Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Martin Daňo: Keď idete robiť poriadky, najskôr musíte vedieť kde aká špina leží


Martin Daňo: Keď idete robiť poriadky, najskôr musíte vedieť kde aká špina leží

Čo vás vedie k vašim aktivitám?

Dlhé roky som sa v zahraničí venoval téme tvorby softvérov a informačných systémov. Keď som sa vrátil na Slovensko, a začal sa mi nejaký úradník vyhrážať, že sa nemám starať do toho, koľko míňajú na softvér, tak v človeku sa vzbudí nejaký vzdor.

Keď 34 ročný človek, ktorý nemá nič, iba to, že dostal nejakú pozíciu a moc na nejakom úrade vás začne zastrašovať aby ste sa nestarali o to, kde míňajú peniaze na operačné systémy, ktoré sú často predražené.

Keď sa o to zaujímate, že prečo platia za to a za to, keď som za začal pýtať viac a viac, tam mi prišli rôzne kontroly, aby ma usmernili ku konaniu určitým spôsobom. Tie kontroly sa nezaujímali o podstatu veci. Ich účelom bolo to, aby vás odradili pýtať sa.

Potom máte nejaké informácie, ktoré vám boli doručené. Dáte ich médiám, a tie ich nezverejnia, tak založíte vlastné médium. Tak sme založili GINN aby sme mohli ísť sami do tých akcií, a poukazovať na tieto veci.

Nebola iná cesta.

Keď sa rozprávam so svojimi známymi o vašej činnosti, tak neviem, ako vás mám predstaviť, v rýchlosti popísať. Kto je to teda Martin Daňo?

Hlavne programátor, neviem či to nazvať - analytik.

Čo tak spomenúť logiku? Programátor to je u mňa synonymum logiky.

Presne, mňa zaujíma logika veci, dáta, údaje. A potom som sa stal aj novinár. Nikdy som si nemyslel, že niekým takým budem, ale musíme to robiť. Keď sa niekto pýta, že či novinár, alebo nenovinár, tak vždy tvrdím novinár je povolanie slobodné. Paška nedávno povedal v parlamente, že pre neho je novinár človek s veľkou kamerou.

Treba mu doniesť kameru čo Československá televízia používala v 60. rokoch: "toto je len objektív, dole je k tomu ešte autobus".

Chcel som mu urobiť, že prídem pred parlament so žeriavom, a zložím tam dvojtonovú kameru. Pri vytváraní dnešných pravidiel pre novinárov nemyslel na to, že novinár môže byť aj človek čo príde s ceruzkou a papierom. Freelancer (na voľnej nohe), ktorý sám robí svoj blog.

Práve takýto drobný novinári sú pre nich najväčšie nebezpečenstvo. Nevedia ovládať 1000 malých novinárov. Vedia ovládať veľké média, ktoré dotujú cez štátne inzercie. Ale na nezávislých nemajú páky, a potom vyvolávajú syndróm strachu.

Niekoho si vytipujú, a potom ho budú stíhať a prenasledovať. Druhí si povedia, že podobným témam sa radšej vyhnú, aby sa nedostali do rovnakých problémov. Doslovne vyšli príkazy na prenasledovanie novinárov a blogerov na voľnej nohe.

Ovládate niekoľko zručností. Ste programátor s dobrými výsledkami v internete viď. projekt sysoon.com . Potom je tu obstojná práca s multimédiami, strihanie zvuku, videa, práca so sociálnymi sieťami a nezabúdajme na výbornú novinárčinu, často krát lepšia než práca mnohých kolegov z hlavného prúdu.

Je to aj vďaka kolegyni Lenke Dale, ktorá robila pre reláciu Paľba na Markíze. Nedávno Ivan Brada, náš externý konzultant, ktorý pracuje pre RTVS, dostal cenu za najlepší investigatívny príspevok roka 2013. Podarilo sa mu vypátrať bielych koňov, na ktorý mená prenajímali štátu budovu.

Sú ľudia, ktorí tvrdia, že taký človek budúcnosti, to bude niekto, kto bude ovládať viacero profesií. Pokiaľ bude chcieť človek v budúcnosti ostať s príjmami, bude sa musieť naučiť ovládať viacero profesií. A vás vnímam ako jednu z prvých lastovičiek, ktorá sa mi dostala na radar na Slovensku.

Oho, tak nie som určite ani prvý ani posledný. Treba sa učiť a treba robiť to čo príde. Niekedy som nevedel robiť počítačové siete a prišla taká zákazka. 3 dni som nespal, učil som sa, a musel som to urobiť. Netreba sa spoliehať iba na to čo vás naučia v škole, treba sa učiť a vzdelávať priebežne. Čím viac viete tým je potom lepšia šanca, že neskončíte na ulici.

Blížia sa voľby do Európskeho parlamentu, ktoré sa uskutočnia v sobotu 24.5. Za stranu Právo a spravodlivosť s číslom 20 kandidujete do Európskeho parlamentu aj vy. Prečo by vám mali ľudia dať svoj hlas?

Preto lebo by sa mali zamyslieť, či neskúsia niečo iné. Doteraz všetky tieto "štandardné politické strany" v Európskom parlamente (EP) pôsobili, ale nikto nevie čo tam robili.

"Štandardné strany" to znie ako "newspeak"; ako z knihy 1984 od Georga Orwela (smiech).

Predstavitelia "štandardných strán" hovoria: Pozor na neštandardné strany! Sú nebezpečné! Sú to všelijakí fašisti, sú to všelijakí aktivisti, všelijakí...

Všelijaká naša konkurencia.

Všelijaké pomenovanie, ale prečo tú máme minimálnu mzdu po 20 rokoch vo výške 371 EUR?

Pričom vo Švajčiarsku prebehlo referendum o pokus ustanoviť minimálnu hodinovú mzdu vo výške 18 EUR (22 CHF).

Minimálna mzda je trojnásobne alebo štvornásobne vyššia v Nemecku.

Prečo je v Nemecku lacnejšie maslo ako na Slovensku?

Preto lebo máme 20% DPH, 4. najvyššiu v Európe. Na každý produkt 20%. V Luxembursku je DPH 15%, Švajčiarsko má 8%, Francúzsko malo donedávna 5,5%. Väčšina krajín Európy má DPH na potraviny do 10%. Dôchodca tu dostane 300 EUR dôchodok a rovno si môže odpísať -60 EUR, tých 20%. Každá služba, každá potravina je zaťažená daňou 20%.

A prečo by vás teda mali ľudia voliť?

Pretože tak ako už 2 roky ukazujeme skutočný stav Slovenska, ukážeme skutočný stav Európskej únie. Pretože ani ja sám som nepoznal EÚ, ale my tam dotiahneme všade kamery. Ukážeme reálny stav čo sa tam deje. Či v EP, či medzi úradníkmi.

Keď idete robiť doma poriadky, tak najskôr musíte vedieť kde čo je, kde aká špina leží, ak to mám takto expresívne povedať. Ja som za skutočnú akciu, nie iba hovoriť, alebo raz za čas tam niečo prečítať z papiera. Skutočne veci ukazovať.

Budeme sa zasadzovať za transparentný štát, za prehľadnú verejnú správu. To znamená nech sa všetko zverejňuje. Tak ako ja dostanem všetky materiály, tak idú rovno na internet. Aby si ich každý mohol priamo prečítať. Aby sa každý mohol priamo podieľať na mojom mandáte. Všetko o čom sa bude rozhodovať sa zverejní, spíše, urobí sa k tomu odborné stanovisko.

Nielen moje, ale odborníkov s tej oblasti, či už to budú zamestnanci nejakého úradu alebo externý špecialisti. Zverejníme to a následne budú môcť ľudia na mojej stránke zahlasovať ako mám alebo nemám v danej veci vplývať.

Môj príjem bude rozdelený naspäť na Slovensko. Každý príjem, ktorý bude plynutý z toho mandátu, či mňa alebo mojich asistentov bude zverejnený na internetovej stránke. Rozdelí sa aj na poradňu pre postihnutých exekúciou.

Jeden z našich bodov je aby povolanie exekútora vykonával štát a nie súkromné osoby. Aby sa to zefektívnilo. Príjem štátu sa tak zvýši. Do roku 1996 bola odmena exekútora 2%, dnes je to 30%. Pričom exekútori, na rozdiel od minulosti, keď chodili reálne brať kravu alebo ošípanú, a po predaji vyplatili veriteľa, dnes nerobia nič iné, iba zoberú spis, naťukajú ho do počítača, a rozošlú listy do bánk, do sociálnej poisťovne, a na kataster. Vtedy to pre nich skončilo.

Ďalší bod nášho programu sú asistenti. Cezo mňa, keď sa tam dostanem, bude mať až 2000 občanov šancu stať sa asistentom poslanca EÚ. 2000 to je také maximálne číslo. Budeme to číslovať. Keď sa niekto prihlási, a pôjde do Bruselu na deň, alebo na týždeň. V platných zákonoch nie je určená minimálna doba zamestnania jedného asistenta.

Ešte to skúmame, ale nie je vôbec obmedzené, že by tam musel byť na celú dobu môjho mandátu. Môžem to meniť, kedy ja uznám za vhodné. Človek takto získa prax, môže nám pomôcť, môže sa pozrieť.

Činnosť, ktorú robím do teraz ostane zachovaná. Všetky videá budem robiť aj v rámci svojho voľného času. Ide o to ukázať skutočný stav Európskej únie, ukázať ako sa tam pracuje.

Ďalší bod je zákaz zamestnávať externým agentúram. To znamená externé agentúry nech sprostredkujú prácu, ale ten konečný človek nech je zamestnaný priamo u toho zamestnávateľa.

Teraz sa deje to, že externá agentúra zamestná niekoho a potom ho prenajíma. V agentúre je zase riaditeľ, sekretariát, celý štáb ľudí. Agentúra vyúčtuje zamestnávateľovi 10 EUR za hodinu a zamestnancovi dá 2 EUR. Preto by ten človek nemohol zarobiť 5 až 6 EUR a vynechať tento článok?

Zákaz herni a kasín. Každá jedna krajina bojuje proti herňám a kasínam. Putin ich zakázal a do roka všetky kasína zmizli. Celá mafia tam vymizla, lebo z kasína a herní profituje iba jedna skupina – ich prevádzkovatelia. Nikde ani jeden štát, ani jeden občan.

Vždy vyhráva kasíno.

Presne. Občan Monaka má zákaz podieľať, zúčastniť sa na hazardných hrách. V Monaku dobre vedia, že by likvidovali svojich občanov. A prečo ich tu stále prevádzkujeme?

Mali byť zakázané, ale v poslednej chvíli zmenili zákon, na taký zákon, že referendom v tej obci, keď sa zúčastni viac ako 50% ľudí, a vysloví súhlas, alebo nesúhlas to kasíno môže byť zamedzené, alebo môže pokračovať. Lenže tu nie je žiadna obec schopná získať viac ako 50% ľudí aby v tej obci zakázala to kasíno.

Nefunkčnosť zákona o referende.

Presne. Ďalej je tu trestná zodpovednosť osôb pri verejnom obstarávaní. Doteraz nebol niekto potrestaný za netransparentný tender.

Dobrá agenda, treba o nej hovoriť a konať ju. Držím vám v sobotu palce. Ďakujem za rozhovor .

Ďakujem aj ja.

Zdroj: M artin Daňo: Keď idete robiť poriadky, najskôr musíte vedieť kde aká špina ležíAuthor: Peter Novak # NyjeReri90
Slovensko2014-05-2034
-
 73% ( 16 people voted )
+
Názory prezentované v tomto rozhovore sú pekné, zaujímavé sú aj odhalenia, ktoré prináša. Ale aké a čie ciele naozaj sleduje je veľmi otázne.

Dlhú dobu mal na svojej vlastnej stránke www.martindano.com uverejnené, že je členom organizácie B'nai B'rith International. Pred eurovoľbami si túto informáciu odstránil. Pôvodný záver životopisu z jeho stránky (z uloženej kópie):"Jazyky: Francúzština, Angličtina, Slovenčina, Čeština, Ruština a trochu Nemčina
Voľný čas: gastronómia, víno, bicykel, čítanie odbornej literatúry
Člen v organizáciach:
(kompletný životopis a ukážka mojej pracovnej činnosti sa práve spracováva...)
Autor: Martin Dano, Paris, dna 8.2.2009

"

Bližšie info: http://www.nadhlad.com/content/priklad-jedneho-mal
eho-dorastajuceho-chapadla
Veľmi zaujímavé info sa dá dohľadať aj cez odkazy v komentároch k tomuto článku. Odporúčam aj orsr.sk a vyhľadať si záznamy pre meno Martin Daňo...

ak1 # FumaKave60
-
 59% ( 7 people voted )
+
2014-05-20 17:09:39 d91f230a
Ešte malá oprava - minimálna mzda je 352 EUR. Pri prepise rozhovoru bola chyba, na ynterview.com je to už opravené.

Peter Novak # PugaTesa23
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-20 17:23:54 5587bb9b
Ďalší trojský kôň .

Tan # WanaNyfo16
-
 60% ( 5 people voted )
+
2014-05-20 18:54:57 c3a8ebb3
Nezdá sa vám, že mu chýba už iba jarmulka???
milan # MatoRica16
-
 54% ( 3 people voted )
+
2014-05-20 18:59:02 532362fd
Nech už je v akejkoľvek organizácii, tak čo sa týka hazardu - hlavne výherných automatov, tak s ním plne súhlasím. Vo svojom blízkom okolí, som poznal 3 gamblerov ktorí svoje hranie neprežili. Všetci postupne stratili prácu, priateľov, rodinu a nakoniec si zobrali aj život.

Spoločnosť by nemala podporovať produkty a služby, ktoré vedú k sebevraždám ľudí.
Príjem z daní z hazardu nevyváži záporné dôsledky - rozvrátené rodiny, sebevraždy atď.

Dudo # SebiPube68
-
 67% ( 5 people voted )
+
2014-05-20 21:18:52 5b7f89a9
(Pretože tak ako už 2 roky ukazujeme skutočný stav Slovenska, ukážeme skutočný stav Európskej únie.)Bez toho ,aby kandidoval do EÚ parlamentu to nejde?

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-05-20 21:29:28 5b7f4288
loading...
Daňo nie je a ani nebude politik ... Tak kolty dole priatelia . Ak neuspeje v eurovoľbách do mesiaca ho systém elegantne zlikviduje aj s celým ginnom

pepe # SowuGami78
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-05-21 00:40:07 4e622b37
Proč je třeba usilovat o to abychom všichni co nejdříve vystoupili z Evropské Unie


http://inner-light.ning.com/m/discussion?id=637078
3%3ATopic%3A251464
Eva # KeciNeca34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-21 01:37:25 425751a4
Prečo mu nepraješ výhru, uvažuje o založení strany vyhranených socialistických teoretikov a obstarožných eštebákov, nedopustí, aby sa prílišným naberaním straníkov preriedila čistota učenia budovateľov svetlých zajtrajškov, keď by si nepreverení súdruhovia mohli naplánovať nedogmatické prvky, čím by mohli potrápiť klasikov. Čím menej členov, tým skôr ťa menuje ideologickým tajomníkom. Váž si jeho ponuku, konzervatívni polodebilovia nebudú ani čakatelia na členstvo, musia sa uspokojiť s vhadzovaním volebných lístkov. Myšlienky zvíťazia, pretože sú trvalé a tí čo sa odchýlili nemajú ako tvoje večné pravdy ohroziť.

Lidhja # JojaVime40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-21 03:26:27 b228efbb
Do paroma!
Tak cenzura uz aj na dolezite.sk?

Preco je Ch e l e m e n d i k zakazane slovo - nadavka???

Predpokladam, ze admin mi to asi nevysvetli ...

Capko # XaroLyti78
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-21 09:15:31 b2288a19
Pekny clanok, ale ja som uz rozhodnuty davno!

Volim

CH-E-L-E-M-E-N-D-I-K-A
Dobra sila
volebne cislo 5

http://www.ch elemendik.sk/

Capko # XaroLyti78
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-05-21 09:16:32 b2288a19
Kto chce s vlkmi zit, musi s vlkmi vyt.
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-21 09:56:46 d9777929
Gejza,-----PRESNE !


Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-21 11:48:32 5b7f1cac
bubán
peter # MivuSemu80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-21 12:59:24 c350b50b
slota
peter # MivuSemu80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-21 12:59:38 c350b50b
belousovová
peter # MivuSemu80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-21 13:00:09 c350b50b
dobrovodský
peter # MivuSemu80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-21 13:00:23 c350b50b
kuzma
peter # MivuSemu80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-21 13:00:39 c350b50b
capko, všimni si tieto mená cenzúrované nie sú. cenzúrované je meno bbžupana a serža ch.
mnohé príspevky obsahujúce tie mená kritizujú tých ľudí, nie sú vulgárne, alebo len citujú fakty. podľa toho, že sú cenzurované odhadujem, že autor blogu je v politickej sile s podobným zameraním a uvedené mená mu konkurujú a tak sa ich snaží vymazať.

peter # MivuSemu80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-21 13:04:26 c350b50b
Chelemendík

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-05-21 17:09:38 d405c1fd
CH3L3M3NDlK

atrey # TaduCapi51
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-21 18:09:17 b2fda087
Dano to robí z presvedčenia a nie pre peniaze. Toto je ten nebezpečný človek pre systém. Volím jeho.
Marco # DesePyma83
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-05-21 20:31:19 5b7f8070
Ani som tu srac.ku nedocital . stacilo me ked som si precital demagogicky zvast ze cena masla je u nas vyssia oproti Nemecku kvoli DPH .

Ak toto niekto tvrdi tak su len 2 moznosti .

Bud je to totalne nekompetentny idiot aebo zakerny tretosektorovy hajzlik plateny v USD.

Dano je kombinaciou oboch .

zazoo # LowoHogo31
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-05-21 21:24:48 bc79b747
Ale , Ale Gejza Hufi..51 ..tento "mládežník" ---keďže zatiaľ nič poriadné neurobil --ani vo Francií pre Slovensko... Ani nemá na čom budovať.. takže nič nepokazí.. lebo pokrikovať ..že starí politici..bojte sa .. / my sme smelí vojacííí/..tak v izolácií ..typu Peťko Šťasny--odloženec --môže --hajajááj ..aj po Humenným ..pobehovať..v čižmách gumenných...Takže mám ho "nážho východniara rád" pokiaľ lem tááák...drizd sem...drizd tam...
Klopi # KafuKygu89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-22 09:21:42 58d4289b
peťko šťastný je vyebaný rodinkár, ako aj celé sdkú. dokázal to na oh v soči, keď sa tam dopravil slovenským špeciálom váľal gule v hoteli sa peniaze z našich daní a pri zápase v hokeji sr-us sa navliekol do us handry a fandil svojmu synáčikovi, ktorý zradil svoj národ za prachy a zdôvodnil to, že" fandil predsa synovi". a to chcel ešte reprezentovať sr ako prezident, keď minule kandidoval. chrapúň. typické rodinkárstvo mu je prednejšie, ako národné záujmy. to by sme teda mali prezidenta!
peter # MivuSemu80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-22 13:24:04 c350b50b
...peter 80.. Mám Vás rád... že to hovoríte o "odložencovi"... Keby aspoň hokejoý štadion dal postaviť na Spiši... Máme aj hory aj ...tie vykastrované...voly..
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-22 19:37:09 58d4289b
Kde ste všetci boli v roku 1998 ?:
Rudolf Vasky # HyjiMifa60
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-23 14:52:27 5f69a7dd
RuTko Vasky, konecne, teba tu cakam. Ty, co forsirujes tohoto Dana - ty co hovoris na to co tu je na neho odhalene? To napis co to ma znamenat, ze forsirujes takeho spratka?
- nie brat na zodpovednost beznych ludi, ktori sa nechali oklamat v 1998 lebo verili klamarom? Ved clovek musi verit inak by nemohol zit, ludia sa dali oklamat, od stastia plakali. A dnes placu z nestastia.
Tak vyskoc o Danovi !

Kukina # FuwiSoma13
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-24 10:02:40 55a35919
Keď som sa tu ,pred časom veľmi jemne ,kriticky zmienila o Daňovi, tak ,vraj ,aby som dala Daňovi pokoj,lebo to je najlepší novinár.Ja si myslím,že to je len provokatér!
Kukina,---Zas súhlasím s tebou,len si oprav dátum na 1989 !
Má Daňo vôbec naše občianstvo?

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-24 12:02:11 b229938f
Daňo, ty sa najprv začni chovať voči ľuďom ako človek, nie ako arogantný hysterik: https://www.youtube.com/watch?v=Janhf4as-W4
Ty sám seba nevnímaš?! Kvôli takýmto márnivým vyhliadkam, že chceš ľuďom podsúvať márnivé klebety z brlohu antikrista o hlasovaniach politikoch zaviazaných šelme, by som ťa nikdy nevolil. Ty komu slúžiš? Si za vystúpenie Slovenska z područia EÚ a bankárov, a za obnovenie poľnohospodárskej a potravinovej výroby? Áno či nie?

Z tých politikov čo kandidujú, asi najschopnejší je Trnovec zo SĽS. Ale napriek tomu nikoho nepôjdem voliť, nechcem posielať jednu bielu ovcu medzi vlkov do bezbožnej inštitúcie. Viac mu osoží, ak zostane doma.

Stano # HyxaFyjo84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-24 12:09:23 5057d10a
Ešte pripojím dôvod, prečo ma tento článok tak vytočil. Pravdaže je mi jedno, koho si zvolíte do EP a akými zbytočnosťami si chcete plniť svoje srdce. To je vaša vec. Nepáči sa mi, že Daňo chce ľudí obťažovať svojimi politickými márnivými hlúposťami. Ale aj to je naša osobná vec, lebo nikto nie je povinný ho počúvať. Prišli na rozum 2 citáty, slová Pána Ježiša, ktoré platia pre nás pre všetkých, vrátane novinárov: "Čo obsahujú knihy aj filmy, ktoré pochádzajú z pyšného ľudského rozumu? Hovorím vám, nič iné než nezmysel a vyše hlavy bláznivých bezcenností, ktoré k ničomu neprospievajú, ale len prepchali vašu hlavu rôznymi bludičkami a vaše srdce všelijakou nečistotou, a tým vás mnohonásobne uzavreli a zatemnili vášho ducha." a podobne: "Prekliaty buď rozširovateľ a naháňač noviniek, pretože sa rovná zlému rozsievačovi, ktorý primiešava burinu medzi pšenicu."
Šírenie svetovej buriny, klebiet a naničhodných noviniek je napokon hlavným poslaním väčšiny informačných portálov, vrátane ginnu. A aj horeuvedená politická reklama je len burinou.

Stano # HyxaFyjo84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-24 16:23:30 5057d10a
šak nech ten Dano robi to co uz doteraz robi, (nech je uz pozadie akekolvek), nech odhaluje napr. ohladom exekutorov - ved je to pohroma mnohych slovenskych rodin a nevedia si pomoct a politikom je problem exekutorov a nestastie touto cinnostou postihnutych Slovakov ukradnuty, t j sa ich zastavaju, nech odhaluje ohladom verejneho vyberu, nech odhaluje nekale cinnosti statu a politikov, nech dava informacie co sa v EP deje - NECH!
https://www.youtube.com/watch?v=Krd-YGvNBh4
Ak bude Dano taky aktivny v EP ako je na SK, bude to len dobre!
A Chele men-dik nech tiez robi to o com hovori - je to vyborny kandidat
(inak tam budu ini, taki aki tam boli doteraz - naco sa tam uz se ie 74-rocny nenazrany Kukan, ktory nevie kedy skoncit - cely zivot sa prizivoval na politike a to nie hociako, alebo uz na co kandiduje 76-rocny hokejista Golonka? - co uz tito mozu priniest?)
Bars by sa tam dostali obidvaja - Dano aj Chele men-dik !

vyhadzuje mi, ze slovo Chele men-dik je na Dolezite nadavka! - tak ako admin? nemas ho rad?
dakujem Jambo ma byt v 1989.


Kukina # FuwiSoma13
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-25 10:24:40 55a3964d
Ľudia opäť volili podľa televízie známe mená. Zase sa potvrdilo to notorické, že keby voľby mohli niečo zmeniť, tak by ich zakázali. Celé je to jeden veľký cirkus. Pre mňa je Daňo tiež cirkusant, ako sú ľudia z "menej štátu" alebo z "gorily". Another brick in the wall. No veď je to jeho život, nech si žije ako chce. Môže sa zviditeľňovať kritikou exekútorov. Ale myslím že to nerieši problém, že štáty východnej európy sú kolóniou EÚ, s umelo držanými nízkymi platmi voči ostatným členom.

Stano # HyxaFyjo84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-25 14:46:31 5057d10a

Dano ziskal vela peniazi odpismi DPH – ako mnohi ini.
Preco ho roky danovy urad a financna policia nezastavili?
Jednoducho preto, lebo to robia vsetci.
Staci sa pozriet napr na foaf - ti, co maju vela firiem – to nie je preto, lebo stihnu v tych vsetkych firmach pracovat a zodrat sa! To je na prevadzanie medzi nimi a nakoniec odpis DPH, velke cisla.
http://foaf.sk/lu
dia/768112

http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=216563&SID=2&P
=0

Takych co maju vela firiem je spusta a ti to robia.

Dano si nasledne kupil dom pri Parizi a tak ziskal adresu v zahranici, potom v Rakusku, v usa... a tak moze akoze podnikat odtial – na Slovensku – aby nebol tak lahko postihnutelny.
Teraz robi odhalenia, lebo mu slapu po prstoch.

Ale ini robia to iste – velki podnikatelia, politici, danovaci, policajti.

Tak si Dano povedal, ze im klepne po prstoch, aby mu tie peniaze nechali a sucasne si urobi politicku karieru a ziska este viac penazi.... – a obycajne ovce z toho mozu mat trochu osohu - ak spina vyjde na povrch - lebo:
kde sa dvaja biju, treti vyhrava.
Ak by nieco dotiahol do konca a urobil zmeny (napr v tych exekuciach), ovce by z toho mohli mat osoh.

https://www.go
ogle.sk/maps/place/Martin+Dano/@48.971694,1.973583
,17z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x47e68c4d1efa78cf:0x
cbf4a7981b5c54c0

https://www.g
oogle.sk/maps/place/Martin+Dano/@48.971694,1.97358
3,246m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x47e68c4d1efa78cf:
0xcbf4a7981b5c54c0


Ostatne si vyguglite.
Podnikanie nie je o robote, to je o spekulacii.


Kukina # FuwiSoma13
-
 53% ( 5 people voted )
+
2014-05-25 18:55:56 55a3fb48

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
päť   päť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.078 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo