Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

NEMILOSRDNÍ PAŠERÁCI A DOBRÁ EÚ. ALEBO NAOPAK?


NEMILOSRDNÍ PAŠERÁCI A DOBRÁ EÚ. ALEBO NAOPAK?

Rád by som reagoval na viacero mainstreamových článkov označujúcich pašerákov ľudí za úplne nemilosrdných a bezcharakterných zločincov, ktorí sa len bohapusto priživujú na ľudskom nešťastí a Európsku Úniu za tú morálnu dobrú inštitúciu, ktorá tomu všetkému chce zabrániť (použitím drahej armády a policajných zložiek) s cieľom samozrejme zamedziť umieraniu nevinných utečencov.

V ďalších odstavcoch vysvetlím, prečo túto mediálnu propagandu EÚ pokladám za čisté pokrytectvo.

Na začiatku by som rád zdôraznil, že sa nezastávam pašerákov ľudí a myslím si, že je tam určite množstvo amorálnych zvrhlíkov, ktorým hodnota ľudského života nič nehovorí. Verím, ale že nie všetci sú takí a dokonca si myslím, že nie je nič zlé na tom, že využili biznis príležitosť veľkého dopytu utečencov dostať sa preč z ich pôvodnej krajiny za vidinou lepšieho života.

Osobne vidím dosť silnú analógiu medzi pašerákmi ľudí a dílermi drog.

V prvom rade je potrebné si uvedomiť, že obe tieto skupiny ľudí plnia ľudské túžby nejakých konkrétnych ľudí — imigrantov dostať sa preč z ich nebezpečnej krajiny za lepším životom či zažiť extrémne príjemne (aj keď niekedy celkom nebezpečné) zmenené stavy vedomia.

V druhom rade je dôležité zdôrazniť, že imigranti alebo drogoví konzumenti si svojho pašeráka (do krajšieho sveta) či dílera (do krajšieho sveta) vyberajú. Plne akceptujem, že veľa iných alternatív asi nemajú (utečenci môžu zostať na svojom pôvodnom území, kde budú zabití ISIS, drogovo závislých konzumentov zase čaká pár nepríjemných abstinenčných záchvatov).

Dovolím si tvrdiť, že aj napriek tomu, že slovenské média pokladajú utečencov za ľudí s priemerným IQ menej ako 90, osobne si myslím, že sú schopní vykonať triezvu analýzu rizík a rozhodnúť sa, či zostanú v svojej pôvodnej nebezpečnej krajine, kde im hrozí ubližovanie alebo aj smrť alebo sa (aj za cenu drahého vstupného na nelegálne plavidlo a všetky riziká s tým spojené ako prípadne utopenie) rozhodnú emigrovať do sveta, ktorý pokladajú za lepší. Zobrať im možnosť nelegálne emigrovať môže pre veľa z nich znamenať istú smrť alebo veľmi zlý život. Takže aj za cenu všetkých rizík spojených s riskantnou plavbou na niečom, čo z diaľky pripomína loď a dočasnej tyranie pašerákov na nej, to stále môže byť pre nich tá najlepšia voľba pre akú sa mohli rozhodnúť.

V oboch prípad pašeráci ľudí a drogoví díleri plnia ľudské túžby po krajšom svete.

Kedže ide ale o prudko nelegálnu/zakázanu činnosť, má tento fakt na tento druh biznisu dva vážne negatívne dopady:

 1. Väčšiu časť ceny prepašovania človeka či drogy tvorí riziko, ktoré je relatívne veľmi vysoké. Môžeme sa hrať na altruistov a tvrdiť, že pokým niekomu skutočne záleží na utečencoch, tak by ich mal prepravovať zadarmo alebo za nejakú "férovú" cenu. Pri súčasnom stave rizika (a vysokej pravdepodobnosti skončenia vo väzení) to ale nikto dobrovoľne alebo za nejakú "férovú" cenu robiť nebude. Preto to budú robiť len takí ľudia, ktorí budú mať za to tučno zaplatené (ak by som osobne išiel do tohto nebezpečného biznisu, tak tiež len v situácii, že by som mal za to veľmi dobre zaplatené, lebo je to prudko riziková vec).
 2. Kedže nelegálna preprava ľudí je zakázaná podobne ako je zakázany akýkoľvek predaj drog (a trh bohužiaľ stále existuje a je veľký), tento druh biznisu budú robiť ľudia, ktorí na to jednoducho "majú gule", teda častokrát gangstri používajúci zbrane, ktorí sa so svojími klientami nebavia akurát "v rukavičkách".

A teraz tá najbizarnejšia a najdôležitejšia vec — títo nemilosrdní pašeráci ľudí a drogoví díleriexistujú práve preto, lebo štáty (v našom prípade EÚ) kriminalizujú nelegálnu prepravu ľudí (imigrantov) ako aj predaj drog.

Ak by neexistovala štátna diskriminácia voľného pohybu ľudí na základe miesta, kde sa narodili (čo existuje a volá sa to "štátna vízova politika") a neexistovala by kriminalizácia tých, ktorí sa jednoducho narodili na blbom mieste a chcú sa dostať na miesto, kde dúfajú, že sa budú mať jednoducho lepšie, neexistovalo by extrémne vysoké riziko súvisiace s nelegálnou prepravou týchto ľudí, čo by dramaticky znížilo ceny za ich prepravu. Preprava by mohla byť potom kvalitnejšia, luxusnejšia a za podstatne menej peňazí. Podobne by tento biznis namiesto gangstrov začali robiť normálne slušné prepravné spoločnosti. V prípade drog by sme mali podstatne kvalitnejšie, čistejšie a hlavne lacnejšie drogy, čo by automaticky znížilo s tým súvisiacu pouličnú kriminalitu. Drogy by predávali seriózne firmy — podobne ako teraz existujú "obľúbené pivovary", existovali by slušné malé firmy aj veľké korporácie na predaj trávy či iných drog. Ako si teraz nikto nevie predstaviť, že by súčasné média akéhokoľvek výrobcu liehovín (ktoré každoročne masívne zabíjajú ľudí) označovali za nezodpovedného a nemilosrdného drogového dílera tej najtvrdšej drogy, nevedeli by sme si predstaviť ani kriminalizáciu reputovaných spoločností predávajúcich akékoľvek iné drogy.

A teraz k samotnej pointe:

Za to, že pri samotnom prevoze imigrantov z Afriky do Európy umierajú nevinní ľudia, osobne neviním "nemilosrdných pašerákov", ale štáty Európskej Únie, ktoré svojími (na základe miesta narodenia) diskriminačnými a protiľudskými zákonmi umožnili vznik tohto čierneho biznisu, ktorý len napĺňa ľudské túžby imigrantov.

Všetko, čo utečencov momentálne pri prevoze zabíja, je samotná nelegálnosť spojená s vysokým rizikom, čo ženie ceny za nelegálny prevoz ľudí do extrémnych výšin a umožňuje v tomto biznise profitovať len tým "hrubokrkým".

Preto mi prídu akékoľvek snahy EÚ pomáhať utečencom a bojovať proti pašerákom extrémne alibistické a pokrytecké.

Boj proti nelegálnemu pašeráctvu ľudí je veľmi podobný boju proti drogám. Je drahý, vyčerpávajúci a úplne nezmyselný. A čo je najsmutnejšie — umierajú pri ňom skutočne nevinní ľudia.

Podobne ako kedysi štáty prestali diskriminovať ľudí na základe ich pohlavia, rasy, či náboženského presvedčenia, myslím, že je najvyšší čas, aby ich prestali diskriminovať na základe miesta ich narodenia.

Hneď ako sa to stane, tak nelegálne a rizikové pašeráctvo ľudí prestane existovať.Author: Pavol Luptak # DynaKixu13
Slovensko2015-06-2217
-
 37% ( 9 people voted )
+
Pane, Vy citate len to , co sam napisete? Nevidite, co sa okolo Vas deje?
sssss # BukiFisa62
-
 54% ( 3 people voted )
+
2015-06-22 18:20:24 474aea8a
náhodou skvelý článok. skvele som sa zabavil.
autor prešiel skvelým mozgovým výplachom, tak ho nediskriminujme za jeho názory, len ho dajme do Bohuníc. Tam bude medzi seberovnými.
Jediný problém asi preňho je, že tí chudáci (čo mnohí skutočne sú) nemajú pohodlné sedenie do tej Európy. No a potom padne opona, a všetci nebudeme mať čo jesť, lebo neviem kto bude kŕmiť hladné hordy.
Navrhujem, kto ja za to aby sme sem priviezli miliardu (čo najviac) afričanov, nech mi klikne plus. Kto je proti, nech mi klikne mínus.
Všetkých afričanov do Európy, každému afričanovi dajme jeho bieleho pestúna. Hej, Luptáku, ty mudrlant. Koľko ľudí so zoberieš k sebe domov a na koľkých chceš pracovať a kŕmiť ich?

pn # KimaHowo87
-
 44% ( 6 people voted )
+
2015-06-22 18:57:53 2e1ea742
Pavol Luptak,

a to este ked sa zlegalizuje prostitucia,to budu fukoty.Rano lacny legalny fet,naobed lacna legalna trtkacka,vecer za lacno legalne vylet do Eritrei alebo Lybie.Ani Syria by nebola na zahodenie.Vyber je siroky,a vdaka demokratickemu humanitarnemu bombardovaniu sa bude este rozsirovat.

Kua,uz aby to tu bolo.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-22 19:06:57 b229b398
Neviem na čom fičí autor článku, ale také hallucinácie má málokto... Až ma zamrazil jeho názor, že do EU by sme si mali sami voziť každého, kto chce u nás žiť zo sociálnych dávok. Autor asi "zabudol" pri šňupaní, že náklady na imigrantov idú z daní daňových poplatníkov, a tieto peniaze sa môžu využiť i efektívnejšie. Imigrantom treba pomôcť, áno, ale nie len pár jednotlivcom, zatiaľ sme im len "pomohli" bombovou "demokraciou". Štáty ako USA, Británia Taliansko, Francúzko zničili legitímne vlády v Iraku, Lýbii, Sýrii,... podporujú "rebelov" de iure teroristov a takto zapríčinili exodus obyvateľstva. A daňový poplatník v celej EU staraj sa, čo politici pár štátov zapríčinili....

Igor323 # TegaNywu44
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-22 19:11:05 2582e016
Všetko je o peniazoch a o biznise...všetko ostatné sú drísty!!!

Bertold # FuliXuju84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-22 19:53:19 5f661e11
Ziadne socialne citenie v tom nie je, vyuzivaju socialne citenie na realizovanie svojich chorych marxistickych planov - jednotny svetoobcan, gender ideologie, jedna vlada, jedno nabozenstvo a armada bezduchych otrokov bez identity
LenkaB # LyroKomo25
-
 56% ( 6 people voted )
+
2015-06-22 20:29:45 58d7436a
loading...
Autor je evidentne neschopný zaradiť sa do reálneho života, a preto sa našiel ako mimovládny aktivista. Preto si aj naivne myslí, že ho to automaticky oprávňuje aj k užívaniu trávovej drogy (samozrejme len v Sulíkovom množstve pre vlastnú potrebu, lol!) Zhubné účinky na zdravý úsudok sú zrejmé z posolstva jeho "srdcervúceho" článočku.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-06-22 21:06:13 bc7b649f
Lenka, Pande - máte plusky :-)
meldo # FajuSuba76
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-22 22:56:02 d5b58294
keď príde hlad a bieda, a s tými utečencami príde, veľmi rýchlo padnú civilizačné zábrany a zákony. ľudia budú bližšie k zverom.
väčšina tých chudobných utečencov žije ževraj z menej ako 1 eura na deň. a tak to chcú zameniť za 2 eurá na deň a nútené práce vpp v oranžovej veste? alebo cudzári budú mať plný komfort a sociálku aj bez vpp? to len slovákov zotročujú cez vpp?
mpožno nebudú zabíjať sprievodcov vo vlakoch ako v taliansku, lebo u nás budú cestovať "sadarmo".

aaa # RuxaQija4
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-22 23:33:03 4e627e53
heh, Ibi Majga ma normalnejsi nazor ako autor clanku:

(hovori, nech sa o utecencov staraju staty, ktore im robia bordel v krajinach z ktorych utekaju - USA, Francuzi, Anglicania) a ze Slovensko ma aj bez toho dost problemov)

http://tivi.cas.sk/vid
eo/2292104/ibi-maiga-reagoval-na-horucu-temu-o-ute
cencoch-jeho-odpoved-vas-vsak-nemilo-prekvapi.html


LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-06-23 20:38:02 58d7436a
suhlasim s pn, zabavny clanok, zabavne citanie, pokial to samozrejme nemysli vazne...
Je totiz rozdiel, ak migracia obyvatelstva prebiehala v dobach, kedy za prve nebolo tak premnozene a za druhe ani sposob prepravy nedokazal tak mohutne prepravovat ludi na vacsie vzdialenosti v obrovskom mnozstve.
Keby teda neplatila ta podla autora vizova politika, tak by niekde neostal ani jeden clovek a inde by stali na sebe, aby sa pomestili (napr, na frankfurtskom letisku).
Kedze ale pisanie ide autorovi ovela rychlejsie ako myslenie, tak ten jeho clanok je o to zabavnejsi.

rafael # RusyNecu46
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-06-24 09:37:55 59ad961d
FC som rad, ze citas co pisem a odbavujes sa na minuskach(aspon na niecom..?)
rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-24 10:37:44 59ad961d
ha,ha demokrati kvicia nepaci sa im chudoba co vitvorili

miesto kvicania bi ste mali radsej pozbierat kuski drotov z dob neslobodi a znovu ich natiahnut okolo hranic
trulovia,
co kebi demokrati konecne zacali podporovat asadov diktatorski rezim a prestali krmit svoju tlupu vrahov isa, hop to ma mali problem nedalo bi sa uz v sirii kradnut a
v nemecku bi uz nebolo 8 euriek na hodinu a boziu kravu a spol. bi sme mali naspet a mozno bi potom vikopli pandieho pisurka z jeho fleku. tak ze radsej migrantov

kvak # WocyKika74
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-24 10:55:20 c31c43a9
Žabiačik, mne sa zas nepáči tvoj písomný prejav. Prejav čistého debila...


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 64% ( 4 people voted )
+
2015-06-24 11:01:54 d425400c
Veľký, demokratický demo kritici,ktorý sa hráte,ako spasitelia problémov SK i sveta a čo ste dokázali okrem toho, že sa stávate iba kritikmi všetkého,zapojte svoje mozgy,aby sa nedialo to,čo sa deje Ľahšie je kritizovať a sedieť na zadku,ako pomosť čo!Len tu dokazujete svoje schopnosti,priam profesorské znalosti vedcov! Každý uteká k lepšiemu životu a tak odchádzajú aj z SK za lepším životom.Keď to nechápete,škoda! Len aby raz,nechápali tiež vás,že chcete žiť!
aj tak # XihiTysa
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-06-24 12:42:49 58d4285f
No,fakt neviem.

Kto koho moze nazyvat debilom.

Ze by debil...?

harry # PahoLenu00
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-06-24 12:45:12 5f66f5d3
autor zabudol len velkymi pismenami v clanku podmienit svoj nazor tym, ze aby to bolo mozne, musel by neexistovat socialny system, cize ziadna podpora nikoho. a to je nerealne v europe. a okrem toho by sa ani tak nezvladla kriminalita a masova agresivita a vytrznictvo, co by to mohlo priniest, preto je to ozaj nerealne, a vobec nechapem, ako moze mat niekto takyto nazor a mysliet to vazne.
dia # QibeNaqa01
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-26 20:45:52 c303a81a

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
dva   deväť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
DÁME VÁM „DOBRO“ I KDYBY VÁS TO MĚLO ZNIČIT!
ROZPRÁVKA O ZLATE A PÁNOVI BANKOVI.
Potvrdil sa vzťah Kisku a sekty scientológov?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0413 s
good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo