Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Na cestárov netrúbte


Na cestárov netrúbte

Kto v týchto dňoch jazdil či bude jazdiť popod Strečnom a nebodaj pokračuje do Ružomberka alebo ešte ďalej na Východ, prechádza poriadnou skúškou nervov. Keď si ale pamätá tie zimné a jarné diery na ceste, zatne zuby a teší sa na skorú svetlú šoférsku budúcnosť. Uznávam, zhovievavosť vodičky, ktorá tade jazdí raz za čas, nemusí byť pochopená miestnymi obyvateľmi presúvajúcimi sa tými miestami denno-denne.

Práve plaziac sa v kolóne mi ako výsmech z rádia plynuli vyjadrenia hovorkyne Slovenskej správy ciest, prečo sa musí pokladať asfalt a dokonca aj frézovať  len cez deň a nejde to v noci ako v iných krajinách. Keď už nemala argumenty na otázky profesionálnych vodičov, ktorí nočnú prácu pri oprave ciest stretávajú v rôznych vyspelých štátoch Európy a nevedeli pochopiť, prečo sa to u nás nedá, vytiahla nepriestrelný argument. U nás to nejde, pretože sa cestári riadia slovenskými normami. Bodka. Toto nevyhádaš. Keď sa štátna zamestnankyňa odvoláva na dokumenty vydané štátnymi inštitúciami, nie je čo riešiť. Pri jej slovách som si spomenula na normalizáciu, ako ju vnímam ja a začala rozmýšľať, čo môže byť na týchto kolónach prínosom.

Určite výrazne stúpa spotreba pohonných látok a tak musia na našich pumpách tankovať aj tí, ktorí pôvodne chceli cez Slovensko len tranzitovať a netankovať. Viac utratia aj tí, ktorí sa všade hrdia svojou dokonalou úspornou jazdou. Pri viackilometrovom neustálom  radení, brzdení a rozbiehaní v kolóne sa im to jednoducho nemôže podariť. Platba spotrebnej dane utešene rastie. Ako prínos sa môže rátať aj fakt, že sa robotníkom nemusí vyplácať príplatok na prácu v noci. A zahraniční turisti, ktorých tam jazdí veľká časť, sa na našom území konečne zdržia o niečo dlhšie. Teda nech nás uspokojuje aspoň väčší príliv peniažkov do štátneho rozpočtu a úspora vo verejnom obstarávaní.

Ale aj tak sa našli vodiči, ktorí si svoju nespokojnosť a nervozitu vybíjali trúbením na cestárov potiacich sa v montérkach nad ešte horúcim asfaltom. Sem-tam spoza okienka zaznela nadávka, či sa vystrčila ruka s vystretým prostredníkom. Robotníci si to nevšímali. Mali dosť starostí. A nie len s dodržiavaním štátnych noriem.

Robotníci majú prácu a mali by byť spokojní. Ich firma robí štátnu zákazku,  teda je silná, spoľahlivá  a majú v nej svoju istotu. Akurát platy majú stále mizernejšie a keď si chcú pomôcť výberom peňazí nasporených v treťom pilieri, zistia, že nemôžu, pretože oni si síce roky do neho platili, ale ich zamestnávateľ neprispieval. A tak im ich nedajú, pokiaľ si on nesplní resty.

Ešteže kritériá vo verejnom obstarávaní sú nastavené tak, že súťaž môže vyhrať len uchádzač, ktorý nemá dlhy na poistnom. Preveruje sa to v štádiu výberu štátom uznaným odborníkom, či organizáciou. A potom náhodou nájdete na webe, že práve dodávateľ stavby, ktorého zamestnanci lopotia na oprave cesty, čo vás tak rozčuľuje, má dlh, ktorý narástol vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni na 38.388,29€ a v Sociálnej poisťovni na 116.419,72€.

Preto apelujem na všetkých šoférov, ktorí trpia v kolónach na týchto a podobných úsekoch. Netrúbte na chudákov cestárov. Aj oni trpia. Problém je inde. Sedí v klimatizovaných kanceláriách, rokovacích sieňach a drahých autách.  A neustále rastie a koncentruje u seba väčšiu a väčšiu moc. Je reprezentovaný úradníkmi a dôležito sa tváriacimi smiešnymi postavami v politike. No ale kto by staval cesty, keby ho nebolo. Však?

http://www.menejstatu.sk/n a-cestarov-netrubte/Author: Jana Kovacova # GikaCihy65
Slovensko2013-07-185
-
 77%  ( 16 people voted )
+
Chodievam tade denne a je to hroza. Za zmienku stoja este niektori vyvoleni vodici na drahych autach napr. BMW. Pre nich neplati ani zapcha, kludne si idu povedla a vsetkych predbehnu. Tyto nadludia co nieco sprivatizovali alebo ukradli a nas okradaju denne si mozu robit co len chcu. Policia alebo dopravu usmernujuci cestari ich nezastavia (zato po 3 hodinach v zapche ked sa trosku ponahlate vas policajti buzeruju na kazdom kroku). Zakony v tejto bananovej republike platia len pre poddanych a na ich vlastne svedomie by som si apelovat nedovolil kedze davno ziadne nemaju.

Nuz nastastie tieto auta casto vyletia do luftu a dufam ze takych bude cim dalej viacej. V bananovej republike si musia ludia svoje veci vybavit sami

PS: mna uz zapchy onedlho zaujimat nebudu kedze mi fico dal istoty budem moct chodit vlakom - na ten este mam
MM # SidaSafa91
-
 60%  ( 5 people voted )
+
2013-07-18 12:38:38 d94b4912
takmer denne chodím do práce cez horský priechod Fačkovské sedlo. To čo po zime zostalo z tejto cesty nenájdete ani v Sudáne, či Kongu. Teraz v posledných dňoch začali opravovať, tak som šťastný, aj keď vyfrézovaná cesta, kolóny, vyfrézované jamy ma zdržujú, ale som ochotný to vydržať ak sa má tá cesta naozaj opraviť. Poviem pravdu, túto zimu a jar som si na svojom aute dodrbal tlmiče a ložisko v kolese len kvôli tejto ceste, takže nejaké pár minútové zdržanie oželiem - cestári, chlapci, palec hore. Diki Vám.
Sheldon # HyhoPyqu52
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-07-18 12:57:55 1f82a20e
to je normalne. na vojnu v afganistane mamae . na vytlky nemame.ani na vlaky nemame.je zaujimave ze ked budovali zeleznice.vtedy pred 2 svet.vojnou.tolko ludi nebolo a necestovalo .a predsa zeleznice nikto nerusil. alebo majitel slovenskej restauracie.povie hostovi ze mu neda cistu vodu. v chorvatsku je cista voda uz na stole alebo ked si sadnes hned donesu niekdey je dzban este oroseny.vivat slovakia.

ainstain # ToqyKufa81
-
 58%  ( 2 people voted )
+
2013-07-18 13:46:32 4e62277c
Ďalší argument čo sa isto dá na naše pomery ľudsky pochopiť je,že stroje čo pokladajú asfalt, nie sú na práce v noci dostatočne vybavené. To znamená,že nemajú potrebné osvetlenie...odznelo raz v TN z povolaných úst.Ono ľudia by hádam aj chceli,ale tie rebelantské stroje....asi nikto neprinúti.

cobra # WykeXala95
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2013-07-18 21:08:51 55f814c2
Vyfrezovat z vlastnictva by mali majitelov fabrik, ktore lezia ladom a skladom, a ktore nadobudli pod ruskom n(m)oci. No a ked zase raz padnu do jamy na mamuty - a kolona sa bude musiet kvoli tomu zas zastavit, tak sa ich spytat, ci su cap alebo ovca. Ked zarvci, ze vlk, no nech si toho capa aj zozerie.


Radetzky March, Op. 228 (Chinese version)

John11146 # VexuTefo87
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2013-07-19 08:15:33 542a8532

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
sedem   deväť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Čo nám uniká??? časť 3.


Čo nám uniká??? časť 3.
Finančná kríza bola, podobne ako aj mnohé iné udalosti Hollywoodom predpovedaná. Určité narážky sme už videli v niektorých filmoch. Dnes prídu na rad ďalšie.
Křesťané vyretušovali ženy z vlastní historie
Jak je to s islámem: Úžasná odpověď Brigitte Gabriel muslimce
Slovákom zabili horolezcov – dotkli sa ich globálne procesy a nepáči sa im to

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0238 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage