Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Nelson Mandela zemřel ve věku 95 let							
				Nelson Mandela zemřel ve věku 95 let
Nelson Mandela, bývalý prezident Jižní Afriky mezi lety 1994 až 1999, zemřel 5. prosince ve věku 95 let.

Než se stal presidentem, byl Mandela po 27 let uvězněn ve třech různých žalářích poté, co se doznal k 156 činům veřejného násilí včetně bombových útoků na Johannesburgské nádraží.

Byl rovněž členem Komunistické strany Jižní Afriky a spoluzakladatelem Umkhonto we Sizwe, skupiny partyzánské války vyhlášené v 60. letech Spojenými státy za teroristickou organizaci. Za svou činnost byl režimem apartheidu 27 let vězněn.

Nelson Mandela byl 8. června 2013 hospitalizován kvůli plicní infekci. Koncem června byl jeho stav natolik vážný, že se očekávalo oznámení o jeho úmrtí, z tohoto stavu se však začal postupně zotavovat. Z nemocnice byl propuštěn na začátku září, ovšem jeho stav byl ale nadále kritický. Zbytek měsíců strávil ve svém domě v Johannesburgu až do své smrti.

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: prisonplanet.comAuthor: ac24 # HaqeVimo24
Svet2013-12-0715
-
 44% ( 6 people voted )
+
aha tak je tu specialna tema: nas senilny prezident Gasparovic poslal smutocny dojimavy dopis pri prilezitosti smrti clena teroristickej organizacie Nelsona Mandelu, tomuto - predstavitelovi JAR a clenovi teroristickej organizacie ANC, ktory otvorene vyzyval na vrazdenie belochov na vyrocnej oslave:

Kill the Boer:

ht
tp://www.youtube.com/watch?v=6fzRSE_p1Ys
#t=13&hd=1


o jeho "velkosti" sa nezdrahali vyjadrovat aj niektori dalsi "demokrati" z radov Slovenskych politikov ....
LenkaB # LyroKomo25
-
 72% ( 8 people voted )
+
2013-12-07 20:52:37 54b10e29
LenkaB # LyroKomo25No hold his-tóra a kaleidoskop!

Keby vyvraždili všetkých belochov v JAR z hľadiska skutočných dejín ľudstva by to bola slabá odplata za utrpenie čierneho ľudu Afriky spôsobeného svetovými parazitujúcimi globalizátormi za obdobie zotročenia afrického ľudu pred a v čase vlád takz. demos - demokracie! Deficit svedomia?, alebo falošná morálka?, alebo nechcenie videnia mozaiky v jej skutočnom obraze za použitia nástroja diabla - klamu a poloklamu - účinného to nástroja žido-kresťanov???

Slovienom a Slovanom zdar!

jan # PukiKyri51
-
 43% ( 4 people voted )
+
2013-12-07 22:58:56 8d08bdc2
nehnevaj sa Jan, ale tvoje myslenie je chore, nehovoriac o tom, ze dotycny negri (lebo inak sa to nazvat neda) si kopu vlastny hrob, lebo po vyvrazdeni a vyhnani bielych farmarov nebudu mat co jest, podobne ako sa to stalo v Zimbabwe ...

Pohľad späť: Zabíjanie farmárov sa zintenzívňuje
WorldNetDaily
Podľa novinára, ktorý pokrýva zabíjania v Južnej Afrike, odkedy sa dostali k moci marxistická ANC, v roku 1994 bolo zavraždených 1118 farmárov.
“Kde je prezident Bush? Prečo sa tým nezaoberá? Aha, takže ak černosi zabíjajú belochov, je to politicky nesprávne a médiám je to jedno.“
„Zabíjanie belochov je zrejme v poriadku, je to súčasť obráteného kolonializmu,“ vraví Henda Wolffardt, žena farmára v Južnej Afrike, ktorá žije s manželom a dvoma synmi.
“Začala sa proti nám vojna. Ak chceme prežiť, nemáme inú možnosť, len bojovať. Vynárajúca sa nebiela väčšina je naladená značne proti belochom.
Ona a ostatní sú potomkovia Holanďanov a iných Európanov, ktorí sa usadili v Afrike v 19. storočí.
Jeden z najhorších útokov sa stal nedávno, keď Johan le Grange a jeho žena – 80. ročná dvojica – žila na farme Witbank. Prepadli ich ôsmi muži o deviatej večer. Pán Grange bol predtým, ako ho ubili na smrť mučený. Pani Grange bola zaživa pálená rozžeraveným železom, zázrakom však útok prežila.
Pán le Grange sa stal 1118 obeťou vrážd z viac ako 6000 fariem od roku 1994.
Potom, čo zabili pána Grangea, ôsmi muži si to zamierili do domu ich dcéry, kde mladú ženu a štvorročné dieťa zviazali a niekoľkokrát znásilnili. detaily tohto útoku boli tak sadistické, že jeden policajt nemohol udržať svoje pocity, keď zločin opisoval. Polícia povedala, že mučenie 80- ročnej dvojice, ich dcéry a vnúčat – najmä žien, bolo obzvlášť sadistické – žeravou železnou tyčou, klincami a bitím.
Pani Wolfardt povedal WorldNetdaily, že nemá v úmysle svoju farmu opustiť a dodala:
“Černosi zabíjajú belochov v Zimbabwe, Keni, Južnej Afrike a dokonca i v Spojených štátoch v nedávnych povstaniach v Seattli a Cincinnati. V Austrálii domorodci vlajú po krvi bielych farmárov. Rusi bojujú proti moslimov v Čečensku. Bieli kresťania sú napádaní na Balkáne a Macedónii. Čo viac je potrebné, aby sa naši ľudia prebudili?“
http://www.worldnetdaily.com/new
s/article.asp?ARTICLE_ID=23871LenkaB # LyroKomo25
-
 67% ( 5 people voted )
+
2013-12-08 09:19:51 509a8e71
Prvý čierny prezident Juhoafrickej republiky Nelson Mandela včera zomrel a v našej kultúre platí zásada, že o mŕtvych sa hovorí len v dobrom. Podľa niektorých táto zásada neplatí pri verejných činiteľoch a politikoch. Zrejme je to rozumný prístup. Napriek tomu sa vyhnem nejakej zdrvujúcej kritike Mandelu, ale ponúknem skôr málo známe skutočnosti o tejto dejinnej postave, ktoré by mali dopomôcť k jej objektívnemu vnímaniu. V súčasnosti sú noviny plné oslavných článkov, ktoré si nekriticky pripomínajú tohto „najvýznamnejšieho Afričana“ a „pochodeň ľudských práv a demokracie“. Je čas zložiť ružové okuliare a vyvážiť „mainstreamové“ spravodajstvo. Mandela sa začal politicky angažovať už v 40. rokoch v období existencie Juhoafrickej únie ako domínia britského impéria. Až v roku 1961 bola vyhlásená nezávislá Juhoafrická republika, v rámci ktorej pokračovalo nerovné postavenie černošského obyvateľstva, od roku 1948 inštitucionalizované v režime apartheidu.
V tých rokoch, na rozdiel od jeho mediálneho obrazu mierumilovného aktivistu, bol Mandela prívržencom radikálnych a militantných ideológií. Sympatizoval s komunistickou stranou a v roku 1961 spoluzaložil a viedol militantnú organizáciu Umkhonto we Sizwe (Kopija národa), ktorá fungovala v rámci černošskej socialistickej strany Africký národný kongres (dnes ide o najsilnejšiu stranu v JAR). V súvislosti s jej činnosťou sa hovorí o 130 obetiach. Táto organizácia bola oficiálne považovaná za teroristickú zo strany USA až do roku 2008. Mandela sa na základe diel Mao Ce-tunga a Che Guevaru začal snažiť o násilnú revolúciu.
V roku 1962 podstúpil kurz vedenia partizánskej vojny v Etiópii, ešte predtým sa snažil získať vojenskú podporu od komunistickej Číny a plánoval ozbrojený prevrat. Následne bol za túto protištátnu činnosť odsúdený na doživotné väzenie. V roku 1985 odmietol podmienečné prepustenie z väzenia výmenou za zanechanie ozbrojeného boja. Prepustený bol tak až vo februári 1990, v predvečer konca apartheidu.
Mandela sa tak stal symbolom černošského odboja proti rasistickému režimu a v roku 1994 víťazne viedol Africký národný kongres do volieb, aby bol následne zvolený za prvého černošského prezidenta Juhoafrickej republiky, vo funkcii v rokoch 1994 – 1999. Ako živý symbol boja proti „prežitkom“ európskeho kolonializmu a rasizmu sa mu dostalo nespočetného množstva cien, ocenení, čestných titulov a rádov. Jeho meno bude asi navždy spojené s pádom apartheidu a „nového začiatku“ pre Južnú Afriku. Je to však naozaj tak pekné, ako by sa zdalo?
Nepríjemnou skutočnosťou je, že s apartheidom padla aj kvalita života v Južnej Afrike. Treba zdôrazniť, že padla doslovne aj priemerná dĺžka života. Kým počas apartheidu táto hodnota neustále stúpala a začiatkom 90. rokov dosiahla 63 rokov, do roku 2003 klesla na 46 rokov, čo je najnižšia priemerná dĺžka života od vyhlásenia nezávislosti JAR.
Táto humanitárna katastrofa súvisí s neschopnosťou černošských vlád JAR účinne znemožniť rozširovanie choroby HIV/AIDS. V roku 1992 malo HIV 2,2 percenta tehotných žien, v roku 2011 to bolo už 30 percent. V tomto ohľade najviac trpí práve černošské obyvateľstvo, lebo práve pri ňom je 55-krát väčšia pravdepodobnosť výskytu infekcie ako pri obyvateľoch indického alebo európskeho pôvodu. Niet divu, veď v krajine má 20 rokov po veľkej „demokratickej revolúcii“ iba 16 percent občanov zabezpečenú reálnu zdravotnú starostlivosť. Logickým dôsledkom je aj to, že JAR má svetový primát v počte ľudí chorých na HIV/AIDS.
Ďalším obrovským juhoafrickým problémom je explózia kriminality. Najviac pozornosti sa venovalo znásilneniam a sexuálnemu násiliu vo všeobecnosti. Podľa výskumu sa štvrtina mužov v JAR dopustila znásilnenia, väčšina z nich prvýkrát znásilnila ešte v období puberty. Čísla však môžu byť ešte vyššie, drvivá väčšina znásilnení nie je nikdy nahlásená. Navyše, znásilňovanie žien je považované za prirodzenú súčasť života mnohých afrických kmeňov. Kritika padá práve na vládnych politikov Afrického národného frontu, ktorí sa s krízou nevedia vysporiadať.
Útoky na bielych farmárov sú ďalšou realitou v dnešnej JAR. Útočníkmi sú takmer výlučne mladí černosi a obeťami biele (afrikánske) rodiny. Od pádu apartheidu bolo pri týchto útokoch zavraždených vyše 4000 farmárov. Ďalšie farmárske rodiny zo strachu pred útokmi opustilo krajinu.
Následkom týchto dejov je aj pokračujúce zbedačovanie černošského obyvateľstva, ktoré tak stráca pracovné príležitosti na afrikánskych farmách, ktoré patria medzi najlepšie na celom africkom kontinente. Práve v súvislosti s útokmi na farmy bielych farmárov sa stále častejšie hovorí o genocíde. Zodpovednosť za tieto zločiny by tak jednoznačne padla na režim Mandelu a jeho nasledovníkov.
Kritika súčasnej JAR nie je iba záležitosťou odporcov desegregácie, ale často sa ozývajú hlasy miestnych černochov, ktorí tvrdia, že za apartheidu bolo lepšie ako dnes. Černošská aktivistka a bojovníčka proti apartheidu Mamphela Ramphele sa vyjadrila, že úroveň vzdelania bola za apartheidu lepšia ako v súčasnosti. Novozélandský aktivista John Minto, ktorý sa preslávil organizovaním bojkotov proti starej JAR, tvrdí, že vlády Afrického národného frontu nedokázali vyriešiť problémy krajiny, akurát napomohli etablovaniu černošskej oligarchie.
Každý by si mal položiť otázku, či bol naozaj vývoj v JAR po roku 1994, ktorého je Mandela symbolom, pozitívom hodným osláv? Alebo bežné obyvateľstvo sa dostalo do ešte horšej situácie a my sme dostali falošný symbol „dobra“ s podivnou minulosťou a s krajinou v rozklade?

stribog # CivaDety56
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-12-08 11:29:37 d4255006
Čierna terorist sa smaží v pekle s Humanitákom Vencom Lahvom na jednej panvici, ja len dúfam že mu Lucifer poriadne podkuruje aby mu nebolo zima!!!
AntiTerorist # HeheNany58
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-12-08 12:31:22 5b7f61fd
A prichádza čas cynickej hypokracie. Ak by žil v USA takého veku by sa nedožil, viď MLK, Malcolm X, Hoffa, JFK, alebo by dodnes hnil v base ako: Oscar Lopez Rivera ktorý tam čučí 33 rokov za boj za nezávislosť Portorika. Mumia Abu-Jamal sedí za politické angažovanie sa. Leonard Peltier bojoval za samostatnosť Lakotov - Mandela orodoval za ich prepustenie.
Ezra Pound odsedel 13 rokov zavrený na psychiatrii za kritiku Federal Reserve. MOVE vo Filadelfii boli kruto zbombardovaní. Spomeňme ešte obete Operácie Gladio ako Olof Palme, Aldo Moro.

Euro-amerikckí hypokrati sa teraz cynicky pôjdu ukazovať na Mandelov pohreb ako svätci
http://www.alternet.org/world/5-hard-hitting-state
ments-mandela-united-states

Salute, pán MandelaGazda nie je Mazda # XuriHabo91
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-08 13:29:19 4079836a
loading...
Biely ovládali čiernych a teraz čierny bielych a táto situácia nastáva aj v Amerike a v celom svete kde začínajú prevládať čierny nad bielymi.... Biely sa postupne stávaju vo svete menšinou.

fido # KyxaTesa27
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-08 13:32:51 5b942652
fido pekná multikulti kravina, presvištime si históriu napríklad takej krajiny ako je Libéria, vznikla ako domov pre oslobodených Amerických černochov a podľa multikulti pak by mala prekvitať a mala by byť rajom na svete alebo sa mýlim, ako to vlastne je!!! A to ani nespomínam Zimbabwe, ďalší čierni pokus o raj na svete bez tých lenivých a zákerných bielych húb a aj v JAR bolo bežnému černochovi lepšie za Apartejdu ako mu je teraz za čiernej demokracie!!!

AntiTerorist # HeheNany58
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-12-08 13:50:21 5b7f61fd
AntiTerorist máš pravdu v niečom im bolo dobré a v tom že biely ich riadili lebo oni nemali možnosť a ani to nevedeli len ide o to že teraz sa čierny za minulosť bielym mstia a každé slovko čo sa týka čiernych je rasizmus a pod. Začínajú mať väčšie práva ako biely. Neviem ale či by si chcel žiť niekde vedla hyspánskej alebo čiernej komunite?! je to iná kultúra a bieleho ťažko pustie k sebe multikultularizmus ako nám vtľkajú do hlavy sa neosvedčil to už priznávajú a zisťujú najme vo Francúzku, Anglicku atď kde si istého času nalanárili týchto lľdí na prácu. Prečo potom vznikajú aj vo vyspelom svete štvrte bielych a čiernych a separujú sa od seba.....

fido # KyxaTesa27
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-08 14:10:13 5b942652
fido to je výhovorka že sa mstia za minulosť, je to proste v nich, je XY dôkazov že ani jedna čierna tlupa sa neznesie dlhodobo s druhou čiernou tlupou, za ďalšie vojny do Afriky nepriniesla biela huba, oni si vystačili v Afrike sami a čo sa týka obchodu s otrokmi tak minimálne polovicu černochov do otroctva dostal ich čierni brat a predal ich za pár mušlí a gorálok, ako to ľúbia hovoriť kapitalisti/demokrati no predsa neviditeľná čierna ruka trhu!!! Zámerne som použil Libériu a Zimbabwe lebo sa pri týchto záležitostiach nemôžu vyhovoriť na belochov a to som nespomenul genocídu v Rwande, kde jediná výtka na belocha je tá že genocídu černocha černochom nepotlačil použitím zbrane(a nepotrebovali ani ohnivé hromové palice(AK47) postačili im lacné čínske mačety a motiky)!!!
AntiTerorist # HeheNany58
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-08 14:35:25 5b7f61fd
AntiTerorist[/
color], jasné že sa nemôžu vyhovoriť na bielych ale hľadajú rôzne zámienky proti bielym. Ináč vo všetkom s Tebou súhlasím len jedno je isté vždy že sa neznesú rôzne rasy medzi sebou tak je to aj v prírode. Nájdu sa niektorý čo sa znášajú ale vo väčšine vždy medzi komunitami bude napätie.A pokial ide o otrokov tak oni nehľadajú vinu v čiernych u seba ale v bielych. Biely môžu za všetko veď napr: Juhoafrickej krajne riadili farmy biely a teraz černosi im zhabali farmy dokonca lynčovali že si ich budú sami obhospodarovať a teraz nevedia ako....zas je to len boj o moc a peňazí a tak isto aj hrstka bohatých čiernych bude ovládať svojich čiernych bratov a bielych.

fido # KyxaTesa27
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-08 14:55:59 5b942652
ich priemerne IQ neumoznuje, aby riadili krajinu smerom k nejakej vyspelosti. Mali sa dobre v JAR pocas vlady belochov - rozvinutej krajine, ked skoncia s bielymi, pojdu proti sebe vo vojnach o zdroje ...ako v ostatnych Africkych krajinach, pripadne budu umierat hladom, miesto toho aby farmarcili ... Farmarov pozabijali a vyhnali a teraz nema na nich kto robit ... pripadne budu "tiahnut" za bielym obyvatelstvom, ktore sa prirodzene bude segregovat od agresivnych cernosskych rasistov . V Parizi je samy cernoch - ako by to vyzeralo, keby sa Parizania zachovali obdobne, dalsia vec, ked tak nenavidia belochov, preco chcu zit silou mocou v ich krajinach? Znova ten dvojity meter - v Europe cernocha nemozno ani len pomenovat neger, v JAR sa belosi vrazdia a nas prezident posiela kondolencne listy - aj to je tvar "liberalnej demokracie", kde su prava belochov utlacane
LenkaB # LyroKomo25
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-08 15:15:02 509a8e71
„Svatý“ Mandela? Ne tak rychle!
http://necenzurovane.sk/13/svaty.html


motyl # GyroLyxi19
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-09 10:14:13 5c341e87
Kde bolo, tam bolo... bola raz jedna prosperujúca krajina zvaná JAR. Bola ako rajský ostrov v chudobnom kontinente, na ktorom sa bezcieľne potĺkajú pôvodní obyvatelia, neschopní sa o seba postarať. Raz tam prišiel biely človek a vybudoval prosperujúcu ekonomiku a prijateľné spoločenské prostredie. Ebenoví buriči boli eliminovaní. Vlastne nie celkom! Jeden, ten najpodstatnejší - Nelson Rohlík Maderlák - sa nedopatrením nedostal na šibenicu, ale do lochu. A práve to sa stalo tejto prosperujúcej krajine osudným. Po rokoch, keď sa začal plazivo rozširovať mor zvaný mulťikulťi, bol na nátlak filantropov oslobodený. Ihneď započal svoje deštrukčné dielo, ktoré sa od neho očakávalo a rajská krajina JAR uprostred čiernej diery začala upadať. Ebenovým darmožráčom bolo neprozreteľne povolené zdieľaťzáchodky bieleho človeka, ebenovej luze bolo umožnené podieľať sa na veciach verejných. Výsledok? Totálny úpadok ekonomiky, kriminalita, rozvrat, rozklad... Žiaľ, čierna pandémia už dnes ohrozuje centrum bielej civilizácie a šíri sa svetom. Nečudujem sa českému premiérovi že sa trasie, aby nemusel cestovať do tej žumpy na funerál výstavnému hrobárovi kultúry, ktorý práve otrčil kopytá. Už pred tridsiatimi rokmi bolo neskoro...!
Pandemonium # DaruJete36
-
 63% ( 6 people voted )
+
2013-12-09 11:55:20 d4254112
Pandemonium - nemozem si pomoct, ale ja milujem ten tvojosobity slohovy styl, pis castejsie :)
LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-09 21:41:47 54b135ca

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
d   deväť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Bitcoin a volný trh: Cena za svobodu


Bitcoin a volný trh: Cena za svobodu
Když se budete rvát se zavedeným pořádkem, ničeho nedosáhnete. Chcete li něco změnit, musíte vytvořit nový sytém, který ten stávající odsune na smetiště dějin.
Čínsky vojenský priemysel na postupe
VolksFraud
Referendum o rodine 2015 a súvislosti.

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.037 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made