Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

NEMOCENSKÉ DÁVKY SÚ NAJLUKRATÍVNEJŠÍ RÓMSKY BIZNIS


NEMOCENSKÉ DÁVKY SÚ NAJLUKRATÍVNEJŠÍ RÓMSKY BIZNIS

Nedávno som strávil viac ako týždeň na východnom Slovensku. Tento čas som využil aj na rozhovory s mnohými Rómami. Zaujímal ma ich každodenný život, najmä čím sa najviac živia.

Nemocenské dávky ako biznis

Najrozšírenejším spôsobom obživy sú nemocenské dávky. Špekulanti z radov majetnejších Rómov totiž buď fiktívne zamestnávajú ostatných, alebo ich prihlásia ako dobrovoľne poistené osoby v Sociálnej poisťovni. Po splnení minimálnej doby poistenia, počas ktorej špekulanti platia maximálne odvody za obrovské množstvo svojich "spoluobčanov", sú títo zrazu všetci strašne chorí a dokážu maródovať aj niekoľko mesiacov.

Nie je výnimkou, že Sociálna poisťovňa im vypláca maximálnu nemocenskú dávku cca 650 eur. Z tejto sumy dostane "maród" zhruba 300 eur a zvyšok ide do vrecka organizátora. Takto si poniektorí bossovia dokážu privyrobiť aj desaťtisíc eur mesačne.

Sociálna poisťovňa síce robí čo môže, avšak je na nich prikrátka. Ak ich nenájde počas kontroly doma, tí majú pripravené vopred opečiatkované potvrdenia o ošetrení u svojho lekára. Samozrejme za drobný poplatok. Počas maródky chodia pracovať, hrajú futbal za svoje "roma" kluby, vysedávajú v krčme a doma sa vyskytujú len málokedy. Problémom je tiež počet pracovníkov Sociálnej posťovňe, ktorí chodia vykonávať kontroly. Je ich príliš málo. Štát takto prichádza mesačne o milióny eur.

Namiesto úžery obchodovanie s pracovnou silou

Pre mňa bolo najmä prekvapujúce, že podľa viacerých Rómov, už úžera takmer neexistuje v tej podobe, ako sme ju poznali. Fungovalo to tak, že sociálne slabšie rodiny si požičiavali peniaze za častokrát aj 100% mesačné úroky od majetnejších Rómov. Podľa ich tvrdení, však tieto praktiky fungujú už len v zaostalejších osadách a takmer vymizli z rómskych komunít. Biznis s úžerou podľa ich slov už skončil a majetnejší Rómovia sa skôr zamerali na "pololegálne" podnikanie. Začali zamestnávať ostatných Rómov ako lacnú pracovnú silu.

Ako príklad uvediem môjho dlhoročného známeho, ktorý sa naozaj vzorne stará o svoje tri deti dosahujúce výborné známky v škole. Chodí pracovať do Košíc ako pomocný robotník na rekonštrukcii električkovej trate. Jeho "boss", ktorý ho naverboval, mu platí 20 eur denne za 12 hodinovú ťažkú manuálnu prácu .Hoci je veľmi málo, nemá veľmi na výber, pretože musí živiť rodinu. Jeho "zamestnávateľ" si fakturuje u hlavného zhotoviteľa stavby zhruba dvojnásobok. Samozrejme, že pracuje načierno. Takýchto lacných "zamestnancov" som stretol z jednej dediny niekoľko.

Pre mňa je ale zaujímavé, že ako sa "rómsky podnikateľ" dostane k takejto subdodávke. Údajne tieto zákazky dohadzuje iný "podnikateľ" z tejto komunity, ktorý je priamo napojený na vládnu stranu Smer, pre ktorú pri každých voľbách získava voličov v rómskych komunitách v danom regióne. O kupovaní rómskych hlasov som už písal tu:

http://www.poslednykrizi ak.sk/kolotocari-ako-sa-kupuju-romske-hl asy/787/

Stratená generácia

Najhoršie sú ale na tom mladí Rómovia, ktorí už nevyrastali v socializme a teda nemajú žiadne pracovné návyky. Vstávajú okolo obeda, najedia sa a vyrazia do "ulíc". Peniaze získavajú najmä porušovaním zákona. Kšeftovanie s kradnutým tovarom, zber železa (častokrát pri tom narobia veľké škody), nelegálny výrub dreva, úverové podvody a bohužiaľ aj krádeže a prepady. Pokiaľ v daný deň nemajú veľmi čo na práci, povaľujú sa v centre obcí, v miestnej krčme a v parkoch.

Získané peniaze použijú zväčša na alkohol, cigarety, automaty a oblečenie. Keď som sa s nimi rozprával o tom, že prečo si radšej nejdú hľadať prácu, smiali sa. Vraj oni pracovať nebudú, pretože oni chcú robiť "biznis". Títo tridsiatnici sú stratení. Ich rodičia si ešte uvedomujú, že peniaze si musia odpracovať, ale tieto odrastené deti prácu odmietajú. Spravidla hľadajú jednoduchý spôsob ako bez práce prísť k peniazom.

Riešenia podľa Rómov

Mnohých Rómov som sa opýtal, ako by riešili rómsku problematiku, ak by na to mali moc. Odpoveď bola skoro rovnaká u všetkých opýtaných: Vyriešiť by to mal štát.

Štát by mal na nich viac myslieť. Štát by im mal zvýšiť dávky v hmotnej núdzi. Štát by im mal zabezpečiť "dobrú robotu". Štát by mal zabezpečiť, aby peniaze z eurofondov, ktoré má rómsky splnomocnenec, pritiekli priamo k nim.

Zjednodušene povedané, Rómovia očakávajú, že ich problémy za nich vyriešime my všetci. A takto sa podľa mňa nikam nedostaneme.

Osobne to beriem tak, že je mojou povinnosťou postarať sa a uživiť vlastnú rodinu, manželku a svoje dve deti. Môžem síce nadávať na Fica, vládu a politikov, ale snažiť sa musím najmä sám. Nikto iný to za mňa neurobí. Mám svoju zodpovednosť a snažím sa ju niesť.

Pokiaľ našich Rómov nenaučíme, že sú sami zodpovední za svoje životy, ich situácia sa nezlepší. Budú iba čakať, kto im čo za ich hlasy vo voľbách ponúkne. Budú sami seba považovať za tovar, ktorý sa dá speňažiť, tak ako to robia ich šikovnejší "súkmeňovci".

Žiaden človek by nemal byť tovarom. Ak Rómom zabránime, aby sa nechali predávať ako pracovná sila alebo ako voličský hlas, pomôžeme sebe aj im.Author: PETER PCOLINSKY # GuryDidi61
Slovensko2015-05-155
-
 74%  ( 9 people voted )
+
Ja som na východe videl len Cigáňov.

Tykva Bukvatyr # JokuCyto18
-
 62%  ( 3 people voted )
+
2015-05-17 22:07:45 bca784a0
Dialo sa to donedavna. Myslim ze uz im klepli po prstoch teraz novelou zakona. Co keby si to autor overil?
lks # MovaByso50
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-05-18 01:38:57 b070bf67
gorila.
gorila # BogiWepo09
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-05-19 06:42:18 c350b50d
Začínam mať pocit že žijeme medzi "politikmi" ktorý ani nevedia o probléme....100 -prvý krát to navrhujem...všetko neprispôsobivé od 14 rokov veku..do 18..rokov v priestoroch nevyužitých kasárni...denne 4 hodiny-- VPP..práca na ubytovanie a stravu, 4 hodiny .výučba --profesná../pestovateľ, chovateľ, rubač--pilčík, kopač..stavebný ..aaa/ a 2- 3 hodiny --základy hygieny, spolužitia, rodinný..aj rozpočet.aaa./ Vybaviť v Bruseli , že sa nejedná o nič iné len a len osociálnu starostlivosť. Všetko ostatné je zbytočnosť--časove, finančne i ľudsky mimoriadne náročné. Ćakám na oponenské návrhy, riešenia.......Vďaka vopred----
klopi # KyvoWavo40
-
 58%  ( 2 people voted )
+
2015-05-22 08:38:04 58d4289b
Stačí len dať si námahu a získať "režim dňa" "spratka-/spratkyni" cca 14-15 ročného --neprispôsobivého...a ktorému už začína "hučať " v medzinožííí. ..teraz v teplejšiom ..no .hotovo. A ..kontajnery..a železo..a "sektorovanie" po cudzích záhradách..lesoch.. majetkoch..a sex "psíí"... a .."raube alles".... aaa..To je to memento..sociálno-právne-etické-pedagogické...
ktoré treba presadiť ..aj za cenu istého donucovania, obmedzovania svojvôle..../a som vzdialený nejakým "rasistickým chúťkam"...aby bolo jasné../
klopi # KyvoWavo40
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-05-22 09:12:06 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
štyri   sedem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

PADESÁTILETÝ ISLÁMSKÝ IMIGRANT CHTĚL ZNÁSILNIT PATNÁCTILETOU DÍVKU!


PADESÁTILETÝ ISLÁMSKÝ IMIGRANT CHTĚL ZNÁSILNIT PATNÁCTILETOU DÍVKU!
V německém městě Rheinberg došlo k dalšímu případu sexuálního napadení. Opilý padesátiletý alžírský imigrant se pokusil znásilnit patnáctiletou dívku, která se procházela se sv...
Nový trend? Neomarxistický kulturní antisemitismus v Británii
REVOLUČNÍ SKLENÍK UMOŽNÍ PĚSTOVAT ZELENINU I V POUŠTI
Kolaps diktátu Bruselu a NWO.

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0275 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo