Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Návrat mečiarizmu: Útoky voči opozícii sa stupňujú


Návrat mečiarizmu: Útoky voči opozícii sa stupňujú

Slovensko v poslednej dobe zažíva návrat mečiarizmu. Korupčné kauzy na najvyšších miestach sa nevyšetrujú tak, ako by sa mali vyšetrovať, zločinci si užívajú svoje nakradnuté peniaze na slobode a stíhaní sú tí, ktorí na tieto nekalé praktiky upozorňujú. Na dnešnej tlačovej besede poukázali na návrat mečiarizmu opozičné strany SaS a OĽaNO-NOVA. Ján Budaj nazýva tento návrat

mečiarizmu vírusom, ktorý je veľmi nebezpečný pre demokraciu. Súčasne vidí s 90-tymi rokmi mnohé analógie. Za azda najhoršiu možno považovať skutočnosť, že silové zložky sú dnes čoraz viac využívané na zastrašovanie opozície. Richard Sulík preto zdôrazňuje, že je dôležité zabrániť tomu, aby sa Slovensko vydalo cestou ničenia princípov právneho štátu. Podľa jeho slov si dnes neuvedomujeme, aké významné a nebezpečné zmeny sa dejú. Návratu mečiarizmu však možno zabrániť. Dnešná opozícia totiž nerezignovala a vyzýva aj členov vládnej koalície, menovite Bélu Bugára, Luciu Žitňanskú, Petra Kresáka a Františka Šebeja, aby pochopili, že nestoja na správnej strane a spoločne s opozíciou pomohli návratu mečiarizmu zabrániť.

Nenechajme si zobrať nádej, že štát vieme spravovať lepšie a spravodlivejšie

Veronika Remišová: Už sme tu kedysi raz mali dobu, kedy sa vláda uchýlila k spolupráci s mafiou pri diskreditácii svojich súperov a oponentov za čias už zosnulého prezidenta Michala Kováča. A pre Slovensko by bolo veľmi zlé, keby sa táto doba vrátila aj dnes. Ale znovu tu máme časy, kedy obviňovaní už nie sú tí, ktorí robia nekalé veci, ale tí, ktorí na ne upozorňujú. Za všetky príklady zneužitia moci spomeniem len príklad obvinenia Daniela Lipšica a Gábora Grendela. Ten príklad hovorí za všetky. Polícia po rokoch obvinila nie človeka, ktorý realizoval podivný prevod miliónov eur z Belize cez Cyprus na Slovensko, pritom vieme, že Belize je útočisko vrahov a zločincov z celého sveta, ale obvinila teraz človeka, ktorý na to kedysi upozornil. A tí, ktorí takéto prevody robia, nerušene behajú po slobode. Alebo spomeňme si na uniknutú nahrávku videa z tragickej nehody pána Lipšica. Ako je možné, že toto video uniklo? Ako je možné, že nikto nebral do úvahy, ako sa asi cíti rodina a pozostalí obete tragickej nehody? Blíži sa výročie 17. novembra a vtedy, keď sme stáli na námestiach sme mali veľkú nádej, že začíname budovať slobodnejšiu a spravodlivejšiu spoločnosť. A ja by som chcela vyzvať, aby sme si nedali zobrať túto nádej, že štát vieme spravovať aj lepšie a spravodlivejšie, ako je spravovaný dnes.

Rok 2016 keď sa na Slovensku diali neprípustné veci

Richard Sulík: Začnem jedným príkladom, a to bambusom. Bambus je super rýchlo rastúca drevina, napriek tomu ho nevidíme, ako rastie. Uvedomíme si to až s odstupom čase, presne tak, ako si jedného dňa uvedomíme udalosti dnešných dní. Tým, že sme súčasťou diania, neuvedomujeme si, aké významné a nebezpečné zmeny sa dejú a až v budúcnosti, keď sa ohliadneme späť, zistíme, že rok 2016 bol rokom, kde sa diali veci, ktoré sú z pohľadu právneho štátu a demokratického zriadenia neprípustné. Strana Smer na čele s Robertom Ficom zanechala počas svojho druhého vládnutia vyše 150 korupčných káuz, no vždy sa všetci tvárili, že všetko sa vyšetruje, všetko je v poriadku a sú to len zlyhania jednotlivcov. Robert Fico osobne si mohol dovoliť bonmoty typu, "ak je niekde korupcia stačí mi zavolať" a pod. A tiež dlhé roky Robert Fico tvrdil, že pri prvom podozrení odvolá podozrivého do 3 minút. Toto sa počas leta zmenilo. Aj formou dlhej protestnej šnúry sme dôrazne upozornili na možné daňové podvody pána Bašternáka a najmä na to, že polícia tohto pána cielene kryje. Minister vnútra Robert Kaliňák vtedy ešte hovoril o časoch kešu. Medzičasom je minister vnútra svojimi podriadenými vyšetrovaný pre možné majetkové podvody, teda nejde už len o nejaké podozrenia zo strany opozície či médií a Robert Fico mlčí. Horšie je, že Robert Fico býva v byte tohto pána Bašternáka a na bývanie v takomto byte nestačia oficiálne príjmy Roberta Fica.

Silové zložky sú zneužívané na zastrašovanie opozície

Jediné, čo sa v tejto veci deje, je, že sa stupňujú útoky voči opozícii. Ale veď už aj samotní príslušníci policajného zboru musia vidieť, že sa nevyšetruje to, čo sa vyšetrovať má. Toto sú jasné predpoklady vedúce k odstúpeniu ministra vnútra, no napriek vlastnej sebareflexii sú silové zložky zneužívané na očierňovanie a zastrašovanie opozície. Je to napríklad monitorovanie mobilnej a elektronickej komunikácie vrátane tej súkromnej Gábora Grendela, v tom čase hovorca ministra vnútra. Alebo následná tlačovka, na ktorej je táto komunikácia zverejnená a políciu nezaujíma, ako sa Marián Kočner dostal k týmto prepisom. Alebo 4 roky stará kauza, kde Lipšic a Grendel oznámili možné podozrenia z majetkových podvodov a pofidérne prevody, zrazu oni začnú byť vyšetrovaní. Naopak, pán Bašternák stále ešte nebol ani len vypočutý. Takisto už spomínaný únik videonahrávky zo spomínanej nehody. Proti svojim ľuďom nikdy nezačnú konať bez ohľadu na to, aký závažný je tento skutok. Ľudia ako konkrétne policajný prezident Tibor Gašpar a špeciálny prokurátor Dušan Kováčik sú osobne zodpovední za tento zúfalý stav a môžu si to dovoliť len preto, lebo sú krytí z najvyšších miest.

Časy, keď sa mafia zmocnila štátu

Žijeme v pohnutej dobe, no očividné to bude až s odstupom času. Aj preto treba na toto dôrazne upozorňovať a robíme to aj dnes a budeme tak robiť aj do budúcna. Toto nie sú normálne časy, v ktorých dnes žijeme. Toto sú časy, kde sa mafia zmocnila štátu a už sme to raz zažili v 90-tych rokoch. Pánovi Ficovi a pánovi Kaliňákovi strach, ale aj pomstychtivosť nedovolia, aby konali inak. Ale chcel by som apelovať napr. na pani Žitňanskú, ktorá je stále len znepokojená, a to je tak asi všetko. Na pána Bugára, pána Kresáka, Šebeja, kde sú títo ľudia, ktorí si dlho o sebe mysleli, aj hovorili, že sú to slušní politici. Ako môžu byť vo vláde s ľuďmi, ktorí robia to, o čom som práve hovoril. Apelujem na týchto politikov, na ich čestnosť, ich morálku, na vlastnosti, za ktoré im ľudia vo voľbách dali hlas. Apelujem na nich, aby stál na strane právneho štátu. Jedna vec je dostať sa do parlamentu, do vlády a druhá vec je plniť program, s ktorým sa tam niekto dostal. Myslím si, že ako predseda politickej strany viem, o čom hovorím. Veľmi dôležité v tejto dobe je nedovoliť, aby sa naša krajina vydala cestou ničenia princípov právneho štátu. A práve ľudia ako pani Žitňanská, pán Bugár alebo pán Kresák a pán Šebej majú dnes v týchto pohnutých časoch toto v rukách, aby pochopili, že momentálne nestoja na tej správnej strane.

Návrat mečiarizmu vrhá zlý tieň

Ján Budaj: Ja by som k tomu dodal, že nielen oni. Všetci poslanci vládnucej koalície majú na výber a môžu sa pridať k ľuďom, ktorí obhajujú právny štát. Mečiarizmus totiž vrhá zlý tieň a čo je to vlastne za tieň tohto mečiarizmu? Je to absencia právneho štátu, je to nadužívanie právnej moci, a preto potláčanie kritikov. Toto sú tri piliere toho, čo môže mať v každom štáte svojský názov, ale znamená to vždy to isté buď je demokracia, alebo je potláčanie demokracie, potláčanie právneho štátu a zneužívanie moci proti kritikom. Keď som počúval to, o čom rozprávali moji predrečníci, tak sa okamžite vynárajú analógie. Spomínate si, ako boli odvolávaní a odchádzali vyšetrovatelia únosu Michala Kováča mladšieho? Neboli vyhovujúci, až sa našiel taký vyšetrovateľ, ktorý súhlasil s tým, že pomaly Remiáš sám seba zapálil. Dodnes je celkom zrejmé, že zmaril vyšetrenie vraždy. Aj teraz odchádza nepohodlný vyšetrovateľ. Pred pár dňami sme pochovávali Michala Kováča. Michal Kováč bol zosobnením zápasu s mečiarizmom. Nejako sa ten jeho životný príbeh vyvinul tak, že keď sa dostal do konfrontácie s týmto štýlom politiky a v zásade ide o deformáciu demokratickej a férovej politiky, tak sa naozaj zachoval jednak ako muž a jedna ako štátnik. A postupne toto všetko absolvoval. Aj vtedy boli prenosy akýchsi čudných informácií. Vtedy sa tomu hovorilo utajení svedkovia, zjavili sa svedkovia, ktorí disponovali dokumentmi získanými očividne tajnou službou. Tak ako bola nedávno tlačovka proti Grendelovi alebo Lipšicovi. Analógiou je aj to, ako sa udiala noc dlhých nožov. Analógiou je aj myšlienka na vylúčenie poslanca z parlamentu. Vtedy mal Mečiar najprv nápad, že vylúči celú Demokratickú úniu, to bola strana, ktorej napadol jej legitimitu účasti v parlamente a keď na to nezískal žiadne dôkazy, tak potom vylúčil Františka Gauliedera z parlamentu. Pamätníci vedia, že to bol naozaj medzinárodný škandál, lebo aby parlament poslal jedného spomedzi seba za dvere, toho, ktorého voliči zvolili, tak to je najbrutálnejšie znásilnenie parlamentarizmu, aké si vymyslíte.

Vírus pre demokraciu

Návrat mečiarizmu je pre demokraciu vírusom, z ktorého sme sa dlho liečili, nie veľmi rázne. Dzurindova garnitúra nedokázala tento vírus odstrániť, a tak nám zostal. Zostal nám v súdnictve. Teraz sa pani ministerka Žitňanská chválila, že snáď už Harabinova minulosť zo súdnictva pomaly mizne. Koľko desiatok rokov je súdnictvo také, že dodnes máme sudcov, ktorí súdili ľudí, ktorí sa pokúšal prejsť hranice? Donedávna sme mali prokurátorov, ktorí súdili v 50-tych rokoch. Všetci odchádzajú v pokoji s veľkými dôchodkami tak, ako odišli dôstojníci štátnej bezpečnosti a ďalších represívnych zložiek, ktoré prenasledovali demokratov a opozičníkov. Zlieva sa celý ten príbeh len do dvoch pólov sú tu obhajcovia demokracie a slobody a sú tu tí, ktorým prekáža demokracia, sloboda a demokratická kontrola. Chcú vládnuť tak, aby im nikto nepozeral na prsty. Keď im niekto pozerá na prsty, škandalizujú ho, zastrašujú ho, zosmiešňujú ho. Či to má podobu toho, že ten politik priamo napadol novinárov, zapálil auto, alebo to má podobu toho, že unikajú maily a sms z novinárskeho prostredia. V každom prípade, je to stále ten istý vírus, vírus moci, vírus chamtivosti a vírus bezohľadnosti. Som jeden z tých poslancov dnešného parlamentu, ktorý vie tento vírus rozpoznať, pretože som ho sledoval a viedli sme spoločný zápas s demokratmi v 90-tych rokoch, aby zo Slovenska už navždy zmizol. Zase aj táto alternatíva, tak ako vidíme aj na fašizme, je vždy prítomná. A tak ako v ľudskom organizme sú vždy prítomné vírusy, ktoré vám môžu priniesť chorobu, záleží na vašej obranyschopnosti, kondícii, schopnosti udržať sa zdravý. Tak je to zjavne aj so spoločnosťou. Ak si nedáme pozor, vírusy mečiarizmu, fašizmu alebo totalitarizmu, v rôznych podobách sa vždy zjavia. Vždy je tu majetok štátu, vždy sú tu dane občanov, vždy sa nájdu chamtivci, ktorí si na ne brúsia zuby. Podstatné je, že dnešná opozícia nerezignovala. Verím, že rovnako nerezignujú občania a že tento nával vírusu mečiarizmu spoločne zdoláme a odmietneme.

Keby bolo čo i len trochu vôle, kauza Bašternák je dávno vyšetrená

Otázka: V súvislosti s kauzou Bašternák sa v piatok hovorilo, že vyšetrovanie sa dosť natiahne. Čo na to hovoríte?

Richard Sulík: Nejako nás to neprekvapuje. Keby bolo čo i len trochu vôle, tak dávno celá kauza vyšetrená je, dávno je pán Bašternák odsúdený. No len keby pán Bašternák skončil čo i len vo vyšetrovacej väzbe, tak zrejme by si pospomínal na príliš veľa vecí. To je strach, ktorý má Robert Fico a Robert Kaliňák, lebo boli zrejme oni sami namočení. Preto mňa osobne nijako neprekvapuje, že vyšetrovanie budú naťahovať a budú využívať všetky možné finty, aby sa kauza Bašternák nevyšetrila vôbec, alebo vyšetrila až v dávnej minulosti, alebo možno potom povie, že skutok sa nestal.

Veľmi nebezpečný krok

Otázka: Minulý týždeň prokuratúra najskôr povedala, že nemá obvinenie na pána Lipšica a pána Grendela, potom, že má. Ako sa dá na toto reagovať?

Richard Sulík: Škoda, že tu nestojí Dano Lipšic, ale je to opäť len ich hra, kde sa niečo pustí do novín, povie sa, nakoniec neurobí sa, naťahuje a celé toto má skrátka spôsobiť akési očierňovanie alebo oslabovanie opozície. Ale vôbec, prísť s tým 4 roky po udalosti, kde je sám oznamovateľ obvinený, toto celé pokladám za veľmi nebezpečný krok.

Author: richard sulik # QuguValo50
Slovensko2016-10-2815
-
 47% ( 5 people voted )
+
Nerozumiem nadpisu. Preto je pre mňa zbytočné čítať i článok.


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 53% ( 5 people voted )
+
2016-10-28 13:46:25 d425402c
..Pande36... To čo bolo "za Mečiara" také výrazne že viacerí "politikuši" to "zveľaďujú" pojmom .."mečiarizmus"...alebo je to len "euromaestra" ...obľúbený "novotvar."...."pusi-špacírung"..
klopi # KyvoWavo40
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-10-28 16:19:24 58d4289b
Ono dnes je výročie VZNIKU ČESKOSLOVENSKA ....a jeden z mojích dedov prišiel z Vladivostoku --loďou ..do Terstu...ako legionár...a tvrdil , že nebyť legionárov tak ani republika by neexistovala "bolo ich vtedy viac ako 70 tisíc" /50-60tisíc v Rusku / . A niečo vytvoriť, rozumné , je jedná vec a niečo "rozbordeľovať" je vec druhá....Na tvorbu --proces tvorenia ---je treba mať aj "chochnes" na deštrukciu stačí sila a ...dynamit---/apropo pre predstavu ...neviem tie "tabuľkové počty" vojakov spolu v ČR A SR.. ale 100 tisíc ich nie je...takže "dupne niekto nohou" ...a "my sme smelíííí vojáci." ako spievajú chlapci v "materskej..."/Samozrejme že plnia zodpovedne dielčie úlohy ---aj zárobkovo --misijné ---A ide o život...pre cudziu slávu./divím sa admín...že ste tu nepustil nejakého pisalka aby k tak VÁŽNEMU dejinnému prelomu v existencií Slovenského národa i Českého čosi utrúsil../
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-10-28 19:07:25 58d4289b
Prečo sa nepodpísali Lipšic z Matovičom keď to napísali?

