Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

NAJLEPŠÍ KAMOŠI POLITIKOV – TOP 4


NAJLEPŠÍ KAMOŠI POLITIKOV – TOP 4

Ľudia sa zo strachu radi zbavujú slobody, výmenou za pocit bezpečia. Mocipáni toto vedia a šokujúce udalosti prezentované v médiách pragmaticky využívajú na rozširovanie vlastnej moci. To, že sa ľudia selektívne zaujímajú o šokujúce udalosti a novinky je v poriadku. V neporiadku je, keď sa tí istí ľudia snažia prostredníctvom politikov obmedziť slobodu jednotlivca, v reakcii na takéto situácie.

Najlepší kamaráti vlád a politikov preto sú:

Štvrté miesto: Tragické nehody a prírodné katastrofy

Diktátor Josif Stalin sa raz vyjadril: "Smrť jedného človeka je tragédia. Smrť miliónov ľudí je štatistika." Štandardný demokrat by tento citát mohol vziať z opačného konca: "Smrť jedného človeka je štatistika. Ale ak zomrie niekoľko ľudí naraz, odvezte ma na miesto tragédie a strčte mi mikrofón pod nos." Väčšina malých tragédií s tisíckami mŕtvych jednotlivcov roztrúsených v priebehu roka ostane médiami a politikmi od-ignorovaná. Ale ak zahynie desiatka ľudí naraz, napr. pri banskom nešťastí, alebo pri záplavách, politici sa začnú predháňať v kondolenciách, v navrhovaní rôznych opatrení a v odškodňovaní pozostalých z peňazí daňovníkov. Aj toto je útokom na slobodu jednotlivca.

Tretie miesto: Klimatické zmeny

Médiá a vedci majú prirodzený záujem maľovať klimatického čerta na stenu. Médiám to zvýši sledovanosť a vedcom zaistí štátnu podporu na výskum tohto fenoménu. Najmä však politici neodídu naprázdno. Strach z klimatickej zmeny využívajú ako ospravedlnenie prijatia ďalších daní a regulácií, ktoré ešte viac obmedzia slobodu jednotlivca a zvýšia príjmové nerovnosti. Obeťou takýchto ad-hoc opatrení sa stanú predovšetkým obyčajní ľudia, ktorí si tak priplatia za energie, autá a vďaka spleti nových "zelených" regulácií budú mať problém naštartovať vlastné biznisy. Naopak, veľké korporácie sa v ďaka lobistom a vyšším obratom dokážu s novými reguláciami vyrovnať oveľa ľahšie, než malé firmy. Ak nie, tak prepustia zamestnancov, alebo zvýšené náklady prenesú na zákazníkov.

A tak sa organizujú klimatické summity, kam sa na triskáčoch zlietavajú politické elity z celého sveta, aby mohli porúčať větru, dešti a plánovať teplotu planéty na najbližšiu storočnicu. Česť ich práci!

Cesta k čistejšiemu životnému prostrediu by mala byť razená skôr zdola, za pomoci inštitútu súkromného vlastníctva, cez arbitráže medzi vinníkom a obeťou znečisťovania, alebo vytváraním čiernych zoznamov znečisťovateľov. Politik volený na 4 roky je ten posledný, kto má úprimný záujem na čistom životnom prostredí pre budúce generácie.

Druhé miesto: Ekonomická kríza

"Ak sa to hýbe, zdaň to. Ak sa to stále hýbe, reguluj to. Ak sa to prestalo hýbať, dotuj to!"

Týmto Reaganovým citátom by sa dala charakterizovať "proti-krízová" politika väčšiny štátov. Čím horšia kríza, tým lepšie. Pre vládnu moc. Šrotovné, dotácie vybraným firmám, záchrany veľkých bánk, uťahovanie opaskov zvyšovaním daní namiesto sekania výdavkov. Toto je len vzorka opatrení obmedzujúcich slobodu jednotlivca, ktoré vlády zavádzajú v reakcii na spomalenie ekonomiky, ktoré nevyhnutne nasleduje po nimi umelo vyvolanom raste.

Politici, volení na 4 roky majú tendenciu liečiť prejavy ekonomickej krízy a nie jej korene. Prerozdeľujú cudzie zdroje daňovníkov neprirodzeným arbitrárnym spôsobom namiesto toho, aby tieto zdroje ponechali ľuďom v reálnej ekonomike.

Prvé miesto: Terorizmus

Zabitie dvoch múch jednou ranou. Aj takto môže vláda vnímať následky teroristického útoku. Po útoku idú preferencie politických lídrov zvyčajne hore a navyše sa im otvára vzácne okno pre prijatie nekonvenčných zákonov. Nejde o nič iné, len o ďalšie nevratné obmedzenie slobody jednotlivca výmenou za neefektívne, často kontraproduktívne "anti-teroristické" opatrenia ako napr. sprísnenie zákonov o držbe zbraní, ktoré civilistom akurát sťažia schopnosť brániť sa. Prípadne sa pod pokrievkou boja proti terorizmu posilnia právomocí tajných služieb. Pre tajné služby sú teroristické útoky veľmi výhodné. "Biznis" týchto tajných byrokracií je štátom garantovaný, štátom dotovaný a v prípade zlých výsledkov (napr. neodhalenie hrozby) im nehrozí bankrot, práve naopak, je to dôvod na ďalšie dotácie a posilnenie právomocí. Navyše, verejnosť ani len nemá možnosť kontrolovať ich činnosť. A u slovenských tajných to platí dvojnásobne. Je dosť možné, že naše tajné služby majú na svojom konte viac únosov anájomných vrážd nepohodlných ľudí, než odhalených teroristických sprisahaní. Podľa dostupných informácií, ktoré sú zrejme aj tak len špičkou ľadovca, slovenské tajné služby sú skôr klubmi elitných vydieračov a obchodníkov s informáciami úplná paródia, ktorá by mala byť zrušená, lebo ohrozuje bezpečnosť ľudí a daňovníkov stojí nemalé peniaze.

Navyše, ak sa človek "terorista" rozhodne pozabíjať pár ľudí a nevadí mu že pri tom sám zomrie, žiadne, ani tie najabsurdnejšie opatrenia vlády mu v konaní nezabránia. To je fakt, s ktorým sa musíme zmieriť. Priemerný obyvateľ Slovenska väčšiu šancu byť zadusený štátnym policajtom, než byť zabitý rukami teroristov.

Bonusovou reakciou mocností na teroristické útoky bývajú vojenské údery na chudobné krajiny. A najlepšie na tie s hnedým obyvateľstvom. Podobne ako politici potrebujú teroristické útoky pre rozširovanie svojej moci, teroristi potrebujú vojenské údery mocností pre ich náborový marketing. Kolotoč násilia je "win-win" situáciou pre politických lídrov oboch strán a "lose-lose" pre obyčajných ľudí oboch strán.

Na záver pekná a poučná múdrosť od Hermanna Göringa, Hitlerovho blízkeho spolupracovníka:

"Samozrejme, ľudia nechcú vojnu. Prečo by chcel nejaký chudák na farme ísť riskovať život do vojny, keď to najlepšie čo by z toho získal by bola možnosť vrátiť sa na farmu v jednom kuse. Obyčajný ľud nechce vojnu, či už v Rusku, v Anglicku, v Amerike alebo v Nemecku. To je jasné.

Ale napokon sú to politici, ktorí určujú čo sa bude robiť a vždy je pre nich jednoduché stiahnuť ľudí na svoju stranu, či už v demokracii, fašizme, alebo v parlamentnej či komunistickej diktatúre. [...] Hlas nehlas, ľudia sa vždy dajú naviazať na politikov. To je ľahké. Všetko čo musíte urobiť, je povedať im že boli napadnutí, obviniť pacifistov z nedostatku národného cítenia a z vystavovania krajiny veľkému nebezpečenstvu. Toto funguje v každej krajine rovnako."Author: Ondrej Turis # FeryMowi76
Slovensko2015-12-071
-
 54%  ( 3 people voted )
+
"Ľudia sa zo strachu radi zbavujú slobody, výmenou za pocit bezpečia."

Chuj jebnuty, na zaklade coho tvrdis takuto picovinu...? Kedy a kde boli ludia na tejto planete konzultovani v referende ohladne ich spehovania a zavadzanych ich slobodu obmedzujucich zakonov...?

Clanok hodny tejto liberalno kapitalistickej propagandistickej zumpy... Dalej som ho nepovazoval za potrebne citat...


kecup # SihaWaji27
-
 53%  ( 5 people voted )
+
2015-12-07 16:12:07 25bb9742

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
štyri   dva
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Chytré kontrakty, Ethereum a DAO – decentralizace v praxi


Chytré kontrakty, Ethereum a DAO – decentralizace v praxi
Dokážete si představit firmu bez firemní struktury a bez vedení? Že to nejde? A dokázali jste si před pár lety představit peníze, které nevydává žádná banka, a přece se s nimi dá ...
JAK JSEM PODEPSAL ANTICHARTU
„NADLIDÉ“ PŘICHÁZEJÍ
Ako sa v lietadle prepracovať do biznis triedy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.024 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo