Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Monoteismus je prazáklad a idea absolutní totality


Monoteismus je prazáklad a idea absolutní totality

Často přemítám zda-li je církev katolická (svatá, věčně bojující a na věky nenežraná) největší zločineckou organizací v tomto vesmíru nebo největší organizací zločinců. Nějak se nemohu rozhodnout.O kolaboraci církve s jakýmkoliv odpudivým režimem, který umožní její další rozvoj (laskavý čtenář již ví a zná, že se zde jedná pouze o rozvoj materiální nadstavbičky a soustředění moci nad lidmi a událostmi ryze světského charakteru) nemá dnes pochyb ani vesnický človíček Pepek Vyskoč.
Ne nadarmo nosili němečtí vojáci plechovou cedulku s nápisem "Gott mit uns". Flanďáci kropili svěcenou vodou kanóny a flintičky vojáků určených nejen do prvních bojových linií, ale i k masakrům civilního obyvatelstva. Kolaborace s fašismem však neskončila pádem III.říše. Pokračovala dál. Na toto téma je dost faktografických publikací. Doporučuji třeba:

Mark Aarons a John Loftus
Operace RATLINES
(London 1991 - u nás BOHEMIA spol. s.r.o. 1994)

V této knize je skvěle popsáno kterak Vatikán na konci války (v době kdy porážka říše byla již nevyhnutelnou budoucností) začal budovat tajnou a složitou záchranou síť, která měla za cíl zachránit a zachovat pro budoucnost "esa" třetí říše. Jednalo se špičky velení armádních struktur zejména SS, velitele a specialisty z koncentračních táborů, ideology, pseudovědce a jiné zrudy hlásící se k ideologii třetí říše.
Součástí oprace RATLINES bylo:
- postupná, několika násobná změna identity jednotlivých person tak aby jejich krytí bylo dokonalé (adept prošel několika změnami identity většinou nežijících osob nebo dodatečně nežijících osob)
- vytovření bezpečných unikových cest přes Evropu až do Jižní nebo Severní Ameriky (soustava zachytných bodů počínaje malými farami - kláštery konče)
- zajištění existence v novém působišti nějakým základním kapitálkem (kde na to asi církev brala zdroje ? )
- příprava na budoucí úkolování těchto person pro boj a budování nové čtvrté říše.

Co dodat ?

Snad jen toto:

Jímá mne závrať, když si představím, na jak vysoké úrovni života, kultury a vzdělanosti mohlo dnes lidstvo být kdyby jej nepostihla ta tragedie, že se před cca 2000 lety setkalo s totalitní ideologií křesťanství ........
Neboť monoteismus je prazáklad a idea absolutní totality.Author: JOSEF KVASIL # BymoFupo76
Cirkev2014-06-26435
-
 48% ( 17 people voted )
+
http://afinabul.blog.cz/1406/andrej-kiska-ludske-p
rava-nesmu-byt-nadradene-obchodnym-zaujmom
zd
roj


slovaaci # BumaKubo58
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-06-26 11:21:11 51132f5c
Pripusťme že autor J.KVASIL76 má pravdu!Ale čo s tým ? Len taká konštatácia ?--to je prd do ucha! Konkretizovať--návrh opatrení, konkrétne riešenia...aj alternatívne--pokiaľ je to nežiadúci stav--dnes! Napr. obdoba VPP -prác v podobe " misijnej " činnosti medzi "našími " Neprispôsobivými! Denné prednášky z hygieny, morálky,zákonov, .. výučba k rodičovstvu.... pestovaniu... aj zemiakov...aaaa..a samozrejme kontrola dosiahnutých výsledkov!-- Ináč "štátne dávky"---krátiť--tá het...pre "misijných pracovníkov"...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-26 14:58:10 58d4289b
No dríst.
Problémy čo narobila katolícka cirkev za ca 2000 rokov existencie sú iba ničotným pableskom v porovnaní s tými svinstvami čo za 100 rokov narobili komunisti, nacisti a iní ATEISTI! Mohol by som doložiť, ale to by zabralo fúru miesta.
Autor sa potreboval odbaviť a udrieť si...

General Guderian # TyroMury04
-
 48% ( 11 people voted )
+
2014-06-26 16:21:58 55e4d33d
Tuna toto pre autora clanku doporucujem . Chyba mu mnozstvo informacii k danej problematike . Ten problem ma daleko dlhsiu historiu : http://www.demiurg.cz/index.php?option=com_content
&task=view&id=104&Itemid=38
milan # MatoRica16
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-26 16:29:44 5324a455
..General Guderian04.. Dajte čosi do PĹACU_ objektívneho! 10 vecí plusových --podľa Vás --"katolícko cirkevných" 10 vecí mínusových! A to isté 10 plusových --podľa Vás --"komunisticko , nacisticko a iných ATEISTICKÝCH " ..dobre? Uvidíte tú reakciu a Váš zmysel pre objektivitu! Zatiaľ ste písal len o polohe NEGATIVISTICKEJ....Pochopil ste ..že objektivita má aj mieru POZITIVNU? Ale keď nemáte odvahu ani príklady /môžu byť aj len po tri/ tak bude sa to rešpektovať ---že to Vaše "mohol by som" sa zmenilo na NEVIEM!
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-26 17:02:52 58d4289b
Pst ,pst..l....A 10 vecí mínusových pre podľa Vás --"komunisticko , nacisticko a iných ATEISTICKÝCH"!
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-26 17:07:14 58d4289b
loading...
Treba si predstaviť/...ale nie nie som srandista.. / žeby neprispôsobivý po rannom usmernení "duchovnom" , samozrejme pred tým čistotou oplývajúci, sa pustili , usmernení "choďte v pokoji" ,do činností ktoré by im rezonovali v hlavičkách ! Nepokradneš, nepo..toto.. ale len samé pozitíva! To je cieľový stav pre všetkých " poberateľov štátnych peňazí od daňových poplatníkov! / apropo nedá sa vymyslieť nejaká ďalšia cirkev pre neprispôsobivých?/
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-26 17:25:26 58d4289b
Pracujú pápež, Rímsko-katolícka cirkev, jezuitský poriadok a sionistické elity spoločne na strašnom sprisahaní proti Bohu a človeku?
To je presne to, čo právnik a kresťanský bádateľ Edward Hendrie skúma a teraz zobrazuje v jednom z najväčších odhalení všetkých čias. Odhalenie tajomstva veľkého Babylonu je kniha, ktorú by ste si nemali nechať ujsť. Nikdy predtým neboli krypto Židia, ktorí uchopili opraty moci v Ríme podrobený takejto intenzívnej kontrole.

Objavte, ako sa Rothschildovci stali bankármi Vatikánu, ako Židia založili vražedne, mlčanlivý konšpiračný jezuitský poriadok a dodnes riadia jeho globálne aktivity. Prečítajte si, ako boli Židia založili vražedne, mlčanlivý konšpiračný jezuitský poriadok a dodnes riadia jeho globálne aktivity. Prečítajte si, ako boli praktiky a dogmy starovekého Babylonu a slobodomurárskej lóže integrované do katolíckeho katechizmus a ako zlovestný pápež urobil z dnešnej jednej miliardovej-silnej katolíckej cirkvi baštu židovskej zrady a Babylonského kúziel. Pozrite sa tiež, ako sa komunizmus vyliahol z psychopatickej mysle Židov ako Marx, Lenin, Trockij a ako bol šírený po celom svete jezuitskými kňazmi.

Zistite, ako učenie Ježiša a apoštolov boli odstránené z katolíckeho učenia, zatiaľ čo démonické rituály a dogmy židovskej kabaly a Talmudu boli povýšené a podporované, a ako boli verní a lojálni katolíci oklamaní a privedení k satanskému uctievaniu kabalistického čarodejníctva.


http:
//necenzurovane.sk/11/babylon.html

milan # MatoRica16
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-06-26 17:25:34 5324a455
Naozaj som už unavený z pablbov, ktorí nevedia (alebo nechcú) narátať do troch. Nacisti neboli ateisti, aj keď sa určite medzi nimi nejakí našli. Oficiálny svetonázor komunistov bol ateistický, ateizmus ale nebol podstatou komunistickej ideológie. Tak si, prosím, nechaj tie svoje kraviny, pán generál, láskavo pre seba. Budeš vyzerať menej smiešne.
Pock # SihySuri34
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-06-26 17:39:22 3ec5f361
Zjavenie 17:4 Žena bola odetá do purpuru a šarlátu, ozdobená zlatom, drahým kameňom a perlami; v ruke mala zlatú čašu plnú ohavnosti a nečistoty svojho smilstva.
Je iba jediná cirkev na svete, ktorá používa symbol ženy s pohárom. Je to rímska cirkev.

http://vargad.net
/tajne.htm


milan # MatoRica16
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-26 17:40:43 5324a455
Klopi:
Ateistické režimy:
-Komunizmus: Státisíce mrtvych počas bolševickej revolúcie v Rusku, 3M obetí umele vyvolaného hladomoru na Ukrajine, odhad 20M obetí stalinských čistiek, niekoľko mil. obetí čínskej kult. revolúcie, státisíce obetí pri budovaní socializmu na Kube, Vietname, Kambodži, Ugande…a kdekade po svete. Uvrhnutie 1/6 sveta do chudoby až biedy v býv. sovnietskom bloku
-Nacizmus netreba podrobne opisovať, 2. sv.v., koncentráky, plynové komory, ca 20M obetí.

Cirkev:
-Prvé nemocnice, sirotince, starobince, útulky pre chudobných, de facto prvá záchranná sociálna sieť, niečo čo bolo absolútne neznáme v antickom svete
-Vedomosti z antického a arabského sveta uchovávali v kláštoroch stáročia po páde rímskej ríše, prvá univerzita bola založená mníchmi v Padove okolo r. 1000
-Rozširovanie praktických vedomostí z poľnohospodárstva, chovateľstva, zavlažovacej techniky…medzi primitívnymi obyvateľmi Európy v rannom stredoveku robili mnísi, kláštory boli centrom vzdelanosti. V antickom svete i v Egypte sa vedomosti prísne utajovali
-rozširovanie kresťanskej morálky v eurpoe i po celom svete, nezabiješ, nepokradneš, nescudzoložíš…na tom je vybudovaná naša civilizácia ktorá vďaka tomu zabezpečila blahobyt širokých ľudových más a naakumulovala najväčšie bohatstvo a zabezpečila bezprecedentný vedeckotechnický pokrok.

Inkvizícia: Vznikla kvôli potrebe odhaľovať infiltrátorov na vysoké posty v cirkvi spomedzi židov a muslimov v Španielsku ktorí sa snažili z týchto postov škodiť. Neskôr sa rozšírila jej pôsobnosť na hlásateľov bludov. S čarodejnicami nemala inkvizícía prakticky nič spoločné až do asi 17. str., upaľovanie čarodejníc bolo doménou hlavne protestantských krajín kde spadalo výlučne pod svetskú jurisdikciu. Prečítaj si o inkvizícii nejaké objektívne diela, je ích dosť. (Zagugluj)
To isté platí pre križiacke výpravy, rád templárov vznikol v podstate na ochranu pútnikov do sv. zeme ktorých napádali muslomské kmene a predávali ích do otroctva.
Nedá sa rozpisovať všetko, veľa sa dá nájsť, ak sa chce...
General Guderian # TyroMury04
-
 40% ( 5 people voted )
+
2014-06-26 17:47:15 55e4d33d
http://vargad.ne
t/tajne2.htm
Rád bol založený 15. augusta 1534 Ignácom Loyolom a schválený bol pápežom Pavlom III 27. septembra 1540. Tento rád bol založený aby vzdoroval reformácii. Jeho úlohou bol zlikvidovať reformáciu. Loyola chcel, aby rád bol šampiónom katolíckej jednoty, z toho dôvodu absolútna poslušnosť pápežovi bola nevyhnutná. Ich úlohou bolo poslúchať, ako vojak. To znamená, že jezuita nemôže používať svoju hlavu, musí poslúchať ako stroj. Dosiahnuť jeho ciele bolo možné iba tak, že na svete každý človek sa podriadi údajnému miestodržiteľovi Krista na zemi. Loyola napísal: „keby ti Boh poslal hoci aj dobytok za nadriadeného, musíš ho poslúchať, ako keby to bol sám Boh.“ Ich ústava opakuje asi 500 krát, že v osobe vedúceho musia vidieť Krista. (Tajné dejiny Jezuitov, strana 26)
milan # MatoRica16
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-26 17:54:39 5324a455
A ešte jednu fotku: Jan Baptiste Janssens. Tento človek riadi nasledovné tajné spoločnosti, ktoré podliehajú jeho veleniu.:
Zvrchovaný vojenský rád Malty Slobodomurárstvo škótskeho obradu, Rád illuminátov, Kolumbových rytierov, Rytierov Ku Klux Klan, B` nai B` rith, Islamský národ a jeho súkromnú armádu zvanú „Ovocie Islamu“ The Maffia Comission, Opus Dei A celý rad nižších bratstiev. Z toho vidíme, že každú z týchto tajných spoločností riadia jezuiti. Ako ich riadia a čo je ich cieľom? Pamätajme, že Rím chce opäť získať svetovládu. Keďže oni sú centrom templárskej (teda chrámovej) teológie, potom oni chcú ovládať svet pre draka, nie pre Ježiša Krista. Drak im dal moc, trón a veľkú autoritu.

milan # MatoRica16
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-06-26 18:02:19 5324a455
Ale no tak..Generál..04.. Teda Poliaci pri Viedni --s Turkami..Vyhnali ich skoro celkom z Európy..! V rámci kresťanských..., aj Džingischána nepustili Rusi ... kresťanský... ku Atlantiku..aj Napoleon-- "svetský" / "občianský zákonník"--prvý v dejinách ľudstva!.../ mal trochu rád aj pápeža! ..nedal mu stúpiť do blata---hodil mu svoj kabát...! Stačí zatiaľ.. či ideme do ...mínusov...?Prečo tá červená ...je určená pre býkov... farba pred očami... rozumní...rozlišujú...aj farby!
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-26 18:12:06 58d4289b
V Krista veriacích cirkvi je .."das dosc veľo" ...a " veríme "všetci dačo! Pozor aj nemáme snaženie byť naj-- bohatší , ani s naj---lepšou pravdou. , ani s naj..jezuitským centralistickým myslením-podriadenosťou!Lebo nemáme nič spoločné s INÝMI... veriacimi ..v ortodoxiu--veriť čosi čo si namýšľa niekto že je NEPREKONATEĹNÉ!
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-26 18:35:42 58d4289b
Isttý aj svetský hodnostár...Milan16.. z jeho osobných pohnútok ..si založil vlastnú cirkev ..ktorého kráľovná je do dnes jej hlavou! Zbavili sa závislosti...Vatikánskych ...hodnostárov! A následne im začali slúžiť ..aj .vo financiach znalí Židia! A nad ich impériom slnko skoro do dnes nezapadá! Každého treba vedieť ZAPRIAHNÚŤ pre dobro obecné! Aj Pápeža aby riešil problémy ...NEPRISPÓSOBIVÝCH...za nakradnuté peniaze!
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-26 18:58:08 58d4289b


klopi # KyvoWavo40
ty si urcite zdravy iba po clenky i o tom vazne pochybujem ..Ja som sem dal dokaz o com je cela cirkev , vlastne cirkve svetove ako take a ze s pravym ucenim Jezisa Krista , RKC nema absolutne nic spolocne . Ba naopak .Jezuiti riadia nielen RKC ale veskere cirkve na svete a vedu vedome boj proti Bohu Stvoritelovi . V tom boji pouzivaju nielen jednotliveho cloveka ale dnes uz skoro CELE LUDSTVO. Da sa to dnes uz selektovat , informacii je uz mnozstvo . To co som ponukol je len mala cast z nich .... neviem , klopi, .. na co vlasne narazas curak posraty prekecany , ved vecne argumentuj a netrep idiotiny. Ked som na niecom zavisly, tak jedine na Bohu zivom ale to je kazdy , ved zijeme v jeho STVORENI...

milan # MatoRica16
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-06-26 20:06:03 5324a455
Vy ste začal používať invetívy! Pozor ! VRÁTI SA Vám to! O "nejakých" existujúcich cirkvách Vy ne- máte ani šajnu! Kdesi v juhovýchodnej Ázií skoro miliarda ľudí ani nevie kde je Vatikán, nevie čo to je Pápež, a o božstve, svätých, uznávaných kdesi v Európe --nemá ani šajnu! Vy ste vzdialeny aj vedomostne, aj poznaním reality, aj histórie , aj myslením o viere, božstve---neviete v čo veríte...len invektívy vo vašej mysli spolu s nekresťanskou AGRESIVITOU lomcuje kotrbou! Upokojte sa a zostaňte vo svojej plytkosti mysle tam kde ste a nepleťte sa INVEKTÍVNE...nikdy...!Nie je to ťažké pochopiť---či Vám áno?
Klopi # LiguLeva00
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-06-26 20:40:31 58d4289b
klopi
takze , ty vies viac o mojej viere ako ja ? ..dobre to chapem ?? .. si asi jasnovidec . Keby si cital to cim som pripel , snad by si sa dostal k tomu , na zaklde coho tvrdim ze Jezuiti a Illuminati ovladaju veskere cirkve sveta a svet mocensky ako taky . Vies co, NEUNAVUJ MA! , kto nechce videt , neuvidi ,..klebet si tu s tebe podobnymi .

milan # MatoRica16
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-06-26 21:43:20 5324a455
V roce 415 n.l. vypálili křesťanští fanatici Alexandrijskou knihovnu a znásilnili a zabili nejslavnější matematičku starověku - Hypathii. V Alexandrijské knihovně bylo přes 500 000 svazků. Byly tam mimo jiné i díla Iónských vědců, kteří znali ozubené kolo nebo parní stroj. Ten musel být opětovně objeven až v 18.století. Zbrzdili tak vývoj lidstva o více než 1300 let.
biolit # NyteJuba57
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-06-27 02:31:57 542a92cb
..milan 16.. "Milanku" , Vaša ÚNAVNOSŤ sa stupňuje, je úmerná veľkosti Agresivity--ktorú aktívne produkujete svojou nerozvážnosťou a neznalosťou, ďalej " nutnosťou " produkovať invektívy --čo uberá menej schopným ---sily ---lebo " musia " rozmýšľať! Pokojne si ďalej produkujte...na vlastnú škodu--- veci ktorým nerozumiete!
klopi # KyvoWavo40
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-06-27 08:06:29 58d4289b
klopi
este ze ty rozumies !!

milan # MatoRica16
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-27 08:40:58 5324a455
Nacizmus nie je ateisticky, komunizmus ano a neboli zverstva konane v mene ateizmu ale na zaklade idei komunizmu, takze ked niekto chce kydat hnoj mal by si najprv dat dva a dva do kopy a mat aspon minimalne vedomosti o com hovori.

Abes # WoceTaqo00
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-06-27 08:43:46 bc7b6398
Teda..Abes00..už len Vám chybuje doplniť --tie idei komunizmu v k ktorých mene sa konali zverstva! Skúste ich ...vymenovať--definovať! Vďaka.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-27 09:21:25 58d4289b
Nacizmus bol ideologicky založený na filozofii Friedricha Nietzscheho ktorý mal hlavnú nosnú ideu ateizmus a koncept "nadčloveka", rasy nadradenej vládnuť. Čo sa týka katol. cirkvi a nacizmu, naštudujte si čo to bola pápežská encyklika "Mit dem brennende sorge" vydaná (po nemecky!) kde nacizmus nazýva novodobým pohanstvom. Nepopieram že nedošlo ku zlyhaniu mnohých katolíkov, napr. Tisa a spol. al. chorvátskych ustašovcov.(Hitler bol katolík presne tak ako Husák).
Biolit:
-V roce 415 n.l. vypálili křesťanští fanatici Alexandrijskou knihovnu

To že kresťania narobili dosť prúserov nikde nepopieram. Je ťažké zabrániť nejakému blbcovi aby sa vyhlási za kresťana. (S tým parným strojom si to prehnal, ako to že ho nikto potom nepostavil? Alebo si cestovateľ v čase a tie náčrty si videl?)
General Guderian # TyroMury04
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-06-27 17:36:16 55e4d33d
...Aby bolo jasné ! Sú tri prípady možnej produkcie ---ROZUMU, NOVÝCH VECÍ, SYSTÉMOCH... Prvý prípad : ak je ohrozenie --neskutočne -- vymyslí sa aj...atomová...a všetky možné technológie. Druhý prípad : ak je prebytok voľného času, robí na mňa aj---pol sveta--- vymyslím systém --- aby som mal vždy veľa voľného.. Tretí prípad: Stimulovať systém do extrémov... /hokej , tenis, .. chvíľami aj počítače, systémy komunikačné, aaa---ále čo už..každý ma vedomosť!Všetky aj kresťanské snaženia majú cieľ vytvoriť prebytok týchto troch atribútov aby vzniklo čosi nové...Až na pointu že všetky sú mimoriadne AGRESÍVNE! Na úkor "človiečíka" ktorý sa stáva ... len produkčným..pre okolie....Verím že to pochopil aj Generál Gu...04!
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-27 18:13:33 58d4289b
A na záver... monoteizmus ...koncentruje na jedno miesto všetky možné atribúty , prípady! Ak niekto sa bojí len pekla--je chudák / ja sa bojím aj manželky--povedal Piťo/ ! A rajská záhrada je ideál --vraj večný... /ta ne --Pali povedal že jemu stačí aby mal furt pod bajuzami jedenie , nohy v teplej vode a manželka "po ruke"../ Peruna ..ked trepe ..už sa nemusíš báť.,keď sa zablískne prvý raz --skry sa do pivnice, slnka v lete sa boj .. poobede, atd ! Ale ked zostane len "raj" a" peklo"---- jasné že je to iba ľudský výmysel a drizdy okolo toho!Jednoduchšie sa to napísať nedalo!
klopi # KyvoWavo40
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-06-27 18:45:51 58d4289b
Vatikánsky projekt Lucifer
https://www.youtube.com/watch?v=Pa4nsCYzM1w

filip # WyboCeci64
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-06-27 19:24:43 5b7f88c9
niekto tu ma patent na rozum tusim , ze klopi?..=D =D =D


milan # MatoRica16
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-27 20:26:35 5324a455
"Nepopieram že nedošlo ku zlyhaniu mnohých katolíkov..."


Ja myslím, že všetkých. Už len uveriť tým kravinám je zlyhanie rozumu par excellence.

Pock # SihySuri34
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-06-28 20:13:48 3ec5f361
monoteizmus=polyateizmus :)))

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-28 23:06:14 b2fdaf39
Josef Kvasilovo základné tvrdenie obsiahnuté v názve je trošku dosť za vlasy pritiahnuté. Predsa existuje chorobná túžba po moci aj u ľudí do špiku materialisticky založených.
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-29 09:49:27 b228d7ca
kukajce-v každej dobe bulo švetlo inoc -ale kebi še dalo spočitac chto najvecej zabil ludze buli bi bars prekvapene!ja še budzem račej trimac slunka boto premne BOH !!bo vnom mam šicko.!!!povem vam rozpravečku!chcece? ta! Gdze bulo-tam bulo -ničbulo a ja tam hledal bulo ale nigdze nebulo to bulo ale von še nenarodzil nigda bo von bul vždi aj kedz bulo nebulo ato ešče nebul ani von-ale už bulo jeho slovo-a bul to von-aj kedz nebul ešče cali bo ešče nebul rozum a bez rozumu nemohlo bic ani slovo!takže nebul ani von! ale gdze je!začatek..ja hutorim-vi idzece po cesce chtora net-bo verice v nič a neverice vdaco.taki je rozdzel v chapani teho co verice .
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-06-30 13:58:19 58d4285f
zahada biblie:-su tam veci chtore dachtore z luckeho hladziska su dobre-ako še chovac! ale telo veci popisane ato tak že običajni človek nemohol rozumic pred 2OOO rokmi. vedz aj dneška. ta napr.slušni človek še predstavi po mene ane som chto som--gdze idzem tam idzem--čekaj me gdze pridzem! nerozumim temu naco to pisali takto.vedz chutoria že tam laska. ale ja tam čital pulno zabijane-šak to šicko vraždi .nech mi to višvetlia čom! Ja si mišlim kedz šme zlezli zo stromu ešče sme si neuvedomili že šme ludze!!!
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-30 14:59:36 58d4285f
z minulosci še učic da-každa doba bula dobra i plana takto chodzi-kedz z opice človek še stal.neni to dzen ani dva.ta naco hledace co už davno net!zazraki buli-zrobel to človek bo naučil še pisac.mame dluhe dzejini chtore už nezname-ale hledame chto sme.ne každi pravdu chce znac! že z opici sme.jak možeš chapac co von chape a von co ti.jeho tak učeli ta zato nechape. ti zas chapeš že von nechape.-ta naco mu davaš jesc co tebe chuci kedz jemu to nechuci a ti zaš nebudzeš jesc to co jemu chuci a tebe nechuci.-ta tak jeto aj zrozumom-darmo ho učiš nebudze ti -bo von budze len von ane ti
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-30 16:37:23 58d4285f
"V roce 415 n.l. vypálili křesťanští fanatici Alexandrijskou knihovnu a znásilnili a zabili nejslavnější matematičku starověku - Hypathii. V Alexandrijské knihovně bylo přes 500 000 svazků. Byly tam mimo jiné i díla Iónských vědců, kteří znali ozubené kolo nebo parní stroj. Ten musel být opětovně objeven až v 18.století. Zbrzdili tak vývoj lidstva o více než 1300 let. "to je Holywoodska verzia ...

LenkaB # LyroKomo25
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-06-30 18:03:36 509a8e98
V 9. Storočí naši predkovia prestúpili na kresťanskú vieru. Akým zázrakom sa to podarilo Cyrilovi a Metodovi, sa nedozvieme. Poznáme sa. Slovák je veľmi tvrdá palica. Len tak ľahko sa presvedčiť nedá. To vidíte aj na tejto diskusii. Takže ako naši predkovia zrazu zabudli na svoju históriu a začali vyznávať históriu židovskú? Ako uverili v Bibliu- Kabalu- Starý zákon? Je to čisto židovská história. Podľa židov. Dnes aj podľa našich kresťanov. Ako je možné zabudnúť na svoj rod? Na svoj národ? Na svoje dejiny? Asi sa to už nedozviem. Jedine že by sa vrátili naši starí bohovia, naši predkovia a ukázali nám dejiny, ktoré nám niekto ukradol, na ktoré sme zabudli, ktoré nám stále niekto zatajuje.

milan # PesyMihy72
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-06-30 18:20:09 57f4f91b
Ono keď budeš pred vrcholom ...príde " Sizifovský " orol a vyďobne ti pečeň! Alebo udrie Perún ..keď nebudeš skrytý počas búrky! Či.. Morenu ..musíš hodiť do potoka...aby čím skôr "zmizla"zima...aaa! Pokiaľ by existovali všetci "bohovia" /nie monoteizmus/ tak nikto nevedel čo chcú --tí bohovia ... Ale keď existuje len jeden ...monoteistický... boh....tak každá CIRKEV.../vraj je ich cca 150/ monoteistická ..vie sa obracať ! Ako tomu bohu " vnútiť" svojú vôľu! Pr. .. odpustí ti hriechy.. hocijaký..duchovný a raj ťa čaká..zaplať, búchaj 5 krát denne hlavou o zem ..a budú ťa obsluhovať...večne..., nebudeš rozmýšľať musieť..lebo tvoj osud je už napísaný-- bielou..v komíne, všetci zomrú v Armagedóne ..len my .. zostaneme...večne.. A ďalších cca 150monoteistických... A všetko orginál, a všetko "jedinečné" len a len pravda: Nuž nech bude vysvetlená TOTALITA!
Klopi # HofePyly37
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-30 18:43:09 58d4289b
Teda? "náš " ..Milanko 72?16?... sa prekonáva ... pochopil... Už len tie kravy v Indii--monoteistické, či hádzanie kameňov ..v Mekke ... na "obelisk" a hotovo...monoteizmus je skoro pochopený... aj v súvislosti s Vatikánskym rozdeľovaním... na rajských a pekelných!
klopi # KyvoWavo40
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-06-30 19:17:20 58d4289b
jednu holyvoodsku verziu som tiaz videl, v rezii M. Gibsona....


FC je az prekvapujuce, kam siaha tvoja obhajoba zverstiev akejkolvek sekty, krestanskej nevynimajuc, bez realneho poznania, ze vtedy to bol taky kolorit, skratka slova laska a pravda neboli tak sprofanovane a pertraktovane ako teraz a prave v suvislosti len s touto zberbou, ktora si casom osvojila narok a vysadu ,ze ona jedina je ta prava.


Rafael # BakiQuno09
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-01 09:46:33 59ad5d21
milan tato christianizacia prebiehala rovnako ako v kazdej inej krajine, ohnom a mecom, teda ak si neprestupil na vieru svojho pana, pan mal pravo ta zabit, a ani tvrda palica Slovana nezabranila pokrestanceniu, lebo mrtvi vacsinou neprotestuju.
Skratka uz nie sme potomkami Slovanom, ktori neprijali krestanstvo, ale len potomkovia tych, co ho prijali.
Pre mna je niekedy az humorne, napr. aj teraz v suvislosti s MS vo futbale v krajinach, kde este pred 500 rokmi o tom zidovskom gymnastovi ani nechyrovali, a vsade su tam jeho sochy, dokonca aj ta oplzla a velka priamo v RIu.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-07-01 09:52:55 59ad5d21
ano a napr. pred takymi 200 rokmi ani nechyrovali o inej sekte, zalozenej v 19. stor., ktorej vierouka sa dnes vyucuje v skolach po celom svete. dokonca aj my Slovania sme ho prijali, aj ked nastastie este existuju ludia so zdravym rozumom. sektarstvo je velka pliaga v sucasnosti a nikdy nebolo tak rozmohnute, ako prave dnes.
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-01 10:53:23 d9777929
fero aby si sa zasa spolocensky nestrapnil , bez toho to asi uz nejde.

Najviac ma pobavi historka o tom ,ze Zem vsunute do vesmiru, ktorej vek nemozes popriet ma podla teba len niekolko tisic rokov, navyse zdovodnene tym, ze si nasiel fosilovane brvno na zahrade.
Ak by tak naozaj vsetci postupovali a navyse to nazvali aj vedeckou teoriou, potom by sme asi stali znova na opacnej strane barikady, ale tebe by to aspon poskladalo skladacku.
Vies ono na popretie veku Zeme je tu maly hacik, vola sa vesmir....

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-01 12:16:43 59ad5d21
Inak je symbolicke ak vedies debatu napr. so mnou, ci inde napr. s Pockom, a hned je jasne, ze sice mas ku vsetkemu nieco, ale samozrejme bez potrebneho vysvetlenia, ci pochopenia oponenta, ktory ti jasne predlozi argumenty, chce od teba reakciu a ty mlzis, mlzis, mlzis....
Ktovie asi preco?

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-01 12:18:49 59ad5d21
A samozrejme, ze teoriu nemozes porovnat s ideologiou. Nabozenstvo sposobilo vyhubenie narodov (preto ten paradox s obyvatelmi Latinskej Ameriky, ktori pred 500 rokmi nevedeli nic o HG, zato teraz su jeho najvernejsi napodobovaci.
Zato som nepocul o vojne ,ktora by sa viedla v mene mutacie, selekcie, genotypu, ci fenotypu.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-01 12:25:19 59ad5d21


aj ked nastastie este existuju ludia so zdravym rozumom. sektarstvo je velka pliaga v sucasnosti a nikdy nebolo tak rozmohnute, ako prave dnes.


ludia so zdravym rozumom bez realnych schopnosti nielen popriet ale ani uviest svoju deefiniciu merania veku vesmiru....
Ale to je ako hrach na stenu hadzat, mlzit, popierat, nic nezdovodnovat, tak sa vraj spravaju ludia so zdravymn rozumom.
Ale vysvetlit cerveny posun, reliktne ziarenie, to potrebuje len davku obmedzenosti prijat aspon taketo jednoduche vysvetlenie.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-01 13:06:29 59ad5d21
Ej do bahnovej polievky, netusil som, ze ta moj prispevok tak rozohni. velmi rad sa spolocensky strapnim, lebo ako tak isto pristupovali k mnohym v minulosti, ktori neskor jasne poslali tych posmievacov tam kam patria. mojmu egu to neublizi, nemaj o mna obavy.

cez vikend som isiel okolo sanbergu a oproti som sa pozeral na breh moravy. krasne tam bolo vidiet ako ustupovala vyssia hladina toku. cuduj sa svete, ked som sa pozrel na milionmi rokov opradeny sandberg uvidel som to iste. ak neveris, chod sa pozriet.
lebo niekedy sa mi zda, ze teoria uz nie je teoriou, ale plnohodnotnou ideologiou.

Fero # LifuRoru61
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-01 13:36:07 d9777929
Ja o voze a ty okoze(ale to vzdy)
Spochybni chladnutie Zeme, jej spomalovanie rotacie a daj to do kontextu so zdravym rozumom a mas vysvetlenie, ktore ta sice nenadchne, ale aspon ti to pomoze sa zorientovat. Samozrejme stale nesmies zabudat, ze napriek dokonalej pravde zjavenej v biblii, sme stale sucastou sa stale rozpinajuceho sa vesmiru...

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-01 13:40:12 59ad5d21
Ale mnohych poslali k minulosti prave vyznavaci tejto teorie, aj ked ti tvrdili, ze nemaju pravdu a pritom sa odvolavali len na nejake pochybne myty dojicov koz.
Kedze ale ako vidiet skolstvo stale nedokazalo u kazdeho napravit chybu v mysleni, asi to s tou indoktrinaciou evolucnej teorie nie je az take brutalne ako predchadzajuca indoktrinacia zidovskym gymnastom.

Rafael # BakiQuno09
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-01 13:43:56 59ad5d21
ako vzdy Rafael, ja o praxi, ty o teorii. stale si mi neodpovedal, ako mohli ti dojici koz vediet o pangei.
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-01 14:02:12 d9777929
nevedeli....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-01 14:03:43 59ad5d21
Fero ta otazka je mimo uroven debaty, ty tak isto neakceptujes, ze Indovia meraju vek Zeme na miliardy rokov.
Ak das teda do paralely tieto dve infirmacie, jedna je nepravdiva...
Kedze ale tvoja sa neda dokazat, ze by pisali opangei, ta druha je ovela zaujimavejsia.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-01 14:18:57 59ad5d21
skus odovodnit to, ze nevedeli. lebo, to co si mi pisal minule, o tom, ze povazovali svoju zem za jediny kontinent nema logiku
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-01 14:31:48 d9777929
skus zdovodnit Indov...
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-01 14:35:42 59ad5d21
neviem ako metodou to merali, skus ozrejmit. ako teda zdovodnujes to, ze nevedeli?
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-01 14:51:05 d9777929
fero neuhybaj... mlzis, ja som ti len polozil na rovnitko presne dve informacie, ktore si odporuju, napriek tomu ty inklinujes len k jednej, tu druhu ignorujes.
Neviem dokazat odkial to Indovia vedeli, ale ty ani nevied dokazat, ze biblia opisuje Pangeu a to je velky rozdiel.
Ale triezvo, ked nevedeli pisatelia biblie o bananoch ani o paradajkach, je tazke uverit, ze pisu o Pangei. Zatial co Indovia uvadzaju miliardy rokov, co sedi. Nie je to divnooooo?

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-01 14:56:49 59ad5d21
co mas v kuse s nejakymi bananmi. naozaj si myslis, ze uryvky o bananoch musia byt neoddelitelnou sucastou kazdeho diela? nezavana ti to trochu zaujatostou. miliardy rokov sedia akurat vo fabulaciach v niecich hlavach, inak nikde. O pangei to tam mas jasne
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-01 14:59:32 d9777929
Fero podla mna si to pozorne necital, myslim tu skazku od dojicov koz, je tam popisane vsetko co vraj ten sprymar stvoril, takze ak tam chybaju banany a paradajky, je jasne ze sa vyvinuli bud po tom, co prestal robit divy,alebo o nich pisatelia biblie nevedeli.


Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-01 15:04:35 59ad5d21
Ale aj tak je zaujimave, ze veris vedcom o Pangei...
Aj ked je tam velka nepresnost, pred Pangeou boli aj ine utvary a to ani ta biblia tiez nespomina, takze tie hrozienka, ktore vyberas skladacku nikdy neurobia.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-01 15:08:47 59ad5d21
Rafael, predpokladam, ze tento tvoj prispevok nemyslis vazne, inak musim vazne pochybovat nad tvojou kredibilitou. v biblii mas tieto veci okrajovo. ale ak si minule spominal, ze Nero nepisal o paradajkach a tym padom ich podla teba nepoznal, tak chapem tvoju logiku
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-01 15:08:52 d9777929
tym tzv. vedcom o Pangei neverim, lebo pisu bludy. minimalne o dovodoch preco sa rozpadla.
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-01 15:10:00 d9777929
nepisal som o Nerovi a paradajkach, uz Pock ta obvinil a opravnene z toho, ze si vymyslas.
A kedze podla teba Nero asi paradajky poznal, s tvojou kreditibilitou to nie je tiez moc dobre.
Samozrejme ze vedcom neveris to, co sa prieci biblii, to ani je inak rozumne, aby si veril vedcom, ked to biblia vzdy tak dobre vysvetli.
Ale s tymi paradajkami si ma naozaj pobavil, skratka Nerovi len nechutili a Flavius nielenze nic o gymnastovi nenapisal, on aj vynechal paradajky. Boli skratka v tom case na ciernej listine....

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-01 15:14:17 59ad5d21
uz to bolo nejaky ten piatok, mozno to bol iny cisar. na to aby som veril vedeckym vysvetleniam, nemusim verit vedcom. nuz ani napriek snahe o aku taku rozpravu sme nikdy k ziadnej nepokrocili, vzdy to skoncilo rovnako. Rafael, mali by sme sa nad sebou zamysliet. ci iba ja, ty si dokonaly?
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-01 15:17:50 d9777929
podla teba sa asi rozpadla z vole bozej, ty kecupovy komik....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-01 15:18:02 59ad5d21
Fero tu nejde o to, kto dalej docika, ale o to, ci jeho teoria maju aspon nejaku oporu v dokazovani, pozorovani, ci overovani. Preto debata porovnavania dvoch neporovnatelnych nazorov inak ani dopadnut nemoze. Vedci sa opravnene nezaoberaju tym ,co je napisane v biblii(mimochodom o Troji nepise biblia),aby si to zasa nespomenul. Skratka ani Avalon neexistuje, aj ked ine postavy su vsadene dost do realnych miest a doby. Ale to treba vediet nielen odlisit myty od skutocnosti, ale aj pochopit, preci myty clovek stvoril.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-01 15:20:42 59ad5d21
Rafael-mne sa zda,ze obom vam ide o to,kto dalej docika.V mnohych veciach sice s Ferom nesuhlasim(hlavne s nekritickym pohladom na bibliu),ale tvoj pristup je este viac dogmatickejsi,pretoze on neobhajuje ziadnu teoriu.Ty,na druhej strane, tiez obcas napises,ze nie si zastancom teorie,ale potom ju defakto plne zastavas.Raz si napisal nieco v tom zmysle,ze lepsie je mat jednu nedokonalu teoriu,ako mnozstvo hypotez.
Ale tvoja posledna veta sa mi paci.Ako teda odlisis(definujes) myty od skutocnosti?Preco stvoril clovek myty podla teba?V minulej debate si tvrdil,ze neexistencia nalezu "medziclanku" je vysvetlena velakrat na tejto diskusii.Skusil by si to este raz?
Fero-ako vazne beries bibliu?Preco bola pretlacana do vsetkych kultur?Nemyslis,ze ludia s takymi znalostami astronomie,architektury a dalsich odvetvi v davnoveku mohli mat aj znalosti z oboru psychologie,ekonomiky na rovnakej urovni a preto napisali take "veldielo"?
Co sledujete kazdy z vas tymi zdlhavymi "diskusiami"?Nechcelo by to zmenit sposob diskusie?

julo # GopoMipy89
-
 42% ( 2 people voted )
+
2014-07-01 17:51:01 6dec7950
Už vyššie som písal !/konkrétne oponencie / Monoteizmus je ľudský výmysel! NEPRIRODZENÝ! V snahe koncentrovať sily vraj dobra---rajské..proti silám zla ..pekelné.. budú sa viesť ...aj vojny! A "MY" budeme rozhodovať čo je dobré a čo zle! Takže pred monoteizmom existovalo, existuje, bude existovať...hajajááj ! Množstvo ..."nebeských" ..aktérov v ktorých aj ja verím.../.Medard ešte lomcuje a Perún bije ---na toho kto není skrytíí...pod zemou--v úkryte../.Hotovo.Monoteizmus tak ako vznikol, tak isto zanikne...je ľudským výmyslom!
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-01 19:44:13 58d4289b
Rafael, za prve neviem preco si sa nazval kecupovym komikom. ale to je jedno.
zial, ale mas pravdu, nase diskusie su hlavne o tom, kto dalej docika. mne nejde o to, aby sme sa skusali z vedomosti, ale aby sme sa snazili nejako rozmyslat. na moje podnety sa vobec nechytas, pricom je to normalna vedecka rozprava a malo by to nakopnut v uvazovani. pravdepodobne tento sposob nemas vo zvyku. vzdy skoncime pri pavedeckosti, sarlatanstve a pod.. ale nevadi, casu mame dost.

julo, musim suhlasit so sposobom diskusie, snaha je, zatial sa nedari. na tejto urovni, to neviem ci ide inak.
nacrtol si zaujimavu temu, ale trochu s tebou nesuhlasim. myslim si, ze pretlacana bola ideologia, ktora sa mala opierat o bibliu ale v skutocnosti s nou nema nic spolocne. naopak samotna biblia je tercom utokov od jej zaciatku. robili ju pre ludi nedostupnou, ked z nej citovali len v cudzuch reciach, vela pokusov bolo o kompletne spalenie vytlackov na celom svete. utoky su dodnes. je to na dlhsie, ale zhrnul by som to, ze nie biblia je pretlacana, ale manipulacia ludi na chybnom zaklade.

Fero # LifuRoru61
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-01 19:52:15 5ab6fb7f
Ja , aj možno niekto iníí , neviem si vysvetliť "prírodzenosť" krízových javoch v terajších "vyspelých " spoločenstvách! Vyspelosť ..a nedaj.. aj demokratická ..nedokáže ..analyzovať.. vytvárať zábrany .. nedopustiť.. aby "nejaké krízové" vôbec existovalo! A PRETO NAVRHUJEM ZALOŹIŤ NOVÚ CIRKEV , ktorá vymyslí také "božstvo" aby sme sa mohli -- zbaviť krízových javov aj samotnej krízy --no nie je to racionálne?Dávajte si všetci pozor ...aj Fero61, aj Rafael 09.. lebo ak vo "svojích výmenách názorov " nenájdete konsenzus...tak dôjde ku "kríze" a urýchlite vznik novej cirkvy... "protikrízovej" ktorá nebude mať peklo ale bude " odrezávať rozmnožovacie elementy"--//niekomu jedno, a niekomu obidve/!Kapišo ?
klopi # KyvoWavo40
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-01 20:09:28 58d4289b
Fero-tomu zhrnutiu nerozumiem.Skus to formulovat inak,aby nedoslo k nedorozumeniu.
Co sa tyka biblie.Osobne si myslim,ze je to zaujimava kniha.Ako studijny material.Neviem,ake mas informacie ohladne jej vzniku(stary a novy zakon) a kedy sa objavila v sucasnej podobe.Vacsinou je medzi udalostami,ktore sa popisuju a napisanim dost velky casovy usek.To by az tak nevadilo.Viac mi je podozrive to,ake struktury stali za ediciou a podla akeho kluca vyberali,co patri do "svateho pisma" a co nie.
Paulianska verzia krestanstva bola vybrana za statne nabozenstvo Rimskej rise r.313 ako ideologicke spojivo.V r.325 boli vybrane styri evanjelia.Preco prave tie?Kde su tie ostatne?O com hovoria?
Dnes ma kopa "krestanov" doma bibliu a len na nu sada prach(V USA ju vraj maju aj v hoteloch:-))Ale malokto ju precita.Myslia,ze staci,co im povyberaju v kostole a este k tomu maju zakazane o pocutom/precitanom samostatne uvazovat.Potom je tu druha skupina,ktoru to pretlacanie znechucuje,ako vidis na primitivnych poznamkach o dojicoch koz a klincosoch.Biblia je majstrovske dielo manipulacie,podla mna.
Pokial ti neprekaza rustina,vela informacii a zaujimavy uhol pohladu ponuka "porovanacie bohoslovie".Zatial to luskam.
Som zvedavy na konstruktivnu diskusiu.

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-02 08:06:40 6dec7950
julo mas pravdu on neobhajuje ziadnu teoriu, ale to predsa nemoze byt navod na pravdu. Skratka je len trochu popleteny a s kecypom ma fakt dostal...
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-02 09:50:12 59ad5d21
julo az si rozoberies slovo mytologia, asi na to prides.
To logos predstavoval pragmaticky sposob myslenia, ktory umoznil ludom ,aby si pocinali efektivne.Preto musel presne zodpovedat realite.. Ludia potrebovali logos vzdy, ked chceli nieci zhotovit, zorganizovat,alebo naplanovat..Dokazali nim prenikat do podstaty veci, ci vynajst vzdy nieco nove.. Bol a je nevyhnutny na prezitie.

Mal ale aj svoje obmedzenia, nevedel najst pre ludi zmysel zivota..Preto sa ludia obracali na mythos, cize na myty.

No a podme k tvojej druhej otazke. Ano teoriu stale povazujem za teoriu, a budem stat za nou. Pokial niekto nepride s niecim porovnatelnym, ci vysvetlitelnym, aby sa to dalo rovnako skumat a spochybnovat ako tato. Zatial nikto s inou neprisiel a preto ju obhajujem. Nezastrelim sa ,ked najdu fosiliu kralika v prekambriu.ale musime pracovat len s tym, co vieme teraz ,nie to, co mozno objavia o 100 rokov.


Takze kty medziclankom.

Nemusis mat velky mozgovy trust, aby si vedel, ze vtaci ,alebo macky nie su potomkami korytnacky.
Lenze aj ked toto vies, premyslal zle ak napr. vedla seba postavis kona a zabu. Ale to je len to, ze evolucia nepracuje zlava doprava, ale zhora dole. A to dedenim vlastnosti a znakov daneho jedinca.
Preto definicia prechodnych clankov je len nepochopenie evolucie. Vsetci sme totiz prechodny clanok aj teraz.

Rafael # BakiQuno09
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-02 10:15:34 59ad5d21
Fero nemyslim si, ze to co prevadzas, sa da nazvat vedecka diskusia, ak napises to o paradajkach, ci Pangei. Kecupovy komik? No asi z coho sa bezne robi kecup?
Ja nepotrebujem od teba podnety navyse zahmlene, ja som prave chcel diskutovat o tom, co sa da dolozit, nie to co sa da poskladat do tvojej skladacky. Lebo ty nic okrem toho nechces akceptovat a to je na vedeckejsiu debatu primalo.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-02 10:20:43 59ad5d21
julo, skusim inak. biblia je zneuzivana nabozenskymi vodcami na manipulaciu, pricom ich ucenie s nou nema nic spolocne.
chapem tvoje vnimanie biblie, ale myslim si, ze je to hlavne podmienene tym, ze ju vnimas ako dve casti. stary a novy zakon. to je podla mna mylne vnimanie. ako celok naopak nie je vobec manipulativna, ale podla mna oslobodzujuca. cely cas je pritom prezentovana cez stary a novy zakon, aj roznymi pisatelmi. skus si vyhladat prednasku od waltera Veitha, boj o bibliu a tam mas historicke snahy o znicenie a manipulaciu biblie pekne zhrnute.
rustinu zial neovladam na takej urovni, aby som mohol studovat texty v rustine.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-02 10:30:05 d9777929
ferino mas to zle, biblia nie je/nebola zneuzivana vodcami, to vodcovia si ju vytvorili na ovladanie jednoduchych ludi

Yanath # VepeBeke80
-
 60% ( 5 people voted )
+
2014-07-02 11:19:00 559f68d2
jak kukam bo vidzim že ja prišol do kurnika bo každa kvoka -kvoka svojo kedz kohut nedoma bolem same kvokvokvo kolem teho robice-a mišlenka nigdze-dagdze ucek.sce jak stare šlepki-chtore chcu bic ježiš!ten jeden zvas-milan-co še trafel do čarneho. kedz ježiš farbički dal černu vžal bo pochopil že predtim aj kedz velo bohov mali buli to ich!!ale kedz prijali križ!to už nebuli voni-bo verili ineho ane sebe!ta tu to tim že pomešace farbi chtora budze čarna?neverice?uverice!donesol som vam pravdu-že neuhadnece ani jeden pravdu.položim na stol okruhlu vodovahu gdze budze bublina a hledajce gdze je začatok a konec! i dam vam hadanku-černe na červenom to je živi neodidze mertvi odidze!!! teraz lamce rozum!a kukajce ja skoro pridzem zaš-vaš hogo fogo rum do seba!!
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-02 11:45:16 58d4285f
Rafael, mas pravdu nevedieme vedecku diskusiu, pretoze na diskusiu treba minimalne dvoch. ak si myslis, ze vedecka diskusia je vymienanie si vedomosti, tak si na omyle.to je diskusia zalozena na dogmach.. skladanie si informacii s logickou nadvaznostou mal byt pociatok, ktory mal byt u oboch rovnaky. namiesto toho to vzdy dopadne, ako to dopadne. ale ako si napisal, nemas o takuto diskusiu zaujem, tak diskutuj po svojom.


Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-02 12:46:42 d9777929
Yanath, to nema logiku. preco potom kazu nieco ine, ako v nej je pisane?
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-02 12:51:46 d9777929
Mas pravdu Fero, musime byt na to dvaja, kedze ty vies o evolucii strasne malo , potom aj ta diskusia tak vyzera. Ono ty vies malo aj o ciarach na oblohe(to ti vysvetlil aj Pock), ale tebe to aj tak nevadi, hlavne, ze mas svoju skladacku...
Ak si myslis, ze to prave orechove je citanie biblie a rozpravat o tom trocha vedecky, este vedecku teoriu z toho nespravis. Akurat sa nevynoris ty z dogiem, lebo jedno mne vycitat nemozes, ja dogmy nevytvaram, ani neobhajujem, ja len porovnavan vedecku teoriu s inymi hypotezami, ktore zatial nedokazali tuto zburat.
Ja mam zaujem o diskusiu, ale s oponentom, ktory o tom nieco vie, popieranie teorie nie je jej znalost.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-02 12:59:38 59ad5d21
zase sme tam, kde sme boli. mozno viem malo, len nemozes evoluciu vynat a ostatne nevnimat. prave tie predpoklady, z kotrych evolucna teoria vychadza su klucove a na to som sa zameral. ale o to zaujem nemas.
evolucna teoria nie je vedecka teoria a nikdy nou nebola ani nebude. dovody vies

Fero # LifuRoru61
-
 42% ( 2 people voted )
+
2014-07-02 13:35:26 d9777929
Fero to je len len tvoj smiech cez plac, ked takymto potupnym sposobom chces znemoznit nejaku vedecku teoriu prave tym, cim ju chces falzifikovat.
Mne to nevadi, parametre su nastavene, keby si pozorne cital, co som x- krat napisal, dokonca ani ta krajna moznost sposobenie stvoritelom ju nefalzifikuje, ale len a len jedno jedine.
Dovody preco ju popieras a nikdy nedokazes nahradit inou je ten, ze ty nedokazes ponuknut inu hypotezu s pododbnymi atributmi. pokusali sa o to mnohi, ze to ty nezvladnes, nemusis zufat,
To ci je vedecka teoria, alebo nie je, ty neovplyvnis.Je to len terminu technicus.
Vedecka teoria o paradajkach v biblii tiez nebude. A to, ci bude platit aj o 100 rokov? Mozno nie, ale ak nebude platit, ta dogma z biblie ju aj tak nenahradi....
Uz prave samotny system a schema evolucie predpoklada miliardy a stovky milionov rokov. To, ci dokazes zdiskreditovat vek Zeme tym, ze fosilizacia prebieha rychlo, je nepodstatne, podstatne je, ze prebieha. A fosilizacia, ci jej dlzka nemozu nikdy falzifikovat vedecku teoriu, lebo ty si si pomylil kauzalitu.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-02 13:43:49 59ad5d21
Rafael, trosku si odporuje. na jednej strane tvrdis, ze ju nemozeme pozorovat(Vuketis) a neskor, ze mozeme. jedine, co mozeme pozorovat je prisposobivost v ramci druhu. urcite som nechcel ist cez proces fosilizacie. kde nie su miliony rokov, nie je evolucia. to ty velmi dobre vies a ani argumentami logickym klamom to nezmenis. ale snazit sa mozes
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-02 13:47:37 d9777929
Fero snazit sa mozes ty, a aj tak nic nezmozes, ty mas falzifokovat teoriu, a ponuknut inu. Ak si to nedokazal, je logicke predpokladat, ze nevies o inej alternative.
Ponukni mi preto svoju a mozme sa bavit. Ale to ty neurobis, lebo ty sa drzis len soslovneho znenia biblie. Ale to je na tvorbu nejakej hypotezy, nebodaj vededeckej teorie velmi malo.
Prisposobovanie v ramci druhu je pitomost na entu, uz som ti vysvetlil ,co su atavizmy, ktore prave popieraju tvoju myslienku.
Podobne je to aj s morskumi kravami, tam je kde prisosobonie v armci druhu? Hadam vidis vsetky kravy v mori?
Ma totiz na plutvach kopytka, preco asi? No totiz niektore druhy z vody vyliezli, niektore sa tam znovu vratili, nic ine v tom nie je, a ak tu vidis vysvetlenie, tak sem s nim...

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-02 13:54:18 59ad5d21
Rafael, takze ak sa narodia siamske dvojcata zrastene hlavami, znamena to, ze aj nasi predkovia boli zrasteni hlavami?
Fero # LifuRoru61
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-02 14:39:33 d9777929
Fero-W.Veith nema uplne objektivny pohlad,jemne povedane.Skus si dohladat nejake prace L.Tolstoja,ktory ovladal aj cirkevnu starosloviencinu(latina a starogrectina bola vtedy samozrejmostou) a teda mal moznost studovat najstarsie dostupne zdroje v originale.
Neviem,ako mam chapat ten vyrok,ze ako celok je "oslobodzujuca".Ja som sa dostal k informacii,ze 17% ludi,ktori ju precitali celu a brali ju ako "bozie slovo" sa zblaznili.Ved v SZ je Jahve sadisticky psychopat,"ziarlivy boh",ktory si vyvolil jednu skupinku svojich stvoreni,aby si podmanila ostatne stvorenia.Naproti tomu Jezisov Boh je laskavy Otec,ktory miluje vsetko svoje svorenie.Ako to das dohromady?
A uz nejaku dobu je vacsina ludi gramotnych a maju moznost si precitat bibliu celu.Preco nas to nijako neoslobodzuje?Napisal by Boh tak nedokonalu knihu,pomocou ktorej mozno manipulovat?

Rafael-zmysel zivota sa ludia pokusali najst dost dlho a tou otazkou sa zaoberala filozofia.Mytologia je az moderne pomenovanie.Mytus bola Troja,Chettiti,Atlantida,Amazonky..a niektore z nich aj skostnatela akademicka "veda" musela prehlasit za skutocnost.Samozrejme,bez prehodnotenia svojho pristupu.A naopak,vytvaraju sa myty,ktore su prezentovane ako skutocnost.Manipulacia ako s bibliou..nihil novi sub sole,vsak?:-)
Takze ziadne medziclanky?
No ale vtedy sa natiskaju dalsie otazky.Pozname zivocichy,ktorych fosilie sa malo,alebo vobec neodlisuju od sucasnikov.Hm,po milionoch rokoch.A aky mechanizmus funguje,ked vieme,ze medzidruhove krizenie nie je mozne,resp.potomstvo bude neplodne?Mozme skrizit kobylu a somara a dostaneme neplodnu mulicu.Takze mi popis ten proces dedenia vlastnosti a znakov a ich premenu.Mantra "milionrokov" neplati.
Jedine,co uznavam ako bezalternativne je Pravda.Teorii mozme mat par a hypotez kludne aj vela.Ludsky mozog to zvladne.Dogmatizmus vidim v tom,ze sme nuteni vybrat si jeden smer,vacsinou z dvoch klamstiev, a potom maju fakty smolu,aj ked nepasuju.

julo # GopoMipy89
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-02 16:22:36 6dec7950
julo az pochopis, ze medziclanok si aj ty, mas vyhrate a nebude ta trapit, co evolucii rozumies ,alebo nie. Skratka si skvely odchovanec kreacionizmu s rovnakym typom otazok, ako vsetci ostatni.
Ved keby si cital pozorne, co som napisal, nenapisal by si presne taku istu koninu. Tu predsa nejde o lavo-prave delenie druhov. Ale o delenie zhora nadol. A az zistis aky je rozdiel medzi fenotypom a genotypom, potom pochopis aj to, preco je druhova roznorodost. Navyse aj tebe pripomeniem atavizmus, co sa da teda neevolucne vysvetlit ozaj tazko....

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-02 16:32:34 59ad5d21
Rafael-dost vela slov a zmysel ziaden:-)
Mna netrapi evolucia.Moj nazor je,ze evolucia je skutocnost,ale to,co je zlozene v Teorii je paskvil,ktory sa neda ani zrozumitelne vysvetlit,ani pochopit.A dokazom toho je to,ze ked sa ta pytam,aby si vysvetlil jednoduche tvrdenie,tak reagujes podobne ako teraz.Bud tomu,co obhajujes,sam nerozumies,alebo to nedokazes vysvetlit.Namiesto toho hodnotis moje vzdelanie a vychovu(mal som nahlad aj tradicne nabozensky,aj materialisticko-ateisticky).Hm,a ked nevies kam z konopi,zacinas pritvrdovat..koniny pisem:-)
A ako vysvetlis svoje koniny o pravo-lavom,ci hornym-dolnym delenim?Co mas tym na mysli a co z toho vyplyva?Bud tak laskavy a napis rozdiel medzi genotypom a fenotypom a ako to vysvetluje druhovu roznorodost z tvojho pohladu?A "atavizmus"-tiez hod par evolucnych pismenok o tom-co to vysvetluje?
Nechapes o com je diskusia?Nahadzat niekolko cudzich slov,odsudit nazor oponenta a zhodit jeho osobu je lahke.Este som od teba ale nevidel rozumne zlozeny vlastny nazor,vysvetlenie procesu videne tvojimi ocami a chapane tvojim rozumom.

julo # GopoMipy89
-
 54% ( 3 people voted )
+
2014-07-02 16:59:48 6dec7950
julo, uplne chapem tvoj postoj. len neviem, ci je naozaj zalozeny na osobnom precitani, alebo na spoliehani sa na nazory inych na tuto knihu. cital som take nazory, ale vzdy som sa uistil, ze ti ludia tomu moc nedali, skor ich vyskum bol tendencny, aby mohli napisat, to co napisali. cely SZ je o Jezisovi, mas tam predpovede do uplnych detailov. ak sa na to pozries ako na vyvoj od pociatku po Jezisa, ktory musel byt, mozes si byt isty, ze sa ti to ukaze uplne v inom svetle. vsetky veci, ktore ty vycitas su predpovedane a je pred nimi varovane.

Rafael, skus napisat nejake tvoje vlastne zavery, vlastne odvodenia na ktore si prisiel.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-02 18:05:34 5ab6fb7f
Fero-nuz,netvrdim,ze som extra odbornik a ze ovladam bibliu do puntiku.Cital som ju davnejsie,no niektore veci su proste nezazivne a tak nebudem tvrdit,ze celu-po tej statistike,chvalabohu,lebo by mi to mohlo ublizit.Spolieham sa na svoj vlastny rozum pri tvorbe vlastneho nazoru,ale studujem a vypocujem si nazor cim viac fundovanych ludi na danu temu.Podobny pristup pri historickych otazkach som pobadal u teba,preto mi k tebe nepasuje preberanie subjektivneho pohladu napr.Veitha.
Co sa tyka SZ,tvrdit,ze je cely o Jezisovi je prehnane a brani to vidiet skutocnost.Jezis bol pre synagogu lzeprorokom a preto podliehal trestu smrti podla mojzisovho zakona.A o Mesiasovi prorokuje Izaias,ze bude zabity a Salamun,ze Boh nevyda svojho pomazaneho.
Moj nazor je taky,ze SZ formuje ideologiu vyvoleneho naroda,ktory ma panovat a NZ formuje ovladanu skupinu,ktora ma otrocit a neprotivit sa.
Neviem,ako si vysvetlujes,ze ak je povodcom biblie Boh,je tak nedokonala,ze je mozne pomocou nej manipulovat,je v nej vela protireceni(ktore mozme subjektivne ignorovat,ale objektivne tam su).
"Slovo je ako prst,ukazujuci na mesiac.Beda tomu,co povazuje prst za mesiac."

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-02 19:05:33 6dec7950
julo, netvrdim, ze som nejaky zastanca Veitha, ale v jednej zo svojich prednasok sa venuje aj historickemu vyvoju utokov na bibliu az do dnesnych cias a urcite to nieco od seba ma.
tych proroctiev je velmi vela, dokonca aj o tom, ze bude prebodnuty kopijov, ci ze sa bude hadzat los o jeho odev. naozaj detailne.
ak sa zamyslim nad tvojim nazorom, tak potom by mi trochu nesedeli Jezisove mnohe upozornenia, ako si dat pozor pred tymi, co chcu manipulovat. netreba si pliest spravanie sa podla biblie so spravanim ludi v nabozenskych skupinach, to su odlisne veci.
skus sa zamysliet ako by vyzeral nazor, ktory by bol zalozeny predpoklade, ze sa jedna o celistvy vyvoj a nie od dve rozlicne casti

Fero # LifuRoru61
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-02 19:37:47 5ab6fb7f
Fero-presne o to mi ide-pohlad na proces ako celok.To ale nebrani niektore veci vidiet detailnejsie.Knihy NZ boli vybrate a upravene do tej podoby aby vytvorili ideologiu pseudokrestanstva-vsetko len potvrdzuje SZ,vsetky "proroctva" sa splnili.Aku vahu ale maju svedectva o proroctvach,ktore boli napisane az po udalostiach,o ktorych prorokovali?Na druhu stranu v korane sa pise,ze ziadne ukrizovanie nebolo,ze sa im to len zdalo.Aj niektore apokryfy tak pisu.Ale to je dost vedlajsie.Evanjelium znamena "dobra zvest".Namiesto Jezisovho ucenia o rovnosti ludi pred Bohom,o spase skrze osobneho pochopenia bozieho zameru a snahe ho plnit sa vytvoril kult smrti,neustaly pocit viny a povinnost kajat sa.Na pozadi toho su "starsi bratia Izraela",ktori boli vyvoleni vladnut a v Deuteronomiu sa priamo pise akym sposobom-uzera."Nedavaj na urok svojmu bratovi,ale ostatnym poziciavaj na urok a budes vladnut vsekym narodom.."Ked to beries ako celok,tak sa biblicky projekt plni dost dobre..na nasu skodu.Stazovanie si na utoky voci biblii je podobna technika ako v Lige proti ohovaraniu,kde je kazdy,komu sa nepaci sionisticke ovladanie sveta cez uzeru oznaceny za antisemitu.Ved sa len zamysli kolko knih bolo znicenych pocas tisicrocneho panovania pseudokrestanskej ideologie.Najdi si knihu Maura Orbiniho-Historiografia zo 17.stor.,ktora pise mimochodom o slavnej historii slovanov a v bibliografii ma mnozstvo titulov a autorov,ktori su dnes neznami.A "prenasledovana biblia" je vsade.
Ale ak sa ti podari najst link na vystupenie Veitha o historii biblie,najdem si cas a pozriem to.Ja ti doporucujem pozriet niektore materialy na http://leva-net.webnode.cz/ ,je tam toho dost prelozene z ruskych zdrojov,co moze pomoct vidiet ulohu biblie v ramci riadenia historickym procesom vyse 3tisic rokov.
Tesim sa na diskusiu:-)

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-02 21:05:09 6dec7950
julo, teda ak som spravne pochopil podla teba boli knihy stareho zakona napisane po tych v novom? zaujimave, ano potom by to nedavalo zmysel. len neviem ako by potom bolo mozne, aby niektore knihy napisali autori, ktori uz boli starocia mrtvi. okrem toho aj archeologia potvrdzuje datovanie na zaklade biblie. okrem toho mam aj osobne zavery, na zaklade ktorych to sedi. tie tu ale pisat nebudem, inou formou mozno.
okrem toho sam pises, co znamena evanjelium a co to je. ak teda niekto kaze nieco ine, ako v biblii, odporucam ti precitat si galatanom 1:8,9. ak by sa totiz kazalo, to co kazal aj Jezis, nic z toho co vycitas by si vycitat nemohol. vobec nesuhlasim, ze je nejaky biblicky projekt na ovladanie, to skor by som pripisal tovaristvu Jezisovmu, ktore ale nema s bibliou nic spolocne. ich bohom je niekto iny, dokazuju to aj svojou symbolikou.
link na toho Veitha je tu : http://www.youtube.com/watch?v=1t7W9LOp6aY
mimochodom taka zaujimavost, je to vysokoskolsky profesor, veduci katedry zoologie na univerzite v kapskom meste, zastava kreacionizmus na zaklade vedy :))

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-03 07:56:13 d9777929
julo ak nerozumies tomu lavo-pravo, ci zhora nadol, za to nemozem. Ale vysvetlil som ti to uz vyssie. Ze evolucii nerozumies, je tvoj problem. Problem je ale ak ju popieras nie z toho, co tvrdi, ale z toho, ze ju nechapes. Ak teda nechapes slovam ako rudiment, atavizmus, fenotyp, genotyp atd... je jasne, ze evolucnej teorii sa venujes podobne ako dalsi jej kritici. Luskanim internetu a hladanim medzier v jej teorii.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-03 09:22:00 59ad5d21
a chapanie mojim rozumom a vysvetlenie mojim rozumom som poskytol niekolkokrat a aj tak si nedokazal adekvatne zdovodnit moje nazory.
Rafael # BakiQuno09
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-03 09:24:02 59ad5d21
to je spravne Rafael, ostatne ma nezaujima. skus teda to, co si sa snazil ukazat niekde v afrike aplikovat u nas.
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-03 09:34:23 d9777929
Fero ak mozem za jula, tak si to nepochopil, co napisal. Nenapisal, ze SZ bol napisany pred NZ, ale NZ upravili presne tak, aby sedel podla proroctiev SZ.
A teda takto jednoducho sa proroctva naplnili....
Flavius si samozrejme pisal po svojom, (ako jeden z mala sudobych historikov pocas eventualneho zivota Krista) a on s tym, ako sa potom napisal NZ moc nesuhlasil.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-03 09:36:24 59ad5d21
oprava SZ po NZ...
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-03 09:38:51 59ad5d21
zaujimave Rafael, takze pad rima, pad babylonu v konkretnom obdobi a mnoho dalsieho bolo nasimulovane podla sz? uvedomujes si, ze takto lahko sa da spochybnit aj tvoja teoria?
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-03 09:59:57 d9777929
Fero mne je osobne jedno ,co predpoveda SZ, ja som ti len vysvetlil, co julo myslel...
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-03 13:27:04 59ad5d21
Rafael, asi myslis tuto jeho vetu: "Aku vahu ale maju svedectva o proroctvach,ktore boli napisane az po udalostiach,o ktorych prorokovali?"
uz som ti velakrat pisal, treba brat do uvahy vzdy viac moznosti, nielen jednu. tu ich viac iste je
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-03 14:06:27 d9777929
Neraz ma prekvapil fakt, ze nerozumies pisanemu textu, ale toto si ozaj prehnal. Ma to len jedno vysvetlenie, ak sa zamyslis len nad, co julo napisal v suvislisti s pravdivostami proroctiev.
Takze polopate to napisal asi takto, ze proroctvo bolo napisane skor, ale tie udalosti sa zapisali az potom, ako sa vobec nejake udalosti stali, aby sedeli s proroctvom.
Ma to aj casovu os, predsa nikto nespochybnuje fakt, ze SZ bol napisany skor ako sa niekto ako Kristus, ci Mitra, alebo ina postava narodili.
No a na tom koncile sa riesilo presne to, aby to sedelo so SZ. Takze doveryhodnost NZ je nulova, ak si len pomyslis, ake taraniny maju a rozpory v jednotlivych evanjeliach su.


Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-03 15:52:19 59ad5d21
šfero tak trochu na odlahcenie,mas pocit, ze si porozumel biblii, ked sa da vysvetlit mnohymi sposobmi, ked nedokazes gramaticky spravne vyriesit vetu typu, svedectva o proroctvach?
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-03 16:05:25 59ad5d21
Fero-no,mozno som to nepresne formuloval.Nemyslel som to tak,zeby bol napisany skor NZ.Rafael to pochopil spravne.A niektore "proroctva" su z toho sudku,ze staci mat rozhlad a skusenosti,a mozes povedat,ze Rim,Babylon,Jeruzalem,USA padnu..lebo to je nevyhnutne.Poznas zakonitosti a mozes sa hrat na proroka:-)
Cital si ty SZ?Co hovoris na boha,ktory prikaze vyvrazdit cele mesto?To je psychopat,nie boh.Precitaj si podrobne o udalostiach Exodu-vyvrazdenie prvorodenych,presun do puste,vyvrazdenie par desiatok tisic Hebrejov,ktori nesuhlasili s knazskou elitou;40rokov na pusti,nicnerobenie-vychova ludi "bez pracovnych navykov" a s narokmi "vyvolenych".Nejde ani tak o to,ci sa to skutocne stalo v takom meritku-neviem o tom,zeby nasli nejake stopy na Sinajskom polostrove po niekolkostotisicovom dave putujucim 40rokov.Nemali GPS?Nie,Jahve si ich potreboval spracovat,,aby uz nezil nikto,kto pamata Egypt.Potom mozes nakecat o hrozach "zajatia"(mali vlastne domy,pozicali im zlato,ked sli slavit..),podobne,ako nas presviedcaju o hrozach komunizmu.
Precitaj si to sam,ale tak,ze si budes predstavovat precitane a potom sa opytaj vlastneho rozumu a svedomia-moze byt jehova Jezisovym Bohom,ktory je Laska?
A neviem ako u nas,ale v Rusku bol SZ vcleneny do biblie az v 19stor.Predtym to boli Evanjelia,zalmy a Piesen piesni.SZ proste nechceli prijat za slovo bozie,pretoze je to kniha bestie.
To video si pozriem cez vikend,ked bude cas.
Este zaujimavost-preco nemame povodnu bibliu?Ved je to posvatna kniha ideologie vladnucej min. od 4.stor.Aka je stara najstarsie biblia?Ako sa lisi od dnesnych vydani?
Ten uryvok pavlovho listu Galatanom jasne ukazuje jeho rozdiel s Jezisovym ucenim a to,ze to bol clen sanhedrionu a prebral ich praktiky,aby prekoval Jezisovo ucenie na ucenie nemysliacich nekritickych otrokov.Miesto argumentov a lasky-nech je prekliaty!V tom je manipulacia- biblicky projekt..a podobny styl diskusie je casto vidiet aj u nas,sme tym naockovani:-)Takze projekt je dost uspesne realizovany..
Rafael-ja som napisal,ze ma evolucia netrapi.Nic nevyhladavam.Rad sa ale ucim a preto sa pytam,ako rozumies ty tomu co pises zahadnymi cudzimi vyrazmi,pretoze mozno to len vyzera,ze si protirecime a ked si vsetko vysvetlime,mozno zistime,ze sa vo viacerych veciach zhodneme.
"a chapanie mojim rozumom a vysvetlenie mojim rozumom som poskytol niekolkokrat a aj tak si nedokazal adekvatne zdovodnit moje nazory"-neviem,ci ide o chybnu formulaciu,ale ja necitim potrebu zdovodnovat tvoje nazory-ja ich chcem pochopit.A keby som si to vysvetlenie niekde vsimol,nepytal by som ta to vysvetlovat.Takze este raz-vysvetli tie veci slovensky,aby to pochopil obycajny chalan z dediny.Kludne prekopiruj prispevok,kde to jasne vysvetlujes.
A vdaka za dovysvetlenie toho o tych proroctvach.Je vidiet,ze niekedy sa mozme chapat:-)

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-03 16:39:27 6dec7950
julo ak chces polopate, tak si precitaj aspon toto

http://www.osacr.cz/2013/04/13/16-duvodu-proc-evol
ucni-teorie-funguje-kreacionismus-je-blbost-a-lide
m-obcas-rostou-ocasky/

Rafael # BakiQuno09
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-03 16:54:19 59ad5d21
@julo
je zbytocne sa pytat fera na cokolvek konkretne ohladom biblie
jeho odpoved je univerzalna, ze vytrhavas z kontextu/musis pozerat na to komplexne

no na moju, niekolko krat polozenu, otazku v akom kontexte je nasielie spravne/ospravedlnitelne uz neracil odpovedat...a tak isto to dopadne aj teraz :)

memory # XifiTasa15
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-03 18:20:45 5f699539
memory-skusas prorokovat?:-) Tu nejde v prvom rade o bibliu,ale o psychiku cloveka-ci sa stotozni so zverstvami a delenim na panov a otrokov.
rafael-precital..aj cast diskusie.Nuz,moj sedliacky rozum to presvedcilo len v tom,ze dana otazka je zneuzivana na rozdelovanie ludi.Analogia-hod medzi ludi puzzle,ale len polovicu kuskov a z tej polovice nech je otocena licom len desatina a potom nech sa dohaduju,co ma vzniknut,miesto toho,aby otacali a nachadzali ostatne kusky skladacky.Popritom nech ti makaju na poli a vsemozne ich zneuzivaj v realnom zivote,len nech maju iluziu,ze riesia nieco podstatne,dolezite..asi tak.

julo # GopoMipy89
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-03 18:46:51 6dec7950
@julo
mozno trochu :)
clovek sa dokaze stotoznit s cimkolvek, inak by nebolo kopec stupencov akychkolvek nasilnickych organizacii, staci ak si to dokaze niecim obhajit, hlavne sam pred sebou, pred inymi, hlavne inak zmyslajucimi, to ide dost tazko

no a pre moralneho cloveka bude stale nasilnikom nech tvrdi cokolvek, nasilie totiz nemoze byt v akomkolvek kontexte spravne, na to neexistuje jeden jediny argument ani priklad...

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-03 18:59:53 5f699539
@julo
ta analogia s puzzle je takmer spravna
chyba ti tam ale este jedna vec...a to ze niekto povie nejaku hypotezu a ta sa postupnym otacanim bud potvrdi alebo vyvrati

evolucna teoria (a vlastne kazda teraz fungujuca teoria) sa riadi presne tymto
kazda teoria totiz okrem vysvetlenia ma aj predpoklady, ktore sa potvrdzuju (vyvracaju) novymi objavmi

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-03 19:04:46 5f699539
memory-nuz,ale su vytvorene skupiny ludi,ktori maju svoj nazor(nech sa vola Viera,ci Teoria,je jedno) a s nim sa fanaticky ztotoznia-potom budu nicit,alebo ignorovat nepasujuce kusky.Skus napriklad vysvetlit kamene z Iky,alebo opracovane kovove gulicky z J.Afriky,ktore datovali par milionmi rokov:-).Kym si obe skupiny nevytycia ciel hladanie objektivneho obrazku na zaklade do seba pasujucich kuskov a nie obhajobu "svojho" nazoru.
Prec od analogie k biblii.Podla mna nie je rozumne ju opisovat ako "dielo dojicov koz" a podobne hanlivo podcenovat tak genialny nastroj manipulacie.Chce to skutocny vedecky pristup,ktory by zmaril manipulaciu.Ved ci si veriaci(v cokolvek),alebo ateista,treba objektivne uznat,ze tato kniha ovplyvnuje velke masy ludi velmi dlhu dobu.Tisic rokov vplyva aj na kulturu nasho naroda a ignorovat to by bola chyba,ktora by nas mohla stat draho..teda pokial chceme nejaku pozitivnu zmenu.

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-03 19:38:17 6dec7950
@julo
o opracovanych kovovych gulickach neviem, ale kamene z Iky su podvrh, k comu sa priznal sam ich "objavitel", priznal sa k tomu Danikenovi v '73 a v '77 v rozhovore pre BBC
takisto to potvrdil o 20 rokov neskor, ked ho obvinili z toho, ze archeologicke nalezy nie je mozne predavat a chceli ho sudit, ale on sa obhajoval, ze to nie su archeologicke nalezy, ale ze ich on sam vyrobil, a ze je to jednoduchsie ako obrabat zem

samotna biblia nie je dokonaly nastroj manipuliacie, ak by bol dokonaly, neboli by tam protirecenia, v tomto ohlade je koran dokonca dokonalejsi (ale takisto harry potter:))
naoko dokonalym ho robia jeho vykladaci, ktori nasledne ovplyvnuju vsetkych ostatnych, vykladaci totiz maju u tychto ludi dost velku autoritu a malokto sa im opovazi protirecit bez toho, aby nebol obvyneny z bohoruhacstva...a to veriaci predsa nechce, kazdy chce byt dobry a spravny veriaci

memory # XifiTasa15
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-03 20:00:36 5f699539
@julo
s tymi fanatikmi sa da suhlasit hlavne na jednej strane
na zaciatku roku vysiel vyskum, ktory mohol byt prelomovym pri ziskavani kmenovych buniek a naslednej liecbe pomocou nich
no a nepreslo ani pol roka a tento vyskum sa ukazal ako podvrh, co potvrdil aj jeden z jeho autorov

a to je len jeden z obrovskeho mnozstva prikladov, ktory na druhej strane nenajdes ani len ten jeden

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-03 20:09:03 5f699539
Julo

Vieš aký je rozdiel medzi tebou a veriacim Kresťanom? že ty si dôkaz nepreveríš, len človeku ktorý ti ho predloží uveríš, ale Kresťan svoju vieru v SRDCI aj prežíva, prežíva ako živú a takáto viera pramení len zo živé BOHA.

Rozpoviem ti pre teba rozprávku,..

Veky a roky neráta, len rozmýšľa a plánuje, až sa rozhodol pre seba stvoriť deti svoje,...stvoril priestor nekonečný, nádherný a plne tajomný, koniec mu nedal, načo? tvoriť krásu a plniť želania sa rozhodol pre deti svoje na celé veky a posúvať jeho hranicu pre nekonečné plnenie prosieb nemá význam, roznesie svoje meno po celom vesmíre, dostane sa aj medzi najmladších v škole plnej učiva a skúšania na zemi. Nechce deti ktoré sa ho boja, preto im nedá dôkaz ale vieru, aby sa samé rozhodli či mu budú hovoriť Ocko a chváliť ho za jeho Lásku ktorou ich tak nekonečne miluje.
Vie že padnú a podľahnú pokušeniu sveta, preto pošle jediného syna, jemu vo všetkom podobným aby ich zachránil a znova vrátil do jeho náručia, ľahké odpustenie nestačí, pretože ich činy jeho dokonalú spravodlivosť by neobmäkčili, len on sám jeho syn, teda položí svoj život ako zmiernú obetu, aby odpustil a mohol prijať svoje deti znova s Otcovskou otvorenou náručou, kto oľutuje svoje činy pre túto obetu, môže sa vrátiť, kto pohŕda, zostane na zemi.KONIEC,...ktorý už pre teba konca nemá, začiatok bez konca, na veky si budeš uvedomovať sám seba, ale s kým ju budeš tráviť záleží len od teba. Vieru si dostal rovnako ako všetci, vlastne neexistuje človek bez viery, nikto dôkaz nemá a nikdy ho nezíska, prečo? lebo vesmír je nekonečný, nikto nenahlidne za neho aby povedal zo 100% istotou neexistuje, tak ako ti to predkladajú všetci ktorým si uveril...len uveril, určite si uveril správnemu?

lucifer # FaliQuva33
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-03 20:12:52 b91d9c22
Ej chlapci, ale ste tomu dali. no takze:
julo,chapem tvoj pohlad aj zdesenie nad nasilim, o ktorom si pisal. avsak musim ti napisat moj nazor, ze sa jedna stale o toho isteho boha, takisto aj v SZ aj v NZ. aj ked toto delenie nemam rad, lebo to pouziva aj pre mna jeden sarlatan z oxfordu. vies si predstavit, ze by si sa na tie udalosti pozrel inou optikou? je jednoduche sa na to pozerat so sucasnym pohladom, pritom len pred 100 rokmi bolo zmyslanie ludi dost ine ako dnes. biblia je cela o jednom velkom spore a tie podla teba zverstva su sucastou vyvoja az k Jezisovi, pricom to od zaciatku smerovalo k nemu. je nazvanym zakladovym kamenom, ktory hlavni stavitelia zavrhli. porozmyslaj nad tym v kontexte SZ.
vobec s tebou nesuhlasim, ze nejaky NZ sluzi na manipulaciu ludi. to sluzi akurat interpretovanie nabozenskymi vodcami, ktori zotrocuju ludi. praveze dokladne studovanie biblie ludi primeje k tomu, aby opustili tieto ludske spolky, pretoze nic z toho co vyzaduju od ludi robit netreba. preco nemame dnes povodnu bibliu? skus si pozriet tu prednasku a mozno nejake odpovede najdes.

memory, nemam problem diskutovat, ale ak vidim zakerny podton, potom sa necuduj ze nikdy nic priame nenapisem.
o tych predpokladoch k evolucnej teorii by to bolo veru zaujimave, Rafael o tuto diskusiu nemal zaujem. myslim, ze sa zhodneme aspon v tom, ze ak ukazeme, ze predpoklady pre teoriu neplatia nema statut vedeckej.

Rafael, ako sa ma tvoje ego? dufam, ze si uz nasiel na madagaskare tie medziclanky. hladaj hladaj, raz sa to podari


Fero # LifuRoru61
-
 46% ( 3 people voted )
+
2014-07-03 20:44:46 5ab6fb7f
lucifer-Jezis ucil o laske a jednote medzi ludmi,o poznavani vole Otca a jej plneni.Rovnako ucil Achnaton,Mojzis,ci Mohamed-a vsetci hovorili,ze len odkryvaju volu Boha a je na ludoch a ich slobodnej voli,ci sa rozhodnu pre Zivot,alebo Smrt.Ich meno a ucenie vsak bolo prekrutene a zneuzite na manipulaciu a zotrocenie.
V pripade Jezisovho ucenia to zacal robit Pavol.Dost dobre o tom pise Tolstoj.Rozmyslaj ale vlastnym rozumom.Potrebuje dobry Boh na to,aby odpustil ludom hriechy,ludsku obetu?Dokonca vraj svojho syna poslal,aby ho zarezali a potom odpusti?!To moze vymysliet a podporovat len psychopat a toto ucenie produkuje psychopatov,ako nam ukazuje historia.Jezis hovori aj nieco v tom zmysle"Vy ste zli a robite svojim detom dobre veci.Preco si myslite,ze Boh je horsi ako vy?"Syn ti rozbije vazu,tak mu das svojho psa,ze ked ho zareze,tak mu odpustis...chapes tu mrzkost?
Ale ked si na rozpravky,tak sa nemiesaj do debaty dospelych.

memory-nezachytil som,zeby ten zberatel priznal falzifikaciu.A aky by bol ciel?Ved sa na tom nedalo zarobit a na druhu stranu tam su znazornene veci,o ktorych prosti dedincania nemohli mat predstavu..vela otazok na to,aby som to s akademikmi zavrhol.To uz viac su ti akademici zavisli na sucasnej teorii a prijmoch z toho.Oni nic ine robit nevedia a ten lekar sa zivil inou profesiou.Ale nejde o to,podobnych nalezov su mraky,gulicky,ci wolframove pruziny,pyramidy,poznanie Hopi,ci Dogonov,eposy a legendy roznych kultur..ignorovane fakty materialne,ci informacne-to vsetko hovori,ze nieco do puzzle nepasuje.Minimalne mozno povedat,ze akademici nam maluju iny obrazok,ako ukazuju postupne odkryvane kusky.

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-03 20:53:23 6dec7950
@fero
nevyhovaraj sa, nevymyslaj si terajsie dovody preco si neodpovedal v minulosti
ked som sa ta to pytal prvy, ani dalsi iny krat, nikdy v tom nebol zakerny, alebo iny zosmiesnujuci podton, otazku si vzdy s prehladom odignoroval, tak ako aj teraz

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-03 20:54:17 5f699539
Julo

Dokonalá spravodlivosť, potrebuje dokonalú obetu a tou môže byť len sám BOH, SYN vo všetkom podobný a rovný BOHU OTCU.

Dokonalosť, len dokonalosťou nahradíš, ničím iným.

lucifer # FaliQuva33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-03 21:01:07 b91d9c22
Julo

BOH nepotreboval obetu za veriacich, ale za najhorších hriešnikov, ktorých hriechy sú temné a krvavé, plné zla a nenávisti, práve pre nich ktorý sa narodili, žijú a narodia BOH nechal obetovať svojho syna, aby pochopili Lásku k nemu a vrátili sa k tomu prečo boli stvorený, k láske vyvierajúcej z dokonalej LÁSKY, lásky od BOHA. Za hriechy všetkých generácii, od Adama až po koniec, nepostačí kývnutie rukou, možno Tolstojovy áno, ale tomu len veril, pretože BIBLIA tu bola oveľa skôr ako on a jeho teórie o nej, buď uveril jej alebo sebe, každý sa tvoríme buď na obraz BOŽÍ alebo svoj, sú len dve cesty, hore alebo dole,...určite si si vybral správne?

lucifer # FaliQuva33
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-03 21:12:29 b91d9c22
@julo
samozrejme, ze sa na tom dalo zarobit, ved to predaval turistom, ako vzacny archeologicky nalez :)
pouzival na to zubarsku vrtacku, co aj v jednom dokumente predviedol
tie kamene aj skumali a nasli pozostatky modernych prostriedkov pouzivanych pri bruseni v ryhach, ziadna erozia ani ine znaky posobenia prostredia a pocasia
ibazeby mali tieto poznatky, prostriedky a nastroje aj pred 15000 rokmi :)

a verim tomu, ze keby som sa pustil do guliciek a wolframovych pruzin, ci inych nalezov, urcite najdem nieco podobne :)
legendy roznych kultur a narodov su presne to, ako sa oznacuju, legendy
to, ze kultury a narody maju rozne poznatky nikto neignoruje, to co ignoruju su rozne nezmysli, ktore sa snazia vysvetlit odkial tieto poznatky maju a ako dlho ich uz maju..

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-03 21:15:27 5f699539
frasik, nekecaj, nas vesmirny tato sa takto nikdy nevyjadroval ako ty...

kucma # FyvaFixa25
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-03 21:17:44 b2fdaf39
kukam, ze feri si zmeni 3 vety z biblie a tvari sa ako uplne iny krestan :)))

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-03 21:19:09 b2fdaf39
"Moj nazor je,ze evolucia je skutocnost,ale to,co je zlozene v Teorii je paskvil,ktory sa neda ani zrozumitelne vysvetlit,ani pochopit"
tak tuto anekdotu si misim zapametat...

translator mi to prelozil ako:
nerozumiem tomu ani nahodou a tak to musi byt kravina, ved svet nemoze byt nahoda :)))

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-03 21:21:33 b2fdaf39
kucma

nekecaj, náš?

lucifer # FaliQuva33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-03 21:29:30 b91d9c22
no samozrejme, ze nas.
len si nevie vysvetlit, preco su nie prave jeho chramy aj v dedinach, kde ani obchod nemaju :)))

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-03 21:31:03 b2fdaf39
v tomto, hnusnom kapitalistickom, slobodomurarskom svete...a predsa sa dari :)))
keby to nebol biznis, tak preco by mi jehovisti pravidelne vyklopkavali na dvere?

kucma # FyvaFixa25
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-03 21:32:26 b2fdaf39
Kucma

BOH od teba nežiada peniaze, to robí človek, BOH od teba žiada aby si vnášal do sveta plného zla, lásku, pokoj, trpezlivosť, miernosť, odpustenie a pokoru.

Ak ti klopkajú na dvere, posiela ich BOH, takto ti klope na tvoje SRDCE, nemusíš im otvoriť, ale otvor dvere BOHU.lucifer # FaliQuva33
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-03 21:45:02 b91d9c22
no vies frasik...
boh ked daco chce, ta nach sa stavi. dovtedy nebudem radsej nikomu dvere otvarat :)

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-03 21:52:41 b2fdaf39
Rafael,
až veríš na evolúciu, píšeš, že sme všetci medzičlánky, prečo existuje genetická entropia, prečo genóm časom deevolvuje , prečo sú význačné hladiny variácií sposobené degradáciou genómu a nie vzostupným evolučným procesom ?

Martin # PiveBife18
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-03 21:59:22 b2296ff3
Už dávno ťa navštívil a navštevuje, len ho nevidíš, lebo neveríš. Až skutočne uveríš, potom ho uvidíš, budeš ho počuť aj cítiť, možno si teraz povieš hlúposť, ale to budeš tvrdiť dovtedy pokiaľ stále sa budeš držať len jednej cesty.."neverím"...nechceš skúsiť cestu zo slovom "verím?" nič zato nedáš, len pozrieš za plot materializmu do nekonečna.
lucifer # FaliQuva33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-03 22:01:42 b91d9c22
kvoli takym ako si ty, martinko...

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-03 22:02:16 b2fdaf39
frasik, prisambohu nebol este u mna, ani pred ani za mantinelom materializmu a ani nekonecna.
tak nach sa viac snazi, chlapec :)))

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-03 22:03:44 b2fdaf39
abo co je to za osobu...

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-03 22:04:00 b2fdaf39
Nepýtaj sa čo je to za osobu, povie ti to sám, ale ak chceš zostať doma za zatvorenými dverami? pokojne? takto ale nikdy nezistíš či si mal pravdu vo svojich posmeškoch.
lucifer # FaliQuva33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-03 22:10:46 b91d9c22
frasik, neobvinuj krivo, boh to nema rad. len neviem, ci to je ta ista osoba co u teba...

kucma # FyvaFixa25
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-03 22:12:32 b2fdaf39
boh nechce frasik, aby si nosil take meno a aby si rozpraval co chce a co nechce...

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-03 22:13:27 b2fdaf39
a aby bolo jasne, boh nestvoril svet za 7 dni a ziadna teoria evolucie s tym nema nic spolocne. gn.kcm.1,1

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-03 22:17:52 b2fdaf39
vidis memory, to je presne ono. pisal som to vseobecne. preco som s tebou diskutoval v minulosti, tak ako som diskutoval som ti vtedy napisal ak si pamatas. pises, ze nikdy v tom nebolo nic zosmiesnujuce? asi mas kratku pamat, pripomeniem ti napr. tvoje oslovenie: "ty moj streptokok" a pod.. dobre sa pamatam. najprv si pozametaj pred vlastnym dvorom.

Fero # LifuRoru61
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-03 22:20:39 5ab6fb7f
@fero
no nie dobre si pamatas, velmi zle si pamatas
nikdy si neodpovedal na otazku v akom kontexte je nasilie dobre, spravne, obhajitelne
o zosmiesnovacom tone som hovoril v suvislosti s touto otazkou, nie s inou ani s inym nasim rozhovorom
a takisto si zle pamatas to oslovenie, keby si si dobre pamatal, tak som ti vysvetlil, ze to nebolo oslovenie, ale povzdych nad tvojimi argumentami...

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-03 22:27:00 5f699539
kucma

Ku každému veriacemu sa prihovára a otvára mu poznanie o sebe, prečo by si mal byť ty výnimka?

Svet bol stvorený za 7 dní? jeden deň trval presne 24 hodín, doteraz ešte nikto nedokázal opak, tak prečo mám bez dôkazov uveriť vedeckému?

lucifer # FaliQuva33
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-03 22:29:46 b91d9c22
Dobrú noc:)
lucifer # FaliQuva33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-03 22:31:50 b91d9c22
nuz, ked je to tak, frasik, tak mi neostava len konstatovat, ze dobre zarotoval tu 3-tiu planetu od slnka, bohuzial, az potom :)))
dobru noc frasik...


kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-03 22:36:09 b2fdaf39
memory, vismol som si, ze ista skupina vyznavacov podobneho svetonazoru ma o sebe dojem, ze su dokonali diskutujuci. takze okrem pamate to je aj o vnimani svojho spravania voci druhemu a jeho moznych dosledkov. tato tema nebola nasa prva, preto na zaklade tvojho spravania, ktore podla mna ma od slusneho prejavu velmi daleko. nasledne sa od toho odvija aj reakcia
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-04 08:10:22 d9777929
@fero
a ze ti nevadi, ze ta rafael nazyva kecupovym komikom :)
ale to vies ty, preco na urazky a provokacie od roznych ludi reagujes rozne

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-04 09:18:20 0fcba97d
memory, mal som pripravenu teoriu rozpadu pangei, moju vlastnu a on zareagoval ako primitiv. na primitivnu reakciu som zareagoval po svojom.
ano mas pravdu, tak isto ako ty vies preco reagujes na rozne situacie rozne :)

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-04 09:31:20 d9777929
@fero
urazanie je vzdy rovnaka situacia, co je rozne, je sposob :) tak ako jazda na bicykli, jazda na bicykli je stale ta ista situacia, rozne je ako jazdis, ci rychlo, pomaly, nebezpecne :)

teda ty na rovnaku situaciu reagujes rozne, so mnou odmietas dalej diskutovat, kym sa "nepolepsim" s rafaelom diskutujes dalej a nijak nereagujes na jeho urazku :)

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-04 09:45:50 0fcba96b
musim ta pochvalit, pekne prirovnanie :) ano mozno to tak definovat. len ten sposob je mimoriadne dolezity:)
s Rafaelom diskutujem dalej, ale ako mozes vidiet davam mu maximalne naznaky za to, ako sa aj on sprava. na jeho urazku som reagoval, len treba citat :)
nie je to rovnaka situacia, ty si iny ako on.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-04 10:21:32 d9777929
julo aj kedz nechapeš-aspon si pochopil očom biblia je!je pisana tak abi ši nerozumel vedz vidziš ako presvedčuju abi si pochopel to co chcu voni!ja im možem povedzec o velkej laske-co še vola Osvied čim! a dachto nadava na komunistoch-nebulo tak plano jak to pišu.!kukajce!ja žijem bez boha a som tu-skusce žic bez slunka či budzece tu!!! ja vam povem jak mali chlapec bul v Osviedčine bul- tak znam coto modlene je-na nič-!bo pri peci stali sme dzeci a kukali jak rucali do vohna ludzi dachtore ešče žive!!povedce mi gdze bul ftedi vaš velmi milujuci!!BOH. to len tak na zamišlene aj teraz co robia farari z malimi dzecmi tato tež laska? o takich vecoch diskutujce ane či bulo-nebulo.
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-04 15:10:33 58d4285f
Fero-Delenie na SZ a NZ nemas rad?Je to delenie podla doby vzniku,je to tak rozdelene v kazdej biblii a aj dava to zmysel aj po tematickej stranke.Ako by si to delil ty?Hm,ina optika?Ved pre boha je tisic rokov ako jeden den,nemohol byt pred troma tisicrociami krvilacny maniak a teraz laskavy otecko.Pred sto rokmi odsudil Jahveho Tolstoj,pred tisic myslim knieza Sviatoslav povedal-Je to oskliva viera.Genocida je furt genocida,vrazda je vrazda.Ked ospravedlnujes tu spred storoci,davas pociatok v sucasnosti,ci buducnosti.
Pozrel som si to video.Uz som videl nieco od Veitha skor a neposobi na mna dobre.Predklada dokazy na to,aby potvrdil svoje videnie,teda "jedinu pravu vieru" svojej sekty.Jeho snaha nevedie k rozjasnovaniu pravdy,ale upevnuje "vieroucny" rozkol."Vsetci,co myslia inak su slobodomurari,jezuiti,satanisti..."Aby si ma spravne rozumel,je to zaujimava prednaska z toho hladiska,ze je tam mnozstvo faktov(niektore mne doteraz nezname),ale jeho cielom je pretlacit svoj uhol pohladu(takze vela faktov prehliada,alebo o nich asi ani nevie),co je v podstate manipulacia.Fakty beriem,jeho nazory nie.Podobne ako u Denikena,ci dalsich..Netreba sa priputat k jednej Autorite.Aby si nerobil to,co vycitas oponentom ohladne evolucneho sporu.Ale je to tvoja volba.

memory-pokial by si nasiel ten dokument,kde to sam priznava,tak by som si ho rad pozrel.Nejde o to,zeby sa to nedalo urobit,ale nebolo by to rentabilne.Kolko turistov a za kolko by si kupilo taky kamen?A niektore vyjavy tam zobrazene,su nezhodne s urovnou poznatkov v tej dobe aj pre vidieckeho doktora,nieto este pre dedincanov,ktorych pri tak masivnom podvode musel zamestnat.
A nakoniec-je to len jeden pripad z mnohych,ktore ukazuju,ze sucasne prezentovana historia je,mierne povedane,odlisna od skutocneho historickeho procesu.Nemozu byt vsetky falzifikaty.Na druhu stranu su fanaticki evolucionisti,ktorych ani viacero umyselnych podvodov potvrdzujucich "Teoriu",nedonutia zapochybovat.Myslim,ze to je dost nevedecky pristup.
Podla vyzkumu Skljarova a jeho skupiny(ktora zahrnnuje odbornikov z roznych oblasti) je mozne povedat,ze tu boli civilizacie na vysokej technologickej urovni.Odporuje to len teorii o postupnom vyvoji sucasnej civilizacie..

lucifer-"Milosrdenstvo chcem a nie obetu!"

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-07-04 18:47:48 6dec7950
ferda-ta ci poviem,ze to šicko robili ľudze,co hledali Boha v oblakoch,abo v koscele,abo v knižkoch,ale zabili ho v svojim šercu.Rovnako vtedy jak dneš.

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-04 18:50:24 6dec7950
Fero, ak ta urazil ten bonmot s kecupom, tak prepac ,ale od tej prisilnej anekdoty s rajcinami mi to vtedy neprislo az tak urazlive, ako si to ty mozno vycitil.
Skratka ak ignorujes endemity, ci biodiverzitu tym, ze ju dotycny neopisuje z pre teba nejahe naivneho dovodu, zato napise kopec inych nepodstatnych veci, tak potom ozaj nerozumiem, kde ty nieco ine vidis, ako niekto pise.
Pre mna je to potvrdenie, ze paradajku nepoznali, pre teba potvrdenie, ze im nestala za rec...
Ale ak by si si precital ten link, co som dal julovi a rovnako ho odignoroval ako on, potom som presvdceny ,a to bez urazky, ze nie, ze nechapes evolucnu teoriu, ale ju nechces chapat.
A to je velky rozdiel.

Ako uz pisal aj kucma, evoluciu potvrdxuje kazdy novy vyskum....
A mimochodom medziclanok si aj ty, netreba chodit na Madagaskar.
A teraz pobezi na Spektrume dokument o cichlidach ma Tanganike, poucny to film, aby si si vytvoril obraz o zmene druhov.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 08:56:30 59ad5d21
Rafael,
až si taký expert na evolúciu ako sa robíš, tak vysvetli toto :

Až veríš na evolúciu, píšeš, že sme všetci medzičlánky, prečo existuje genetická entropia, prečo genóm časom deevolvuje , prečo sú význačné hladiny variácií sposobené degradáciou genómu a nie vzostupným evolučným procesom ?
Martin # CiweMoji91
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 10:02:26 b22905e3
Rafael-"Podla seba sudim teba",co? Ked si pozries diskusiu,reagoval som,precital som si ten tvoj link,ale nic noveho tam nie je.Naproti tomu,ty nie si schopny brat argumenty oponentov vazne.Ani to,co pise Martin,ani ked sa ta opytam,ako je podla teba mozne,ze sme vsetci medziclanky,ked je nieco ako geneticka uzavretost druhov.Ked su druhy,ktore su prakticky nezmenene miliony rokov-asi ta nekontaktovali a nevedia,ze su medziclanok a mali by sa menit,ignoranti!:-)

julo # GopoMipy89
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-05 10:25:45 6dec7950
julo, nic nove? Ved si sa dozadoval vysvetlenia atavizmu, aspon v skratenej forme to tam je, a ak ty tam nevidis nic nove a nic ti to zaroven nehovori, je problem nie v evolucnej teorii,ale niekde uplne inde.
mali by sa menit? A nic ti nehovoria mechanizmy, ktore vplyvaju na vznik novych druhov?
Na druhej strane mas vysvetlene, do su medziclanky(a ochotne to vzdy ignorujes). Mas pocit, ze fauna a flora je rovnaka ako púred 200 milionmi rokov? Ignoranti to teda neboli ,ak su odlisne....
Kde si vypozoroval geneticku uzatvorenost druhov? Neprehanaj....
Minule so mti pisal, ze uvazujes lavo-pravo, co je chyba, beries druhy podla toho ako su vedla seba zoradene, zatial co ignorujes jednoduchy fakt ,ako napr. v pripade tej fsy, ze ziadna fosa sa v Afrike nenachadza, zato tam ma svojich predkov, co sa k fose ani trocha nepodobaju...

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 11:09:05 59ad5d21
Rafael,
Rafael,
za atavizmus sa pokladá aj ľudská kostrč a slepé črevo. Pričom nejde o žiadny atavizmus, kostrč je doležitá pre upnutie panvových svalov a slepé črevo má rovnako svoju funkciu pre človeka... mimochodom, genetická uzavretosť druhov je fakt, ide o dokázanú medzidruhovú bariéru medzi odlišnými druhmi, to sposobuje genetickú inkompatibilitu pre rozmnožovanie, to zasa bráni evolučným zmenám genotypu a fakticky blokuje vertikálnu medzidruhovú evolúciu .Všetko je to dokázané aj na genetickej úrovni.Preto máš prahistorického komára v jantári, ktorého našli takmer rovnakého ako súčasného komára...
ako vidím, mojej predchádzajúcej otázke sa skutočne vyhýbaš, tak ti ju 3x zopakujem :
Až si taký expert na evolúciu ako sa robíš, tak vysvetli toto :

Až veríš na evolúciu, píšeš, že sme všetci medzičlánky, prečo existuje genetická entropia, prečo genóm časom deevolvuje , prečo sú význačné hladiny variácií sposobené degradáciou genómu a nie vzostupným evolučným procesom ?

Martin # CiweMoji91
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 11:26:04 b22905e3
Vedecký tím z Duke Univerzity však prišiel s prekvapivým odhalením: slepé črevo má dôležitú funkciu v našom črevnom ekosystéme!
Ak totiž prekonáme nejakú črevnú infekciu alebo užívame antibiotiká, sú naše baktérie, vrátane tých dobrých, doslova vymetené.
Slepé črevo v týchto prípadoch funguje ako bezpečnostný úkryt, z ktorého potom baktérie môžu opäť osídliť črevá. Podľa vedcov je teda dôležitou súčasťou našej imunity.

Martin # CiweMoji91
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 11:32:55 b22905e3
asi kvoli dolezitosti slepeho creva mi ho v siedom rocniku zakladnej skoly vyoperovali...co misko?
kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 11:41:05 57f4df4c
ze geneticka uzvretost druhov je fakt...:)))
kucma # FyvaFixa25
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-05 11:43:04 57f4df4c
no pod, daj, mikro ano makro nie...a tak misko...ides.
kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 11:43:36 57f4df4c
Rafael-Ake to mechanizmy vplyvaju na vznik novych druhov?Neustale chcem od teba take vysvetlenie,aby to neboli len slova,ale aby sa dal podla toho vytvorit obraz.Ja chcem pochopit,ako ty chapes evoluciu,aby sme mohli diskutovat.Ty mi miesto toho podsuvas,co som nepovedal-je rozdiel,ci niektore druhy ostali prakticky nezmenene,alebo ci je rovnaka cela fauna a flora.Mam pocit,ze sa chces len hadat.To by som sa ta tiez mohol hodit do skatulky darwinistov a vysmievat sa ti,ze za vsetko moze Nahoda,vznikol si z opice a podobne voloviny,rovnako,ako ty zjednodusujes pohlad oponentov.
Nakoniec,aj evolucna teoria,aj biblicky kreacionizmus su tu na to,aby sa ludia vecne hadali.Pisal som to neraz a nie si schopny sa cez to preniest.Niekedy sa zacinam viac priklanat k teorii involucie,ked vidim taky primitivny kmenovy princip "diskusie".
Hladas len rozdiely a nie stycne body...a tych je viac,nez dost.

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 11:43:39 6dec7950
kucma,
nie som misko a arogatný diskutér ako ty ma nazaujíma. Tvoje, možné duševné choroby si lieč inde.
Inak si dal argument ako od vedca.Ľuďom, počas života vyoperujú rozne doležité orgány a žijúm napríklad obličku, mandle.To, že ty nepokladáš slepé črevo za doležité, vôbec nič neznamená pre opodstatnenosť funkcie slepého čreva pre človeka.Podal si nulový argument.

Martin # CiweMoji91
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-05 11:47:41 b22905e3
ze hladas rozdiely rafael...nahoda, z opice a podobne...ja odpadnem.
asi nepoviem nic noveho, ze pokusy o zmysluplnu debatu s julkom, miskom, ferkom som ja uz davno vzdal.
to uz fakt len picu si z nich robit ostava...apropos, vinikajuci link.

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 11:48:31 57f4df4c
misko, ja si dusevne choroby budem liecit kde sa mi zachce...
no aj bez oci sa da prezit, to mas pravdu...

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 11:50:27 57f4df4c
ups. vynikajuci.
kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 11:51:44 57f4df4c
konstrukter to tak naplanoval, ze aj bez noh, ruk, plutiev, kridel...no proste takmer bez vsetkeho :)
kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 11:52:34 57f4df4c
Martin nastuduj si atavizmy(autor to v tom prispevku trocha poplietol), tych atavizmov su desiatky....
Ale kedze pozans asi vyznam slova atavizmus, nemozes ho predsa spajat prave len a len s kostrcou, kedze vyznam slova atavizmus je odlisny od rudimentu...
Preto sa kostrci nechytaj, nie je to atavizmus.
Ale kedze si velmi rozhladeny v tejto teme(aspon podla nezmyselnej entropie), tak na toto sa nemozes dat nachytat.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 13:00:40 59ad5d21
Mrtin s tou genetickou uzavretostou som uz diskutoval s julom, tiez nepochopil lavo-pravo a hore- dole....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 13:02:21 59ad5d21
Preto Martin aspon trocha uprimnosti z tvojej strany, nesnazim sa znizovat tvoje vedomosti, ale kedze verne kopirujes otazky z internetu, je viac zako iste, ze mas v tom riadny nielen gulas ale aj Ferov kecup.
Rafael # BakiQuno09
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-05 13:11:00 59ad5d21
Rafael,
"Ale kedze si velmi rozhladeny v tejto teme(aspon podla nezmyselnej entropie), tak na toto sa nemozes dat nachytat."
Tak iste, moj argument je podložený vedou, pretože to, čo som napísal je vedecký podložené a dokázané výskumom a vedeckým dôkazom genetika Johna Sandforda, takže otázka, ktorú si nevysvetlil je takáto :
Až veríš na evolúciu, píšeš, že sme všetci medzičlánky, prečo existuje genetická entropia, prečo genóm časom deevolvuje , prečo sú význačné hladiny variácií sposobené degradáciou genómu a nie vzostupným evolučným procesom ?
Žiadnu relevantnú odpoveď som od teba nedostal.
K tej kostrči, poznám rozdiel medzi atavizmom a rudimentom, kostrč totiž vyhovuje obom definíciám v zmysle, ako bola donedávna chápaná a klasifikovaná, takže radšej si to dobre ty naštuduj.
Martin # CiweMoji91
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 13:25:01 b22905e3
"Preto Martin aspon trocha uprimnosti z tvojej strany, nesnazim sa znizovat tvoje vedomosti, ale kedze verne kopirujes otazky z internetu, je viac zako iste, ze mas v tom riadny nielen gulas ale aj Ferov kecup."
Rafael,
ja guláš nemám. Tým, že sa snažíš dehonestovať moj argument, pretože nevyhovuje tvojej evolúcií a vývinu druhov nie je žiadna relevantná odpoveď, len neschopnosť dať hodnotný protiargument.


Martin # CiweMoji91
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-05 13:28:37 b22905e3
Martin uhybas a mlzis, kostrc je rudiment, atavizmus je nieco uplne ine..Kostrc je preto rudiment, lebo sa vyskytuje pravidelne, co o kostrci povedat mozme.
Atavizmy su prave take, ktore sa vyskytuju obcas ,skor vynimocne, co sa zasa o kostrci povedat neda. Preto tvoja definicia je zla a aj to pochopenie atavizmy ,ako pozostatok z predkov je prave to, co nam umoznuje dokladat prave vyvin. Samozrejme druhovy, cize makro, slova, ktoreho sa priam desite.....


Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 13:31:34 59ad5d21
zopar atavizmov...


V ľudskom tele nachádzame približne 40 znakov, ktoré pokladáme za atavizmy. Okrem početných odchýlok v stavbe kostrovej sústavy (nadpočetné rebrá, stavce, bradové otvory, zuby; rôzne kostné výrastky atď.) patria k atavizmom aj ďalšie znaky: prítomnosť spomínaného Botallovho kanálika po druhom mesiaci postnatálneho veku, zmnoženie prsných hlávok (polythelia) alebo prsných žliaz (polymastia), prítomnosť hrtanových vakov (sacculi laryngis), odchýlky v tvare maternice (uterus bicornis, u. bipartitus, u. diplex), zdvojenie dutej žily atď.
Dobre viditeľným atavizmom je nadmerné ochlpenie tela, ktoré môže mať dvojaký pôvod. Buď ide o hypertrichosis lanuginosa - poruchu spočívajúcu v zachovaní primárneho ochlpenia (lanuga) na povrchu plodu, alebo hypertrichosis vera s nadmerným rastom bežného (sekundárneho) ochlpenia povrchu tela.


Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 13:32:30 59ad5d21
Az podas normalnu otazku ,a uvazis tvoju mylku lavo-pravo, potom zistis, ze tvoja otazka nema opodstatnenie.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 13:36:00 59ad5d21
Rafael,
Atavizmus môže byť
- vývojový zvrat, znovuobjavenie sa vlastností, znakov alebo názorov, ktoré sú už z historicko-vývojového hľadiska prekonané.
- znaky vzdialených predkov, ktoré sa prejavujú u potomkov, ale už neplnia nijakú funkciu
- v prenesenom slova zmysle: prežitok
- nadbytočný orgán výnimočne sa vyskytujúci
Prejavom atavizmu je napríklad ľudská k
ostrč
alebo slepé črevo. Podľa inej definície sú to rudi
menty
.
Nejdem s s tebou hádať, kto má pravdu ohĺadom toho, čo je kostrč z hĺadiska definície..Je neuhýbam, ty si stále neodpovedal na túto otázku :
Až veríš na evolúciu, píšeš, že sme všetci medzičlánky, prečo existuje genetická entropia, prečo genóm časom deevolvuje , prečo sú význačné hladiny variácií sposobené degradáciou genómu a nie vzostupným evolučným procesom ?

Buď tak láskavý, kostrč vynechaj a skús na toto odpovedať.Neuhýbaj.


Martin # CiweMoji91
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-07-05 13:36:51 b22905e3
Rafael,
a otázka je to normálna má opodostatnenie, veď problém, genetická entropia, plus ostatné v otázke bolo predmetom vedeckého výskumu, takže nebalamuť tu nickov, čo nechápu zmysel mojej otázky..Až nemáš relevantnú odpoveď, tak to radšej priznaj, že nevieš odpovedať. Je to korektnejšie.

Martin # CiweMoji91
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-05 13:41:27 b22905e3
artin odpovedal som ti polopate, aby aj ostatni pochopili, co sa pytas. Tvoja nadmieru odborna otazka vystrihnuta z ucebnice kreacionizmu je preto diskutabilna, ak si myslis, ze polozenim tejto otazky a nabsencie vysvetlenia mechanizmu, tu evoluciu nabura. NIkto predsa nevie presne vsetko ,ako sa dokaze zo spiraly urobit kopia, ci rozdelit chromozomy...
Lenze odpoved typu, kktoru ty preferujes, ta nepotrebuje ziadne taketo otazky, ziadne odpovede, ved staci jednoducho boh...
Kedze ale ako som uz neraz napisal, evolucia je ,mechanizmy su, je uplne nepodstatne, ze to my nevieme v laboratoriu dokazat, ci presne vysvetlit...aspon zatial...

Rafael # BakiQuno09
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-05 13:48:50 59ad5d21
chlopici-clopici-verim temu že sce šisko pohopeli že nič neznace.bo filozofia češki kaliber abi sce daco viriešili tu! bo zbiblii še to češko da! želam vela ščescia a hledajce pravdu dalej! idzem o dum dal bo tu še nenaučim nič!! Stari bačik zvalala--hogo-fogo-rum do seba!
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 13:55:45 58d4285f
Ale odpoviem ti este inak, vela vedcov, aj biologov su veriaci a nemaju problem uznat evolucnu teoriu, aj ked s trocha ineho uhla pohladu.
Je totiz uplne irelevantne, ci toto vsetko je naplanovane, alebo je to uplne obycajna nahoda, ak evolucia a teda aj vyvoj druhov je jasne dokumentovany. Kedze ty preferujes vysvetlenie bozou pritomnostou, iny niecim inym, aj tak to znamena stale to iste. Ekologicke niky, endemity, ci cokolvek ine tu su.
Preto v Australi su vacnatce, ale v Europe nie, moze za to ich oddelenie a vyvoj v inych podmienkach, preto sa v Afrike vyvinuli ludia, a nie v Australii atd...

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 14:00:08 59ad5d21
Ale odpoviem ti este inak, vela vedcov, aj biologov su veriaci a nemaju problem uznat evolucnu teoriu, aj ked s trocha ineho uhla pohladu.
Je totiz uplne irelevantne, ci toto vsetko je naplanovane, alebo je to uplne obycajna nahoda, ak evolucia a teda aj vyvoj druhov je jasne dokumentovany. Kedze ty preferujes vysvetlenie bozou pritomnostou, iny niecim inym, aj tak to znamena stale to iste. Ekologicke niky, endemity, ci cokolvek ine tu su.
Preto v Australi su vacnatce, ale v Europe nie, moze za to ich oddelenie a vyvoj v inych podmienkach, preto sa v Afrike vyvinuli ludia, a nie v Australii atd...

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 14:00:09 59ad5d21
Rafael,
pekne mlžíš, takže ešte raz napíšem existujúce vedecké fakta :
John Sanford, genetik na základe na základe realistického genetického modelovania populácie dokázal, že že génomy ve skutečnosti „deevolvují“ během času prostřednictvím procesu, který se nazývá genetická entropie.
Dokázal tiež, že význačné hladiny variácií sú spojené s degradáciou ľudského génomu a nie vzostupným evolučným procesom.
Toto je vedecký fakt a nemáš to ako dehonestovať.
Až nechápeš, čo to znamená, tak ide o niečo čo narúša ideu vzostupnú evolúcie, teda vývoj druhov z jednoduchších po zložitejšie...
Nenarúša sa tu vnútrodruhová evolúcia, teda mikroevolúcia ,ale makroevolúcia. Je to proste vedecký dokaz proti vzostupnej evolučnej teórií.
Boha a kreacionizmus do toho neťahaj, znova sa pokúšaš dehonestovať moj argument, podložený vedou, ale nedal si relevantný argument.
Píšeš, že evolúcia je, mechanizmy sú a že je nepodstatné, že vedci to nevedia v laboratóriu zatiaľ dokázať, tak ja tvrdím, že práveže veda zbiera dokazy o tom ,že vývoj druhov, vzostupná evolúcia vyzerá na nezmysel a len tvoju zbožnú vieru. Jediné, čo platí je mikroevolúcia, to sú vlastne variácie v rámci druhu...

Martin # CiweMoji91
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-05 14:03:18 b22905e3
Rafael,
Vývoj druhov nie je vôbec jasné zdokumentovaný.Preto je to doteraz stále len evolučná teória, z hľadiska genetiky nemáš žiadny dokaz pre makroevolúciu, teda niečo, čo by na genetickej úrovni dokázalo vzostupnú evolúciu..
Dokázany je podobný stavebný materiál, dokázané sú variácie v rámci druhu, teda mikroevolúcia, ale makroevolúcia nie je vedecky na úrovni genetiky dokázaná, vedecké dokazy skor svedčia o opaku a jeden závažný som ti napísal.Endemity, biodiverzita na tom nič nezmení..

Martin # CiweMoji91
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 14:10:37 b22905e3
"...tu nejlepší odpověď, jakou vám mohu nyní dát je, že dnes nemáme vůbec jasno, kdo vlastně pochází z koho; pouze víme, kdo z koho nepochází... Můžeme vyřadit všechny členy rodu australopiteků z lidské rodiny." A přední světová paleoantropoložka a archeoložka, zesnulá Mary Leakey řekla,
že všechny ty stromy života s jejich větvemi našich předků, to je kupa nesmyslů. To se ovšem ve školních učebnicích nedočtete.
Príklad, ako je údajne zdokumentovaný vývoj druhov podľa Rafaela

Martin # CiweMoji91
-
 50% ( 4 people voted )
+
2014-07-05 14:18:09 b22905e3
Ja na toto nemám čas (odchádzam sa opäť baviť na akciu), ale pripomínam že rozprávať sa s veriacim je ako stredtnúť človeka s dutou hlavou. Dobrá rada: Nestrácajte čas pokusmi o seriózne diskusie s biblickými verklíkmi. Lol...!

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 60% ( 5 people voted )
+
2014-07-05 14:53:12 bc7b649f
ešče toto!chto chodzel aspon kus do chvezdarni vidzel vecej co predtim neznal.predtim še učeli zchvezd atak prišli nato jak to funguje i dali to na paper-preto verili že slunko je život i vitvorili 12 znameni zverokruhu-a dalše veci! dneška temu chutorime astrologia- pozorni čitacel skoro zisci podobnosc z bibliov! ja hutorim chto chce pravdu znac pujdze aj do pekla abi ju našol ta telo ešče!
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 15:19:39 58d4285f
@martin
ze kreacionizmus sem netahaj :))
noze nam napis, kto je pan Sanford (ked uz ho kopirujes, aspon by si mu mohol napisat meno spravne :)), ktoreho tvrdenia sem kopirujes?

a ze genetika nedokazuje makroevoluciu?
noze nam vysvetli druhy ludsky chromozom

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 16:02:38 5f699539
memory-takze genetika tu makroevoluciu dokazuje?tak to hod sem,bez problemu:-)

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 16:08:03 6dec7950
memory ,
Načo mám odpovedať na tvoju otázku, keď som nedostal odpoveď na len jednu, čo som položil ? A, že si našiel gramatickú chybu, gratulujem, že aspoň tam si uspel.

Martin # CiweMoji91
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 16:19:35 b22905e3
kto pochadzi z koho? ak tu mame macky a psy, ktori od isteho momentu zmutovali svojim bohom, pochadza macka zo psa ci pes z macky ? a vobec, preco musi niekto pochadzat z niekoho?

ale jedno je iste. stvorenie trvalo 7 dni a preto sa zem otaca presne podla toho :)))

kucma # FyvaFixa25
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-05 17:04:26 57f4df4c
jenda biologicka povedala...tak to je krach evolucie...kasleme nato, ze na zaklade coho?
apropos, co zvysnych 99% biologov? :)))

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 17:07:59 57f4df4c
a ten šaľeny víchodňar tu co vlastne chce povedzec?
kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 17:09:15 57f4df4c
@martin
ja som uspel aspon v niecom, ty sa tym vsak pochvalit nemozes ;)

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 17:22:27 5f699539
@julo
v skratke
ludsky druhy chromozom sa sklada z dvoch roznych chromozomov ma 2 centralne casti (centromer) a 4 koncove (telomer), ostatne chromozomy maju vzdy len jednu centralnu cast a dve koncove
simpanz alebo gorila (a dalsie podobne zvery) maju o jeden chromozom naviac, ten co je nas spojeny druhy, maju oni druhy a treti, co sa da dolozit pocetnymi vyskumami ich zlozenia, funkcie, atd (nie len nejakou kreacionistickou knizkou ako v pripade martinovych pseudovedeckych vyrazov)
a inak ako evoluciou sa to vysvetlit neda...teda len tak, ze nas panbozko naschval vytvoril tak, aby sme boli so simpanzmi podobni :)

memory # XifiTasa15
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-07-05 17:27:49 5f699539
memory,
Až veríš na evolúciu, píšeš, že sme všetci medzičlánky, prečo existuje genetická entropia, prečo genóm časom deevolvuje , prečo sú význačné hladiny variácií sposobené degradáciou genómu a nie vzostupným evolučným procesom ?
Buď odpovedz relevantne na túto otázku, keď nevieš, tak tu aspoň trollizmom neobťažuj. Doteraz sa nemáš čím pochváliť, okrem tej mojej chyby v priezvisku.A zdá sa, že ti to stačí. Ale tu sa nepíše diktát a neznámkuje gramatika, hádam si schopný ten rozdiel rozlíšiť. Aby som kvôli tebe úzkostlivo kontroloval, každú gramatickú chybu alebo preklep v texte, čo píšem sem, za to mi nestojíš.

Martin # CiweMoji91
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-07-05 17:38:23 b22905e3
de----co? nem tudom tomu slovu...
mozno preto, ze adam a eva boli dokonali, a od tych cias, sa rodia uz len debili :)))

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 17:45:58 57f4df4c
memory,
napíš ešte, že koĺko % máme so šimpanzom spoločnú DNA a budeš mať dokonalý dokaz pre vzostupnú evolúciu.) Ale, až sa cítiš, že pochádzaš zo šimpanza, nebudem ti to kaziť. Nerád beriem dogmatikom ilúzie..
Len tak medzi rečou si nepodal žiadny relevantný dokaz, pre vzostupnú evolúciu, to nie je vedecký dokaz, ktorý by niečo také potvrdzoval.

Martin # CiweMoji91
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 17:48:08 b22905e3
ale z incestu to inak nemoze byt...
kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 17:49:32 57f4df4c
tak, misko, pre vzostupnu? tak padajuca sa ti paci?
kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 17:50:07 57f4df4c
memory,
a písal som o vedeckom dokaze vedca a nie o pseudovede, takže sa snaž o elementárnu objektivitu.Ale žiadam priveľa, však ?Martin # CiweMoji91
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 17:55:10 b22905e3
pre kucmu!!! vidziš tato vichodnare maju vecej rozumu-aj kedz ich nazivaš šalenini-robiš še mudrim a neznaš! co chcel povedzec-ta rozmišlaj!!
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 18:00:00 58d4285f
@martin
ked budes chapat pisanemu textu, tak potom diskutuj, nikde som netvrdil, ze clovek je zo simpanza, ale ked niekto nechape pisanemu textu, nemoze chapat akukolvek teoriu, nie len evolucnu :)
memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 18:02:25 d5d7718b
Takže zhrňme si fakta. Napísal som, že sa dá vedecky dokázať :
1. genetická entropia
2.fakt, že génom, časom deevolvuje
3. že význačné hladiny variácií sú spojené degradáciou génomu a nie vzostupným evolučným procesom
A čo som sa dozvedel od oponentov ? Že tieto fakta sú pseudoveda,(čo je len želanie zbožné želania) , že používam pseudovedecký výrazy, samé nálepky. Až nedokážete vyvrátiť tieto vedecké fakta, ktoré sú už vedou dokázané, tak vám naozaj zostáva len úbohá dehonestácia vedca a nicka, čo to sem napísal..Trollom takýto prístup stačí.


Normálny človek, čo uvažuje, z týchto bodov, čo sú vedecké fakta, jasne chápe, že popierajú teóriu makroevolúciu na genetickej úrovni. A že to tu pár nickov nechápe a snaží sa to dehonestovať, pretože tieto vedecká fakta nevyvráti je ich problém.

Martin # CiweMoji91
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-05 18:07:44 b22905e3
@martin
ak niekto nevie rozdiel medzi korelaciou a kauzalitou, je to pseudovedec
alebo inak, ak tvrdi, ze generacne znizenie kondicie je zapricinene "deevolvovanim" a nicim inym, nerozumie tomu co je kauzalita, to mozem aj ja tvrdit, ze zvysujuci sa vyskovy priemer populacie je zapricineny len a len "evolvovanim", je to vyjadrenie presne na tej istej vedeckej urovni
memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 18:12:16 d5d7718b
memory,
až budeš chápať písaný text, potom pochopíš, že som netvrdil, že ty tvrdíš, že človek pochádza zo šimpanza, ale som napísal :
napíš ešte, že koĺko % máme so šimpanzom spoločnú DNA a budeš mať dokonalý dokaz pre vzostupnú evolúciu.) Ale, až sa cítiš, že pochádzaš zo šimpanza, nebudem ti to kaziť. Nerád beriem dogmatikom ilúzie..
Myslím, že tomu písanému textu vôbec nerozumieš a tak ani nemožeš chápať vedecký dokaz z genetiky, ktorý jasne naznačuje, že teória makroevolúcie sa akosi nezhoduje s vedeckými dokazmi z genetiky.


Martin # CiweMoji91
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 18:15:06 b22905e3
a kedze zacal futbal, povenujem sa vam az zajtra :)
memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 18:16:23 d5d7718b
memory-"inak ako evolucioou sa to vysvetlit neda".A to ti mam len tak verit?Bo to napisal memory?Kde je ten mechanizmus?Co to dokazuje?To aj kreacionistom vytykate,ze vsetko zakoncia,ze panbozko...a vy zase,ze evolucia!
A ked to sam nechapes,alebo to nedokazes vysvetlit,tak je ubohe,to vsetko hadzat na nechapavost pytajuceho sa.
Takze vysvetli mechanizmus a nie pocet chromozomov,centromery,telomery,rudimenty,atavizmy
..ma chces ohurit cudzimi slovami?Preco porovnavas cloveka a simpanza,ked nepochadzaju jeden z druheho a preco tie rozdiely dokaze vysvetlit len evolucia?
Hm,a mozno to fakt dokaze vysvetlit len "evolucia" a jej vyznavaci nie..:-)

julo # GopoMipy89
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-05 18:16:53 6dec7950
memory,
"ak niekto nevie rozdiel medzi korelaciou a kauzalitou, je to pseudovedec
alebo inak, ak tvrdi, ze generacne znizenie kondicie je zapricinene "deevolvovanim" a nicim inym, nerozumie tomu co je kauzalita, to mozem aj ja tvrdit, ze zvysujuci sa vyskovy priemer populacie je zapricineny len a len "evolvovanim", je to vyjadrenie presne na tej istej vedeckej urovni "

Obvińuješ vedca, z genetiky, profesora na univerzite, že je pseudovedec, odporúčam ti liečenie, až nedokážeš vedecky vyvrátiť jeho množstvo vedeckých výsledkov a patentov..Martin # CiweMoji91
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-07-05 18:19:32 b22905e3
futbal-22 milionarov beha za jednou loptou a 22 milionov uboziakov to "zerie"..to je jasny dokaz,ze sa nevyvijame (mimo technosfery)

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 18:20:48 6dec7950
julo,
ešte sa pamatám, ako sme sa na škole učili, že kto sú tí predchodcovia človeka a mali aj pekné latinské názvy od "evolucionistických vedcov" , až kým neskor výsledky genetických testov potvrdili, že to nie sú žiadni predchodcovia človeka.Martin # CiweMoji91
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-05 18:38:58 b22905e3
Martin-nie som si isty,ale asi sa to uci aj teraz.Aj ze Kolumbus objavil Ameriku a pyramidy su hrobky faraonov..a spusta dalsich hluposti.Je to sucast manipulacie ludstva.A na tejto stranke vidia,ze to zabera,tak tu schvalne tlacia clanky,na ktorych sa ovce rozhadaju..a mozno ich pokojne strihat a rezat.
Vidim,ze sa v teme vyznas.Mozes mi dat nejaku informyciu,ake su najnovsie vysledky nezavislych vyzkumov?Alebo nejaku stranku,ktora sa tomu venuje hladajuc pravdu a neobhajuje ziadnu teoriu/dogmu?Budem ti vdacny:-)

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-05 23:50:41 6dec7950
misko a julko...pat a mat...
vyhrali ste, ziadna evolucia ani devolucia neexistuje...deti uz do takych skol radsej davat nebudeme, ked to je tak :)
radsej ich zapiseme do kurzu neviem ako vyzera neviem co :))

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-06 01:14:06 57f4df4c
Martin mam otazku, ja uznavam, ze vedecka teoria je vzdy teoria, faktom ju nemozno nikdy nazvat, tak ako ine vedecke teorie, inak by to neboli vedecke teorie, ale ak napises fakt, ze genom deevoluje, tak musis poskytnut neotrasitelny dokaz...
Uvedomujes si tragikomickost svojho tvrdenia?
Kedze evolucia prebieha nielen na mikro, ale aj na makro, je tvoj fakt neotrasitelnou a prihluplou dogmou, lebo ak by to fakt bol, nove druhy by sa nemohli vyvinut.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-06 08:26:22 59ad5d21


akze vysvetli mechanizmus a nie pocet chromozomov,centromery,telomery,rudimenty,atavizmy
..ma chces ohurit cudzimi slovami?Preco porovnavas cloveka a simpanza,ked nepochadzaju jeden z druheho a preco tie rozdiely dokaze vysvetlit len evolucia?
Hm,a mozno to fakt dokaze vysvetlit len "evolucia" a jej vyznavaci nie..:-)


julo, co si nepochopil na tom linku, co som ti dal. Atavizmus predsa nepovazuj len za cudzie slovo ,ale len a len zato, co popisuje a preco sa ocas vyskytuje. To je namet na zamyslenie a mozme o nom diskutovat

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-06 08:28:43 59ad5d21
@martin
ak chces vedecky dokaz, ktory vyvracia tvoje tvrdenia, musia byt najprv tvoje tvrdenia vedecke
to co si sem dal a co chces vysvetlit nie su vedecke tvrdenia a nie su za tym ziadne vedecke vlastne studie ani vyskumy autora, su to len vyrazy pouzite v knihe (dost pochybujem, ze vobec vies, ze su len z knihy), ktoru ten kreacionisticky zvatlal napisal, a ako som ti aj na priklade ukazal, prace na ktore sa odvolava (on nerobil ziadnu) zle interpretuje a neovlada jeden zo zakladnych logickych principov (alebo to vsetko robi narocky, co je este horsie)
takze ten, kto by sa mal ist liecit je medzi tvojou klavesnicou a stolickoum aby sa naucil rozdiel medzi teoriou, faktom, hypotezou, vedeckym a nevedeckym dokazom a zakladnymi logickymi principmi, aby prestal nekriticky obhajovat neobhajitelne..

@julo
principy a mechanizmi si tu mal v kazdej debate o evolucii vysvetlene, ked ich nechces pochopit, alebo ignorujes, zbytocne ti ich budem pisat teraz...mal by si zacat robit to, co vyzadujes aj od inych, aby zacali cerpat informacie aj z inych zdrojov a snazili sa ich pochopit...

memory # XifiTasa15
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-07-06 09:45:19 5f699539
memory vies co je zabavne na tom fakte, ktory tu prezentuje Martin?

Tento autor skratka vymazal zo slovnika uz davno zdiskreditovany 2. termodynamicky zakon
a nahradil ho entropiou (co je vlastne to iste), aj ked prave v takomto pripade a v pripade genov, ci genomu, dost nestastne spojenie, ale vyzera to vedeckejsie, pre mnohych tajomne a navyse nie je to tak sprofanovane a davno vyvratene ako prave horeuvedeny term. zakon.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-06 10:22:54 59ad5d21
oprava
vysvetlit=vyvratit
...to co si sem dal a co chces vyvratit nie su...

memory # XifiTasa15
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-06 10:38:21 5f699539
@rafael
to nie je jedina zabavna vec, tych je tu kopec :)

memory # XifiTasa15
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-06 10:39:06 5f699539
Kabaret Dôležité prežíva obdobie stagnácie. Je tu v ostatnom čase nuda. Účinkujúci križiacki klauni by už mohli konečne obnoviť repertoár. Stále dookola tie isté primitívne scénky a repliky spísané podľa ovčieho biblického scenára. Práve teraz majú svätí komedianti školenie v kostolných búdach, už vyzváňali. Kiežby sme sa poobede mohli nasmiať už na niečom inom...!

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-06 11:03:21 bc7b649f
Vyhnal si tych (vsetkych), ktori prinasali iskru, ktoru si potom mohol zapalit a niekedy aj do nej fuknut aby sa rozhorela,
Iskru, ktora ta inokedy len nakopla. Chcel si byt najmudrejsi. Tak sa teraz musis bavit sam so sebou.
Alebo pridelenec s pridelencom.
A nikto nemoze profitovat z tvojich brilantnych myslienok.

Kopanec # WaquKyxy12
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-07-06 11:51:40 4ec15c5b
pre kucmu!- kebi ši bul veriaci.-nemohol bi ši buc ateista-kebi ši bul ateista- veriaci bi ši už nemohol bic- bo ši schrešil! bo nad druhimi še povišuješ a druhich ponižuješ.ta zostava už len ten treci-chtori krev modru chcel mac!podla teho znam že ludzi nemaš rad -kedz tredziš ich!ne reči pulno mac-kedz šerco prazdne maš!raz spadneš shora dolu a nepomožu ci ani sprava ani zlava naco telo veci znac-račej v šerci daco mac!-co mošeš dac! Ten z vichodu!
ferda # XimaHifu28
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-06 12:51:04 58d4285f
veriaci a ateista še furt hadaju chto ma pravdu! i prišla knim logika a pita še ich co še telo hadaju veriaci hutori-šedzime na cesce a kukame do dalki -ja hutorim -gdze konči cesta ja vidzim už len bod!a za tim bodom jak može dalej cesta bic!dalelej už cesti net! i ateista chutori logike!ja chutorim gdze von vidzi konec!-ja vidzim začatok! ta chutori logika veriacemu-pocme še pozrec bo vidzim že ateista ci neveri! veriaci hutori ateistovi že mu doraz doneše dokaz!atak chodzi a hleda dokaz po cesce dodnes ešče!
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-06 13:35:54 58d4285f
Rafael-taky "clanok" mozes napisat kludne aj ty,ked pospajas par svojich prispevkov.Snazi sa presvedcit,ale ja tam nevidim odpovede na otazky,ktore som zadal.Co chces diskutovat okolo atavizmu?Ako dokazuje evolucnu Teoriu?
memory-keby tie principy a mechanizmy boli jednoducho vysvetlitelne a keby boli vysvetlene,tak by spory o tom neprebiehali doteraz,teoria by bola potvrdena a uz by bola uznana ako fakt.Keby som mal take vysvetlenie,tak by som to prilepil zakazdym,ked to niekto poziada(copy-paste).Ale na kazdy vas argument sa najde protiargument.Mozno by bolo nacase prestat obhajovat bezalternativnost Teorie a trosku zapochybovat.
Ako som napisal,tieto neustale spory nikam nevedu,len nam brania zamysliet sa nad objektivne realnymi procesmi.
Zabavne je,ze v podobnych diskusiach ma vy oznacujete za kreacionistu a lucifer za evolucionistu.Dogmatizmus polarizuje spolocnost a tazi z toho niekto,kto riadi tento proces.Nad tym by sa trebalo zamysliet a rozvinut siroku verejnu debatu.Vlastne je to svojim sposobom tiez atavizmus-ale spolocensky a psychologicky a nie fyziologicky.

julo # GopoMipy89
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-06 13:36:03 6dec7950
preboha julo ,ty si prispaty, mas pocit, ze si pochoopil, co su atavizmy? Ak predsa sa obcas u cloveka(a samozrejme nielen unho) prejavia tieto znaky, snad to urcite nesvedci o babractve spotrebitela, ale len o tom, ze sme nevysli v rozkaze ,ale sme sucastou evolucneho stromu, nakolko tieto obcas sa prejavujuce organy nicim inym ani nemozu byt. Ak mas ale ine vysvetlenie, dychtim po nom.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-06 13:57:10 59ad5d21
julo nic nemoze byt uznane ako fakt (samozrejme okrem vasich kreacionistickych dogiem)tam je to fakt vzdy.
Keby si obcas aspon cital ,co piseme, nenapisal by si znovu taky nezmysel.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-06 14:00:40 59ad5d21
@julo
ziadna teoria nikdy nebude oznacovana za fakt, na rozdiel od dogiem a kreacionistickych zlatanin
aby bolo nieco uznane ako fakt, musis mat 100% vedomosti, ze je to tak a nijak inak
kazda teoria vsak v sebe obsahuje miesta, ktore nikdy nebudu 100% zname, napr. v evolucnej nikdy nebudeme vediet ake vsetky kroky a akych predkov mali ludia, banany, morske sasanky...
a prave toto vyuzivaju kreacionisti, ze sa snazia kreacionisticky (rozumej nie vedecky) vysvetlit, to co evolucna teoria este nevie
alebo potom sa snazia vyvratit co uz ev. teoria vie a vysvetluje a iba sa zosmiesnia...
faktom mozes oznacit 2x2, ale nie akukolvek teoriu...

a je hlupost, ze na kazdy nas (evolucionisticky) argument sa najde protiargument, napriklad na vysvetlenie druheho chromozomu u ludi nemaju kreacionisti ziany argument a ani nikdy mat nebudu
to hovori len o tvojej nevedomosti danej temy a neochoty s tym cokolvek spravit

memory # XifiTasa15
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-06 14:09:06 5f699539
memory, co mozes cakat, hrdia sa diskusiou, snahou vsetko rozobrat a nakoniec sa uchylia k takejto zlomyselnosti. ved keby aspon chapali vyznam slova vedecka teoria, mozno by aj debata bola plodnejsia, ale ak oni tvrdia dogmu, myslia si, ze aj my hajime dogmu.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-06 14:23:06 59ad5d21
Rafael-mozno by si sa ty mohol zobudit a citat,co pisem.Ano,ste dogmatici,rovnako,ako taky lucifer,prave si to dokazal.Keby to tak nebolo,tak sem das tie principy a mechanizmy.Ja pochybujem rovnako o dogmatizme roznych "vierouceni",ako o "vede",ktora sa vyvinula z univerzit,kontrolovanych prave tymi,proti ktorym akoze bojujete.ale uzkoprsost vasho myslenia vam nedovoluje vidiet cely obraz.Povazujete za vedecke len to,co uzna oficialna veda-ale pod koho kontrolou je,to vas nezaujima.Ake ciele sleduje,nad tym sa netreba zamyslat.Becite jak barany,opakujete vyrazy,ktorym ani sami nerozumiete a ked vas niekto nuti zrozumitelne vec vysvetlit vlastnymi slovami,v rodnom jazyku,bublina praskne a zacne osocovanie a podcenovanie inteligencie pytajuceho sa.Vedecke je snazit sa vediet a neopakovat zaplatene dristy grantojedov-to podla mna..a podla vas je co vedecke?.Aby nedoslo k omylu - su medzi vedcami vzacne vynimky,ktore to ale v akademicko-dogmatickom svete nemaju lahke.

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-07-06 15:17:04 6dec7950
julo, keby si chapal ,ako vznika vedecka teoria, a ake musi splnat atrinuty, nadalej by si sa nestrapnoval.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-06 15:25:12 59ad5d21
Rafael-bohuzial,svet je v mnohourovnovej krize aj vdaka tomu,ze nejedna "vedecka teoria" sluzila a sluzi na manipulaciu obyvatelstva.Mozno by si mi vysvetlil,preco,ked je to len teoria,vyucuje sa (a prevaznou vacsinou obyvatelstva sa tak aj berie) ako bezalternativna?V tvojich ociach sa mozno strapnujem,rovnako,ako v ociach lucifera som heretik.Keby to nebolo potrebne,nestracal by som s vami cas,ale vasa neschopnost vidiet manipulaciu vedie do slepej ulicky cele ludstvo,pretoze nie sme nijako vynimocni(ani vy,ani ja).V tvojich ociach je "vedecka teoria" taka teoria,ktoru vyslovia "vedci".No tym zalezi na tom,aby dostali svoje granty.A tie vydeluju ludia,ktori maju svoje ciele.Dokazes tu liniu sledovat?Suhlasis,alebo mas nejake protiargumenty?

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-06 15:44:08 6dec7950
jaj, tak manipulacia obyvatelstva evolucnou teoriou, no fuj fuj fuj evolucna teoria :)))

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-06 18:22:43 b2fdaf39
julko, tak bud chlap a popis vlastnymi slovami, v rodnom jazyku, bez inteligentnych cudzich slov a bez pukania bublin, mechanizmus, akym sa da pomocou evolucnej teorie manipulovat ludi...

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-06 18:27:17 b2fdaf39
kucmik-aj na tejto vazenej stranke,ktoru pouzivas na bavkanie,je clanok o tom,ako drzali cernochov v ZOO..Koncepcia nadludi a podludi je tiez z toho sudka.A mechanizmus je prosty-"rozdel a panuj".Jednym prostacikom hodia loz o panbozkovi hrnciarovi a druhym Lucy,Darwina,vyvojovy strom,boj o prezitie,zakon dzungle.Hadajte sa,len sa hadajte,nech nemate ziadnu sancu sa dohodnut v dolezitych veciach.
A teraz ukaz,ci si ty chlap,alebo len chlapcek.

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-06 19:22:34 6dec7950
@julo
myslis si, ze aj cirkev (hlavne katolicka) je tiez niekym ovladana a podla toho zastava aj nejake postoje?

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-06 19:39:11 5f699539
ze na tejto vaznej stranke...to myslis vazne? tolko komikov jak tu som hadam na inom fore este nestretol...
tak dobre, s drzanim cernochov v zoo nechcem mat nic spolocne a zaroven dufam, ze nebudem obvineny z podpory multikulturalizmu :)

kazdopadne, uz teraz neviem, ci mam upustit od verzie evolucnej teorie, ktora z vyvojoveho hladiska musi obsahovat aj cudzie slova alebo ma radsej upustit od tej kreacionistickej bahnovej verzie? vies, tej verzie z ktorej cerpa napr. misko.

ani taktika rozdeluj a panuj sa mi nepaci, a tiez ani politika jednotneho nabozenstva tzv. NWO, tak uz vazne neviem, ci sa mam rozdelit ci spojit :)))

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-06 19:45:33 b2fdaf39
memory-jasne,ze RKC je struktura podmanenia a ovladania pomocou ideologie a kontroly poznania.Je to jedna z najstarsich nadnarodnych korporacii.

kucma-nuz,lepsie by bolo sa spajat.Ale kym sa tu len bavkas a vsetkych naokolo "inteligentne" zosmiesnujes,ci az urazas,tak v realnom zivote tazko budes ustretovy a nacuvajuci nazorom druhych.
Terminologia nutne obsahuje aj cudzie slova,zalezi vsak na tom,kto im da aky vyznam.Ako povedal Konfucius,ked sa ho pytali,co by urobil,keby ziskal neobmedzenu moc-"Dal by som pojmom ich pravy vyznam."Dokazes dufam vycitit rozdiel,ked poviem,ze evolucia ma nieco do seba,ale zlozena Evolucna teoria je prinajmensom diskutabilna a nema pravo byt bezalternativnou.Ale hadat sa o tom v dnesnej situacii je ako hadat sa,kolko anjelov sa vojde na spicku ihly v znamom filme(to tiez boli ucenci,a bolo to aj v reale).
Vacsina ludi ma rovnake ciele a len preto,ze sa nedokazu dohodnut a zjednotit,moze ich ovladat hrstka psychopatov s dalekosiahlymi planmi.Co ti je platne,ze to tu "natries" nejakemu papezencovi,ked jemu aj tebe beru z dani cez 60% a riadia si veci po svojom?Nebolo by lepsie ten cas vyuzit na vzdelavanie sa v oblasti riadenia a spajanie sa s podobne zmyslajucimi?

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-06 20:06:16 6dec7950
tak sem s alternativou...a mas poriesene :)))
a nemyl si moj realny zivot s tymto na tomto fore...toto vazne beriem ako srandu...co ine?
chapes, vypnes komp a vratis sa do realneho zivota :)

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-06 20:12:40 b2fdaf39
prezradim ti tajomstvo, hej?
tato stranka funguje mozno 5 rokov (ja som ju dakedy tedy spoznal, mozno dlhsie) a nikto sa este s nikym nespojil, dokonca mi vsetci odmietli aj pozvanie na pivko :)

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-06 20:17:34 b2fdaf39
kreacionisticke alternativy by sa mohli tvorit ako na beziacom pase...lenze to by sa museli obcas nove druhy vyskytnut aj bez rodicov, predkov...

kucma # FyvaFixa25
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-06 20:25:57 b2fdaf39
@julo
tvoj koncept rozdeluj a panuj v tomto pripade kriva na obe nohy
rozdeluj a panuj funguje v pripade ak, ten kto niekoho rozdeli, ich nasledne spoji aby vladol obom
nuz v tvojom koncepte chyba ten, kto spaja...to je prva chyba
druha chyba je, ze ak niekto niekoho riadi, riadi to evidentne zle, kedze ak tvrdis, ze ovlada aj RKC, potom prisiel o miliardy ludi, ktorych by mohol ovladat pomocou, totiz RKC uznala evoluciu alebo velky tresk za dostatocne dokazane a nebrani sa tomu ako spravnemu vysvetleniu vzniku sveta a ludi, islam tvrdi priblizne to iste, ked k tomu pridas ateistov evolucionistov, mas ich v obrovskej prevahe voci kreacionistom (ti su len biblicky)...to je druha chyba

a nakoniec, to ako sa ludia stali ludmi ma len tri mozne vysvetlenia...
1) sme tu uz nekonecne dlho
2) evolucna teoria (zlozena evolucna teoria?? to je co zas za vymysel??)
3) niekto nas stvoril, je jedno ci nas upatlal z hliny, nejake zviera nas vyvrhlo, alebo tomu pripises lubovolnu z tisic roznych bozskych moznosti
ak tvrdis, ze 2 a 3 su loz, ostava ti jednotka...si si isty, ze toto je spravne? ziadne ine moznosti totiz neexistuju

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-06 20:40:13 5f699539
memory

RKC uznala evolúciu a veľký tresk? nemáš náhodou mylné informácie?

lucifer # FaliQuva33
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-06 20:50:20 b91d9c22
memory

...ide totiž o to, že ak by to urobila,...sama by podkopala základy svojej viery.

lucifer # FaliQuva33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-06 20:53:20 b91d9c22
@lucifer
je mi luto, ze podkopavam tvoju vieru a vieru v RKC
1950 - Pius XII vo svojej encyklike Humani Generis, sice kritizuje evoluciu ako vysvetlenie stvorenia vsetkeho, no vravi, ze dokaze zit s tym, ze evolucia vytvorila vsetko okrem cloveka, ktoremu dal dusu boh
1951 - Pius XII uznava big bang, ale opat ako dielo boha (bud svetlo), no stale ho uznava ako pociatok vesmiru
1996 - Jan Pavol II tvrdi, ze vedecke dokazy vedu k tomu, ze evolucnu teoriu uz nemozno povazovat len za hypotezu
2010 - Benedikt XVI opat tvrdi, ze big bang je dielom boha a nebolo to len nahodou, alebo nehodou a zaroven sa odklana od genesis s tym, ze to nesmieme brat doslovne, ale len ako metaforu alebo alegoriu toho, ako boh stvoril svet

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-06 21:32:45 5f699539
memory

Nepodkopal, ani jeden vo svojich vyjadreniach nespochybnil fungovanie prírody tak ako ju vysvetľujú vedci.

V každom prípade evolučnú teóriu o vzniku ľudstva, planét a vesmíru je oveľa jednoduchšie vyvrátiť ako stvorenie BOHOM.
"nikdy nevznikne z ničoho niečo" slovo nič, neobsahuje ani základ samotného slova, samotná existencia "niečoho" mu práve dáva základ pre jeho významu. Preto samotnou logikou sa každý človek dokáže priblížiť k BOHU až do takej miery ako mu to jeho samotná viera dovoluje. Kto verí, vie, kto neverí hľadá, ale neexistuje iný cieľ ako BOH, pretože ak zapiera jeho existenciu, právom o sebe môže vyhlásiť že neexistuje..prečo? pretože neexistuje ani jeho stvoriteľ ktorého nazval slovom "nič"

lucifer # FaliQuva33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-06 21:49:47 b91d9c22
@lucifer
prave si ukazal argumentacne kolecko :)
A existuje lebo B, B existuje lebo A

logika? ziadna :)

memory # XifiTasa15
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-06 21:54:40 5f699539
memory

Práve som ti ukázal že ak chceš dokazovať neexistenciu písmena A, nemôžeš to dokazovať písmenom B. Dúfam že teraz je to pre teba presnejšie.

lucifer # FaliQuva33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-06 22:03:55 b91d9c22
@lucifer
o to sa nikto ani nesnazi, antropicky princip je totiz hlupost ;)

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-06 22:14:00 5f699539
memory

antropicky princíp je teória a filozofiu v mojich argumentoch nehľadaj, skôr logiku. Logika je cesta k pravdivej teórii, ku ktorej nieje dôležité predkladať fyzický dôkaz, dôkazom je samotná teória.

lucifer # FaliQuva33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-06 22:30:01 b91d9c22
Memory

...dobrú noc a skús trocha uveriť že existuje, veriť že neexistuje ťa bude v tvojom vývoji len brzdiť.

lucifer # FaliQuva33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-06 22:36:21 b91d9c22
@lucifer
a aj tu logiku niekedy pouzijes?
lebo zatial si sa len zacyklil a potom pouzil antropicky princip, logiku zatial ziadnu :)

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-06 22:37:14 5f699539
„jednu holyvoodsku verziu som tiaz videl, v rezii M. Gibsona....“
Zas si mimo DC, mucenie Krista bol nezavisly film ;), bratia Weinsteinovci by nikdy nedali svoje love na propagaciu niecoho takeho ako je krestanstvo

LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 08:25:10 509a8e63
julo, spravne. v ziadnom pripade nechcem, aby si sa nejako snazil stotoznit s Veithom, islo mi o tie skutocnosti, co spominal, aby si si na zaklade toho utvoril nazor. ja s nim tiez v mnohom nesuhlasim a taktiez tam vidim ucelove vykladanie niektorych veci. ale o tom to je, treba premyslat.
co sa tyka delenia, ci nedelenia tak v tom vidim taky zapach judaizmu. oni naucili ludi delit bibliu tymto sposobom. pisal si o manipulacii, ale ja vidim tu manipulaciu prave v tomto. delit na dve casti, kde v jednej vystupuje nejaky krvilacny netvor(co je aj pri tom deleni nezmysel) a v druhej laskavy a odpustajuci.
ako som pisal, v kontexte vyvoja a sporu, ktory sa tiahne od pociatku ti to vyznie uplne inak. .

Rafael, v pohode. link som si necital. predstav si situaciu, ze mas jasne dokazanu nemoznost priebehu evolucnej teorie skrze miliony rokov. potom sa musis pozriet na vsetky fakty z ineho uhlu pohladu. bud si isty, ze sa to da, mnoho vedcov tak uvazuje a ma to logicky zmysel.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 08:32:52 d9777929
no Rafael, tak som si to precital. musim povedat, ze davno som sa tak nepobavil. zase sice pouzili tu istu metodiku, ze oni su ti vedci a ostatni pavedci. taku znosku nezmyslov pohromade nie je vidiet kazdy den.
najma body c. 3, 9, 10, 13 su tie najvedeckejsie. preto davam navrh vsetkym zastancom evolucnej teorie, aby si na zaklade tohto, dali vyoperovat slepe crevo., vyrezat kostrc, vytrhat zuby mudrosti. zdovodnili to tym, ze ked sa napr. zapali slepe crevo, robi to problemy. takze akykolvek organ, ked ma zapal a robi problemy je rudimentarny a treba ho vyoperovat.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 08:44:04 d9777929


V tvojich ociach je "vedecka teoria" taka teoria,ktoru vyslovia "vedci".No tym zalezi na tom,aby dostali svoje granty.A tie vydeluju ludia,ktori maju svoje ciele.Dokazes tu liniu sledovat?Suhlasis,alebo mas nejake protiargumenty?

julo, nie,nemas pravdu. Granty nemaju s evolucnou teoriou nic spolocne, mozno so ziadnou vedeckou teoriou, neplet do toho peniaze. Darwin ,ci grecki filozofovia spred 2500 rokov tiez toto nehlasali pre peniaze, ale len pre opisanie procesu, v ktorom sa nachadzame.
Termin vedecka teoria je na tejto stranke tak pertraktovany, ze naozaj nema vyznam ho podrobne stale vysvetlovat.


Ale aspon v skratke, vedci nevyslovia len tak vedecku teoriu, to je omyl. Musi splnat verifikacie a samozrejme to carovne slovicko falzifikacie (a preto budu neustale napadane).
Tie verifikacie su teda napr aj tam na tom linku, neustale pribudaju, ziadna falzifikacia sa doteraz nenasla, lebo ak by sa nasla, uz by tato teoria nemohla platit.
To je rozdiel v podani vedeckej teorie a faktu ,ktory predniesol Martin v pripade deevolucie genomu, ci genetickej entropie.Ak to nazval faktom (co mimochodom ziaden seriozny vedec nikdy nenapise) je jeho vyjadrenie preto len dogmou.
To napadanie vedeckej teorie som ale myslel v pozitivnom zmysle slova. Preto ak obvinujes niekoho z hlasania vedeckej teorie a nasledne z jeho sirenia, musis chapat aj ten mechanizmus, preco to slovo teoria.
To, ze to malo ludi chape, nie je dolezite, dolezite je to, ze akakolvek teoria podlahne ,ci odola.
Ale nepodlahne dogmatickymi vyhlaseniami, ci zamienanim slovicka fakt...


Evolucna teoria by ludi nikdy nepolarizovala, ak by na protistrane existovala podobna teoria, s podobnymi atributmi. Kedze ale to nie je mozne, a hlavne z toho dovodu, ze ta druha myslienka nema ani verifikacie ani ziadnu moznost falzifikacie, preto su tie dve strany oddelene barikadou nepochopenia.
Preto sa sustre na to slovicko falzifokacia, evolucna teoria ju ma. tebou hlasany fakt, ci co to je, to nema. Preco asi?
Ak by sme ta teda vratili o 150 rokov naspat a neamli tuto vedecku teoriu, bolo by spravne, aby predchadzajuce a nasledne generacie sa ucili tuto verziu?
Ved ona nepripusta ani moznost diskusie, ani moznost spochybnenia. Co je na takej dogme krasne?
Nie je krajsie polemizovat o tejto teroii a vzdy objavovay nieco, co nam pomaha ju bud viac dokazat, ci uplne zdiskreditovat?

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 08:46:45 59ad5d21
Ach jaj.. Zase tu pisu o tom istom.. Vedecke nevedecke, skoda to citat. Vonku je krasne..

No toto # DyvuVeqi71
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-07 08:58:04 b2286f85
Fero vidis aku zabavu ti prinesie dokazovanei evolucnej teorie, ja sa napr. zabavamn uz roky na dogme ohladom kreacionizmu...
Takze je dobre, ze existuju taketo dve verzie, i ked jedna je velmi ,velmi nepravdepodobna, .Ale na zaklade anekdot vycitanych z manualu sa ani nic cakat neda.
FC, ano Gibson to nenatocil so suhlasom Zidov, dokonca aj nejaka prispata Zidovska obec v Cechach sa snazila ,aby neprisiel na tohtorocny festival do Krlovych Varov, vraj preto, lebo Zidov v tom filme vykreslil ako hordu divochov.
Nuz ak niekto hlasa taketo somariny, musi strpiet aj to, ze v tom case, ked sa hocikoho zbavovali tym, ze ho pribili na prekrizene brvna(a Kristus ak bol, teda nebol jediny), ze o nich nebude nikto pisat ako o zlatych ludoch s krasnymi myslienkami a skutkami.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 09:01:41 59ad5d21
Fero noze daj ten fakt o tom ,ze je dokazane, ze Zem nema miliony, ci miliardy rokov.... Som strasne zvedavy, ako to chces dokazat.
Je totiz velmi lahke nieco kritizovat ,ale ak mas nastavit inu hypotezu (nedokazem si predstavit, ze prides hnes s vedeckou teoriu), uz tu budu problemy.
Ale ziadne indicie, len dokazy, myslim hlavne overitelne dokazy. nie dokazy z manualu.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 09:06:25 59ad5d21
DC - mam na teba jednu otazku, co by si robil, ak by sa sympozium vedcov na konferencii v Jalte zhodlo, ze Boh existuje? Dajme tomu, nasli by zvysky ektoplazmy na spadnutom meteorite, ktora by jednoznacne potvrdzovala, ze ide o ektoplazmaticke struktury ktore mozu patrit jedine stvoritelovy vesmiru (alebo nejaka podobna blbost, ktoru by si bol ochotny akceptovat ako dokaz, kedze napr. priamy prejav demona pre teba ziadnym dokazom neni) ...:

a) na mieste by ta porazilo
b) verejne by si sa ospravedlnil vsetkym za urazky a zacal zit podla Bozich prikazani
c) ignoroval by si to a dalej rozpraval svoje


LenkaB # LyroKomo25
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-07 09:14:35 509a8e63
a este ti dam d) - ina moznost .............................................. napis aka
LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 09:16:28 509a8e63
Fc, marne dufam, kedy pochopis vyznam a rozdiel medzi slovami vedecka teoria a dogma.
No ale cas sa krati, a nemyslim si, ze sa dockam.
Ak ti pride verifikovatelne to, co 1800 rokov dozadu odsuhlasili a porovnat to s tym, co vidime v prirode, tak mi ta je uprimne luto, ak dokazes tieto dve veci porovnat a este sa púriklonit na stranu dogmy.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 09:30:09 59ad5d21
Praveze by som to neignoroval, lebo ak by to bola vedecka teoria, mohli by sme ju napadat, falzifikovat, ci hladat ine hypotezy, ak by tato verzia definitivne padla.
Ale kedze viera v boha nikdy nemoze byt rovna akejkolvek teorie, veriaci sa nemusia nikdy nicoho obavat. Dogma sa falzifikovat neda, ale zaroven sa neda ani verifikovat.
A preto nikdy nikto nemoze prist s takouto myslienkou, aku si predviedla ty.
Neexistuje totiz nic, co by sa stalo faktom, preto treba odlisit sirenie akejkolvek vedeckej teorie od vasho dogmatickeho psravvania oznacit ju za nieco ine.

Uz len to tvoje oznacenie prejavu demona(to ma byt co?ň,ako mozes toto napisat? Je to vedecke? Je to pravda? Poznas vsetky struktury ludskeho mozgu, preco sa mu ulavi, ked mu niekto tzv. vyzenie zleho ducha z hlavy?
Je to dokaz demona ? A ak je, ktorej odnoze cirkvi?
Citala si niekedy Kafku? A jeho Zaklady experimentalnej psychologie?

Pre niekoho totiz to je demon, pre niekoho zla energia, mimochodom vsetko okolo nas ma v sebe energiu(bud na nas pozitivnu, ci negativnu). Je to podla teba vedecke, ak to ty oznacis za demona? Nie, nie je ani kdy nebude, lebo to nevies dokazat.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 09:39:40 59ad5d21
Piko, vcera 170 cm :) bolo krasne.
Rafael, vidis tak sa bavime.
co sa tyka dokazovania veku, uz som ti to pisal. napr. geologicke vrstvenie, o ktore sa opiera ev. teoria aj ten clanok. jeho priebeh je jasne dokazane, ze je mozne len v kratkom case. toto som ti pisal jasne. pekne overitelne, vsade viditelne.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 09:52:27 d9777929
Prteto je a bude rozdiel medzi veriacim a mnou.

faktom sa vedecka teroia nikdy stat nemoze, to by vylucovalo prave to slovo vedeckat eoria.
Preto nikdy veriaci nedokaze prehltnut tento obycajny dovod, lebo by si musel priznat svoju porazku, ci aspon nedokonalost vo svojej viere
. Preto uznava vsetko vo svojej viere ako neomylne, neotrasitelne (preto to slovo dogma, co vas tak vzdy drazdi)

No ap reto nikdy nepochopi vztak neveriaceho v boha k tomu ,ako on pristupuje k vedeckej teorii, on sa za nu nebude hadzat do ohna, ic vestam ak sa dokaze, ze je to omyl. V pripade veriacich by to bolo diskutabilne....

Lenze ako som pisal vyssie, boh sa neda nielen dokazat, ale ani vyvratit, preto tych sklamanych je tak malo. A preto ma viera aj taku pocetnost ,lebo sa nemusi obavat straty svojhej publikovanej pravdy(kazda viera ma tu svoju), lebo ta tzv. pravda, ci fakt, sa neda falzifikovat.

Ale mne taky zivot nestaci, bezmyslienkoviti dristat o tom, co sa dohodli pred 1800 rokov hlasovanim, to za pravdu nepovazujem, takto veda nepracuje, Darwin, ci Lamarck nemuseli hlasovat, oni len pipoisali, co videli, ti na koncile odhlasovali to, co chcela vacsina...
Uz som ti neraz pisal, stacilo malo a namiesto Zida, by si uctievala Mitru, a ver mi, ani by si o Zidovi nevedela a mala plne usta prave tohto.
A to sposobilo obycajne hlasovanie...

Rafael # BakiQuno09
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-07 09:56:51 59ad5d21
@fero
a zubnu pastu si si uz medzi dve pevne vrstvy vytlacil? :)

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 09:59:29 0fcba96c
Fero to je pekne, ze si mi to chcel vysvetlit tymto sposobom ,zev rstvenie prebehlo v kratkom case. No a to ma dokazovat co? Ze Zem, ci vesmir ma kolko rokov? Nemozes dokazat, ci predviest nejaku teoriu na zakalde tzv. falzifikacie predchadzajucej, musis postavit inu hypotezu a obhajit prave tak, ako je obhajitelna ta predosla. Cim si dokazal toto, ze tvrdis, ze toto trvalo kratko a tym padom ma vesmit 6 000 rokov?
Ak predsa napisem ze rozok stvrdol za 2 dni, to neznamena, ze nemoze byt stvrdnuty uz 1000 rokov...

Navyse ak vrstvy das do kontextu len s obycajnym chladnutim Zeme, ci s pomalovanim jej rotacie, ato je dost padny dovod, kedze sa da podla rotacie Zeme urcit nielen akjo dlho spomaluje a ako to vplyva na dlzku dna, potom tvoja teoria zhasla rychlejsie ako vznikla.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 10:01:07 59ad5d21
„lebo ak by to bola vedecka teoria, mohli by sme ju napadat, falzifikovat, ci hladat ine hypotezy, ak by tato verzia definitivne padla. „
„Neexistuje totiz nic, co by sa stalo faktom“


a sme doma … neexistuje NIC co by sa stalo faktom... Presne o tom hovori Jezis: „Neuveria ani keby mrtvy z hrobu vstal...“


ty si sa uz rozhodol a tvoje rozhodnutie nezmeni nic … kym sa nerozhodnes inak … vsetky kecy okolo su zbytocne a strata casu – tvojho aj ostatnych...
„Poznas vsetky struktury ludskeho mozgu, preco sa mu ulavi, ked mu niekto tzv. vyzenie zleho ducha z hlavy? „

Preco ma clovek napr.
neobvyklu silu, neludsky hlas, ovlada jazyky ktore sa nikdy neucil napr.? Cim vysvetlis toto? Preco reaguje „ludska psychika“ prave na kriz? Preco nereaguje na sosku Budhu? Alebo na lieky? Na psychiatra? - za knazom idu az ked im medicina nevie pomoct … a knaz im pomoze … ako je to mozne?

LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-07-07 10:08:26 509a8e63
memory, zubnu pastu nepouzivam ani na zuby, tak ju nemam kde tlacit :) a ty si uz vylieval dva 50 litrove kyble farby a medzi ne jeden 5 litrovy? :)
Rafael, ak si dobre pamatam, stvrdnuty roztok neexistuje, ale nebudem ta chytat za slovicka lebo to je len o tom, viem co si myslel.
moze byt stvrdnuty, lenze je klucove to ulozenie.
chladnutie aj rotacia vychadza ibe z predpokladov. nemozes to brat konstantne. takisto ako nemozes brat konstantnu rychlost vzdalovania sa od seba kontinentov a na zaklade toho urcite kedy boli v celku. no a presne toto robia ti vedci. beru to ako konstanty len preto, lebo im to vyhovuje do ich skladacky.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 10:10:38 d9777929
Rafael a este dodatok, ked sa pytas co to ma dokazovat, tak si precitaj dobre, ten link, co si sem sam dal.
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 10:11:26 d9777929
LenkaB.

Ako konkretne suvisia hypoteticky najdene zvysky ektoplazmy na spadnutom meteorite, ktore by jednoznacne potvrdzovali, ze ide o ektoplazmaticke struktury ktore mozu patrit jedine stvoritelovy vesmiru (alebo nejaka podobna blbost.. Z žitím podľa Bozich ( krestanskych ) prikazani ???


a) na mieste by ta porazilo
b) verejne by si sa ospravedlnil vsetkym za urazky a zacal zit podla Bozich prikazani
c) ignoroval by si to a dalej rozpraval svoje

Ja myslím že ste tu len na smiech, zvlášť ak nejakou nájdenou blbosťou na meteorite chcete dokazovať pravdivosť tych prikázaní. Teda ak tie zvyšky stvoritela nebudu mat v zadku zapichnutu bibliu, tak určite.


No toto # DyvuVeqi71
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-07 10:31:20 b2286f85
ero takze si to zasa nevysvetli, no nevadi, nebavim sa o bzdalujucich sa kontinentoch, i jed to je tiez zdovodnene a vyratane. Zasa si ignoroval nielen chladnutie Zeme, ale aj tu rotaciu. Ta je zdovodnena a na zaklade toho sa to pekne da vyratat...
Co je na vysvetleni to klucove to ulozenie z nie vek? Vysvetli to prosim ta tak ,aby to sedelo s tvojim tisickami rokov...
A comu si nerozumel v tom linku? Hadam tam nie je vysvetlene, co su a ako vnikaju endemity?
Dokazes snad poprit a vysvetlit inym spososbom ,ako by mohli vzniknut? Sem s tym...

Ale nie tak ako to vrstvenie, ci pomalost, ci rychlost zdovodni vek Zeme...Vek Zeme nie je vyratany podla rychlosti vrstvenia, ci rychlosti fosilizacie, ale podla toho, kde a v akej vrstve sa tie, ktore zivocichy nachadzaju, kde vedia, a v akej vrstve hladat organizmy, ktore podla vedcov zili v tom ,ci inom obdobi. A ze to vychadza, je nadmieru zaujimave, v kontraste, co tvrdis ty.

FC to co hypoteticky Jezis povedal ,alebo nie nepatri sem.
Zasa si nepochopila rosdiel medzi dogmou a tym, co predstavuje akakolvek teroia.
Aby sa pribeh Jezisa dal apson povazovat za hypotezu, musel by tiez splnat nejake dokazy.
Zatial vsetko dokazuje opak, napr. aj Flaviova uplna mlcanlivost o takom zazraku....

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 10:51:00 59ad5d21
no toto, neodradzaj ju od prispievania, ona si tu hlupost ani neuvedomuje...
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 10:52:51 59ad5d21
FC pochop jedno, ak hlasas to ,co hlasas, musis si byt vedoma toho, ze je to nedokazatelne, ak ale niekto hlasa vedecku teroiu, nezruti sa mu svet, ak ju nahradi ina, mne sa svet nezruti, ale bude nahradena vzdy takou, ktora existenciu boha nepotrebuje.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 10:57:28 59ad5d21
Inak veriaci by asi chceli aby sa nsiel napr niekde vo vesmire kamen s napisanymi desiatimi prikazaniami, ale aj tak by to nikdy nemohol byt uznany fakt... Vzdy by tam totiz mohla byt aj ina moznost,...
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 11:04:22 59ad5d21
vyvsetlil Rafael, ale asi mi nerozumies. nechapes, ze vobec nie je dolezite co sa a v akej vrstve nachadza ak mas vrstvy tvorene sposobom, aky som ti opisal v minulosti? vsak to sa pise, v tom linku tiez. chladnutie zeme a rotacia s ukladanim vrstiev v kratkom obdobi nesuvisi. vrstvy su klucove pre evolucnu teoriu, ich miliony. a ked tam nie su, nie je ziadna teoria. je nefalzifikovatelna. jednoduche. rozumies,c o tym chcem povedat?
rychlost fosilizacie sem nemusis miesat, to je teraz jedno.

Fero # LifuRoru61
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-07 11:14:13 d9777929
aby si mi rozumel, tie vrstvy neboli miliony rokov zemskou korou. alebo mas teraz vsade idealnu rovinu, v akej su vrstvy usporiadane?
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 11:17:06 d9777929
Fero ty nerozumies mne, rychlost s akou sa nieco fisilizuje, ci vrstvi nedokazuje mladost vesmiru, ci Zeme, dokazuje len a len to, ze to prebehlo.
Preco neustale ignorujes len obycajne chladnutie Zeme(mimochodom lord Kelvin uz vtedy aj ked sa pomylil miliony rokov), a o rotacii a jej vplyv na faunu a floru v suvislosti s dlzkou dni ani nehovoriac. Mimochodom zem je stale vo vesmire, je sucastou Slnecnej sustavy, nikto ju sem nenamontoval pred par tisickami rokov, able to je dokazovanie aj z pohladu toho ,ako sa siri svetlo od vzdialenych hviezd, ci reliktneho ziarenia a tam sa v tisickach rokoch uvazovet ani neda.
Az teda zapasujes a dokazes vek Zeme(co sa ti mimochodom este nepodarilo) musis potom falzifikovat aj toto...

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 11:29:37 59ad5d21
@fero
preco by som to robil? :)

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 11:33:37 0fcba96c
Rafael, nerozumies mi. vsak som ti napisal rychlost fosilizacie sem miesat nemusis. ide o rychlost vrstvenia to je klucove a to robi evolucnu teoriu nefalzifikovatelnu. neignorujem chladnutie zeme, len s tymto to nesuvisi
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 11:50:56 d9777929
memory, aby si mal svet farebny a pekne do roviny za chvilku vyliaty :)
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 11:51:44 d9777929


Preco reaguje „ludska psychika“ prave na kriz? Preco nereaguje na sosku Budhu? Alebo na lieky? Na psychiatra? - za knazom idu az ked im medicina nevie pomoct … a knaz im pomoze … ako je to mozne?


FC cisto z pragmatickeho hladiska ako prava demagogka si poprela, to co si chcela dokazat. takze demoni vznikli az po odhlasovani Krista za boha, predchadzajuce civilizacie, ci kultury bud demonov nepoznali ,alebo ich skratka nemohli vyliecit, lebo nepoznali silu kriza.
Mimochodom vies preco podla legendy Krista ukrizovali a neutopili? Akvaria sa dost blbo nosia na krku.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 11:52:22 59ad5d21
Fwero ak rychlo navrstbi dreva na seba, alebo pomaly ich vek neovplyvnis....

Ak neignorujes chladnutoe Zeme potom nechapem, preco stale tliachas o tosickach a mimochodom roztoc maly geoid a velky geoid ako je Zem a cakaj kym zastane....

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 11:54:42 59ad5d21
jasne, ze ovplyvnis. vek toho ulozenia je dolezity, nie vek vrstiev.


akou pociatocnou rychlostou?

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 11:59:01 d9777929
no na zaklade pozorovania ako rychlostou sa tocia podobne planety a ako rychlo rotuju. Uz samotna rotacia znamena, ze sa da nasimulovat vznik, stvorenie rotaciu nevyzaduje, stvoreniu vyhovuje statickost.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 12:05:45 59ad5d21


jasne, ze ovplyvnis. vek toho ulozenia je dolezity, nie vek vrstiev.

spravne Fero a preto je rozhodujuce, ake vrstvy a co prinasaju, kedze v obdovi vrstvenia kde neboli cicavce, cicavce nenachadzame, je teda evolucna teoria tu potvrdena.
A je pritom uplne jedno, ci vrstvenie trvalo 6 000 rokov ,alebo 4 miliardy...
Aj ked ty budes stale oponovat a nedokazovat vek ,lebo to sa neda, tak ako sa presne neda len z jedneho udaju vyratat presny vek Zeme, tebe sa nepodari na zaklade vrstvenia dokazat jeho mladost.
Lenze tvrdenie o veku Zeme v miliardach naslo potvrdenie prave aj inymi dokazmi, zatial, co tvoje tvrdnie sa neda podlozit nicim.

Rafael # BakiQuno09
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-07 12:10:03 59ad5d21
Rafael, tak to s tou rotaciou to je uplna blbost. kedze sa urcite odvija od velkeho tresku. ked hras biliard a dve lopticky sa zrazia, ostatne sa vzdy zrazia rovnako?

nerozumies mi stale, je uplne jedno co je v akej vrstve, kedze to nebola zemska kora. cokolvek urcovat na zaklade vrstvenia je hlupost. vrstvenie trvalo par mesiacov, analogicky ako sa to dokazalo v sucasnosti. stihnes to za par mesiacov? nie

Fero # LifuRoru61
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-07 12:40:39 d9777929
No Fero zvykol som si, ze obcas tresnes, ale tot nema chybu s tym vysvetlenim rotacie. BB, alebo Velky tresk nema predsa na rotacii planet ziaden efekt, nakolko pri nom ziadne ani neexistovali. Ale simulacie sa daju nastavit, dokonca aj simulacia zrodu Mesiaca ako vysledok zrazky dvoch planet a nasledne aj urcit rotaciu obidvoch.

Ale kedze ignorujes pripomienku statickosti vesmiru v podani stvoritela a rotacie ako dosledok vzniku planet, je naozaj ako vzdy u teba iste, ze ziaden argument neakceptujes a ziadny ty nedas.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 12:48:41 59ad5d21
No a ked sme pri Mesiaci aj tu sa daju urobit pozorovania a prave nasimulovat nielen vplyv Mesiaca na spomalovanie rotacie, ale aj vzdalovanie sa Mesiaca od Zeme....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 12:55:52 59ad5d21
Rafael, zas ti ide o hovadiny? napisal som ti jasne, ze sa to od neho odvija, nie ze je jeho sucastou. takze vlastne tresol si ty. preco teda niektore planety su lavotocive, ine pravotocive?

ked teda si zastancom simulacii, najsi si simulacie o tvorbe geologickych vrstiev, tym padom nemoznost priebehu evolucnej teorie. alebo je mozny priebeh evolucnej teorie za par mesiacov?

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 13:03:52 d9777929
Fewro uz to nezmazes, zasa si sa zaskvel, predpokladat ze BB je ako karambol v biliarde, to chceo zaj davku fantazie. Lavotocivost a prtavotocivvost planet je len vystreelok boha, aby sme sa mali o com bavirt.
ved prave ako v biliarde, staci ak sa dve planety zrazia a v pripade zrodu Mesiaca to tak bolo, potom nikoho nemoze prekvapit ani opacna rotacia.

Vsak ako s Mesiacom?
Ze, ale vyberame zasa len hrozienka a odbacame od temy, takze spomalovanie Zeme je dokazane, vplyv Mesiaca na jeho spoamlenie tiez, a jeho vzdalovanie sa od Zeme tak isto. Takze statickost aku treba na to, aby bolo vsetko tak krasne naplanovane, ta nam nejako chyba...
A rozober mi prosim ta odvijanie rotacie planet od BB, to ma fakt zaujima...


Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 13:10:07 59ad5d21
Takze Fero planety ak opacne rotuju, tak je asi predpoklad nejakych kolizii(co zasa svedci proti stvoritelovi, ale ja tak ma este nepresiel ten huronsky smiech od odvijania rotacie planet zasluhou BB. Vdaka Fero za zabavnu vlozku.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 13:14:10 59ad5d21
Rafael, si uchylny. neviem, kde som napisal, to na co reagujes. vobec nevidis tu naslednost. fyzika ti asi veru nehovori.inak v biblii je napisane, ze Boh roztiahol hviezdy po nebesiach. uz vtedy to vedeli.

ale chapem ta, ked uz sam vidis, ze evolucna teoria je hlupost tak reagujes podla ocakavani.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 13:22:56 d9777929
@fero
budem mat mozno farebny svet, ale aspon nebudem hlupo vysvetlovat vznik vrstiev :)

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 13:29:00 0fcba97d
Fero ,ked nevies kam z konopi vytiahnes svoj manual .
Ale kedze pokracujes zabavne ako si zacal, tento bonmot s hviezdami na nebesiach ako ich boh rozprostel po nebesiach, je len taka ceresnicka na torte.
Doteraz si nedokazal falzifikovat evoluciu, nedokazal si dolozit mladost Zeme, ignorujes rotacie a spoamlovanie prave ako je to v pripade Zeme a mesiaca, miesto sa snazis, ak ux nevies kam z konopi, pouzit citat z manualu pre veriacich.
Ale ak si taky fyzik a napises podobnu kravinu ako ta s odvijanim sa rotacie planet v suvislosti s Velkym treskom, o fyzike vies menej ako nasa Lenka .

Lebo ak by si pochopil, ze pri BB neboli este planety(ale to sa asi v manuali nepise). tak nemozes dat rotaciu niecomu, co tam este nie je.

Ale u teba je prirodzene, ze ked nemas co povedat, hrdis sa znalostou fyziky, no a tu si dokazal uplne super.

Takze opacna rotaciap lanet je asi len marnivostou stvoritela, ina alternativa asi u teba nemoze platit.
Lebo zrazky dvoch telies a Zeme nevynimajuc, tak trocha diskredituju antropicky princip na 0.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 13:29:30 59ad5d21
Inak bollo by zabavne sledovat snooker a ocakavat, ze ak sa roztocili atomy pri BB, tak sa budu vsetky rovnako tocit aj na biliardovom stole. Ved az taky rozdiel medzi planetami a gulou na snooker nie je.
Ono skratka musi teda vsetko rotovat....

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 13:32:27 59ad5d21
memory nielen vrstvy ale aj vznik rotacie galaxii a planet. Skratka boh rozprrestrel hviezdy na nebesiach a zakrical rotujte..
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 13:34:02 59ad5d21
Radsej akukolvek vedecku teoriu treba vyucovat na skolach ,ako taketo zvasty, ktroe okrem komickosti postradaju nielen verifikaciu, ale aj zdravy rozum.
Ja by som svoje deti teda do skoly Ferovho typu nedal ani za trest.

Rafael # BakiQuno09
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-07 13:36:40 59ad5d21
memory, pre hlupaka kazdy hlupy :) inak cital si ten link, co sem dal Rafael? co na to povies?

Rafael,
dakujem, ze si ukazal ako sa spravas, ked nevies kam z konopi. podla teba teda interakcie planet neboli nasledne po velkom tresku. nemusim hodnotit tvoje znalosti z fyziky, hodnotis si ich sam tvojimi prispevkami. marna bola snaha, ze sa to odvija od velkeho tresku, to znamena, ze nasledne po nom. ale chces vidiet, co chces.
neviem preco si normalne neodpovedal na otazku o pravo, ci lavotocivosti, namiesto toho dristy. asi to je ta fyzika. to je aky kurz? fyzika 4? tu som zial nemal.
Ako podla teba zareaguje sektar, ktoremu sa jasne ukaze, ze predmet jeho uctievania je volovina?

Fero # LifuRoru61
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-07 14:59:08 d9777929
Fero s uchylactvom si zacal ty, ked ti dosli argumenty, tato starnka ti vyhovuje, dokazal si sa tak strapnit a zaroven zosmiesnit, ze na treba naozaj mat davku nevedomosti, ktoru si opat preukazal.

Ale na vysvetlenie tvojho posledneho pripsevku.
Rafael, si uchylny. neviem, kde som napisal, to na co reagujes. vobec nevidis tu naslednost. fyzika ti asi veru nehovori.inak v biblii je napisane, ze Boh roztiahol hviezdy po nebesiach. uz vtedy to vedeli.

ale chapem ta, ked uz sam vidis, ze evolucna teoria je hlupost tak reagujes podla ocakavani.

Reagoval som na to, ako si tvrdil,ze rotacia planet sa odvija od BB, co je nazoaj smiesna napodobenina fyzikalnych vedomosti, ktorymi sa tak hrdis.


Napisal si, ze ako vysvetlit opacnu rotaciu planet, vysvetlil som ti to, ale ty si to zaklincoval hovadinou typu, ze boh rozmiestnil hviezdy na nebesiach. Preto sa pytam, pred, alebo po Velko tresku? Zacinas uz chapat, aky si smiesny?


Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 15:04:12 59ad5d21
Fero pytal som sa ta uz viackrat, ako vysvetlis rotaciu ,ked sa podla teba odvija po Velkom tresku? Ved bud chlap a dokonci tu myslienku.
Ale to by som chcel asi vela, aby si konecne dokoncil aspon jednu mozaiku tvojej skladacky. Skratka v manuali rotacie planet nie su, a ani nebudu, preto aj vysvetlenie z tvojej strany nie je a ani nebude.
A o pravo a lavotocivosti som ti odpovedal...

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 15:07:37 59ad5d21
Lebo mozem sa zahrat na teba, na hocijaku otazku zareagujem citaciou z toho manualu, to by bola krasa, krby tak veda postupovala, vsade a vzdy by sa ucilo to iste, mozno by sme sice nemali ziadne poznatky, ziadne vedomosti, ziadne vynalezy. Ved ale naco, ved ta kniha tak pekne vsetko opisala....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 15:12:04 59ad5d21
Rafael, to uz vazne musim napisat vsetko polopatisticky? interakcie hmoty nastali po jej rozptyleni do priestoru. takze sa odvijali od velkeho tresku. vsak to je to iste, co tvrdis aj ty, len za kazdu cenu si zase musime hladkat ego. tak si ho teda hladkajme.
ohladom toho textu, ani tu necitas presne.dokonca si ho aj zacitoval vo svojom prispevku a reagoval si na nieco ine.ti jevidno, ako k tomu pristupujes. napisal som, ze ich roztiahol. dolezity rozdiel, co povies. odkial to mohli vediet?
ohladom tej zrazky, prave jedinecnost umiestnenia zeme ukazuje pravdepodobnost nahody limitne nula.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 15:14:05 d9777929
Aha tak ty v slove roztiahol si nasiel rozpinavost vesmiru..
No a kedze nechapem, vysvetli mi prosim ta este raz a polopate, ako podla teba sposobilo rotaciu planet BB.
A potom my vysvetli opacne rotovanie a zaroven mi povedz, ake planety boli pri BB.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 15:20:23 59ad5d21
a ked boh roztiahol tie hviezdy, preco sa Mesiac vzdaluje od Zeme?
Uz ho nebudeme potrebovat? Splnil uz svoj ucel, aby svietil pocestnym na cestu, a o par miliard rokov uz nebude....
Preco sa niektore planety tocia opacne, preco mame slabnuce magneticke pole Zeme, preco nas moze usmrtit slnecny vietor, preco na nas padaju velke balvany, preco mame slabsiu ozonovu vrstvu, preco toto vsetko teda vyvracia antropicky princip?

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 15:24:50 59ad5d21
Ano Rafael, nasiel.
nikde som nenapisal, ze rotaciu sposobil bb, ale ze sa to od neho odvija t.j. nasleduje. vsetky ostatne otazky mas v tomto od zaciatku zodpovedane.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 15:29:57 d9777929
jedine, co nas moze usmrtit je vlastna hlupost, nic ine.
preco je sucasny stav taky aky je dost obsirna otazka, ale na to treba trochu iny pristup k diskusii.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 15:33:38 d9777929
Fero ako krasne si to zasa napisal, teda nijako, vysvetlenie ziadne, na otazku ako, odpovies boh, skratka fundovanna odpoved od teba ako vzdy.
Spojit interakciu castic do rotacie planet to chce naozaj obrovsku znalost fyziky....

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 15:36:58 59ad5d21
inak mas pravdu vsetko sa odvija od BB, teda aj evolucia, konecne sme teda dospeli ku konsenzu, ale ti ti trvalo.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 15:38:34 59ad5d21
@fero
hlupe vysvetlenie nemusi byt vzdy od hlupeho cloveka ;) (mozno sa mu len nezadarilo, alebo to spravil narocky)
a cital som a nic nove pre mna, kedze to uz vsetko davno ovladam :)

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 15:49:24 0fcba97e
Rafael, do kelu, kde som zas napisal interakcie castic? uz potom chapem, ze ti to nedava zmysel, jednoducho nevies po mne citat. evolucia neexistuje, teda sa nemoze od nicoho odvijat. takze skoro konsenzus.

memory, ano, ale to s tym nesuvisi ;)
ked to uz vsetko davno ovladas, tak ti blahozelam :)

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 15:56:36 d9777929
lenka to neska dala teda riadne...
viem ze otazka nebola pre mna, ale odpoviem ti, ak mozem.
pozval by som panbozka na pivko a na vase predstavy by som sral nadalej :)

tak evolucia neexistuje, feri...citam, citam. tak ano, mas pravdu ako vzdy, tvoja predstava a prezentacia je totalna blbost...

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 16:01:45 b2fdaf39
Fewro ja som len opravil tvoju koninu, ked si napisal interakcia hmoty, aj ked v prvom rade to predsa boli castice....Takze nenapisal si to ty, ale pripadalo mi mierne naivne nazvat to hmotouäNapriek tvojim uzasnym vedomostiam z fyziky) , kedze vtedy bola energeticka hodnota vesmira rovnajuca sa nule, ani za boha este nemala hmotnost.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 16:02:16 59ad5d21
kucma evolucia neexistuje, lebo to nie je napisane v manuali, no a to co predviedla nasa FC, tak to uz asi nikto neprekona, mozno uz len jej sex pred svatbou, ale s tym nie som vobec isty.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 16:03:27 59ad5d21
ze vedecky dokaz panbozka...sak ani jezis kristus netusi co by to mohlo byt...
a o tom, ze ako by to svorenie malo vyzerat/prebiehat a co to ma spolocne so sucasnym vyvojom zivota a ekologickou diverzitou ani tolko...no tak to urobil a vedci sa mylia :))) jedno ako...

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 16:06:44 b2fdaf39
ale pocul, som, ze grangpapu z papamobilu a pana farara z vlkolinca o tom poveril porozpravat :)))

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 16:08:52 b2fdaf39
mne sa to jeho vysvetlenie zacina pacit. Sice nic nepovie, lebo nas nechce urazit polopatistickostou, preto to nepovie nijako. No a ked uz nevia ako z konopi, pomoze si vycucom z manualu.
Ved si len uvedom tisicky rokov to tolko ludi citalo a zrazu ked sa dokaze rozpinavost vesmiru, vytiahne tu anekdotu s roztiahnutymi(nohami?) hviezdami na nebesiach.
Len treba pockat aj na tu pasaz s evoluciou, niekde to tam je, len to este nikto neprecital v takom kontexte a hlavne vtedy, ked uz bude uplne neotrasitelnou vedeckou teoriu(nie ze by teraz nebola,ale pre nich este nie je)...

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 16:11:37 59ad5d21
neboj rafael, tako ako janko palko druhy, aj on bude raz musiet uznat silu argumentov a prekrutit evoluciu na dielo panovo :) akurat staci z toho vynat tu "nahodu", cize cudzie slova :)))

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 16:14:12 b2fdaf39
@fero
samozrejme ze nie, suvisi to predsa so zubnou pastou :)

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 18:51:58 5f699539
apropos, len tak ma napadlo...
kedy vlastne nas predchadzajuci zastupca stvoritela oslavoval meniny?
na jana, na pavla, na karola ci vzdy 2.-eho v mesiaci :)))

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 19:34:38 b2fdaf39
LenkaB

Ahoj, som rád že ťa tu po dlhej dobe znova vidím:)

Ahoj Rafael...
Ahoj Kucma...
Ahoj Memory...


lucifer # FaliQuva33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 20:22:08 b91d9c22
Ahoj Satan...
takto to mam pochopit satan? :)))

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 20:37:16 b2fdaf39
Aj my ťa zas po dlhom čase radi vidíme, pacient. Tak predveď personálu, čo si si v tapacírovanej samotke pripravil za komické vystúpenie!

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 60% ( 5 people voted )
+
2014-07-07 20:47:33 d405c1fd
...satan? vieš vôbec čo toto slovo znamená?
lucifer # FaliQuva33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 20:48:54 b91d9c22
samozrejme, je to nieco ako Joker z Batmana :)

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 20:50:28 b2fdaf39
...myslíš?
lucifer # FaliQuva33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 20:51:22 b91d9c22
nie. nemyslim. veris tomu frasik? ze daco take existuje? si veriaci v satana?

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 20:53:57 b2fdaf39
...verím, pretože existuješ.
lucifer # FaliQuva33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 20:56:36 b91d9c22
tri otcenase, tri zdravasy a dobru noc frasik :) psychopatom sa dnes venovat nemienim...

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 20:58:18 b2fdaf39
...prečo ťa moja odpoveď tak rozrušila?
lucifer # FaliQuva33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 21:04:49 b91d9c22
...buď pokojný kucma, moja odpoveď nenarážala na tvoju dušu, ale na tvoje podobné správanie.
lucifer # FaliQuva33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-07 21:14:09 b91d9c22
sorry, to malo ist sem:

"faktom sa vedecka teroia nikdy stat nemoze, to by vylucovalo prave to slovo vedeckat eoria.
Preto nikdy veriaci nedokaze prehltnut tento obycajny dovod, lebo by si musel priznat svoju porazku, ci aspon nedokonalost vo svojej viere"a co gravitacna teoria alebo teoria relativity?:)
Kedysi vsetci vedci nepochybovali o tom ze Boh je, dokonca vznik modernej vedy uzko suvisel s krestanskym pohladom - svet uz neovladali malicherni Slovanski alebo Grecki al. ini bohovia podla svojich nalad, ale svet Bol stvoreny Bohom, ktory vytvoril prirodne zakony platne vseobecne a mozne skumat ludmi ... Priekopnikmi vedy boli mnisy v klastoroch ...takze sa mylis ...LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-08 05:23:03 54b11fec
"FC cisto z pragmatickeho hladiska ako prava demagogka si poprela, to co si chcela dokazat. takze demoni vznikli az po odhlasovani Krista za boha, predchadzajuce civilizacie, ci kultury bud demonov nepoznali ,alebo ich skratka nemohli vyliecit, lebo nepoznali silu kriza. "Ale poznali,presne ako si napisal, len ich nevedeli ucinne vyhanat, lebo nepoznali silu kriza


"Mimochodom vies preco podla legendy Krista ukrizovali a neutopili? Akvaria sa dost blbo nosia na krku."


stare;)


"lenka to neska dala teda riadne...
viem ze otazka nebola pre mna, ale odpoviem ti, ak mozem.
pozval by som panbozka na pivko a na vase predstavy by som sral nadalej :)"tak na pivko hej? a co by si mu povedal?

LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-08 05:34:21 54b11fec
ja som kucma a ty?

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-08 06:08:10 b2fdaf39
memory, tak ked nam zacnu tuhnut tie farby, mozeme tam vytlacit tu pastu? :)

Rafael, ked konina tak, konina ale treba najprv poriadne citat. len si vsimni na kolkokrat ti bolo treba precitat jeden prispevok, aby si vedel co tam je. a nemaj obavy pisem vela, len treba citat. vsimni si, ze memory hned vie, co myslim.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-08 07:52:48 d9777929
@fero
nie ked zacnu tuhnut, ked uz budu stuhnute :)

@lenka
vznik modernej vedy nesuvisel so siadnou ideologiou, ale prave otvorenostou a nekladenim prekazok...
a vies kde a kedy? v 8. - 10. storoci v Bagdade, v islamskej krajine
a vies cim to skoncilo? ze sa nejaky islamisticky fundamentalny trtko rozhodol, ze ziadna veda nebude...
takze nie krestanstvo a uz vobec nie mnisi, ale ludia roznych vieroviznani, aj bez nich, v islamskej krajine stoja za rozvojom modernej vedy
studuj lenka, studuj

memory # XifiTasa15
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-08 09:15:54 0fcba96c
@lenka
este jedna vec, tvrdis, ze posadnuti reaguju len na kriz
ako k tomu pridu posadnuti v inych nabozenstvach, ktorym kriz hovori tolko ako tebe polmesiac? :)

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-08 09:20:28 0fcba96c
memory, to on tvrdil? ale to je nezmysel, ak si to zoberies v kontexte o com hovoril :) tak o tomto to cele je? :D :D :D
vidis, my sa nakoniec aj zhodneme, tak si uzime tuto krasnu chvilu, lebo nebyva to casto :)

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-08 09:55:40 d9777929
@fero
nie celkom, on pastu nespajal s kyblami, on to pouzil v inom kontexte, ale rovnako hlupom :)

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-08 10:51:23 0fcba97d
tak nic memory :) preco je to podla teba hlupe a v com to pouzil? uz si nepamatam presne :)

este taka otazka bokom, preco ked dam krok spat v prehliadaci, tak niekde mam v okne aj text, co som pisal ako prispevok a na inom pc nie? :)

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-08 10:57:48 d9777929
@fero
moja chyba fero, je to tak ako vravis ty, teraz som si pozrel svoje minule prispevky o tomto, daval zubnu pastu medzi dve makke vrstvy...
no a snazil sa tym vysvetlit "stojate/vertikalne" vrstvy z ktorych sa stali kamene, no sposob akym to vysvetlil je hlupe, kedze ked niecim makkym zatrasies (zemetrasenie), nestane sa to co popisuje on, ale vsetko sa zmiesa dokopy

to, ci text ostane alebo nie zavisi hlavne od nastavenia prehliadaca, nikdy som to vsak neriesil, tak ani neviem, v ktorom prehliadaci sa to ako nastavuje

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-08 11:24:55 0fcba97b
v pohode memory :) myslis, ze si hned zasluzi odsudenie ako hlupe? predstav si plastelinu na sebe cervenu a zelenu. ak si niekedy bol pri bagrovani, zemina mava taku konzistenciu. ked nou zatrasies, zmiesa sa? a okrem toho dokazes cez nu pod tlakom pretlacit pastu? aku cestu by si razila ta pasta ak by isla zospodu pod spominanym tlakom a logicky znacnou rychlostou?

diky

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-08 11:42:26 d9777929
pre šickich-vidzim še še už objavila logika !možece spojic dva brehi abi bul jeden?breh! tato vaša vedecka diskusia nevedze nikam -vedzece diskusie htorim ešče ozajstni vedci nebars rozumeju !ale pridze čas-zahadu nemožece rozlusknuc za dzen-kedz chcece predbehnuc logiku nevedze to nikam!a teraz-poznace dobre tornada a žemetrašena!? su dva sposobi jak višvetlic-evolučne abo biblicki -bo biblicki už nemala bic pohroma pre ludzi bo človek to nemože ovplivnic! fandzim Rafaelovi bo hutori zrozumu gdze je logika ane z duše!
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-08 12:32:02 58d4285f
@fero
no samozrejme, ked ty rukou zatrasies tak nie, ale zemetrasenie je trosku silnejsie, a je v rovnakej vzdialenosti od epicentra rovnako silne
pod tlakom by si ju pretlacil, lenze zemetrasenie nema take lokalne tlaky aby vytvorili podobne stojate utvary, pokial pod nimi nie su uz ine podobne utvary, ktore by ten tlak vytovrili
alebo si videl po niekotorom zemetraseni podobne utvary? :)

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-08 13:02:34 0fcba96b
memory, ci ma, ci nema tlaky je diskutabilne. tlak nemusi byt len zospodu. ake dosledky by mala nova obrovska zataz na litosfericku dosku? nemohol ten novy tlak sposobit vytlacenie, ci skor vystrelenie "pasty" do navrstvenych, este makkych hornin? predstav si, ze na m2 bol vyvinuty novy tlak na zaklade "novej" hmotnosti napr. 1000 ton
potom P=1000 000. 9,81(+-)/1
P= 9810 000 Pa, co je 9,810Mpa.

to je teda sakra velky tlak len na m2. este treba k tomu priratat atmosfericky tlak, ale to je zanedbatelne.


Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-08 13:40:07 d9777929
:)
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-08 13:42:34 d9777929
@fero
ja netvrdim, ze tam tlak nie je, ale tlak, ktory popisujes by musel byt na velmi malom mieste a na viacerych miestach zaroven
ako taky rozstruseny tlak pri zemetraseni dosiahnes?

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-08 14:08:12 0fcba97b
memory,
tym, ze sa enormne zvysi tlak na litosfericku dosku, pri zemetraseni povoli na najslabsich miestach a tadial vystreli pasta do makkej horniny nad nou

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-08 14:12:04 d9777929
@fero
to nie je dobre vysvetlenie, lebo mas dve makke vrstvy, medzi nimi tretiu
nemas este litosfericku dosku, ktora by oddelovala strednu vrstvu od tej nad nou, ktora by povolila a pustila strednu vrstvu hore
navyse uvazujes len o tlaku smerom hore, nie aj zhora dole

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-08 14:21:40 0fcba97b
memory, aby sme mohli vynasat zavery, ci je dobre, ci nie museli by sme poznat vsetky podmienky ake pri tych dejoch boli. ale vidis, take hlupe to nie je
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-08 15:06:58 d9777929
@fero
ano, musim poznat vsetky podmienky
ale presne to nevie ani Veith a pritom hovori, ze to bolo tak a nijak inak :)
a tvoje vysvetlenie je o trochu lepsie, lenze oproti nemu pridavas este jednu dolezitu podmienku, bez ktorej by to nefungovalo vobec

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-08 15:14:00 0fcba97b
memory, tak ked nepozname vsetky podmienky, mozeme si ich odvodit na zaklade toho, ci je mozny taky dej aj za inych podmienok. no a podla mna to teda mozne nie je, ak by kazda z tych vrstiev bola stovky miliony rokov povrchom. sam vidis, ze tazko by mohli byt tak v rovine zrovnane a neniesli by tolko stop po velkej katastrofe, ako nesu.
takze potom Veith by mohol tvrdit, ze to muselo byt tak a nijak inak :)

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-08 15:49:24 d9777929
„LenkaB

Ahoj, som rád že ťa tu po dlhej dobe znova vidím:)“


Ahoj L-ko
:) Som si predtym nevsimla tvoj post, Trosku som vas prisla pozriet ako sa tu mate a vidim ze sa vobec nic nezmenilo …„takze nie krestanstvo a uz vobec nie mnisi, ale ludia roznych vieroviznani, aj bez nich, v islamskej krajine stoja za rozvojom modernej vedy“

Arabska veda ma tiez svoj prinos, nepochybne, ale fakt je, ze az po prichode krestanstva na nase uzemie zacal v Europe rozvoj modernej vedy .. a vede sa v tom obdobi venovali prevazne v klastoroch .. ale o tom sme sa tu uz bavili asi 1000 krat ..(nie my dvaja ale vseobecne ... )


„@lenka
este jedna vec, tvrdis, ze posadnuti reaguju len na kriz
ako k tomu pridu posadnuti v inych nabozenstvach, ktorym kriz hovori tolko ako tebe polmesiac? :)“


no vidis, tak je to … len Kristus ma tu silu – vyhanat demonov, co myslis ako k tomu pridu? Ostanu tak jak su … pokial im nepomoze exorcista ..LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-08 16:19:53 509a8e2c
Tak som si to tu pozrel.. Ma napadlo len jedno..

pánnna Maria.. :-))

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-08 16:33:01 b2286f85
kedz ludze bludzeli v pušči bul medzi nima koktavi -i chcel povedzec že ma malo vzduchu-ta povedzel lem duchu -ten co išol za nim to čul a chutori ostatnim -že ma dalše meno pre oca -budu ho volac duch šveti.
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-08 17:55:36 58d4285f
@lenka
1000x sa to tu rozoberalo, ale stale budes tvrdit, ze mnisi, pricom to nie je pravda :)
samozrejme, ze s najdu aj oni, ale vacsinu vedeckych objavov maju na svedomi ozajstni vedci, netvrdim, ze neboli katolici (alebo ini veriaci), ale rozhodne to neboli mnisi
ako aj teraz, tak aj v minulosti hrali hlavnu rolu peniaze a tie sa sustredovali predovsetkym na kralovskych dvoroch, nie v klastoroch a preto takmer vsetci vyznamni vedci boli kralovski vedci posobiaci v sluzbach krala alebo priamo slachtici
a nehovoriac o tom, kolko takychto vedcov pochytali a upalili za herezu

s tym krizom som to mozno nie celkom jasne vyjadril
to co som chcel povedat, ze aj ine vieroviznania maju svojich exorcistov, ktori nepouzivaju krize, ale svoje metody a hracky
a cuduj sa svete, u nich to funguje aj bez toho kriza

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-08 18:12:15 5f699539
@fero
tak raz hovoris, ze musime poznat vsetky podmienky, potom, ked ti to pasuje, tak hovoris, ze si ich mozeme odvodit :)
uz sa teda rozhodni :)

lenze Veith jasne povedal, ze su to tri makke vrstvy, kde stredna prenikne do hornej, on toto povazoval v tej svojej prednaske za dane a z toho potom robil zavery
ty si k tomu pridal este dalsiu vrstvu aby to (akotak) fungovalo, ale to uz nezodpoveda tomu co hovoril Veith
takze bud tvoje alebo jeho vysvetlenie je zle (aj ked ja si myslim, ze oboje:))

to ako su v rovine nijak nesuvisi s tym ako dlho bola ta vrstva povrchom, tak isto mohla byt milion rokov alebo 1000, ide o to ako nahle a rychlo bola prikryta inou...a cim viac vrstiev na nej, tym samozrejme aj ona dlhsie existuje
a ktorezeto stopy po velkej katastrofe vrstvy nesu? uz si nespominam


memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-08 18:28:38 5f699539
davnejše mal kamarata veriaceho-furt šme diskutovali z biblii bo to jeho mania bula-raz kedz šme šedzeli pri pive-rozmišlam jak ho ulapic že nema pravdu-ta mu hutorim-pišta tu maš peneži a daj ich do penaženki naj ich neszracime-a von nato že nema penaženku- vidžiš pišta že som ce ulapel nehutoriš mi pravdu kedz mi chutoriš-že boh bul aj kedz nebulo nič!a odftedi už me nepresvedča!
ferda # XimaHifu28
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-08 18:41:09 58d4285f
memory, nezvrhavaj to zas. pisal som, ze ich mozeme odvodit, ak vieme vylucit vsetky ostatne moznosti. citaj poriadne :)
kasli na to, co vravel Veith uz si presne nespominam co bolo vo videu. o tom sme uz mali plodnu diskusiu :)
moj zaver je, ze do makkych vrstiev z ktorych vznikol velky tlak na litosferciku dosku, ktora bola v novej situacii, co sa tyka tlaku. prave na zaklade tohto a podla mna len tohto mohli vzniknut tie "pasty". proste ak by si vystrelil dlhy naboj do makkeho, vyzeralo by to presne takisto. ak by si ho vystrelil do stovky milionov rokov starej skaly, vyzeralo by urcite inak.

samozrejme, ze to ako su usporiuadane suvisi ako dlho bola vrstva povrchom. totizto miliony rokov by sa roznymi vplyvmi urcite podpisali na jej tvare. a dalsia vrstva by musela len kopirovat ten tvar. a okrem toho si urcite spominas, ako vyzeraju vrstvy po tom vybuchu sopky a naslednom vrstveni bahna. rovnako, ako tie co maju mat udajne stovky milionov rokov.
ked budes posluchat, odvodime si aj katastrofu a nove dokazy z fyziky, ktore urcite nepoznas, ani Veith o nich nehovoril :)

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-09 07:47:26 d9777929
@fero
litosfericka doska bola pevna alebo makke? co hralo ulohu naboja?

to co sa deje po vybuchu sopky len ukazuje presne to, co som ti napisal vyssie, ze to ako vyzera vrstva nesuvisi s tym, ako dlho bola povrchovou, ze tam kludne mohla byt 1000 rokov alebo milion, ale zalezi to od toho ako nahle a rychlo bola prekryta, ta nahlost totiz zmeni aj jej "dotykovu" vrstvu
to je ako s bagrom a zeminou, pokial ju budes prisipavat pomalicky, nic sa neudeje, pokial ju vysypes nahle a naraz, zmenis aj povodnu vrstvu
a to ti aj rafael pisal, tvar vrstvy nehovori nic o jej veku :)

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-09 11:29:06 0fcba97d
memory,
bola tvrda, ale cerstvo porusena. naboj bol roztavena hornina, ktora prenikla cez najslabsie miesta v doske spominanym sposobom. nieco, ako ked mas postny ventil cez ktory ti prenikne napln kvoli vysokemu tlaku. ak sa teda rozumiemie.

nuz praveze to velmi suvisi, lebo prave na to sa pri istej teorii odvolava:)
nesuhlasim s tebou v tom, ze ak nahle navrstvis dalsiu vrstvu, tak ta spodna(dotykova) sa upravi. ak ti pride tatrovka a vyleje ti tam furu bahna, tak to len vyplni jamy v povodnej vrstve a okopiruje ju. alebo si predstav domiesavac, ked ti beton leje do vykopu. to, o com sa bavime je mozne len v pripade kratkodobeho vrstvenia bahna. ziadne miliony ani tisicky. bolo na to spravena aj simulacia. tvar vrstvy moze aj nemusi hovorit o jej veku, ale v tomto pripade urcite hovori:)
ten vek je diskutabilny, lebo vek coho beries? ked to bolo bahno? ci kamen? ci zemina? vies, ze sa datuje na zaklade vrstvenia, len potom by nic nesedelo :)

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-09 13:02:34 d9777929
@fero
a kde sa ta doska nachadza teraz? a ako sa tam hlavne dostala?
mas totiz niekolko makkych vrstiev a medzi nimi tvrdu dosku...

mozno som dal zly priklad s tou zeminou a bagrom, je to predsa len male mnozstvo, ktore pridavas, ale zober si lavinu, to je obrovska masa, ktora meni tvar tvrdej vrstvy po ktorej postupuje a v podstate ho vyhladzuje a vyrovnava

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-09 13:22:43 0fcba97d
Lenka-Lenka-maš to dajak poprerucovane dzejini apomilene-to ne krescane ale RIM ftedi vladli ftedajšemu švetu! a voni nebuli krescane
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-09 13:34:16 58d4285f
memory, stale ju mame pod zadkom :) doska stale plave na makkom a na nej je zvysok. uz su podmienky ustalenejsie, preto dnes tie deje prebiehaju vynimocne. kedysi to bola jedna velka doska, ktora sa vplyvom jednej udalosti polamala a ulomky sa od seba vzdalovali rychlo, v ziadnom pripade nie takou rychlostou ako dnes. urcite poznas obrazok, ked sa pri zemetraseni povrch "otvara" a od seba vzdaluje. co to sposobilo? fyzika. myslim, ze uz si domyslis o com pisem.

co sa tyka tej laviny, to plati, iba ak v nej mas tvrdy material, ktory moze obrusit povrch pod lavinou. na to ale treba pricinu a hlavne spad. do roviny sa ti to zarovna vtedy ak to je riedke. napr. ak poznas nivelizacny beton, alebo ako som ti pisal o tych farbach.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-09 13:43:41 d9777929
memory, este ma napadlo, ak mas moznost sa ist pozriet k devinskej na sandberg a oproti mas rieku moravu. vsimni si na morave, ako vyzeraju vrstvy po zaplavach, na mieste kde je utrhnuty breh a porovnaj so sandbergom. je to to iste, akurat sandberg je opradeny milionmi rokov
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-09 13:49:10 d9777929
Fero az najdes na brehu Moravy pozostaky zraloka,korytnacky, ci opic, potom bude mozne porovnat to so Sandbergom....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-09 14:14:57 59ad5d21
@fero
zamotavas sa, najprv sme hovorili o doske medzi makkymi vrstvami, teraz uz je ta doska na povrchu (a ako sa dostala suvisla pevna doska nad vsetky makke vrstvy mi je zahadou)
takisto mi je zahadou, ako je mozne, ze jedina tvrda vrstva je ta horna, hlavne ked su vsetky rovnako stare a mali vsetky rovnaky cas stvrdnut (nejak neviem prist na mechanizmus, pri ktorom by to malo platit)

ano, v lavine potrebujes pevne casti, ktore povrchovu vrstu obrusia, tak ako ich mas aj pri inych udalostiach podobneho rozsahu, alebo si myslis, ze pri zemetraseni a zosuve pody ostavaju kamene, stromy alebo ine pevne casti na povodnych miestach?
a takisto potrebujes spad pre svoje makke vrstvy aby sa dokazali navrstvit aj dalej od povodneho miesta...
a to vsetko dokazuje co hovorim ja a vek (ako dlho trvalo navrstvovanie jednej vrstvy na druhu) je z tohto pohladu nezistitelny

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-09 15:14:23 0fcba96a
A preto mamew aj ten Sandberg, kde podla Fera vyzeraju vrstvy rovnake, ako daleko mladsie na Morave, ale kedze su tu aj ine dokazy poukazujuce na to, ze Sandberg zopar milionov rokov ma, tak je zjavne, ze vrstvy nam nedokazuju nizky vek, ale podporuju myslienku dlheho veku.
Inak by na Sandbergu neboli take endemity, ake su, boli by aj inde, neboli by tam fosilie starych organizmov, ale boli aj na brehu Moravy.
Vsak Fero aj s rotujucou hmotom po BB...

Rafael # BakiQuno09
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-09 15:21:46 59ad5d21
oprava zatvorky
ma byt:
(ako dlho bola povodna vrstva povrchova)

ale v podstate plati aj to povodne, ale nie v tejto debate to nam vobec nie je nic platne :))

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-09 15:25:48 0fcba97e
oprava opravy :D
...ale v tejto debate nam to nie je vobec nic platne :))...

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-09 15:28:26 0fcba97e
chcem čuc kelo hodzin mal ten dzen kedz tvoril?
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-09 15:50:05 58d4285f
memory a ze kto sa zamotava :D
skoda, ze ti to nemozem nakreslit, ako to myslim. litosfericku dosku neber ako vrstvu. napisal som ti, ze na nej je vsetko ostatne, o com sme sa bavili. samozrejme, ze nemoze byt navrchu, ked som predtym pisal, ako moze na nu posobit tlak :) a nepisal som, ze su rovnako stare, len ze vrstvenie prebiehalo v kratkom obdobi, ako je to aj v tej simulacii co si videl aj pri tej sv. helene. a samozrejme, ze tvrdnutie nebolo rovnake, ked su to rozne materialy:)

co sa tyka toho spadu, predstav si to, co som ti pisal minule o farbach. ked vylejes velke a male kyble, tak niekde ti bude farba z maleho kybla chybat. podla oficialnej teorie, ked tato vrstva niekde chyba napr. o 100 metrov, tak bola zerodovana prec. to je uznaj hovadina. a vsimaj si ti prierezy v hocjakych dokumentoch. kopcovity teren bol zaliaty postupne roznymi dalsimi vrstvami az do roviny. ak si pamatas tu simulaciu z akvaria, tak presne tak isto.


Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-09 16:00:34 d9777929
@fero
no tak teraz uz asi nerozpravame o tom istom
ja som si stale myslel, ze rozoberame ako vznikaju tie "stojate" kamene
ale toto co si vsetko vysvetloval asi nebolo o tom, preto si stale nerozumieme

ale toto tvoje vysvetlenie stale nijak neurcuje vek vrstiev, len sposob ako vznikli :)
navyse len cast z nich, nie vsetky, kedze nie vsade boli doliny a vrchy :)

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-09 16:08:19 0fcba96c
Rafael vidziš sam že fero nechce pochopic že aj von je len evolucia a že tvori sam seba a že nestvoril sam seba -rozdzel je tvoric a stvoric.
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-09 18:32:56 58d4285f
memory,
ano chcelo by si to nakreslit. skusim este takto. vrchny plast s korou, tvoria tzv. litosferu, ktora je rozlamana na dosky. preco je rozlamana uz som ti nepriamo napisal, kedysi nebola. nahle zmeny v kore v hmotnosti a nasledne tlaku sposobili v najslabsich miestach nase pasty. tie dosky plavu na tzv. astenosfere, ktora je tekuta.

ano vysvetluje sposob, ale ten je odkazany na kratke casove obdobie :)
pravdaze, nie vsade su doliny a vrchy, ale to pre nase liatie byt nemusi. ked budes pozerat nejaky dokument z morskeho pobrezia, porovnaj ako to vyzera, o tom co sme sa bavili popr. aj na sandbergu. tam mas vrstvy dokonca dost tenke a su tam jasne stopy po opadavajucej vode, presne ako na tej morave. vsetko ostatne sa da z toho pekne zmysluplne odvodit. ziadne miliony nie su mozne :)

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-10 07:44:01 d9777929
fero-vidzim žeši odbornik na šicko odpovedz mi na OTAZKU ale neignoruj!!!kelo hodzin mal dzen kedz tvoril boh šicko bo Ja za boha neznam nato prisc!
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-10 12:14:58 58d4285f
@fero
stale hovoris o niecom inom ako ja :)
toto je to, o com hovorim ja a preto tvrdim, ze je tvoje vysvetlenie zle, lebo to vztahujem na tieto utvary
http://3.bp.b
logspot.com/-SC3ttactTnM/U60aZhJJo1I/AAAAAAAAUls/a
W7yo5v5AH8/s1600/P1090529+Chimney+at+Kodachrome+Ba
sin+State+Park.jpg


nie je odkazany na ziadne casove obdobie
ked si zoberiem ten experiment s akvariom, su tam dve otazky...ako sa vytvorila ta povodna spodna vrstva, na ktoru sa "rozlievaju" ostatne? ako dlho tam uz tato spodna vrstva bola?
a to iste plati aj o kazdej dalsej vrstve, ktora sa tam rozleje, nevies povedat ako dlho tam bola

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-10 12:35:04 0fcba96c
ach zasa ten Sandberg....
Pochopenie, ze rychlost utvarania sedimentov nedokazuje mladost Zeme je podporena prave tym, co sa na Sandbergu nachadza a nikde v okoli nie.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-10 13:08:02 59ad5d21
memory, hovorime o tom istom, len sa nerozumieme :)
inak velmi pekny obrazok si sem dal. pekne na nom vidno stopy po velkej vode :)
asi sa pytas, ako prerazila ta hornina tu spodnu povodnu vrstvu. chapem tvoju logiku, ale nerob hned sudy, ze je nieco zle ci dobre. vysvetlujem si to tak, ze na zaklade enormneho narastu tlaku, ten tlak musel niekde povolit. kedze logicky dospodu nemohol, mohol iba hore.povolil na najslabsom mieste. museli by sme si odkopat cely ten utvar, aby sme videli ako to prerazilo cez jednotlive vrstvy. este k tomu nevieme v akom stave bola v tom case ta vrstva povodna, na ktoru bolo vrstvene bahno. o oficialnu vysvetlenia sa v tomto pripade opierat neda, dufam, ze to uznas aj ty.
neviem presne kolko tam bola ta povodna vrstva, ale mozes pouzit deduktivnu metodu, kde sa ti zacnu vylucovat rozne moznosti.


Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-10 13:39:04 d9777929
memory, este som nasiel zaujimave video. porovnaj napr. s milionovymi sandbegom alebo znamym grand canyonom.
alebo zijeme v roku 100 001 980 :)

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-10 13:44:54 d9777929
@fero
to co tvrdis teraz nie je presne to, co si tvrdil vyssie
citacie zhora dole:
"tym, ze sa enormne zvysi tlak na litosfericku dosku, pri zemetraseni povoli na najslabsich miestach a tadial vystreli pasta do makkej horniny nad nou"
"bola tvrda, ale cerstvo porusena"
"skoda, ze ti to nemozem nakreslit, ako to myslim. litosfericku dosku neber ako vrstvu"

tak sa teda pytam, ako to je? :)
podla toho, by totiz musela vystrelovat astenosfera do vrstiev nad doskou, cez porusene miesta po zemetraseniach
ak na obrazku badas stopy po velkej vode, ten utvar vznikol uplne inak ako popisujes s vystrelovanim, cez porusenu litosfericku dosku
a ak sam nevies ani nikto iny v akom stave bola povodna vrstva, nemozes vediet ako dlho tam bola
a deduktivna metoda ti povie, ze to nemas ako zistit :)

a to video je uplne zamotane :))
vsetci, aj kreacionisti tvrdia, a to je dokazane, ze to co je na videu, nie su ulozene vrstvy v kratkom, ale odkryte vrstvy po povodni z vybuchu sopky a vytvorenie kanonu :)

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-10 14:16:30 0fcba97b
memory, neboj je to dobre :) bavili sme sa o paste do makkych vrstiev. to logicky nevylucuje, ze nemusela prekonat inu vrstvu, o ktorej stave nemozeme na zaklade fyziky povedat, to co o "vyliatych". dolezite je, ze narastol tlak a ten sa musi uvolnit ak presiahne kriticku hranicu. o tom ako som uz pisal :)

deduktivna metoda ti povie vela, samozrejme ak mas dost vstupov. my sa bavime len o casti :)
ano odkryte po vybuchu. ale ako dlho trva ulozenie tych vrstiev je mozne vidiet na mape dunaja za poslednych 100 rokov, ked este nebol tak hlupo regulovany, ako rychlo sa tam tvorili ostrovy, menilo koryto atd.. vsetko v povodniach. tami to ide vsetko velmi rychlo :)

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-10 14:55:41 d9777929