Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Kto uživí Husákove deti?


Kto uživí Husákove deti?

Väčšina z tých, ktorí tento rok dosiahnu dôchodkový vek, sa narodila do sveta, v ktorom bola tečúca voda luxusom a teplá voda v kohútiku raritou. V tom roku zomrel Stalin, mäso na tanieri bolo sviatkom, a na vysokej škole študovalo len pár percent obyvateľov. Za 62 rokov sa však svet okolo nás zásadne zmenil a to nielen zmenou režimu. Ako to súvisí s dôchodkovým systémom?

60 rokov je totiž priemerná doba, počas ktorej je človek klientom dôchodkového systému. 40 rokov do neho prispieva, financuje ho a zhruba 20 rokov z neho poberá dávky. Je to zrejme najdlhší kontrakt, do ktorého vstupujeme. Uplynulých 60 rokov bolo z ekonomického pohľadu nesmierne dynamických. Prestalo sa pracovať v sobotu, zamestnancom narástla dovolenka a dôchodcovia ešte nikdy nepoberali tak vysoké dôchodky a tak dlho, ako dnes.

Podarí sa zachovať súčasný štandard dôchodkových dávok a zvyšovať bohatstvo spoločnosti? Zložitá otázka. Zapeklitosť dôchodkového systému spočíva v tom, že tých 20 rokov poberania dôchodku je až na konci. A na konci obdobia je presnosť predpovede najnižšia. Istoty sú politickým heslom, v reálnom svete sú len dve. Svet okolo nás sa permanentne mení a každý z nás starne. Jednoduchá poučka vraví, že čím viac neistoty, tým šikovnejšie treba zabezpečenie na dôchodok plánovať.

Dalo by sa povedať, že súčasní dôchodcovia vložili vajíčka do jedného košíka. Centrálne plánovaná ekonomika negatívne ovplyvnila to, čo zvykneme nazývať sedliacky rozum. Fráza "štát sa o mňa postará" sa dobre počúvala počas pracovného života, ale dôchodca s dôchodkom 250 eur si dnes myslí niečo iné. Výsledkom ale je, že 80 % - 90 % príjmov dôchodcovských domácností spočíva práve v dôchodku zo Sociálnej poisťovne. Zvyšné príjmy si musia zarobiť. Oplatí sa ale táto stávka na jednu kartu aj súčasným pracujúcim? Je dobre si pripomenúť, za akých okolností sú dnes štátne dôchodky vyplácané.

V zákone sa píše, že na starobné dôchodkové poistenie pracujúci odvádzajú 18 % hrubej mzdy. Aby to stačilo, dôchodcov by ale muselo byť o tretinu menej. V skutočnosti odvody dosahujú takmer 26 %. Dnes sa platia z 5-násobku priemernej mzdy (boli časy, keď len z trojnásobku) a odvody do II. piliera boli skresané o viac ako polovicu. Na zabezpečenie výplaty dôchodkov teda odvody pracujúcich nestačia. Aby Sociálna poisťovňa vyplatila sľúbené, musí dostávať dotáciu zo štátneho rozpočtu v hodnote 400 miliónov eur. Keď túto sumu prepočítame do sadzieb odvodov, dostaneme sa na hodnotu 28 % hrubej mzdy. Pätinu odmeny za prácu (mzdových nákladov) dáva zamestnanec do dôchodkového systému.

Je to tak vysoké číslo, lebo paradoxne, na Slovensku dnes nie sú dôchodky nízke. Nie v porovnaní s tými nemeckými, to by sme porovnávali hrušky s jablkami, ale napríklad s českými. Priemerný dôchodok na Slovensku dosahuje vyšší podiel priemernej mzdy, ako je to za riekou Moravou. Inak povedané, dôchodcovia dostávajú väčšiu časť z toho, čo dokážu pracujúci zarobiť a teda odviesť na odvodoch. Ak do takéhoto nastavenia vstúpi starnutie obyvateľstva, z dôchodkového systému sa stane časovaná bomba.

Kvôli tomu boli prijaté opatrenia, ktoré majú spomaliť rast výdavkov na dôchodok. Začne sa zvyšovať vek odchodu do dôchodku, aby nerástla doba, počas ktorej dôchodca poberá dôchodok. Valorizácia dôchodkov sa zmenila na inflačnú, aby priznané dôchodky rástli pomalšie, ale zachovali kúpnu silu dôchodcov. V praxi napríklad toto opatrenie znamená, že v poslednom roku na dôchodku bude mať dôchodca odhadom o 11% nižší dôchodok, akoby mal "po starom". Pracujúci s vyššími príjmami budú dostávať nižšie dôchodky, vzhľadom na príjem z ktorého platia odvody, ako doteraz.

Všetky tieto opatrenia majú za cieľ jedno zachovať udržateľnosť dôchodkového systému, upraviť ho tak, aby dnes rodiace sa deti boli schopné zaplatiť dostatok odvodov, keď na dôchodok odídu ich rodičia, takzvané Husákove deti. Hoci tieto opatrenia pomohli, neboli dostatočné. Dlhodobé projekcie stále ukazujú priebežný dôchodkový systém v strate. Ďalšie vlády sa budú musieť rozhodnúť, či škrtnú iné výdavky alebo znížia vyplácané dôchodky. Nejde pri tom o fazuľky. Dodatočná strata má hodnotu jedného ministerstva obrany, alebo celkových výdavkov na základné a stredné školstvo. Ak sa pozrieme na to, ako súčasné vlády vedia škrtať, tak nás čaká skôr obmedzovanie výdavkov na dôchodky.Author: Radovan Durana # BepyLehy54
Slovensko2015-06-0817
-
 45% ( 1 people voted )
+
Pán Ďurana, vy žijete asi na nejakom inom Slovensku, keď tu píšete o "dôchodkoch, aké tu ešte neboli". A čo si to tí penzisti vlastne dovoľujú! Čoraz dlhšie žiť! Mimochodom, potešilo by ma, keby ste konečne v INESSE začali špekulovať aj nad tým, prečo kopec ľudí robí za cash (na čierno), ďalší za možno o niečo viac ako je minimálna mzda... Aj toto ovplyvňuje príjmy SP, nemyslíte? Nejako ste pozabudol vyčísliť aj prostriedky idúce do zlatého teľaťa liberálov - do druhého piliera. Aj tie peniaze v rozpočte SP chýbajú. Zaoberali ste sa vôbec niekedy parametrom ako je "mzdová náročnosť firiem"? Myslím že áno, veď ste ekonóm. Ste presvedčený, že je to u zamestnávateľov na Slovensku OK? Veľmi ťažko. Aj toto súvisí s rozpočtom SP. Ďalší zdroj príjmov SP - zvýšenie zamestnanosti a veľmi jednoducho - len odbúraním nadčasovej práce zamestnancov, ktorí pracujú nadčasy väčšinou len za "pekné oči" pána zamestnávateľa a pod hrozbou "kopačky", nie však zlatej. No a sme pri koreni veci - horšie by sa potom "optimalizovalo", zisky by neboli také tučné a na to hlavné, ba najhlavnejšie som zabudol - strata konkurencieschopnosti! No a to sa nesmie stať. Preto radšej to vymývanie mozgov a strašenie stále sa len množiacimi nenažratými dôchodcami.... Nuž čo?! Naša "svetlá budúcnosť" vám tieto demagógie zožerie aj s navijákom a húfne pobeží do druhého piliera, kde po štaridsiatich rokoch ťažkých investícií z minimálnej mzdy a úprimnej starostlivosti správcu o zverené peniaze možno dostane nie dôchodok, ale oznámenie o začatí exekúcie pre nezaplatenie poplatku za správu účtu. Zdá sa to nereálne? Ani nie. Nebolo by to prvý krát...

JKPT # LiloLija23
-
 67% ( 5 people voted )
+
2015-06-08 17:25:22 4e62243b
Niečo z definície:
"Penzijný fond má charakter finančného sprostredkovateľa, v ktorom sa zhromažďujú peňažné
prostriedky za účelom akumulovania a správy kapitálu pre výplatu BUDÚCICH penzijných dávok."


Nie terajších, ale budúcich dôchodkov.
Tým, že penzijný fond pracuje v oblasti najmenej rizikových financií, je ich výnos síce menší, za to zaručený. Donedávna bol demografický vývoj priaznivý a fond pracoval dokonca s prebytkom. Odrazu je problém, že sa rodí menej detí, ale kam sa podel ten prebytkový fond? Nuž, rozkradli ho.
Ak bol prebytok, tak si na dnešnú penziu ušetril každý sám a nemuseli by sa na ňu skladať ich "deti". Husákove deti by teda nemali byť závislé na demografii, už mali našetrené, nie? Akosi to nepasuje.

Luko # LidySesy00
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-06-08 17:31:29 4e62e711
Chcel by som vedieť pán Ďurana, prečo Vy platený americkým veľvyslanectvom hovoríte nezmysli.
Keby sa zamestnali v kapitalizme všetci nezamestnaný a so mzdou takou ako majú zamestnanci v USA alebo Nemecku, Holandsku, Švédsku atd, tak nebude problém v starnutí generácie Husákových deti na Slovensku-!!, ale v tom, že sme sa stali kolónou otrockej lacnej ceny prace západu a domácich dobre platených riťolezcov USA či Bruselu z našich dani a taktiež trollov takých ako Vy pán Ďurana, platený americkým veľvyslanectvom a internete nakoľko už pominuli časy kydou Václava Havla z roku 1989 a tak americké veľvyslanectvo za peniaze USA a Bruselský sion fašisti Vás platia a to takých obuvákov a lacných oblbovakov ľudí, ako ste Vy pán Ďurana z INESS, keď Vám ešte tečie materské mlieko po brade a Vy chcete poučovať či oblbovať nás starších a života skúsených občanov Slovenska.
Fuj-!!.

Pipina # CopaHuxi39
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-06-08 19:22:06 3ec5e27c
Durana,

len by ma zaujimalo,preco si tieto svoje mudrosti nevypisoval pred dvadsiatimi rokmi.Ci vtedy este nemali pani z financneho sektora dostatocne zarobene?Zeby teraz uz mali?Hmm...

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-08 21:36:51 b229c85d
Gejzi,

ja som si len myslel,ze ked mu to tak dobre pali,tak v dvoch rokoch vedel pocitat do pet,a v troch uz vedel ze co je to Pí.

Kua,kupit sa da vsetko.Ze by aj Durana?

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-09 00:08:18 b229c85d
Gejzi.

len si tipnem.

Zo vzduchu?Tak ako vsetky mimovladky?

P.S. A kde je Gejza anaste?Tusim ju prilis vycerpavas a potom nema sil nieco okomentovat.Pozdrav ju.:}

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-09 07:03:29 b229c85d
loading...
Autor zabudol dodať že za rok vládnutia akejkoľvek strany alebo koalície sa rozkradne toľko že by to stačilo na vyplácanie dôchodkov na 10 rokov.
Tiež neviem prečo má policajt po 20-tich rokoch služby dôchodok 720 eur mesačne. (Asi preto aby poslušne plnili príkazy svoji páničkov.) Všetky tieto jeho keci sú len odpútavanie pozornosti od skutočných problémov.

Kolobanov # XaloMisa93
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-06-09 07:44:24 d90c3f6b
Ahoj harry,
veľmi pekne ďakujem za tvoj záujem o moju osobu. Od včerajška som tu zatiaľ nebola a teraz som tu celkovo menej, nakoľko mám dosť práce. Ale neboj, nič mi neuniká, priebežne si "dôležite" čítam. PS mi už povedal, že si sa dnes na mňa pýtal, ale ja ho už dobre poznám a viem, že je veľmi všestranný, tak vo svojich odpovediach môže zastúpiť v pohode aj mňa. To by ešte tak bolo, aby sa on sťahoval z fóra a ja tu vypisovala. Keď sa tu nerealizujem ja, nič sa nedeje, ale keby odišiel Gejza, s Gejzom zmizne zábava, logika aj polovica publika. Napokon harry, ja už som si vo svojom živote užila písania naozaj dosť :))), tak teraz nechám priestor aj iným. S radosťou aj môjmu drahému Gejzovi. :)


Hej, včera sme sa o tebe bavili. Tipovala som ti vek. Tak Gejza už oslávil deväťdesiatku, ja som mala osemdesiat štyri a o tebe sme sa nevedeli dohodnúť, či máš osemdesiat, alebo deväťdesiat rokov. Ja tipujem, že máš bližšie ku Gejzovi. :)
PS: harry, niečo ti vyzradím. Gejza nemá rád, keď ho takto volám. Pre mňa chce byť vždy PS. :)
Čau, pekný deň ti prajem. :)

anaste # NyjeQoga34
-
 54% ( 3 people voted )
+
2015-06-09 11:24:17 5f67d9f8
Vies co anaste?

Mna nezaujima Tvoja osoba.Ale nazory by ma zaujimali.

A nekukaj na Gejzu PS VB.

Ja si vazim kazdy rozumny nazor,ktory vidi dalej ako priemerna blondina.

A co pod priemernou blondinou ja rozumiem,to by Ti mohli vysvetlit tottuto kapitalisti.

PS.Uz vies preco Gejzu uznavam?Problem vidim v tom,ze najprv si musel s Tebou trochu pomailovat,aby si pochopila.Mudry chlap to je.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-09 12:10:11 b229c85d
Gejza,
ber to tak,ze toto mas za trest.:}

Jak hovori deutschland arbaiter,panboh vsetko vidi.:}

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-09 12:21:22 b229c85d
Gejza,

:}

Vies ,problem vidim v tom,ze by sme si mali hovorit pravdu.

Nehovorime si ju.To je problem.

A neboj Gejzi.anaste vie o com sijem.Uz davno som Ti napisal,ze jej to dobre pali.A ze mas co robit aby si to ustihal.Aj ked,o Teba sa nebojim:}}

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-09 13:37:22 b229c85d
Mali by ich uživiť Tí, ktorí predali štátne podniky(sprivatizovali), ktoré vybudovali "Husákové deti" a mali produkovať v dnešnej dobe zisk, ktorý by napĺňal štátnu kasu...Hovorí sa tomu kapitalizácia dôchodkov.
Zoznam by bol neskutočne dlhý

Bertold # FuliXuju84
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-06-09 14:30:58 5f67c164
Gejzi,

za trest?Prijimam.

Len chcem od Teba pocut,ci toto je ta spravna cesta.A ze preco som pesimista.:}

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-09 14:59:30 b229c85d
Istá prírodná vedná disciplína tvrdí ak sú výhodné prírodné podmienky a nezvyšuje sa stav prírodzených nepriateľov , tak dochádza k množeniu, ba aj premnoženiu istých "pozemských " druhov: Ak je to pravda a dá sa aplikovať k ľudskému "plemenu" .. druhovému .. tak... Ale ak sa už dopredu počíta že dôjde k "prírodzenému " úbytku niektorých živočišných druhov ...tak ...premnoženie môže byť spôsobené ..tým, že .."aspoň " čosi prežije.... A ľudský druh... je vraj podriadený ...aj najprírodzenejším spoločenským systémom ..ktorý to je ... kto vie../nečítal som príspevky nado mnou...ani../
Klopi # KafuKygu89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-09 19:21:08 58d4289b
A ..Jožko Varga..Ťahanovský..sa prekonáva v historických poznatkoch... zdokumentovááva ..skoro pravdivé fakta../keby ich nekomentoval../ Ako "postarší " určite začína hlbavejšie študovať .. Prajem pevné... aj zdravie, krok .a toto...
Klopi # KafuKygu89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-09 19:29:14 58d4289b
Klopi
Už na to seriem, povedal som svoje, mám 626 dôchodok a nech ľudia majú to čo majú, keď sú blbí a hodia legitimovať zlodejov a diktatúru ešte horšiu, než bola ta do roku 1989 a im to nevadí.
Lepšie posedieť pri hladenom pivečku vonku u Janka, ako klepať na klávesnicu.

Jozi # PivoNihi08
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-06-09 20:16:00 3ec5e27c
Urobili ste z toho pokec a nie diskúziu. Veď nič to ..., že? (Gejza, Kolpi, harry...). Uvidíme sa 20.6.´15 v Ba na demonštrácii, či?
Luko # LidySesy00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-15 22:51:11 4e62e711

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
jeden   šesť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Infografika: Kdo pije nejvíce alkoholu v Evropě?							
				Infografika: Kdo pije nejvíce alkoholu v Evropě?
Ať už je vaší volbou pro popíjení husté černé pivo nebo vychlazený průhledný likér, ceny alkoholu letí nahoru (ale pamatujte, že pořád ještě nikde není inflace – zvláště ne ...
Už třetí bankéř a bývalý člen Fedu “nalezen mrtev” během týdne
Obklopují naší planetu vlákna temné hmoty?
CIA mučila vězně bez užitku

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0406 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles