Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania


Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania

Zdieľaná ekonomika zažíva ťažké časy, či už na Slovensku alebo u našich susedov v Česku. Uber a Airbnb sú v súčasnosti tváre zdieľanej ekonomiky vo svete. Použitím jednej služby sa odveziete lacnejšie než taxi službou. Prostredníctvom druhej sa pohodlne u niekoho ubytujete. Tiež väčšinou s nižšími nákladmi. A keďže sú najpopulárnejšie, tak je aj najväčšia ochota ich čo najviac regulovať.

Tentoraz Slováci úspešne vyhrávajú nad Českom, aj keď je pravdou, že záleží na uhle pohľadu. Keď sa na situáciu pozerá regulátor, určite by bol radšej v koži českého kolegu. U susedov sa rozhodli v Brne zastaviť Uber, a to už nie len protestovaním zo strany taxikárov a besných regulátorov. Krajský súd v Brne predbežným opatrením zakázal činnosť Uberu. Avšak najprv ho musia preložiť do Holandčiny, keďže Uber sídli v Amsterdame. Uvidíme, či bude zákaz úspešný, keďže sa Uber plánuje odvolať.

A rovnako u susedov už vznikli myšlienky smerom k regulácii druhej spomínanej služby, Airbnb. Primátorka prahy seriózne vyhejtovala používanie Airbnb a vidí problém najmä v tom, že by domáci doniesli teroristov do Prahy. Podľa jej vyjadrení kvôli tomu, že ubytovatelia Airbnb nemajú povinnosť nahlasovať podozrivé osoby, pričom štandardné ubytovacie zariadenia túto povinnosť majú. Primátorka pravdepodobne predpokladá, že ja ako chamtivý vlastník bytu si kvôli zisku nasťahujem do bytu hocikoho. A samozrejme, keby som videl niečo podozrivé, určite to nenahlásim a nebudem to riešiť. Rovnako sa jej nepáči, že používatelia Airbnb neodvádzajú poplatky mestu, ako štandardné ubytovacie služby.

Neskôr sa už primátorka miernila, pretože sa spustila proti nej vlna nevôle. A vyjadrila sa, že to až tak zle nemyslela a službu nechce úplne zakázať, len tak klasicky, ju aspoň trošku regulovať. Na tom už pracuje rezort pre miestny rozvoj, ktorý uvažuje o rozšírení poplatku.

Našťastie, tentoraz Slováci víťazia. Konečne. Napriek protestom taxikárom sa rozhodli liberáli z opozície, že zmenia zákon o cestnej doprave. A presnejšie spraví to, o čom sa píše od začiatku nevôle proti Uberu. Zámerom strany je deregulovať v čo najväčšej miere taxikárov. A umožniť im tak podnikať s nižšími nákladmi. Konečne, im to niekto vysvetlil. Keďže je to práve štát, ktorý spôsobuje celý ten hrmot okolo Uberu a taxi služieb. Keďže sú taxikári doslova preregulovaný. Od technickej spôsobilosti vozidla, cez požiadavku finančnej zábezpeky, psychotestov, či minimálneho veku 21 rokov. Taxikári ešte ani nenaštartujú auto a už nechajú poriadnu sumu u regulátorov. Keby zákon prešiel, tak by taxikári museli mať v aute taxameter a informáciu o sadzbe na kilometer pre pasažiera. Zatiaľ čo uberisti začínajú s podstatne nižšími poplatkami. Napriek tomu sa štát tentoraz nemôže sťažovať na to, že Uber neodvádza nič do štátnej kasy. Naopak, platí dane ako každý iný.

Je pravdepodobné, že novela zákona v parlamente neprejde, keďže väčšina radšej bude hlasovať za taxi nadšencov, ako za uberistov a lacnejšie služby pre obyvateľov. Nevadí, zatiaľ sa na rozdiel od susedov môžeme legálne voziť lacnejšou dopravou. A turisti sa môžu bez obáv ubytovať.Author: Martin Lindak # KygeHesy45
Slovensko2017-04-2810
-
 60% ( 5 people voted )
+
Česi majů dotace na boj proti suchu a současně potopy
cehun # HoqyVohu65
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-04-29 00:15:37 4faafecd
Tak
cehuni # PyjeQego08
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-04-29 00:17:04 4faafecd
Nepokúšaj sa nasilu písať po česky, súdruh Apříl.


:-DDD


Pandemonium # DaruJete36
-
 60% ( 5 people voted )
+
2017-04-29 13:17:03 bc7b649f
Od Bžna po Pžahu skackavé cesty jsou...
bodkabodkabodkaotaznik # TojyBoju16
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-04-30 05:01:11 bca71470
Soudruzi , soudružky , súdružky a súdruhovia....ono ten rozdiel /rozdíl / veľmi.../barz/ moc není, nie je. A my tu pod Tatrami zajtra /1.5../ ideme do ulíc . I SPIŠSKÉ PÁRKY sa budú rozdávať , ZADARMO, i všetci "spišský dejatelia " terajší i bývalí /Čarnogurský, Dzurinda ...Kiska../ sa majú postupne vystriedať na tribúnach ,na celom Spiši ..i prácu pre svoj ľud budú prezentovať ...i zemiaky sa budú učiť sadiť ..romovia pod ich taktovkoch ...Bude veselo i muzika..Pande 36 neprídete ..nejaká s/z/väzácka košeľa sa nájde... A naši Češi budú "zírat" ..ako sme ďaleko...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-04-30 09:01:23 58d4289b
A načo mu budú tie červené párky-ešte že zadarmo jesť-on a červená?to má zakázané od svojho veriteľa-on radšej pôjde druhému na kapoustu-do záhrady -veď sú druhovia Metal i stou čučom v ruke-ha ja jáj-to bude zábavy-do prasknutia hlavy!
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-04-30 12:04:56 58d4285f
loading...
Keby, keby---Taký"Láhev--" nebol --ale čo --už i letisko je po "nom." Ale to "vyhrávanie nad našími Čechmi".. V prvom rade ten Zeman ...i s Čínskym prezidentom ..popíja pivko ...i tretí raz "sebe si" HASNUJÚ / pozór ale v pomere 1 ku 100 milionov v prospech naších ˇČechov..../ A náš tak nanajvýš po Keňskych ...oné izé---a prináša teplo Africké v duši a rómovia tu neďaleko /Lomnička aj od jeho "fatrlandu"/ nevedia ani už zemiaky ako sa sadia....
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-05-05 20:03:29 58d4289b
Keby Zeman aspoň ako "zavazadlo" zobral "nášho" ...do tej Číny ...keď už v KE budú mať fabriku/VSŽ/...A..ospravedlní sa za Dalajlámu /ktorého už " Láhev" pozval súkromne a okamžite obchody "zamrzli"s Čínou.../že urobil chybu --politickú aj on.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-05-06 10:14:25 58d4289b
No, a teraz k článku: Jelikož Češi mají dotace na dešťovou vodu, pak u nás na Slovači máme dotácie na výrub, alebo aj holorub lesov hlava-nehlava. Potom ešte dotácie na kosenie-hobľovanie všetkých trávnatých plôch na území Slovenska.To aby náhodou tam nevyrástli nejaké stromy. Štatistika za posledné 3 roky hovorí, že viac sa vyrúbe, ako sa vysadí. Definitívné odlesnenie Slovenska začalo.Máme čo doháňať, kedže Česko má odlesneno ovela viac.A čo haarpy? Za posledné dva roky práve v čase kvitnutia stromov, "nastali" mrazíky počas dvoch týždňov. Tioto stačilo na neúrodu ovocia. Sionistom sa plán darí a otroci sa len prizerajú. Nič sa nedá robiť. Každý politik nás zapredá za misu šošovice.Aj ked z úst mu idú moderné frázy o rozvoji a prosperite.Zožente mi nejakú zbraň!

Epidemium # MoxuVinu95
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-06-12 21:17:03 894aa760
Aj keď príde Trump k Zemanovi "na besedy" a darmo si s Čínskym , Ruským prezidentom... a teraz "audiencijuje " s AlžbetouII...na nážho nemá...Po Keni sú na rade náčelníci kmeňov "Guru", "Buru" a tiež "Hufi" ..situovaných po celom svete . A nakoniec čosi znovu plynule prečíta v našom parlamente.....Samozrejme tým pádom rómska problematika, školstvo i zdravotníctvo je "v suchu" a bezkorupčne. Tak čo..."bracikove"..Českííí....ha ?
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-06-17 08:16:35 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
jeden   sedem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

RUSKÝ LÉKAŘ ZPŮSOBIL SMRT PACIENTA PŘÍMO V ORDINACI


RUSKÝ LÉKAŘ ZPŮSOBIL SMRT PACIENTA PŘÍMO V ORDINACI
Ruští vyšetřovatelé začali stíhat lékaře, který ubil pacienta v nemocnici v oblastním městě Belgorod. Stalo se tak poté, co na sociálních sítích udělalo velký rozruch video se z...
The Arrived - časť 29 - Džihád sú dvere do Raja
MY TRUMP(F)
Je anarchie utopií?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0624 s | panel
important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles