Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Kyslíková terapia?


Kyslíková terapia?

Kyslík – najrozšírenejší prvok v prírode, a predsa sa nám ho nedostáva dostatok. Niet divu, veď rýchle životné tempo a k tomu znečistené ovzdušie nás oň celkom úspešne oberajú. A s ním aj o zdravie a životnú energiu. Nájdite si preto čas a poriadne sa nadýchnite. Riešením môže byť aj kyslíková terapia.

 

To, že pravidelný pohyb a vychádz - ky na čerstvý vzduch sú prospešné nielen pre naše telo, ale aj dušu, vieme všetci. Pravidelné cvičenie zvyšuje kapacitu pľúc. Tie sú potom schopné dostať do nášho tela viac potrebného kyslíka a vydávať von nepotrebný oxid uhličitý. Koľkí z vás sa však podľa toho riadia? Možno by sme sa aj, však? Keby len bolo viac času. Dnešný životný štýl nás totiž veľmi v takom zdravom pohybe neudržiava. Kúpili ste si nové zimné čižmy cez internet? Vidíte – a sme doma. Všetko, čo môžeme, urobíme – takpovediac – zo stoličky. Náročný pracovný deň veľká väčšina tiež neukončí inak ako pred televíznou obrazovkou. Nedostatok pohybu v dôsledku tohto moderného sedavého života spolu so znečisteným ovzduším a takisto s nesprávnym dýchaním vedie k nedostatku kyslíka v našom tele. A práve tam je často kameň úrazu mnohých ochorení. Napríklad doktor Otto Warburg, ktorý dvakrát dostal Nobelovu cenu za onkologický výskum, tvrdí, že rakovina má len jednu hlavnú príčinu, a tou je nedostatok kyslíka. Každá bunka v našom tele ho potrebuje na svoje správne fungovanie. Ak teda nemáte čas a po náročných a stresových dňoch v práci dokonca ani chuť či silu na cvičenie, je tu kyslíková terapia. Nemusíte ani skákať, ani behať, len v pokoji vdychovať zdravie a krásu.

 

Kyslík

Naša závislosť

Bezfarebný plyn bez chuti a vône. Taký je kyslík, od ktorého sme závislí viac ako od čohokoľvek. Bez jedla vydrží človek mesiac, bez vody tri dni, bez kyslíka však len niekoľko minút. Je od neho závislá každá jedna bunka v ľudskom tele. Je nenahraditeľným zdrojom energie. Získavame ho z vonkajšieho prostredia dýchaním. Obehovým systémom sa potom dostáva do každej bunky. Kyslík sa zúčastňuje na životne dôležitých procesoch v ľudskom tele. Bez kyslíka by sme napríklad nestrávili dnešný obed či včerajšiu večeru, neobnovili by sa nám poškodené tkanivá, nevyvíjali svaly, nefungovalo srdce a v neposlednom rade by nefungoval mozog, ktorý je na nedostatok kyslíka najcitlivejší. Kým totiž niektoré bunky dokážu krátkodobo fungovať aj bez kyslíka, tak mozgové bunky potrebujú jeho stály prísun. V opačnom prípade do niekoľkých minút odumrú. Naša závislosť od kyslíka je teda naozaj obrovská. Závisí od neho náš život, zdravie a v neposlednom rade aj krása.

Objavenie

Kyslík tu bol už nespočetné množstvo rokov. Objavený a pomenovaný bol však len pred niekoľkými stovkami rokov. Príbeh o kyslíku a jeho objaviteľovi je trochu komplikovaný, keďže objaviteľov bolo viac. Prvenstvo objavu kyslíka sa spája s menom Joseph Priestley. Tento anglický chemik v roku 1774 počas experimentu spozoroval pri zohriatí oxidu ortuťnatého "špeciálny vzduch", ktorý ovplyvnil aj horenie sviečky. Napadlo mu, že by práve tento "vzduch" mohol podporiť dýchanie a vlastne život vo všeobecnosti. Urobil pokus s myšami a so svojím špeciálnym vzduchom. Zistil, že žili 4-krát dlhšie ako pri "normálnom" vzduchu. Toto svoje zistenie publikoval v rovnakom roku. Názov kyslík však dostal neskôr od francúzskeho právnika Antoina Lavoisiera. Ale dva roky pred ním podobným spôsobom objavil kyslík švédsky lekárnik Karl W. Scheele. Svoj objav na svoju škodu nezverejnil hneď, ale až 5 rokov po svojom objave, teda v roku 1777. Kyslík síce objavil dva roky pred Priestleym, ale svetu to oznámil až tri roky po ňom. Žeby aj tu platilo, kto prv príde, ten prv melie?

 

Kyslíková terapia

Od čias objavenia kyslíka sa v medicíne hľadalo jeho využitie v prospech ľudského zdravia. Dnes sa bežne využíva nielen v intenzívnej medicíne a traumatológii na odstránenie akútneho nedostatku kyslíka, ale aj v bežnom živote. Vo svete nie je kyslíková terapia už teda žiadna novinka. "Na celom svete sa preventívne využíva vo fitnescentrách, kozmetických salónoch, relaxačných a wellness centrách, u masérov a fyzioterapeutov už 20 rokov. Na Slovensku sa kyslíková terapia využívala vo veľkej miere len v kúpeľníctve," hovorí kyslíková terapeutka z bratislavského centra OXY RELAX Júlia Grmannová. Podstatou kyslíkovej terapie alebo inak aj oxygenoterapie je rovnomerné zásobovanie organizmu koncentrovaným kyslíkom. "Vo vzduchu, ako je známe, sa nachádza len menej ako 21 percent kyslíka. Pri kyslíkovej terapii sa dostáva do tela v podstatne vyššej koncentrácii, čo ľudskému organizmu nesmierne prospieva," hovorí opäť pani Júlia. Kyslíková terapia sa využíva nielen ako podpora pri liečbe niektorých ochorení, ale aj ako prevencia proti nim. Okysličovať organizmus sa dá, samozrejme, viacerými spôsobmi. Za najúčinnejší spôsob sa považuje nepochybne jeho priame vdychovanie (inhalovanie).

 

Inhalovanie

Pod nos či do nosa?

Vdychovať kyslík v špecializovaných centrách je možné dvoma spôsobmi. Voľba záleží len na klientovi. "Na začiatku procedúry sa klient usadí do pohodlného kresla alebo na pohodlnú barovú stoličku. Vyberie si arómu a tiež spôsob podania kyslíka – buď cez nosovú kanylu, alebo cez tzv. kyslíkové slúchadlá," vysvetľuje kyslíková terapeutka Júlia. Oba spôsoby sú veľmi pohodlné a účinné. Kým za slúchadlá sa neplatí, tak nosovú kanylu si klient kupuje a nosí ju na každú terapiu. Ktorý spôsob si teda vybrať? "Kyslíkové slúchadlá sú obľúbené najmä u mladých, aktívnych klientov a mužov. Elastická a ľahko nastaviteľná trubica z nich ide pod nos," vysvetľuje pani Júlia. "Pri nádychu sa však kyslík trochu zmieša s okolitým vzduchom," dodáva. Pri nosovej kanyle je princíp trochu iný. "Nosové vývody," ako nám vysvetľuje pani Júlia, "v tomto prípade smerujú priamo do nosa, takže nenastáva žiaden únik kyslíka."

Ako dlho, ako často

Dĺžka jednej procedúry závisí od výkonu prístroja. "Pri prístrojoch, ktoré produkujú naozaj 95 % kyslík sa odporúča maximálna denná dávka 30 minút," vysvetľuje pani Júlia z OXY RELAX v Bratislave. "Pri menej výkonných prístrojoch, ktoré produkujú napríklad len 40 – 45 % kyslík," pokračuje pani Júlia, "je potrebné inhalovať aj hodinu, aby sa dostavil rovnaký účinok." Okrem výkonu prístroja odporúča pani Júlia, aby si klient pred objednaním na procedúru overil, či sa kyslíkové koncentrátory pripájajú cez tzv. aróma stanice, aby neinhaloval suchý kyslík (O2), ale kyslík zvlhčený minimálne o vodu. "V kvalitných salónoch sa do vody pridávajú aj prírodné biozmesi podľa ročného obdobia či rôznych zdravotných problémov, ktoré ešte zvyšujú účinky inhalovaného kyslíka," dodáva terapeutka. Klienti prichádzajú na procedúry s rôznymi očakávaniami. Ako často sa prísť zhlboka nadýchať kyslíka, sa nedá zovšeobecniť. "U klientov v dobrom zdravotnom stave sa účinky dostavia aj pri sporadických procedúrach. Naopak, pri ochoreniach alebo rekonvalescenciách sú vhodné častejšie a pravidelnejšie intervaly," vysvetľuje kyslíková terapeutka. Zdravotný stav a vstupné meranie oxymetrom sú hlavnými ukazovateľmi pri určovaní množstva procedúr, ktoré by mal klient (pacient) absolvovať. "Pri poklese hladiny kyslíka v krvi, ktorý je dnes už veľmi častý, sa odporúča 10 inhalácií v rýchlom slede za sebou a opätovné zmeranie," vysvetľuje pani Júlia. "V prípade znormalizovania sa odporúčajú udržiavacie inhalácie, najmä ak ide o klientov so zlými pracovnými podmienkami či klientov žijúcich v meste, a to 1- až 2-krát týždenne."

Prečo inhalovať alebo účinky inhalácie

"Obsah kyslíka vo vzduchu na celom svete je najviac 21 %, a to aj na horách či v lese. Ak chceme telu dodať čo najviac energie, vieme to iba pomocou zvýšenia obsahu kyslíka – teda pomocou kyslíkovej terapie," objasňuje pani Júlia. Kyslíková terapia blahodarne pôsobí na celý ľudský organizmus. "Inhalovanie kyslíka zlepšuje celkový telesný aj duševný stav človeka. Zľahčuje dýchanie, zvyšuje imunitu a kondíciu a zároveň podporuje chuť do života," hovorí terapeutka. Existuje nepochybne celý rad ďalších pozitívnych účinkov tejto terapie vrátane zlepšenia pamäti a sústredenosti, znižovania stresu a napätia či zvyšovania kvantity a kvality vykonávanej práce, podpory sexuálnej vitality, odbúravania alkoholu, znižovania toxicity organizmu a pod. "Výborne pomáha pri migréne a iných bolestiach hlavy, nespavosti, pri vysokom, nízkom či kolísavom tlaku, srdcovej arytmii, duševných problémoch a mnohých iných ochoreniach," hovorí pani Júlia. "Pri športe zasa zabraňuje vytváraniu nadbytočného množstva kyseliny mliečnej, čím znižuje intenzitu svalovej horúčky. Takisto pomáha pri dosahovaní lepšej vytrvalosti a po športe veľmi významne prispieva k regenerácii svalstva."

Pre veľkých aj malých

Inhalovanie kyslíka je možné absolvovať v každom veku. "V centre máme, samozrejme, aj detské mas - ky. Pred inhaláciou však prebieha meranie a dieťa inhaluje len pri poklese kyslíka v krvi," podotýka pani Júlia. Ďalej dodáva, že predpokladom na inhaláciu je vek, keď už dieťa vydrží obsedieť aspoň 10 minút. "Rodičia deťom zvyčajne čítajú, aby obsedeli," s úsmevom hovorí kyslíková terapeutka Júlia. Do centra prichádzajú najmä rodičia s deťmi, ktoré majú astmu, rôzne alergie alebo bývajú často unavené. Inhalácia je, ako podotýka pani Julianna, úplne bezpečná aj detskom veku. "Na kyslík sa často napájajú bábätká hneď po pôrode, ak ide o nejaké komplikácie. U nás v centre pracujú kvalifikované zdravotné sestry, takže pri správnom dávkovaní nebezpečenstvo nehrozí."

Na vlastné náklady (zatiaľ)

Inhalovať kyslík môže síce každý, ale rovnako každý si to zatiaľ musí zaplatiť sám. "Kyslíková terapia sa prepláca iba vtedy, ak už je pacient v naozaj zlom zdravotnom stave a je na liečení hradenom poisťovňou, kde kúra stojí v porovnaní s preventívnou terapiou podstatne viac," vysvetľuje súčasnú situáciu pani Júlia. "Už dlho sa usilujeme o preplácanie, keďže prístroj, ktorý používame, je zaregistrovaný v Štátnom ústave kontroly liečiv," dodáva. Situácia však ostáva nezmenená.

 

Kyslíková kozmetika

O čo ide

V tomto prípade už nepôjde o inhalovanie kyslíka. "Ide o wellness procedúru, keď sa koncentrovaný kyslík spolu so špeciálnymi aktívnymi kozmetickými biolátkami dostáva skutočne hlboko do vrstiev pleti," vysvetľuje pani Júlia. Pri aplikácii sa používa špeciálna pištoľ, ktorá pracuje s 95 % ionizovaným kyslíkom pod tlakom 2 bary. "Pištoľ obsahuje nádobku, ktorá sa napĺňa kozmetickými prostriedkami zmiešanými s vodou. Nanáša sa vo forme jemnučkej hmly, ktorá vzniká spojením kyslíka a kozmetických ingrediencií, priamo na pokožku tváre," približuje nám postup pani Júlia. Ak si odmyslíme odličovanie pred procedúrou a masáž po procedúre, tak samotné okysličovanie pleti trvá asi 20 minút. "Okysličuje sa celá tvár s výnimkou očných viečok," dodáva pani Júlia.

Ako často

Jemné výsledky možno spozorovať síce už po jednej procedúre, ale to nemusí platiť pre každého. Aj pri tejto procedúre, podobne ako v prípade inhalovania kyslíka, závisí od človeka, ako často je potrebné ju aplikovať. "V tomto prípade konkrétne od vstupného stavu pokožky," hovorí pani Júlia z bratislavského centra OXY RELAX. Nebuďte teda prekvapení, ak sa prvé výraznejšie účinky dostavia až po niekoľkých procedúrach. "Dnes je problém, že klient chce všetko okamžite. Neuvedomuje si, že ani do daného stavu sa nedostal okamžite," podotýka pani Júlia. V centre, ako nám vysvetlila, neriešia vážne nedostatky pleti, keď často nevie pomôcť ani laser. "Riešime dokysličenie a dohydratovanie suchej alebo prevzdušnenie mastnej pleti a tiež veľmi prirodzený vzhľad pokožky."

Prečo

Hlavným dôvodom, prečo ľudia prichádzajú na okysličovanie pleti, je, samozrejme, túžba po mladis - tvom vzhľade. Kyslík zlepšuje celkový vzhľad pleti. "Pôsobením kyslíka na pleť klienta sa zlepšuje mikrobunková cirkulácia, aktivuje obnova buniek, stimuluje tvorba kolagénu, čím sa zvyšuje jej elasticita. Takisto kyslík hrá významnú úlohu pri regulácii produkcie podkožného tuku a detoxikácii pleti," vymenúva pozitíva kyslíkovej kozmetiky pani Júlia. A čo určite zaujme nejednu ženu, je aj skutočnosť, že minimalizuje vrásky.

 

Kyslík aj na domov

Ako sme už neraz v článku spomenuli, dnes máme akosi málo času na všetko. Poniektoré dni majú občas menej hodín ako my povinností. Nie každý má teda čas zabehnúť si do centra nadýchať sa kyslíka. Nič nie je stratené. "Existujú kyslíkové sifóny, ktorými si doma možno okysličovať vodu, či balený kyslík," hovorí pani Júlia. Samozrejme, účinky nebudú také ako tie, ktoré na klienta čakajú v centre. "Napríklad pri balenom kyslíku sa z jedného balenia človek nadýchne asi 60-krát, kým pri inhalácii v centre sa za 20 minút nadýchne nespočetne veľakrát," hovorí terapeutka. "Takisto je dôležité sústrediť sa na správnu techniku dýchania, ktorá sa klientovi pred inhaláciou v centre vždy predvedie, aby nedýchal nesprávne, teda plytko," dodáva. Na cestovanie či športovanie je však "domáci kyslík" – podľa pani Júlie – výbornou pomôckou pri okamžitej potrebe dokysličenia.

 

http://zenbeauty.sk/oxygenotera pia-bratislava-kyslikova-terapia.htm

 

zdroj: http://liek.beautywoman.sk/clanok/2819Author: Lucia Tansele # QefyGela73
Zdravie2014-03-2023
-
 53% ( 9 people voted )
+
Kyslík je zároveň jed, nakonec na něj umřete (také kvůli němu stárnete).

PRPRPR # LoleNeke23
-
 53% ( 5 people voted )
+
2014-03-21 01:29:37 4e88b63a
http://spravy.pravda.sk/prezidentske-volby-2014/cl
anok/312162-prezident-bude-podla-fica-onedlho-dole
zitejsi-ako-premier/

333 # HynoNymu26
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-03-21 05:51:01 55d88d6a
http://spravy.pravda.sk/prezidentske-volby-2014/cl
anok/312162-prezident-bude-podla-fica-onedlho-dole
zitejsi-ako-premier/

333 # HynoNymu26
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-21 05:51:01 55d88d6a
Ako napísal PR...volá sa to oxidácia...
Dr Hujer # QyxaCunu65
-
 46% ( 3 people voted )
+
2014-03-21 06:20:22 55f80a26
doma si vieme vyrobiť zdravú stravu, ale dovážame akupujeme falšované, chemicky upravené, potravinové odpady. Vieme si zracionalizovaťspotrebu energie a predsa platíme energo korporáciám ako blázni. Vieme, že bankové produkty sú najdrahšie a najhoršie riešenie pre naše financie a predsa ich kupujeme. Vieme, že aktívny a pravidelný pohyb je najlepší a najlacneší lekár a predsa konzumujeme otrviny zo supermaketov, vyhýbame sa pohybu, oddane čakáme na chorobu, aby sme kupovať lieky a tvoriť obrovské zisky pre farma biznis.

Vieme, že kyslík je zatiaľ zadarmo, stačí byť žiť smogu miest a mimo polí chemicky ošetrených podľa príkazu Monsanto a spol., zhlboka dýchať, ale radšej budeme chodiť do kyslíkových centier, kde si zaplatíme za pár minút kyslíka.

Človek je božie hoviadko, manipulovateľné a ovládateľné súkromnými korporáciami ako každé hoviadko, najskôr vykŕmené a potom naložené do kamiónov. Ľudstvo už je vykŕmené. Čo sním ďalej? Nájde zmysel svojho života, alebo mu niekto určí jeho osud a ľudstvo to v pokore prijme, tak ako kresťanstvo, alebo chemtrails, ktoré denne lietajú nad našimi hlavami, ktoré sú zmyslami dokázateľné, netreba ani matematiku ani prístroje, stačí ľudské oko a rozum?

Definitiva # MunoLyhi27
-
 64% ( 4 people voted )
+
2014-03-21 06:24:36 5faaebfb
Definitiva,

Tvoj posledny odstavec je uplne bezchybny.

A ano,clovek je bozie hoviadko.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-21 06:51:54 4e625af5
loading...
Harry.. Zaujímavé že veľa ľudí tak uvažuje, akí sú ostatní ľudia hoviadka ale ich sa to zvyčajne netýka.. Tak buď si hoviadko alebo nie si človek. :-)

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-21 07:10:59 57f4eb6d
Hujer, podla teba pri vyssom hmotnostnom zlomku kyslika v atmosfere sa priamo umerne skracuje dlzka zivota ?

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-21 07:30:09 5ab6fb7f
No toto cau.Tusim si si privstal.Tak prajem prijemne ranko.

Aj ja som len to bozie hoviadko.Tiez len kracam v rade a cakam kedy sa silny rozhodnu ma porazit.Takisto ako ti,co sa ako hoviadka necitia.

Este stale je sanca,aby sa ludstvo spametalo.Aj ked veeelmi mala.Dejiny nemusia byt stale ako v kolotoci.Dokola.Alebo musia?

harry # PahoLenu00
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-21 07:43:38 4e625af5
Neviem Harry či musia. Mam to tradicne v paži a keď budú hoviadka niečo zase nevedomky organizovať a riešiť svoje mindráky novými či staronovými spôsobmi tak sa prispôsobím ako vždy.. V rade nekráčam radšej sa mu oblúkom vyhnem a tvárim sa ako že nič. Jednoducho - mam v pitchi..

No toto # DyvuVeqi71
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-21 07:58:04 57f4eb6d
Harry - A tež Ti prajem dobré ránko. :-)

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-21 07:59:52 57f4eb6d
K článku - Blaváci potrebujú kyslík lebo nad mestom majú riadny smog z vlastného smradu ktorý produkujú autami.. Som tam bol minule pár dní, slnko sa vôbec neukázalo a celé mesto bolo v akomsi divnom oblaku.. Tak sa musia oxigénovať.. :-))
No toto # DyvuVeqi71
-
 47% ( 7 people voted )
+
2014-03-21 08:16:33 57f4eb6d
Tu ani tak nejde o kyslikovy deficit v Blave, ako o nekvalitne ovzdusie. Evolucne sme nastaveni prave na tych necelych 21 percent.
Zvlast markantne sa to prejavuje na prechode z nizsej nadmorskej vysky do vyssej, ci naopak.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-21 10:55:07 59ad5d21
kde bolo tam bolo, bol raz kus bahna od ktoreho sa to nejko vsetko nastavilo na 21 percent

Fero # LifuRoru61
-
 42% ( 2 people voted )
+
2014-03-21 11:18:59 5ab6fb7f
Platena reklama - no parada. A po liecbe si dajte za hrst antioxidantov isteze v tabletkach. Pokial viem kyslik obsahuje prave najviac volnych radikalov.

PS: ak niekto nevie co su to volny radikalovia - je to nieco ako fico ked ho vystrelite obrovskou rychlostou do hviezdeho priestoru :))

MM # SidaSafa91
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-21 11:30:15 d94b4912
Fero co bahno.. Panbozko povedal nech je 21 percent a potom panbozko videl ze 21 percent je dobré..

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-21 12:11:46 57f4eb6d
Ej No toto, ty bahnoruhac :)
uprednostnujem sice 52 percent, ale z cisto moderno-vedeckeho hladiska sa bahno postupnymi jemnymi krokmi prisposobilo. ak si to nevies predstavit, tak ti skusim pomoct. dosad si tam nejake stovky milionov, alebo co budeme trocharit, rovno miliardy rokov. teraz sa da?

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-21 13:19:24 5ab6fb7f
Fero pevne verím že panbožkovi evolucia v čase nevadí lebo sám sa musel nejako vyvinúť do dnešnej podoby dobrého božika (z nového zákona) oproti zlému krvilačnému otrokárskemu božikovi ktorý bol v starom zákone.. Takže evolúcia je mu myslím celkom prirodzená, a keď sa on vyvíjal tak iste aj bahno sa vyvíjalo.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-21 13:49:52 57f4eb6d
Tá oplzlina na tri písmenká, *** (filter slušnosti mi to nepustí) priam prešla evolučným vývojom vo fantáziách slaboduchých jedincov, ktorí si ju vymodelovali vo svojich choromyseľných predstavách do podoby všadeprítomného deduška na obláčiku, ktorému vraj nič nie je za chrbtom. A normálny človek sa len nechápavo pýta: toľko krvi a obetí stálo kreovanie tejto mystifikácie do dnešnej podoby a pritom je to úplná primitívnosť...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 57% ( 4 people voted )
+
2014-03-21 14:07:19 bc7b649f
nuz No toto, ak je tvoja pevna viera zalozena na tejto priamej umere niet co dodat. trocha mi to pripomina opis jedneho hlasatela bahnoizmu z oxfordu v knazskom ruchu, ktory svoje emocionalne pochody zalozene na tendencnosti uverejnil v jednom braku a mnohe ovecky bahnoizmu to s radostou papagajaju ako dogmu.
preto sa mi viac paci tvoje priamo umerne spodobenie

Fero # LifuRoru61
-
 42% ( 2 people voted )
+
2014-03-21 14:14:04 5ab6fb7f
Pandemonium
Presne.. Toľko krvi a obetí stálo kreovanie tejto mystifikácie do dnešnej podoby a pritom je to úplná primitívnosť... :-)))

A Smartang si na tom založil ešte aj predstavu že sa tým dopracuje k "múdrosti'..
Toľká primitívnosť, divím sa aj ja kde sa to v ľuďoch berie..
Genetická porucha ? Nedokrvený mozog ?

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-21 14:59:48 57f4eb6d
Gejzinko,upresnujem.

My sme velmi malinka dedinka.:}

Staci tak?

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-22 01:56:36 4e624dba
Fero viem ,ze si priatelom konfrontacie a obhajca len tej svojej skladacky,ale mas v tom v poslednom case naozaj chaos.

Ten oruchovany vedec z Oxfordu nie je hlasatel abiogenezy(podla tvojho pomenovania bahnolog).
Navyse z vyskumu historie panbozko presiel vyvojom k tomu, ze od prokaryomorfizmu, eukaryomorfizmy, nasledne dinosauromorfizmu dospel k sucasnemu antropomorfizmu.
Ked uz nik iny nevie dolozit vyvoj, tak aspon filia panbozka nam to tu pekne dokresluje.


Rafael # BakiQuno09
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-23 09:31:03 59ad5d21

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
sedem   osem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Likvidace Evropy do roku 2030?


Likvidace Evropy do roku 2030?
A tak se nám soudruzi usnesli, že EU sníží do roku 2030 emise skleníkových plynů o 40% oproti úrovni z roku 1990. A povede se to, ať to stojí co to stoj...
Deregulácia cien energií – sliepka alebo vajce?
HILLARY CLINTON UVRHNE SVĚT DO VÁLKY A ZKÁZY, VARUJE LE PEN
JAK NECHAT ODEJÍT LIDI, KTEŘÍ VE VAŠEM ŽIVOTĚ NEMUSEJÍ NEBO UŽ NECHTĚJÍ FIGUROVAT

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0447 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne