Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Komunistická zvěř: Děsivý osud Věry Sosnarové


Komunistická zvěř: Děsivý osud Věry Sosnarové

Děsivý osud Věry Sosnarové je součástí jednoho velkého lidského neštěstí, které potkalo tisíce našich spoluobčanů a také důkazem toho, že nacismus a komunismus jedno jsou. Ruské komunistické gestapo NKVD po tzv. osvobození v květnu 45pozatýkalo spoustu lidí s československým občanstvím, jenom proto, že před více než dvaceti lety emigrovali před bolševickým pučem z Ruska. Je rovněž ostudou prezidenta Edvarda Beneše, že toto hnusné bezpráví přehlížel bez jediného protestu.

Věře Sosnarové bylo 14 let, když ji z jejího rodného Brna odvlékly ruské komunistické bestie. Její vinou bylo pouze to, že byla dcerou ruské emigrantky. Přitom ona se už narodila v tehdejší Československé republice, její otec byl Čech a ona měla logicky československé státní občanství. Nic zlého nikomu neudělala, ale holt matka kdysi utekla před bolševickou lůzou s českými legionáři z rodného Ruska a tak i ona musela být potrestána. Komunisté stejně jako nacisté a někdy i hůř trestali děti kvůli rodičům.

sosnarova

Když někdo znásilní nezletilou, má to těžké i v kriminále a pokud ho dozorci nedají do samovazby, často končí špatně. I vězňové pohrdají takovými násilníky. A Věra Sosnarová byla opakovaně znásilňována opilými dozorci v dobytčáku ve vlaku po celou dobu deportace na Sibiř. Nutno říci, že tyto transporty se svými nelidskými podmínkami vůbec nelišily od těch, které o něco dříve odváželi Židy do nacistických koncentráků.

V gulagu pak Věra Sonarová zůstala osmnáct let. Takové tresty se dávají vrahům, ale ona tam byla zavřena jen kvůli svému původu, což je hodně děsivé. V malém dřevěném baráku se tísnilo na padesát žen. Zima, hlad, špína, mučení a vraždění, takto krátce a výstižně se dají popsat rudé stalinistické lágry. Od nacistických koncentráků se nelišily ani v nejmenším. Komunisté a nacisté jsou srovnatelnými zločinci, jedni vraždili lidi kvůli nesprávnému třídnímu původu, druzí kvůli méněcenné rase. Přitom Josef Stalin má na svědomí víc obětí než Adolf Hitler. A únosy československých občanů do tehdejšího SSSR byly v rozporu s mezinárodním právem a krutým zločinem. Takže příchod Rudé armády v květnu 1945 neznamenal osvobození, ale novou okupaci.

Současné Rusko se hlásí k nástupnictví po naštěstí zaniklém Sovětském svazu, takže se nemůže zbavit odpovědnosti za tato zvěrstva. Navíc v represivních sovětských složkách etničtí Rusové převažovali. V knize Dějiny Ruska 20. století editovaných profesorem Andrejem Zubovem se uvádí, že v NKVD jich bylo asi 77%.

Je hodně nebezpečné, že současné putinovské Rusko se snaží tyto otřesné komunistické zločiny proti lidskosti zlehčovat. Dokonce ruský prezidentVladimír Putin řekl něco v tom smyslu, že gulagy byly nutnou daní za rozvoj Sovětského svazu. No nevím, co by se stalo, kdyby jeho německý kolega Joachim Gauck prohlásil, že koncentráky byly sice zlem, ale nutným k rozvoji Německa.

Já jsem rád, že první Československá republika poskytla azyl desítkám tisíc Rusů, kteří ze své země utekli, aby si zachránili holé životy před běsnící krvežíznivou rudou sebrankou. Rusové u nás měli své školy, divadla, kulturní centra atd. Mám dojem, že po bolševickém puči utekla z Ruska elita a zůstala tam převážně spodina. A s tím má tato země problémy dosud.Author: Jan Ziegler # JigoBivu74
Slovensko2015-02-2252
-
 58% ( 23 people voted )
+
mudre,
aj ja mam dojem ze po kapitalistickom puci v 89 usla zo slovenska a ceska elita abi si zachranila hole zivoti pred besniacou krviziznivou kapitalisticko demokratickou sebrankou
a nam tu zustala prevazne spodina
a z akich si zahadnich demokratickich dovodov sa ta najhorsia spodina sa usidlila v parlamente.
a s tim maju nase zemie problemi dosud.

kvak # HaxoXixo14
-
 47% ( 7 people voted )
+
2015-02-22 20:02:38 c31c43a9
Žabiačik, ty slovo múdrosť pre istotu nevyslovuj a hlavne ho nepoužívaj písomne. Vlastne, radšej nič nepíš a svoj názor šír ústnym podaním.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 6 people voted )
+
2015-02-22 20:42:57 d405c1fd
Keď som zbadal na hlavnej stránke hlúpe lživé frázy, Ruské komunistické gestapo NKVD, hneď som tušil, že tieto jedy vypustil primitívny psychopat Ziegler, čo sa aj potvrdilo. Opäť ho vypustili z klietky, aby zúril ako besmi posadnutý.
Ak si natoľko proti boľševikom a okupácii čechoboľševikmi, dokedy budeš omieľať boľševické čechoslovakistické názvy, ty boľševický šovinista? Čo ťa boľševici naučili, to odmietaš opustiť, si genetický zväzák? Angažovaný dnes, zbabelo mlčiaci včera? Alebo si prehodil výhybku a pri zachovaní slovného základu iba preškrtal včerajšieho nepriateľa?
Nacizmus a komunizmus je to isté? Žeby si uviedol príklady, to by ťa veľmi unavilo? City vnášajú, lebo chýbajú hmatateľné dôkazy a zároveň sa obracajú na sentimentálnych a nemysliacich, takže ak sú totožné, čím sú totožné, opakujem otázku. Myslíš vláčiky a streľbu? Americké zabíjanie od nemeckého sa líšilo čím? Upozornením v predstihu, že sa blížia, alebo, že ich k vraždeniu viedol boj za slobodu a mier?
Denno denne sú mnohé ženy znásilnené, k tým si nikdy neprejavil nijaký súcit, pretože nemáš čím zneužiť ich poníženie, si sebecký úbožiak. Teba začnú zaujímať, až keď by páchateľom bol snáď moslim, možno ani on nie, lebo ti zrejme neprekáža. Nespĺňa vhodný škaredý profil pre protivníka.
Neľudské podmienky vo vlakoch, vážne, aké by mali spĺňať, aby preprava bola nazvana ľudskou. Aj keby bývali neľudské pomery v táboroch realitou, nemôže byť doprava ničím pošpinená len preto, že dakoho prepravila. Nebolo v ten deň aj slnko zamračené? Netešilo sa neľudsky nad bedármi zo židoboľševickej synagógy, ako si ich spravodlivosť v správny okamih pozbierala, a že ich prevelili nie ako dozorcov do konkurenčných táborov hrôzy postavených ich súkmeňovcami?
Odkiaľ sa vie o znásilneniach? Také sú klebety, šuškalo sa, dôkazy máš? Alebo nie sú dôležité? Ty staviaš na orálnej „histórii“? To áno, prázdnymi rečami závistlivec potvrdí čokoľvek, aj po desiatkach rokov sa „rozpomína“. Ako vieš, kto znásilňoval a v akom nemotornom rozpoložení znásilňovali? Máš ich mená? Či poznáš len ich pridelenie na trati. Nemáš meno, ale súdiš? Boli to špinaví Gruzínci úchylácki, prečo nie? Bez mena nemáš vôbec nič. Nemáš ani potvrdený skutok, bez dôkazov sa nič nestalo a nemáš ani vinníka, neobťažuj. Ak by si aj náhodne napísal pravdivú scenériu, naozaj predpokladáš, že obete židoboľševizmu by niečo k tvojej zlobe priťahovalo? Ty si rusofóbom aj bez boľševizmu, ty nenávidíš aj impérium, lenže v dnešnej dobe sa rusofóbia lepšie prikrýva poukázaním na židoboľševizmus a jeho „ruskosť“. Nadávanie na dnešné Rusko kvôli impériu by nadchlo koľkých? Pangermáni vymreli ako dinosauri, táto prvotná vetva rusofóbie je vskutku takmer mŕtva. Takže ostala studenovojnová propaganda, len sa k nej prichystali leniví zväzáci spred 1989.
Menejcenná rasa–vieš o tom, že potvrdzuješ nacistické úmysly? Oni náboženstvo pretransformovali na rasu a ty pritakávaš. Žeby ste obe skupiny „expertov“ uviedli rasové odlišnosti.
Rusko sa hlási k nástupnictvu? Hlási sa každý deň? Nepretržite? Aj Jeľcin sa hlásil? Nie, že sa hlási, ale každý aspoň z 1 zdravou bunkou v hlave porozumie, že je nástupcom, musí byť nástupcom, pretože sídli na území bývalého ZSSR. Litva nie je nástupca? Čím potom je, čiernou dierou rusofóbie? Ešte aj hranice, ktoré obhajujú zúriví rusofóbovia, sú sovietskymi hranicami, aj vy rusofóbovia ste sovietomani, lebo sa pridŕžate komunistického vnútorného rozhraničovania. Predsa je každému jasné, čo podľa teba znamená nástupníctvo po ZSSR. Niesť vinu za čokoľvek v ZSSR. O to ti beží, tak si zanadávaj, pokým ešte neprebývaš v pekle, urážaním všetkých sa určite liečba podarí.
Etnickí Rusi, 77 %, čakal si 100 %? Židia medzi nimi neboli? Židia sú až vlakovými pútnikmi, čo si obzerajú nebývale protivné prostredie, ktoré vidieť si nezaslúžili? Vidíš, aký si pobehaj, percentá sú nič. Uveď presné a plné čísla. Ty veríš boľševickej štatistike? Oni zisťovali etnickosť svojich zamestnancov? Čo ešte ich zaujímalo, bydlisko, náboženstvo? Alebo tie nezaujímajú práve teba?
Rusko sa snaží zľahčovať? Kto je Rusko, podľa teba súdruha? Občianko niečo prehlási a stáva sa jeho výpoveď hlasom Ruska? Zubov je tiež zástupca Ruska, alebo nesmie byť, lebo si ho pochválil? Daj sa liečiť, pokým máš ešte čas, pretože pravda má úplne opačnú dikciu, židoboľševické stvory boli najrusofóbnejšie elementy sveta ešte pred revolúciou, zároveň ich početnosť bola vždy zanedbateľná, ale kryje sa s bežnou rusofóbiou, každý rusofób bol svojim spôsobom revolucionár. Pred 1914 satanova synagóga, pangermáni. A z nástupom studenej vojny pristupuje americká verejnosť, ktorej ukázali nepriateľa, čo nenávidí ich spôsob života a ktorého je treba poraziť. Po roku 1989 židoboľševizmom odkojení súdruhovia, ktorí prehodili kabát. Koľko vás je spolu?
Povedal Putin niečo v tom zmysle? Ukáž výrok Putina, aby sme ho prečítali a posúdili zmysel, ty aj tak akúkoľvek reč prekrútiš, si etalón predsudkov.
Utiekla elita ako Trocký, Kerenský, to áno, spodina by ju uklátila, čo by bola veľká škoda.
Spodina si ty, prehadzovaním vlastnej špiny na druhých.

Melchisedech # NekiJequ84
-
 54% ( 14 people voted )
+
2015-02-22 22:40:10 b2288aeb
Nie som si istý či "maestro" ..Ziegler74.. si zaslúži toľkej---pozornosti. Predsa len je tam v blízkosti pôsobenia jeho..prales /tuším Boubin/ a ten vplyv je znateľný. Predmetná dáma /ak bola , je reálna/určite si svoje vytrpela no nezaslúži si aby si ju predmetný "maestro" všímal viac ako je potrebné...faktograficky.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-23 06:17:20 58d4289b
Juchú, PS, prekvapko ! Tušil som, že jedného dňa rázne ukončíš to svoje prešľapovanie na jednom mieste. Ale že to bude skrz Dugina a jeho hybridného učenia s prvkami pravoslávneho klerikalizmu, mi príde pri tvojom socanskom drajve trochu bizarné.
FcKensie # HegaNojy80
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-02-23 08:20:42 59ad0cca
moja babička mi rozpravala ako po oslobodeni blavy im do bytu vbehlo nkvd s otazkou "kde R.......n ?
bolo to meno jej rodiny za slobodna. lenže ona bola čerstvo vydata a pradedko s prababičkou a jej bratom už boli na ceste do ameriky.

ale treba si uvedomit že tieto zverstva sa pachali na rozkaz gruzinca obklopeného židmi, čo sa nazývali sovieti. teda žiadni rusi.

ropas # RutiQajo58
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-02-23 08:22:41 b2124ad2
loading...
Ruské komunistické Gestapo, NKVD? NKVD bola riadená židoboľševikmi, tvojimi súkmeňovcami, klameš, len sa tak práši, Ziegler!

Tykva Bukvatyr # JokuCyto18
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-02-23 09:01:59 c331bc52
Pripojím i ja príbeh, vyrozprávaný starým (dnes už nežijúcim) pamätníkom oných čias, keď už prešiel oslobodzovací front Červenej armády. V jeho stopách sa zakrádali za ním Stalinovi nohsledi z NKVD ako vlci a stále niekoho hľadali. Kde sa táto čekistická banda objavila, ľudia sa triasli strachom rovnako, ako keď ešte pred pád mesiacmi robilo raziu Gestapo. Tá jeho príhoda bola o tom, ako čakal v staničnej čakárni a do Ruska idúci vlak v stanici zastavil s nešťastníkmi, ktorých si do krajiny vzorovej budúcnosti odvážalo komunistické Gestapo NKVD. Nejakému šťastlivcovi sa vraj podarilo ujsť, a tak zastavili aby doplnili správny počet - vtrhli do čakárne, odvliekli prvého najbližšie sediaceho k dverám a odišli. Už ho nikto nikdy nevidel. Ešte po desiatkach rokov, keď toto rozprával, bol bledý ako stena a tá hrôza v očiach. Neskutočné...
Pandemonium # DaruJete36
-
 58% ( 9 people voted )
+
2015-02-23 09:25:01 d425402c
pandi pisurek, a spol

mne jeden pametnik rozpraval ako len co presli besniace azijske hordy pre menej bistrich bolsevici, ktori prenasledovali zachrancou krestanskej europi , tak im v petach islo nkdv este si nestihli ani prezliect gestapacke uniformi a zobrali vsetkich co nemali cervene trenki plus vsetki vidlicki.
mimochodom cestou palili vsetki kostoli, ale to zidobolsevici celi cas tutlali a na ich miesta postavili lepenkove kulisi na oklamanie verejnosti.
a ako mu jeden divoch prezradil, odvazali ich rovno do lagroch ,ktore na sibiri ostali po zachrancoch europi.

boze kde uz sme mohli bit kebi nas zachranili demokrati s usa. pandi pisurek uz mohol bit priam sloni pisurek

kvak # LufeGilo14
-
 57% ( 4 people voted )
+
2015-02-23 11:49:47 c31c43a9
PS-VB[/colo
r]
to vieš Pandebilium je taký klasicky HejSlovák, dedo v Hlinkovej Garde Arizátor, tatko komunista a ŠTBák po otcovi a Pandebil hrdý pionier Mečiarovec Demokrat Podnikateľ a hrdí na tatka Demokrata Mečiarovca Privatizéra!!! A Pandebil smelo do mňa či to mám Gramaticky po Slovensky :DDDDDD
BuloVonE # KypuNaho42
-
 50% ( 4 people voted )
+
2015-02-23 14:53:54 b229cfd6
Ked je rec o tom, mne tiez hovorili pamätnici SNP , ze kym Nemecki vojaci sa spravali relativne civilizovane (ked sa to da tak povedat), tak ti sovietski boli ako zvery, znasilnovali zeny, kadili na podlahy a brali si co chceli ...
LenkaB # LyroKomo25
-
 63% ( 6 people voted )
+
2015-02-23 16:21:24 509a8ea8
Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 Tak čo by si si vybrala znásilnenie, nadávky a okradnutie od Rusa alebo by ta slušne poprosil príslušník SS s bandaskou benzínu aby si vošla s celou rodinou do stodoly a že len zatarasia dvere a potom odídu a nič sa ti nestane a netreba sa báť.
Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 V Berlíne sa hovorilo že je lepšie ak je Rus na žene ako Angličan nad hlavou.
/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}
/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}
BuloVonE # KypuNaho42
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-02-23 16:30:51 b229cfd6
L.B.Tak čo by si si vybrala znásilnenie, nadávky a okradnutie od Rusa alebo by ta slušne poprosil príslušník SS s bandaskou benzínu aby si vošla s celou rodinou do stodoly a že len zatarasia dvere a potom odídu a nič sa ti nestane a netreba sa báť.

V Berlíne sa hovorilo že je lepšie ak je Rus na žene ako Angličan nad hlavou.
BuloVonE # KypuNaho42
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-02-23 16:32:20 b229cfd6
Nórsky Barnevern je síce menej drastický ale oveľa zákernejší.
General Guderian # TyroMury04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-23 19:33:53 55e4d202
PS, no vieš, keď ateistický etatista robí reklamu antietatistickému veriacemu, tak nestranného pozorovateľa ten jeho oportunizmus udivuje. Žeby ten zázračný koaličný potenciál Duginového ideologického placeba ?

Tiež ma udivuje, že od Lidhji čakáš diskusiu. Jemu zjavne postačuje, že občas v amoku vybehne z jaskyne, a na večnú slávu Pankreatorovi povraždí pár antiruských nenávistníkov a niekoľko etatistickývh vyžierok.FcKensie # HegaNojy80
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-02-23 19:39:08 59ad0cca
...éhm, Duginového = Duginovho
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-23 19:43:12 59ad0cca
Bulo von E - samozrejme by som si vybrala radsej znasilnenie, kradez a nadavky ako smrt ...

nacisti ci bolsevici, vsetko jedna zberba, ja len reprodukujem, co som pocula od priamych ucastnikov - ktori to zazili na vlastnej koziLenkaB # LyroKomo25
-
 56% ( 6 people voted )
+
2015-02-23 22:13:47 58d7436a
pohlad lahodiaci oku Pandebila alias čižmička

BuloVonE # KypuNaho42
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-02-23 22:54:32 b229cfd6
Lebo je Debil, lebo je sociopat a Teba zasiahol do integrity a snaží sa Ťa zneužiť! Vybodni sa na neho, lebo Ťa využije, venuj sa iným veciam, ako tomuto Zasranovi!!!

Interbulo # RetuNeci08
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-24 02:37:56 58d42498
PS, áno, tvojim často spomínaným nedostatkom elementárnej logiky možno namietať, že som nereagoval priamo na tvoje slová. Formálnu logiku síce považujem tiež za potrebnú, ibaže zvyknem jej závery ešte testovať tzv. dialektickou logikou, ktorá dáva veciam občas iné dimenzie. A tu sa hlási opäť o slovo už raz mnou a s istým Gejzom rozoberaná zakotvenosť, a to v istých geograficky vymedziteľných civilizačno - mentálnych priestoroch. A to je asi aj základným filtrom pri posudzovaní obsahu "ídeovo/ideologickej diverzie" medzi sporiacimi sa stranami.

Aby bolo jasno, k Lidhji ešte snáď toľko, že mu nezazlievam sympatie k svätej Rusi, ale jeho krajne nekritický a tolerujúci pohľad na momentálne tamojšie spoločenské pohyby, čo jeho zakotvenosť v prikázaniach viery robí ešte problematickejším. No a keď niekto tomu robí "reklamu", aj keď možno s úmyslom dosiahnuť skorektnenie exaltovaných vyhlásení, tak žiaľ moje kontrolky začnú blikať.

FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-24 08:15:08 59ad0cca
Ak máš chuť a čas, tak si ťukni na môj nick, v téme "Lidhja" vybehne ešte pár mojich reakcií.
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-24 08:44:54 59ad0cca


Ked je rec o tom, mne tiez hovorili pamätnici SNP , ze kym Nemecki vojaci sa spravali relativne civilizovane (ked sa to da tak povedat), tak ti sovietski boli ako zvery, znasilnovali zeny, kadili na podlahy a brali si co chceli ...

FC ako vzdy emotivne zensky bez logiky...A ak aspon trocha poznas minulost, kto bol na nepriatelskom uzemi? Rusi, ci Nemci....?

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-24 09:28:25 59ad0eb9
Rusi. A? Ak poznas minulost . kontrolna otazka pre teba – kto bol v 65 kde k nam vtrhli sovietske armady na „priatelskom“ uzemi? A preco to urobili? Aby potlacili socializmus s ludskou tvarou … a co, teraz par desatroci neskor sa chces pchat bolsevikom do zadku a nemozem povedat pravdu ako to bolo podla ludi, ktori to zazili? Hovorim to, co som pocula DC, nic viac a nic menej ;)
LenkaB # LyroKomo25
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-02-24 10:57:12 509a8e3e
Každý režim nesie zo sebou mŕtvych, rôznym spôsobom pripravených lodi o život, zavraždených priamo či nepriamo.
Faktom a realitou je, že za socializmu bolo za 40 rokov trvania socializmu nejakým spôsobom pripravených o život oveľa menej ľudí, než za novej éry kapitalizmu na Slovensku 1990 - 2015, kedy zahynulo viac ľudí, bezdomovcov, doposiaľ na tisíce ľudí, a taktiež ľudí ktorí spáchali seba vraždu z dôvodu nezamestnanosti ma že nevedeli vyžiť z sociálnej dávky 150 €. tento systém pach genocídu zo zákona o sociálnych dávkach salámovou metódou neustále na malej časti Slovákov.
Tento zločin páchajú bývali komunisti aj nie-komunisti pretože roky 1988 až 1990 neboli v Európe nežné revolúcie, ale komunisticky prevrat riadený z Moskvy a žido kapitalistického z Washingtonu a to židmi, a pape žencami v zločinom mafiánskom Vatikáne za účasti Gorbačovovej mafie komunistov v komunistických stranách v strednej a východnej Európe.
Inú 26 ročnú minulosť vykladajú len mafiáni v parlamentoch, vládach, prezidentských kanceláriách, propagandistických mediam TV - prostitúti a tiež kokosy, ktorí majú strach z pomsty občanov a chodia drístať na doležite.sk.


Chybu robia občania, vlastne TZV ovčania čo chodia každé 4-roky legitimovať ich mafiánsky zločinný režim 1989 - 2015.


Na doležite chodia súdruhovia komunisti čo v roku1989 zenili dresy a kradi, tunelovali adnas maju zoštate zadky zo strachu , že sa raz vzburia občania strednej europy a zlodejom amafianom zotnu hlavy aj ked ich bude s tomto regione europy niekolko desiatok milionov.

Sydney # JifeTusa60
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-02-24 10:59:02 3ec5e27c
FC zasa neodpoved a nie v 65....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-24 11:41:35 59ad0eb9
L.B. lepšie Ruske Tčko na námestí v 68 v Československu ako Americký bombardér naložení napalmom v 68 vo Vietname.
BuloVonE # KypuNaho42
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-02-24 11:46:43 5f67c08b


BuloVonE # KypuNaho42
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-24 11:47:15 5f67c08b
otazka rafael: "kto bol na nepriatelskom uzemi? Rusi, ci Nemci....?"


odpoved Lenka: Rusi A?


co chces odomna teraz vlastne? zas mas plodny den? a v 68, pardon :)LenkaB # LyroKomo25
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-02-24 11:48:55 509a8e3e
Vietnam Palach

BuloVonE # KypuNaho42
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-24 11:49:28 5f67c08b
vietnam war agent orange
BuloVonE # KypuNaho42
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-24 11:51:34 5f67c08b
agent orange children
BuloVonE # KypuNaho42
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-02-24 11:55:29 5f67c08b
agent orange dioxin skin

BuloVonE # KypuNaho42
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-02-24 11:56:28 5f67c08b
Rusi A. No a co je ti potom divne, ze Nemci sa spravali inak ako Rusi?

Samozrejme bez invektiv to nejde flandra?

Rafael # BakiQuno09
-
 54% ( 3 people voted )
+
2015-02-24 12:01:27 59ad0eb9
Rusko nás oslobodilo od fašizmu, dali nám lacno všetky suroviny pri budovaní socializmu a mi sme ho osrali v 1968.V roku 1968 už o 3-dni boli občana s ruskými vojakmi kamaráti.
Dnes sme otrokmi západu Nemecka, USA a ďalších krajín západu a brežným ľudom sa žije 10-krát horšie než a socializmu. Lepšie sa žije iba komunistom, ktorí zostali pri moci po rok 1989 a rozkradli všetko čo bolo štátne čím sprostí zločinní kapitalisti súhlasili a budú súhlasiť aj vtedy, keď ich ľudia budú raz strieľať ako škodnú komunistickú zver po roku 1989.
Smrť komunizmu a komunistom po roku 1989. Nech žije marxizmus a socializmus, ale smrť kapitalizmu a EU či USA

Papez # JajyXako82
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-24 14:42:07 3ec5e27c
bulo von E, ináč lenka B si už vybrala, a to ten sex, ale s nemcom. oni sú totiž civilizovaní na rozdiel od slovanov. chceš dokaz? tým je lenkina vagína. mimochodom aj vagína putinovej dcéry .
tolkonikovová z pussy riot súložila v biologickom múzeu v rusku s rusom za židoamerické peniaze, putinova doč súloží v holandsku s néderom za peniaze z gazpromu, (ruské peniaze).
ilumináti to riadia a vy môžete rozmýšľať čo je lepšie.

aaa # RuxaQija4
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-02-24 15:55:13 b2291ce8
Ten Bulovov má ale morbídny vkus! Len pre silné povahy: (Zhora nadol) Jednotka čističov v Jarovniciach v akcii, sudca Dredd terminuje prichyteného zlodeja priamo na ulici Luníka IX v zrýchlenom procesnom konaní, pravidelná letecká detarizačná procedúra v okolí Letanovského mlyna, neekologické spaľovanie smetí priamo na ulici v Richnave, incestní mutanti nájdení v žumpe osady...

Pandemonium # DaruJete36
-
 62% ( 3 people voted )
+
2015-02-24 16:29:02 d405c1fd
Ok PS, asi ti rozumiem. Radšej nerozumieš narážkam, ale si zachováš aspoň zdanie osobnej integrity.


FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-24 16:37:32 59ad0cca
Obhajovať , či hanobiť skutky vojačkov pri existujúcich krutostiach, ktoré boli aj dnes sú je absurdné. Afektové správanie, pudové,skratové...alebo nadštardardný intelekt či inteligencia --- napríklad pri zabíjaní či milovaní..nič nové pod slnkom. Aj vojenské predpisy ČSSR definovali "majetkové správanie" /aj rabovacie/ vojákov do cca 24 hodín po obsadení územia dobitého... kým nepríde "oficium" , správny, spravovací. A Slovensko za vojny bola "oáza pokoja a kľudu" relatívne, dokonca pod taktovkou Nemeckou. /... a koľkýže "lapaji" by si nezašantili napr. v Paríži -Pigale ..ak by sme tam víťazne...ale no../Takže vojnové vyčíňanie .. je nezabudnuteľné, ale dá sa ospravedlniť krutosťami okamžitými..../
Klopi # QosyDeno63
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-24 18:59:39 58d4289b
No a teraz si nedám servítku pred ústa Jan Ziegler # JigoBivu74 ty kus skurveteho hovna ty potrat morského koníka tvoja mater ťa urobila z rohatým. Ty vyjabani klamár. Moji predkovia a známi z rodiny ležia na cintoríne v Prahe Olšany postrieľala ich Sovietska NKVD no nikdy si nedovolím tvrdiť že v nej bolo 77 percent rusov. Si špinavý klamár a prevracač histórie. Už boli občanmi ČSR a vtedajšia vláda sa pozerala na to ako ich NKVD strieľa nič neurobila a pán Beneš sa tváril že nič nevidí a nepočuje.
Lienz, Rakúsko v tomto mestečku boli ubytovaní Rusky kozáci ktorí bojovali v Taliansku proti partizánskom ťažení na strane Nemecka. Ich ťaženie bolo asi také iste ako účasť vladárskeho protektorátneho Českého vojska to znamená žiadne. Taliansky partizáni Ruským kozákom v taliansku postavili pomník. Vráťme sa k téme toto mestečko patrilo do západnej okupačnej zóny. Na 24 hodín tuto zónu vypratali spojene Anglo Americke vojska a nechali sa tam vyblázniť jednotky NKVD. Podľa ešte žijúcich svedkov udalosti strieľali ľudia z ázijskými črtami tak ako v Prahe. Kto je vínni vtedajšia doba. Vínni je západ, ale aj ČSR vláda, lebo proti riadeniu NKVD nič nerobili a doslova v prípade Lienz vypratali zónu aby sa mohli odiali NKVD vyblázniť. Takže Ziegler študuj no od retarda ako ty sa to nedočkám a budeš tu šíriť tu svoju nenávistnú ódu proti Rusom.

STOPA # QadyVyna05
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-02-24 19:56:52 b03de111
Fúú PS, že demagógia, marijujeho ! Zdvorilo a hlboko sa ospravedlňujúc predhadzuješ Lidhjin výlev so svojskou dialektikou, a keď ho niekto zasadzuje do kontextu na základe inej dialektiky, tak naňho rovno prevrátiš šerbel, lebo to nebolo podľa tvojho gusta, ty "diskutér".
FcKensie # HegaNojy80
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-02-24 20:43:37 59ad0cca
"Na 24 hodín tuto zónu vypratali spojene Anglo Americke vojska a nechali sa tam vyblázniť jednotky NKVD. Podľa ešte žijúcich svedkov udalosti strieľali ľudia z ázijskými črtami tak ako v Prahe."Potvrdzujem, podla ociteho svedectva mojho dedka, ktory ked prisli vojska varsavskej zmluvy v 68 osobne sadol na vlak a prisiel sa na nich pozriet do Kosic - tam boli presne takito - ludia s azijskymi crtami ...

LenkaB # LyroKomo25
-
 64% ( 4 people voted )
+
2015-02-24 21:32:16 58d7436a

Co se týče Británie , v květnu a červnu 1945 bylo nejkontroverznější části nucené repatriaci předání kozáků a jugoslávských disidentů z jižního Rakouska Rudé armádě , respektive Titovým jednotkám . 1.června dostali v bitvách ostřílení vojáci z 8.praporu skotských horalů z Argyllu , někteří se slzami v očích , rozkaz přerušit kozáckou bohoslužbu a nahnat několik tisíc neozbrojených mužů , žen a dětí do dobytčáků . Někteří kozáci zabili sebe i své rodiny , aby mučení , popravám nebo gulagům . Většina z repatriovaných 45 000 byli sovětští občané , s jejichž návratem do Sovětského svazu souhlasili Roosvelt a Churchill na Jaltské konferenci . Nezanedbatelná menšina , jejíž počet se odhaduje mezi 3000 a 10 000 , byli staří emigranti , kteří opustili Rusko po občanské válce , nikdy nebyli občany Sovětského svazu a s jaltskými dohodami neměli nic společného . I oni však byli proti své vůli repatriováni . Mezi tyto staré emigranty patřila i skupinka bělogvardějských generálů - především Pjotr Krasnov , Andrej Škuro a Sultan Kelech Ghirey , kteří byli pronásledováni již čtvrtstoletí . Jedna detašovaná jednotka Smerše byla vyslána do Rakouska s rozkazem tyto generály vystopovat . Na původní dotaz Britové odvětili , že nemají k dispozici žádné informace . Při těžké pitce pro anglo - ruské vojáky jeden britský voják vyžvanil , že tito generálové jsou stále v táboře ve vesnici Gleisdorf . Důstojníci Smerše se tam vydali , zjistili že generálové již odjeli , je tam stále ještě Škurova milenka Jelena . Vylákali ji z tábora za záminkou návštěvy , po krutém výslechu prozradila , že dotyční generálové se obrátili na nejvyššího velitele spojeneckých sil polního maršála Alexandra s žádostí o ochranu , dále prozradila , že generálové sebou mají čtrnáct kilogramů zlata . To co následovalo potom , je tak důležité , že si žádá co nejpodrobnější citaci Mitrochinova archívu :
Důstojníci Smerše s touto otázkou znovu přišli na setkání s britským podplukovníkem . Zmínili se o tom , kde generálové jsou . Pokud se Britům podaří předat generály v tichosti ve stejnou dobu , kde jsou repatriovaní kozáci , mohou si ponechat jejich zlato . Dále sovětští důstojníci pokračovali : Pokud ti staří muži zůstanou u vás , tak vy ani vaši kolegové z toho nebudete mít žádný přínos . Podplukovník chvíli přemýšlel a pak souhlasil . Pod záminkou , že budou generálové převezeni na Alexandrovo velitelství kvůli pohovorům , byli generálové posazeni do aut bez veškerého majetku a odvezeni do Odenburgu ( Judenburg ), kde byli předáni jednotkám Smerše . Z rukou Smerše byli předáni do Moskvy , na kalvárii v Lubjance .
Pouze tento archív KGB potvrzuje , že jeden britský důstojník byl podplacen , aby tři bělogvardějské generály předal . Všichni tři by nejspíše přežili , pokud se jejich žádost do rukou polního maršála Alexandra dostala , který by jim jistě vyhověl . Jenže žádosti se někde cestou záhadně ztratily . Byl to jejich známý přítel ve zbrani v čase ruské občanské války .
I když omluvíme všechny potíže , které představovala snaha sloučit loajalitu ke spojencům s respektováním lidských práv kozáků , zůstává brutalita , s níž byla repatriace prováděna , snad tou nejpotupnější epizodou britské vojenské historie dvacátého století .

BuloVonE # KypuNaho42
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-02-25 20:29:26 5f66c682
Sovětská vláda měla značný zájem zmocnit se všech uprchlíků, kteří žili v okupačních zónách spojenců, zejména čelných představitelů jako byl Vlasov, Krasnov, Škuro, kníže Sultan-Girej a další. Na Jaltské konferenci v únoru 1945 bylo dohodnuto, že do SSSR budou vráceni všichni sovětští váleční zajatci a další odvlečení občané SSSR, kteří s návratem budou souhlasit.
Dne 21. května 1945 velitel 5. britského sboru sir Charles Keightley uzavřel dohodu s představiteli sovětského NKVD ze skupiny SMERŠ při štábu maršála Tolbuchina, který obsadil část Rakouska, o vydání všech kozáků sovětským vojskům. Chování a přímo podlost anglických velitelů a štábů dodnes nebere hlava.

Pod záminkou "konference" o posouzení společných akcí proti bolševikům s polním maršálem Alexandrem bylo z lienzského tábora odvezeno 2146 kozáckých velitelů, z toho 12 generálů, do města Judenburg, kde na hranici sovětské okupační zóny na mostě přes řeku Mur byli předáni sovětským jednotkám. Část kozáckých velitelů byla na místě postřílena, část odvezena na Sibiř do trestaneckých táborů - GULAGu. S hlavními představiteli kozáckého vojska atamanem P. N. Krasovem, generálem A. G. Škurem, generálem knížetem Sultanem-Girejem, generálem C. N. Krasnovem, generálem T. I. Domanovem a německým generálem H. von Panwitzem byl zorganizován v Moskvě soud a 17. dubna 1947 byli všichni na základě vynesených rozsudků popraveni pověšením.
Tragický osud většiny kozáků a jejich rodin se dovršil 31. května 1945, kdy styčný důstojník britské okupační správy major Davis oznámil v táboře, že všichni budou vydáni sovětským orgánům a odsunuti do sovětské okupační zóny. Dne 1. června 1945 byl tábor Pegetz obklíčen jednotkami palestinské brigády 8. britské armády. Tato brigáda byla zřízena na území Palestiny z vojáků židovského původu, kteří zde byli použiti jako odplata za činnost kozáků při pronásledování Židů na území SSSR podle hesla "Divie et impera" česky Rozděl a panuj. Tak kozáci zaplatili za svůj antisemitismus a podíl na holocaustu.

Zvěrským násilím, přes zoufalý odpor bezbranných lidí, pomocí tyčí, bodáků a střelných zbraní byli kozáci, ženy, děti a starci, většinou zranění nebo v bezvědomí, naházeni na nákladní auta a odváženi k nákladnímu vlaku. Aby unikli nespravedlivému vydání do sovětských rukou, zabíjeli muži své rodiny, zoufalé ženy se vrhaly s přivázanými dětmi k tělu do řeky Drávy, muži si podřezávali hrdla nebo si lehali pod pásy britských tanků. Na ty, kterým se podařil útěk do lesů, byli pořádány štvanice za účasti místních Rakušanů. Přeživší účastníci násilného vyklizení tábora vypovídají, že mnoho mužů v britských uniformách používalo ruský žargon. Je to vysvětlitelné, vždyť v Palestině bylo mnoho emigrantů z SSSR, kteří bojovali v řadách britských jednotek.

Proč tato jatka? Britové předpokládali, že když se zbavili důstojníků, vše již půjde hladce. V tom se však zklamali. Byla vytvořena nová táborová správa z poddůstojníků. Druhý den proto začala násilná repatriace. Zpočátku byli kozáci, včetně žen a dětí pouze surově biti pažbami a probodáváni bodáky, později do nich bylo najížděno tanky a stříleno. Takto přišlo v táboře o život asi 250 lidí. Během předávání byla sloužena pravoslavná mše, vojáci se však neštítili napadnout kněží, zničit oltář a rozdupat starobylé ikony. Mnoho lidí spáchalo s celou rodinou sebevraždu. Je zaznamenáno, v jednom vagónu měl jakýsi kozák v kabátě zašitou žiletku. Když na zastávce otevřeli Sověti vagón, vyvalil se na ně proud lidské krve. Všech 40 lidí si tou jednou žiletkou podřezalo žíly.

Vydání vojáků XV. sboru se odehrálo v podobném stylu pouze s tím rozdílem, že proti těmto lidem použili Britové ještě plamenomety. Zajatci byli posláni do štýrského Judenburgu a poté dál na Východ. Všichni tam ale nedojeli. Např. plukovník Kulakov byl ubit při výslechu na správě NKVD v dolnorakouském Badenu.
Spolu s XV. sborem byl posláno do Sovětského svazu i 700 Němců, včetně velitele Helmutha von Pannwitze, Velikého atamana všech kozáckých vojsk, který svoje vojáky odmítl opustit. Jak si svého velitele kozáci vážili snad ukáže to, že tento německý generál byl samotnými kozáky jmenován Velkým atamanem – nikdy v dějinách se nestalo, že by tento titul mohl dostat nekozák a ještě k tomu cizinec.
BuloVonE # KypuNaho42
-
 57% ( 4 people voted )
+
2015-02-25 21:06:03 5f66c682
PS, veď hej, v podstate si ozaj iné nenapísal, iba to, že Mel/Lidh má (aj) pozoruhodné myšlienky, a že vídíš paralely v nepochopení medzi tebou a ním. Dobre, poslúchnem, odosobním sa, prečítam si 5 x ten inkriminovaný Melov vstup a čo mi tam v rámci sémantiky obsedantne rezonuje ? Žlč. Ale taká, ktorá prekryje aj prípadné prijateľné veci. Ďalej to už ide samospádom. Položím si otázku, čo len toho PS môže viesť čosi také odporúčať do pozornosti, a potom v rámci investigatívnej zábavy na odkrytie kauzálnych okolností sa začínajú vynárať interpretácie a odpovede. Toť celé.
FcKensie # HegaNojy80
-
 54% ( 3 people voted )
+
2015-02-26 07:26:35 59ad0cca
Pánabeka, PS, tak po lopate ! Nič svetoborné nesledujem, iba sa snažím dopátrať, ktoré časti expozé toho čudného patróna ťa zaujali, keďže iba záhadne konštatuješ, že "nachadzam zaujimave pohlady na diskutovany problem".
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-26 18:36:54 59ad0cca
"Mám dojem, že po bolševickém puči utekla z Ruska elita a zůstala tam převážně spodina. A s tím má tato země problémy dosud. "

Trochu bezočivá poznámka v epilógu, ktorou autor označí takmer stopäťdesiat miliónový národ."Dokonce ruský prezidentVladimír Putin řekl něco v tom smyslu, že gulagy byly nutnou daní za rozvoj Sovětského svazu. No nevím, co by se stalo, kdyby jeho německý kolega Joachim Gauck prohlásil, že koncentráky byly sice zlem, ale nutným k rozvoji Německa."
Doporučujem autorovi politikov radšej citovať, ako parafrázovať, nakoľko parafrázou môžu vzniknúť dezinterpretácie typu - "jedna pani povedala", čo znižuje úroveň príspevku.

anaste # NyjeQoga34
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-02-26 19:32:19 5b7f6574
Vďaka za upresnenie. Povedal by som, že kontrolky mi nesvietili nadarmo.
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-26 23:10:37 59ad0cca
Moje kontrolky sú určené najmä na signalizáciu anomálií. Za takú napríklad považujem, keď pravoslávny plamenný misionár tlačí káru boľševikov, keď sa boľševik urazí na poukazovanie podobností s inými chorobne a násilne mocichtivými doktrínami, atď.
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-27 14:56:07 59ad0cca

:)))
FcKensie - podla mojho skromneho nazoru, tvoje kontrolky su uplne v poriadku
(neprenasledovali bolsevici pravoslavnu cirkev?)

LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-02-27 15:22:44 58d7436a
I'm a Russian Occupant
komous-z-USA # BynuWotu41
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-27 16:03:30 5f66cdfc
Bol som v Bardejovských kúpeľoch v januári 2015 a koho som nestretol. Bol tam pán Lupták zo Združenia robotníkov, ktorý vládol so HZS, SNS v dobe privatizácie zdarma, respektíve za korunu v rokoch 1994 až 1998, kedy náš Troll Pandemonium kradol tiež a teraz chodí buzerovať posmievať sa ľudí diskutujúcim na dôležite sk
O čo ide.
 • Dozvedel som sa od verejných služieb v areáli Bardejovských kúpeľoch, že tieto vlastní bývali predseda Združenia robotníkov v Bardejove v roku 1995 a pán Lupták, že je tiež akcionárom týchto kúpeľov.


 • Obaja tam špacírovali ako malí Bohovia, keď dosali tieto kúpele zdarma od Mečiara, ktoré mal aj majú trhovú hodnotu niekoľko miliárd korún. Nuž každý Slovak nemal to šťastie byť zástupcom občanov vo vláde či NR SR a beztrestne kradnúť a neskôr podobne ako debil Von Pandemnium HZDS vysmievať sa diskutujúcim.
Ak zastupujú SR taký špekulanti, ktorí nikdy nebudú potrestaní, tak štát bude vždy len najväčším mafiánom a dnešné lade generácie ľudí to budú musieť zaplatiť na daniach čo si nakradli bývali komunisti boľševici po roku 1989 a komunistického puču v krajinách strednej a východnej Európy, kde si napísali a schválili bez súhlasu občanov v referende Ústavu, zákon o platoch ústavných činiteľoch, zákon o vykonávaní referenda, zákonní o privatizácií, volebný zákon a rekodifikáciu trestného zákona.Som ten co som # GeqaJyve73
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-27 17:27:41 3ec5e27c
PS, zaujatý teda málinko som. To ale odmietam, že z nejakej ideologicky motivovanej nenávisti, ale hlavne preto, lebo to jeho urputné moralizovanie mi v celku príde ako protirečivé a demagogické.

No jo, že sa treba odosobniť ! Tie vety, ktoré si označil za pozoruhodné, sa samy osebe skoro ani nedajú zmysluplne interpretovať bez kontextu (aj osobného). A ukazuje sa, že ten je aj pre teba dôležitý, keďže text pochádzajúci od nejakého Zieglera si automaticky považoval za odpad, aj keď má závažný obsah, darmo ho spochybňujete sofistikou.

A keď to všetko zasadím do terajšieho geopolitického kontextu, lebo však aj tebe musí byť jasné, že pre množstvo tunajších debát to pozadie vypovedane/nevypovedane je určujúce, tak len čumím, aký všelijaký "matroš" sa podiela na tlačení tej kremelskej kapusty nám do hláv.

FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-28 09:12:46 59ad0cca

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
sedem   pä
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

PAPEŽ FRANTIŠEK VAROVAL PŘED HROZBOU TŘETÍ SVĚTOVÉ VÁLKY


PAPEŽ FRANTIŠEK VAROVAL PŘED HROZBOU TŘETÍ SVĚTOVÉ VÁLKY
Papež František vyzval svět, aby přestal být nevšímavý vůči hrozbě třetí světové války. Stalo se tak během kázání při největším italském vojenském památníku první světov...
FOTO: Důsledky globálního oteplování? Od pátku je Blízký východ pod sněhem
Volby jako rituál kolektivismu
Krymské legendy: Do Vánoc se to uklidní. A pak přijde Ježíšek

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.1385 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles