Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Kritická školská práca Slováka študujúceho v Kolumbii o Slovensku, publikovaná v prestížnych zahraničných novinách.


Kritická školská práca Slováka študujúceho v Kolumbii o Slovensku, publikovaná v prestížnych zahraničných novinách.

Školská práca slovenského študenta španielčiny študujúceho v Kolumbii, v ktorej mal za úlohu ako zahraničný študent opísať svoju rodnú krajinu, si už stihla nájsť miesto aj vo výtlačku prestížnych kolumbijských novín, akými El Espectador dozaista sú, no možno bola zverejnená medzičasom aj v ďalších. Či je jeho opis kriticky až príliš, nech posúdi každý sám. S mnohými vecami sa dá určite žiaľ iba súhlasiť bez ohľadu na to, či berieme tento opis ako vrhanie negatívneho, i keď možno pravdivého tieňa na Slovensko v zahraničí. Meno slovenského študenta v článku kolumbijských novín El Espectador zverejnené nebolo. Jeho práca je preložená do slovenčiny a môžete si ju prečítať v nasledujúcej časti tohto článku.

 

<br><br>

 

Absurdistán, Banánova republika prípadne Utekaj kým môžeš, by bolo výstižnejšie pomenovanie krajiny z ktorej pochádzam - Slovensko. Kedysi, v čase mojej pubertálnej mladosti, som bol hrdý Slovák, no však len do doby, kým nezačala moje vnímanie formovať skutočná realita fungovania, resp. nefungovania systému štátu, v ktorom som vyrástol a žil. Nasvedčuje tomu i fakt, že moju rodnú krajinu opúšťajú z roka na rok obrovské počty prevažne mladých ľudí, ktorí odchádzajú v rámci možnosti do zahraničia za prácou, či z iných, rôznych dôvodov. Nedostatočné množstvo pracovných, dobre platených príležitosti nie je ani z ďaleka jediným dôvodom, prečo ľudia opúšťajú Slovensko a snažia sa radšej uplatniť v cudzine. Napriek tomu, že Slovensko patrí do spoločenstva silných štátov pod názvom Európska únia, dá sa povedať, že ani zďaleka neodzrkadluje mnohé parametre štátov EÚ s kvalitnejšími možnosťami pre život či fungovaním systému, no jeho funkcia je zameraná skôr na vykorisťovanie domácej lacnej pracovnej sily pre monopoly bohatších a vyspelejších štátov nie len z EÚ.

 

<br><br>

 

Za hlavný dôvod nefunkčnosti rôznych častí systému na Slovensku považujem predovšetkým mentalitu občanov národa, ktorej chýba spolupatričnosť. Každý tam bojuje sám za seba, no čo je smutné, predovšetkým vždy na úkor druhých.

Korupcia a rozkrádanie verejných financií nadobudli na Slovensku už od počiatku jeho samostatnosti gigantické rozmery. Celý štát v skutočnosti riadia finančné skupiny a oligarchovia s prepojením na politické špičky. Verejné financie, eurofondy a dotácie z EÚ na Slovensku miznú každoročne magickými spôsobmi, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani svetoznámy mág David Coperfield.

 

<br><br>

 

Do nemocnice na Slovensku neodporúčam ísť nikomu, jedine s vopred vybaveným a rezervovaným miestom na slnečnej časti cintorínu. Bez vlastného záchodového papiera, mydla, zubnej kefky a tuškových bateriek je vaša návšteva nemocnice taktiež prakticky zbytočná. Vysoká a povinná platba mesačných odvodov do zdravotnej poisťovne slúži len ako neefektívne výpalné peňazí od všetkých občanov smerom k súkromným zdravotným poisťovniam.

 

<br><br>

 

Za najväčšiu hanbu Slovenskej republiky považujem zrejme súdnictvo, keďže spravodlivosť je vo veľkej miere často neznámym pojmom a škúli na obe oči. A to nie len pri permanentnom prepúšťaní rôznych prominentných vrahov a mafiánov kvôli tzv. procesným chybám, no najmä preto, že vymožiteľnosť práva je pre nemajetného človeka na Slovensku prakticky nemožná a spravodlivosť sa mu s radosťou vysmeje rovno do očí.

 

<br><br>

 

Ak máte záujem bez veľkej námahy získať vysokoškolský titul a máte aj dostatok finančných prostriedkov, odporúčam vám zapísať sa do niektorej z mnohých súkromných vysokých škôl na Slovensku, ktoré produkujú každoročne obrovské masy hlúpych ľudí neovládajúcich často ani len gramatiku či pokročilejšie znalosti cudzích rečí. Zaplatené školné je väčšinou vždy zárukou úspešného ukončenia súkromnej vysokej školy.

 

<br><br>

 

Za čerešničku na torte mojej rodnej krajiny však považujem zvolenie extrémistickej neonacistickej politickej strany v tohtoročných parlamentných voľbách, ktorej prejavilo podporu a poslalo priamo do parlamentu 8% voličov, no v súčasnosti je jej podpora v spoločnosti už asi dvojnásobná. Rasizmus a nenávisť ľudí s inou rasovou príslušnosťou má žiaľ v slovenskej spoločnosti taktiež značné zastúpenie.

 

<br><br>

 

V novinovom článku El Espectador nechýbala doplňujúca informácia, že Slovensko sa má stať 1. júla predsedajúcou krajinou rady Európskej únie. Pri otázke redaktora novín študentovi, či nenapísal prácu o svojej krajine až príliš kriticky či zaujato, odpovedal, že si to rozhodne nemyslí, že v tejto práci opísal veci iba tak ako ich vníma a vidí. Ak by chcel písať o svojej rodnej krajine iba pozitívne, bolo by toho v súčasnosti málo na čo by si spomenul, prípadne by musel mnohé veci klamlivo prikrášliť a to nechcel, ako uviedol. Na otázku či sa plánuje po dokončení študií vrátiť na Slovensko odpovedal, že len príležitostne, kvôli rodine či priateľom. Aj keď to nerád hovorí, žiť a zostať na Slovensku natrvalo mu príde absurdné a nereálne. Nie však iba kvôli mnohým negatívam fungovania štátu, ktoré opisuje. Viac ho štve apatický prístup a nezáujem o verejné dianie slovenskej spoločnosti. Mnoho ľudí na Slovensku to vníma rovnako ako on. Aj z toho pramení obrovský odliv šikovnejších ľudí za hranice, pretože na tú nečinnosť spoločnosti a prehlbovanie úpadku krajiny sa už nevedia pozerať a práve preto už sú, či sa chystajú fungovať za hranicami štátu, uviedol.

 

<br><br>

Zdroj: El Espectador

Autor: Zoltan KopeckyAuthor: Zoltan Kopecky # HepePosi26
Svet2016-08-038
-
 80% ( 20 people voted )
+
Už niekoľko krát som avízoval jednak nízku mieru objektivity/Tiso.., bývalí režim..., SNP.., rok 1948...1989...atd./ Samozrejme "absurdnosť " kritiky ako takej , pokiaľ nie je podložená argumentami s "nejakým " návrhom riešenííí---predstavuje obyčajné "prasprosté" ohováranie, znevažovanie... A to sa "mladňakovi" študujúcemu v Kolumbii podarilo...asi na viac nemá!Napriek , možná aj pravdivých "opisov realií.." dosiahol len povrchný názorovo--manipulačný aspekt..
klopi # KyvoWavo40
-
 48% ( 11 people voted )
+
2016-08-03 13:08:34 58d4289b
Najlepšie na tej slohovej práci od žiaka hľadajúceho sever v Kolumbii sú tie tagy...
:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 68% ( 9 people voted )
+
2016-08-03 14:26:16 d425402c
Tak tomu namyslenemu stufentovi, by som naplul rovno do oci! Nie ze by nemal v mnohom pravdu, ale povedat o nasich vysokych skolach a zdravotnictve toto je nielenze trufale, ale absolutne nie je na mieste! Chlapec asi nechodi moc po svete a aj ked sa dostal do kolumbie, tak asi porovnavanie mu moc nejde! Alebo nebodaj je kolumbia na tom lepsie?! :))))chlapcovi odporucam ist do ameriky a potom do anglicka! Tieto dve krajiny su svetovym vzorom! Cim? Svojimi klamstvami! Chces vediet ty dement, ktore skoly produkuju najsprostejsich ludi? Anglicke spolu s AMERICKYMI! Sa pozri ty truhlik do tychto krajin a zacni rozpravat s tymi ludmi! Ved tyludia su uplne hlupi, pocitaju s kalkulackam, vseobecne znamosti ziadne, nase deti studujuce v och skolach, to je ako keby ste poslali Einsteinove deti do skoly s ciganmi! Vysoke skoly v rebrickoch na top miestach, tak ako to ze tam zije tolko sprostych ludi! A teraz zdravotnictvo! Nase zdravotnictvo sa ti nepaci ty dement? Tak ta srdecne pozyvam do Anglicka ak ti je zivot mily! Myslim si, ze pribehy a skusenosti slovakov s anglickym zdravotnictvom hovori za vsetko a USA ani nejdem rozpravat... Skoda reci... Objektivny nazor si uz clovek neprecita nikdy, akurat clabok ktory dehonestuje a uraza a chvali tych ktori si to nezasluzia ani s casti!
Nechapem # BixeGivo25
-
 53% ( 9 people voted )
+
2016-08-04 08:16:25 b28f79c8
Nemyslim si ze spolupatricnost vymrela, ved po volbach jeden z oligarchov dokazal dat dohromady Smer, Most a SNS....O.V.

Tazke mafiani skor zblizuju, ako rozkladaju spolocnost, ked sa jedna o spolocne kradnutie.

rafael # RusyNecu46
-
 54% ( 3 people voted )
+
2016-08-04 13:27:38 55d89f5b
Skoro presne to isté by som mohol napísať o krajine kde žijem teraz. Len heslovite:
Priemerný čas čakania na pohotovosti 8-10 hodín. Na operácie sa čaká roky presne tak ako na SK.
Súdnictov: Perličky z tlače: Polícia dostala od prokurátora povolenie ku prehliadke auta pašeráka drog. Zastavili auto, otvorili bat. priestor, tam bola športová taška. Otvorili tašku, našli v nej x...kg drog. Sudca pri súde dôkaz zamietol. Povolenie prokurátora sa vzťahovalo len na prehliadku vozidla nie osob. batožiny. Sudca prepustil z vyš. väzby cudzinca ktorý mimoriadne brutálnym spôsobom olúpil vo vlast. dome dôchodcov (jednej osobe ostali celoživ. následky). Neovládal reč a pri zatýkaní neporozumel poučeniu "odteraz čo poviete môže byť použité." (poznáme z filmov). Vlamač s nožom v ruke napadol rodinu v ích dome. Muž zobral kladivo a uviedol ním vlamača do agónie. Dostal 2 roky basy za "neprimeranú obranu", podľa inteligentného sudcu vraj nemusel viesť úder na hlavu útočníka. (Ako dopadlo odvolanie som nezaregistroval). Takže len zopár perličiek zo súdnictva "inde".
Definícia čo je to extrémistická strana je dosť diskutabilná. Ja za extrémistickú stranu považujem napr. zelených s dvoma bodmi programu: Zatvorenie JE a zákaz áut. Vôbec ích netankuje že ekon . sitácia je taká že sa vyplatí voziť odpadový papier cez pol zemeguel do Malajzie, tam z neho spraviť hajzlový a ten znova voziť späť...jedna loď vypustí za rok toľko emisií ako milión áut.
Korupcia: Je menej nápadná ale na mimoriadne vysokej úrovni. Pred pár rokmi jtom management jednej z najväčších poisťovacích spoločností spreneveril niekoško desiatok mil. eur. Keˇd sa to prevalilo, jeden z mamagementu sa odstrelil no a na toho zvalili úplne všetko i keď aj vrabce čvirikali že vôbec nebol jedniným. Do "Panama papers" sú zamočení najvyšší štátni predstavitelia, uvidíme čo z toho bude...
Slovensko sa nemá sa za čo hanbiť, to čo je u nás viac viditeľné je tu na západe prevádzané "viac v rukavičkách" a o to zákernejšie.
Nabathea # JeqyCaqo47
-
 58% ( 2 people voted )
+
2016-08-04 13:47:24 55e4d778
No dobre,,Pande 36.. Ale pozor , mne sa stalo , že keď som istého "sloviečika" prirovnával , " že je ... oné izé.. "JAK TÁGO" ..pýtal sa čo je to tágo...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-08-04 20:15:47 58d4289b
loading...
Je nám tu dobre, no sťažujeme sa na internete a berieme pôžičky na pôžičky. Kto sa nechce sťažovať, nech sa vzdeláva o ekonomike a zbaví sa parazitov... Homeopatík, náboženstva, nefunkčných ideológií, múdrych krčmových kamošov a dlhov, keď že pri ekonomickom vzdelaní zistí, že šetriť doma do prasaťa sa oplatí sto percentne a môže investovať bez preplatenia.
BodkaBodkaBodkaOtaznik # KosyByka60
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-08-04 20:54:38 93afdc0f
Dobre že išiel preč. Takýchto idiotov tu nie je treba.
V # FewoRopy50
-
 45% ( 10 people voted )
+
2016-08-05 11:11:40 1f8667a1

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
t   osem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

ZACHRAŇME BÍLÉHO MUŽE, ZACHRAŇME BÍLOU ŽENU


ZACHRAŇME BÍLÉHO MUŽE, ZACHRAŇME BÍLOU ŽENU
Mírumilovným občanům chce EU vzít právo se bránit. Teroristé, vrazi a prodavači drog, ti už nelegální zbraně vlastní. Poctivý občan si musí ke své obraně legálně pořídit zbra...
NEZkreslená věda II
10 typů lidí, kteří nám berou energii
Poučenie zo Švédskej renesancie voľného trhu

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0273 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles