Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Křesťané vyretušovali ženy z vlastní historie


Křesťané vyretušovali ženy z vlastní historie
Historička Kate Cooperová z Univerzity v Manchesteru ve své nové knize obhajuje důležitou roli žen v prvních stoletích křesťanství. Jejich význam začal upadat po přijetí křesťanství římským císařem Konstantinem I.

 


 

Zvětšit obrázek
Svatá Tekla na fresce z 11. století. Kredit: volně dostupné, Wikimedia Commons.

Dnešní křesťanské církve mají na ženy poměrně vyhraněný názor a podle všeho se o tom nehodlají bavit. Kate Cooper z Univerzity v Manchesteru ve své nedávno vydané knize "Band of Angels: The Forgotten World of Early Christian Women" (Kroužek andělů: Zapomenutý svět žen raných křesťanů) tvrdí, že tomu tak nebývalo vždy.

 

Kate Cooper. Kredit: University of Manchester.


Cooperová ve své studii identifikovala řadu polozapomenutých křesťanských žen, které v prvním a druhém století v církvi sehrály významnou úlohu. Vše nasvědčuje tomu, že křesťanství tehdy bylo v některých ohledech vůči ženám vstřícnější, než je dnes. Podle Cooperové ženy tehdy podstatně přispěly k šíření křesťanství prostřednictvím neformálních sítí přátel a příbuzných. Jako organizátorky a sponzorky rozvíjejícího se křesťanství si tehdy vydobyly značnou autoritu.


 

Zvětšit obrázek
Svatá Perpetua. 
Kredit: volně dostupné, Wikimedia Commons.

Jednou z žen, o nichž se Cooperová zmiňuje, je svatá Lýdie, známá jako Lýdie z Thyatiry, obchodnice s purpurem, která se stala prvním známou evropskou konvertitkou ke křesťanství. Byla prvním věřícím, který sponzoroval svatého Pavla. Další významnou křesťankou počátku letopočtu byla svatá Perpetua. Žila na konci 2. století v Kartágu, kde byla se skupinou křesťanů předhozena divokým zvířatům v cirku. Ve vězení před popravou si psala deník, který je svědectvím o radikálních názorech, které by v dnešním světě rozhodně nepasovaly do oficiálního názoru křesťanství na postavení křesťanských žen.


 

Zvětšit obrázek
Konstantin I. Veliký (4. století). 
Kredit: Jastrow, 
Wikimedia Commons.

Jednou z nejvýznamnějších žen ranného křesťanství byla podle Cooperové svatá Tekla nebo také Tekla z Ikonia, světice a učednice svatého Pavla, která žila v prvním století. Její jméno nezmiňuje Nový zákon, ale apokryfní kniha Skutků Pavla a Tekly. Podle ní se prý Tekla vzbouřila proti rodině kvůli odmítnutí manželství, což tehdy bylo docela nemyslitelné. Také zázračně několikrát unikla jisté smrti a dožila jako poustevnice schopná zázračně uzdravovat. Není úplně jisté, že Tekla doopravdy žila, její příběh měl ale každopádně velký vliv na první staletí křesťanství.


Zdá se, že situaci zásadně změnil náboženský převrat v Římské říši, k němuž došlo, když císař Konstantin I. Veliký konvertoval kolem roku 313 ke křesťanství, z něhož se najednou stala státní instituce. Podle Cooperové v té době ženy, doposud v křesťanské církvi velmi významné, nápadně ustoupily do pozadí. Křesťanství je postupně vyretušovalo. Cooperová považuje za velice smutné, když náboženství, které začalo matkou a jejím zvláštním dítětem, má stále problém s doceněním role žen v jeho historii.

http://www.osel.cz/index.php?cla nek=7074Author: Stanislav Mihulka # DaxuDufy45
Cirkev2013-08-199
-
 36% ( 4 people voted )
+
Nízko hodnotený príspevok


montenegro # NycyQywa82
-
 39% ( 8 people voted )
+
2013-08-19 18:20:46 5057d10a
Naozaj nerozumiem, čo chce autor/ka povedať týmto článkom? Napríklad takú Pannu Máriu, Máriu z Magdaly, alebo Janku z Arku nikto z histórie nevyretušoval. Takisto všemožné vizionárky ani napr. Katu Emerichovú, Maju Valtortovú či Vasilisu Rydenovú, aj keď v ich videnia sú silno ovplyvnené ich vlastnou duševnou sférou, a zrejme sú to všetko dobré blahoslavené ženy. Takže článok úplne o ničom.

Čiernohorec, ty sa opäť hlboko mýliš. Pán Boh je sám dokonalým človekom, má v sebe všetky dobré vlastnosti muža aj ženy, a preto tiež stvoril človeka na svoj obraz. Adam bol skutočne stvorený tj. zhmotnený pred cca 7000 rokmi, nezávisle na praľuďoch, ktorí tu už predtým žili. Tu sa skutočne evolúcia mýli. Stvorenie Evy z Adamovho „rebra” vysvetľuje Pán Ježiš takto:

Rebro je iba symbolom predmetu. Predmetom je však Adamovo vnútro, mohutný život lásky. ... Eva vznikla z premiery tohoto vonkajšieho Adamovho života, podľa nežnej telesnej bytosti, a pretože tento životný éter vystupuje z krajiny rebier a z oblasti pŕs a potom človeka ďalej zo všetkých strán obklopuje, mohol Mojžiš, ktorý príslušnej obrazovej reči celkom bežne rozumel, správne uviesť, že Eva vznikla z Adamovho rebra” (V
EJ IV. 162, 11
).

Už viac než pred sto rokmi, teda v dobe, kedy církve tvrdo vyžadovali, že textu Starého zákona sa musí veriť doslovne, bolo na rôznych miestach Nového zjavenia jasne ukázané, že Mojžišovu správu o stvorení, uvedenú v Knihe Genesis „možno pochopiť len cestou vnútorného duchovného podobenstva” (VEJ IV. 142, 2). Ak sa v mnohých spisoch zmieňuje, že človek bol predtým androgynom (=obojpohlavný), to sa pokiaľ ide o telo a dušu Adama a Evy vhodne potvrdzuje. „Pri stvorení prvého ľudského páru sa stali z jednej duše dve. Lebo sa nehovorí, že Stvoriteľ vdýchol i Eve do nozdier žijúceho Ducha, ale že Eva vzišla vrátane tela i duše z Adama, a do tejto druhej duše bol tiež vložený nesmrteľný duch a tak sa stali z jedného človeka a z jednej duše dvaja a napriek tomu boli jedno telo a jedna duša” (Zem prirodzená a duchovná, str.150).
.... odpísané z http://lorber.szm.com/ke/p3.html#adam

Stano # HyxaFyjo84
-
 57% ( 4 people voted )
+
2013-08-20 14:24:47 5057d10a
Nízko hodnotený príspevok


ihlan # RagiVuko01
-
 38% ( 3 people voted )
+
2013-08-21 16:42:57 bc7b64cb
Ihlan, to predsa nieje žiaden mýtus. Predsa pred cca 7000 rokmi v Ázii vznikla prvá kultúra a stade sa rozcestovali ľudia po celej zemi. Nuže, daj nejaký link na tie údajné 90 tisícročné texty, nech sme z nich "múdrejší" ;) Btw, o tých zmienených vizionárkach som napísal blbosť, niektoré ich vízie sú dosť skreslené. To však vie najlepšie len Pán Boh.

Stano # HyxaFyjo84
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-08-23 15:22:36 5057d10a
Adam bol skutočne stvorený tj. zhmotnený pred cca 7000 rokmi, nezávisle na praľuďoch, ktorí tu už predtým žili. Tu sa skutočne evolúcia mýli.

Ale no nepovedz:D A co tak aspon chaby dokaz tohto odvazneho tvrdenia?

Nevyretusovala zeny? Co fakt, ze z Marie Magdaleny spravili ku.vu a jej texty zamerne nezaradili do Biblie? Mala priblizne rovnake postavenie ako Peter a ako to dopadlo vdaka cirkvy?

Co fakt, ze zeny nemozu dodnes vykonavat knazske povolanie? Ze nemozu byt ani ministrantky? Nie to este biskupky a nejaka papezka:D Totalne vylucene.

A co skutocnost, ze su v Krestanstve povazovane tak opatrne, ale predsa len za menejcenne a maju predurcenu ulohu v spolocnosti? Vies co si o nich myslia mnohi knazi, ktori zenu v zivote poriadne ani nevideli?:D Skus sa ich opytat medzi 4 ocami. Cirkev prakticky podporila patriarchat. Podobne je to v Judaizme, este daleko horsie v Islame a Hinduizme.

A co upalovanie lieciteliek, bylinkariek, carodejok, ezotericiek a spol v stredoveku? To sa nikdy nestalo, ci sa da zanedbat?

Prestan tu omielat Toru a jej mytologie o stvoreni sveta, nasledne prapodivne vykladat rozlicne alegorie, u ktorych uz ani Zidia netusia ako sa maju chapat. Nasilne spojenie cenzurovanych slov s skutkov Jezisa s Torou bez poriadneho vykladu vytvorilo ten uzasny gulas, v ktorom sa ani prasa nevyzna.

Co sa tyka Johanky, neupalila ju nahodou najprv cirkev, aby ju o par storoci vyhlasila za svatu? To ti uslo?:D

Vsetko zle, cele zle chlapce!

To chces teraz menovat vsetky texty, pozostatky budov, lodi, podorysy miest, etnografiu, nastroje, atd. ktore jednoznacne hovoria o desiatkach vyspelych civilizacii pred tvojim magickym datumom dostanym spocitanim dlzok zivota z Tory?:D

Uz len Mezopotamia bola starsia, Egypt, Cina, India, atd.. Civilizacie tu boli davno pred magickym datumom a v niektorych smeroch boli vyspelejsie ako nasa sucasna. Stavias na vedomostiach z dejepisu zakladnej skoly? Som zvedavy ako dokazali cestovat v case, aby zalozili predchadzajuce civilizacie a ako dokazali cestovat priestorom aby dokazali zalozit okamzite vyspelejsie civilizacie po celom svete. Jo a pritom este zmenit svoju rasu a etnikum a stat sa lusknutim prstov Cernochmi, Indianmi, Aziatmi, atd..


Anton Smatanik # DubaQury03
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-24 09:19:19 59ad9dc7
Anton Smatanik.
V prvom rade, tvoj príspevok sa vôbec nenesie v duchu lásky, naopak, je z neho evidentný akýsi výsmech a pocit nadradenosti, čo je diabolská vlastnosť duše. Na to si dávaj pozor a snaž sa takéto chovanie zo seba dostať čím skôr preč. Lebo iba pokorou, láskou a trpezlivosťou sa dá dostať k Bohu a tým skrze Božiu lásku získať aj akú takú duchovnú múdrosť.
Duchovná múdrosť, tá je veľmi dôležitá na to aby si chápal, čo presne Stano napísal. Aby to bolo jasné, duchovná múdrosť ti chýba a všetko je to iba preto, že si v sebe ešte nerozvinul čistú nezištnú lásku k Bohu a k ľuďom.
To ti tu nepíšem ako nejaký pyšný brat, ( pamätaj, že všetci sme zlí a hriešni pred Bohom ) píšem ti iba to čo z tvojho príspevku cítim.
Len pre porozumenie, muž a žena sú jedno a sú rovnocenní pred Bohom.
Anton, to z čoho Stano čerpal je od Jakoba Lorbera, ktorému Boh nadiktoval viac ako 12000 A4 strán plných textu pred niečo vyše 160 rokmi. Jemu nadiktoval aj pôvodné cirkvou neokresané Veľké evanjelium Jána na viac ako 3600 strán. Preto Stanovi veľmi krivdíš, lebo on je zástancom Lorbera, v ktorého dielach Boh pravdivo kritizuje katolícku cirkev až až, ale takisto hovorí o tom aby sme boli trpezliví aj s ňou a všetkým nám vytýka a vraví: ,,Kto je bez hriechu, nech prví hodí kameňom na Rimanku ! ''
V Lorberovi sa vyzná bez akýchkoľvek problémov každý, kto ho má prečítaného. Lebo tieto Ježišom diktované diela pozdvihujú ľudského ducha veľmi vysoko v láske k Bohu a k ľuďom, a skrze lásku rozvíjajú aj duchovnú múdrosť.
Jasné, existovali predadamiti...Kľudne sa môžeme baviť aj o starších civilizáciach, ale tie už sú dávno preč...
Stano ti iba napísal, že pred plus mínus 7000 rokmi započala nová éra človeka. To, že si človek za týchto 7000 rokov znovu zdegeneroval svoju dušu na úroveň zvieraciu, to sa stalo aj civilizáciam na iných planétach...Ale ako náhle sa človek znovu obráti do svojho srdca a začne skrze lásku cítiť Božiu prítomnosť v každom svojom bratovi a sestre, a začne v pravde milovať Boha, tak sa znova dostane na cestu do domu Otcovského, do domu večného Boha- Ježiša Nazaretského.
Čítaj Lorbera a mnohému pochopíš.


Matej # TywaGupa00
-
 62% ( 3 people voted )
+
2013-08-25 20:11:59 5f667450
loading...
Ja si zas myslím,že v článku je veľa pravdy. Autorka tam spomína,že to tak nebolo vždy. Spomína predsa,že až do doby okolo roku 313 začali ženy akosi dávať do pozadia. Kto asi ich do toho pozadia dával. Samé ženy tam určite neustupovali. . Samotná kresťanská viera v tom nemá jasno.Raz píše,že Ježiš miloval svoju matku a miloval Máriu Magdalénu ,ktorej dovolil aby mu umyla nohy. Ochraňoval ju.Inokedy zas Ako,keby svoju matku zavrhoval .Nazýval ju ženou a nie matkou.Prvý kto údajne našiel prázdny Ježišov hrob hrob bola Mária Magdaléna. Potom zas,že Maria Magdaléna a druha Mária.Až do teraz nikto z kresťanov nepripustil ,že Mária Magdaléna mohla byť manželkou Ježišovou a pochádzala zo vznešeného rodu.
No a pobavilo ma,že Adam a Eva boli stvorení pred 7000 rokmi ,nezávisle od praľudí ,ktorí už asi vtedy žili. Tak to mám chápať?V súvislosti so stvorením Adama a Evy sa spomína v jednej mytológii,(ja považujem aj kresťanstvo za mytológiu)sa hovorí,že prvá ženabola tak isto stvorená Bohom ako Adam teda z hliny a Boh obidvom vdýchol dušu.Už sa nepamätám ako sa tá prvá žena volala. No bola rovnoprávna s Adamom,odmietala poslušnosť a utiekla od neho.Preto potom Boh uspal Adama ,vybral mu rebro naznak toho aby bola z Adama stvorená a aby ho poslúchala.Ešte o tých praľuďoch! Tak teraz mi je "jasné " ako sa zaľudnila zem. Lebo inak ako by to bolo.Podľa toho ako sme sa učili,tak bol len Adam a Eva ,ktorí mali dvoch synov ,aj tí skončili zle,kto by potom zaľudnil zem.
Ja si myslím,že podľa toho ako silnelo kresťanstvo a dostávali sa do popredia muži ,tak vytláčali,ženy ,dovolím si zažartovať , aby im do toho nekecali.Verím tomu,že kresťanská inkvizícia upaľovala "bosorky",preto,že to boli väčšinou ženy liečiteľky ,teda na tie časy veľmi múdre ženy a preto ich bolo treba umlčať.
davo , netreba ich prirovnávať k dnešným špekulantom,ktorých sú plné ulice a ešte im dávajú priestor aj v televízii.
Treba si uvedomiť,že ľudia boli vtedy keď sa tie "strigy "upaľovali ,veľmi poverčiví,mnohému nerozumeli a preto ich kresťanská cirkev zneužívala , nútila ich svedčiť proti ženám,ktoré boli múdrejšie ako samotní duchovní.Ako to bolo s celibátom napríklad? To tiež súvisi so ženami. Celibát v katolickej cirkvi bol zrušený akolo roku 1070. Udajne ho zrušil sám pápež ktorý bol ženatý.
Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-06 19:42:02 4e624f38
Matej , prosím ťa ,len nespájaj čistú a nezištnú lásku k bohu a ľudom s kresťanstvom.. To by si malo poriadne sypať popol na hlavu.Ak sa nájdu krešťania takí ,ktorých si vážim tak sú medzi obyčajnými ľuďmi. Tak ako v svedskej vrchnosti ,tak aj vo vrchnosti cirkvi sa nájde málo takých ,ktorí to s cirkvou myslia vážne.Ježiš chodil veľmi skromne oblečený kázal rozdať bohatstvo chudobným. Nech to urobí aj cirkev,keď to myslí vážne so svojou pravosťou.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-06 20:16:41 4e624f38
K môjmu predošlému článku : Opravujem. Nebol údajne zrušený pápežom,ktorý bol ženatý,ale údajne nariadený pápežom,ktorý bol sám ženatý.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-07 13:25:36 5f66677b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
dva   päť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Deset největších ekonomických nekňubů v dějinách


Deset největších ekonomických nekňubů v dějinách
Vždy, když se začnou političtí vůdci vyjadřovat na ekonomická témata, začněte hledat bezpečný úkryt. Riziko špatných rozhodnutí je téměř jisté. Naštěstí pro tyto vůdce maj...
13 věcí, které psychicky silní lidé nedělají
Štátne väznice a ich management
VYSLOUŽILÝ ŠÉF GCHQ: ŠIFROVÁNÍ NA WEBU POVEDE K „NEETICKÝM“ PRAKTIKÁM ŠPEHOVÁNÍ

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0586 s
good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made