Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Máte strach o Vaše súkromie? Bojte sa SIS.


Máte strach o Vaše súkromie? Bojte sa SIS.

Nedávna kauza kompletného kompromitovania talianskej hackerskej spoločnosti Hacking Team, ktorá dlhodobo pracovala pre diktátorské krajiny a svojimi nástrojmi a službami podporovala v nich totalitný režim (Citizenlab o ichnemorálnych aktivitách dlhodobo informuje) a nedávno zverejnenáleaknutá emailová komunikácia slovenskej SIS a spoločnosti Hacking Team, v ktorej bol dohadovaný nákup ich špehovacieho softvéru, ma dotlačila ako zástupcu IT bezpečnostnej firmy Nethemba s.r.o. k nasledujúcemu verejnému prehláseniu, za ktorým si stojím:

Najväčšia hrozba pre súkromie občanov na Slovensku je Slovenská informačná služba (SIS).

Buďme ale konkrétni a poďme k faktom:

1. SIS opakovane podala zvrátený návrh na odpočúvanie akejkoľvek šifrovanej komunikácie všetkých občanov. Viac informáciíSIS chce špehovať všetko, nás internet banking aj e-maily.

Na základe veľkého občianskeho odporu a viacerých kampaní proti tomuto návrhu (Tajná služba chce viac moci. 11 zmien, aby ju nezneužívala,Hromadná pripomienka mimovládnych organizácií k návrhu zákona o Úrade civilného spravodajstva a Vojenskom spravodajstve) a rozporovom konaní na Ministerstva vnútra, ktorého som sa osobne zúčastnil, SIS uvedený návrh odpočúvania nakoniec stiahla.

2. Dňa 15.9.2014Wikileaks zverejnili informáciu o tom, že Slovenská Republika nakúpila 39 licencií softvéru FinFisher v sume viac ako 5 miliónov EUR. FinFisher vyvíjaný spoločnosťou Gamma je využívaný totalitnými vládami rôznych krajín na špehovanie a monitorovanie disidentov. Ide o extrémne účinný softvér, lebo využíva tzv. 0-day zraniteľnosti na ktoré ešte neexistujú účinné bezpečnostné záplaty. Úrad vlády SR uvedenú informáciu dementoval - "Vo všeobecnosti nekomentujeme informácie Wikileaks, lebo majú kvalitu na úrovni "jedna pani povedala". Problematiku, na ktorú sa pýtate, zastrešujú príslušné inštitúcie; obráťte sa prosím na nich," reagoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Wikileaks odhaľuje aleďalšie informácie, ktoré Úrad vlády SR ani SIS verejnosti nepovedali a sú podľa môjho názoru celkom šokujúce.
Pán Jozef Mozolík zo SIS firmy GISS s.r.o. a pán Jan Fiala z ALLSAT s.r.o. pozvali do Bratislavy nielen zástupcov nešťastnej talianskej spoločnosti Hacking Team, ale aj zástupcov neslávnej spoločnosti Gamma s cieľom odprezentovať ich špehovacie riešenie (FinFisher). A samozrejme čakali na ponuky od oboch týchto firiem.

Znamená to jednoduchý fakt - SIS reálne vyberali špehovacie riešenie medzi spoločnosťami Hacking Team a Gamma a je veľmi pravdepodobné, že nakoniec aj nejaké vybrali (o tomto svedčí minuloročné zverejnenie na wikileaks, že Slovenská republika je klientom Gamma, ktoré slovenské úrady popreli, takževerejnosti klamali!)

Bohužiaľ všetko toto podliehalo utajeniu, takže SIS si mohla dovoliť závažny fakt, že komunikuje, dohaduje sa na stretnutiach a chce zakúpiť špehovacie riešenie od dvoch úplne pofidérnych firiem (ktoré obe pracujú pre diktátorské krajiny)zamlčať(a to aj spravili).

O celej kauze FinFisher vs. Slovenská republika som mal pred takmer rokom prezentáciu -FinFisher - top government spying, video z prezentácie k dispozíciinapríklad tu.

3. SIS má u všetkých mobilných operátoroch priamy prístup k Vašej mobilnej komunikácii a možnosť odpočúvať akúkoľvek Váš hovor alebo SMS správy. Potrebuje k dispozícií síce súdny príkaz, ale reálne málokedy ho nedostane. Akýmkoľvek mobilným hovorom na Slovensku sa preto nedá vôbec veriť a preto jeden z mála spôsobov ako sa reálne voči odpočúvaniu štátom brániť je realizovať "end-to-end" šifrované hovory využitím Android aplikácieRedPhonealebo iOS aplikácieSignal Private Messenger, prípadne využiť iný spôsob šifrovania použítim ZRTP protokolu.

4. Talianska spoločnosť Hacking Team, s ktorouobchodne rokovala SISbola kompletne vyhackovaná a boli zverejnené všetky kompromitujúce informácie súvisiace s jej biznisom. Viac informácií tu:

Hackli firmu, ktorá pomáha štátom špehovať občanov

Uvedený softvér Hacking Team nakúpila Česká polícia -Česká policie údajně platí miliony za nelegální hackerské nástroje. Tu by som podotkol, že predaj Českej polícii bol realizovaný cez spoločnosť Bull s.r.o., kdispozícii faktúra. Podľakomunikácie zverejnenej na WikileaksSIS plánovala na tento účel využiť súkromnú spoločnosťGISS s.r.o.

Využívanie špehovacieho softvéru od Hacking Team riešili členovia Českej snemovne (Sledovací software policie použila v desítkách případů, zaznělo ve Sněmovně). Vyzerá, že českí politici obhajujúci konanie českej polície sú mierne nechápaví a nerozumejú tomu, že nakupovanie špehovacieho software (na "vznešené ciele") od Hacking Teamu je analogicky to isté ako nakupovanie munície (tiež na "vznešené ciele") od ISIS, ktorý okrem toho, že ju predáva svojím klientom, tak ňou zabíja nevinných ľudí.

Česká polícia odmieta zverejniť akékoľvek ďalšie informácie o samotnom softvéri Galileo, ktorý nakúpil od spoločnosti Hacking Team - Policie ČR: Šmírovací software jsme koupili, ale vše je tajné, nic neřekneme,Hacking Team hacked: prodával spyware mnoha státům včetně Česka.

Konanie (a obchodovanie s diktátorskými krajinami) v prípade Hacking Teamnavrhujú vyšetriť priamo členovia Európskeho parlamentu.

Podľazverejnenej Wikileaks komunikácievyzerá, že slovenská SIS nestihla od spoločnosti Hacking Team nič zakúpiť (kedže spoločnosť Hacking Team bola kompletne vyhackovaná a prakticky zmetená z IT bezpečnostného trhu).

Vysvetlenie prečo Česká polícia a SIS úplne morálne zlyhali

Pofidérne nemorálne aktivity talianskej hackerskej spoločnosti Hacking Team súverejne známeuž niekoľko rokov, pravidelne o tom publikuje a v minulosti publikoval napríkladCitizenlab. Ja osobne túto spoločnosť ako veľmi kontroverznú registrujem už niekoľko rokov.

Nechce sa mi veriť, že štátne inštitúcie ako Česká polícia, ktorá od nich uvedený nástroj za desaťtisíce eur reálne zakúpila, podobne slovenská SIS, ktorá uvedený nástroj plánovala zákupiť, neboli schopné pri tak veľkej čiastke si spraviť jednoduchý "background check" samotnej spoločnosti Hacking Team a zistiť, že v IT bezpečnostnej komunite majú skutočne veľmi zlú reputáciu.

Ak to náhodou omylom nespravili, tak mi nezostáva nič iné, len konštatovať, že sú neschopní a mrhajú desaťtisíce eur od svojich daňových obetí na nákup špehovacieho softvéru od pofidérnych firiem, ktorých reputáciu si nedokážu overiť.

Prečo je nemorálne používať špehovacie hackerské nástroje firiem od Hacking Team alebo Gamma

Najnemorálnejšie na celom tomto incidente okolo hackerských firiem "pracujúcich pre vlády" ako Hacking Team alebo Gamma nie je to, že vytvárajú a predávajú sofistikovaný špehovací softvér. Ale to, že vlády, ktoré si hovoria, že sú "demokratické" (a tam patrí aj slovenská a česká) od týchto firiem (ktorých kľúčový biznis je postavený na obchodovaní s diktátorskými vládami/režimami) za peniaze daňových obetí nakupujú špehovacie služby a nástroje.

Taktiež to, že sa ako bežný občan nemáte fakt šancu akokoľvek voči tomuto brániť - na 0-day exploity neexistujú bezpečnostné záplaty (viac informácii ako funguje zvrhlý 0-day biznis s vládami vysvetľujem v mojej prezentáciiGovernment's fight against cyber terrorism vs. FinFisher 0-day economy). Súčasne nedokážete ani legálne zistiť či vaša vláda uvedené špehovanie reálne zakúpila a používa, kedže tento softvér nakupujú štátne inštitúcie, ktoré podliehajú kompletnému utajeniu (viď vyššie uvedené prehlásenie Českej polície).

Je to krásna ukážka toho, ako sa "úžasna demokracia" reálne zmršťuje do Orwellovskej špehovacej diktatúry bez možnosti občana tomu akokoľvek zabrániť.

Kedže nemorálny biznis "government-friendly" firiem ako Hacking Team alebo Gamma vlády nikdy nezakážu a nebudú kriminalizovať (nakoľko sú sami klientami tohto biznisu), hackerské útoky voči týmto firmám je bohužiaľ jedna z mála možností ako sa dozvedieť zákulisné informácie o štátnej špehovacej diktatúre.

Ak sa skutočne bojíte o Vaše digitálne súkromie, štátne informačné služby je to, z čoho by ste mali mať ten najväčší strach.

Ak je uvedené konanie štátnych inštitúcii v silnom rozpore s Vašou vnútornou etikou, neváhajte sa pridať k našej iniciatíveNepracujeme pre štát.

Ďalšie odkazy:

Hacking Team Breach Shows a Global Spying Firm Run Amok

Hacking Team Asks Customers to Stop Using Its Software After Hack

Online mirror hacknutého archívuhttp://ht .musalbas.com/Author: Pavol Luptak # DynaKixu13
Slovensko2015-07-1021
-
 68% ( 9 people voted )
+
hufi, takže zabrániť tomu nemožno, ak nechceme ísť do extrémov. z toho vyplýva, že tí čo nechcú byť sledovaní, sú extrémisti.
preto sa nedivím nárastu extrémizmu v sr. sám tvrdíš, že je to jediná cesta, ako zabrániť sledovaniu.
takže sa nečudujme, ak v budúcnosti niekto bude siskárom vypichovať oči a prepichovať uši alebo ich odrezané hlavy podľa ich nvzoru z isil nasadí namiesto kamier a možno aj otočných.

aaa # RuxaQija4
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-12 11:03:57 b2294bfd
ja še nebojim siskarov bo to mojo dobre kamaraci a ked im povem tak debili mačiak Pandemoniume či gejza budarovi či pes harry fuffdnageľ dostaňu na gamby sradľave
Koza gejzova Erza # HateFyja34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-12 11:19:01 3ec5e27c
ludze mojo poce my na pomoc bo moj gejza fuffnageľ še calkom okokocel
Glupy pes Harry, Gejza Budar truhlik s.r.o, kučma, mačiak Pandemoniúme / Jedna mater mala a dzignutých glupých debilov vychovala:

Psychický debil nemá priateľku, priateľov a tak politikárči deň čo deň od rana do večera u dôležitých všetko znalých psychopatov na dôležité sk a tak dennodenne len drístate a drístate a znova drístate hovädziny piatej cenovej skupiny debilov na dôležite sk.

Hanba Vám buzeranti debilných dríííssstttóóóv .

Allahu akbar
Erza # TywyMyci89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-12 11:29:02 3ec5e27c
autor, nie je Zoltán Varga
Fedinova 2
Bratislava
ten z giss ten istý varga zo spisu gorila? že má aj firmu guaranty s.r.o. .

aaa # RuxaQija4
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-12 12:09:55 b2294bfd
chlopi, a co s tu demokraciu teda, ked nam vacsina odhlasuje sledovanie vseckych? a ked nam ina vacsina odhlasuje zakaz pouzivat mama, otec? uz nam mensina odhlasovala, ze nesmieme suseda na zabijacku pozvat i ze byliny starej matere ano ale bez popisku, bez receptu. uz nam odhlasovali kopec kktin.
coje to ta demokracia teda?
ne nahodou diktat mensiny(zucastnenych na volbach) na vacsinu, kera vi, ze volit aj tak nema vyznam, bo to ti hore takci tak ukradnu?
Povim vam smutnu pravdu. Co chceme mat, to si musime zaplatit. V politike to plati este 3x vac.
Tak treba nam sa dohodnut. A na com sa dohodne cigan, nacek, pravicar, lavicar, buzerant, katolik, evanielik, moslim?
Ja vam to povim.
Je to poslanecka imunita. Jak to, dpc, ze ju tie krvy hore este maju?
Tak zalozme crowdfunding ķampan a nech kazdy co chce aby tie krvy prisli o svoju imunitu, nech zaplati. 10€, keby 100000 ludi dalo, je to 1M €.
A zamestname za to typka alebo dvoch, co v parlamente pri kazdej debate vycahnu: "a co s tou imunitou, pani?" a v kazdom televiznom debatnom klube: "dobre pan fico a co teda s tou imunitou".
a ked sa nazbiera viac penazi, zamestname viac ludi, poslancov, medialnych prudov. tak jak to robia korporacie.
a tych otazok moze byt viac. aj 3-4
len musia byt take, na kerych sa seci zhodneme.
zakladny prijem napriklad.
alebo stop privatizacii vodnych zdrojov...

lolo # TinuPoku32
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-12 12:54:11 97ece3f4
alebo stransparentnenie kompletne vsetkych vyberovych konani.
alebo 10x tvrdsie tresty za korupciu ak je pachatel statny zamestnanec.
alebo minimalny plat pre poslancov a vladu. ak chce niekto riadit spolocnost, tak hadam uz nieco v zivote dokazal a neni bezdomovec.

lolo # TinuPoku32
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-12 12:57:43 97ece3f4
loading...
alebo zrusenie dochodku prezidentovi a niektorym dalsim cinitelom. mala by to byt vysada a ne ryza.
lolo # TinuPoku32
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-07-12 12:58:55 97ece3f4
a možno je to aj so slovenským islamským štátom (sis) takto:
https://youtu.be/PAfRdOp0vd0
:DDD

aaa # RuxaQija4
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-12 17:06:45 b2294bfd
Počkaj aaa my si ťa podáme-! Už monitorujeme tento portál, všetkých a vieme kto ste, vieme o Vás všetko. Čas je spravodlivý sudca.
SIS # PenyMeci00
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-07-12 17:30:36 3ec5e27c
veď preto to tu dávam sis, vidíš ako sa odriezajú hlavy? najmä us hlavy. ak ti to nejde pustiť tak to odzadu skopíruj a vygúgli si to. :DDDD
to bude mŕtvych ako po gorile. :DDD
alebo trpíš slabým iq ? a pozdravuj klaudiu. :DDD

aaa # RuxaQija4
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-12 18:26:17 b2294bfd
Monitorujeme aaa. O Vás vieme všetko, je to naša práca. Kto z Vás nakoľko je nebezpečný psychopat.

SIS # PenyMeci00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-12 18:59:50 3ec5e27c
Do mesiaca mate v pošte predvolanie k nám a potom sa zmravníte. To Vám sľubujeme v mene zákona.
Už sme dostali sťažnosť na tento portál diskutujúcich, hrdinovia.

SIS # PenyMeci00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-12 19:08:07 3ec5e27c
Na niektorých podáme trestne oznámenie.
SIS # PenyMeci00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-12 19:12:04 3ec5e27c
No vidis Jozef,ide to.

Zaujimavy link.

Ja len k nemu.

Uz velmi davno jeden ucenec/yude/ povedal,ze zlta rasa ovladne svet.Uz davno.To si este nezil Jozi.

Vyzera to,ze nevedel o com hovori,a ze nikto sa ta to nepripravi.Hlavne urcite nie ti co su moneymasters.

Co maju pod rukou tlacenie tych moneys.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-12 21:16:00 5f66fd10
Doprcic,na to.

Esteze som sefom gramatickej komisie.

Toto sa zazehli.Ale tie Gejzove chyby nie. :}}

harry # PahoLenu00
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-07-12 21:18:31 5f66fd10
Gejzo, tvůj "Zaujimavy paradox, ak sa pozrieme na povod sucasneho spehovacieho problemu, odhalime, ze ho tu mame takmer vyhradne vdaka sukromnemu sektoru, ktory toto dnes "zlemu statu" umoznuje..." je dán tím, že státní vrchnosti sami se moc nenadřou ani nepokročí bez toho aniž by ukradli a/nebo z ukradeného "zakoupili", co vyvíjejí jiní.

re-viry-statnich-banditu # RyteMavy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-13 04:19:48 4e88ad53
ty štatny bandita co chce žic bez štatu ta o jak sebe predstavuješ? a co tu budzeme mac ked ne štat,
Pacho # LaroRydo13
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-13 05:58:32 3ec5e27c
Jozef Varga alias SIS, ale ťa tan aaa odhalil, že je ten Zoltán Varga Gorila tvoj syn! SIS je rodinný podnik. Ale pri Mečiarovi a Klaudii je vyfotený aj s tvojim priateľom Pandášom.
peter # MivuSemu80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-13 06:21:28 c350b50d
Gejzo-dodatek: Proč podsouváš, že státní vrchnosti (ba i mnohem nižší státní živly...) nemohou a neužívají PRO SEBE plnými doušky dobrodinní formy zvané "soukromá"??!? Myslíš si snad že oni nejsou také "soukromní", když se jim to hodí na něco?
---
Reaguju na to, co jsi psal a co už kdosi tu "zažehlil" (jednoduše vymazal, zajímavé, že???)...

re-viry-statnich-banditu # RyteMavy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-13 17:36:29 4e88bdc2
Pro to, aby nedošlo k omylu na co jsem vlastně reagoval (od čeho je přece diskuze? Ta je žádoucí, ne? -Nebo budete svými činy popírat tuto logiku?):
citace:
"No dobre, skor ako sa k clanku "duchaplne" vyjadri nejaky uzitocny idot prehlasenim, ja nemam co skryvat, tak ma to nezaujima, vyjadrim sa ja... Najprv odkaz pre uzitocnych idiotov... Ak nemate co skryvat a je vam to jedno, nik vam nebrani nazivo vysielat svoje zivoty na internet, alebo byvat v sklenenych domoch, plnych mikrofonov...
JoJ-ka, alebo Markiza, by vam za to aj zaplatili...? Teraz su popularne podobne "reality shows"... Svojou hlupostou vsak vyrazne napomahate k tomu, aby sa potencialne tychto "reality shows" zucastnovali aj normalni ludia, ktori preferuju zachovanie si svojho sukromia...

Co sa tyka clanku, udaje v nom uvedene su pravdive... Spomenute firmy existuju a SIS-ka s nimi mala v clanku spomenute kontakty...

Clanok je ale agitacnym clankom, nie reportaznym... To je jeho hlavnou myslienkou...
Do boja proti statu ludia...! :)

Tu nie je problemom stat... Ano, kazdy stat ma svoje specialne sluzby a tie sleduju a
snazia sa eliminovat ako vonkajsieho, tak aj vnutorneho nepriatela... A ze vyber
nepriatela je rukach konkretnych ludi a ludia mali vzdy tendenciu co je len mozne
zneuzit, to je fakt... Vzdy to tak bolo a vzdy to tak aj bude... To je uplne logicke... Tiez je
logicke, ze tieto sluzby si na svoju operativnu cinnost budu vzdy zabezpecovat najlepsie
mozne nastroje... Tu je zbytocne moralizovat, odkial tie nastroje ziskaju... Ziadna zbran
nie je moralnou, lebo sluzi na zabijanie a "humanitarne" zabijanie, alebo nech si ho uz
nazveme akokolvek, je tiez len zabijanim... A na firmu vyrabajucu zbrane mozeme
kludne vycapit heslo "Nasimi zbranami za trvaly mier, vseobjimajucu lasku a bratstvo
narodov.", to na veci nic nezmeni... Z tohto dovodu je v "zabijacom business-e" zbytocne
moralizovat a vyzvedne sluzby posobia v "zabijacom business-e"... :)

Zaujimavy paradox, ak sa pozrieme na povod sucasneho spehovacieho problemu, odhalime, ze ho tu mame takmer vyhradne vdaka sukromnemu sektoru, ktory toto dnes "zlemu statu" umoznuje... Digitalny vek sa nezrodil v dosledku statnych iniciativ, ale vyhradne z dovodu iniciativ sukromnych firiem a tie teda nesu aj priamu zodpovednost za dnesne technicke moznosti spehovania kohokolvek na tejto planete... Volny trh, vazeni... To len aby si toto rusitelia statu uvedomili...

Druhou vecou, ktoru by si rusitelia statov mali uvedomit, je fakt, ze aj ak by vsetky staty boli zrusene, spehovanie kazdeho by sa tym neskoncilo... Zijeme v informacnom veku a prave rychla a spolahliva informacia ma dnes najvyssiu hodnotu... Ak ludi nebude spehovat stat, bude to robit sukromny sektor... V tomto mozete mat absolutnu istotu... Ze je to amoralne, neeticke, urcite, ale je mozne tomu zabranit...? Pokial niekto nie je
ochotny ist do extremov, tak nie... A ake su tie extremy...? Prestahovanie sa do dzungle... Ziadna adresa, ziadny trvaly pobyt, ziadne konto v banke, ziadny zamestnavatel, ziadny telefon, ziadny pocitac, internet, iPad, iPod, ziadny kontakt s civilizaciou... A v tej dzungli este zivot v hlbokom podzemi, lebo aj satelity nam dnes
lietaju nad hlavami... Co teda povedat k clanku...? Ak by bol byval len reportaznym, tak mu zatlieskam... Poukazal na konkretne veci, ktore sice nie su pre zivot nikoho podstatne, ale malo informovany clovek, ale clovek s nedostatocnou predstavivostou. by si mohol aspon vytvorit nejaky obraz... Kedze je vsak vyslovene agitacnym a navyse podsuvajucim uplne nezmyselne "riesenie", tak odo mna ma minus...
Gejza Hufnagel # WuduQuvo51
2015-07-12 10:04:18 d31baad4 "

re-viry-statnich-banditu # RyteMavy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-13 17:38:16 4e88bdc2
Ľudia nepočúvajte fanatika včelára NWO z čejetičiek u Mladej Boleslavy, nechceme jednu vládu, chceme národne štáty bez diktatúry pseudo demokracie Miroslave Ďědku.
Pacho # QiwaJyhy47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-13 17:46:51 3ec5e27c

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
dva   štyri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Stát je vinen: olej místo nafty, metanol, daně a represe


Stát je vinen: olej místo nafty, metanol, daně a represe
Stát a jeho drzá nenasytnost je hlavní příčinou mnoha „daňových“ problémů, nad kterými často veřejnost s opovržením kroutí hlavou a které jsou předkládány jako selhání ...
NSA mohou sledovat vaše umístění, i když máte telefon vypnutý
Slovanizmus - stručný návrh nového štátneho systému, časť 1
Vojna je kšeft

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0408 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made