Frenky # MihyCeqo81
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-10-28 19:27:17 5c34005b
Pozor ! ČSR bola vyhlásená 28.10.1918---ale vojna oficiálne skončila 11. 11.1918...Teda ---tu je to ---LEGIONÁRSKE--ŠTEFANIKOVÉ -- Ale čo už ---ešte že naši Česi ---majú úctu k histórií, dejinám..../a ktosi múdri povedal: neznalosť vlastnej histórie je NEOSPRAVEDLNITEĽNÁ----/
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-10-28 19:30:21 58d4289b
Mečiarizmus sa nikdy neskončil. Opozícia útoči na vládu neustále! :-)
Bynk # LojuWafa17
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-10-28 21:49:35 c35b4ace
loading...
Odkiaľ vyliezla komunistická fosília, eštebák Budaj? Vôbec by mňa neprekvapilo, ak by bol dokonca poslancom za obyčajné socky. Keď som si obšírnejšie prečítal jeho výlevy, tak on naozaj priznáva, že je poslanec. Odhad som mal správny. Jeho samotného havlisto–gálisti vyženú z kandidátky ako komunistického agenta a dnes úplne bez hanby a aj v minulosti totálne suverénne sa rozkrikoval a kádroval. Komunista by chcel druhých súdiť. Nemáš žiadne svedomie a charakter. Kedy sa už konečne vy banda boľševická, prezliekačská, vrhne niekam do mora? Ak ide o moc a o túžbu zmocniť sa výpalného, tak sa na minulosť nepýtajú.
Budaj sám z vlastnej vôle sa okolo Mečiara knísal, tiež je mečiarovec, alebo nie, ani komunista, ani mečiarovec?
Kováč sa najprv nechal zvoliť mečiarizmom.
Gauliedera zvolili mečiaristi, ale pre Budaja, prevracača kabátov minulosť je nepodstatná. On bráni dlhoročného mečiaristu. Miluje zradcov, pretože Budaj je rovnaký. Keď bolo správne obdobie eštebákovať, tak eštebákoval v prospech hrôzovlády. A dnes demokraticky demokratizuje v prospech hrôzovlády. A všetci ju musia akceptovať, lebo božstvo si tak praje, nikto nesmie uhnúť z cesty. Ale to nie je totalita, nechať sa riadiť a okrádať idiotmi. Totalita by nastala, až keď by demokraciu zavraždili.
Preto vreštia o potláčaní demokracie. Nanucujú ich choré náboženstvo každému proti jeho vôli, ešte k tomu aj jediný výklad podmienok fungovania ich božstva. O Budaja by mimo demokracie ani pes neštekol, bol by opäť iba informátorom a udavačom. Iba cez demokraciu sa môžu angažovať.

iqtisodiy # QogoSaby99
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-10-28 22:10:10 4e624f3a
Budaj, prečo by nesmeli sudcovia súdiť za nepovolené pokusy o prekročenie hranice? Išlo o platný zákon, alebo nie? Alebo o tom, ktorý vynechať, rozhodneš ty? Ak komunistickí zločinci napísali potratový zákon, tebe to pochopiteľne nijako neprekáža. Obhajuješ platnosť komunistického vraždenia, ty ľudské smetie. Etatisti nanucujú násilím a pod hrozbou väzenia „zákony“, ktoré treba dodržať a naplniť a nechať sa ponížiť pred komunistami, ale sústruhovia sú natoľko láskaví, že dodatočne porušenia zákonov nieže odpustia, ale oslavujú skutok, akoby nikdy ani nebol v rozpore z vtedy platným kódexom.
Čo to má znamenať, súdruhovia, že upierate právo komunistickým teroristom napísať zákony, aké sa rozhodli prijať? Vtedy ste patrili k nim a dnes im ich vyčítate? Vtedy ste sa mali ozvať.
Čo má byť, že súdili v 50. rokoch? Súdili z poverenia tých, s ktorými si kolaboroval, ty komunistický chrapúň. Napíš presnejšie, že oni vykonávali príkazy, ako aj ty si príkazy plnil, pre tie isté osoby.
Demokrati? Odkedy ste vy marxisticko–leninskí štátnici demokratmi? Už v komunistickej strane ste nimi boli? Vlastne áno, strana razila cestu demokratického centralizmu.
Vy ste takí schématickí demokrati, ostatných nemáte za demokratov vôbec a ak by aj áno, museli by sa riadiť vašou patentovanou formou demokracie. Iná nebude, iná je už nedemokratickým mečiarizmom. Božstvo demokracie vyznáva len jedinú prípustnú formu, každá odchýlka je herézou, o tom rozhodol ideologický pútnik a pre dnešok guru demokracie, Budaj.
Kto teba naučil demokraciu, Budaj? Tyrani a diktátori? Ktorí svoju tyraniu nazvali demokraciou. Socky obchádza koryto, a preto by chceli zákulisne sa predrať k funkcii, obviňovaním z neúcty voči božstvu. Typické pre komunistickú mentalitu, včera okrádali a klamali ľudí v mene svetlého rajského zajtrajška a dnes v mene demokracie, „slobody“ a demokratickej kontroly.
Kontrola je na tom najlepšia, ako zabezpečiť, že potom ako etatisti spoločne, ficoboľševici a budajoboľševici, obyvateľstvo okradli o ich prácu, o ich nadšenie, o ich túžby, o ich zisky a príjmy, aby sa ten lúpežnícky poklad nepresunul neželane niekam. To by bol mečiarizmus a ten odmietame. Zločinci žiarlivo kontrolujú, čo sami ukradli.
Demokracia je vírus, z ktorého sa nedokážete spamätať, snažíte sa ostatných odstrčiť, onálepkovať, vysmiať, že nie je oddaný vašej modle, že by chcel aj iné formy etatizmu vyskúšať, zakázané a nedovolené. Vo vašej demokracii poznáte jedinú správnu cestu, ako za vašich starých komunistických čias. Návyky sa nemenia.
Demokracia je najvyššie štádium neomarxizmu, paranoici sa obávajú o jej prežitie. Asi by ste sa mali sústruhovia demokrati očipovať, aby súdružka demokracia poznala svoje členstvo.

iqtisodiy # QogoSaby99
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-10-28 22:18:47 4e624f3a
Typické neomarxistické povedačky. Korupčné kauzy na najvyšších miestach sú možné jedine v etatizme, ak by nejestvovala vláda, a žiadne zákony, ani ich vymáhanie, ani obce, kradnúť by mohli iba súkromný majetok. A pochybujem, že by súdruhovia Budajovia v takom prostredí tiež by mali toľko odhodlania strážiť už ukradnuté, ale premiestnené do úschov zlodeja, ale nie zlodeja etatistického, na ktorom by sa predsa len mohli nasýtiť.
Vláda sú zlodeji, všetci etatisti sú zlodeji, ty riešiš dôsledky, ale nie príčiny, miliardové rozkrádanie vítaš, ale rozdráždi ťa zlomok vo vrecku politika. Ak sa nakradnuté minie zbytočne na „prospech“ ľudí, to nie je tiež krádež? Platby vláde nie sú krádež, stávajú sa až neskôr, ak by prerozdeľovací stroj ošarpal a presunul sa aj do uzavretej zóny? Každý kto schvaľuje vypaľníctvo a pohoršuje sa kvôli politickej nenávisti, že ktosi, ale nie občan–volič, ale iba politik z iného tábora nakradol z nakradnutého, patrí do opatery Chocholúšika. Jedine zločinci môžu nelogicky postupovať, a schvaľovať okrádanie v mene božstva demokracie a etatizmu a už mimoriadne zásadne pobúrene lamentovať, že súdruhovia vyšetrovatelia nedokočili prípad.
To už nie je ani smiešne, občanov okrádate o miliardy a vy chcete bdieť nad ich bývalým majetkom? Vráťte im ho, vy pokryteckí špinavci. Oni vedia najlepšie, ako ho použiť. Pracovná metóda etatistov je krádež a vražda. Snehulienka sa roztopila a strachuje sa, že nakradnuté miliardy rozkradnú ficoboľševici. A samotné neriešenie týchto, možno aj oprávnených žalôb, nazvali hulíkobudajovci mečiarizmom. A ja nazvem celý váš etatizmus mečiarizmom.
Zločinci ukazujú prstom na konkurenčných zločincov. Úplní pacienti, ale vzhľadom na mieru postihnutia neliečiteľní.

iqtisodiy # QogoSaby99
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-10-28 22:44:20 4e624f3a
Dovoľujete niekomu ignorovať vaše hnusné zapáchajúce božstvo právny štát a demokratické zriadenie? Vaša úchylka vedie k tomu, že nasadzujete komunistické okovy každému, kto nemá záujem.
Obhajovať právny štát? Stav, keď samozvaní podpisovači napíšu stohy traktátov a začali by nanucovať ich dodržiavenie? Mám náramnú radosť, keď vám bolestínskym trpiteľom, konkurenční etatisti poroztínajú lebky. Z vašej strany je to obyčajné preháňanie. Ficoboľševici sú neschopní vás odrovnať a vy sa tiež nechcete zbaviť ficoboľševikov, s ktorými kolaborujete, pretože máte spoločné záujmy etatizmu. Bez večného politického boja by ste nedokázali natoľko zaktivizovať voličstvo. Vaše náreky znamenajú toľko, ako keď moslimskí psy plačú, ako im údajne ubližujú. Ak by ste ležali v kalužiach krvi, možno by som si všimol, že azda aj niečo viac v tom lieta, okrem osobných sporov.
zlyhania jednotlivcov–a nie je to tak? Etatizmus podporujú všetci, lebo cítia korisť, ktorá by k nim mohla zabehnúť, ale z nakradnutého už sa neobslúžia všetci. Nie každý kradne, aby sa obohatil, kradne, lebo je cvok a on cvok plánuje, čo by z nakradnutého vystrojil pre voličov.
Ficoboľševik kradne každý rok miliardy, ale vás trápi, ako by ste spojili krádeže z nakradnutého zo strany nejakého oblastného súdruha so samotným Ficom. Tie nakradnuté miliardy spomínané zrejme beriete ako darček. Prečo neobviňujete ficovrahov z miliardových krádeží? To vám nestačí, ale držíte sa nejakej figúrky.
Etatizmus a vražda a krádež sú ako prsty rovnakej ruky. Neoddeliteľne spútané. Etatista musí vraždiť a kradnúť, je to jeho prirodzenosť. Podporujete naďalej ďalšiu expanziu vlády, ficoboľševickú plantáž.

iqtisodiy # QogoSaby99
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-10-28 23:12:34 4e624f3a
odvolá podozrivého do 3 minút–Fico bez etatistických nástrojov by sa stratil. Vy etatisti odmietate utopiť Fica a držíte ho pri moci. Vyčítate mu úplné banality, nie miliardové krádeže, ale drobné. Prečo by nemohol ficoboľševik ukradnúť drobné, ak už ukradol miliardy? Čím sa líšia miliardy od drobných? Pretože miliardy plynú pre etatizmus? A drobné pre jednotlivca. Potom pre vás je najpodstatnejšie kolektívne vlastníctvo. Zdierať jednotlivca, jeho usilovnosť a úspech zo závisti zredukovať, kolektívne, v mene všetkých zorganizovať lepšie užívanie si viac zdravotnej starostlivosti, a potom keď ktosi načrie do spoločného, teda komunistického, vtedy začínate strieľať z Auróry.
Ficoboľševici budú kradnúť, až pokým ich nepostavíte k múru, a tí ďalší uchádzači rovnako, to je tutovka a istota. Nedá sa tomu zabrániť, jediné riešenie je zrušiť etatizmus a tým zabrániť vašej propagande, keď kradnete bez ostychu miliardy a drobnosti viete ihneď zúžitkovať.
Silové zložky zneužívané na zastrašovanie opozície–Logicky slúžia nadriadeným zložkám etatistickej pyramídy, ktorá ich z nakradnutého kŕmi, polícia nie je Sherlock Holmes, ale teroristi. Najvyšší zločin je etatizmus, rieši niekto okrádanie občanov? Ktorý policajt vyšetruje masové okrádanie, násilné vymáhanie poplatkov? Oni sú ozbrojenou päsťou ficokomunizmu. Sú zamestnancami vlády, treba ich rozpustiť. Už sa konečne prebuďte, naivkovia. Fico je zločinec, jeho chorobná zloba je viditeľná a etatizmus takýmto odporným zjavom len dodáva vyššiu intenzitu. Ale vy radšej budete ficokomunizmus podopierať, pretože ináč by sa vaše božstvá zrútili. Padol by Fico a teda aj vy. Potom sa nečudujte, že vám ficoboľševici rozbijú okno.

iqtisodiy # QogoSaby99
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-10-28 23:42:06 4e624f3a
Právny štát treba zničiť. Čo je právny etatizmus, predsa právny komunizmus, reformovaný komunizmus, obrodený komunizmus, nie ten už opustený číry komunizmus, ale upravený. Súdružské zákony neboli zrušené, ale nahradené, rozšírené, doplnené. Súdruh Kresák, aj ty ľudomil Šebej, zachráňte právo.
Etatisti lákajú k rozprestretému stolu, pretože súdruh vláda musí prerozdeľovať a musí mať čo deliť, najprv musí všetkých okradnúť, a ak sa už privábili zblúdilci, niečo sa aj zo stola pozhadzovalo. Stôl musí zostať bez úhony, a ak ste už zváľali, ten čo rozprestieral sa postavil za váľača a čo na to diváci?
Vyšetrovanie zločinov etatizmu polícia neiniciuje, ale chráni zločiny etatizmu, je komplicom zločincov, ešte navyše chráni aj konkrétne zločiny vykonávateľov etatistického zločineckého sprisahania. Zmysel polície nie je kladný, je nástrojom etatizmu. Oni stíhajú iba tých, na koho ukáže vláda a ak vláda by nijako nezasahovala do ich činnosti, aj tak by prenasledovali takých, ktorých skutky počas celých dejín ľudstva neboli trestané a čo bývalo trestným, už ním nie je, v mene pokroku a humanity. Polícia je vskutku antipolíciou, kriminálnym zoskupením, čo nedovolí slobodné dýchanie občanovi.

iqtisodiy # QogoSaby99
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-10-29 00:07:11 4e624f3a
Je priam VZOROVÉ snaženie "nášho" ANTI-ETATISTU ..teraz "signovaného" ..iqtisodiy99..dokonca svojou "neochvejnou bojovnosťou" priam následovania ..hodnou . Má to však isté "drobné " nedostatky. V prvom rade /obdobne ako Vami charakterizovaný ..Budaj--fosília, len búrať a napadať..kritizovať../ nedávate alternatívne riešenie , konkrétne, praktické a samozrejme aspoň o 35% lepšie . Ďalej kroky , "nákladové položky" a samozrejme dopady na bežného človiečika . Nakoniec kde je takýto "neetatistický " model úspešne uplatnený. A máte to hotové./aj my v našej krčmičke --okamžite "letíme za Vami s "naliatou podporou"/. Tým pádom sa vyhnete špekuléciam typu "utopistického" . My Vám veríme ,že nebudete len búbúbú-rať ale aj STAVAŤ. Prajeme ..
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-10-29 06:45:17 58d4289b
Hned po prvej vete mi napdlo, ze to musel napisat nejaky imbecil a hla, nemylil som sa....


rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-10-31 07:31:36 55d89f5b
je scestné prirovnávať dnešnú politickú situáciu s Mečiarom a mečiarizmom . Zločin v uliciach za Mečiara bol zdedený . Opozícia nebola umlčovaná , naopak naberala na sile ! Niekto má krátku pamäť . Práve dnes sa môžu praktiky prirovnať k fašistickej ekipe , páchané na širokom spektre obyvateľstva a okrajove sa dotýkajú opozície . Pri bližšom pohľade , pripadá to len ako divadlo pre širokú obec , aby sa mohli uskutočňovať kroky na zahnanie verejnosti do vymedzených hraníc slobôd .

mrbean # LaloXego12
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-10-31 16:50:10 59ad5836

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
t   o
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Gigantické mimiviry mají imunitní systém


 Gigantické mimiviry mají imunitní systém
Užaslí virologové vystopovali obranný mechanismus velikých mimivirů, podobný slavnému bakteriálnímu systému CRISPR. Mimiviry se s ním brání proti všetečným virofágům. Dočkáme se ...
Sametová? Promarněná šance!
Formy socialismu a pseudosocialismu I - Podstata socialismu
Zachránila čínska politika jedného dieťaťa svet?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0382 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made