Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

LISTY Z HANDLOVEJ (DO MARSEILLE)


LISTY Z HANDLOVEJ (DO MARSEILLE)

Drahý Yousuf,

Na úvod by som Ti chcel odovzdať srdečné pozdravy od všetkých doma v Algieri. Mama Ťa často spomína a myslí na Teba. Vieš ako sa po otcovej smrti a Tvojom odchode do Francúzska ťažko pretĺkame. Peniaze, ktoré nám posielaš nás držia nad vodou. Aj kvôli ním a tým pár dinárom, čo som zarobil opravou áut, môžu sestry chodiť do školy. Patrí Ti za to veľká vďaka.

Ale teraz k veci. Musím ti vyrozprávať všetko, čo sa mi na mojej ceste za Tebou prihodilo a prečo som nakoniec nedorazil do Marseille ako sme sa pôvodne dohodli.

Asi pred troma mesiacmi som dostal list, v ktorom ma tvoj zamestnávateľ Francois ubezpečuje, že ma v Marseille zamestná. Presne ako si mi sľúbil. Rozlúčil som sa s mamou a sestrami a vyrazil do Líbye. Kontaktovať prevádzačov nebol žiadny problém. Vypýtali si 5000 dolárov ale podľa tvojej rady som im sľúbil odovzdať peniaze až na lodi.

Keď som to plavidlo videl, uvedomil som si, že vkladám život Alahovi do rúk. Bola to rybárska bárka, aké sa u nás plavia tak maximálne kilometer od pobrežia. Sicília mi prišla nedosiahnuteľná. Líbyjčania nás v noci nahnali do lode. Väčšinou samí černosi, ale aj pár Arabov zo Sýrie, približne sto ľudí. Sedeli sme na palube jeden vedľa druhého. Nikto sa s nikým nebavil, iba pašeráci na nás vkuse revali. Každý si uvedomoval, že v prípade aj toho najslabšieho vetra sa prekotíme a ideme všetci ku dnu. Celú noc a nasledujúci deň som sa iba modlil.

Théodore Géricault   Vor Medúzy

Théodore Géricault Vor Medúzy

Našťastie bolo celý čas bezvetrie a more ako zrkadlo. Keď sa začalo stmievať, na obzore sa objavila zem. Líbyjčania sa rozkričali ešte viac. Že sa iba priblížia k brehu a my musíme rýchlo vyskákať. Stačí nám doplávať na pláž a sme v Taliansku. Asi sto metrov od brehu nás pašeráci vyhádzali z lode a obrátili kurz. Ďakujem Alahovi, že som doplával na pevninu. Keď sme si sušili na pláži oblečenie, loď bola už iba malá bodka na obzore.

V noci bola strašná zima a ja som mal všetky veci mokré. Takže som po tej predchádzajúcej premodlenej ďalšiu noc nespal. Asi hodinu po východe slnka nad nami preletel vrtuľník. Videl som na ňom zeleno-bielo-červenú trikolóru a spadol mi kameň zo srdca. Boli sme skutočne v Taliansku.

Policajti si po nás prišli okolo obeda. Museli sme vyzerať otrasne. Unavení, dotrhaní, premrznutí. Vyfasovali sme vodu, čokoládové tyčinky, deky. Neviem, či som niekedy niečo tak rýchlo zhltol, ako tie sladkosti. Nahnali nás na korby dvoch nákladných áut. Trmácali sme sa asi pol dňa.

V utečeneckom tábore som musel najprv stráviť pár dní na karanténe. V nemocnici boli lekári z Francúzska, tak odpadla komunikačná bariéra. Po karanténe si ma vraj zavolajú imigrační úradníci a od tohto rozhovoru bude závisieť môj ďalší osud.

Tak sa aj stalo. Najprv ma ubytovali v takej starej ubytovni so štyrmi ďalšími Sýrčanmi a potom si ma hneď zavolali do kancelárie v budove oproti. Za stolom sedela signora v tmavom kostýme s vlasmi vyčesanými dohora ako kohút na smetisku. Bola zabratá do papierov, pri nej stál arabský tlmočník. Tá sekera sa na mňa za celý čas ani raz nepozrela. Hovorila iba po taliansky a všetko riešila cez tlmočníka.

Hneď som požiadal o politický azyl, presne ako si mi radil. Spomenul som ako nás zavreli po demonštrácií a držali tri dni v cele. A ako zabili otca vládni vojaci pri tej protiteroristickej razii. To na úradníčku spravilo dojem. Podpísal som ešte pár formulárov a poslali ma preč. Moju žiadosť budú nejaký čas hodnotiť a ten čas budem musieť stráviť v utečeneckom tábore.

Tábor bol obkolesený ostnatým drôtom a pri vchodoch neustále hliadkovali vojaci. Ale okrem toho, že sme sa nemohli dostať von, režim bol celkom voľný. Dostali sme vreckové pár eur, ale všetky som minul na cigarety, ktoré Etiópčania dokázali nejakým spôsobom prepašovať do tábora. V spoločenskej miestnosti sme mali televízor, kde neustále bežal futbal. Pozeral som všetky zápasy Olympique s nádejou, že si ich onedlho pozriem s Tebou naživo.

Ale celý čas som myslel len na jedno. Ako dopadne moja žiadosť o azyl.

Keď si ma asi po mesiaci znova zavolali do kancelárie, vedel som, že je to môj deň D. Bol som taký napätý, až sa mi triasli ruky. V miestnosti už na mňa čakala moja stará známa. Prvý krát sa mi pozrela do očí a potriasla mi mojou neistou rukou. Taliansky niečo oficiálne mrmlala na tlmočníka. Vraj ma víta v slobodnej krajine. Moja žiadosť bola schválená. Od teraz sa už nebudem musieť báť o život.

Od šťastia som skoro vykríkol. Alah bol ku mne milostivý, pomyslel som si.

A potom to prišlo. Podľa najnovšieho európskeho nariadenia som získal povolenie na pobyt na Slovensku. Letenku mám pripravenú na zajtra. Vo Viedni si ma preberú slovenskí úradníci a všetko ostatné už budem riešiť s nimi.

Myslel som si, že zle rozumiem. Ale ja hovorím po francúzsky. V Marseille ma čaká brat. A dokonca tam pre mňa držia pracovné miesto, kričal som na ňu! Vytiahol som list od Francoisa a podal som ho úradníčke.

Chvíľu si ho v rukách otáčala a vrátila mi ho. Vraj po francúzsky nerozumie, oznámil tlmočník. Ráno mám byť zbalený. Bude ma pred ubytovňou čakať auto. Prajú mi v mojom novom živote všetko dobré. Arrivederci.

Nasledujúcu noc som nespal. Čo je to Slovensko? Kde to je?

Asi aby som neutiekol, sedel pri mne celú cestu v lietadle taliansky policajt. Po vystúpení si po mňa prišli dvaja muži v škaredej tmavozelenej uniforme. Posadili ma do auta. Nevedeli žiadnu zrozumiteľnú reč. Keď som sa pýtal kam ideme, tak som zachytil niečo ako "Al-dlovah".

Viezli sme sa asi tri hodiny, najprv po diaľnici, neskôr po kľukatej dvojprúdovke lesom. Ešte nikdy som nevidel toľko stromov po kope. Takto nejak musí vyzerať brazílsky prales.

Zastali sme v malom mestečku pod horami pred ošarpanou budovou. Nad vchodom visel nejaký stredoveký s erb s bielym krížom. Zaviedli ma do kancelárie, kde sedela jedna úradníčka. Neviem, či tieto panie svoj výzor nejak koordinujú, ale ako by z oka vypadla tej talianskej sekere. Šedý kostým, vlasy prefarbené na blond, hrubé okuliare. Asi to je nejaká byrokratická uniforma.

Na rozdiel od Talianska chýbal tlmočník.

Bol to neskutočne frustrujúci "rozhovor". Pani vedela pár anglických slovíčok, ja som sa snažil po francúzsky. Vraj ma ubytujú a nájdu mi prácu. Chcel som jej vysvetliť, že prácu mám, ale po jej nechápavých pohľadoch som to vzdal. Podpísal som všetky dokumenty v tom nezrozumiteľnom jazyku, ktoré mi strčili pod nos.

Ubytovali ma v miestnom hotely. Je tu našťastie internet a tak ti hneď píšem mail. Povedz prosím tvojmu šéfovi, nech s tým pracovným miestom na mňa počká. Však toto nedorozumenie sa musí vyriešiť a ja sa s pomocou Alahovou z tadiaľto nakoniec dostanem.

Zdraví ťa tvoj malý brat AhmedAuthor: Andrej Fandak # RyfyDora76
Slovensko2015-06-025
-
 43%  ( 4 people voted )
+
Milý Andrejko Fandačik..
Neviem o čo ti akože kráča týmto srdcervúcim,strach nahanajúcim a stolicu vyvolavajúcim plátkom no to posledné z trojice menovaných efektov sa dostavil v mojim prípade s celkom dobrým tlakom.

Pokračovanie plátku...

Malý brat Ahmed sa nakoniec "usadil" v škandinávii ktorá je pre arabov z Europy najprijatelnejšia kvôli silnému a benevolentnému systému kde môže nič nerobiť,prachy brať,na rasizmus sa vyhovárať, a dobre si žiť a popritom aj domáce obyvatelstvo sem tam poterorizovať.
PO čase keď sa malý brat Ahmed "okukal" a zistil aký sú europania nekonfliktní začal vystrkovať rohy..zapadol do arabského getha a odtial vykrikoval ,že všetkých čo neznašajú islam treba podrezať!!

Utiekol z krajiny v ktorej nebol štastný do krajiny v ktorej je štastný a snaži sa ju premeniť na domovskú krajinu so šaria zákonmi v ktorej zasa nebude štastný..a bude hladať kam zasa utiecť..
a ked už nakoniec bude ten "Islam dominate the world" tak bude celý world doj3baný na kašu a už nebude kam ujsť iba ak psovi do análu..

PS.., toto sa skonči presne podľa predpovedí Alberta Pika , že 3 svetová bude medzi Islamom a Krestanstvom..
PS 2 "mna triezveho nedostanú..:-DDDJoplins # XuhyDime11
-
 71%  ( 11 people voted )
+
2015-06-02 18:33:47 3e2c86cb
Pre istotu: toto je fake. Nic take se nestalo.
(S vynimkou casti o pasovani ludi do Europy. Ta je velmi realisticka. Bohuzial.)

Grey # PoxoBuca49
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2015-06-03 11:16:47 555d7f43
no ta to neni prafda joplicka...tak podla teba tretja svetova bude nabozensky orientovany konflikt?
ta hej, asi to tak bude, bo koho do vojny pozenes, ked ne ofce...

kucma # FyvaFixa25
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-06-03 20:31:07 bc7057f8
kučmino,,priateľ môj milovaný ..

Jasne ,že to tak bude,,a daj na moje slova,,ukladaj si čo ti píšem,,a raz budeš spomínať na Jopličku s pod tatroch..
Ja ti toho viem aj viac ,,no neprezradím,,lebo by sa ti pridrel hardvér a začal by si mi tu strečkovať ,vyblakovať ,vyskakovať ,ako ta poznám,a to nepotrebujeme ani ty ani ja,...mám pravdu,,kučmino??
:-)))


Joplins # XuhyDime11
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-06-03 21:06:17 3e2c86cb
samo joplicka, dam, ukladam, pisem...no ne jak roku pana 2012 na konci sveta, teraz vazne, ako nabozenskeho primitiva, tak si pisem...

kucma # FyvaFixa25
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-06-03 21:16:21 bc7057f8

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
dva   tri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0257 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles