Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Konspirační teorie: Geneticky modifikované potraviny


Konspirační teorie: Geneticky modifikované potraviny

Konspirační teoretik nemá chvíli oddechu. Sotva přeběhne přes ulici zamořenou jedy z "chemtrails" a nastříká se octem, aby se před jejich působením ochránil, v supermarketu na něj číhají další nástrahy. Třeba otrávené jídlo.

Ale pěkně od začátku. Jde o potraviny obsahující geneticky modifikované organismy (GMO). Takové jídlo jistě není přirozené – a to je přece svinstvo. Průměrnému novodobému disidentovi je jasné, že něco takového lidem musí škodit.

Zůstává samozřejmě otázkou, jestli jde o další program zlovolných elit, podobně jako dřív zmíněné chemtrails, nebo jen o chamtivost zlovolných korporací, které chtějí vydělat za každou cenu, i kdyby u toho měli zabíjet své zákazníky. To dá přece rozum, zabíjet vlastní zákazníky se vyplatí. V obou případech nám ale někdo něco tají...

Dva tisíce studií potvrzuje nezávadnost GMO

Prý neexistují žádné nezvratné důkazy, že je bezpečné GMO (geneticky modifikované organismy) jíst. Ačkoliv je u takové nepřirozené věci opatrnost na místě, nikdo ji údajně nikdy pořádně netestoval. Škoda jen, že jde o mystifikaci.

Ve skutečnosti je bezpečnost GMO testována co chvíli. Existuje víc než dva tisíce studií z celého světa, které potvrzují jejich bezpečnost. Jejich hysteričtí odpůrci to nevědí. Nebo nechtějí vědět. Nebo – a to je pro konspiračního teoretika typické – si asi myslí, že i takové (jakékoli) množství studií může být zmanipulováno.

Ze všech nejděsivější je společnost Monsanto. To ona na tomto jedovatém byznysu nejvíc vydělává. Nejspíš si koupila všechny vědce. Kupuje si prý dokonce i politiky, kteří by jejich vražedné rejdy mohli zakázat. Však to znáte: Pokud někdo nesouhlasí, je zaplacený. Čímž neříkám, že se firma proti snahám poškozovat její podnikání nebrání.

Nevěřím studii, kterou si sám nezfalšuji

Ale to jsme se nedostali k hlavnímu trumfu v rukách odpůrců genetických modifikací. Jedna – slovy jedna - studie poukazující na údajnou škodlivost GMO potravin přece jenom existuje!

Bojovníci proti GMO vzali pár laboratorních potkanů Sprague-Dawley, u kterých je vysoká pravděpodobnost vzniku nádoru (podle studie z roku 1979 se za dva roky nádor vyvinul u 72 procent samic) a – jak tvrdí – krmili je potravou obsahující geneticky modifikované organismy. A světe div se, u 70 procent samic se za dva roky vyvinul nádor. Aha!

Takže v debatách o škodlivosti geneticky modifikovaných organismů v potravinách nemůžou chybět fotografie těchto nebohých zvířat: Podívejte se, co nám to zlé Monsanto dělá! Jestli nechcete dopadnout jako krysy, musíte se těm jedům vyhnout.

Radši umřít než se nechat otrávit

A geneticky modifikované organismy v potravinách by se samozřejmě měly zakázat. A když ne, tak aspoň povinně značit. Což je velmi chytré. Přesto, že jsou tyto potraviny naprosto neškodné, pokud by se začaly povinně označovat, hysterici bojující proti nim by se už postarali, aby se lidé báli je kupovat.

To, co jsem dosud napsal, může vypadat jako velká legrace. Bohužel, někdy to má velmi smutné důsledky. Představte si situaci: Miliony lidí hladoví a hrozí jim, že zemřou mučivou smrtí. Můžeme je nakrmit geneticky modifikovanými rostlinami. A prezident jejich lidí řekne: Ne! Nebudeme přece jíst jed.

Zase taková legrace to není.

Zdroj: http://finmag.peni ze.cz/kaleidoskop/290138-konspiracni-teo rie-geneticky-modifikovane-potravinyAuthor: Bohumir Zidek # FycyLabo75
Zdravie2014-08-2930
-
 23% ( 16 people voted )
+
Židko, si obyčajný chudák. Papaj len GMO. Aspoň skôr skončíš.
Tykva Bukvatyr # JokuCyto18
-
 64% ( 4 people voted )
+
2014-08-30 11:44:56 55d8e107
Organickou chémiou a biochémiou sa živím už 20 rokov a to v jednej z hi-tech firiem na Západe takže do veci vidím träfam si povedať, dosť dobre. . Ak by som si mal vybrať medzi jedlom z rastlín chemicky ošetrených alebo geneticky modifikovaných, vybral by som si určite to druhé. Samozrejme najlepšie je jabľčko priamo odtrhnuté zo stromu v záhrade ktorú nikdy nestriekam...
General Guderian # TyroMury04
-
 54% ( 3 people voted )
+
2014-08-30 12:20:50 55e4ddce
Autor je magor čo ja viem o gma sú dve veci prvá ze každý pestovateľov ktorí začal kupovať gma semena si ich nesmie nechať na ďalšiu sejbu ale musí si každý rok kupovať nové a zaovela vyššiu cenu ako sú obyčajne a druha vec je ze pokusy na zvieratách ktoré kŕmili gmo napr 6mesiacov 3 mesiace boli v pohode ale potom začali rast nádory a oni zverejnili len prvú polovicu testu ten nešťastný záver jednoducho nezverejnili čiže ak ľudia kupujú a jedia obilniny olej mäso aj len z minimálnym obsahom gmo problémy sa objavia až za niekoľko rokov a príčinu problémov budú hľadať všade len nie v popravepoprave
chuck # JotoPamu80
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-08-30 12:40:02 4e62b663
Oprava poledneho slova v potrave
chuck # JotoPamu80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-30 12:41:09 4e62b663
General,
Dosť pochybujem o tom, že píšeš pravdu, ohĺadom tvojej znalosti biochémie.GMO je takmer 100 % istá rakovina, čím dlhšie sa pravidelne konzumuje, tým je to istejšie a preto je v mnohých štátoch zakázaná, vrátane Ruska, ktoré ešte nekontrolujú kompletne nadnárodné koncerny a bankstri.GMO je nástroj genocídy ľudskej populácie.
Čo sa týka článku, čo postol Zidek, tak samá lož a len absolútne nevzdelaný človek može veriť takým žvástom.Ani zviera si dobrovoľne nevezme GMO jed v žrádle, keď nemusí. Urob si elementárny pokus a daj prasaťu válov s organickou kukuricou a GMO kukuricou a uvidíš, kde bude utekať a žrať.
Pomožem ti, GMO kukurice sa ani nedotkne a pokiaľ nebude zdochýňať od hladu a bude mať na výber niečo lepšie, žrať ju nikdy nebude.Pretože aj zviera vie, aký je to jed, tá GMO potravina.A keby vačšina populácie nebola klamaná judáškymi "vedcami" a zapredanými médiami, tak by bola o tom informovaná tiež.Martin # CiweMoji91
-
 69% ( 6 people voted )
+
2014-08-30 12:56:52 b22965c2
Môžete mi niekto vysvetliť mechanizmus škodlivosti GMO upravovaných potravín? Ale nie drísty a dohady. Mechanizmus.


A Martin, ako prasa spozná na kukurici, že je v nej vymenený jeden (dva, tri) za iný?

Pock # SihySuri34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-30 13:41:20 3ec5f361
loading...
nikto z vas nikdy do ust nestrcil nic ine ako geneticky modifikovane potraviny...
len si staci uvedomit, ze aj slachtenie je geneticka uprava...a to co robia v laboratoriach nie je velmi odlisne

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-30 13:45:37 0fcba96b
Pock,
a ty si taký mechanizmus nevieš nájsť sám ? Daj si tú námahu.Čo sa týka prasaťa, tak to sa spýtaj jeho a nie mňa.)
memory,
prirodzené šľachtenie rastlín je niečo iné ako GMO manipulácie.A nikto nepísal, že si nikdy nestrčil do úst modifikované potraviny.

Martin # CiweMoji91
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-08-30 14:00:19 b22965c2
@martin
a v com je to ine?
takisto sa geneticky manipuluje...

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-30 14:11:39 0fcba97e
memory,
chápeš rozdiel medzi prirodzeným šľachtením rastlín a GMO manipuláciou ?

Martin # CiweMoji91
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-30 14:21:23 b22965c2
Martin od teba by som cakal skor opacny nazor, lebo ty prirodne slachtenie popieras....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-30 15:02:03 59ad0eb9
@martin
slachtenie nie je prirodzene, vzdy to je jasna geneticka manipulacia za ucelom lepsieho/krajsieho potomstva

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-30 15:59:26 4e62d136
Zdravíím ludia

Vidím ,že ako vždy väčšina múdruje a dohaduje sa ale čini pre svoje Ego a lenivosť,takmer žiadne.Preto píšem tento článok a podávam možnosť sa činiť aspon trochu pomocť našému milovanému Slovensku.--posielam link,kde Je kopa info o GMO a hlavne ,kde sa nachádzajú naše GMO polia a Je možnosť vidieť,že sa testuje-pestuje aj u Nás už .Zakladatelia robia petíciu a potrebuju min 100 000 hlasov na referendum aby sa zastavilo a zakázalo GMO pestovanie a dalšie body..všetko nájdete tam,aj aké výrobky z Činy Ameriky a tak sú v obchodoch a ako sa vyhnuť im.

http://www.vsetkoogmo.sk/index.php/peticia-za-zdra
ve-potraviny


Theosis # NaqiJana76
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-30 18:07:44 d425500a
Martin: Pock, a ty si taký mechanizmus nevieš nájsť sám ? Daj si tú námahu.Čo sa týka prasaťa, tak to sa spýtaj jeho a nie mňa.)"
Nie, neviem. A námahu by si si mal dať ty sám, pretože nie je som ten kto tvrdí, že sú škodlivé. Nebudem predsa hľadať niečo, o čom si myslím, že neexistuje.


"chápeš rozdiel medzi prirodzeným šľachtením rastlín a GMO manipuláciou?"
Myslím, že to ty nechápeš, že v tom žiadny rozdiel nie je.


Pock # SihySuri34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-30 22:59:50 3ec5f361
One, ludia, tak som si dal tu namahu a dal som prasatu gmo aj negmo kukuricu. Zozralo najskor negmo a potom aj gmo kukuricu. Slepkam je to jedno.
Tolko k pokusu. Nechce sa mi to dalej testovat, podla mna je blbost aby to zviera citilo.
druha vec je to, o com sa tu bavite a sice slachtenie vs. geneticka manipulacia v skumavke.
Moj skromny nazor je, ze pokial sa organizmus generacne slachti a prebieha selekcia nejakych vlastnosti, prebieha to prirodzene, tak, ako to v prirode bezne chodi. Sex, ci uz opelenie alebo ine sposoby, ze ano je prirodzenym vyberom uz sam o sebe. Pokazene organizmy nepreziju, geny zo zaby na vyrobu slizu sa do ruze nedostanu a trne nezacnu rast na cloveku dovnutra hlavy.
Uvedomte si, ze genetickou manipulaciou narusame hemicke procesy v manipulovanych organizmoch bez vedomosti o vedlajsich ucinkoch. Napriklad gen v kukurici proti tym parazitom vytvara akesi latky jedovate pre tie parazity. Ale pre kukuricu je taka chemikalia totalne neprirodzena, ona sa ju snazi nejako zakomponovat do svojho chemickeho prostredia, bohvie ake dalsie latky/protilatky vyluci hoc v stopovych mnozstvach aby tu chemiu vybalansovala(ide jej o prezitie). A bohvie jako ta vysledna potravina, barsvseliak este rafinovana procesom upravy na cukor ci ine "potraviny", posobi v ludskom organizme. Chemicke zluceniny, ktore dostavame do tela nesu akusi informacnu hodnotu o prostredi ktorom zijeme. Je rozdiel zjest prazenicu z dubakov, muchotravok zelenych a lysohlavok. Informacia obsiahnuta v chemikaliach je jasne rozdielna. Takisto chemikalie umelo dodane do genetickeho vybavenia kukurice su pre nu totalne neprirodzene, vobec nedosiahnutelne postupnou medzigeneracnou aproximaciou k pozadovanemu znaku(slachtenim) a nikto nevie ako to dlhodobo budu ludia znasat.
O prirodu sa nebojte, ta to zvaldne uregulovat. Len mi je luto ludi, konciacich svoj zivot s nadorovym ochorenim...

one # KeneGydu10
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-08-31 11:22:33 55edea1d
One,

mal si nasypat tu gmo kukuricu blizsie bodu odkial to prasa prichadza.Mozno by potom tvoj vyskum mal ine vysledky.

Ludi treba nasytit.A dat im futbal.Chlieb a hry.

Ako to napisal Brezinski?Kto ovlada ropu,ovlada staty,kto ovlada potraviny,ovlada ludi?

Je to na dlhsiu debatu.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-31 11:51:18 5b7f22d1
One: "Takisto chemikalie umelo dodane do genetickeho vybavenia kukurice su pre nu totalne neprirodzene..."
To akože ich tam tie chemikálie hadičkou, alebo ako natrepú? :-))


A ty si uvedom, že prakticky čokoľvek z flóry a fauny (pokiaľ nerátame divinu), čo skonzumuješ, vzniklo genetickou manipuláciou, a pred toľkými rokmi, že vtedy výraz GMO neexistoval. Človek totižto už pár storočí, či už uvedomelo alebo nie, manipuluje génmi - šľachtením, alebo inak - umelým výberom rodičov.
Žiadna genetická informácia nie je pre živé organizmy neprirodzená. Inak by ten organizmus nevznikol, pretože by ju neprijal.


Pock # SihySuri34
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-08-31 12:07:24 3ec5f361
Harry, ten pokus som spravil len pre tu srandu. Predpokladal som, ze prascom to bude aj tak jedno. Hlad je hlad, presne ako vravis.
Co neznamena(nepostuluje), ze ludi treba nasytit GMO produktami.

Pock, precitaj si nieco o genetike. Hladaj klucove slova "aminokyseliny", "toxiny" a "kodovanie enzymov v DNA". Potom prid a mozeme sa bavit o com chces.
Tvoje tvrdenie z druhej casti prispevku, ze vsetko vzniklo genetickou manipulaciou je spravne ale postrada pochopenie mojho prispevku, co v navaznosti na tvoje vyroky o hadickach uz chapem.
Takze este raz: Ano, geneticka mutacia v prirode je uplne prirodzena, organizmy sa menia, adaptuju, mutuju.
Nie, umele zasahy do genetickeho kodu kukurice nie su prirodzene a nedaju sa s prirodzenym vyberom, slachtenim, ci mutaciami vobec porovnat. Aplikovanie tak komplexnej ucelenej informacie z jedneho organizmu do druheho ako napriklad genu, ktory koduje toxin jedovaty pre cervy napadajuce rastliny kukurice je naozaj velkym hazardom, pretoze porusuje navaznost genetickeho kodu.
Predstavte si svet a zivot ako jeden velky pocitacovy program. Ked nieco chcete vylepsit slahtenim, je to ako keby ste optimalizovali casti kodu pre lepsie pouzitie a funkcnost, testovali ho a dalej optimalizovali. Ked toto prirovnanie pouzijem na GMO kukuruzu, je to ako keby som vyrval cast kodu z linuxu(napisanom v c++) a drbol ho do windowsu na riesenie trebars firewall ochrany, ved to je blbost. Nezda sa vam?

one # KeneGydu10
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-31 13:34:04 55edea1d
Nie, One, tvoj príspevok som pochopil správne, len ty by si sa mal vyjadrovať exaktnejšie, preto aj tá irónia zakončená úsmevom.


Tvoje porovnanie génovej manipulácie s Linuxom a Oknami pokrivkáva. Ak si tak múdry ako sa xichtíš, príď na to, v čom a bude vymaľované.


BTW, aký je rozdiel medzi rastlinou, ktorá má zakódovanú informáciu na tvorbe antibakteriálnych a antimykotických látok (napr. broméliovité, alebo cesnak) od prírody, a rastlinou, ktorej k tomu dopomôže človek?

Pock # SihySuri34
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-08-31 14:39:02 3ec5f361
Oprava: ...informáciu na tvorbu...
Pock # SihySuri34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-31 14:39:53 3ec5f361
Pock, v poriadku, ak to bola ironia tak to beriem ;).
Rozdiel medzi rastlinou, ktora ma prirodzenym vyvinom zakodovanu antimykoznu latku a rastlinou, ktorej k tomu dopomoze clovek je presne ten ktory si napisal. Ze k tomu jej dopomoze clovek. Ako by som ti to v jednoduchosti vysvetlil....
Hmm. Takto. Nazvime to konceptom kontinua. Rastlina, ktora ma zakodovanu tvormu chemikalii, napomocnych k jej odolnosti proti hubovym ohoreniam ma vlastne zakodovanu tvorbu toxinov, ktore sluzia ako zbran, zabijajuca urcite formy zivota. Chrani sa tym. Ked tuto chemikaliu nakodujes do ineho organizmu, moze(nemusi) to sposobit, ze rastlina, ktora len generaciu pred tym netusila nic o chemikalii na ochranu proti mykoze si ju zrazu sama generuje? Akoze to je uplne barbarsky zasah do hemickeho prostredia organizmu. Mozes potom testovat niekolko generacii(rastliny), ako to vplyva na nu, ale ako vies, ako to bude posobit na ludsky organizmus? Mas pocit, ze uroven nasho biochemickeho poznania vlastneho organizmu je na takej urovni, ze vieme povedat: "gmo kukuruza je nezavadna"?
Neviem neviem...
Nie som proti genetickej manipulacii, ved nakoniec je to len hra s kodom. Ale som absolutne proti takemuto masovemu nasadeniu GMO potravin, ktore vlastne sucasna populacia sama na sebe testuje. A ked uz sa to predava, nech je to aspon zo zakona oznacene a ludom nech sa da na vyber ci to chcu zrat alebo ne.

one # KeneGydu10
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-31 20:19:01 55a213da
Pock, este by som chcel dodat nieco. Ked si organizmus evolucne vytvori nejaku chemikaliu, tato sa pocas nasledujucich generacii optimalizuje, testuje, atd. Cize jedinec tuto chemikaliu obsahujuci a prezivsi je dokazom optimalnej funkcnosti svojho organizmu, zahrnajuc danu chemikaliu.
Doraz kladiem na vyznamy slov "postupne", "optimalizacia", "test".

Skokova evolucia (akou je implantovanie uplne cudzorodeho kodu do DNA) je charakteristicka vyznamom slov "porucha", "chyba", "cudzorody".

Preto tie negativne veci z toho prameniace. Neprirodzene, netestovane biologicke zbrane pretlacane silou penazi, to je to o co tu ide.

one # KeneGydu10
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-31 20:29:07 55a213da
Ano One.

Triafas presne.

Problem vidim v tom,ze sa to uhra cez nasytenie mas,ale ze len maly zasrany genik ktory likviduje cloveka,ze sa tam dostane,tak za to nikto nebude zodpovedny.

A este si to chudoba aj zaplati.

P.S. Pod chudobou chapem pod milion eur a nizsie.To poznamenavam len pre istotu.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-31 21:33:35 b22997b3
Vedlajsim ale zaroven velkym problemom s GMO plodinami je herbicid Roundup co je vlastne chemicka latka nazyvana glyphosate. Jej dlhodobe toxicke ucinky na faunu a floru su vseobecne zname a lahko dostupne na internete...
antimon # VypaKoxa75
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-09-01 00:46:04 17fbb5ae
antimon, herbicíd roundup je síce z dlhodobého hľadiska škodlivý, ale je to jeden z najlepších komerčných vynálezov. sám som ho začal používať a je to veľmi dobré. vieš, mne samotnému zelina ani nevadí, ale mám susedov cigáňov a tí sa sťažujú, že sú alergickí na zeliny z mojej záhrady a udali by ma za rasizmus, a štát by ma exekuoval. plochy sú dosť veľké na ručné obrábanie a musím chodiť do práce, aby som uživil seba aj dôchodkujúcich cigánskych susedov a nesthal by som to plieť. roundup je geniálny vynález, lebo je pomerne lacný k výkonu. deti aj tak nemám takže budúce zamorenie ma netrápi, lebo aj tak sa tam potom nasáčkujú tí cigoši. roundup ma chráni pred cigánskymi útokmi a pred exekúciami a pokutami zo strany slovenského štátu a eu.
aaa # RuxaQija4
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-09-01 09:06:42 b22960ce
Inak keby ludia na dedine namiesto debilneho kosenia luk tam nasadili ovocne sady, vyhnali criedy koz alebo to zacali spracovavat permakulturne, za par rokov nevieme, co s potravinami. Ale na to su moc otupeni, hlupi a lenivi.
one # KeneGydu10
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-09-01 10:40:25 55a213da
one-nebud tak prisny.Ludia len nemaju spravne informacie,su manipulovani z kazdej strany,aby boli len ovce a zili podla Tradicii a rozhodovali podla Autorit.Ale staci im ukazat,ze to ide a budu sa pridavat.Len to treba nastartovat.Ako som ti uz ale pisal,tazko aj medzi kritikmi najst niekoho,s kym by sa dalo nieco prakticky zacat.

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-09-01 13:03:54 6dec7950
Momentalne stavam jednu biofarmu. Budici rok mam naplanovane dalsie tri. Az mi je smutno, ked musim ludom vysvetlovat zakladne zrucnosti. Kazdy by len tukal do kompu a zarabal velke love :D
one # KeneGydu10
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-09-01 14:32:11 55a213da
one-kazdy nieco vie a nieco nevie,co zas vie druhy.Spolu vieme vsetko a to je zmysel tvorenia spolocenstva.Je doba,aka je,takze je pochopitelne,ze vela zrucnosti,ktore niekedy vedel kazdy,dnes ovladaju len jedinci.To ze ich to ucis,je velmi dobre a to,ze ludia chcu vediet,je este lepsie.Nakoniec nasinec vedel pracovat vzdy a nemal sa vzdy dobre.Treba si uvedomit,ze sa nemame tak,ako pracujeme,ale ako sme riadeni.Kym do riadenia nevstupujeme,smotanu lize vzdy niekto cudzi.Treba vnikat do teorie riadenia a postupne tvorit samoriadiace sa spolocenstva cim dalej,tym na vyssej urovni.Tak ako je to vystupnovane v prirode.Bunka-tkanivo-organ-sustava-organizmus-..
Dufam,ze som to vyjadril tak,ze sa to da pochopit:-)

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-09-01 17:47:26 6dec7950
one, plný súhlas s tebou. ale vieš, že tí čo hospodária v malom sa bez roundupu ešte ako tak zaobídu, ale vieš si predstaviť veľkoplošné hospodárstva dnes bez chemizácie? a čo mylsíš, ako železnice vykášajú trate medzi koľajami? žeby sa tam popásali ovečky?
netárajte, pokrok=chemizácia a mechanizácia tak zvýšili životné tempo, že klasickými metódami ekonomicky nemôžeš stačiť tomu tempu. a zákony sú stavané na to moderné tempo.
pacha bičovali keď neišiel na panské, nie za to, že mu za stodolou rástla žihľava.
ďalšou takou blbosťou je boj s "invazívnymi druhmi rastlín". zopár priblblých ochranárov chráni to, čo je už dávno stratené, resp. to čo sa nedá zastaviť. jediné riešenie je nadobudnúť nový rovnovážny stav v prírode. hej, možno niektoré druhy vypadnú, ale to je evolúcia.
čo je lepšie, ničiť ambróziu chemicky, alebo ju nechať tak?
a okrem toho zemiaky, kukurica, paradajky, fazuľa, .... to všetko sú tu zavlečené druhy a sú ich plné polia. a zver sa prispôsobila aj novým plodinám.
nebezpečenstvo gmo nie je v ich priamej škodlivosti aj keď ani to nemožno úplne vylúčiť, ale vo vytváraní závislosti farmárov na dodávkach osív a sadieb. teda získajú na výnosoch, ale strácajú na samostatnosti.

aaa # RuxaQija4
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-09-01 18:07:26 b22916b6

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   dva
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Konzumerismus aneb společnost zadlužených nevolníků


Konzumerismus aneb společnost zadlužených nevolníků
Ano, budu psát o hlupácích, kteří si z konzumerismu udělali modlu. O hloupých lidech, pro které jsou pohodlnost, lenost, peníze, televizní seriály, televizní „reality šou“, p...
Zločinec hrdinou?
Duševní vlastnictví
JEŠTĚ JE TO KAPITALISMUS, NEBO UŽ JEN BYROKRACIE?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0754 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo