Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Kotlebova lekcia z demokracie


Kotlebova lekcia z demokracie

Minulý týždeň sa redaktori denníka SME v stredoslovenskej dedinke s ľúbozvučným názvom Hrochoť pýtali obyvateľov prečo v prvom kole volili Mariána Kotlebu. Dostali nekonkrétnu odpoveď: ‘Lebo cigáni...’. Rómovia by podľa miestnych mali pracovať, nemali poberať sociálne dávky a slušne sa správať. A keď začnú večer v krčme večer vystrájať, tak by ich mali poriadkové sily adekvátne umravniť. S tým sa veľmi nedá nesúhlasiť.

Preto občania Banskobystrického kraja uprednostnili v prvom kole Kotlebu pred Kaníkom.

Ľudovít Kaník je politik s husto popísanou minulosťou. Svojich 15 minút slávy (v Kaníkovom prípade približne tri roky) si užil za druhej Dzurindovej vlády, keď zastával pozíciu ministra sociálnych vecí a rodiny. Mal pod svojim patronátom dôchodkovú reformu, ktorej dôležitou súčasťou bolo aj osekanie sociálnych dávok. A to výrazne zasiahlo Rómov, ako najchudobnejšiu časť spoločnosti.

Rómovia začali proti obmedzeniu sociálnych transferov protestovať. Neviem, či si niekto ešte pamätá na horúcu jeseň 2004. Tá sa na východnom Slovensku niesla v znamení rabovania a rómskych nepokojov.Vláda sa rozhodla situácii čeliť a podržať dané opatrenia v platnosti. Zareagoval vtedajší minister vnútra Vladimír Palko posilnením policajných zložiek v postihnutých oblastiach.

Kaník teda obmedzil rómskym spoluobčanom sociálne dávky. Keď začali protestovať, tak ich spacifikoval silou. A paradoxne druhá Dzurindova vláda naštartovala hospodársky rast, ktorý vyvrcholil v rokoch 2008, ukončila ho až hypotekárna kríza. To bola doba, keď na Slovensko kvôli nedostatku pracovnej sily vozili firmy robotníkov z Rumunska a Bulharska. Čiže každý, len trochu zamestnatelný občan, si našiel prácu.

Aj vám to pripomína presne tie opatrenia, ktoré požadujú Hrochoťania na riešenie rómskeho problému?

Ak chceme analyzovať, prečo voliči odmietli politika, ktorý už raz zrealizoval nimi preferované riešenie a dali prednosť Kotlebovi, treba sa pozrieť na voľby 2006. Slovenská ekonomika rástla dvojciferným tempom a Robert Fico sedel v opozičných ľaviciach. Podarilo sa mu spraviť z volieb referendum o neľudských reformách asociálnych neoliberálov. Konkrétne Kaník obišiel asi najhoršie a obdržal prestížny titul Sociálny netvor. Fico žal s touto taktikou úspech a voľby vyhral.

Víťazstvo Kotlebu nad Kaníkom v prvom kole je už iba opakovanie histórie a môžme ho čítať nasledovne – voliči požadujú obmedzenie sociálnych transferov a tvrdú ruku len v prípade, že sa to netýka ich samých. Teda sociálny štát áno, ale nedaj Bože sa ocitnúť na nesprávnom konci transferového reťazca. A Kaník spravil tú chybu, že na rozdiel od verbálneho Kotlebu (o jeho reálnych činoch môžme zatiaľ iba teoretizovať), sekal sociálne dávky spravodlivo každému.

Tento spôsob demokratického rozhodovania nieje žiadna slovenská špecialita. V Kalifornii bolo pred nedávnom referendum, kde sa mali voliči vyjadriť k dvom návrhom zvýšenia daní. Návrh číslo 30 zvyšoval dane pre všetkých bez rozdielu, návrh číslo 39 iba občanom zarábajúcim viac ako 250 000 dolárov ročne. Prvý návrh bol masívne zamietnutý (okolo 70 percent hlasovalo proti) zatiaľ čo druhé zvýšenie daní bolo odsúhlasené. Voliči jednoducho odmietli rast svojich daní, ale hlasovali za ich navýšenie pre niekoho iného. Nepripomína vám to niečo?

Welfare state, alebo ako hovorí Robert Fico sociálny štát, takýto prístup umožňuje, pretože diferencuje svojich občanov a nevytvára pre každého rovnaké podmienky. Na základe príjmu platíme rôzne daňové sadzby. Ak máte deti, dostávate peniaze, na ktoré bezdetný nemajú právo. Zatiaľ čo niekto musí platiť plné cestovné, iný majú nárok na zľavu. Podľa najnovších nariadení bude zákon pristupovať rôzne k mužom a rôzne k ženám, ak sa budú snažiť o vyššie manažérske pozície.

Ak teda pristupujeme rôzne k občanom na základe príjmu, respektíve pohlavia, ako vysvetlíme bežnému voličovi, že na základe národnosti a rasy to už nie je správne? Pretože práve tento akceptovaný nerovnaký prístup k občanom je Pandorinou skrinkou všetkých ostatných menšiny diskriminujúcich opatrení.

Ja samozrejme rozumiem, prečo je národny socializmus zdiskreditovaná ľavicová platforma. V tridsiatich rokoch minulého storočia ešte intelektuáli po celom svete obdivovali rázne riešenia, ktoré vyviedli Nemecko z hospodárskej krízy. Až hrôzy druhej svetovej vojny a hlavne správy spojeneckých vojsk z Osvienčimu ukázali, kam môže viesť politika, ktorá uprednostňuje občanov na základe národnosti respektíve rasy.

Je škoda, že nejaké spojenecké armády nepodali celému svetu správu zo sovietskych gulagov, keď tie bežali na plné obrátky. Potom by možno socialisti akceptovali premisu, že obviniť zo všetkého zla na svete židov je rovnako nebezpečné, ako zvaliť vinu na bohatých, kapitalistov, kulakov, respektíve každého, kto je na tom materiálne lepšie ako ja

http://www.menejstatu.sk/kotl ebova-lekcia-z-demokracie/Author: Andrej Fandak # RyfyDora76
Slovensko2013-11-2560
-
 30% ( 43 people voted )
+
Tupý Fandak či kto je autorom článku...uvedom si že poriadok s Ciganmi nikto nechce robit preto ze sú Cigáni ale preto že robia zle a sú paraziti.Takže s Tvojím článkom sa dá akurat tak vytriet r.t.

brano # PelaSedo59
-
 71% ( 38 people voted )
+
2013-11-25 12:28:47 c305bafe
to pisal nejaky kanikov poskok

capko # KivySoke83
-
 57% ( 4 people voted )
+
2013-11-25 12:41:13 5f6749cf
Je priam úžasné koľko "vedeckých" názoroch sa ešte objaví v súvislosti s Romami, utláčaním poctivých a hlavne nezamestnanosťou .. Hneď zajtra---ministerstvo hospodárstva, práce a socialnych vecí premiestniť ˇurady do kraja VUC kdeje na jväčšia nezamestnanosť! V KE--ústavný súd --smiešne? -premiestniť.. Lipšicovi na dvor! Výsoké školy bezpečnostného--tohoto --menegemet--níkoch lokalizovať.. v koncentrácií neprispôsobivých..! Na teologických...aj ustanovizniach... sústrediť doma misionároch.. a riešiť domáce duchovno!A ako som už...kasárenské priestory pre mladistvých ..aj na prácu, ajvzdelávanie aj na kultivovanie... ! Ale to je návrh ..ako " premúdreto" hovorí autor článku..Andrej Fandak 76 ..bežného voliča. A čo návrhy "Sofortné"-ihneďtné ..premúdretých odborníkov vraj politikov-- na čele s LIPŠICOM a len voliť a vol-isť by mal..
klopi # KyvoWavo40
-
 43% ( 4 people voted )
+
2013-11-25 12:53:45 58d4289b
Vsetko bude do 1.5 metra pocmarane fixkami do cierna. Antifa antifa. Nechajte si vsetci narast dredy, berte drogy a zerte zem.
mmmmkkl # VufiKuvi56
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-11-25 12:59:37 5f66d979
A pre Čarnogurského --predvolebno-prezidentská úloha prinavrátiť potravinovú sebestačnosť SK... a o 50% klesne nezamestnanosť , aj Romska problematika sa porieši aj my bežní voliči budeme mať--- koho voliť...aj volebná účasť bude...dajaká. Zatiaľ sa nezabúda...
Klopi # QosyDeno63
-
 74% ( 9 people voted )
+
2013-11-25 13:14:55 58d4289b
Andrej Fandak? nezmenil si niekto meno?Tiež sa jeho články niesli v takom duchu.
Kaník by nemal byť ani poslanec nieto ešte župan.
pán Andrej Fandak,-Pandorinu skrinku otvorili v 89.tí čo stáli na tribúnach.Tí vypustili všetko zlo a nádej zavreli na samé dno.Ja verím,že ľudia nezvaľujú vinu na každého kto sa má materiálne trocha lepšie,lebo aj takí sú u nás ,ale tí drú od svitu do mrku a zbohatli prácou svojich rúk či mozgu.Aby sme zas nehovorili,že sú tu len chudáci a bohatí zlodeji. Ľudia kladú vinu na bohatých, kapitalistov, kulakov,čo zbohatli z rozkrádania Slovenska a práce cudzích rúk

Jambo # CapuSuxo47
-
 67% ( 8 people voted )
+
2013-11-25 13:18:46 4e62247f
loading...
Je až na smiech,ako sa teraz všetko analyzuje a skúma,kto vlastne za to môže,že vyhral K O T L E B A.
Tzv. politológovia a široký okruh všeliakych pseudoodborníkov na všetko,sa idú potrhať vo svojich "úvahách"!
Ale to,že je tu viac ako 70 000 nespokojných ľudí s niečim /a v celom štáte je ich oveľa viac/,prehliadajú potichu akosi všetci.
PS: Amerika,nech sa láskavo stará o svoje sračky doma a nech sa láskavo zamýšla nad tým,prečo sa u nich každý týždeň na školách strieľa.

Prajem vám všetkým, ozaj BIELE VIANOCE!!!

cobra # WykeXala95
-
 81% ( 21 people voted )
+
2013-11-25 13:24:16 55f814c2
myslieť si, že kot--le--ba je najväčší fašista, je omyl. najväčší fašisti sú v eú a v europarlamente.
dôkazom je napríklad aj to, že z eurofondov odmietli zafinancovať skulptúru "povstaleckých plameňov" v hnúšti, pričom ten projekt schválili miestny poslanci a primátor bagačka za smer. stálo to 55 tis. eur. skutočný dôvod, že zamietli prefinancovať túto skulptúru symbolizujúcu snp nebol neoprávnené výdavky, ale to, že v eú je najsilnejší štát nemecko a to sú synovia a vnuci ss ákov a gestapákov a oni odmietli financovať sochu pripomínajúcu odboj proti ich otcom- fašistom.
financovanie tej sochy predsa nezakázal ko--tle--ba, ani ju jeho prívrženci nepoškodili!
aaa # RuxaQija4
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-11-25 13:26:31 b2290a53
skôr by si mal spytovať svedomie europoslanec maňka, za koho vlastne ťahá.


aaa # RuxaQija4
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-25 13:29:52 b2290a53
cobra,-presne tak. Amerika nech si len upratuje brvna pred svojím prahom.Už nám "pomohla "dosť.
Aj tebe pokojné Vianoce.

Jambo # CapuSuxo47
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-25 13:35:28 4e62247f
no pán
Andrej Fandak # RyfyDora76

to je teda výtvor. kua! na to akú školu treba?
jednoducho fakty , domienky a propaganda pomiešané halabala. šalát. len akosi má blbú chuť.

klifton # GexiSosy84
-
 71% ( 7 people voted )
+
2013-11-25 13:37:46 5f665d11
chudák europoslanec Mnamka, teraz bude vyzerat pred eurobolsevikmi ako posledný idiot, ze prehral s Kotl-ebom ...
LenkaB # LyroKomo25
-
 69% ( 6 people voted )
+
2013-11-25 13:54:50 509a8e75
Ešte vám napíšem,aj aké maličkosti rozhodli,že vyhral M. K O T L E B A.
Napríklad mojej žene sa nepáčilo že p. Maňka až s bohorovnou drzosťou dal vyrúbať väčšie množstvo stromov vo Zvolene.Takže aj takáto maličkosť zavážila v prospech terajšieho víťaza.
A páni politológovia teraz analizujte: Kde asi udelali soudruzi z NDR chybu???

cobra # WykeXala95
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-11-25 14:08:10 55f814c2
Neviem či je ko--ot-lebo-vi jasné všetko o demo-kracií... ako autor článku nad-písal svoje..."rčeniíííí". Treba ale uznať ,že keď kdesi pobehoval nejaký ten "mladej " minister raz toho raz ono.ho---- neviem čo ktorého rezortu bol skôr-- okolo rómskeho domu kdesi v mestečku pri BA tak ešte aj "nejaká dáma ukazovala čosi pod stiahnutými...v mezdinoží" na neho ..alen voliť a voliť.., tak novému VUC predsedovi sa to asi nestane---pri doriešení síce zatiaľ len predstáv.....
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-25 14:15:56 58d4289b
tu kotrba, tam kotrba, vsade sami kotrba, keby zakony a pravidla platili pre kazdeho rovnako, tak by ziadny ktorba nevyhral, pretoze vseci sme rovnaky bez rozdielu a tak by mali platit aj zakony a pravidla pre kazdeho rovnako, ziadne pozitivne ci ine diskriminacie, poslanecka imunita atd. alebo ma niekto pocit ze je iny a potrebuje byt zvyhodnovany? potom chcem byt aj ja a ked nebudem, tak budem nespokojny, bodka. Nasi politici vedia slubovat a kradnut, takto to ale dohodobo fungovat nemoze a nebude, vsetky kecy novinarou a hovnologou su zbytocne, lady sa pohly a oni si nevyberaju cestu podla toho ci je spravna, alebo nespravna, nasi zakonodarny zlodeji by sa mali poriadne nad sebou zamysliet. Pretoze chudoba na cti netraty, a ze tej chudoby na slovensku je a ze je jej stale viacej, to je skutocny problem, najviac by som sa nasmial keby romovia zacali volit kotrebu, pretoze by im dokazal ponuknut seriozne riesenie ich dlhodobej situacie, este len to by bola sranda na medzinarodnej urovny...xixixi
kombajn # HydyKuwi36
-
 62% ( 3 people voted )
+
2013-11-25 14:23:50 560df8c5
Kotle ba na hrad! Gorily do basy! Je hanbou slovenska ze tu este niekto voli extremisticke zapadnym imperialistom sluziace KDH, Smer, SDKU atd. Tieto strany su zlocinecke gangy zamaskovane ako politicke strany cim sa vyhybaju zodpovednosti pred zakonom. Carnogurske hviezda Lipsic je tiez len paholkom ameriky
NZPRX # DemoNivu74
-
 72% ( 8 people voted )
+
2013-11-25 14:30:27 425774c9
myslim si ze Ko tle ba je fajn... a hentie prasce uz narobili tej neplechy na Svk dost... :) a cigani by mali vykocovat zo Slovenska... su to obycajne zveri ktore cicaju socialky a nic nerobia len bordel...

Abri # GugeSyti58
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-11-25 15:06:34 5f69cfb6
Nízko hodnotený príspevok


navina # JyjuMasa71
-
 33% ( 8 people voted )
+
2013-11-25 15:30:20 55f8d5d2
Tradicne- pricina prenasleduje dosledok. Ak by. ..nebolo by...ale pretoze...tak
NZPRX # DemoNivu74
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-25 15:37:12 425774c9

"Ale že "urobí poriadky s cigánmi"- na tomto kampaň nepostavil ešte nikto a apritom je to taká vďačná propaganda!"nemas celkom pravdu ...


ht
tp://www.youtube.com/watch?v=FsOLL3FPGT0


LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-11-25 15:37:24 509a8e75
Lenka,keby toto mal K o t l e b a ako svoj volebný spot ako Fico,bolo by to prakticky dnes neodvisielateľné.
To čo sa stalo z cigáňov dnes,je zásluha všetkých vlád,ktoré sa tu za tie roky vystriedali.
Ak ich Marian dokáže bez násilia motivovať a presvedčiť ich,že len svojou prácou sa môžu raz dostať z chatrčí do normálnych domov,ale to len vlastnou prácou,má doživotne zaistené miesto premiera.Tu pomôže len dôslednosť.
Ďalej by sa mal začať zaujímať/aspoň zatiaľ vo svojom regione/,ako sa správajú zahraničný tzv.investori k slovenským robotnikom v závodoch,ako sa ku nim chovajú,hoci aj cez svojich slovenských poskokov.
Jediné slovo by to vystihovalo: využiť.

cobra # WykeXala95
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-25 16:27:20 55f814c2
...sa z toho Ko/tle/bu nepos.rte. Bol zvoleny v demokratickych volbach? Bol. Tak jakypak copak...Preco bol zvoleny to si moze mysliet kazdy svoje, ja som jednoducho v tom ze ludia toho uz maju dost.
K. bol zvoleny, ma sancu ukazat co vie. Howgh!

Conte di Savoya # CopyXegu39
-
 60% ( 5 people voted )
+
2013-11-25 16:36:52 55e54ecb
cobra - ano ja viem, Fico tam dokonca spomina farmarsky zakon.... holt, ked si nahrabal dostatocny pocet hlasov volicov, po volbach otocil o 180 stupnov ...:)
LenkaB # LyroKomo25
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-11-25 16:43:04 509a8e75
navina,-Treba počkať! Ak urobí to čo píšeš tak sa odpíše sám,len netreba zas kuvikať. Veď ho nechajte oddýchnuť a nadýchnuť sa.Dajte mu dajaký čas ! Sto dní?
cobra,-presne


Jambo # CapuSuxo47
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-11-25 16:47:28 4e62247f
P.S.ešte je len dva dni županom a už má toľko radcov.To mu bude sveta žiť.

Jambo # CapuSuxo47
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-25 16:54:00 4e62247f
Fandák čo to trepeš ty potkan vyjeßaný hnisavý
Ingrid # KygaKijy66
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-11-25 17:28:55 b91ab620
Demo--kracia sem -- demo--kracia--tam riešenia s kádrami! v prvom kole zvolenými v rámci VÚC aj , hlavne v BB.. VUC--- kde je nula --"SVOJÍCH" --Tak aj .... matematika , štatistika sa skláňa pred riešeniami politickými ktoré navrhne jej predseda a budú realizované. Palce držať ..pozitívnym výsledkom.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-25 18:05:23 58d4289b
Tá ich dokonalá demokracia dostala konečne raz riadne cez papuľu.
Majú pod palcom média,hromadu peňazí na kampane a k čomu im to je,keď ich prevalcuje chlapík s megafónom.
Toto je tá pravá demokracia,páni.

cobra # WykeXala95
-
 62% ( 3 people voted )
+
2013-11-25 18:14:43 55f814c2
...čo je ľudia? chválite a hanobíte, chválite a hanobíte..."a tak stále dookola, nechajte chlapca nech sa prejaví, má len dve možnosti, buď zostane nadosmrti slávnym, alebo zožne nadosmrti hanbu.., pokiaľ si skutočne stojí za svojim a je to človek na správnom mieste, začne skutočne hovoriť verejne bez akýchkoľvek obáv ľudom pravdu,..PRAVDA je že teraz nič nevie, nemôže sľubovať, nemôže plniť, najskôr treba počkať aby sa oboznámil zo svojim úradom a potom si rád vypočujem jeho slová, za tie roky ľahko dokážete prekuknúť kto vás klame a kto nie...tak Vás žiadam milý priatelia Slovenského národa, trpezlivosť...možno sa konečne dozvieme pravdu, alebo? ...no kto vie? pokušení bude viac ako dosť, na ktorom zlýha, je len na ňom,...moja rada pre neho..."pokiaľ je skutočne Tisovec, mal by vedieť na koho sa obrátiť v prípade silných pokušení.
lucifer # FaliQuva33
-
 62% ( 3 people voted )
+
2013-11-25 18:15:09 55ede035
Zdravím ťa lucifer.
Áno,Slovensku by teraz najmenej pomohla nejaká krvavá revolúcia a akési vyháňanie politikov za hranice.
Kamaráti z NATO,by tu boli coby-dup...

cobra # WykeXala95
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-25 18:24:34 55f814c2
Da sa súhlasiť ...luci..33 ..Ale s tým Tisovectnom ...je to tak trochu "morbídne" lebo hneď .na druhý deň , po Hitlerovi dal pokyn...na Poľsko zaútočiť.. A v Kyjeve rozdával vyznamenania ,počas vojny, naším vojakom za ... a skoro spadol na neho kostol....Takže ste znalíí istých nuasííí ktorých by ste sa mali strániť lebo súvisia s ....neznalosťou vecí.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-25 18:36:11 58d4289b
Neprídu ani keby si ich vešal, títo politici sú len lacné figúrky na veľmi veľkej šachovnici.
lucifer # FaliQuva33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-25 18:37:22 55ede035
Možno nie kvôli našim politikom,ale záujmom EU.
Tá si už škrupká na naše prírodné bohatstvo a hlavne zásoby vody.

cobra # WykeXala95
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-25 18:42:31 55f814c2
klopi...pokiaľ by si bol prezidentom v tej dobe ty? ako by si sa zachoval? postavil by si sa zúrivému vrahovi ako bol krpatý hitler na odpor a tak vlastne odsúdil celé Slovensko na zrovnanie zo zemou?
Tak čo by si urobil? napíš nám.

lucifer # FaliQuva33
-
 62% ( 3 people voted )
+
2013-11-25 18:42:52 55ede035
Pokiaľ sme v EU už im dávno patrí, len jediný rozdiel je v tom že nemá súkromného vlastníka, ale stále je verejná a tak to aj zostane.
lucifer # FaliQuva33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-25 18:44:21 55ede035
...ale sú tu nadnárodné korporácie,ktorým to niekto rád priklepne,tak ako nás- lacnú pracovnú silu a ešte lákajú bez hanby na to aj investorov.
Preto ako sa vyjadrujú o Marianovi,takú istú mienku majú aj o celom národe.

cobra # WykeXala95
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-25 18:53:16 55f814c2
Teda...luci..33..Dávate otázku s dva krát KEBY ... to je zase trochu vedĺa, z princípu....je..konšpiračné ! Riešenia "bezvýchodiskové" sú dejinne známe... počínajúc "poser----kakať sa" končiac ..podrezať skoro všetok ľud ... Treba dačo dovysvetliť?
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-25 18:58:44 58d4289b
A to ešte "ujo" "Soroš", a jemu podobní , sa nenačertil na ... EU parlamentníkoch ktorí len teraz začínajú uvedomovať si čosi ohľadom inej -"-tejto ..kategorie---" ..myslenia.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-25 19:10:18 58d4289b
Občan romské národnosti
zlámal někomu všechny kosti
zato že ten ubožák
mu dvacet korun nechtěl dát.

Cikán s nožem jinde zase
nachvíli podlehnul dívčí kráse
ženský proříznul krk
tomu já se nemůžu smát.

Pak se řekne to nic oni se přizpůsoběj
to oni jen tak trošku zloběj
to potože maj úplně jinou mentalitu.

Abysme se potom nedivili
a strachem huby nekřivili
na ulici nelezli
radši zůstali někde v krytu.

Na všechny dvojí metr máte
takhle to přeci nejde dál
jedny mentalitou omlouváte
druhý čeká kriminál.

Chcete zničit Skinheads
to vás strašně trápí
chcet taky zničit všechny nasraný chlapi
a ani vám nestojí zato ptát se jak chtějí žít.

Když jste ale tak strašně do práva zažraný
tak musíte taky zůstat nestraný
a né jedny omlouvat a po druhejch jít.

Na všechno dvojí metr máte
takhle to přeci nejde dál
jedny mentalitou omlouváte
druhým hrozí kriminál.

Pak se řekne to nic oni se přizpůsoběj
to oni jen tak trošku zloběj
to potože maj úplně jinou mentalitu.

Abysme se potom nedivili
a strachem huby nekřivili
na ulici nelezli
radši zůstali někde v krytu.

Na všechno dvojí metr máte
takhle to přeci nejde dál
jedny mentalitou omlouváte
druhý čeká kriminál.

Na všecho jeden metr berte
a ne jako doteď dva

Na všechy jeden metr berte
a ne jako doteď dva

Na všechy jeden metr berte
a ne jako doteď dva

Na všechy jeden metr berte
a ne jako doteď dva

Čo sa týka tejto problematiky, svoj názor a svoje riešenie už som predložil. Treba rozdeliť prácu na trhu a bude po probléme. Práca vyšľachtí aj najprije-banejšieho cigáňa a ak sa to nestane, bude mať vážny problém ten konkrétny cigáň, lenže dnes majú problém nájsť prácu aj biely a preto treba zmenu, ktorá vyfiltruje háveď, ktorej sa nechce pracovať od obetí chorého kapitalistického systému.

Persil # LyruJexy11
-
 62% ( 3 people voted )
+
2013-11-25 19:27:16 cc2d866e
Marián je u mňa dosť pochybný človek , ťažko povedať či sa časom nespotvorí , alebo to myslí ešte pomerne dobre , ale ako župan moc zloby nenarobí , skôr bude užitočný , jedine že by sa časom prepracoval ďalej .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-25 19:54:20 d5d75caa
Marian dokazal že je inteligentný a ešte musí dokázať že je múdry . Ja mu fandím .
Marco # QucoXece12
-
 62% ( 3 people voted )
+
2013-11-25 20:10:40 542f3464
klopi...vyjadri sa k otázke, potom pouvažujem nad tvojim hrdinstvom.
lucifer # FaliQuva33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-25 20:25:44 55ede033
Zasadanie VUC BB. malo byť 29.11. 13. Odložilo sa na neskôr pre skartáciu tajných dokumentov.

pila # NaquCexo35
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-25 20:29:15 b229b405
Lucifer,-Ešte mám doma knihy čo sa učilo za Tisovho prezidentovania cez vojnu. Ako sa srdečne víta s Hitlerom.Obrátky ako posielal vojakov mladučkých na vojnu:ZA BOHA ZA NÁROD. Ako žehnal zbrane. židov s jeho súhlasom brali.A Gardisti,za vojny tiež pošpinili Hlinkovo meno. Tiež bol farár,ale ten naozaj bojoval za Slovákov,keď nás bili Maďari. Hlinka Chudák už štyri roky nežil a gardisti " za Hlinku bojovali." To by Marián mal vedieť. To len toľko. Pekne je ,že je národovec ale vybral si zlých patrónov. Ale aj tak ,ako som už hore spomínala,nech ho nechajú a dajú mu čas.

Jambo # CapuSuxo47
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-25 20:56:46 4e62247f
P.S. Bysríčania dali vláde po fúzoch v každom prípade. Ukázali,že už je toho dosť.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-25 21:01:02 4e62247f
....samozrejme že sa kradlo, kde nekradne smer? ale minulosťou nezmeníš budúcnosť, budúcnosť sa mení v prítomnosti.
...prítomnosť patrí novému županovi, nechajme sa prekvapiť.

lucifer # FaliQuva33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-25 21:01:11 55ede033
Jambo
...neriešim kto čo a ako, kedy a čo urobil v hlbokej minulosti...načo? obaja sú mŕtvy.
Lež keď budeme mŕtvy my, potom by som si radšej články o našej generácii ani nechcel prečítať, v hrobe bude oveľa bezpečnejšie:DDDDDD

lucifer # FaliQuva33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-25 21:05:46 55ede033
Ak som to dobre sledoval, Kootleba cez volebnu kampan nespominal v svojom programe Romov, ale parazitov - prizivnikov, hocijakej farby koze. Naopak celkom trefne hovoril o rieseni ekonomickych problemov, spojenych najma s nezamestnanostou dlhodobo nezamestnatelnych ludi. Podstata jeho prezentovaneho programu a jeho pripadnej cinnosti ako predsedu VUC bolo - "odseknutie chapadiel chobotnice". Velavravne, nie? TAK PRECO TU VSETCI NIECO STALE MUTITE O ROMOCH, FASIZME, SNP a ostatnych veciach, o ktorych Kootleba v sucasnosti nic nehovori???

pedro # BawuTuda12
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-11-25 21:12:16 b228f69f
....lebo sami nemajú prehľad, stále majú skreslený pohľad z médii.lucifer # FaliQuva33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-25 21:15:06 55ede033
....mimochodom Jambo, máš aj knihy ako si Stalin delil s hitlerom Európu, máš napríklad foto ako si ruský vojaci pochvalujú nemecký obed pri ich polnej kuchyni na spoločnom cvičení? nemáš? vieš, ona doba bola oveľa komplikovanejšia ako ju vykresľujú historici.
lucifer # FaliQuva33
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-25 21:18:56 55ede033
Lucifer,-Zas budeme o inom Keby si bol zobral Marián za vzor Stalina a Hilera tak spomeniem ich.? Jedna sa tu o inom.Ja predsa nemám proti zvoleniu Mariána nič z toho principu,že vláde bolo treba dať príučku .

Jambo # CapuSuxo47
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-25 21:51:41 4e62247f
Rasizmus si vymysleli ľudia, ktorí potrebovali prenasledovať, onálepkovať a likvidovať nepohodlných a ideovo iných ľudí. Všetky -izmy podobne, ako aj kresťanstvo, určujú človeku čo si má myslieť a ako sa má správať. Všetko dobre až do chvíle, kým za -izmami sa neskrýva sociálny parazitizmus, rodenie detí, ktoré nechodia do školy, nemôžu sa zaradiť do pracovného procesu, sú odchované za dane tvorcov hodnôt, ktorí nesmú rozhodovať o účele použitia svojich daní. Kým niekto nelikviduje rodinu ako základ spoločnosti, rod, národ, neodovzdáva do Bruselu štátne kompetencie, nediskriminuje voličskú väčšinu na úkor asociálov, nevystaví kultúru národa vplyvu neželaných iných kultúr, kým nezačne u pôvodného obyvateľstva vplyvom takýchto -izmov klesať populácia. Nenásilný, vedomý pokles populácie spôsobený cudzou mocou sa volá genocída.

Zdravý rozum káže zachovať si rodinu, rod, národ, svoje územie pred vplyvom negatívnych faktorov. Zdravý, múdry, pracovitý, schopný, hodnoty tvoriaci jedinec má mať čím viac detí, tým treba dať vzdelanie a výchovu za podpory štátu. Schopné musí prečísliť negatívne, neschopné, musí prispieť pre rozvoj spoločnosti.

Prírodný zákon, nezávislý od vôle človeka hovorí, že prežije ten, kto sa najrýchlejšie množí. Chceme mať demokraticky" zvolený parlament a vládu z asociálov neschopných sa učiť a zapojiť sa do rozvoja spoločnosti? Asi každý povie že nie. Prečo potom EÚ diktuje zákony a nariadenia v rozpore so zdravým rozumom a prečo máme politikov, ktorí poškodzujú občanov?

Židia, večná téma. VOSR je označovaná za židoboľševická revolúcia, socializmus budovali Marx, Engels, Lenin, ani jeden nebol Slovan, vo vedení KS po VOSR bolo možno 90% židov, boľševické hnutie a socializmus bolo židovské hnutie. V Rusku bola zlikvidovaná inteligencia, roľnícky stav, hladomor, milióny mŕtvych. Toto nerobili Slovania. Cár Romanov odmietol Rothschildov bankový systém, ktorý dnes ovláda celý svet, cár a jeho rodina bola vyvraždená, židmi. Židovské náboženstvo hovorí o vyvolenom národe a o ovládnutí sveta. Dnes sa to deje. USA sú vazalmi Izraela, všetky vojny až po súčasnosť boli v réžii anglosasko židovského kapitálu. Všade je vnášaný chaos, násilie, ideové rozpory, kde sa dvaja bijú, tam židia bohatnú. Raz požičajú na vojnu, potom na likvidáciu vojny, vždy financovali obe strany konfliktu. Najskôr Srbov zbombardujú, okradnú ich o územia a teraz ich nútia do EÚ, aby ich ekonomicky vycicali. Ukrajina sa nepoučila, odmietla EÚ, lebo nezažila humanitárne bombardovanie a tzv. skorumpovaní politici majú chrbtovú kosť, na rozdiel od slovenských.

Celé to dianie nie je o Kot.lebovi. Celé to je o zdravom rozume, o odídení z EÚ, o zrušení politických strán, všetky stratili legitimitu, o priamych voľbách... O tom, aby si Slovania začali vládnuť sami, čo im nebolo dovolené od Petra I, a od zavádzania kresťanstva, teda asi 1000 rokov. 1000 rokov poroby stačilo, EÚ a USA sú vrcholom ľadovca. Pravdivé dejiny poznal ešte Samo Chalúpka, to nie je tak dávno, v básni Mor ho, dnes nás ideológovia od narodenia klamú. Meno Veľká Tartária je na dobových mapách ešte z 18. a 19. stor. Tie mapy kreslili anglosasi, nie Slovania. Kde je Veľká Tartária? Dejiny Ruska písali nemci, pôvodné ruské zmizli. Stredoveké kresťanstvo spálilo Slovanské dejiny.

Definitiva # MunoLyhi27
-
 69% ( 6 people voted )
+
2013-11-26 06:58:26 57f4ca0a
Kiež by bol nie len inteligentný ale aj múdry, ako ktosi už povedal. Mám obavu že bude len inteligentný a k múdrosti mu bude chýbať podstata. No tá sa nedá naučiť, tá musí Byť. Možno by sa mal nechať inšpirovať jedným z kandidátov na primátora tam je tá podstata jasná.
http://www.priestorprezivot.sk/primatormesta/

lako # MopaCilo73
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-26 08:11:35 55ede325
definitiva,--Celkove súhlasím ,len čo?celý svet sú židia? Slovanské dejiny boli spálené Cyrilom a Metodom,ktorých údajne poslal Rím. Aj by som tomu verila.Lebo ide ma zobrať čert,keď počujem,že Cyril a Metod nám doniesli písmo.Dovtedy mali Slovania predsa svoje písmo.Podľa mňa nám doniesli práve to Rímske náboženstvo.a násilne nás pokresťančili. To bol cieľ Ríma. Starí Slovania mali svoje náboženstvo a určite vierohodnejšie ako to čo doniesli Cyril a Metod.Možno nemám pravdu. Je to podľa mňa .
Lucifer,-Nezabúdaj,že za Tisa ,keď sme boli Klerikálny štát takzvaný,Lebo bol prezident farár,sme boli spojenci s fašistickým Nemeckom.Čo tu ešte treba dodať.

Jambo # CapuSuxo47
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-11-26 08:30:30 5f667660
Admin, si ty vobec normalny? Chcela som tu dat link, ako skartovacky v Banskej Bystrici nestihaju a ze M. K.o.t.l.e.b.a podal trestne oznamenie z podozrenia zo skartacie dokumentov a vyhodilo mi nejaku blbost, ze prispevok obsahuje nadavku (k o t l e b) .. Nadalej blokujes meno Banskobystrickeho zupana, legitimne zvoleneho v demokratickych volbach??? to tu ani nemozme linkovat udalosti z VUC koli jeho menu?
LenkaB # LyroKomo25
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-26 10:14:35 509a8dda
Tiez ma zaraza, ze sa neda napisat K.otleba. To naozaj nie je normalne.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-26 10:30:35 59ad5d21
Preco extremisti ako Fico, Dzurinda, a ini zlodeji, mozu byt normalne napisani?
Rafael # BakiQuno09
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-26 10:32:34 59ad5d21
Modro červené Gorily si už k-a-d-i-a do gatí, tento im prevetrá ten ich zatuchlý korupční a podvodní smrad ktorý za 24 rokov na Slovensku narobili, na tejto fotke vyzerá že ho Gorily len ťažko podplatia a že je na Gorily poriadne n-a-s-r-a-t-ý a teraz si ich v medziach zákona podá!!!
Ivan Silberstein # JeniRusu82
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-11-27 19:27:52 5f667b52
...admin prestaň cenzurovať.
lucifer # FaliQuva33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-27 19:56:56 55ede024
No neviem skúsme si----povedať , kde je viacej rozumu .....čččiii pod prilbami ...alebo ...kdesi inde....aj v inej hlave... Nie je násilie.. ako násilie..a trepnúť po hlave . alebo ukrižovať---a bude slávny! dosť dlho...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-28 12:25:16 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
ť   tr
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Proč vlastní americké Centrum pro kontrolu nemocí (CDC) patent na vynález eboly?


 Proč vlastní americké Centrum pro kontrolu nemocí (CDC) patent na vynález eboly?
Americké Centrum pro kontrolu nemocí (CDC) vlastní patent na konkrétní kmen eboly známý jako „EboBun”. Jedná se o patent číslo CA2741523A1 a byl udělen v roce 2010...
SPÝTAJTE SA TÝCH ČO PREŽILI.
KONCESIE AŽ ZA HROB
Zpověď předního psychiatra: pomáhal jsem vymýšlet ADHD coby nemoc

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.1005 s
good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne