Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Komunizmus nás zničil


Komunizmus nás zničil

V 89. roku sme sa po otvorení hraníc mnohí ocitli v Rakúsku. Hneď v prvej dedine sme čumeli, ako keby sme spadli z Marsu. Čistota, krása, spokojní, kultivovaní ľudia.

 

My, mládež zvyknutá obdivovať aj obyčajnú plechovku od piva, sme sa opájali pohľadom na úhľadnú farebnosť všetkého – domov, plotov, tovarov, oblečenia.

Prvýkrát sme videli, že v okolí obchodu s potravinami môže byť aj pozametaný chodník – žiadne špaky, črepiny, žuvačky, bariny, špina.

 

Vrcholom ľuďom dostupných socialistických technológií boli u nás Favority, kým v Rakúsku prevažovali Golfy s metalízou, ale často bolo vidno aj Mercedesy.

 

To všetko som takto vnímal ako člen jedného z najvyspelejších štátov bývalého socialistického bloku v jednej povedzme že priemernej krajine západného bloku.

V tej dobe som už vedel, ako žijú v priemere ľudia v krajinách ako Rumunsko, Bulharsko, Rusko. Žili v katastrofálnych podmienkach. V Rumunsku to bolo v druhej polovici 80. rokov napríklad tak, že elektrina sa zapínala len určitú časť dňa, teplá voda v činžiakoch prúdila napríklad len večer od 20. do 22. hodiny. Keď som v rumunskom krajskom meste vstúpil do potravín alebo do mäsiarstva, mal som z neskutočne úzkej ponuky pocit, akoby práve zúrila vojna. Odporúčané najchutnejšie rumunské sladkosti mi pripadali vyslovene odporné.

 

Navždy si zapamätajme: Komunisti u nás začali krádežou (znárodnenie a menová reforma v roku 1953) a skončili krachom (rozpad RVHP, nesplatené pohľadávky).

 

Takže tak. Mám za to, že komunizmus nás (hovorím za seba, Čechoslovákov) naučil akurát tak kradnúť, podvádzať, pracovať len tak akože. Všetko bolo len tak akože. Obávam sa, že následky tohto spoločenského zriadenia budeme znášať ešte dlhé roky.Author: Marek Brna # CohyJina24
Slovensko2013-06-16155
-
 27% ( 131 people voted )
+
no ja som do prace nechodil lebo som mal este malo rokov, ale dakujem komunistom za parky vyrobene z masa za polarku a rusku zmrzlinu a mlieko ktore malo pod hlinikovym vyckom smotanu a dolinka to bolo nieco uzasne nebol to ten hnoj co ti predaju v T.... alebo L.... alebo inom uzasnom supermarkete ktory tu predava svoje vyrobky a predavacky robia za minimalnu mzdu
preco vidis len to zle to je ti vazne teraz tak super???
igor
igor # MoroWuja86
-
 83% ( 85 people voted )
+
2013-06-16 12:28:53 c35b6f3f
Nízko hodnotený príspevok


Marek Brna # CohyJina24
-
 28% ( 54 people voted )
+
2013-06-16 12:42:10 558798bb
Author: Marek Brna!


Používaš nástroj korporatívno-fašistického chazaro-sionistického-žido-kresťanského parazitujúceho systému - lož!


Prečo nepovieš, že tesne po vojne v akých a koľkých krajinách prebehli meny peňazí, ktoré taktiež ""vraj"" ožobráčili ich obyvateľov???


Prečo nepovieš kto stál za krachom RVHP a rozpadu soc. bloku? Nebola to znova úsilie korporatívno-fašistického chazaro-sionistického-žido-kresťanského parazitujúceho systému, ktorý cez svojich trojských koňov ( žido-kresťanov, regenerátských politikov, pohrobkov fašizmu, školených a platených dizidentov, zradcov a budúcich parazitov národa, ..., ...) oblbol ( ako po tisícročia) takz. gójov a ovečky falošných cirkví na ten účel vytvorených parazitujúcim globálnym prediktorom?!


Ty Čechoslovák ( nemám nič proti čechom, len takým parazitickým zmrdom ako si ty), to tvoje vraj komunizmus nás naučil kradnúť, hádam patrí len do sionistickej príručky ( bol tu socializmus), ktože vie lepšie kradnúť ako paraziti tohto systému, ďalej, podľa teba parazita, nás ( vraj komunizmus) naučil pracovať vraj len tak akože a tento vraj jediný a skvelý okupačno-parazitický systém nevie ani len prácu pre všetkých zabezpečiť, nie je to len akože, že každý má právo na prácu??!


Keď vytrhnem tvoju poslednú vetu v článku z kontextu, tak jedine v tomto prípade máš pravdu, veru následky """tohto"""spoločenského zriadenia (súčasného) budeme znášať ešte dlhé roky!


Nakoniec ťa chcem ubezpečiť, následky zločineckého konania globálneho parazitického prediktora v riadení spoločnosti prekonáme, spoluprácu a spravodlivosť nastolíme po celom svete, len neviem, kde ty potom utečieš, ak sa nespamätáš?

jan # PukiKyri51
-
 79% ( 93 people voted )
+
2013-06-16 12:44:00 4e63ab17
Akoze tento clanok pisal kto?
Pocas komunzmu zu bol poriadok nie ako teraz ...
A jedine co cloveka ohurilo na zapade bolo ze na kazdom metri daka reklama bilboard a podobne ...
Mali sme najkvlaitnejsie vyrobky v europe.
teraz papame hnus zapadniarsky.... vsetko je nekvalitne a drahe ...
ale to zlodejom sa vysvetlit neda...
obycajny clovek sa mal omnoho lepsie ako teraz
dnes sa maju dobre len zlodeji ... a podvodnici

Maharball # DupyKeka07
-
 79% ( 77 people voted )
+
2013-06-16 12:48:03 5f838214
Nízko hodnotený príspevok


Marek Brna # CohyJina24
-
 38% ( 53 people voted )
+
2013-06-16 12:54:23 558798bb
milí marek a čo tie osrané chodníky od psov na ktorých robíš slalom každé ráno? byty na úrovni našej prvej republiky s hajzlom na chodbe n niektorých domoch aj pre dve či tri rodiny .? Nabudúce ked pôjdeš do rakúska tak nechod len do obchodu pretože potom to vyzerá že máš iq húpacieho kona - a vajgle na chodníkoch ? Je ich plná vieden na to tam majú lopaťákov z druhých štátov poväčšine východných čo to po tých kutúrnych rakušákoch zametajú - mimochdom v španielsku dole od Alicante sa i v reštike bežne vysýpa popolník na zem ked je plný a nikoho to netrápi . Raz za hodinu to umetú velkou metlou a ide sa dalej.
gomez # BobiBega85
-
 77% ( 34 people voted )
+
2013-06-16 13:00:40 5b7f424f
loading...
Nízko hodnotený príspevok


Marek Brna # CohyJina24
-
 36% ( 46 people voted )
+
2013-06-16 13:01:39 558798bb
igor
a ty si myslíš, že v tých závodoch bol každý pracovník komunista?
kvalita potravín nie je len otázkou režimu.
autor
znárodnenie síce iniciovali komunisti, nebolo však až po februári 48, aj keď potom sa ešte pritvrdilo.
podniky do 500 zamestnancov boli znárodnené na základe košického vládneho programu a podpísal to beneš. na slovensku išlo zväčša o predtým arizované podniky židov. pred vojnou bolo židov asi 4% obyvateľstva, ale vlastnili 60% majetku slovenska.
židia k tomu prišli zhabaním od zadĺženej šľachty, tá zdieraním svojich poddaných. je to len rozdeľovanie zdrojov.
idealizácia režimov je blbosť.
autor
dnes: slovenská opatrovateľka obdivuje hovná rakúskeho dôchodcu v plienke a na riti , o ktorého sa stará lebo komunisti na slovensku si sprivatizovali firmy, nechali skrachovať a ona nemá prácu na slovensku. rakúsky dôchodca pritom je jeden z tých čo za vojny sa snažil ako člen wehrmachtu zastreliť jej deda lebo bol partizán. (k0k0t dedo, aké víťazstvo SNP to vlastne bolo? a boľševici - víťazi mu potom zobrali živobytie, polia. veru treba to ešte dobojovať.)

fv # KusaVika10
-
 77% ( 33 people voted )
+
2013-06-16 13:03:48 4e62d53e
tak mi povedz marek v ktorom štáte východnom sú s toho čo je teraz nejako odviazaný - že o takom neviem a to som pochodil myslím skoro celú europu
gomez # BobiBega85
-
 77% ( 20 people voted )
+
2013-06-16 13:19:51 5b7f424f
Tento článok písal niekto, kto asi ani nežil tu, inak by napísal niečo iné, lebo ja som bol v decembri 1989 v Rakúsku, tak teraz neviem, že či to ozaj bolo Rakúsko, ak je to tu tak opísané, ako to teraz tu je!

A ešte niečo, tu komunizmus nikdy nebol, ale niektorým to asi už nikdy nedôjde...

Sloven # RijiDese27
-
 82% ( 34 people voted )
+
2013-06-16 13:26:05 c1c89652
zbytočne sa tu, vážení diskutujúci rozčuľujete.
tento príspevok, alebo článok, alebo neviem čo to je ............. je troll. tak kašlite nato.

parafrazujem z jedného filmu ...... kto jednou skusil, nebude chtít jinak :o)))))))))

klifton # GexiSosy84
-
 79% ( 29 people voted )
+
2013-06-16 13:30:28 b228bbaa
{Vrcholom ľuďom dostupných socialistických technológií boli u nás Favority, kým v Rakúsku prevažovali Golfy s metalízou, ale často bolo vidno aj Mercedesy...} Nemyslím si, že za socializmu sme tu mali väčší bordel v uliciach ako je tomu dnes. No zatiaľ, čo boli v niektorých štvrtiach kapitalistických krajín vedľa domov nastavané mercedesy, v iných štvrtiach bol bordel, bieda a mizéria. Ale to už sa nespomína, pretože ide o zámerné filtrovanie informácií a porovnávanie len toho, čo sa zámerne vybralo. V socializme síce nie je všetko úplne vyleštené ako v štvrtiach boháčov, ale ľudia sa snažia o spoločné blaho a prostriedky sa delia spravodlivejšie, aby mal každý človek aspoň tie základné veci. To znamená, že ak chceš porovnávať, treba brať do úvahy celé územie a nie len určité štvrte zbohatlíkov žijúcich hlavne v centrách. Okrem toho vlastníkmi tých mercedesov boli zvyčajne ľudia, ktorí vykorisťovali iných, alebo v niektorých prípadoch aj ľudia zadĺžení v bankách i keď tí si asi skôr kupovali lacnejšie autá - (možno práve tie golfy, ktoré sa premávali po cestách). Nakoniec čo vám budem rozprávať, veď to už viete...máte tu to isté.

Treba tiež dodať, že síce mali rôzne naleštené plechovky (to tu máme aj dnes), ktoré dokázali ohúriť sprostých a povrchných, ale to, že v nich bol bordel, alebo že boli napríklad džúsy len zafarbené vodičky je už druhá vec i keď o veľa podstatnejšia. V kapitalizme je nekvalitný tovar, ale za to krásne obaly...

http://www.youtube.com/watch?v=0EJM0Fjj8ys

Chceli sme sa podobať vyspelému Západu,
Chytili nás ako rybu na umelú návnadu.
Dolár, marka, kapitál, až na konci rozum, lesklý tovar,
Reklamy a šialený konzum.

Teraz máme, čo sme chceli: Wrigley, Orbit, Super Deli,
Plné hlavy lesklých sračiek, reklamy na tisíc hračiek,
V ladničke Sprite, Colu, Pepsi, KitKat a Whiskas, Chappy pre psy, Magnum nahradí nám sex
- generation next shit, Yahoo.

Teraz už si môže každý podľa seba vybrať,
Od koho sa dá za prachy dobrovoľne osrať.
"To je krása, to je sila..." tak sa len hraj na debila
A vždy podľa značky kupuj si ich sračky.

No tak, rýchlo, daj si v bare osvieženie v správnom tvare.
Gillette, Axe, City Man a budeš hviezda "number one".
Reklama svet ovládla: samé "ble ble bla bla bla".
Živý telefónny sex, generation next shit, Yahoo.

A i keď sa u nás vyrábali len "favority", aspoň sme mali niečo svoje + pracovné miesta a myslím, že to bol dosť veľký úspech na krajinu akou je Slovensko.
Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 71% ( 49 people voted )
+
2013-06-16 13:37:26 c11ce42e

Bertold # FuliXuju84
-
 43% ( 13 people voted )
+
2013-06-16 13:39:37 4e623dde
Rád by som voči autorovi článku použil nejakú šťavnatú invektívu, ale to by asi nepomohlo...
Nech mi poukáže na obdobie v našej existencii kedy sme boli tak zadĺžení ako v súčastnosti...Alebo to je sme spadli z Marsu a dopracovali sa do tohto súčastného marazmu pomocou komunistov???
Autorovi odporúčam do pozornosti článok uverejnený a hodnotený ako jeden z najlepších tu:
http://moje.hnonline.sk/node/13668


Bertold # FuliXuju84
-
 69% ( 32 people voted )
+
2013-06-16 13:40:10 4e623dde
článok považujem za čistú provokáciu od autora -
Demokracia v súčasnej podobe je rovnako zločineckým systémom vládnutia, ako boli fašizmus a komunizmus. Vlastne - v socializme (komunizmu sme sa nedožili) sa štát snažil obyvateľom zapchať ústa jedlom a bývaním, dnes na nich kašle úplne - len nech platia dane, aby banda darmožráčov mohla vysedávať vo funkciách, brať platy a tárať sprostosti. Mimochodom, verím prezidentovi, že sa s korupciou na Slovensku nestretol - na základe euro-noriem je to bežná prax. A vieme veľmi dobre, že ak niekto žije a rastie po krk v lajne, smrad nikdy necíti. Zvykol si ...

Bertold # FuliXuju84
-
 67% ( 32 people voted )
+
2013-06-16 13:45:40 4e623dde
Nízko hodnotený príspevok


oldherold # NojaFary38
-
 37% ( 28 people voted )
+
2013-06-16 14:00:59 c3a8b08d
Inak je zaujímavé, že admin takýto stupídny článok pustí, ale keď som tu vložil snáď 3x tieto videá, alebo o dosť kvalitnejší článok, nezverejnil to. Asi nemá rád prednášky o jednom z najväčších problémov, ktorý trápi občanov tejto krajiny. Tu sú tie videá:

http://www.youtube.com/watch?v=0J30WCjIe38
http://www.youtube.com/watch?v=OH_q_PNGybI
http://www.youtube.com/watch?v=8e4iDNTQBFs
http://www.youtube.com/watch?v=8e4iDNTQBFs
http://www.youtube.com/watch?v=LVsZuo8xQEI

Ešte radšej upresním, že nepožadujem od admina, aby podobné články nezverejňoval, ale len poukazujem na jeho pochybný výber.

Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 55% ( 28 people voted )
+
2013-06-16 14:07:31 c11ce431
Nízko hodnotený príspevok


Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 38% ( 14 people voted )
+
2013-06-16 14:09:00 c11ce431
oldherold # NojaFary38
A dnes nie je "odliv mozgov"?...lekári napr.

Bertold # FuliXuju84
-
 43% ( 11 people voted )
+
2013-06-16 14:21:22 4e623dde
pre Bertold:

áno, do súčasnej dlhovej krízy sa Slovensko dostalo vďaka komunistom. Stačí si pozrieť štatistiky. Po rozdelení nás do toho zatiahol Mečiar, postupne sme sa z toho aj za tvrdej privatizácie dostali aby nás tam komunista Fico opäť namočil. Keby nebolo rabovačiek a nezmyselných krokov počas jeho prvej vlády tak by sme dnes nemuseli šetriť. Aj keď šetriť je asi nesprávne slovo pretože on nešetrí, on šetrí len na ľuďoch + vyberá vyššie dane opäť len od ľudí ;)

oldherold # NojaFary38
-
 45% ( 21 people voted )
+
2013-06-16 14:27:06 c3a8b08d
Kto pracoval za socializmu v automobilke škoda mal slušný plat, ktorý mu umožňoval kvalitne prežiť. No dnes sem chodia automobilky zo zahraničia, ktorým sa chodí Hranol doprosovať otročiť ľudí. Nemec dostane za tú istú prácu v rovnakej firme 3x viac ako Slovák...sme len lacnou pracovnou silou vykorisťovanou parazitmi zo zahraničia, ktorí sa priživujú na našej práci.

Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 52% ( 34 people voted )
+
2013-06-16 14:27:16 c11ce431
veru, treba povoliť ozajstnú kapitalistickú konkurenciu a uvidíme koľko socialistických podnikateľov ju prežije bez podpory vlády...
...podporovať socialistických podnikateľov je "agónia" pre každý štát..


tibir # TigaSebu46
-
 65% ( 16 people voted )
+
2013-06-16 14:28:29 5b9418a0
oldherold # NojaFary38
Ja len v krátkosti - ten režim, ktorý tu vládne v súčastnosti už 24rokov ešte dnes profituje zo statkov, ktoré vybudovali naši otcovia za "komunistov"(SPP,ZSE,Nafta Gbely,...existujú celé zoznamy - všetko toto za "babku" sprivatizoval) - bola to kapitalizácia daní, ktoré mali vykryť dôchodkové nároky oprávnených.Dnes máme "holú riť" a štát si berie na všetko "lacné" pôžičky, ktoré budú platiť ešte deti našich detí - nebolo 24rokov tohto režimu dosť na to, aby preukázal svoje kvality a nadradenosť nad zničujúcim komunizmom a prejavilo sa to akosi i v reálnom živote? Žiaľ, zatiaľ som si to nejako nevšimol ani v náznaku.

Bertold # FuliXuju84
-
 63% ( 30 people voted )
+
2013-06-16 14:40:37 4e623dde
Marek Brna&CohyJina24


Veď o to ide, keby si sa v SÚČASNOSTI ľudí spýtali, či chcú život na spôsob ČSSR alebo na spôsob Švédska, zdrvujúca väčšina by ti odpovedala, že chce životný štýl, životné podmienky podobné ako v ČSSR, ale vylepšené!!! Pretože ĽUDIA sa zobúdzajú a ich poznanie stúpa napriek všemožnej snahe parazitického globálneho prediktora znížiť ich vedomie na úroveň zvera, ktoré je vlastné samotnému globálnemu prediktoru, aby gójov mohol lepšie ovládať v mene hesla rozdeľ a panuj! Len v súčasnom korporatívno-fašistickom okupačnom systéme sa ľudí nik(to) na také niečo nepýta!


Mnoho ľudí v súčasnosti už vie, že z viacerých sídiel vo svete, Švajčiarsko a Švédsko sú sídlami moci v europskom priestore fašisticko-parazitujúceho globálneho prediktora! Nečudujem sa ti, že sa ti tam páči, ale sa ti čudujem prečo si už tam neni! No neľutuj, všade sú monitorovaní!


Tvoje: """Dôsledky ideológie, zriadenia na ich životy. Nie ste sami na svete."""
Už sa prebuď a nezavádzaj! Veď ktoráže ideológia ako parazitická žido-kresťanská je horšia, zvlášť, keď je očividne každému jasné že v dejinách všetky - izmy vytvoril parazitický globálny prediktor za cieľom ovládania gójov za pomoci svojho pandúra - vyvoleného národa( talmud, protokoly sionských mudrcov, falošné náboženstvá, prepísanie dejín ľudstva a vytvorenie his-tóri) za účelom plnenia hesla rozdeľ a panuj a skrývania skutočných dejín ľudstva ?


Ktoráže ideológia je horšia ako paraziticko-okupačno-fašistická žido-kresťanská koncepcia riadenia sveta( vojny, parazitovanie, okupácie, ničenie prírody, znehodnocovanie potravín, otravy, úpadok kultúry a ducha, konania vedúce k strata svedomia a duše, nespravodlivosť, ..., ...)??? Obhajuješ neobhajiteľne!!!


Dokonca, keď v príspevkoch sa objavia protiargumenty na tvoj regenerátsky článok, tak ich obviňuješ, že sa sebecky oháňajú argumentami proti tvojej ideológií!


Daj si odpoveď na otázku, či tvoje lži, poloklamy ( nástroj to sionu a diabla) nie sú príznačné na obhajobu parazitivizmu a sebeckosti bez svedomia!


Je pravdou, že proti kolobehu času vesmíru je zbytočné bojovať, teda globalizácií sa netreba brániť, pretože sloboda - pohybu, tovarov, služieb bude vždy potrebná, ale je potrebné zmeniť spôsoby a ciele globalizácie, podriadiť ich spravodlivým potrebám ľudstva!


Chvála rozvoju ľudskému poznaniu na svete je už nová """Koncepcia sociálnej bezpečnosti""", založená na priateľstve a spolupráci národov, založená na spravodlivosti a svedomí, na poznaní o skutočnom bohu (nie falošne vytvorenými), založená na úplnom odhalení metodológie, cieľoch a nástrojoch používaných parazitickým globálnym prediktorom, ktorá Koncepcia s nástrojmi vlastnými globálemu parazitovi bude plne použitá na odstránenie paraziticko-fašistického globálneho prediktora a jeho spolupacháteľov-vykonaváteľov - falošných vládcov sveta!!!


Ľudia na celom svete pracujú na svojom poznaní a sa prebúdzajú! Víťazstvo je na dosah a ONI to vedia, preto aj takéto články na obĺbovanie ovečiek!! Nič im už nepomôže proti zámyslom skutočného BOHA, pracuje sa na tom hore aj dole!

jan # PukiKyri51
-
 63% ( 30 people voted )
+
2013-06-16 14:51:36 4e63ab17
Jan, ja som napísal článok o tom, ako som situáciu videl v 89. roku. Dnes som za neutrálnu republiku, zmiešané hospodárstvo, slobodu. Žiadne NATO, žiadna EÚ.

Marek Brna # CohyJina24
-
 48% ( 15 people voted )
+
2013-06-16 15:02:51 558798bb
Tak toto su keci od veci,zijem vo vyspelom cambridge UK a rad by som zazil nieco normalne a nie takyto zhnily kapitalizmus kde vladne jedna rodina celemu mestu a pani profesori si ziju za hranicami univerzitneho avestanu a bratia slovaci tu pisete bludy z nudy lebo vam je tak dobre ze mate cas rozoberat komunizmus a nie sa pozriet na to ze vsetko je to o ludoch a nie o zriadeni,za zriadenim su ludia a je jedno ake je. Vzdy ide o to ze kto sa dostane k majetku a potom ma stale viac moznosti a na celom svete je to tak.
Pavol # FodaCuko27
-
 56% ( 6 people voted )
+
2013-06-16 15:04:33 b2d0ff7b


Marek Brna # CohyJina24Príznačné! Zasa lož! Prečítaj si koniec svojho článku a netoč! Vari si sa už naľakal! Ľudia bez svedomia, kade vietor tam aj plášť!

Len hlúpy človek si môže myslieť, že zo zlého človeka nepochádza zlo!!!

jan # PukiKyri51
-
 62% ( 16 people voted )
+
2013-06-16 15:20:49 4e63ab17
Ja viem a priznávam sa dobrovoľne, že v roku 1989 som bol naivný a ospravedlňujem sa všetkým, ktorých sa to dotýka za neuváženú účasť na manifestáciach na SMP námestí. Dnes, keď vidím kam dospela táto "kvázidemokracia" by ma tam nedostal nikto...(viď súčasné dianie na českej politickej scéne)

Bertold # FuliXuju84
-
 59% ( 17 people voted )
+
2013-06-16 15:59:51 4e623dde
Za socializmu sme tu síce nemali mercedesy, ktoré si tu dnes aj tak nemôže dovoliť kúpiť cca 99% pracujúcich ľudí, ale nemali sme tu ani toto: http://www.youtube.com/watch?v=yr-NIqNnS_Y

Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 45% ( 21 people voted )
+
2013-06-16 16:15:37 c11ce431
Havel, to je ten, ktorý nás zatiahol do Nata. Klaus, to je ten, ktorý to s Mečiarom rozdelil a povedali si poďme to rozkradnúť.


Sudruh Pravdivy # VicuHedi89
-
 53% ( 20 people voted )
+
2013-06-16 17:25:27 5bdbed38
"To, čomu sme zvykli hovoriť hospodárska kríza, je iné meno pre mravnú biedu. Mravná bieda je príčina, hospodársky úpadok je následok. V našej krajine je mnoho ľudí, ktorí sa domnievajú, že hospodársky úpadok sa dá sanovať peniazmi. Hrozím sa dôsledku tohoto omylu. V postavení, v ktorom sa teraz nachádzame, nepotrebujeme žiadne geniálne obraty a kombinácie. Potrebujeme mravné stanoviská k ľuďom, k práci a verejnému majetku. Nepodporovať bankrotárov, nerobiť dlhy, nevyhadzovať hodnoty za nič, nevydierať pracujúcich."
Tomáš Baťa, 1932.
..... smutne pravdivé aj po 80-tich rokoch.....

Shane # NotyQiwy07
-
 77% ( 12 people voted )
+
2013-06-16 17:38:17 d91f24a5
Tento článok napísal občan čo sa bojí aby znova neprišlo k zhabaniu majetku zbohatlíkom to poznáme už z TV a mesmédií že všetko za socializmu bolo zle, robia ľudom a hlavne mladým masáž mysle že socializmus bol ako otrokárstvo a čo teraz?! kde je hodnota práce? iba u umelcov, športovcov aj mi obyčajný ludia chceme tamtiemi...atď. mimochodom už za socializmu si chodili po svete a v TV nič od revolúcie kapitalisti hodnotné nevytvorili ba priam rozkradli a z ľudí narobili bedač ale to nech vysvetľuje p.Kňažko a spol z 89-teho. Proste socializmus mal chyby ale kapitalizmus nemá ani chyby ani hodnoty je to brak neľudskej vykorisťovateľskej spoločnosti a ľudia raz proti zbedačovaniu povstanú...

fidel # JiqaMemi58
-
 62% ( 27 people voted )
+
2013-06-16 17:42:17 5b9426d4
plávajúci hnis, tak vy už aj sudruh pravdivy, veru vám už ozaj poriadne to preskakuje v hlave...

Sloven # RijiDese27
-
 56% ( 15 people voted )
+
2013-06-16 17:50:24 c1c89689
Dlho som uvažoval, čí písanie tohto článku ma význam, ale vývoj situácie na Slovensku ma dohnal k tomu, aby som sa so svojimi myšlienkami podelil. To, čo sa na Slovensku deje od novembra 1989, kedy nám naši politici sľubovali slobodu, lepší život ba dokonca aj malé Švajčiarsko, sa nedeje a ani nedialo v žiadnych krajinách Európy! Naše ponovembrové vlády systematicky zlikvidovali všetko, čo malo nejaké hodnoty. Prvá vláda pána Mečiara odštartovala zbesilé rozkrádanie štátneho majetku, ktoré nazvali privatizácia. Mečiarovym nástupcom sa táto forma rabovania a zbedačovania národa veľmi zapáčila. Čo nestihol rozkradnúť Mečiar, to sa podarilo Dzurindovi vo veľkom štýle! Ľutujem len pána Fica, lebo jemu sa chudáčikovi toľko neušlo, ale ten si to vykompenzoval inými zverstvami. Bude mi takisto ľúto nástupcu Fica, lebo tomu už nezostane asi nič. Pýtate sa prečo? Lebo už nebude čo rozkrádať! Páni politici rozkradli a sprivatizovali asi všetko! Ale aby toho náhodou nebolo malo, zadlžili niekoľko generácií Slovákov.

Pýtam sa Vás páni politici: akým pravom ste rozkradli to, čo tu budovali generácie Slovákov? Akým právom ste zadlžili minimálne dve generácie? Kto Vám dal súhlas na to, aby ste zo sebestačnej krajiny urobili žobrákov? A kde sa vlastne podeli peniaze z privatizácie?

Vysvetlite mi, pani privatizéri, aký význam mala privatizácia? Čo ste tým chceli dosiahnuť? Blaho slovenského národa? Vysvetlite mi teda, prečo ja, občan SR žijúci v zahraničí, konkrétne v Taliansku, ktorému ste za par drobných predali Slovenské elektrárne, platím mesačne za odber elektrickej energie (podotýkam, že tá elektrina je vyrobená na Slovensku) 15 euro? Ako je možne že Slováci platia za mesačný odber aj trojnásobok tejto sumy? Pripomeniem Vám, pani politici, že v Taliansku sú platy o niekoľkokrát väčšie ako u nás! To bol Váš záujem? Zbedačiť a okrádať vlastných občanov? A to som spomenul len jeden príklad. Ďalej by sa dalo diskutovať o privatizácii SPP atď..

Pred nedávnom som sledoval dokument o vojnových zajatcoch, ktorí boli posielaní na nútené práce. Keď som sa nad osudmi týchto väzňov zamyslel a zhodnotil situáciu vtedajšej situácie a tej dnešnej, prebehla mi hlavou myšlienka, nad ktorou som dlho rozmýšľal. Nestali sme sa náhodou aj my akýmisi novodobými zajatcami? Nie však vojnovými zajatcami, ale zajatcami Európskej ú únie. Občania, treba si uvedomiť, že tento slobodomurársky spolok Slovensko nespasí. Európska únia nám chce diktovať koľko zemiakov môžeme zasadiť, koľko pšenice zasiať… A keď nám Európska únia nadiktuje dýchať vzduch len 20 hodín, tak nám súdruh Fico prikáže dýchať len 20 hodín denne, lebo Európska únia si to tak želá! Tomuto neokomunistovi nerobí zábrany takmer nič. Nerobí mu problém zbedačovať národ na úkor odlevu mladých pracovných síl do zahraničia, nerobí mu problém prizerať sa, ako si ľudia v stave totálneho zúfalstva siahajú na život, nerobí mu problém, že dôchodcovia, po zaplatení poplatkov za zdravotnú starostlivosť a lieky, nezostane ani cent na vyžitie, že mnohé matky nemajú dosť finančných prostriedkov na to, aby svojim deťom dopriali človeka hodnú stravu. Ako je možné, že v 21.storoci zomierajú ľudia na diagnózu - niet prístrojov. Aby som súdruha Fica nenechal v tom samého, pýtam sa aj Vás, pani Mečiar s Dzurindom, ako ste toto mohli vykonať národu, ktorého ste súčasťou? Odpoviem si na tuto otázku sám. Vám to neprekáža. Vám nevadí to, čo ste na národe napáchali, lebo Vaše deti sú zabezpečené, Vaše ženy nemusia každý cent trikrát v ruke obracať a rozmýšľať či si ho môže dovoliť minúť. Vy nezomriete na diagnózu - niet prístrojov. Ale myslite na to, že v tejto krajine žijú aj obyčajní ľudia, nielen vypasení papaláši z politiky a Penty. Nezabúdajte, že aj obyčajní ľudia, možno aj tí, ktorí Vás v naivite volili, chcú žiť. Nepotrebujú ani dvojnásobné platy, ani nepotrebujú mať za známeho nemeckého podnikateľa, ktorý im v igelitke požičia peniaze na výstavbu Elektry. Títo ľudia potrebujú len jedno a to žiť dôstojným a čestným životom!

Vrátim sa ešte k sociálnej politike súdruha Fica. Neviem, kde pán docent nabral tu drzosť nazvať tento zhnitý a nespravodlivý systém sociálnym. Čo je na ňom sociálneho? To že ľudia, ktorí poctivo pracovali cely život, dostanú na staré kolená almužnu, ktorej hovoríme dôchodok? Pán Fico, nehanbite sa za to, že ľuďom ktorí odpracovali 40 rokov a poctivo odvádzali dane, podsuniete 250 euro a ešte sa budú Vaše babky, ktoré ste si nasadili do parlamentu sťažovať, že dôchodcovia sú záťažou pre rozpočet?! Môžete Vy vlastne kľudne spávať po tom, čo ste napáchali a páchate na našom národe? Vaši ``experti`` tvrdia, že permanentne chýbajú peniaze na vyplácanie dôchodkov. Viete, pán Fico, na vyriešenie tohto problému stačí obyčajný sedliacky rozum a nie desať titulov pred a za menom. Ja so svojim sedliackym názorom odkazujem Vám a Vašim ``expertom``- Prestaňte kradnúť a zbíjať a bude pre každého dosť!!! Ak sa prestanete obohacovať na úkor národa, nebudú musieť chodiť štrajkovať učitelia, zdravotníci, robotníci… A možno nebudú zomierať ľudia, len pre to, že nemajú toľko peňazí ako Vy, možno sa nájdu prostriedky na zakúpenie prístrojov. Možno si slovenské matky nebudú lámať hlavu tým, čo dajú svojim deťom jesť. Možno si prestanú ľudia siahať na životy. Možno mladi ľudia zostanú na Slovensku a budú tvoriť hodnoty. Ak budete podporovať naozaj tých, ktorí si to zaslúžia, nebudú nastávať susedské spory medzi majoritou a cigánskym etnikom. Vybudujte systém, ktorý bude založený na spravodlivosti. Aby ľudia, ktorí do štátnej kasy pravidelne prispievajú mali výhody. A nie naopak, keď sa uprednostňujú rôzni asociáli, ktorí v živote na rozpočet neprispeli a ani neprispejú, boli zvýhodňovaní. Prečo dieťa, ktoré pochádza z rodiny, kde rodičia pracujú, nedostane desiatu, obed a učebné pomôcky zdarma? Vysvetlíte mi to pán Fico? Nezdá sa Vám, že váš sociálny systém zaváňa rasizmom? Podľa mňa to už ani rasizmus nie je. Je to genocída! Ak mi neveríte pán Fico, skúste sa vžiť do situácie rodiny, ktorej finančné prostriedky nevystačia na pokrytie za nájom , energie… Ani sa nespamätajú a budú vyhostení na ulicu. Ako je možné, že cigánskym parazitom sa hromadne odpúšťajú dlhy za nájom, elektrinu ?Ako sa môže stať to, že človek ktorý poctivo pracoval a práve vinou Vašej sociálnej politiky sa ocitne na ulici, tak o neho nezakopne ani prašivý pes? Prečo, keď sa nájdu peniaze na podporu asociálov a parazitov, prečo sa nenájdu peniaze pre ľudí, ktorí sa v takejto situácii ocitli nie vlastným pričinením, ale pričinením Vašich sociálnych reforiem. V demokratickom zriadení sú si všetci občania rovni, bez ohľadu na rasovú príslušnosť, bez ohľadu vierovyznania a preto Vás pán Fico žiadam, aby ste toto začali akceptovať a aby ste to preniesli aj do praxe! Nie som rasista, ale žiadam rovnaký meter pre každého.

Na záver Vám chcem odkázať, Vy hanba slovenského národa, áno Vy, ponovembrové vlády! Dúfam, že keď nadíde Váš čas, tak že si Pán Boh zriadi pre Vás nejaké extra oddelenie, kde za všetko budete pykať! Peklo by bolo pre Vás až moc mierny trest!

S pozdravom Lukas Kopac

Zverejnil ne
cenzurovane.ueuo.com

Sudruh Pravdivy # VicuHedi89
-
 64% ( 32 people voted )
+
2013-06-16 18:13:54 5bdbee38
komunisti...usporiadajte si v hlave co vlastne kritizujete a co dostanete, ked sa tu bude vsetko regulovat...
http://www.fi
nancnytrh.com/ako-nicia-velke-korporacie-volny-trh
/2013-06-14/a14515


memory # XifiTasa15
-
 41% ( 19 people voted )
+
2013-06-16 18:15:32 59ad926c
Haha komunisti zadubení, chodťe do ríše zasnúbenej, Kórey Severnej.

V 89tom mali s týmito kolaborantmi spraviť rovnaký proces ako v 45tom :)

oe # GihoNyni23
-
 46% ( 29 people voted )
+
2013-06-16 18:43:32 b229ddcb
Najsrandovnejší sú tí čo stále j**ú na nejakú totalitu v zmysle / sloboda, demoracia, židia, chazari s bronzovými čepeľami, každý kto má v peňaženke viac ako 20 EUR, kto zamestnáva veľa ľudí .. / , ale empiricky videná skutočná a tá najko*******jšia totalita je komunizmus. Dalo by sa polemizovať z nacizmom, ale na základe počtu obetí a dôsledkov pre dnešný svet, ja vyberám ten červený bullshit. Čaute.

A ten nacimus, vy dôchodcovia možno poznáte len ako fašizmus, keďže ho papaláší moskovskí tak označovať zakázali nie je nič iné ako národný socializmus. A rozdiel? Fašizmus - korporativizmus , Komunizmus - socializmus na medzinárodnej úrovni bez rás a náboženstiev , Nacizmus - Socializmus narodnej, šovinistickej úrovni s prvkami fašizmu. Heil

Tieto dve svinstvá vznikli v dôsledku prvej svetovej, keď sa Nemci trocha naštvali, že im chýbajú kolónie. Teraz sú konečne v p**i a stará Európa je prvý krát / s výnimkou občas prerušenej Viktórianskej éry konečne v dlhom období mieru. Amen

ole # LixeCoce94
-
 46% ( 25 people voted )
+
2013-06-16 19:09:28 b229ddcb
oe


ty mudrcprave že nespravili poriadok komunisti s tyma čo nechcelisa zdať majetku,ale umožnili im slušne žiť,a slubili im vyštudovať,ak sa zdaju majetku ,a to aj dodržali otvorene oči je toho sam dôkaz,dokonca im umožnili stupať po kariernom rebričku ksč,čo sa stalo všetkym pracujúcim ľudom v 1989 osudne,lebo to boli bezcharakterne krysy tužiace len po jednom ,aby sa znova dostali k majetkom,čo odovzdali prospech všetkych ľudí žijucich v československu,a tak len aby sa dostali spať k nemu nevahali zapredať aj svoje deti,len aby mali,ale hold bolo to kratkozrake,


čas ukaže že ani oni tomu neuniknu,isto nie ich deti,židom zo sionu nik neunikne,lebo dobrovolne tužiaci ostať pri plnom koryte a brať si priehršťami zdalisa vlasnej kontroli nad vlastnou menou,a tak podpisali sami sebe ortiel,teda svojim deťom,je len otazka času kedy im žid cez krizi všetko poberie,a ocitnu sa na ulici,dnes su ešte potrební židovi aby udržali chot štatu v tomto marasme,zvanom kapitalizmus,ale ked príde čas padnu aj oni na hubu.aj mikoš vie o tom svoje v daka križze prišiel o nejednu miliardu čo podctivo nakradol,a nie je posledna,žid mu neneha nič ani jeho deťom,aj ked najviac nakradol zo všetkých slovakov,aj tak o to príde,a tak isto všetci tí posluhovači slobody kapitalizmu,len jaksi im to nie a nie dojsť,keby ostali na druhej strane tj vo vychodnom bloku mohli sa zachraniť,ale neostali ešte prave pomohli,taky knažko vie o čom hovorím,toho už odrmali,ale sluha im bol dobry v 1989.

333 # XohoHaqo72
-
 41% ( 19 people voted )
+
2013-06-16 19:16:21 55d88d6a
Ak niekto vysvetlí že komunizmus je fajn vec na základe týchto troch téz má u mňa pivo.

Rakúsko x Slovensko , Prečo sú tí sklepmajstri ďaleko pred nami? /Príklad pre tých ktorí nepoznajú svet a nechodili do školy/

Západne Nemecko x Východné Nemecko / Trocha lepší príklad. Rovnakí národ, História Prečo len bol ten východ taký chudobný?

A EPIC na záver

Južná Kórea x Severná Kórea - netreba komentár. Proste začiatočné podmienky rovnaké. 60 rokov ubehlo a výsledok vidno aj z obežnej dráhy. http://msnbcmedia.msn.com/j/MSNBC/Components/Photo
/_new/111219-holiday-korea1-120p.photoblog900.jpg

Ľudská hlúposť je nekonečná. Prajem pekný zvyšok dňa


ole # LixeCoce94
-
 52% ( 21 people voted )
+
2013-06-16 19:19:01 b229ddcb
Komunizmus nás zničil?stačí si len porovnať štatistiky pôrodnosti z čias socializmu s terajšími...ani zvieratá a vtáci, keď sú zlé podmienky nemajú mláďatá...to čo prišlo po socializme sa mnohým ani nedovolilo narodiť..

tibir # TigaSebu46
-
 65% ( 16 people voted )
+
2013-06-16 19:24:22 5b9418a0
333

Haha, takže ty by si bol vlastne rád keď ti niekto ukradne majetok. Však to je pre dobro sveta, nie? Tak ho zahoď sám a na žiadnu autoritu nečakaj. Frajer..

V tvojom príspevku som žiadny zmysel nezachytil. Taký príklad LeninGoebbels. Demagógia, prázdne reči pre ovečky. Z tohto konštruktívna diskusia asi nebude. Čau

ole # LixeCoce94
-
 41% ( 22 people voted )
+
2013-06-16 19:26:11 b229ddcb
TIBIR

Argument pôrodnosti. no čo si nám to vytiahol. V bohatších krajinách je nižšia pôrodnosť ako v nerozvinutých. To je fakt. Žiadny osobný názor. ŠTATISTIKA.

Ak vieš po anglicky / haha / mrkni sem http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_sovereign_sta
tes_and_dependent_territories_by_birth_rate

ole # LixeCoce94
-
 45% ( 21 people voted )
+
2013-06-16 19:30:44 b229ddcb
{Haha komunisti zadubení, chodťe do ríše zasnúbenej, Kórey Severnej.} Ja môžem povedať, aby kapitalisti šli do Ameriky a zo Slovenska si urobíme socialistický štát bez nich...okrem toho tam je nekrokracia (kult mŕtvych osobností) a tá sa mi moc nepozdáva: http://www.youtube.com/watch?v=G-xr-8B24RY

Mne ide hlavne o toto:

1. Aby sa odstránilo extrémne vykorisťovanie pracujúcej triedy
2. Aby sa odstránila cenzúra v médiách, ktorá tu dnes je, pretože cezúra zabraňuje, aby boli propagované lepšie riešenia
3. Aby sme spoločne vlastnili svoje podniky v ktorých budeme spoločne vytvárať hodnoty pre svoje potreby, prípadne by sme mohli vyvážať - obchodovať
4. Aby mal každý dôstojnú prácu a zabezpečené minimálne základné potreby, čo v kapitalizme nemožno dosiahnúť
5. Aby sa zlepšila morálka. Takže napríklad žiadne nahé rite by nás na stránkach spravodajských portálov nevítali...
6. Aby štátna správa prešla na linux - slobodný operačný systém
7. Aby sme spoločne využívali benefitov automatizácie
8. Aby sme prešli na veganské stravovanie, pretože je ekonomicky výhodné, zdravé, ekologické a etické.

Ľudia by v novom socializme nepracovali viac ako cca 5 hodín denne, lebo by v štátnych podnikoch pracoval každý a nebolo by nutné živiť armádu nezamestnaných, preplatených politikov ktorým dnes financujeme aj plastiky rypákov, odstránili by sa vykorisťovatelia, znížila by sa spotreba liekov a užívali by sme spoločne benefitov automatizácie, ktorá je dnes nepriateľom mnohých nezamestnaných, ale aj zamestnaných obávajúcich sa o svoju prácu.
Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 59% ( 27 people voted )
+
2013-06-16 19:37:28 5be9f933
{Komunizmus nás zničil?stačí si len porovnať štatistiky pôrodnosti z čias socializmu s terajšími} Ničí nás kapitalizmus. Tu sú fakty, ktoré mainstream odmieta zverejniť, pretože tam radšej budú ukazovať retardovanú sadomasochistku Rihanu, ktorá miluje bolesť, či čo to naposledy vyprodukovali za amorálny trus...neviem presne, pretože mne bohato stačil nádpis článku a nemal som záujem na to klikať.

Socializmus je jediná možná cesta, pokiaľ chcú ľudia žiť v pokoji a na úrovni. There is no alternative.

PRAVDA NIE JE PROPAGANDA !!!

20 rokov slobody a demokracie pre vyvolených:
http://www.youtube.com/watch?v=jofPKfm9NCw
http://www.youtube.com/watch?v=iz8b_B81rRE

17 november bol podvod:
http://www.youtube.com/watch?v=Li1_FBv0sTI
http://www.youtube.com/watch?v=mgZ6usVnoCY

Kapitalizmus a nezamestnanosť:
http://www.youtube.com/watch?v=0J30WCjIe38
http://www.youtube.com/watch?v=OH_q_PNGybI
http://www.youtube.com/watch?v=8e4iDNTQBFs
http://www.youtube.com/watch?v=8e4iDNTQBFs
http://www.youtube.com/watch?v=LVsZuo8xQEI

Zločiny kapitalizmu
http://www.youtube.com/watch?v=nDr4buQ9qjg

Kapitalizmus vs socializmus:
http://www.youtube.com/watch?v=RWe0Z83IqwM

O zlyhaniach kapitalizmu:
http://www.youtube.com/watch?v=KNXCVDTiNno
http://www.youtube.com/watch?v=OtyxuF2IuMM

Komunistický zázrak v priemysle:
http://www.youtube.com/watch?v=Q9yExYR9Bqc
http://www.youtube.com/watch?v=AwIlPbZMc_4
http://www.youtube.com/watch?v=el_JbYxUnyg

Komunistický zázrak v stavebníctve:
http://www.youtube.com/watch?v=Rb09qH4SQSg
http://www.youtube.com/watch?v=VypF6cQVdD4
http://www.youtube.com/watch?v=gdoUY7qh_Ac
http://www.youtube.com/watch?v=-fC7eEAMxes

Komunistický zázrak vo vede a technike:
http://www.youtube.com/watch?v=Qwi-hRa7fow
http://www.youtube.com/watch?v=XTlReoDH4EQ
http://www.youtube.com/watch?v=uczi5y5QBaU

Múzeum zločinov kapitalizmu:
http://www.youtube.com/watch?v=qOOfnmSYT08
http://www.youtube.com/watch?v=LY6xI2MCqls
http://www.youtube.com/watch?v=DytHnt2Gsno
http://www.youtube.com/watch?v=wKFjT4Ckp7M
http://www.youtube.com/watch?v=PGe3RQGoLns
http://www.youtube.com/watch?v=CZxvTzX_VZs
http://www.youtube.com/watch?v=msgyMQ1dY00

Protest za prácu (rómovia proti tzv. demokracii):
http://www.youtube.com/watch?v=Ctkn45kH5C4
http://www.youtube.com/watch?v=rwuPnJAzN10
http://www.youtube.com/watch?v=cyKhykScGYk

Nedeľa v kapitalizme (ako sa žije v druhom Švajčiarsku):
http://www.youtube.com/watch?v=yr-NIqNnS_Y

Karol Ondriaš- Rozhovor o systéme, v ktorom žijeme
http://www.youtube.com/watch?v=gMqLkD5u6Vw
http://www.youtube.com/watch?v=p-YI3o6iMzE
http://www.youtube.com/watch?v=ZJBWiaPWiEE
http://www.youtube.com/watch?v=s8HnBsoC7CI
http://www.youtube.com/watch?v=eHVkhCOmDzw
http://www.youtube.com/watch?v=gqNll7GLoeI
http://www.youtube.com/watch?v=nT7RRNSdMZ0
http://www.youtube.com/watch?v=ncVB8L9Xn2o

Karol Ondriaš / nepoužitý materiál k projektu Ľavé spektrum 2012
http://www.youtube.com/watch?v=gjsbr6yVdvM


Demonštrácia komunistov, komunistickej mládeže zo Socialistického zväzu mladých, vykorisťovaných, nezamestnaných a oklamaných občanov proti kapitalizmu, nezamestnanosti, biede a pokrytectvu mocných. Demonštrácia konaná pri príležitosti 92 výročia Krompašskej vzbury.
http://www.youtube.com/watch?v=8d0up4MJdR8


,,Kapitalizmus" neprežije bez korupcie, otrockej práce a mzdy:
...bez zločincov vo vládach a parlamentoch vytvárajúcich ,,zákony na mieru", bez štátnych dotácií ( čo sú väčšinou rozkradnuté a prerozdelené dane), bez manipulácie korporátnych médií, bez odstraňovania a umlčovania tých, ktorí na tento stav poukazujú, bez vykorisťovania slabších národov a kradnutia ich zdrojov, bez vojen, ktoré zabezpečujú odbyt, otrokov, nové územia, suroviny a zdroje, bez porušovania zákonov, pošliapavania práva, teda bez toho, čo sa krycím menom nazýva ,,demokracia a trhová ekonomika". Neprežije bez zločineckej kontroly peňazí bankármi, neprežije, ak zákony budú rovnaké pre všetkých. Ako môžeme nazvať tento ,,systém", ktorého zákonitosti pravdivo nepomenoval ani jeden z nositeľov Nobelovej ceny za ekonómiu? Myslím si, že história túto ,,džamahíriu" nazve - korporátny fašizmus.

http://svetik.blog.sme.sk/c/324931/Kapitalizmus-ne
prezije-bez-korupcie-otrockej-prace-a-mzdy.html


Svedectvo o skutočnom živote ľudí skrývajúcom sa za strohými správami z televíznych novín,
zdokumentovanom na konkrétnej rodine z východného Slovenska. Film ukazuje širšie
súvislosti a pýta sa na povahu samotného systému. Toto nie je Modré z neba:
http://vimeo.com/62024084


Zoznam podnikov, ktoré boli vybudované počas neuveriteľného komunistického
zázraku a zničené, alebo rozkradnuté počas kapitalistického barbarizmu po roku 1989:
http://www.ondrias.sk/index.php/galeria/video/162-
svc.html


Ďalšie zaujímavé informácie:
http://www.youtube.com/user/n3zavisly/videos?view=
0
http://www.youtube.com/channel/UCGNeUQNNSPTR61BGey
Hjf2A
http://www.ondrias.sk
http://www.kss.sk/
http://nezavisli.blogspot.sk/
http://www.szm.hng.sk

Totalitné praktiky kapitalistov:
http://www.youtube.com/watch?v=dFOZtCrIUD0

Detské izby u nás neopúšťajú ani tridsiatnici: Viac ako polovica mladých ľudí do 34 rokov si nemôže dovoliť opustiť detskú izbu.
Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/6669894/detske-izby-u-na
s-neopustaju-ani-tridsiatnici.html


Blokáda verejno-právnych médií - STV:
http://www.youtube.com/watch?v=mEZlPkuNERQ

Výsledok kapitalizmu (skorumpované zdravotníctvo a otrávené jedlo):
Biznis v bielych plášťoch:
http://www.youtube.com/watch?v=gEiXuKDc6gk

Tento obludný systém se reformovat nedá:
http://www.youtube.com/watch?v=Ds3AQoIASMA

Potraviny, a.s:
http://www.youtube.com/watch?v=3SdmT3Ptups

Cestující potraviny:
http://www.youtube.com/watch?v=91at5DpXo_w

Dotácie na rôznu amorálnu lúzu a financovanie zamestnancov vatikánskej finančnej skupiny:

Je zarážajúce, keď štát nemá peniaze pre sestričky, lekárov, učiteľov a vydáva státisíce eur na podporu rôznych LGBTI lobistov, rodových aktivistov, feministky a podobné aktivity. Len za minulý rok dal štát pol milióna eur rôznym záujmovým skupinám, ktoré si hovoria, že sú neziskové," povedal dnes predseda inštitútu Robert Mátéffy.
http://www.teraz.sk/slovensko/aktivisti-poslanci-h
omosexuali-vyzva/36847-clanok.html

Fico poslal gayom 38-tisíc!: V rámci grantu na podporu ľudských práv získalo združenie Queer Leaders Forum 38 760 €.
Vedie ho organizátorka Dúhového pochodu Romana Schlesinger.
http://www.cas.sk/clanok/234775/zacalo-sa-zblizova
nie-v-gaybare-fico-poslal-gayom-38-tisic.html

Cirkvi a náboženské spoločnosti (Poskytnuté prostriedky zo štátneho rozpočtu za rok 2009 v eurách)
Apoštolská cirkev 369 916
Cirkev bratská 317 929
Bratská jednota baptistov 286 781
Evanjelická cirkev a. v. 3 679 129
Evanjelická cirkev metodistická 265 506
Pravoslávna cirkev 1 699 615
Reformovaná kresťanská cirkev 1 980 740
Cirkev československá husitská 101 841
Židovské náboženské obce 124 540
Starokatolícka cirkev 102 897
Rímskokatolícka cirkev 21 268 133
Gréckokatolícka cirkev 3 765 623
Konferencia biskupov Slovenska 146 517
Ekumenická rada cirkví 69 707
Slovenská katolícka charita 2 337 848
Diakonia Evanjelickej cirkvi a v. 208 658
Ústredie diakonie Reformovanej kresťanskej cirkvi 26 555
Konferencia vyšších predst. ženských reholí 420 939
Cirkev adventistov siedmeho dňa 19 087
spolu 37 191 961

zdroj: www.culture.gov.sk

Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 52% ( 23 people voted )
+
2013-06-16 19:41:17 5be9f932
Fa
cilitator Davo


Kámo, nehnevaj sa, ale ty si fakt k**ot. Choď si jesť nejaký šalátik.

Nemáš ani štipku tušenia o ekonómií. Vôbec. Ako keď si malé dieťa povie- ,,Ja chcem Ferrari,, .. a nie, tatko není milionár.

ole # LixeCoce94
-
 42% ( 21 people voted )
+
2013-06-16 19:41:47 b229ddcb
socializmus s ludskou tvarou nie je idealny system, ale nic lepsie zatial ludia nevymysleli. a preto si vladnu na svoju vlastnu skodu

Fero # LifuRoru61
-
 56% ( 8 people voted )
+
2013-06-16 19:47:43 5ab6fb7f
oléé...vari ťa teší nižšia pôrodnosť pretože dúfaš, že sa nenarodí Janošík čo ti ten majetok zoberie...to je typický strach kapitalistov a najradšej by kontrolovali aj to kto sa môže narodiť...

tibir # TigaSebu46
-
 73% ( 12 people voted )
+
2013-06-16 19:49:26 5b9418a0
{Haha, takže ty by si bol vlastne rád keď ti niekto ukradne majetok.} V socialistickom prevrate nejde o kradnutie. Ide o to, že keď už ľudia stratia trpezlivosť, naserú sa a zoberú si späť to, čo prostredníctvom ekonomického zdierania naparazitovali vykorisťovatelia a to sa využije pre vybudovanie spoločných podnikov, ktoré budú slúžiť všetkým. Komunisti každému zabezpečili bývanie, prácu a mali sme istoty. Nikoho nenechali na ulici...

{V bohatších krajinách je nižšia pôrodnosť ako v nerozvinutých.} Slovensko bohatá krajina nie je a práve tá chudoba znemožňuje mnohým rodinám, aby mali viac ako jedno dieťa. Slovensko je zadĺžený štát a zadĺžený štát nie je bohatý !!! To isté platí o ľuďoch. Zadĺžení ľudia nie sú bohatí...sú otrokmi iných.

Extrémne sa tu množia akurát cigáni, pretože tí nepracujú, urobili si z toho zárobkovú činnosť a budú mať z toho ešte väčšie zisky, takže je možné očakávať, že budú plodiť viac. Hovorila o tom Belousová: http://www.youtube.com/watch?v=i3X-VZezA7Y

Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 54% ( 25 people voted )
+
2013-06-16 19:50:19 5be9f933
{Nemáš ani štipku tušenia o ekonómií. } No davaj, predlož svoje argumenty a hovorím ti, že ťa tu roznesiem na sračky. Čakám...

Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 45% ( 21 people voted )
+
2013-06-16 19:51:15 5be9f933
Faktom je, že pôrodnosť bola za socializmu vyššia a aj obyčajní robotníci dokázali uživiť zo svojho platu tri deti bez toho, aby sa museli zadlžovať + ešte si mohli dovoliť deti poslať do táborov, učebné pomôcky mali zadarmo a chodili každý rok na dovolenky.

Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 53% ( 24 people voted )
+
2013-06-16 19:57:47 5be9f932
Drísty, že nič o ekonomike neviem nedokážu v žiadnom prípade spochybniť fakty o životnej úrovni občanov tejto krásnej krajiny, ktorú naďalej rozkrádajú politici a otročia paraziti z iných krajín.

Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 47% ( 22 people voted )
+
2013-06-16 19:59:05 5be9f932
v dnešnej dobe je plno slobodných, ktorý si nemôžu dovoliť ani vlastnú strechu nad hlavou...nieto ešte deti.
Za komunizmu dostávali mladomanželia pôžičky pomocou ktorých si svojpomocou mohli postaviť dom, alebo zariadiť byt...
...možno ľudom je v dnešnej dobe tak dobre, že sa o to dobro nechcú z nikým deliť a deti by im z toho dobra uberali...

Veková pyramída z roku 2001 poukazuje na regresívny vývoj populácie. Charakterizuje ju každoročný úbytok obyvateľstva v mladších vekových skupinách, súvisiaci s prudko sa znižujúcoupôrodnosťou, ktorá je typická pre obdobie posledných 20 rokov.


tibir # TigaSebu46
-
 70% ( 13 people voted )
+
2013-06-16 20:08:44 5b9418a0
Servus hranaty roxor, ole, ole, ole...

(reakcia na ole # LixeCoce94 2013-06-16 19:30:44)


Rozhodol si sa trosku pisat aj pod povodnym nickom...?

Mozes si dat nick, aky len chces, tvoj "vysoky" intelekt, aj tak nezastries...

Najviac ma pobavil tvoj pouzity "fakt", v suvislosti s porodnostou... Zajtra si davam odpojit "Comedy channel", ty si lepsi...

Sudiac podla tvojej posmesnej poznamky na adresu tibira, v suvislosti s jeho moznou znalostou anglictiny sudim, ze ty ju mas zvladnutu perfektne a tak ti nebude robit problem interpretacia slovneho spojenia "baby boomer"...

Na prilozenom grafe si mozes pozriet pocet narodenych deti na 1000 obyvatelov v USA, v rokoch 1909 az 2009...

A teraz sa mozes ist opytat svojho politruka, co to znamena, ty intelektualny odpad tejto planety...? Ak by udelovali ceny za debilitu, tak ty uzcite vyhras zlateho debila...


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 67% ( 14 people voted )
+
2013-06-16 20:16:13 3ab36df1
{v dnešnej dobe je plno slobodných, ktorý si nemôžu dovoliť ani vlastnú strechu nad hlavou...nieto ešte deti.} Píšeš pravdu...nakoniec tu sú štatistiky. Detské izby u nás neopúšťajú ani tridsiatnici: Viac ako polovica mladých ľudí do 34 rokov si nemôže dovoliť opustiť detskú izbu.
Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/6669894/detske-izby-u-na
s-neopustaju-ani-tridsiatnici.html


S rodičmi býva 56,4 percenta Slovákov vo veku 25 až 34 rokov.
Väčšina z nich, až 77,4 percenta, je zamestnaných.
Bez práce je 15,2 percenta, študuje 5,1 percenta.
S rodičmi bývajú najmä muži, medzi 25- až 34-ročnými je to až 64,3 percenta.


Za komunizmu by sa nikomu ani len nesnívalo, že bude po dovŕšení cca 18 rokoch nemal kam ísť, alebo že by nemal prácu.

{Za komunizmu dostávali mladomanželia pôžičky pomocou ktorých si svojpomocou mohli postaviť dom, alebo zariadiť byt...} Aj to je pravda, ale žiaľ zamlčiavaná a často sa hovorí, že tie byty, boli králikárne. Lenže už sa nehovorí o tom, že tie králikárne sa dnes predávajú za ťažké prachy. Serú si do papúľ...

{možno ľudom je v dnešnej dobe tak dobre, že sa o to dobro nechcú z nikým deliť a deti by im z toho dobra uberali...} To je skôr o tom, že sú vychovávaní tak, aby boli extrémne konzumní...Nakoniec stačí si pozrieť čo dnes beží v médiách. Retardovaný cigáň recituje o predražených topaňách a tie sú pre mnohých väčšou hodnotou ako dieťa a tak často utrácajú aj to málo za naleštené sračky zo zahraničia ako by mali čosi ušetriť do budúcna pre dieťa.
Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 51% ( 25 people voted )
+
2013-06-16 20:18:28 5be9f933
ty brdo, podla tych komentarov je z dolezite.sk uz zumpa, utocisko polodementnych nesvojpravnych socanov, ktori potrebuju aby za nich rozhodoval niekto iny

Yanath # VepeBeke80
-
 44% ( 22 people voted )
+
2013-06-16 20:26:11 559f68d2
huogf
monika ziva # KuceMula35
-
 42% ( 2 people voted )
+
2013-06-16 20:26:45 5587ae14
Všetci, čo tu obhajujú komunizmus, sú tupé nedochôdčatá, čo nevedia, o čom točia. Bolo to presne tak, ako je to v článku.
To, že aj dobré / alepšie veci ako teraz/ boli na trhu - hlavne potraviny, nebol výsledok socializmu, ale ešte charakteru a poctivosti našich predkov - vidno to hlavne v viere v Boha a pravých kresťanských a ľudských hodnotách. Tých ľudí ešte vychovávali pracovité, pobožné ženy. postupne to upadalo, viera bola tajná, a takto vychiovaní ľudia už nepraktozovali vôbec a čo mohli oni ďalej vychovať? To, čo vidíme teraz......
slavka # MegaPiqy41
-
 43% ( 27 people voted )
+
2013-06-16 20:31:04 5587ae14
{utocisko polodementnych nesvojpravnych socanov, ktori potrebuju aby za nich rozhodoval niekto iny} Od 89 o nás rozhodujú zločinci vo vláde a výsledkom je zadĺženosť, bieda, nezamestnanosť, neustále narastajúci cigánsky problém,...

V tomto primitívnom štáte nedokážu jeden posraný problém so susedmi Oskara Dobrovodského vyriešiť za 5 rokov, ale od nás sa asi očakáva, že budeme spokojní a držať huby, preto je tu aj tá cenzúra v médiách.

Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 50% ( 26 people voted )
+
2013-06-16 20:32:06 5be9f933

Obhajovatelia korporatívno-fašistického paraziticko-okupačného zločineckého systému zas mútia vody! Zas si koledujú!

Nemajte boja anti-gójovia, veď je štatisticky dokázané, že fašisticko-parazitický globálny prediktor robí každých cca. 50 rokov čistky vo vlastných radoch vykonávateľov - spolupacháteľov! Síce trochu už mešká, no o chvíľu čo nevidieť vás znova obetuje na váš oltár falošného boha! Volá sa to pogrom!!!
Ale niečo k odľachčeniu:

Yaakov a jeho syn Natan sa prechádzajú po meste. Zrazu Natan ostane stáť pred domom o ktorý je opretý bicykel. Otec Yaakov sa ho pýta: " Prečo stojíš a nejdeš ďalej?" Natan odpovedá: "Som zaskočený, riešim dilemu, neviem či mám ten bicykel ukradnúť alebo predať!"

jan # PukiKyri51
-
 58% ( 9 people voted )
+
2013-06-16 20:33:02 4e63458d
ORANGUTAN[/
b]


Baby boom po druhej vojne. Hej, poznám. A čo si tým chcel vlastne povedať? Inak vidíš klesajúcu tendenciu grafu v dlhodobom období?

Tibir, Davo .. sorry. S vami to nemá zmysel.

Kto má rozum spozná pravdu, kto nie,nie.

ole # LixeCoce94
-
 41% ( 19 people voted )
+
2013-06-16 20:37:15 b229ddcb
Irirujú ma kecy, ako ľudia nemôžu mať viac, ako 1 dieťa. Ale hlavne, že všetci sú furt na pive, lozia s deckami po všetkých akciách - tramúpolíny, maľovanie na tvár, včera boli na červen pom kameni, dnes inde - činžáíkoví pavúci, čo nič bnerobia, l.en lozia, jedia, pijú, majú super oblečko, ženy vymaľovaný ksicht, pazúry,. každý týždeň kozmetička, kaderníčka, pedikútra, kabelka.......na to majú, však? A to sú nezamestnaní a na invalidných dôchodkoch......zberba. Ale robiť to nebude. ja mám vysokošk. vzdelanie, äno, mám aj dom, 3 deti, ale vížení - makíme aj deti, vedia, čo je to práca v záhrade. A dnes sme z nutnosti boli na jednej takejto akcii, o ktorej som písala, a veru, ani ich to nebaví....Majú ioné hodnoty....Ja veru nenmám čas tráviť na nechtoch.....ale aj máme a potom máme na dovolenku....Takže, všetko je len o tom, že národ je hnilý
slavka # MegaPiqy41
-
 59% ( 19 people voted )
+
2013-06-16 20:40:00 5587ae14
{Všetci, čo tu obhajujú komunizmus, sú tupé nedochôdčatá, čo nevedia, o čom točia. Bolo to presne tak, ako je to v článku.} A ty čo tu strácaš čas ? V tescu majú výpredaj predražených topaní a vraj aj lodičky, ktoré ti do roka zničia nohy, ale za to klopkanie to stojí, že ?...takže sadaj do mercedesu a upaľuj na nákup.

{Tých ľudí ešte vychovávali pracovité, pobožné ženy. postupne to upadalo, viera bola tajná, a takto vychiovaní ľudia už nepraktozovali vôbec a čo mohli oni ďalej vychovať? To, čo vidíme teraz......} Ja len takú menšiu poznámku k tej pobožnosti. Dnes tu platíme cca 3600 zamestnancov vatikánskej finančnej skupiny (kresťanských šamanov údajne veriacich v Ježiša, ktorý hovoril, aby sa ľudia nechodili modliť do kostolov ako pokrytci, čo samozrejme veriaci ignorujú, lebo sa na veriacich iba hrajú), ale tá banda šamanov akurát rozširuje pavedecké drístanice, ktoré podporujú nebezpečné poverčivé zmýšľanie + parazitujú na práci ľudí a to nedokáže zlepšiť našu spoločnosť.

Mimochodom pracovitých žien bude ubúdať, pretože aj tej práce na trhu ubúda, takže situácia sa bude aj v tomto smere zhoršovať.

{To, že aj dobré / alepšie veci ako teraz/ boli na trhu - hlavne potraviny, nebol výsledok socializmu, ale ešte charakteru a poctivosti našich predkov}
V kapitalizme nejde o kvalitu, ale o zisk a preto sa predávajú napríklad zafarbené vodičky - mlieko, väčšina džúsov na trhu, alebo drahé mäsové výrobky v ktorých je trebárs 10 percent mäsa, prípadne zasrané chemické banány kdesi z Afriky. To by sme mali aj za komunistov plné regále mäsových produktov, keby v nich bolo cca 10% mäsa. ;-))) A ešte tu máme napríklad aj cukor, ktorý si musíte obrazne povedané dávať do pohárov s čajom polievkovými lyžicami, lebo skoro vôbec nesladí. Proste úplne sa tu odrbávajú zákazníci s požehnaním štátu. No hlavne, že je tu ilúzia kvantity... ;-))) Mnohí ľudia žijú v matrixe.
Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 44% ( 24 people voted )
+
2013-06-16 20:44:40 5be9f932
kapitalizmus nepotrebuje veľa boháčov...zbohatlíci čo si dnes myslia, že majú nahrabané a 100vky rokov sa im nemôže nič stať, len zavadzajú tým skutočne bohatým nadnárodnými korporáciam...ktorý sa nezastavia pred hranicami..
....stačí povoliť socialistické zákony chrániace našich podnikateľov a všetci podnikatelia závislý na štáte sú out...

tibir # TigaSebu46
-
 53% ( 5 people voted )
+
2013-06-16 20:46:01 5b9418a0
{Kto má rozum spozná pravdu, kto nie,nie.} Wau, tak toto je teda ťažké vyjadrenie. Keby som sedel na stoličke, asi by som sa z nej zdrbal.

Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 46% ( 18 people voted )
+
2013-06-16 20:48:09 5be9f932
slavka

Ak skutocne mas vysokoskolske vzdelanie, dufam ze si ho ziskala niekde v Mongolsku a nie na Slovensku, lebo v tom pripade, by to s tym nasim skolstvom uz muselo byt daleko horsie, ako som predpokladal...

Podla obsahu tvojho prispevku vsak sudim, ze nie si ziadna Slavka, ale skor nejaky frustrovany Slavko...


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 65% ( 10 people voted )
+
2013-06-16 20:53:32 3ab36df1
{majú super oblečko, ženy vymaľovaný ksicht, pazúry,. každý týždeň kozmetička, kaderníčka, pedikútra, kabelka.......na to majú, však?} Toto je hlavne výsledkom formovania myslenia v kapitalistickej spoločnosti - extrémny konzum a ignorancia skutočných hodnôt. Práve to je aj dôvod, prečo som tu kritizoval autora za to, že tu ospevoval tie mercedesy a ignoroval to, čo je dôležité. Proste viac ho zaujímajú naleštené sračky.
Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 53% ( 24 people voted )
+
2013-06-16 20:55:44 5be9f932
Nízko hodnotený príspevok


333 # XohoHaqo72
-
 33% ( 11 people voted )
+
2013-06-16 20:56:45 55d88d6a
Slávka a ako to bolo s tým vysokoškolským vzdelaním. Ono totiž dnes nám hovoria, že si máme za všetko platiť tí, ktorí vyštudovali zadarmo...

http://www.youtube.com/watch?v=Li1_FBv0sTI
http://www.youtube.com/watch?v=mgZ6usVnoCY

Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 48% ( 23 people voted )
+
2013-06-16 20:57:28 5be9f932
{ženy vymaľovaný ksicht, pazúry,. každý týždeň kozmetička, kaderníčka, pedikútra, kabelka.......na to majú, však? A to sú nezamestnaní a na invalidných dôchodkoch......} A odkiaľ majú nezamestnané každý týždeň na kaderníkov, pedikúru, kabelky... ? Kde im je tak dobre ?

Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 45% ( 21 people voted )
+
2013-06-16 20:59:03 5be9f932
Slávka a ako sú na tom nezamestnaní muži ? Chodia si každý týždeň do fitnesska, kupujú si značkové oblečenie, popíjajú každý týždeň pivo... ??? Ak áno, všetci zamestnaní by asi mali dať výpovede. ;-)))

Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 45% ( 21 people voted )
+
2013-06-16 21:02:46 5be9f932
Ste úplne mimo.
Aby bolo jasné, nie som zástanca ani kapitalizmu.
Social. a komunizmus bol zlý. Filozofia, na kt. bol postavený, je scestná, proti Bohu a to vždy padne. To čo je teraz, je takisto zlé. Možno horšie. Ale len úbožiaci začnú z toho vyvodzovať, že za soc. to bolo lepšie. PONJATNO????
slavka # MegaPiqy41
-
 42% ( 16 people voted )
+
2013-06-16 21:03:59 5587ae14
ole, ole, ole...

Co som tym grafom chcel povedat...?

Len tolko, ze miera porodnosti nezalezi na HDP toho ktoreho statu, ale na stabilite trhu prace!!! Na pocte pracovnych prilezitosti, na zarobkovych moznostiach a na existencnych istotach z toho plynucich...

V nejakej africkej krajine "Bunga Bunga" krmi malych negrov cerveny kriz, slovenskych degesov krmi stat (teda bieli pracujuci), ale biele deti, si rodicia musia zivit svojpomocne!!! Alebo na to maju, alebo na to nemaju...


To som tym chcel povedat, nebolo to dostatocne evidentne...?


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 56% ( 8 people voted )
+
2013-06-16 21:11:06 3ab36df1
{Ja veru nenmám čas tráviť na nechtoch} Ale veď to je len dobré...machlenie nechtov je prejav hlúposti, ale mnohí ľudia na to ešte neprišli. V súvislosti s tým si spomínam na nejakého buzeranta, či čo to bolo, ktorý v rozhovore hovoril, aby sa chlapi nehanbili chodiť na manikúru a čosi podobné. Takého treba dať robiť aspoň na mesiac kdesi do kameňolomu, aby sa napravila jeho chorá mentalita.

Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 40% ( 20 people voted )
+
2013-06-16 21:15:06 5be9f932
"Navždy si zapamätajme: Komunisti u nás začali krádežou (znárodnenie a menová reforma v roku 1953) a skončili krachom (rozpad RVHP, nesplatené pohľadávky)."

a čím prosím začal "kapitalismus"? devadesátá léta nebyla krádeží a ekvivalentem měnové reformy .... když se hodnota měny proměnila během několika let natolik, že většina obyvatel přišla o úspory.
(ale ofiální propagandou to bylo prohlášeno za nutné zlo a za transformaci)
(v co? v rozkradení všeho co dnes vlastní takzvaní kapitáni průmyslu, nebo miliardáři s holou řití co přišli k dolům, železárnám a k dalším podnikům a celým městům bytů tak nějak jistě ve vší počestnosti..., nebo snad ne?

a jak to zkončí nechci předvídat, ale co se děje již nyní nevidí jen zaslepenci nebo ignoanti, (prosím bez jakéhokoli pejorativního zabarvení). Kdo nechce vidět prostě nevidí.
Bude to snad ohromující finále nekonečná konjunktura, práce, rostoucí odměna ve mzdách a životní úrovni a stabilní společnosti? Nebo to již nesměřuje tímto směrem, asi ne.
To nebude krach co nás tedy asi zákonitě čeká?
Hm... pak je celý článek na prd. Psal jej asi naivní človíček vidící černobíle, nebo ten kdo záměrně zkouší ovlivňovat mínění. Každopádně zahrabte jej hluboko.

A to nejsem žádný ideolog, ale jen člověk, co vnímá vše v souvislostech a v hloubce perspektivy.
Asi podobně jako Vy.

Peter Novak # MipeQejy78
-
 68% ( 15 people voted )
+
2013-06-16 21:17:32 4e2d00d3
Pravým opakom socializmu je „Asocializmus“, v ktorom všetko niekomu patrí.
Komu nič nepatrí, je plebejcom, treba ho vyžmýkať, opľuť, zabiť, alebo poslať do r
iti
.
V asocializme všetko niekomu patrí a každý je každému konkurent a teda aj nepriateľ.


tibir # TigaSebu46
-
 57% ( 4 people voted )
+
2013-06-16 21:24:43 5b9418a0
Každý každého... a klame a volá to že pracuje Neviditeľná ruka trhu. Asocializmus je tiež iba psychickou poruchou, ktorú poznáme ako Kapitalimus.
tibir # TigaSebu46
-
 60% ( 5 people voted )
+
2013-06-16 21:25:14 5b9418a0
Nízko hodnotený príspevok


Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 36% ( 15 people voted )
+
2013-06-16 21:25:52 5be9f933
{Filozofia, na kt. bol postavený, je scestná, proti Bohu a to vždy padne. } Prečo si myslíš, že je socializmus proti bohu ? Ja som názoru, že socializmus je akurát proti katolíckej cirkvi, ktorá je vo svojej podstate náboženskou finančnou skupinou a šéfom tejto skupiny samozrejme socializmus nevyhovuje (možno nevieš, ale katolícka cirkev zarába aj na predaji porna a podobne...je toho viac: http://www.pluska.sk/plus7dni/vsimli-sme-si/cirkev
-si-zaraba-pornom.html + http://astro-tabu.host.sk/45_vatik_podnik.html)

Okrem toho ak si študovala niečo o rannom socializme, musela si sa dočítať, že práve kresťanské komunity boli založené na socializme. citujem: Idea komunizmu vznikla v Európe dávno pred Marxom a Engelsom. Už v starovekom Grécku sa táto myšlienka spájala s mýtom o „zlatom veku“ ľudstva, keď spoločnosť žila v rovnováhe, pred tým ako sa rozšírilo súkromné vlastníctvo. Niektorí poukazujú na Platónovu prácu Republika a na práce iných starovekých politických teoretikov zastávajúcich komunizmus vo forme spolunažívania, a tiež na staršie kresťanské sekty tak ako je to zaznamenané v Skutkoch apoštolov. PS: Ja som ateista, ale toto zriadenie nikomu nebráni veriť v boha.

Okrem toho za socializmu sa viac dodržiavala skutočná morálka ako napríklad striedmosť, nezabiješ, nezosmilníš a podobne... Okrem toho komunisti financovali aj cirkev. No ak by tu bola vláda klerikov, neverím tomu, že by financovali nejaké prednášky komunistov. http://www.youtube.com/watch?v=0lvj0El4Z2Q

Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 47% ( 20 people voted )
+
2013-06-16 21:26:47 5be9f933
{Navždy si zapamätajme: Komunisti u nás začali krádežou} To si len ľudia zobrali a rozdelili to, čo na nich naparazitovali vykorisťovatelia pre ktorých otročili a spravodlivo to využili v prospech všetkých.

Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 44% ( 22 people voted )
+
2013-06-16 21:28:45 5be9f933
Nízko hodnotený príspevok


Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 36% ( 15 people voted )
+
2013-06-16 21:30:47 5be9f932
{Filozofia, na kt. bol postavený, je scestná, proti Bohu a to vždy padne. }
...socializmus "padol" veľmi pokojne..až božsky...nikoho neučil kradnúť, škodiť, ubližovať
a po jeho páde sa objavilo množstvo zla, akoby ľudia zapreli to dobro čo ich socializmus naučil...závidia aj nezamestnaným šminky...
...niektorý, ale nezabudli na to dobro čo učil socializmus a nepodieľajú sa na zle, ktoré ničí tento svet..

tibir # TigaSebu46
-
 67% ( 5 people voted )
+
2013-06-16 21:34:06 5b9418a0
{...socializmus "padol" veľmi pokojne..až božsky...nikoho neučil kradnúť, škodiť, ubližovať} Socializmus by nepadol, keby hajzli zo západu, ktorí nás potrebovali zdĺžiť a urobiť z nás svojich otrokov neinvestovali do zničenia socializmu obrovské miliardy.

Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 47% ( 22 people voted )
+
2013-06-16 21:39:36 5be9f933
Nízko hodnotený príspevok


oldherold # NojaFary38
-
 36% ( 12 people voted )
+
2013-06-16 21:43:53 c3a8b08d
stále je to boj dobra zo zlom...kapitalizmus ked bude padať, tak to tak pokojne nebude...

tibir # TigaSebu46
-
 64% ( 4 people voted )
+
2013-06-16 21:44:44 5b9418a0
{ Pozrite si komunistickú Čínu, taký stupeň vykorisťovania ako tam nieje nikde na svete.} A ako je to vlastne s tou Čínou ? Ja stále počúvam niečo iné. Raz je to kapitalistická čína a potom zas komunistická. Keď ide o ekonomické úspechy číny, hovorí sa, že je kapitalistická. Keď ide o cenzúru, alebo poukazovanie na vykorisťovanie a ďalšie negatíva, hovorí sa, že je socialistická...

Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 46% ( 18 people voted )
+
2013-06-16 21:51:20 5be9f933
Facilitátor, si úplne vedľa, ešte si v náboženských otázkach nedospel, nejdem tu ani nič vysvetlovať, nemá to totiž zmysel. Raz aj ty budeš mať možnosť poznať pravdu a záleží, či ju prijmeš, alebo už tvoje srdce bude úplne zatvrdnuté......
Prečo bolo po morálbnej stránke lepšie za soc., som už vysvetľovala.
slavka # MegaPiqy41
-
 40% ( 15 people voted )
+
2013-06-16 21:51:36 5587ae14
{Trepe te tu o nejakom kapitalizme ale vy ste ho ani len nezažili. Jednoducho ste nemohli pretože na Slovensku nikdy ani nebol.} Skutočný kapitalizmus tu ani nemôže byť, lebo by systém padol a tak ho aspoň trochu plátajú tam kde je to najnutnejšie pomocou rôznych sociálnych opatrení. Je tu taký podivný mix - bordel. Napríklad politici si užívajú sociálnych výhod a europoslancom financujeme aj plastiky rypákov, zubné implantáty i keď majú 30-krát vyššie platy ako robotník v automobilke+cigáňom financujeme byty, ale obyčajný človek nezaplatí jednu faktúru, lebo stratí zamestnanie a už má problém.

Každopádne kapitalizmus je zvrátený už v základoch a je o vykorisťovateľoch a otrokoch. Čím viac podnikateľ zarobí, tým je úspešnejší a váženejší i keď tým viac musí parazitovať na zamestnancoch, alebo odrbávať zákazníkov napríklad tým, že bude predávať zafarbené vodičky s názvom mlieko.
Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 48% ( 19 people voted )
+
2013-06-16 21:58:09 5be9f932
Nízko hodnotený príspevok


Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 38% ( 19 people voted )
+
2013-06-16 22:03:48 5be9f933
slava
on možno dospie,ale ty ani nedospeješ,bohužel


si tak zmagorená tymi kydami o utlačani viery za socika,že ti to zaťemnuje jasne vidieť realitu,


inak dik za odpoved ,kde robíš a tvoj starý,


lebo moja rodina dre 12hodinovky za ani nie 500e stoji pri stroji a rukami maka ako chlap,je to žena,na hajzel len cez prestávku može,a ked dojde domov tak je rada že je vobec doma,a na zahradu nema sil vínsť a aj keby mala tak po tme tam urobi chuja.ale takej rure ako ty to asi tu ťažko vysvetlím,čo tu drista že slovač je hnilá .a ty sediš niekde za copom,osem hodín ,v štát sprave

333 # XohoHaqo72
-
 44% ( 17 people voted )
+
2013-06-16 22:04:57 55d88d6a
Nízko hodnotený príspevok


333 # XohoHaqo72
-
 35% ( 13 people voted )
+
2013-06-16 22:04:58 55d88d6a
Nízko hodnotený príspevok


Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 38% ( 16 people voted )
+
2013-06-16 22:06:50 5be9f932
{lebo moja rodina dre 12hodinovky za ani nie 500e stoji pri stroji a rukami maka ako chlap,je to žena,na hajzel len cez prestávku može,a ked dojde domov tak je rada že je vobec doma,a na zahradu nema sil vínsť a aj keby mala tak po tme tam urobi chuja.} Takto funguje žiaľ obrovský počet ľudí (alebo možno lepšie povedané otrokov) i napriek tomu, že keby sme prešli na socializmus, stačilo by pracovať cca 5 hodín denne pokojným tempom, pretože by nebolo treba živiť armádu nezamestnaných, vykorisťovateľov a spoločne by sme užívali benefitov z automatizácie.
Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 45% ( 23 people voted )
+
2013-06-16 22:12:34 5be9f932
{Trepe te tu o nejakom kapitalizme ale vy ste ho ani len nezažili. Jednoducho ste nemohli pretože na Slovensku nikdy ani nebol.}

...čaká za "dverami" a štáty EU mu svojími socialistickými zákonmi na ochranu vlastných podnikateľov ledva vzdorujú...


tibir # TigaSebu46
-
 63% ( 6 people voted )
+
2013-06-16 22:15:14 5b9418a0
oldherold

"K tej pôrodnosti. Druh sa množí vtedy keď sa cíti ohrozený. Povojnové silné ročníky atď. S evolúciou je to podobné, aj tá napreduje vtedz keď druhu hrozí vyhynutie."

V tom pripade sa u nas cigani musia citit uz 1000 rokov strasne ohrozeni a bielym musi byt fantasticky... :-DDDDDDDDDD

Logika, v hlavach niektorych jedincov, dnes zaziva nebyvaly upadok...


P.S.: A ked sa "ludsky druh" citi maximalne ohrozeny, zacina sa rozmnozovat delenim, nie...? :-DDDDDDD


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 67% ( 14 people voted )
+
2013-06-16 22:15:37 3ab36df1
komunistycks vlada bola rozumnejsia vid. druzstva,skolstvo, nemocnica,poriadok: ale amerika kupila komunizmus od rusov: my k keby sme ostali ako CSSR Tak by nas rosprasili jak rit tak neviem ocom je tu rec: ale my si tu spavime poriadok staci rozumnu vladu anie hentych zapredancov:


sisko misko # CeriBaqy33
-
 57% ( 4 people voted )
+
2013-06-16 22:24:54 c35b0a98
slavka&MegaPiqy41

Keby si ešte variť vedela!

Ja verím pravému Bohu, že sa vám to vráti a to čo nevidieť! Zem prešla do energetickejšej časti vesmíru, ľudia sa prebúdzajú! Nastolí sa spravodlivosť aj dôvera k pravému a jedinému stvoriteľovi. Neboj sa, budeš mať aj potom robotu ale s obmedzením pohybu, ako všetci paraziti a podporovatelia tejto paraziticko-okupačnej koncepcie žido-kresťanského riadenia spoločnosti, pokiaľ sa nevymania z falošného egregora - budú prevychovaní! Pracuje sa na tom hore aj dole!

Dobre to vie aj parazitický globálny prediktor, len religióznym drollom a parazitickým regenerátom to ešte nedošlo! Náboženský egregor prestáva už pôsobiť, stále viac ľudí vie kto je ich skutočný nepriateľ a vedia že ku konečnému riešeniu sa priblížia s rozvojom svojho poznania, osvojením si skutočnej mozaiky dejín ľudstva a nie držania sa kaleidoskopu falošnej his-tóry a falošných bohov!!!

jan # PukiKyri51
-
 50% ( 4 people voted )
+
2013-06-16 22:29:36 4e631deb
Slavka dúfam rozumieš ako sa mal skončiť komunizmus. Myslím ten teoretický. No predsa úplným zrušením štátu. Pretože ľudia by boli tak uvedomelí. V podstate mala vzniknúť Dŕžava.

Bohužial od umretia Stalina šlo od 9k5tim. V rusku sa zrušilo súkromné podnikanie (ÁNO ta "sviňa" Stalin dovoľoval podnikať súkromníkom/súkromné družstvá - prekvapko čo). Začali sa inštalovať nový štátotvorci čítaj nepraktizujúci židia, psychopati a paraziti. Išlo to pomaly trvalo to nejakých 40rokov. Tak sme aj skončili.

Počítaj si hi-sto-riu a trochu o dejinách ktoré sa oficinálne neučia a zistíš veci že tomu s prvu nebudeš veriť.

Duan # SymeVuma90
-
 53% ( 5 people voted )
+
2013-06-16 22:38:26 d5519281
a este k tej cine daco:
pan boh kazal budete si pestovat chlieb a staviat pribytky=kosak a kladivo
a nakoniec nas zachranuje cinska ryza:

sisko misko # CeriBaqy33
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-06-16 22:41:37 c35b0a98
Ešte ma niečo napadlo. Chcel by som trochu porovnať kapitalizmus a socializmus pomocou skladby, ktorú kapitalisti používajú ako zbraň proti socializmu. Treba si však uvedomiť, že tá funguje len pokiaľ je obecenstvo riadne stupídne. Normálny človek si akurát uvedomí o čom to celé je a čo je skutočne lepšie i keď kapitalisti - konkrétne SMEtiari tvrdia, že táto skladba ukazuje na ľudskú hlúposť: http://kultura.sme.sk/c/6707778/hit-piste-vsetci-m
odrym-perom-ukazuje-aj-na-ludsku-hlupost.html

Citujem ich: Pesnička Píšte všetci modrým perom sa po roku 1989 dostala aj do uší širších más a stala sa symbolom absurdity totalitného režimu.

No ja mám iný názor. Tu je originálny text na ktorom sa kapitalisti tak zabávajú bez toho, aby sa poriadne zamysleli:

Piste vsetci modrym perom,ina farba nebude
piste vsetci rovnako,rovnake A rovnake O
Rovnake pismo,rovnake vzdialenosti,
Kupte si vsetci modry atrament...

Nemyslím si, že ide o nejaké absurdity. Tento krátky text akurát v skutočnosti poukazuje na to, že v socializme je poriadok, ktorý však treba, pokiaľ chceme budovať spoločnosť na úrovni a spochybňovať dôležitosť poriadku môžu len rôzne vyfetované trosky a podobne. Naopak v kapitalizme je bordel ako keby každý písal iné Á, iné Ó a používal iné vzdialenosti.

A teraz by som sa spýtal kapitalistov, či je im aj po mojom stručnom vyjadrení ten text na smiech a či ho ďalej budú pokladať za nejaký symbol absurdity, lebo ja na tom nič absurdné nevidím. V určitých veciach poriadok musí byť a smiať sa na tom je akurát prejavom chorej mysle. Nakoniec i dnes sa píše modrým perom a má to svoj význam.

Komunizmus je kritizovaný často preto, že sa určité pravidlá museli dodržiavať. Dnes sa mnohé z nich dodržiavať nemusia, ale práve to spôsobilo mizériu a biedu...takže treba si uvedomiť, že niektoré pravidlá nás chránia i keď sa z nich hlupáci posmievajú a látajú primitívne texty na úrovni retardovaných detí.

Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 45% ( 19 people voted )
+
2013-06-16 23:06:49 5be9f932
Nízko hodnotený príspevok


Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 32% ( 12 people voted )
+
2013-06-16 23:10:08 5be9f932
Mimochodom dnes musí mnoho ľudí za cca 350 euro mesačne 8 až 12 hodín denne ROVNAKO montovať kábliky za pásom, pretože keby to za každým robili rôznym spôsobom, nebol by poriadok a ani Miško Kaščák by nemal v čom voziť svoju prdel. Takže aj v tomto prípade majú pravidlá svoje opodstatnenie a vysmievať to môže len rozmaznaný debílek, ktorý nemá nič poriadne na práci. Jednoducho taký debílek, ktorý bude kritizovať aj nutnosť písania rovnakým písmom. No ja považujem za absurdné, že toto musia robiť ľudia 8-12 hodín denne, pretože 400 000 ľudí je tu bez práce a už som v tejto diskusii napísal, že po prechode na socializmus by nebolo treba, aby ľudia robili viac ako cca 5 hodín.

Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 47% ( 22 people voted )
+
2013-06-16 23:37:32 5be9f933
Výborne Davo, napíš ešte knihu a možnioti dajú aj Profesorský titul.

ole # LixeCoce94
-
 63% ( 9 people voted )
+
2013-06-16 23:57:45 b229ddcb
kapitalizmus je za "dverami"

http://boriskacani.blog.cz/1011/toto-mi-uniklo-dia
lnice-od-cinanov

len vdaka socialistickým zákonom EU odoláva a radšej si požičiava pre svojich podnikateľov oveľa viac než aby povolila konkurenciu

http://ekonomika.etrend.sk/svet/cinania-na-polskej
-dialnici-krachli.html
tibir # TigaSebu46
-
 57% ( 4 people voted )
+
2013-06-17 00:08:45 5b9418a0
Nízko hodnotený príspevok


Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 39% ( 18 people voted )
+
2013-06-17 00:18:14 5be9f932
marekBrna

ty pohlavný úd... a kolko že si mal v tom89 roku rokov ked si to videl takto??? mal si škrupinu na ri ti a oči zatiahnuté belmom ty primitív zaslepený....a zabudol si ešte na osvedčený argument primitívov že nebolo toaletného papieru a čakalo sa v rade na banány...

nebudem sa dalej rozčulovat lebo ma to privádza do bezseba ked vidím takého primitívnehu úda ako si ty
za tento článok si zaslúžiš takú popapuli že by si sa nespamatal za týžden...menu penazí zažiješ v krátkom čase ty tupec...len vydrž pako tupý

brano # PelaSedo59
-
 42% ( 9 people voted )
+
2013-06-17 06:31:21 4df7e017
acilitator Davo # TumiMywe28 a tibir # TigaSebu46, plne s vami súhlasím toto je otrokársky kapitalizmus a naozaj socializmus dával ľudom vymoženosti hlavne prácu kvalitné bezplatné školstvo a zdravotníctvo je to škoda rozoberať lebo o tom dnes môžme len snívať. A kapitalisti, novodobý zbohatlíci, veľkobaróni sa boja rebélie a preto ľudí zastrašujú ako tu bolo zle a neslobodne a hlavne na to využívajú média. Kde je teraz Kňažko, Budaj, sviečkovec Mikloško kresťan? Teraz nech idú do ulíc veľký zástanci demokracie a slobody hájiť kapitalizmus a poukázať že za socíka tu neboli bezdomovci. veľa rozvrátených rodín, veľa psychicky chorých, veľká kriminalita,beztrestnosť bohatých. Kde sú títo páni zalezený?:... No ulica by ich povešala na prvých pouličných lampách......

fidel # LabuCacu46
-
 50% ( 16 people voted )
+
2013-06-17 06:44:54 5b9426d4
tak veru, brano # PelaSedo59 máš pravdu toto tu musí napísať synček ktorý má tatka podnikateľa a zdiera obyčajných ľudí alebo vymasírovaný občan kapitalistickou propagandou ktorí nikdy nezažil socializmus ako mi ktorý sme nezažili rozprávania starých rodičov ako dreli na panskom na gazdu, fabrikantov a varovali nás pred štrnganím kľúčov a mi sme tomu nechceli veriť a po 89-tom sme spoznali krutú realitu vykorisťovania a zotročovania obyčajných ľudí a najmä rozkradnutie fabrík čo postavili a vybudovali naši predkovia a starý rodičia veru teraz sa dejiny prekrucujú a menia dejepisy pre žiakov a mládež veď treba sa báť ľudu lebo čo ak sa narodí nový Jánošík.....fidel # JiqaMemi58
-
 48% ( 17 people voted )
+
2013-06-17 07:00:00 5b9426d4
{a zabudol si ešte na osvedčený argument primitívov že nebolo toaletného papieru a čakalo sa v rade na banány...} Ach boha, banánový argument. Teraz si tie banány môžeš žrať ak na to vôbec máš, ale moc ti to neodporúčam a faktom zostáva, že najvhodnejšie je pre nás konzumovať lokálne potraviny, ktoré si vypestujeme sami pre svoje potreby: http://www.jansochor.com/reportaz/bananova-republi
ka-kostarika-panama-kolumbie.html

Ja osobne si na nedostatok toaletného papieru nespomínam, ale tak viem, že dnes si niektorí vytierajú zadky novinami, lebo proste potrebujú šetriť na iné a nemôžu si dovoliť ani ten hajzlák. Každopádne súhlasil by som napríklad s tým, že za komunizmu bolo niekoľko zbytočných úradov, ktoré bolo treba zrušiť a ľudí z nich zamestnať tam kde bolo treba zvýšiť produkciu.

Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 40% ( 20 people voted )
+
2013-06-17 07:00:13 5be9f932
Nízko hodnotený príspevok


Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 39% ( 18 people voted )
+
2013-06-17 07:17:18 5be9f932
Na našom Slovensku máme nie problém so spoločenským zriadením, ale s kultúrou. Tá tu bola vždy trochu zzvláštna.

gordon # TeluLofu97
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-06-17 07:22:16 59add1d7
Facilitator Davo máš pravdu kto môže pomôcť ľudom no presa strany ktoré majú pri sebe kopec podnikateľov tie určite nie, vždy si budú robiť zákony len pre seba ako im vyhovujú. Krásne reči a sľuby ako budú hájiť záujmy obyčajných pracujúcich ľudí, dôchodcov atď. Veď to vieme čo nám sľubovali HZDS a spol a čo len viac a viac ideme do biedy, je to jasné podnikatelia, nikdy nepôjdu za národ ale za seba a darmo budú mať v názve sociálna strana.....Fico a spol je plný kapitalistov a podnikaťeľov ktorý stranu podporujú tak prečo ich nehájiť veď by išli proti sebe.......

fidel # JiqaMemi58
-
 50% ( 12 people voted )
+
2013-06-17 07:37:50 5b9426d4
Nízko hodnotený príspevok


Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 36% ( 18 people voted )
+
2013-06-17 07:48:00 5bdbed38
No hlavne že Mečiar a spol si spokojne užíva starobu ale peklo a svedomie ak ho vôbec má si ho dostihne a počká. Zo socializmu sme sa smiali že sú tam politici do smrti a teraz čo Hrušovský, Fígel, Bugár a spol asi zrástli v parlamente a odídu odtial iba v truhlách sú tam vyše 20 rokov a pre národ nič dobré neurobili nemajú sa s čím pochváliť a boli už aj vo vláde.Kde majú česť a chrbtovú kosť, nemajú ani tú hanbu v sebe že treba odísť do zabudnutia. Za socíka ked niečo zdraželo o pár halierov sme nadávali a teraz každý deň sa zdražuje a sme ticho, euro nemá žiadnu hodnotu tak sme dopadli.Za socíka bolo na bankovkách napísané že su kryté zlatom a teraz? asi hovnom...

fidel # LunoXyno73
-
 45% ( 12 people voted )
+
2013-06-17 08:04:23 5b9426d4
Nízko hodnotený príspevok


Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 39% ( 18 people voted )
+
2013-06-17 08:18:55 5bdbed38
Neustále sa znažím porovnávať "vtedy a teraz". Je to dobre v rámci pokusu o objektivitu. Ale súčasný režim mi vychádza aj tak lepší v pomere 70:30. Článok je písaný príliš jednostranne, ale zato účelne na to, aby sa tu následne v diskusii mohol odbavovať prisprostlý špenátožrút Dávidko a bolo možné sa na ňom zabávať. Predpokladám, že presne o to autorovi šlo. Díky...

:-DDD
Pandemonium # DaruJete36
-
 57% ( 20 people voted )
+
2013-06-17 09:11:22 d4254012
Som rad ze slovaci vedia tak "statocne" pisat do for. Vsetko je zle a bude este horsie.
Skoda len ze napr. pri protestoch proti gorile vas na namestie prislo 50 a s toho 20 este stalo rozne po bokoch lebo sa asi hanbili ist do stredu, nie to este aby dako prejavili vlastny nazor.
Zaujimalo by ma co vsetko este znesiete kym zacnete realne konat ???
Zatial co vy budete dochnut od hladu fico si bude popijat kofolku na bahamach a smiat sa ako pekne vas oj€bal s istotami. A tak vam treba. Kto nie je schopny pre seba nic spravit nemoze cakat ze sa nieco zmeni ku lepsiemu.
Tak dalej sedte a cakajte na zazrak. Snad pride ten boh alebo aspon harry poter aby vas zachranil
MM # SidaSafa91
-
 62% ( 3 people voted )
+
2013-06-17 09:24:16 d94b4912
Nízko hodnotený príspevok


333 # XohoHaqo72
-
 28% ( 8 people voted )
+
2013-06-17 09:36:54 55d88d6a
Nízko hodnotený príspevok


333 # XohoHaqo72
-
 26% ( 9 people voted )
+
2013-06-17 09:36:54 55d88d6a
333 a presne pre takychto chudakov ako ty ktory nepochopili ze niekto tie protesty zacat musi (lebo ty to zjavne nebudes) sa tu nikdy nic nemoze zmenit. Bolo mi uplne ukradnute kto ich organizuje, ale mali jasne ukazat ze ludia pojdu spolu proti tym hajzlom.
Stal sa opak, ludia ukazali ze nikdy nic nespravia pre to aby sa mali lepsie a radsej tak ako ty vzdy najdu dovody preco sedet doma a len nadavat ako sa maju zle. Nuz ked to ludom doslo nech sa paci, nikdy sa tu nic nezmeni kym dementi ako ty si budu hrdo byt do hrude kolko dovodov zas nasli pre nic nerobenie.
Takze mozes sem pisat dalej tvoje bludy, verim ze mozno 1000 ludi z SK sa sem pride pobavit (ale neverim ze citaju aj diskusiu)

PS: na tie otazky ti neodpoviem lebo som ich nikdy neriesil a ani nemal preco
MM # SidaSafa91
-
 64% ( 4 people voted )
+
2013-06-17 09:44:42 d94b4912
Nízko hodnotený príspevok


Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 29% ( 18 people voted )
+
2013-06-17 09:48:22 5be9f933
Nízko hodnotený príspevok


Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 30% ( 17 people voted )
+
2013-06-17 10:01:08 5be9f933
Nízko hodnotený príspevok


Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 30% ( 17 people voted )
+
2013-06-17 10:14:32 5be9f933

Protest Gorila - Dáša Tomková

Na prvom proteste v Bratislave 27. januára jedine prejav pani Tonkovej mal hodnotu. Ako som sa dozvedel 3. februára jej spolok pobehajov s nekalými úmyslami ktorí sa samopasovali za organizátorov protestu v Bratislave už nedovolili vystúpiť. Až si pozriete jej prvé vystúpenie tak pochopíte, že položidovi Lipšicovi a vyklonovanej svätici Gallovej a im podomným niktošom - organizátorom to nemohlo vyhovovať.


Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 42% ( 14 people voted )
+
2013-06-17 10:18:51 5be9f933
Nízko hodnotený príspevok


Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 35% ( 16 people voted )
+
2013-06-17 10:27:01 5be9f932
OOOO ano ty co trcali doma idu hodnotit s toho co kto napisal ako to bolo :)) Ja som tam bol osobne (nie v BA) a mal som jedinu podmienku nech sa tam nespomenie ziadna strana, hnutie ani konkretne daka osoba A PRESNE TAK TO AJ BOLO. Keby nie na mieste sa otocim a odchdzam. Bolo vela recnikov a aj ten clovek co to cele odhalil a napisal knihu. To vy tu zamerne vyberate daku jednu pixlu co ani netusim kto je a co kto chce a idete sa nou ohanat.
To ze ste neschopny konat vam uz ale nic neospravedlni.
Mozem vam garantovat ze najblizsie taketo protesty budu v SK tak za milion rokov ak vobec.
Sancu co sme mali ste nevyuzili a nicim ste sa nepricinili o to aby nam / vam bolo lepsie, nemate uz ziadne pravo na nieco nadavat pretoze vam je zjavne dobre.

AMEN SLOVENSKO

MM # SidaSafa91
-
 46% ( 3 people voted )
+
2013-06-17 10:33:26 d94b4912
Nízko hodnotený príspevok


Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 28% ( 15 people voted )
+
2013-06-17 10:44:12 5be9f933
Ty nemas na viac ako pisat tu bludy o mrkvach a mlieku ktore nikoho nezaujimaju a tak to aj navzdy ostane. To ze by si siel radsej s tvojimi priatelmi bez domova ma vobec neprekvapuje
MM # SidaSafa91
-
 54% ( 3 people voted )
+
2013-06-17 10:48:54 d94b4912
Nízko hodnotený príspevok


Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 35% ( 16 people voted )
+
2013-06-17 10:54:46 5be9f933
{Aké bludy?} Pod kazdym tvojim clankom ti ludia pisu ake, ale mozno ze ty citas len to co sam vypotis

Ked to nechces robit tak to nerob, ale nenechavaj tvojich sukmenovcov homelesakov bez dozoru. Mohli by si niekde zobnut z masa a to by ich uplne znicilo
MM # SidaSafa91
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-06-17 11:01:14 d94b4912
Nízko hodnotený príspevok


Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 33% ( 14 people voted )
+
2013-06-17 11:05:36 5be9f932
@davo
napriklad ten tebou a inymi milionkrat opakovany blud, ze toto, co kritizujes je kapitalizmus a volny trh
miesto toho, aby ste si precitali clanok, ktory som sem dal, ste ho zaminuskovali (ked si to rozoberies, je to ista forma cenzury, ktoru ty tak vehementne ritizujes) a ani neodvazili proti nemu argumentovat...

memory # XifiTasa15
-
 54% ( 3 people voted )
+
2013-06-17 11:22:28 d94b4972
len klud ,buducnost nasich deti je prekrasna,len teraz mame krizu moralky ako povedal trtko a vizionar bata, ktori pre zisk ani budovy neomietal,zrejme nepocul o usporach na energii, alebo straty platili jeho odchovanci batovej skoly prace.,
Kapitalisticke generacie maju uz od porodnice nabozenstvo tak ono znici tu krizu moralky a povedie ich ku prekrasnej krestanskej spolocnosti kde su vsetci bratia a sestry a nie nechutní sudruhovia
. V ziadnom pripade k buducnosti ako kapitalizmus predviedol v banglabesi, kde zabil len 1300 lenivcov, ktory nedali vipoved ,ked videli ze fabrika ich zivitela sa rozpadava .Dolezite je ze sa stratil disident v cine ,hroza co len pomisliet co s nim komunisti urobili, ze bi to co v turecku robi kapitalizmus s demonstrantami?

kvak # PiduNopo37
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-17 11:23:22 c3a873d1
Nízko hodnotený príspevok


Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 36% ( 15 people voted )
+
2013-06-17 11:30:46 c11ce42e
Nízko hodnotený príspevok


Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 32% ( 15 people voted )
+
2013-06-17 11:33:28 c11ce42e
Nízko hodnotený príspevok


Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 29% ( 14 people voted )
+
2013-06-17 11:41:22 c11ce431
@davo
takze to nie je kapitalizmus, lebo uz je to upravene, dakujem, ze sme sa zhodli...
ktora regulacia pomaha v lepsom zivote tebe alebo inym? napriklad predpisany tvar plodov, ktore su vhodne na dovoz? alebo cla, ktore brania dovozu inych, mozno aj kvalitnejsich vyrobkov?

preco, ak je regulacia dobra, sa pocet pracovnych miest zvysil uvolnenim regulacie a jej sprisnenim opat zvysila nezamestnanost? preco aj laviciarske staty, pristupuju ku zlym kapitlaistickym rieseniam, ak su teda take zle (znizenie dani vo svedsku, uvolnovanie trhu v cine)? ak by boli tie socialisticke opatrenia spravne, mali by to predsa vsetkym ukazat, ci nie?

ak budes regulovat skolstvo/zamestnanie a kazdy by mal mat pracu, ako zarucis, ze kazdy dostane pracu, aku vie robit a na aku ma talent/vedomosti/schopnosti? ak bude malo technikov nariadis niekomu nezamestnanemu, ktory nema techniku rad, nema na to schopnosti (zly v matematike/fyzike), ze pojdes robit technika a budes kreslit vykresy...je to slobodne? alebo ako inak tuto situaciu vyriesis?

memory # XifiTasa15
-
 53% ( 5 people voted )
+
2013-06-17 11:47:14 d94b4972
navzdy si zapametajme:kapitalizmus u nas zacal kradezou(privatizacia narodneho majetku, neskor menova reforma-strata narodnej meny) a skonci krachom(rozpad eu, nesplatene pohladavky statu voci sukromnych nadnarodnym bankam) pred tym kriza, nezamestnanost, kriminalita, korupcia hlavne v tych vysokych kruhoch, neoliberalizmus ako forma totalitneho vladnutia, s mediami nanutenym falosnim pocitom slobody a demokracie, pritom vetcina obyvatelstva zije v strachu z pritomnosti a buducnosti, deti stratenej generacie, bez vychovy, odkojene na brutalnych videohrach a filmoch, bez vyzie, ideologie, buducnosti, tento mlady proletariat zatial uteka do sveta za pracou, ale pride den kedy zistia ze vsade je to rovnaka prdel a vykoristovanie kapitalistom nepozna hranice, iba peniaze ktore im dokaze zaplatit, kapitalismus je iba vyspela forma otrokarstva, ziadna sloboda, ani demokracia, ta je v tomto systeme len pre bohatych. Zapadne krajny maju doma vdaka odborarom vyspely socializmus pre robotnicku triedu, ale u nas panuje divoky kapitalizmus, pred ktorym ludia musia utekat do zahranicia, lebo doma by nedokazli slusne zit, ci vyzit, to je ono, toto vseci chceli, mozu ,,slobodne,, cestovat...xixixi

kombajn # HydyKuwi36
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-06-17 12:36:39 560df8c5
Nízko hodnotený príspevok


Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 38% ( 19 people voted )
+
2013-06-17 13:12:25 c11ce42e
Nízko hodnotený príspevok


Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 36% ( 18 people voted )
+
2013-06-17 13:24:31 c11ce42e
Nízko hodnotený príspevok


Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 30% ( 17 people voted )
+
2013-06-17 13:32:20 c11ce431
Nízko hodnotený príspevok


Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 27% ( 16 people voted )
+
2013-06-17 14:02:31 c11ce431
Je úsmevné pozorovat debatu kde sa používa slovo komunizmus a kapitalizmus.....toto sú čarovné slovíčka pod ktorými si každý predstavuje niečo iné a nikto v skutočnosti nevie o čom je reč...potom aj debata tak vyzerá....ako ked sa bavia dvaja hluchonemí so zaviazanými očami o polnoci v tuneli

Ked sa už chce niekto bavit o kapitalizme a komunizme tak by si mali dotyční zadefinovat čo si pod tým predstavujú. Inak je to debata o ho uvne...
preto treba tiety obidva tieto systémy zavrhnut a bavit sa o novej, lepšej spoločnosti.
Lepšia spoločnost je taká v ktorej je:
1.vlastná mena a štátne bezúročné bankovníctvo požičiavajuce bez úroku peniaze každému kto je schopný ich vrátit
2.stanovená maximálna mzda a povinnost rozdelit čistý zisk firiem svojim zamestnancom
3.uzákonený imperatívny mandát poslancov a zákaz politických strán

Dalej sa už ani potom nie je o čom bavit...
Kecanie o komunizme a kapitalizme ja ako debata či bola prv sliepka alebo vajce

brano # PelaSedo59
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-06-17 14:52:52 c305bafe
Ach jaj dohadujete sa tu, pritom všetko je skôr o ľuďoch ako o nejakom režime. Niekto tu spomínal bilborady na každom kroku, tak ja si myslím, že u nás sú všade , všade je reklame a v tom rakúsku to vôbec nie je také prehnané ako u nás. Čo sa týka starého režimu, škoda reči myslím, že aj keď tento je zlý ten je ešte z mnohých strán horší. Keďže ľudia sa nemajú v tomto režime na zmenu , tak aj kolaps tohto režimu je nevyhnutný, otázne je iba o koľko sa im to podarí oddialiť. Úplne zbytočne tu podaktorí nadávate a dávate príklady, ktoré nie sú vôbec odrazom dneška, akým sú napr. byty so spoločnými záchodmi na chodbe. Koľko ľudí býva v takých bytoch ? Ja ani neviem, že také existujú, ak sa teda bavíme o bytoch a nie o ubytovniach či slabších hoteloch. Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 Osrané chodníky od psov? To je moji drahí mentalita a kultúrna úroveň národa , nie nejaký režim. Dnes sa majú dobre len podvodníci a zlodeji ? K tomu len stručne, vlastné komplexy a problémy s vlastným egom sa dajú odôvodňovať aj takto. A ten obyčajný človek to je kto? Človek , ktorému stačí mať nejaké to jedlo , bývanie, žiadne ciele, ambície, vlastný názor a osobnú slobodu? To nie je obyčajný človek , ale obyčajný otrok s celkom pekne vymytým mozgom. Čakať vo fronte na banány, všelijak sa snažiť zohnať si ho čokoľvek atď atď. Môžete sa presťahovať do severnej Kórei, keď vám to tak veľmi chýba. Mne nechýba sporiť mesiace a mesiace na auto či televízor, robiť čo mi prikážu a mať sa rovnako ako tí čo sa im nechce robiť... Hnus západniarsky papáš asi iba ty, pretože ja kupujem kvalitné výrobky a zväčša sú slovenské...
/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normálna tabuľka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}
Muchache # BiraWica73
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-06-17 16:17:22 5b7f750e
Falusátor Dávidko, máš veľké šťastie, že ťa v týchto dňoch nemám čas kontrolovať a ani mínuskovať, ako obvykle. Váž si toho, že práve pre moju zaneprázdnenosť, ktorá však má svoje časové obmedzenie, vďačíš momentálne tomu, aby tvoje mozgové pochody neboli zbalené...

:-DDDDDDDDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 58% ( 16 people voted )
+
2013-06-17 18:08:39 bc7b649f
Nízko hodnotený príspevok


Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 39% ( 18 people voted )
+
2013-06-17 18:29:51 5be9f92a
Nízko hodnotený príspevok


Facilitator Davo # TumiMywe28
-
 37% ( 17 people voted )
+
2013-06-17 18:30:47 5be9f92c
Nízko hodnotený príspevok


kapitalista # PufeQoxe19
-
 26% ( 9 people voted )
+
2013-06-17 20:32:21 55ede334
Facilitator - ))))))))) ty si to vysvetlil:))))))))))
Takých blbečkov tu bolo.....a potom na sklonku sklopili uši a vyspovedali sa..... V tom lepšom prípade to čaká aj teba.
Jan: variť viem perfektne.
333: Mala sa učiť tvoja celá rodina a nemusela manuálne makať. Ja som netrtkala od 18 - tich ., študovala som, výsledok sa potom dostaví. Napriek tomu manuálne robím viac, ako väčšina slovenskej hniloby.- ale ako hobby.
slavka # MegaPiqy41
-
 56% ( 6 people voted )
+
2013-06-17 20:52:46 5587ae14
Len pre poriadok pripomínam, že Číselník - podľa jeho vlastných slov - je promovaný. My si túto nebotyčnú kapacitu tu ani nedovolíme inak titulovať, ako SVC. Len písomný prejav má ako čistý retard...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 54% ( 3 people voted )
+
2013-06-17 21:49:32 bc7b649f
Nízko hodnotený príspevok


kapitalista # PufeQoxe19
-
 27% ( 12 people voted )
+
2013-06-18 05:43:48 55ede322
kapitalista
zrejme máš problém s pochopením písaného textu ale u retar dov to tak býva...
zrejme si si nevšimol že my tu neobhajujeme komunizmus resp.predchádzajúci režim ale to čo v nom bolo dobré....a kritizujeme dnešný otrokársky používajúci nálepku demokracia
Nikto nechce žit v koncentračnom tábore....ale ani v pseudodemokracii kde hajzli čo netvoria žiadne hodnoty majú peniaze a tí čo robia dostávajú almužnu...kde je len samé klamstvo, podvod, krádeže....

preto ti znovu opakujem tento režim je horší ako bol predchádzajúci a preto treba na obidva zabudnút a urobit takýto režim:
1.vlastná mena a štátne bezúročné bankovníctvo požičiavajuce bez úroku peniaze každému kto je schopný ich vrátit
2.stanovená maximálna mzda a povinnost rozdelit čistý zisk firiem svojim zamestnancom
3.uzákonený imperatívny mandát poslancov a zákaz politických strán


Skús vysvetlit čo by bolo na takomto systéme zlé...
ale dopredu tuším čo odpovieš....vadil by ti čistý zisk firiem rozdelený zamestnancom....a práve podla toho spoznáš haj zla
brano # PelaSedo59
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-06-18 08:38:46 c305bafe
slavka&MegaPiqy41

Slávka ta tvoja škola ti asi veľa dômyslu nepridala! Tá otázka, keby si ešte variť vedela sa vzťahuje na známy vtip o bačovi a koze!

jan # PukiKyri51
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-06-18 13:24:08 4e63e927
http://domaci.eurozpravy.cz/zivot/72314-reziser-tr
oska-se-rozpovidal-jsem-rad-za-detstvi-v-totalite-
my-vime-proc/

fidel # SytyFiqe71
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-06-20 09:11:44 5b9427b5
http://domaci.eurozpravy.cz/zivot/72314-reziser-tr
oska-se-rozpovidal-jsem-rad-za-detstvi-v-totalite-
my-vime-proc/

Komunizmus tu ani nebol ale socializmus ! A ten obyčajných ľudí neničil ba priam im zabezpečoval istoty, ľudia žili dôstojne nepoznali sme výrazy: úrad práce, bezdomovec, nezamestnaný a to je najdôležitejšie spokojnosť v rodine a príchodom skvelého kapitalizmu sa táto pohoda vytratila ľudia sú k sebe nevraživý, závistlivý neochotný si pomôcť v práci vás sledujú kamery. Áno demokraciu a hojnú bohatú riť má akurát veľký Big umelec a kľúčiar z 89 Kňažko a spol títo majú demokraciu a narobili veľkú chudobnú a zadľženú krajinu. Kapitalizmus je naozaj vykorisťovanie človeka človekom a neúctou k slabšiemu a nemajetnejšiemu a to tu máme....

fidel # GedaSomy88
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-06-20 09:24:34 5b9427b5
Tak sa, kurrva, mário do pííči, presťahujte na Ukrajinu, do Ruska, alebo do Číny, keď sa vám ten komunizmus a socializmus tak páči. Vypadnite z tadeto do pičče, nazdar!

Chuck Norris # FygaVoda65
-
 50% ( 0 people voted )
+
2018-02-22 16:35:53 5e1e2203

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   štyri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.289 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles