Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Katolícka cirkev je sekta. Faktograficky dokázané!


Katolícka cirkev je sekta. Faktograficky dokázané!

Katolícka cirkev je sekta. Faktograficky dokázané!

Vo všeobecnosti sektu možno vnímať ako spoločensky uzavreté náboženské spoločenstvo, kde sa používa psychologická manipulácia. Členovia sekty sú nútený veriť rôznym nezmyslom a sekta núti aj dodržiavať rôzne nezmyselné pravidlá. Toto bola definícia sekty.

Teraz si vysvetlime prečo konkrétne je RKC sektou:

Sektárske praktiky sa predovšetkým týkajú konkrétne kňazských seminárov. Kňazský seminár je celý architektonický objekt, kde budúci kňazi (hovorí sa im klerici, novici alebo bohoslovci) študujú teológiu na akademickej úrovni vysokej školy. Počas celých 6 rokov kňazského štúdia bohoslovci bývajú v seminároch, samozrejme cez prázdniny ich pustia. Cieľom seminára je podľa názoru RKC dosiahnuť u bohoslovcov tzv. "formáciu" alebo "klímu formácie". Samozrejme v skutočnosti je táto "formácia" dobré vymývanie mozgov bohoslovcom.

Tak toto som len stručne vysvetlil všeobecné informácie a teraz už ideme konečne k veci:

Prvým sektárskym prvkom katolíckych seminárov je čudácka uzavretosť. V seminároch sa tiež vyučujú aj napoly tajné veci, nazvime to "verejné tajomstvá". Oficiálne navonok RKC uznáva Sväté písmo a považuje ho za Božie zjavenie. Ale čo sa deje potajomky v seminároch? V seminároch sa v uzavretosti a napoly tajne vyučuje, že Biblia je prakticky len rozprávka!!! Bibliu považujú za peknú rozprávočku rovnocennú z Koránom, hinduistickými spismi a podobne. Hovoria, že Biblia nemá absolútne žiadnu historickú hodnotu. A toto čo tu hovorím, to nie je výmysel!! To sú fakty!! A to sa nedeje len niekde na Slovensku ale po celom svete, na všetkých katolíckych seminároch! To je oficiálne nariadenia Vatikánu!

A existujú aj autentické svedectvá, napr. tu hovorí kňaz autentické zážitky zo seminára!

http://uogcc.org.ua/cz/video/ar ticle/?article=10667

Ak by sa takéto napoly tajné veci dozvedeli protestanti, verte mi, že by si z katolíckym kňazom nikdy ruku nepodali.

Odborníci a veda nevidia najmenší dôvodov sa dívať na Bibliu ako na vymyslenú rozprávku, nieje najmenší dôvod si myslieť, že Bibliu nenapísali skutoční autori.

Z ohľadu pravoverného kresťana je akékoľvek spochybňovanie Biblie tá najväčšia urážka kresťanstva, aká len môže byť. Ale na seminároch je to realita.

To už nech ide učiť na katolícke semináre sám ateistický fanatik Richard Dawkins. To snáď ani on by si tak prehnane nedovolil spochybňovať Bibliu ako si to dovoľuje Vatikán a semináre.

A ako dopadnú bohoslovci, ktorí si dovolia nesúhlasiť s týmito chorými názormi? Riešenie je jednoduché. Psychicky ich vydierajú, hrozia im, že neurobia skúšky. Profesori sa oháňajú, že poslušnosť to je tá najsvätejšia a najdôležitejšia vec v živote kresťana, že oni musia byť podriadení biskupovi a biskup je podriadený jeho svätosti "Božiemu" človekovi pápežovi. Argumentujú, že to by bol hrozný hriech nerobiť podľa Vatikánu, pretože "neposlušnosť" to je ten najväčší hriech na svete. V katolíckej cirkvi sa doslovne hovorí, že neposlúchnuť predstaveného znamená neposlúchnuť Boha. A to doslovne!!! Nuž ďakujem pekne to je už ale psychologická sektárska manipulácia. Keď dá seminarista najavo, že nesúhlasí s tým, že Biblia je rozprávka, profesori (čo sú tiež samozrejme kňazi) sa začnú seminaristovi vyhrážať, že robí najväčší hriech neposlušnosti voči Bohu, ak si nedovolí súhlasiť s presvätým Vatikánom

Záverom: na seminaristov sa skutočne používa sektárska psychologická manipulácia. Utajenosť (učia sa tam napoly tajné veci) a spoločenská uzavretosť seminárov je len ďalší prvok sekty

**********

Katolícka cirkev je sektou aj z toho pohľadu, že duchovenstvo a horliví laici, nie sú schopní a ochotní čítať knihy, webstránky, ktoré kritizujú RKC (napr. stránka vierafilozofia.sk). A náboženské spoločenstvo, ktorej členovia nie sú schopní si vypočuť alebo prečítať aj opačný názor sú na tom veľmi zle, sú uzavretí. A uzavretosť je prvok sekty.

Opýtajte sa kňaza, reholníka, rehoľníčky, horlivého laika, či si vôbec v živote prečítali aspoň 3 články na internete, ktoré kritizujú RKC.

Ja poznám veľa horlivých katolíkov a kňazov a veľmi dobre viem, že títo ľudia sú tak uzavretí, že jednoducho nie sú ochotní a schopní prečítať nejaký kritický článok ani keď im článok navrhnete a podstrčíte. A odôvodnia to veľmi trápnym dôvodom:

"Je proti môjmu svedomiu a je hriech čítať "proticirkevné" články, ktoré kritizujú Cirkev. Veď každý článok, ktorý je proti cirkvi je aj proti Bohu"

 

Diabol vnukol katolíkom prefíkané falošné argumenty, ktorými si katolíci vo svojom svedomí ospravedlňujú, že čítať pravdivé články kritizujúce RKC, je správne. Nechápem čo môže mať prehnitá satanská katolícka cirkev spoločné s Bohom.

A potom vidíme tie veľmi choré názory katolíckych kňazov a laikov, ktorí nakoľko nie sú schopní si vypočuť opačný názor, si naivne myslia, aká je cirkev "svätá", bezchybná a idealistická.

Katolíci úplne ignorujú, že RKC je

celá morálne prehnitá,

bez lásky (napr. ak by si ostatní biskupi Bezáka zastali, nebol by bol odvolaný),

plná nenávisti (napr. biskupi s nenávisti Bezákovi zakázali otvoriť ústa, že nemôže vystupovať v médiach – okrem toho to vyjadruje sektársku uzavretosť RKC)

 

Okrajová poznámka: Nie len duchovenstva ale aj laici sa navonok tvária, že majú k sebe veľa lásky ale v skutočnosti ich láska je pokrytecká a sú skôr naplnený skrytou nenávisťou

 

Celkovo treba poznamenať, že Katolícka ani protestantská viera nemá s Bibliou nič spoločné – je to protibilbická viera

 

Dôležité upozornenie: pozor - neschopnosť počúvať opačný názor u katolíkov sa netýka len nejakej hŕstky ľudí. Taký názor má drvivá väčšina všetkých katolíckych kňazov a horlivejších laikov a to nie len na Slovensku!

 

Jeden kňaz mi povedal dokonca taký kontroverzný názor, že on nebude čítať žiadnu kresťanskú knihu, ktorá nemá imprimátur

(imprimátur je oficiálne úradne ohodnotenie knihy biskupom, že daná kniha je v súlade s katolíckou vierou. Takýchto kníh je na trhu relatívne málo)

 

 . Chcem, ale informovať o skrytých, sektárskych, uzavretých prvkoch v RKC o ktorých väčšina ľudí na Slovensku nevie. Treba vyniesť na svetlo, na verejnosť, aby ľudia vedeli čo sa deje v uzavretej Katolíckej cirkvi vo vnútri


http://scrapetv.com/News/News %20Pages/Business/images-4/pope-vatican. jpg

 

http:/ /www.vierafilozofia.sk/cla/dcla/dalsie-c lanky.htm

 

Author:
montenegro # NycyQywa82
Cirkev2013-06-3032
-
 58% ( 30 people voted )
+
Nízko hodnotený príspevok


montenegro # NycyQywa82
-
 38% ( 3 people voted )
+
2013-06-30 19:18:03 5057d10a
Jeden fakt som tu neprecital len domienky
Peter # BadaVewa34
-
 58% ( 14 people voted )
+
2013-06-30 20:06:56 d9777f21
aby som si to ujasnil, RKC je sekta lebo uci svoje duchovenstvo pravdu? snad kazdy clovek pri zmysloch vie ze biblia neprisla faxom z nebies ale ze ju spisali ludia, bolo ich niekolko stoviek a to take prispelo ktomu ze si biblia v tolkych veciach odporuje. Ale samozrejme RKC je sekta ako kazde nabozenske spolocenstvo. ale koly tomu ich nemusite demonizovat. clovek dostal slobodnu volu a tudiz je jeho volbou sa spravat ako hlupak.
anonym # GygeJyfo31
-
 56% ( 8 people voted )
+
2013-06-30 20:10:13 b28fd16a
Neuznávať Bibliu ako Božiu zjavenie je myslím si, že dosť silný ateistický fanatizmus
Žiaden človek by sa nemal tváriť, že je múdrejší ako Biblia - to je chyba
Zdanlivé rozpory v Biblii môže byť len nepochopenie, že nie sme dostatočne inteligentní, aby sme jej chápali


montenegro # NycyQywa82
-
 48% ( 13 people voted )
+
2013-06-30 20:19:52 5057d10a
Peter
neviem či snáď aj ty nepatríš medzi tých katolíkov, ktorí nie sú schopní počuť aj opačný názor, opačné argumenty

montenegro # NycyQywa82
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-06-30 20:27:33 5057d10a
loading...
Inak iba teraz som si všimol, že o tomto článku sa diskutuje aj na facebooku.
Ja facebook účet nemám, tak reagujem tu:
Falošným kresťanom sa tento článok nepáči. Veď sa tu kritizuje RKC, ktorej kritika je v katolíckych spoločenstvách kritizovať zakázané - veď morálne prehnitá cirkev je predsa podľa nich "Božia"

Jedna vec je ale zaujímavá: odporcovia kritiky RKC nemajú žiadne argumenty na jej obhájenie
druhá strana má však argumenty veľmi silné

montenegro # NycyQywa82
-
 53% ( 7 people voted )
+
2013-06-30 22:08:10 5057d10a
Milý autor, s touto argumentáciou si iba treťo - štrvrtotriedny antikrist. Nemaj mi za zlé, ale pripomínaš ľudových docentov z bývalej VUML.
FcKensie # HegaNojy80
-
 47% ( 7 people voted )
+
2013-06-30 23:18:34 b2289200
https://www.youtube.com/watch?v=RaA3_QuvjeY
frantici-socani-fasouni # XopaTeci89
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-07-01 00:14:05 55ede322
Veľké tvrdenie, malé argumenty. Chcem tvoje miesto RKC! Sekta Viera filozofia.
Pravdomluvec # WecoHeda29
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-07-01 01:06:16 5c1c70fd
Samozrejme, že je, lebo je postavená na zločine a krvi, nie na skutočnej Pravde!

Sloven # RijiDese27
-
 70% ( 13 people voted )
+
2013-07-01 08:18:35 c1c89652
ja to poviem z inej roviny. Načo hľadaťdôkazy? Teda, načo ďalšie? Nie je ich z historie dosť? Či zo súčasnosti?
Však sa pozrime na to ako sama RKC dodržiava desatoro a či žije tak, ako sama káže.

Tu netreba ďalších dôkazov. Cirkev, ktorá si nárokuje byť na zemi zástupcom Boha, musí byť na jeho obraz a musí ísť sama príkladom. Nehovorím o dokonalosti, lebo to nie je v ľudských silách. Nehovorím o drobných prehreškoch či chybyčkách ktoré vznikajú pri poctivej snahe a tých najlepších úmysloch. Vonkoncom nie. Hovorím o zásadných veciach akými sú pravda, sloboda, svedomie, láska, morálka, spravodlivosť ..... Tu všade už boli zásadné zlyhania. A to sa nemôže stať. Nie tomu, kto zastupuje dokonalého.

smartang # BohuPyki56
-
 60% ( 5 people voted )
+
2013-07-01 08:27:29 d90c3016
,,Len Pravda ľudí oslobodzuje, nie polopravdy a klamstvá!" J.A.S.

Zjavenie Jána
17. kapitola
Odsúdenie babylonskej neviestky1Prišiel jeden zo siedmich anjelov, ktorí majú sedem čiaš, a prehovoril so mnou takto: Poď, ukážem ti odsúdenie veľkej neviestky, ktorá sedí na mnohých vodách, 2s ktorou králi zeme smilnili a obyvatelia zeme sa opájali vínom jej smilstva.
3A odniesol ma v duchu na púšť. Uvidel som ženu, ako sedí na šarlátovej šelme, ktorá bola plná rúhavých mien a mala sedem hláv a desať rohov. 4Žena bola odetá do purpuru a šarlátu, ozdobená zlatom, drahým kameňom a perlami; v ruke mala zlatú čašu plnú ohavnosti a nečistoty svojho smilstva 5a na čele napísané meno, tajomstvo: Veľký Babylon, mater neviestok a zemských ohavností. 6Tú ženu som videl spitú krvou svätých a krvou Ježišových mučeníkov. Keď som ju uzrel, veľmi som sa čudoval. 7Anjel mi však povedal: Čo sa čuduješ? Ja ti vysvetlím tajomstvo ženy a šelmy, ktorá ju nesie a má sedem hláv a desať rohov. 8Šelma, ktorú si videl, bola, a niet jej, ale má vystúpiť z priepasti a ísť do zatratenia. Obyvatelia zeme, ktorých mená nie sú zapísané v knihe života od založenia sveta, už žasnú, keď uvidia šelmu, preto, že bola, niet jej, ale zasa príde. 9Kto je múdry, tu má vysvetlenie: sedem hláv je sedem pahorkov, na ktorých žena sedí; a to je sedem kráľov; 10piati padli, jeden je, iný ešte neprišiel, a keď príde, má ostať len nakrátko. 11Šelma, ktorá bola, a niet jej, je sama ôsmym (kráľom), ale je z tých siedmich a ide do zatratenia.
12Desať rohov, ktoré si videl, je desať kráľov, ktorí sa ešte neujali kráľovstva, ale spolu so šelmou dostanú moc ako králi na jednu hodinu. 13Sú jednej mysle a svoju silu i moc dajú šelme. 14Budú bojovať proti Baránkovi, ale Baránok zvíťazí nad nimi, lebo je Pánom pánov a Kráľom kráľov, a s ním budú tí, ktorí sú povolaní, vyvolení a verní. 15Povedal mi ešte: Vody, ktoré si videl, kde sedí neviestka, sú ľudia, zástupy, národy a jazyky. 16A desať rohov, ktoré si videl, a šelma znenávidia neviestku, spustošia ju, obnažia, budú jesť z jej mäsa a spália ju ohňom, 17lebo Boh im dal myseľ konať podľa Jeho úmyslu, konať jednomyseľne a dať svoje kráľovstvo šelme, kým sa nesplnia slová Božie. 18Žena, ktorú si videl, je veľké mesto, ktoré má kráľovstvo nad kráľmi zeme.


Sloven # RijiDese27
-
 53% ( 5 people voted )
+
2013-07-01 08:31:07 c1c89652
V Biblii sa tiež píše,že na konci časov povstanú falošní proroci a budú zvádzať,ak by to bolo možné hoci aj vyvolených...a aj veľa vyvolených zvedú a budú ich nasledovať.
...za žiadnu cenu si neviem spomenúť,na koho by to asi tak pasovalo.

cobra # WykeXala95
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-07-01 11:17:12 55f814c2
Cobra: Vies cim sa vyznacuje pravy prorok, cize Bozi?Ake su kriteria?
Marcos001 # WotuVyda17
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-07-01 13:06:50 3ea84143
to clovek musí sám vycítiť Marcos. Ten kto si ešte v sebe zachoval čisté cítenie a nestratil sa celkom vo víre dnešnej doby by mal rozoznať pravé od falošného, pozlátko od skutočného pokladu. Je to vec prísne individuálna a aj o tom to je. Sami sebe sme si sudcom lebo každý je plne zodpovedný za svoje činy, rozhodnutia, postoje, myšlienky ....

smartang # BohuPyki56
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-07-01 13:16:54 d90c3016
to Marcos001:
to či je niečo pravda (alebo či je daný prorok pravý alebo falošný), človek zistí nasledovne:
-človek najprv musí poznať dostatok kladných aj záporných argumentov k danej veci a argumenty za aj proti. Potom treba naozaj nezávislo bez predsudkov rozhodnúť, ktorá strana z dvoch prúdov je pravdivá. Často sa stane, že že aj odporcovia aj zástancovia majú v niečom pravdu, niekto z nich zväčša viac, iný menej
-niektorí ľudia zámerne vyhľadávajú len jednofarebné argumenty (výlučne kladné alebo záporné), ktoré sedia ich predstavám nie podľa pravdy
Napr. katolíci nedokážu počúvať kritiku RKC a zapchávajú si pred jej kritikou uši. Oni len povedia, že priznávajú, že RKC má nejaké drobné chybičky, ale aj tak je to stále Božia a svätá cirkev, na ktorú žiadna kritika podľa nich neexistuje. Majú hlúpu výhovorku, že cirkev je predsa postavená na "skale" (čo je extrémne krajné a zaujaté interpretovanie Biblie)


montenegro # NycyQywa82
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-07-01 14:24:55 5057d10a
ano, aj židia si dodnes myslia že sú vyvolení, hoci sa to už dávno nezakladá na pravde. Vidia sa na tej skale, vysoko nad vecou .... až príliš vysoko aby videli, že už dávno zlyhali a nijaká zmluva teda neplatí.

smartang # BohuPyki56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-07-01 15:06:01 d90c3016
Samozrejme, že kresťanstvo je len židovskou sektou. Sami kresťania v poslednej dobe titulujú židov : naši starší bratia.
Bela Moravansky # LusoCyqo12
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-07-01 22:19:02 4e620fe5
NO po prečítaní som sa tak zamyslel nad autorom tohoto článku a to:..buď je tento človek špión alebo konšpirant.
No neviem ale rozhodne jedno z toho určite pretože 2000 rokov sa toto TAJOMSTVO nedostalo na verejnosť a ZRAZU sa našiel človek ktorý ho odhalil,..."alebo vymyslel?
Ale Bond 007 je len obyčajný učeň ak má pravdu.

lucifer # FaliQuva33
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-07-04 17:07:58 55ede02f
lucifer
aj s pomedzi samotných katolíkov sa môžu nájsť ľudia, čo vyzradia neželané tajomstvá v RKC
Možno na podobný vzorec ako Edward Snowden v mikromerítku

montenegro # NycyQywa82
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-07-04 21:31:37 5057d10a
Ježiško je vymyslená osoba a jeho narodenie našité na Slnovrat a rímske Saturnálie. Dôvod k pochybnostiam a nám k istote dávajú tieto fakty:
o 1. O bohu neexistuje jediný dôkaz - tým pádom dokazovať jeho syna je podvod.
o 2.Osoba pomyselného Ježiša – ide pravdepodobne o staroveký mýtus o Adonisovi, Usirem, či Mitrovi: všetci traja sa narodili panne a vstali z mŕtvych. A všetkých ktorých sa narodili panne bolo 15, slovom pätnásť.
o 3. Ježiš vraj ako syn boží a prorok predpovedal, že "Zem bude večne" a pritom my dnes vieme, že Slnko po spálení svojho paliva sa pretlakom roztrhne a o 4 miliardy rokov zničí Zem, nezničiteľné dielo akože jeho otca
o 4. Ježiš potom netušil, že o 1700 rokov jeho sekta dokončí vyvražďovanie na 200 000 000 Indiánov - on dokonca netušil, že ich predkovia boli jeho súčasníkmi a o ich existencii takisto netušil.
o 5. Je dokázanou lžou , že údajný Ježiš naučil kresťanov Otčenáš. Ide o 2000 rokov staršiu modlitbu ako bol on, je zachytená na egyptskom papyruse a volal sa Modlitba slepého.
o 6.Nazaret - mesto odkiaľ mali pochádzať jeho akože rodičia (totálne vymyslené osoby) v čase života Ježiša neexistoval. Nazoreánci boli Eséni z Kumránu (kresťania pred Kristom, ktorí o Kristovi nič netušili a ich objavené zvitky sú z obdobia 100 rokov a pred a 70 rokov po údajnej smrti Krista). Pisatelia Skutkov apoštolov si 40 – 200 rokov po údajnej smrti Ježiša nevedeli poradiť s výrazom nazoreánsky a tak sa uchýlili k mestu Nazaret, ktorý sa v tej dobe objavil na mape. Prvá písomná zmienka o Nazarete sa objavuje v 3. storočí n.l." Nasrani" sú dodnes v arabštine kresťania. Preto ten vymyslený Nazaret.
o 7. Kumránske zvitky obsahujú "Kázeň na hore" lžou pripisovanú údajnému Ježišovi, vrátane poradia a zázrakov, ktoré údajne robil.
o 8. Samozvaný 13. apoštol Pavol priznáva v liste Korintským, že on hovorí o inom Ježišovi (osobe) ako Jeruzalemská komunita - vyluhal si ho 40 rokov po jeho údajnej smrti. Teda nikdy ho nestretol. Ako sa zisťuje bol agentom Ríma a zmizol z dejiska. To údajne oslepnutie a znova nadobudnutie zraku sa Vám môže ako Pavlovi prihodiť aj dnes, keď na Blízkom Východe chytíte istú zelinu a nedopatrením sa dostane jej výlučok do blízkosti očí.
o 9. To že sa Pavel-Šavel prizeral ukameňovaniu Štefana sa ukázalo tiež ako lož. Iné písomné zdroje – pre kresťanstvo kompromitujúce – hovoria, že nie že sa prizeral kameňovaniu len strážiac rúcha vojakov, ale on sám zvrhol zo schodov údajného neskoršieho svätca a nebol to Štefan ale Jakub údajný brat údajného Ježiša (v skutočnosti na mesiáša pretvorenej legendy Jána z Gamaly)
o 10. Kumránski Esejci – prví kresťania totiž prisahali že Šavla – Pavla zabijú „a nebudú jesť a piť, kým nebude mŕtvy“. Pavel zmizol potom z javiska dejín – Rimania ho ako svojho agenta „upratali“ – jeho hrob je neznámy.o A tak by sme mohli pokračovať ako sa rodila viera založená na tradícii. A tradícia založená na lži.
o 11. Prihoda o nahom mladikovi v Getsemanskej zahrade v Marekovom evanjeliu a fakt, ze Marek potom ako sa vymanil spod vplyvu Petra a neskor Pavla (ktori ho zrejme vydierali) sa v Tajnom Marekovom evanjeliu identifikoval ako ten nahy mladik, potvrdzuje, ze udajny Jezis bol homosexual, v lepsom pripade pre krestanov, bisexual. Marek bol udajnym Jezisom „zasvacovany“ ... Apokryfne evanjelia si uz vobec nedavaju servitku pred usta a popisuju slova udajneho Jezisa, ktory sa sexualite venoval viac, nez by sme to od „syna bozieho“ mohli cakat, ako napr.: „... a nech zenske je muzskym a muzske nech je zenskym...“

Wannabee # NakyBeki38
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-07-07 17:28:57 46498502
Wannabee
Zaujímavé argumenty, len majú jednu obrovskú dokazovaciu samoschopnosť že sú to klamstvá.

lucifer # FaliQuva33
-
 47% ( 5 people voted )
+
2013-07-07 17:43:46 55ede024
@Wannabee nebuď naivný, mnohé staré spisy sú iba lživé podvrhy. Vysvetlenie samotného Ježiša Krista tu:
>>> Vu
lgáta či biblia Lutherova
<<<
Navyše aj prvé 3 oficiálne evanjeliá Matúša, Marka a Lukáša niesú 100% autentické, pretože ich ich autori spísali iba z počutia:
>>> Otázky o zdánlivých rozporech v různých evangeliích. <<<

Stano # HyxaFyjo84
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-07-07 18:55:36 5057d10a
Jasne že je to sekta. Každé náboženstvo na svete je sekta. Jaký je rozdiel medzi sektou a náboženstvom? No predsa žiaden.

mudrlant # XefeGimy77
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-07-17 16:12:15 b2295ca0
Veriť tomu čo je napísané v bibli môže len veľmi najivný hlúpy človek. Verím v boha, alebo vyššiu silu, ale to neznamená že budem veriť v 1000 rokov staré rozprávky. Je niečo viac, je reinkarnácia, telapatia, mimozemšťania. A to viem preto že som to zažil. Neverím ničomu čo som nezažil, ale môžem to pripustiť. Avšak biblia je len súbor rozprávok a bájí. Čo sa tíka ježiša, tak sú to kvetnato navymýšľané príbehy. Celá biblia je len súbor rozprávok, ktoré tí čo ju spísali pozbierali z celého sveta. Nechápem však že v dnešnej dobe tomu niekto ešte prikladá najý význam väčší ako má hocijaká disnyho rozprávka.

mudrlant # XefeGimy77
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-07-17 16:19:50 b2295ca0
Je zaujímavé si čítať vaše príspevky. Mám pocit, že všetkým je všetko jasné. Každý už pravdu pozná - tú svoju. V optike svojich záverov vyhľadávate argumenty a ich hodnovernosť je potvrdená vašim názorom - vašou predpojatosťou a k čomu to všetko? K osočovaniu druhej strany a k vyjadreniu vlastnej nadradenosti - minimálne inteligenčnej. Prajem vám sladkú a pokojnú nevedomosť. Dobrú noc. ;-)

Rador # FypoXijy18
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-10-07 10:39:54 c35b0a68
Montenegro,--- (Jeden kňaz povedal,že nebude čítať žiadnu knihu na ktorej nieje IMPRIMATUR.
píšeš,že to značí biskupom overená kniha,ktorá je v súlade s katolíckou cirkvou a takých kníh je relatívne málo.
Nemáš pravdu.Za socializmu mala takéto označenie skoro každá kniha či spevník katolíckej a možno aj inej cirkvi. Či aj inej cirkvi ,určite neviem,ale knihy RKC určite.Vtedy to značilo,že kniha prešla cenzúrou. To už neviem akou či ju cenzuroval biskup ,či štát.
Napríklad píšeš,že je hlúposť,že cirkev je postavená na skale. Ty vieš asi na akej. Podľa biblie mal Kristus ustanoviť prvého zástupcu na zemi --pápeža ---a ten mal byť pevný kristových zásad,preto skala. Povedal Petrovi podľa biblie ---Ty si Peter skala a na tejto skale postavím svoju cirkev---Peter možnože bol tou skalou.Dá sa to povedať o všetkých pápežoch?Takže skala zvetrala ,rozpadla sa na prach a preto ani ja neverím v žiadne náboženstvo.
Rada by som však prijala vysvetlenie od ---Rador---. Aj keď neverím v bibliu a iné evanjelia , rada by som poznala tvoj názor ---Rador.Lebo len niekomu vynadať a nepovedať prečo sa mi nezdá dobré.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-07 22:04:44 4e620370

one # KeneGydu10
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-08 02:02:39 5efdd281

one # KeneGydu10
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-08 02:11:42 5efdd281
wannabee,----A Ježiš vraj pochádzal zo Sumerov,ktorí prišli nevedno odkial,boli veľmi inteligentní ,vysokí až 2,10m. Vraj existuje hora ktorá je rovná ako stôl . Tam mali Sumeri pristávaciu plochu.
montenegro,---ty si ani ryba ani rak. Raz píšeš tak -raz onak.Koľko rokov má biblia? Kto ju napísal. Biblia ---Starý zákon---- vraj ju napísal Mojžiš a Boh mu diktoval.Pretože sa RKC starý zákon nepáčil,lebo v ňom bolo veľa krutosti tak napísali Nový zákon (v ktorom je tých krutosti tak isto dosť)Tu im tiež diktoval Boh?Tak koľko rokov má Biblia,keď je taká pravdivá,keď ani o Kristovi sa toho veľa nevie.
Sloven,---Dala som si tú námahu a pozrela som čo vlastne to máš s tými šelmami
Opisuješ zle ,alebo je ešte aj iný "pravý Nový Zákon Žalmov" Porovnávala som čo si písal. Ak to je pravá kniha,ako je to možné,že sú tam rozdiely?tu sa píše o smilnici ktorá sídli na množstve vôd.smilnili s ňou králi zeme. Ja viem,že je to v podstate jedno ,ale ak je to božia kniha ,nesmelo by sa ani jedno písmenko zmeniť,že?Napíš dačo už aj vlastnými slovami.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-09 12:32:24 4e6259c7
Kto skutočne verí a cíti Božiu Lásku, nedá sa pomiasť takýmito ""argumentami"". Som veľmi smutná, kam až môže ľudská netolerancia dojsť. Ak niekto neverí v Boha, nemusí predsa napádať kresťanov. Miesto tohto napádanie milujme.

miroslava # QiwyRiwy30
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-01-19 16:09:49 b22810d8

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   štyr
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Studie: Víte, co obsahuje váš burger?


											Studie: Víte, co obsahuje váš burger?
Průmysl rychlého občerstvení je trhem za mnoho miliard dolarů, co každoročně prodá miliardy burgerů. Aby se tato poptávka udržela, je zapotřebí továrního zemědělství se zabíjení...
Blud jménem minarchismus
O význame
Oficiální dluh USA - 18 bilionu dolarů

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0839 s
good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo