto je nielen blbosť, toto je pokrytectvo.
Navyše školy vyučujú lži pomocou nekompetentných učiteľov a nečudo, že mladý človek radšej myslí na sex na prednáškach, ako na predmet takéhoto „vzdelávania“. Kiež by som dnes mal toľko pätákov v banke, koľko študentov denno - denne myslí na sex počas prednášok – je to prirodzená časť dospievania.
Prečo by zato mala byť odsúdená, nie je jasné. Sex je prirodzený každému a nik ho neprejavoval v natoľko patologických formách ako RKC farári. Pedofíliou, sexuálnym zneužívaním chlapcov a mladých mužov a znásilňovaním žien, ktoré sa hanbili k tomu vôbec priznať, že ich farár znásilnil.
Ak vidím farára takto sprosto moralizovať, je mi z toho na zvracanie.
„Peter Baláž“, zalezte do diery a ostaňte v nej, lebo by som nemal silu čítať od Vás viac takýchto patologických a pokryteckých výlevov!

Pravdomluvec # WecoHeda29
-
 67% ( 5 people voted )
+
2013-10-21 12:32:36 59a878d8

chladomor # JuqoFasi08
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-21 13:08:32 9ec3c791

one # KeneGydu10
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-21 17:18:14 6d3c53c7
V biblii je popisane kadeco, aj to ze mozes predat vlastnu dceru do otroctva, aj to ze kazdy kto pracuje v sobotu musi zomriet. aj to ze kto trpi ocnou chorobou nesmie pred Hospodinov oltar. Nic proti biblii ale prosim konfrontovat vzdy so zdravym rozumom!!!
Conte di Savoya # CopyXegu39
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-21 17:28:34 55e54ecb
Este by som dodal, ze nezvladanie sexuality je to, co vidime v dnesnej RKC. Oni nezvladaju zivot ako taky...
one # KeneGydu10
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-10-21 17:29:36 6d3c53c7
Je pravda,ze sexualita je jav prirodzeny pre cloveka ako sucast biosfery.Mozme povedat,ze je to jav objektivny.No vela aspektov v nej nesie jednoznacne subjektivny charakter.V nasej kulture sa vyvinulo k tejto teme urcite tabu,intimita.Podla mna to suvisi s prirodzenym vyvojom dietata a vseobecne s pracou ludskeho vedomia i podvedomia.Dnesna presytenost informacnych medii sexualnymi narazkami zabranuje vyvinu intelektu u deti a jeho pouzivaniu u dospelych.Takychto zivocisne naladenych ludi je lahsie klamat a manipulovat nimi.Komu to prospieva?Dufam,ze je este dost ludi,ktori dokazu pouzivat intelekt.Informacna vojna je v plnom prude,intelekt sa zide:-)

julo # GopoMipy89
-
 42% ( 2 people voted )
+
2013-10-21 18:22:40 6dec7d9e
dobre som sa na tom pobavil, dávam to aj k tomuto príspevku:
http://www.svieckar.sk/kostolne_omsove_svie
cky.html


aaa # RuxaQija4
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-21 19:00:21 b2293345
P Balaz dakujem ozaj vyborny clanok. Zial v dnesnej dobe s mnozstvom zabavy brutality a sexualnych podtonov ako v mediach tak po internete tato forma zivota vela nenapovie. Skor bude vyznievat ako staromodna priam blaznovska.
Ze nie je nikomu divne preco sa prave sexualna orientacia sexualna sloboda sexualna vyucba takto masivne zavadza do spolocnosti.
Ludia prosim robte pokanie pretoze zomriete vo svojich hriechoch.
Ze vam mnohym taktiez nie je divne preco vas to tak laka od sviatosti zmierenia preco mate k tomu taky negativny postoj. To vam vobec nie je divne?

Martin # QihyKexu99
-
 50% ( 4 people voted )
+
2013-10-21 19:01:03 4e62cedd
Martin-ako si si zodpovedal ty na svoju otazku o pricinach masoveho zavadzania zivocisnej sexuality do spolocnosti?
Apelovat na pokanie,hriech a sviatost zmierenia nic nevyriesi.RKC to robi storocia a efektivita je mizerna.A navyse sa casy zmenili.Treba robit osvetu,ludia musia poznat procesy,aby ich mohli riadit,alebo odolavat cudziemu riadeniu,ktore je k nim nepriatelske.
Ale poznanie vyzaduje samostatnu pracu ludskeho mozgu,slepa viera autoritam nam blokuje poznavanie sveta a procesov v nom takmer rovnako,ako sustredenie sa na sexualne temy a egoisticke potesenie,ktore dnes nazyvaju laskou.

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-21 19:18:43 6dec7d9e
Martin, prepac ale mam k tvojmu pripevku zopar faktickych pripomienok.
1. sexualna orientacia sa do spolocnosti masivne nezavadza, vsetci sme nejako orientovani a netreba nam nic zavadzat lebo to by nam mohlo zavadzat.
2. sexualna sloboda patri medzi ostatne ludske slobody. netvrdim a ani si nemyslim, ze promiskuita je spravna vec. co vsak bude vzdy zastavat je sloboda. pravo cloveka na sebaurcenie a sebarealizaciu. pod heslom "rob si co chces ak tym neublizujes inym". Ano je to na zodpovednosti ludi aby si sami stanovili hranice a pravidla. nie je to na zodpovednosti cirkvi. cirkev bola vzdy chorym organizmom, ktory nicil ludsku slobodu, zdravie, zivoty. nebudem tu argumentovat chybami minulosti ani pritomnosti, vsetci tie chyby pozname. ale poviem vam jedno. ludia uz konecne maju pravo na sebaurcenie a ak prave v tom momente chcu skusit ake je to zit v trojici, tak nech to skusia. a nech sa z toho poucia, nechajte pre toho vasho pana boha uz ludi na pokoji. nechajte ich robit chyby, nevtlacajte im podvedome ani vedome vase skreslene pokrutene predstavy z kriza, nechajte ich robit vlastne chyby. nechajte ich byt zodpovednymi za vlastny zivot.
3. sexualna vyucba sa do spolocnosti skoro vobec nezavadza. namiesto toho v bigotnych dedinach nutia deti chodit na "nabozenstvo". ked som jednemu zahranicnemu studentovi vysvetloval toto, povedal mi, ved to je fajn, ze tu mate nabozensku vychovu, aspon je pluralita a deti maju prehlad a mozu si vybrat ci a ktore nabozenstvo je im sympaticke. paradox co? belgicanka. :) neznajuc slovenske pomery. chvilu som kukal jak vyorana mys, potom som sa zacal smiat.
Nie, samozrejme ze ne, "nabozenska vychova" je indoktrinacia nasich deti uzkym spektrom informacii z prostredia katolickej sekty krestanskej cirkvi urcena a prevadzkovana na to aby z nevinnych deti vychovali bigotnych katolickych poslusnych robotov. takych, akymi su napriklad moji stari rodicia. babka namiesto toho aby sa zaujimala o deti len narieka ze nie su pokrstene a ze panbozko ma za to potresta, chuderka stara zena s vymytym mozgom. TO je dosledok celozivotneho brainwashingu fararkov za oltarom. a to je iba jeden priklad, nechcite aby som to tu rozvinul.
Sexualna vychova by mala byt na vsetkych skolach povinna. Aby decka vedeli do coho idu, co maju pouzivat aby sa nenakazili a hlavne, HLAVNE, ake su dosledky tehotenstva, aka zodpovednost vyplyva z rodicovstva a ake veci sa deju pri antikoncepcii, potrate, porode a po nich. Treba naucit decka, ze sukacka neni len zabava. Ukazat im ze rodicia su stastni, ze maju deti a ked dievca prekona potrat mozno uz nebude mat deti. Ukazat im o com je zivot, dat im dobry vektor. Ne ich stale strasit, zakazovat, prikazovat, mutit hlavy klamstvom.
Lebo to vy stale robite, dokola klamete az sa to vase klamstvo stalo pravdou. Sami ste mu niektori uverili...
Nerobte z nasich deti zombie, nechajte si to pre svoje deti. Aj tak v dospelosti pochopia, kde je pravda, lebo toto je vek pravdy. A ta vyjde na povrch ci sa to vam paci alebo ne. A to plati aj na secky media, politikov a socky v bankach co nemaju nic len prachy :).

one # KeneGydu10
-
 54% ( 3 people voted )
+
2013-10-21 19:45:30 6d3c53c7
Ludia musia poznat procesy? Ludia velmi dobre poznaju procesy cele tisicrocia. Pises ze sa doba zmenila. Ja si myslim ze sa vobec nic nezmenilo vsetko je tak ako kedysi.Jedine co sa zmenilo su kulisy tohto sveta.Vsetko ostava tak ako pred tym Boh je len jeden zlo je zlom hriech je hriech a cirkev je Kristova. Slepa viera autoritam ? Je to viera jednej a vecnej autorite a tou je Boh.Su ludia hodni a su nehodni tak ako vsade ci v spolocnosti ci v cirkvi ci kdekolvek. Nesudim pretoze sam nie som bez hriechu.
Boh povedal Adamovi a Eve nejedzte zo stromu poznania lebo zomriete on im to nezakazal iba ich na to upozornil. A ja mam dojem ze mi dnes z toho stromu nie ze jeme ale doslova zerieme. Eva sa tiez nemzamyslela nad tym co robil had v zahrade a preco ju pokusal ale sustredila sa na to ovocie poznania a mam taky dojem ze prave to iste robime aj dnes my.
Hovorime si dnes je vsetko ine dnes sme moderny doba je uplne ine je potrebne vsetko zreformovat a kracat s dobou.
Ja pisem co tak konecne zacat dodrziavat 10.Bozich prikazani?Chceme sa reformovat v zivote v cirkvi v spolocnosti a priznajme si ani tych 10 prikazani nie sme schpny dodrzat.
Osobne si myslim ze Jezis musi plakat ked nas dnes vidi pretoze sam povedal neprisiel som svet sudit ale spasit. Tu bude iny ktory na nas bude zalovat a vsetko zle na nas vytahovat a dozadovat sa u Boha spravodlivosti.
P. Pio povedal Vsetci sedime na nizkej stolicke na to aby sme mohli rozlisovat co je dobre a co zle..radsej mlcat ako vyslovit hlupost. Ale tazko ma presvedcit ozaj velmi tazko ze sviatost zmierenia je v zivote cloveka nepodstatna a preto prosim aj ostatnych nemate co stratit iba ak ziskat..Takze ber to vsetko ako moj nazor moje presvedcenie moj pohlad a ja beriem samozrejme ten tvoj.

Martin # QihyKexu99
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-10-21 20:18:10 4e62cedd
A este by som rad doplnil mne nevadi ze je niekto homo alebo inak orientovany ale vadi mi ten sposob ktori sa mi tu ide predstavovat ako normalny a podla mna normalny nie je a za tym si stojim. Ako si stojim za tym ze nie je vhodne malym detom sexualna vychova.Neviem ako ti to napisat urcite je mnostvo inak orientovanych ludi lepsich ako v beznych rodinach ale sposob ktory sa tu predstavuje nie je ok ako jeho sexualny zivot nie je ok pretoze nie je prirodzeny na to poukazujem ale pametaj neodsudzujem iba na to poukazujem.A to iste sa tyka aj sex. vychovy deti v zakladnych skolach verim ze to nie je spravne.
Mozte mi nadavat ze som veriaci mozte sa mi smiat ze verim v Jezisa verim vo vecnost a verim v Bozi sud je to moje presvedcenie a nikomu ho nevnucujem len poukazujem na to ako to vidim ja.

Martin # QihyKexu99
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-10-21 20:26:59 4e62cedd
Martin-tvoj nazor beriem,pretoze aj ja som svojho casu mal podobny nabor informacii a rozmyslal som podobne..
Klucovou otazkou sa mi javi to,ci veris v Boha,alebo veris Bohu.Je to jemny rozdiel,ale podstatny.Svedomie a mravnost nam sluzi na rozlisenie dobra a zla,pritom svedomie nam bolo dane ako vnutorny bozi hlas,mravnost si pestujeme vlastnou volou za pomoci spolocenskych vplyvov.
Jezis neraz varoval pred nehodnymi pastiermi a metoda,ako ich rozoznat je jednoducha"podla ovocia ich poznate".Slobodny clovek sa neriadi tradiciou a autoritami,ale Pravdou.Pravda nas oslobodi a zatvaranie oci pred nou nas vedie do zahuby.


julo # GopoMipy89
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-21 20:36:02 6dec7d9e
Pozri Mato, nikto sa ti nesmeje OK?
To, ci je vhodna seualna vychova pre deti zakladnej skoly je diskutabilne. Nezijeme v idealnej spolocnosti. Podla mna sme nesli ani okolo. Moj pohlad vzdy bude a bol situacny. A situacia je taka, ze tato spolocnost je taka aka je a deti tu seualnu potrebu potrebuju, pretoze inak ju tak ci tak dostanu ale nie od nas, dospelych ludi, ktori by uz mali rozumiet rizikam, nastraham aj funkcii pohlavneho styku ale od svojich rovesnikov v skole, co povedzme si neni uplne asi ono.
Mozno ta to prekvapi, ze napisem, ze seualnu vychovu potrebuju hlavne deti z ortodoxne katolickych rodin, pretoze my uvedomeli obcania svojim detom hovorime pravdu a komunikujeme so svojimi detmi. Vy to robite malo kedy, o sexualite sa nerozprava a uroven vzdelania deti z takychto rodin je v tomto smere na urovni dietata z mongoloidnymi rodicmi. Preto sa snazime krestanskym detom a zanedbavanym detom vliat trochu informacii skor ako ich dostanu pokrutene a prakticky od svojich rovesnikov, ktori so sexom zacinaju dnes uz bezne v 12-13 rokoch. Tato alarmujuca vekova hranica nas, uvedomelych rodicov nuti rozmyslat o vychove k rodicovstvu a sexualnej osvete uz pre deti zo zakladnych skol, pretoze ucit take nieco 16 rocnych faganov uz nema vobec ziaden zmysel.
Tolko k vychove na skolach.

Co sa tyka prikazani a tvojej viery, hm, vies pises tu ako v to vsetko veris a tak. Fajn to je az na to, ze si si asi nikdy nepolozil otazku "co je viera?". Ja ti na nu odpoviem. Viera je subor myslienok s ktorymi sa stotoznujes. Ale kto si ty? Ty si subor myslienok, ktore su napisane v knihe? Nie. Ty si predsa clovek. Homo Felix Felicis. Si tu na tomto svete preto, aby si zil. TO je zmysel zivota, sam zivot, uz stare kultury na vychode to davno vedeli a Jezis tam bol a ucil sa od nich a toto poznanie, stare vedske zakony, doniesol sem. Co sa s jeho ucenim stalo potom vidime sami (bohuzial) aj na tvojom pripade. Namiesto otvorenej mysle a lasky len obmedzenia, kontrola, vrazdy, nasilie a zlo. TO vytvorila cirkev pod nadvladou sionistov. Ty si myslis ze Jezis vyhnal penazomencov z chramu ale oni sa tam bohuzial vratili a vy im to secko zerete aj s navijakom...

one # KeneGydu10
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-21 20:46:01 6d3c4c1c
Vies mozno mam stare myslenie mozno mam nemoderne nazory ale nehanbim sa za nich.
„Lebo moje myšlienky nie sú vaše myšlienky a vaše cesty nie sú moje cesty - znie výrok Hospodinov - ale ako nebesá prevyšujú zem, tak moje cesty prevyšujú vaše cesty a moje myšlienky vaše myšlienky.“ Iz 55:8 – 9
Takze opet opakujem : Vsetci sedime na nizkej stolicke na to aby sme mohli rozlisovat co je dobre a co zle..radsej mlcat ako vyslovit hlupost.
Nemal som na nikoho zly umysel len som to napisal ako to vidim ja.

Martin # QihyKexu99
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-10-21 20:48:49 4e62cedd
Sexualita je prirodzená, ale v prirodzenej miere. Sexualita väčšiny dnešných ľudí je stonásobne vybičovaná nad svoju prirodzenosť. A všetko, čo je neprirodzené, nás spútava a robí neslobodnými. Tam je pointa.
Michal Novak # VugaKehy40
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-10-21 21:59:32 4e63ba8c
Nno... Ak je to skutočne pravý autorský počin Gézu Huffnejdžla, tak potom hlboká poklona...
Pandemonium # DaruJete36
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-10-22 00:28:41 bc7b649f
tu je jasne vidiet, kto ma zdrave uvazovanie, one, vdaka za perfektny preslov a Martin, ty si zaradil presne tam, kde aj autor clanku, medzi p.icibubov brvniakov prekrizenych....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-22 08:58:46 59ad5d21

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
jeden   päť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Bilak, důkaz zločinnosti a hlouposti komunistů, zemřel bez trestu


Bilak, důkaz zločinnosti a hlouposti komunistů, zemřel bez trestu
Tak jeden z nejhorších komunistických zločinců a za normalizace faktický vládce Československa se odebral na věčnost. Bohužel, Vasil Bilak nikdy nebyl potrestán za vlastizradu z roku 1968...
Martin Daňo, bravo!
Nepoužívejte pojem přerozdělování
Mladí ľudia utekajú pred minimálnou mzdou

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0649 s
good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo