Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Kríza Eura skončila? Alebo ako za krízu schovať obrovský tunel.


Kríza Eura skončila? Alebo ako za krízu schovať obrovský tunel.

No čo? Myslíte si, že kríza eura je zažehnaná? Alebo je len ticho pred búrkou? Ani jedno. Ide len o obrovský tunel organizovaný Európskou komisiou. A môžete hádať, kto to bude platiť.


Avšak, začnime po poriadku.

Regling KlausV pondelok, 20. októbra, navštívi Bratislavu šéf trvalého eurovalu (ESM), Klaus Regling. Tento pán, ktorý je verejnosti neznámy, sedí na obrovských peniazoch, ktorých sa v júni 2012 zriekli členské štáty vrátane Slovenska vďaka nekonečnej hlúposti svojich politických zástupcov. Reč je o pol bilióne eur (500 miliárd), čo je asi 50 rokov daňových príjmov Slovenska.

Tak tento Klaus Regling príde do Bratislavy, aby diskutoval na tému "Is the € Crisis over?" (Skončila kríza Eura?), pritom v skutočnosti pôjde o niečo úplne iné:

pripraviť verejnosť na to, že peniaze z eurovalu budú použité na niečo úplne iné, ako bolo sväto sväte sľúbené na dotáciu južných krajín a nie na "záchranu" eura.

Najprv pár slov ku kríze Eura

Eurokríza vznikla začiatkom roka 2010 preto, že súkromní investori prestali byť ochotní požičiavať niektorým členským krajinám ďalšie a ďalšie peniaze. Dôvodom bola oprávnená obava, že novo požičané peniaze nebudú nikdy splatené. Celé to začalo Gréckom, ktoré v tom čase malo verejný dlh 130 percent HDP. Je úplne logické, že investori mali obavy, či grécka vláda niekedy splatí vydané dlhopisy (dnes vieme, že nesplatí).

Ku Grécku sa pridalo Portugalsko, Taliansko, Španielsko a Írsko (i keď Írsko z trochu iných dôvodov).

Verejné dlhy boli extrémne a spôsobili krízu Eura a je logické, že ak chceme dnes hovoriť o skončení krízy Eura, mali by verejné dlhy uvedených krajín byť nižšie. Lenže dnes má Taliansko verejný dlh 140 percent (namiesto 120 pri vypuknutí krízy), verejný dlh Španielska je 100 percent (namiesto 60 pri vypuknutí krízy), Grécko išlo zo 130 na 175 percent (a to napriek 100 miliardám eur odpustených dlhov) a Portugalsko skočilo z 85 na 135 percent. Tu je názorná ukážka na príklade Portugalska:

Kríza Eura - Verejný dlh PortugalskaPortugalsko: nárast verejného dlhu z 85% pri prepuknutí krízy na 135% dnes.

Všetky problémové krajiny dosahujú nové a nové rekordy verejného dlhu a je teda zrejmé, že ak kríza eura bola spôsobená vysokým verejným dlhom niektorých krajín, nemôže byť skončená pri ešte vyšších verejných dlhoch.

Zásah Európskej centrálnej banky v rozpore s Európskou ústavou

Podstatná otázka teda je, prečo sa o kríze už nehovorí, napriek tomu, že verejné dlhy neklesli, naopak, stúpli. Preto, lebo ...

Európska Centrálna Banka (ECB) prijala takzvaný programOMT, čo je nič iné ako vystavenie bianko šeku a teda doslovné tlačenie peňazí.

Inými slovami, v septembri 2012 ECB rozhodla, že v budúcnosti vykúpi všetky dlhopisy ktoréhokoľvek štátu eurozóny, ak by ich tento nevedel splatiť.

Skúste si predstaviť chudobného suseda, ktorý si od vás požičia toľko peňazí, že začnete mať obavy, či ich vôbec niekedy splatí a na scénu vstúpi bohatý majiteľ bytovky, ktorý sa vám zaručí, že v budúcnosti splatí všetky dlhy chudobného suseda. No je predsa logické, že opäť budete ochotný chudobnému susedovi požičiavať ďalšie peniaze, samozrejme za slušný úrok. Lenže práve takéto konanie Európskej centrálnej banky je v rozpore s Európskou ústavou.

O čom bude pondelková konferencia?

Kríza teda logicky neskončila, len je chvíľu ticho. Ticho pred búrkou. Toto pán Regling zaručene vie, i keď v pondelok bude hovoriť niečo iné. Takisto jeho dvaja spolurečníci, štátny tajomník z Ministerstva financií, Vazil Hudák, a viceguvernér NBS Karol Mrva, budú rozprávať to isté a tľapkať sa po pleci, ako dobre zvládli krízu...

Lenže pondelková konferencia nebude v skutočnosti o kríze Eura, ale o príprave odbornej verejnosti na vytunelovanie peňazí nazbieraných v trvalom Eurovale. Preto sa aj v pozvánke nachádza nenápadná vetička "Can we use the ESM to stimulate growth?" (Vieme použiť ESM na podporu rastu?).

Nový šéf Európskej komisie, Jean Claude Juncker, totiž už celé týždne básni o tom, ako chce podporiť rast. "Podporiť rast" je krycie slovo pre robenie nových dlhov. Rozpráva o tom, ako chce použiť stovky miliárd Eur na stimuláciu rastu a komu doteraz nebolo jasné, odkiaľ chce Juncker tieto peniaze vziať, sa nebude stíhať čudovať: z trvalého Eurovalu (ESM).

"Stimulácia rastu" znie pekne, moderne, vznešene... nejde však o nič iné ako pchanie peňazí tam, kde si nenašli cestu samé od seba. Napríklad grécke diaľnice, ktoré sú vybudované tak, že nielen my, ale aj veľa iných štátov môže ticho závidieť. Alebo najrôznejšie programy na boj proti kríze, proti nezamestnanosti mladých, na lepšie klimatické ciele, na eurofondy ktoré sa rozkrádajú a všeličo iné. Toto majú socialisti jednoducho v krvi rozdávať peniaze, ktoré im nepatria.

O toto pôjde pánovi Reglingovi na pondelňajšej konferencii. O to, ako vytunelovať peniaze z ESM. Tieto totiž, odkedy ECB vystavila bianko šek, už netreba na záchranu Eura. Samozrejme, politici by nikdy neprišli na nápad peniaze z ESM jednoducho vrátiť a celý ten nepotrebný nezmysel len tak rozpustiť a preto vymýšľajú do neba volajúce hlúposti o podpore rastu. Samozrejme nefungujúce, zato výdatne podporujúce korupciu.

Karpiš - Oravec - Jurzyca

Keby totiž Európska komisia a pán Regling chceli naozaj debatovať (ako píšu v pozvánke), pozvali by si aj niekoho s opačným názorom. Povedzme niekoho z renomovaných ekonómov, napríklad Karpiša, Oravca, či Jurzycu.

Ale, ako som písal vyššie, o nejakú diskusiu tu predsa vôbec nejde.Author: richard sulik # QuguValo50
Európa2014-10-201
-
 75%  ( 14 people voted )
+
Grecko a ani ziadny iny stat ziadnemu sukromnikovi NIC nedlzi. Davno zaplatene.
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-10-21 16:42:24 55edea18

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
deväť   sedem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Video šéfa NSA je ‘nejnenáviděnějš&i acute;m’ na YouTube za rok 2013							
				Video šéfa NSA je ‘nejnenáviděnějším’ na YouTube za rok 2013
Video s tou šaškárnou na YouTube, v níž šéf NSA Keith Alexander zkouší „uvést věci na pravou míru“ ohledně špehování této agentury, je střemhlav letícím propadákem. Pů...
PREZIDENTSKÝ CIRKUS
Živnostník, nepřítel pracujícího lidu
Samota

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0256 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage