Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Mariška a pokrytectvo


Mariška a pokrytectvo

   Pokrytectvo a spoločnosť

 

   Pokrytectvo je odporná ľudská vlastnosť. Osobne nepoznám nikoho normálneho, komu by boli pokrytci sympatickí. Pokrytci si totiž myslia, že sú lepší, múdrejší a morálnejší ako ostatní. Myslia si, že môžu druhých poučovať, rozkazovať im a určovať pravidlá.  Sami sú však často tí poslední, ktorí ich aj dodržiavajú.

  Títo  egocentrickí jedinci majú zvyk rozdeľovať ľudí a Svet na "my" a "oni". Používajú účelové klamstvá a dvojaký meter v zmysle: "čo platí pre nich, to neplatí pre nás a naopak",  lebo veď "my sme predsa lepší ako oni".

 

   Pokrytci sú očividne zlí ľudia. Mnohí z nich by sa asi nezdráhali klamať ani keby im pravda stála priamo pred očami.  Ich klamstvá sú však v tejto informačnej dobe už také priehľadné a evidentné, že ich možno kedykoľvek vyvrátiť a pomocou logických argumentov dokázať, že sa vo svojej "bohorovnosti" predsa len mýlia. Preto sa títo slizkí hadi často uchyľujú k relativizovaniu dobra a zla, samozrejme v prospech svojich nízkych cieľov.

 

   Zrejme najviac sa to pokrytcami hemží v politike. Každý, čo trochu uvažuje, ľahko zistí, že za ich vzletnými frázami o mieri, láske, pravde, humanizme a demokratických hodnotách sa väčšinou skrývajú len tie najprízemnejšie mocenské záujmy a neoprávnené získavanie výhod na úkor "druhej" strany. Títo mocibažní zlosyni  sú schopní, na zakrytie a ospravedlnenie svojich špinavostí, produkovať, niekedy až neuveriteľne absurdné frázy ako napríklad "humanitárne bombardovanie", "os zla" a samozrejme nikdy nekončiaca "vojna proti terorizmu".

   Aká je to šialená doba, keď kadejakí militantní šialenci, ktorým včera stačili falošné zámienky, aby napadli a zruinovali nezávislý štát, dnes idú pokrytecky poučovať ostatných o práve, demokracii a mieri ?!?

 

   Moralizujúci pokrytci v cirkvách sú tiež  skôr pravidlom, ako výnimkou. Aké je to absurdné, keď napríklad členovia istej cirkvi, ktorá sa dlhodobo nevie a nechce rázne vysporiadať so svojimi pedofilnými škandálmi a vatikánskymi čiernymi kšeftami,  idú ostatným zakazovať nedeľné nákupy ?!? A odkiaľ berú títo farizeji drzosť, riešiť za ostatných interrupcie, keď si sami nevedia zamiesť pred vlastným prahom a konečne z cirkvi urobiť skutočnú Cirkev a nie špinavú akciovku ako doteraz ?

 

   Zdá sa však, že celá ľudská spoločnosť je abnormálne prerastená pokrytectvom a akou si divnou apatiou.  Veď iba pokrytecká a alibistická spoločnosť môže tolerovať to, keď sú odvážni ľudia, odhaľujúci pravdu a poukazujúci na porušovanie zákonov mocnými, štvaní ako zločinci, zatiaľ čo skutoční zločinci - tie nenásytné svine, si stále hovejú pri svojich korytách a "legálne" škodia celej spoločnosti ďalej.

 

 

   Pokrytectvo a mariška

 

    Nuž a kam zaradiť tých, čo tolerujú alkohol, prípadne mu rovno holdujú a zároveň kriminalizujú a odsudzujú užívateľov marihuany ?!?

   Myslím, že sú to tiež len obyčajní pokrytci ! Je totiž evidentné, že pri porovnaní negatívnych dôsledkov alkoholu a marihuany, je práve alkohol jednoznačne "víťaz" .  Dovolím si dokonca tvrdiť, že za každého jedného človeka, ktorému zničila život priamo marihuana (ak takí vôbec existujú), je možné nájsť minimálne sto ľudí, ktorým zruinoval život alkohol. Tiež som ešte  nikdy nepočul o prípade, že by sa človek k smrti "predávkoval" marihuanou, kým borci, ktorí to, z času na čas,  "nerozchodia" po alkohole, nie sú až taký výnimočný zjav.  Myslím, že aj pri štatistikách trestných činov, pod vplyvom tej ktorej návykovej látky, je evidentne alkohol omnoho väčšie zlo ako tráva. A ako absurdne vyzerajú  pokryteckí hlupáci, ktorí možno nevidia rozdiel ani medzi heroínom a mariškou, ale to im vôbec  nebráni v tom, aby sa  pravidelne sa spíjali z alkoholu a pod jeho vplyvom sa správali ako vulgárne hovädá...., že pán Slo(p)ta a jemu podobní !?

 

   Veľa pokrytcov bojujúcich proti marihuane, s obľubou používa otrepanú frázu, vraj  je to "vstupná brána k tvrdým drogám". Toto je však veľmi stupídny a ničím nepodložený argument. Veď práve tým, že je tráva vytesnená do ilegality, si mladí ľudia nájdu ľahšie cestu aj k iným, oveľa nebezpečnejším, ilegálnym drogám. Iba zadubený hlupáčik, odtrhnutý od reality, si môže myslieť, že mladého človeka, ktorý chce vyskúšať marišku, odradí, keď mu ju budú "pokryteckí dospeláci" zakazovať. Účinok je zväčša presne opačný, veď "zakázané ovocie" predsa chutí najlepšie. Dokazujú to aj štatistiky o obrovskom počte mladých ľudí, ktorí sa v dotazníkoch priznali, že trávu už "skúsili", hoci je ilegálna.   

   Proti tomuto hlúpemu argumentu svedčí aj situácia v Holandsku, kde zjavne  nezaznamenali žiadne extrémne zvýšenie užívateľov tvrdých drog, odkedy je tam mariška legálna. Dokonca ich spoločnosť funguje rovnako dobre, ako pred tým a žiadna drogová katastrofa sa akosi nekonala.   

 

   Tak na čo sa tu vlastne hráme ?!? Zakrývame "vlastnú špinu" tým, že ideme bojovať proti "zlu" s názvom marihuana ?  Je to trochu primitívne a povrchné, ale zdá sa, že veľmi účinné a úspešné. Asi je omnoho ľahšie a jednoduchšie druhým niečo zakazovať, ako sa sebakriticky pozrieť na seba a pokúsiť sa najprv zbaviť vlastnej "špiny" pred tým, než začnem "riešiť špinu" na iných.

 

   Zaujímalo by ma, koľko z tých novodobých bojovníkov proti mariške, vôbec tuší, aké "prozaické" a prízemné dôvody stáli na počiatku démonizácie a následnej ilegalizácii tejto kultúrnej rastliny ? 

  V tomto prípade totiž vôbec  nešlo o nejakú láskyplnú ochranu ľudstva pred drogovým peklom, ale len o obyčajný biznis. Istí vplyvní a bohatí páni,  podnikajúci v oblasti papierenského a petrochemického priemyslu začiatkom 20. storočia v Amerike, videli v rastline konope. nežiaduceho konkurenta pre svoje podnikanie. Rozbehli štvavú kampaň v médiách, samozrejme zameranú na drogovú démonizáciu tejto kultúrnej, a do vtedy masívne využívanej rastliny...

...a týmto prefíkaným zmrdom sa zámer zjavne vydaril. Ľudstvo za pár rokov prakticky vytesnilo konope zo svojho sveta a takmer zabudlo na jej mnohostranné využite. Namiesto využívania konope a výrobkov z nej, si radšej zasierame život plastami a syntetikou. Namiesto terapeutických a medicínskych účinkov konope sa radšej pcháme chémiou...

   ...ľudia zase raz hlúpo naleteli mocným a vyliali z vaničky spolu s vodou aj dieťa. Tuším mal ten Einstein pravdu, že ľudská hlúposť je nekonečná. Hlupák nikdy nepochopí, keď ho mocní už po x-tý raz vmanipulujú do toho, aby "proti niečomu" bojoval, že je to len málokedy aj v jeho vlastnom záujme. Hrá tam len trápneho komparzistu - pešiaka v šachovej partii niekoho celkom iného.

 

   Je komické, že niektorí "tiežbojovníci" proti konope, možno túto rastlinu ešte "naživo"  nevideli a jediné, čo vedia vyčítať "zhulenému" človeku je, že sa divne pochechtáva.. !? Áno, mariška totiž nerobí z ľudí agresívnych, neovládateľných hlupákov a násilníkov, ako sa to často darí alkoholu.  A je vrcholne trápne a hlúpe kriminalizovať človeka, ktorý si v záhrade vypestuje pár rastliniek, ktoré potom v priebehu roka s kamarátmi vyfajčí... a je v pohode ;-). Nikomu tým neubližuje, nikomu tým neškodí. Podľa akých chorých kritérií je takýto človek ZLOČINEC ?!? Veď jediný jeho zločin je to, že ho tento sku(r)vený, parazitický štát nemá ako dosledovať a riadne "skasírovať"na daniach.

   To je celé! Jednoduchá pravda o mariške. Nechcem tým tvrdiť, že je to "neviniatko", že by to štát nemal nejako regulovať, podobne ako alkohol. Ani tu nejdem tvrdiť, že sa úplne vyhýbam alkoholu. Snažil som sa len o akýsi "subjektívno-objektívny" pohľad na situáciu práve preto, že mám skúsenosti "z oboch brehov" a viem to trochu porovnať. Ale veď porovnať si to môže vlastne každý. Je to určite "dôveryhodnejšie", ako hlúpo preberať názory iných a nechať sa tým vťahovať do ich manipulácií.       &nbs p; 

   Author: Johny # JynaVaso24
Svet2014-03-1523
-
 73% ( 20 people voted )
+
Narkomani zas dostali potrebu zviditeľňovať svoju obľúbenú drogu. A čo Šulín zo SaS, ten nesplnil svoj volebný program?

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 45% ( 21 people voted )
+
2014-03-15 12:06:22 bc7b649f
Je smiešne, ak niekto kto tancuje v alkoholom opojení na metalovom šialenstve tu ihneď prvý niečo kritizuje. Ach jaj, ach joj....Článok si treba poriadne niekedy aj prečítať, nie len ihneď strieľať od boku!

Sloven # CekoLubo54
-
 59% ( 7 people voted )
+
2014-03-15 12:18:59 5cf505d0
Nadpis ti nestačí? Naozaj je potrebné strácať čas s rozsiahlym traktátom obhajujúcim drogy? Jasné, keď nemáš cit pre triedenie informácií, tak musíš...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 43% ( 4 people voted )
+
2014-03-15 12:26:43 bc7b649f
Štát povedal to môžete, to nemôžete, a ľudia slepo prikyvujú, držia sa toho, lebo tamto môžeš, toto nemôžeš, veď my to hovoríme! Asi sa zabudlo, že ak slepý vedie slepého, tak je jasné, že ako to rýchlo aj skončí!

Sloven # CekoLubo54
-
 57% ( 4 people voted )
+
2014-03-15 12:34:35 5cf505d0
Nízko hodnotený príspevok


krt # KuqiSeha35
-
 33% ( 5 people voted )
+
2014-03-15 13:49:39 bc79b747
Drogovi dealeri si znovu rozbiehaju svoju agitaciu . Marihuana je starterom uzivania tvrdych drog . Rozklada a rozoziera mozog . Je minimalne rovnako skodliva ako alkohol avsak po nej nasleduje uzivanie tvrdych drog a po nich rychla smrt .
krt # KuqiSeha35
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-03-15 13:49:39 bc79b747
loading...
Nikdy som ani len nepocul ze by od mariguany niekto zomrel! Ale zato poznam vo svojom okolí plno ludi ktory od alkoholu zomreli alebo im alkohol znicil zivot!!!
stromokocur # QysoLawe73
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-15 14:47:41 b228e175
Ach jaj..... Stale si nechavate masirovat svoje mozocky politikmi a masmediami.....
stromokocur # QysoLawe73
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-03-15 14:50:57 b228e175
Urobte si najprv vlastny nazor a potom mozte do mna hadzat kamenom!
http://youtu.be/k
Jb8bAzdzXI
stromokocur # QysoLawe73
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-15 15:01:40 b228e175
Zadubený hlupák si možno myslí, že tomuto článku sa potešia nejakí drogoví dealeri....

...pravda je však taká, že dealeri profitujú o mnoho viac práve vtedy, keď sú také veci ako tráva nelegálne.

Johny # JynaVaso24
-
 64% ( 4 people voted )
+
2014-03-15 15:16:20 c35b0a34
krt
"Marihuana je starterom uzivania tvrdych drog"


co takto si precitat clanok? Argument o "vstupnej brane" neobstoji.

LordX # KyqaBume96
-
 57% ( 4 people voted )
+
2014-03-15 15:32:46 5b7f2b9f
Pre veľkého "bojovníka" proti drogám Pandebila:
http://www.auria.sk/blog/odkial-pochadza-heroin-kt
ory-zabil-fetaka-hoffmana
Kedy budeš trtko kritizovať týchto? Aha,to sú vaši...

filip # WyboCeci64
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-15 16:20:24 5f669b51
Tak mi napadlo, ci tento Pandemonium nie je sam Lubos Blaha osobne.
"PhDr.[/u
rl] Ľuboš Blaha,
PhD. (* 7. december 1979
) je poslan
ec
Národnej rady Slovenskej republiky za stranu SMER-SD, predseda výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre európske záležitosti, ne
omarxistický
filozof
a ABCpolitológ[/url
]."
http://dopice.sk/8RA
Osobnostny aj politicky profil celkom sedi.
"Tajomstvo poslanca Smeru: Pomalovany a zamaskovany metalista"
"Pravdou však je, že som zložil niekoľko songov a 15 rokov som hral na klávesy v metalovej kapele Ethereal Pandemonium"
http://dopice.sk/8RB
Ale samozrejme je to len taka moja uvaha, spekulacia.
equilibrium # DaxoHuke40
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-15 16:21:17 5f67a2ad
equilibrium- pandebil je žid nenávidiaci gojov. Robí tu admina a tipoval by som ho na samotného Weisbachera,alebo podobnú mimovládnu zrúdu.

filip # WyboCeci64
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-15 16:27:23 5f669b51
equil
ibrium
a čo ten titul,to mi akosi nepasuje.Toto je len nejaký mentoš.
benares # PynuWogy50
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-15 16:50:43 bc7b6a6d
benares: Inteligencia, vzdelanie, titul...nic z tohto nie je zarukou charakteru alebo nejakej sebareflexie.

equilibrium # CahuQyvy72
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-15 17:25:08 5f67a2ad
Súhlasím, taký Číselník a SVC sa tu v kabarete Dôležité priznal, že je promovaný, a pritom je korunovaný (...) súdiac podľa toho, ako píše a vyjadruje sa. Titul ešte nie je zárukou vzdelanosti, obzvlášť v dnešných časoch pri súčasnej úrovni školstva. A inteligencia? Tej sa naučiť nedá, tá je len vrodená alebo nie...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 57% ( 4 people voted )
+
2014-03-15 19:06:03 bc7b649f
Ludia zistil som ze podla clanku som dokonaly kedze sa vyhybam alkoholu a pod hovadinam :)

Mr Biceps # MitiJify67
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-03-15 21:34:23 59ad19c1
Mariska trapi len tych co ju hulia. Nejedna sa o problem pokrytcov ale o problem statnych direktiv. Ako hovoei Lidhja - problem etatistov.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-15 23:39:25 4e62f63a
Štát chce aby ste boli ovečky - štát vymyslel drogy, poslanci fetujú, a vedia že budete poslúchať, vy otroci, choďte do kostola a počúvajte ritopichov, a potom vás zabijú v jolese, za vaše peniaze.
moja mensstrimova # WoluFace51
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-16 09:26:48 b28f68f3
http://sk.wikipedia.org/wiki/Marihuana
Skúste si niečo o tejto rastline prečítať a potom použite vlastný mozog. Konopa za nič nemôže. Dokonca je to jedna z najviac užitočných rastlín v prírode. Užitočná pre človeka. Lenže pre pár debilov, čo ju fajčia, že vraj pre ich ochranu, ju pár iných debilov, zakázala. Ak to myslia vážne, potom treba zakázať aj alkohol, tabak, mak...atď. Alkohol sa dá vypáliť z hoci čoho, čo obsahuje cukor, tak treba zakázať pestovať obilie, ovocie, repu....atď, lebo zopár debilov to prepaľuje na alkohol. Začnime konečne používať svoju slobodnú myseľ, ktorú naši starí predkovia používali pri každodennom živote. Boli vďační prírode za jej dary a hlboko si ju za to vážili. Tých čo ju zneužívali, tvrdo trestali. Preto nekonzumovali ani alkohol. Medzi Slovanov alkohol rozšírili židia spolu s kresťanstvom.

milan # TepuXaba62
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-03-16 16:53:10 57f4fbe4
Mimochodom, autor je jeden z mála, čo vlastnú myseľ používa. Cvála mu.
milan # TepuXaba62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-16 16:58:29 57f4fbe4
smutne ze spolocnosti ku stastiu chyba byt zdrogovany ci nachlastany. potom to tak aj vyzera. chory ludia, chora spolocnost.
radiator # HuheWoly33
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-16 21:18:34 3ec5c401

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
sedem   štyri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0436 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made