Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Najviac vybudovanú diaľničnú sieť má Grécko a dostane ďalšie miliardy.


Najviac vybudovanú diaľničnú sieť má Grécko a dostane ďalšie miliardy.

Tak toto je skutočne skvelé. Stačí narobiť množstvo dlhov a podvádzať pri vstupe do eurozóny a peniaze z EÚ sa len tak sypú. Nehovorím o záchranných balíkoch, ktoré boli poskytnuté v rozpore s platnými pravidlami a ktoré nikdy nebudú ...


... splatené, ale o ďalších miliardách, na ktoré sa im zložia daňovníci EÚ, aj tí slovenskí.

Grécko dostane ďalšie miliardy z eurofondov na výstavbu diaľnic

Milí Gréci teda dostanú z eurofondov 3 miliardy Eur na výstavbu diaľnic, takto to schválila predvčerom Európska komisia. Na prvé počutie to znie najmä pre Slováka pochopiteľne, veď záujem investorov končí tam, kde končí diaľnica. A vidieť to na slovenských hladových dolinách, na juhu krajiny, v porovnaní povedzme s Považím. Slovensku, ktoré má na 5,4 milióna obyvateľov 415 km diaľnic, by ďalšie diaľnice naozaj pomohli (napríklad dokončiť D1 alebo postaviť R2 z Trenčína cez Zvolen do Košíc).

To však ani náhodou nie je prípad Grécka. Grékov je 11 miliónov, teda dvojnásobok, no diaľnic nemajú dvojnásobok (a aj keby mali, je na mieste otázka, prečo by sme mali my prispieť im na diaľnice a nestavať radšej diaľnice na Slovensku). Milí Gréci majú 3.174 km diaľnic, teda osemnásobne viac (7,65), čím sa radia medzi najrozvinutejšie štáty sveta, čo sa týka diaľnic. Len pre porovnanie, Nemecko má 80 miliónov obyvateľov a niečo vyše 13.000 km diaľnic.

Odôvodnenie bruselských byrokratov ...

Napriek tomu, že Grécko už dnes má diaľničnú sieť viac než slušne vybudovanú a po niektorých úsekoch nemá doslova kto jazdiť, idú bruselskí byrokrati strkať ďalšie peniaze do ďalších gréckych diaľnic.
A odôvodnenie bruselských byrokratov? Tí sa ani len nesnažia tvrdiť, že by tieto diaľnice boli potrebné pre hospodárstvo. Dôvod, ktorý uviedli, je ten, že predmetné diaľnice ostali rozostavané a to robí zlý dojem na obyvateľstvo.

Keďže aj Slovensko prispieva jednou miliardou Eur ročne do rozpočtu EÚ, budeme sa na tomto nezmysle aj my podieľať. Pritom my nemáme ani len diaľničné spojenie medzi dvomi najväčšími mestami, Bratislavou a Košicami. Pýtam sa preto, prečo proti tomuto zvrátenému rozhodnutiu neprotestoval slovenský eurokomisár, Maroš Šefčovič.


http://sulik.sk/grecko-dostan e-dalsie-miliardy-z-eurofondov-na-dialni ce/Author: richard sulik # QuguValo50
Európa2013-12-185
-
 68%  ( 9 people voted )
+
Eurokomisári chodia radšej na dovolenky do Grécka a nebudú sa terigať po podradných cestách do svojich obľúbených rezortov.
Pravdomluvec # WecoHeda29
-
 67%  ( 5 people voted )
+
2013-12-18 19:00:26 502f559b
... Kde si kúpili a kde vlastnia vily ... ktoré tiež prenajímajú ako malý dodatočný zárobkový podnik a zatiaľ čo môžu rátať vyšší podnájom, ak sa dá uviesť "s dobrým spojením k letisku".
Pravdomluvec # WecoHeda29
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2013-12-18 21:20:16 502f559b
Ak sú súčasťou riadenia mechanizmy kontrolné, auditorske, súvahovo-výsledovkové-účtovné....aaa, tak nemôže dochádzať k stavom ktoré umožňujú --- nazvem to mierne---"deformácie akonomiky" ! Pokiaľ sa tak deje , je to znak nekvality riadenia ! Ale pozor , Grécko bolo a je súčasťou EU--teda nekvality riadenia aj EU. A pokiaľ sa týka autora príspevku , jeho návrhy a riešenia problémov "financovania" aj Gréckych "lapsusov" sú interesantné, no v čase keď vznikali /problémy/ venoval sa "bezbreho" vlastnému ..súkromiu.........A "mlieko sa rozlialo samo".
klopi # KyvoWavo40
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-12-19 07:22:49 58d4289b
Za všetkým hľadaj peniaze. EÚ zničila Grécko tým, že bolo prijaté do EÚ a prijalo spoločnú menu. Grécko je nekonečne zadĺžené a ďalšie pôžičky do nepotrebných investícií len zhoršia finančné zdravie Grécka.

Existujú ale inštitúcie, ktoré tým, že požiačiavajú peniaze, tak nekonečne bohatnú. Sú to banky. Banky požičiavajú peniaze, ktoré nemajú, požičané penize nie sú ničím kryté, ani službami, ani tovarom, ani zlatom, sú to FALOŠNÉ PENIAZE naťukané na počítači.

Banky za požičané falošné peniaze tŕžia obrovské úžernícke úroky, ktoré často prevyšujú požičanú sumu. Grécko nemalo a nebude mať na splátku úrokov ani pôžičky. Grécko slúži len ako lievik, ktorým sa prostredníctvom záchranného fondu EÚ, ESM, prelievajú peniaze z rozpočtu členských štátov EÚ cez Grécke dlhy späť na účty bankových domov, ktoré vlastní úzky okruh finančníkov. Počas tejto cesty sa peniaze pomnožia o úžernícke úroky.

Do ESM musíme povinne prispievať, o výške sumy rozhoduje EÚ, nesmieme sa súdiť, ak nemáme na príspevok, ta si Slovensko musí požičať.

Politici sú kriminálnici, ktorí pracujú pre súkromný kapitál, ktorý zase diktuje finančné podmienky národom a štátom. Politici zadĺžili Slovensko, urobili z nás otrokov EÚ. Socializmus nebol dobrý, ale takéto nanútené finančé otroctvo neexistovalo.

Prestaňte sa zúčastňovať volieb, nepožičiavajte si peniaze z bánk, neodkladajte si peniaze do bánk. Odmietnite tento otrokársky systém, ak to urobíte, systém sa sám zrúti. Žiadajte priame voľby z okresov, zrušenie politických strán, občiansku spoločnosť, kolektívne vedenie spoločnosti, referendum na všetky rozhodnutia parlamentu.

Definitiva # MunoLyhi27
-
 58%  ( 2 people voted )
+
2013-12-19 08:21:52 55ede334
A riešenia? Hajajááj. Manžel anglickej kráľovnej-- Grék--- a nový potomok--- , potom množstvo nevyužitých ostrovoch v Egejskom...juj--hovorí si Nemec----, a "rejdárstvo"/ropu vláčia zatiaľ do ../ pre cudziu slávu nech v Grécku prekvitá... , potom my sa budeme mať fajn ,a paru základníí sa tam vybudujú a Arabi budú kľudnííí! Hotovo . Ale tá dnešná generácia--žijúca , to neporieši--zadlženosť , má to na " háku", nebojí sa , vie že keď stratia čosi vždy budú minimálne priemernííííí! A tých11 milionov/cca1,8%/ je zaujímavych v EU ..ale len v štatistike...
klopi # KyvoWavo40
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-12-19 16:39:47 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
šesť   deväť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Globalizace? Beton a žiletkový drát


Globalizace? Beton a žiletkový drát
Jedenadvacáté století mělo být stoletím globalizovaného, stále propojenějšího a otevřenějšího světa. Předpokládali jsme, že stále víc hranic bude jen symbolických, že se z ...
JEŽIŠ BOL LIBERÁL
Budoucnost Evropy
Rozvojová pomoc EÚ – treba viac peňazí, bez ohľadu na výsledky

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0251 s
good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne