Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Kontroverzná transatlantická dohoda o obchode a investíciách medzi EÚ a USA (TTIP)


Kontroverzná transatlantická dohoda o obchode a investíciách medzi EÚ a USA (TTIP)

Štrasburg 07.07. 2015 Vystúpenie Richarda Sulíka v europarlamente v rámci rozpravy k téme: Transatlantická dohoda o obchode a investíciách medzi EÚ a USA (TTIP). | Richard Sulík sa vo svojom príhovore vyjadruje k vyjednávaniu transatlantickej dohody o obchode a investíciách medzi EÚ a USA. Dohodu víta, lebo vždy je lepšie, keď krajiny medzi sebou obchodujú, ako by

mali viesť vojny. Upozorňuje však na niekoľko úskalí, ktoré sprevádzajú vyjednávanie tejto dohody. Jednak ide o nedostatočnú transparentnosť v zmysle nezverejnenia dohody pre širokú verejnosť, aby sa táto mohla k jednotlivým ustanoveniam dohody vyjadriť. Ako druhú uvádza zavádzanie nových regulácií v rámci TTIP. Transatlantická dohoda o obchode a investíciách medzi EÚ a USA má predsa slúžiť v prvom rade na odstraňovanie administratívnych bariér. V neposlednom rade ide o pokusy o harmonizáciu daní. Zatiaľ čo dnes je daňová záťaž plne legitímnou komparatívnou výhodou členských krajín, harmonizácia by priniesla ich zvýšenie. Preto by mala Transatlantická dohoda o obchode a investíciách medzi EÚ a USA garantovať v oblasti daňovej politiky úplnú autonómiu.

Transatlantická dohoda o obchode a investíciách medzi EÚ a USA a niektoré zo škodlivých návrhov europarlamentu:" vynaložiť maximálne úsilie na to, aby sa ochranná doložka začlenila do dohody, ako sa jasne uvádza v rokovacom mandáte, na ktorú by sa mohlo odvolať, ak by zvýšenie dovozu príslušného výrobku mohlo vážne poškodiť domácu výrobu potravín;"

Komentár: Čiže sa musia nutne "poškodiť" iné odvetvia na úkor tých, ktoré poškodené "nesmú" byť. O tom, ktoré odvetvia "poškodené" budú a ktoré nie nerozhoduje produktivita daných podnikateľov a ani rozhodovanie zákazníkov, ale byrokrati.

"zlepšiť prístup na trh pre služby v súlade s prístupom založeným na hybridnom zozname s použitím pozitívnych zoznamov pre prístup na trh, pričom služby, ktoré sa majú otvoriť pre zahraničné spoločnosti, sú výslovne uvedené a nové služby sú vylúčené"

Komentár: Tu teda Európsky parlament priamo vyzýva proti rušeniu administratívnych bariér.

" vrátane mechanizmov na účinnejšiu medzinárodnú spoluprácu s cieľom stanoviť prísnejšie globálne normy proti finančnej a daňovej trestnej činnosti a korupcii;"

Komentár: To, že boj "proti finančnej a daňovej trestnej činnosti a korupcii" je často škodlivý, keďže postihuje najmä nevinných ľudí (uvalením rôznych obmedzení, zvýšením regulačnej záťaže, atď.) je jedna vec. Druhá vec ale je prečo by sa tieto veci mali riešiť v rámci TTIP? Transatlantická dohoda o obchode a investíciách medzi EÚ a USA mal slúžiť na odstránenie administratívnych bariér. Prečo, bez ohľadu na to, či sú žiaduce, má transatlantická dohoda o obchode a investíciách medzi EÚ a USA slúžiť aj na vytvorenie nových administratívnych bariér?

" zabezpečiť, aby transatlantická dohoda o obchode a investíciách podporovala využívanie a presadzovanie ekologických tovarov a služieb spolu s uľahčovaním ich rozvoja, a aby zjednodušovala ich vývoz a dovoz, čím sa využije značný potenciál prínosov v oblasti životného prostredia a hospodárstva, ktoré ponúka transatlantické hospodárstvo, a doplnia sa prebiehajúce mnohostranné rokovania o dohode o environmentálnych tovaroch s cieľom prispieť k boju s globálnym otepľovaním a vytvoriť nové pracovné miesta v "zelenom hospodárstve";"

Komentár: zjednodušenie vývozu a dovozu ekologických tovarov a služieb, ako aj pri ostatných tovaroch a službách, je samozrejme žiaduce. Prečo ale majú byť ekologické tovary a služby už východiskovo podporované? Problém môže byť aj s definovaním toho, čo sú to ekologické služby a tovary (pod to sa dá zaradiť čokoľvek, aj úsporné žiarovky plné ortute alebo slabé vysávače, ktoré dobre nevysávajú, ale hlavne, že sú úsporné). Inak ale podobne ako pri predchádzajúcom bode, transatlantická dohoda o obchode a investíciách medzi EÚ a USA by mala slúžiť na odstraňovanie administratívnych bariér a nie na ich zväčšovanie. Vytváranie nových pracovných miest "v zelenom hospodárstve" je samozrejme čistá hlúposť, keďže všetky tieto pracovné miesta budú "vytvorené" na úkor iných pracovných miest.

Prepis videokomentáru k téme Kontroverzná transatlantická dohoda o obchode a investíciách

"Ďakujem pekne za slovo.

V podstate súhlasím s obchodnými dohodami, lebo je lepšie, ak krajiny medzi sebou obchodujú, ako by mali viesť vojny. Preto aj v podstate vítam dohodu TTIP medzi USA a Európskou Úniou, avšak mám niekoľko vážnych výhrad.

Po prvé, je to nedostatočná transparentnosť, toto kritizujem už dlhodobo Myslím si, že transatlantická dohoda o obchode a investíciách medzi EÚ a USA, teda text dohody mal byť dávno zverejnený, aby sa vedeli vyjadriť všetky dotknuté skupiny a myslím si, že toto je práve voda na mlyn odporcom TTIP.

Po druhé, je to zavádzanie nových a ďalších regulácií. Transatlantická dohoda o obchode a investíciách medzi EÚ a USA by mal v prvom rade slúžiť na odstránenie administratívnych bariér, no na viacerých miestach zavádza nové bariéry a regulácie.

A po tretie, sú tu pokusy o harmonizáciu daní. Dnes je daňová záťaž plne legitímnou komparatívnou výhodou členských krajín a harmonizácia daní znamená zvýšenie tých daní.

Práve naopak Transatlantická dohoda o obchode a investíciách medzi EÚ a USA by mal garantovať autonómiu daňovej politike.

Ďakujem."
Author: richard sulik # QuguValo50
Svet2015-07-087
-
 42%  ( 2 people voted )
+
viete ako sa líši európsky parlament od slovenského? Nijako. Prázdne kreslá, vysoké platy, žiadna robota, hlúpe zákony, boj proti vlastným občanom v prospech elít.
pn # KimaHowo87
-
 71%  ( 7 people voted )
+
2015-07-08 19:26:44 2e1ea742
Všetky tieto správy o Grécku (a je ich požehnane) majú prekryť včerajšie hlasovanie EU parlamentu o zmluve TTIP, ktorá bola schválená napriek petíciam, ktoré už obsahovali 2mil.podpisov a nikde nie je ani zmienka o takto závažnej zmluve medzi EU a USA, ktorá bola včera schválená(08.07.2015) - Prešiel som všetky mainstreamové média. Ako je to možné??? je to zámer? Link na hlasovanie: https://www.youtube.com/watch?t=19&v=szpCurhs2y4
Bertold # FuliXuju84
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2015-07-09 11:26:56 5b7fbf5c
minulost+pritomnost=buducnost, tak mile euroovce, aby ste vedeli do coho idete, iluziu slobody a pravo rozhodovat o veciach verejnych vo svojej krajne vam lahko zoberu, bez toho aby ste zistili, ci vobec niekedy take nieco existovalo, a vsetko sa vam bude zdat uplne normalne, presne tak ako je tomu uz dnes...xixix najprv vam zosmiesnili tradicie, potom narodnu identitu, potom zdravy rozum, pravo rozhodovat, a nakoniec pridete aj o svoje peniaze, ako stat sme o ne prisli uz davno, ludia nedokazu pochopit ze kto nema svoje peniaze, nema ziadne peniaze.... stat ktory nema svoju menu, sa neda nazvat suverenym statom, ale mozno sa mylim, ved uz dnes sa mame lepsie ako zajtra, takze vsetko bude ok, olvrajt a o fjucr sa netreba obavat, lebo ta uz je davno pripravena aj s protiatomovym krytom pre tych ktory nikdy za narod a stat svoj zivot nepolozia, aj keby cobolo....xixix
kombajn # HydyKuwi36
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-07-09 12:29:16 56186deb
Richard, prosim ta, ak sa este da, nechceme na SK mat americke GMO potraviny, chceme VIDIET, aka je skutocna krajina povodu danej potraviny, aby sme si mohli vybrat.
dia # QibeNaqa01
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-07-09 17:17:07 c303a81a
Všade sa rieši TTIP, ale vieme vôbec o dohode TISA?
http://afinabul.blog.cz/1507/v-zeneve-p
red-verejnostou-utajene-rokovania-eu-s-23-statmi-i
de-o-dohodu-tisa

Mám dojem, že TTIP len zakrýva (zahmlieva) podstatu.

Luko # LidySesy00
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-07-10 23:15:13 b22981ca
Jozef Varga

preto nemam deti, jem velmi malo a z 90 percent to, co sa neda modifikovat a je od nas.

dia # QibeNaqa01
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-07-12 17:34:45 c303a81a
loading...
dia,

udelujem ti vyznamenanie "vzorny obcan zeme".

Na teba ani netreba modifikovane potraviny,ty deti nemas dobrovolne.:}}

harry # PahoLenu00
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-07-12 21:52:30 5f66fd10

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
šesť   päť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Minimálna mzda ako nepriateľ Rómov


Minimálna mzda ako nepriateľ Rómov
Diskriminácia vylúčených skupín je vo všeobecnosti negatívny fenomén, ktorý sa nepodarilo vykoreniť pravdepodobne ešte v žiadnej spoločnosti. Slovensko nie je výnimkou. V rámci ...
Zaměstnanci JPMorgan přiznávají, že dostali shora příkaz omezit hotovostní operace
Jak fungují americké výzvědné služby v Česku?
Sedm nepravd o volném trhu

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0219 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made