Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

KVALITA RTVS STÚPLA, VYŠIE POPLATKY SI VRAJ ZASLÚŽI. ALEBO NIE?


KVALITA RTVS STÚPLA, VYŠIE POPLATKY SI VRAJ ZASLÚŽI. ALEBO NIE?

Odhliadnúc od toho, že koncesionárske poplatky sú len ďalšou daňou maskujúcou sa za "poplatok verejnej služby" a sú vyberané pod hrozbou trestu, tak na tomto úradníckom zmýšľaní sa ešte ukazuje jeden jav ako pri štátnych službách neexistuje prirodzená trhová deflácia.

Poznáte to. Kúpite si auto za určitú sumu, používate ho 5-10 rokov a potom si kúpite nové. Lepšie, s novými funkciami, lepšou bezpečnosťou a výbavou. No za tú istú cenu. Alebo dokonca lacnejšie ako to predtým.

Štátny úradník toto nechápe. On si myslí, že ak (z jeho subjektívneho pohľadu) "skvalitní" vysielanie tým, že pridá ešte jedno Repete a nakúpi nové najčerstvejšie diely Šeherezády, automaticky si za to zasluhuje odmenu. Automaticky a povinne. Bez toho, aby sa zákazníka opýtal, že či chce vôbec za to zaplatiť, alebo či dané vysielanie vôbec sleduje. A dokonca ho ani nezaujíma, či ma vôbec televízor.

Nechápe, lebo to ani nemusí chápať. Jeho motiváciou je primárne vykazovať činnosť a vedieť ju reportovať. Finálny produkt a jeho kvalita nie je podstatná, lebo tá neurčuje koncové rozhodnutie spotrebiteľa o tom, či sa tým zákazníkom nakoniec aj stane. O tom že sa ním stane rozhodli poslanci v parlamente tým, že povinnosť byť zákazníkom dali do legislatívy.

Snáď neexistuje lepší ukážkový príklad pre nepotrebnosť štátnej inštitúcie, ako je "verejnoprávna televízia", kde na jednej strane stojí televízia ktorá zarába na reklame, na koncesionárskych poplatkoch a ešte aj na sanovaní jej dlhov z daní tých istých ľudí, ktorí jej už prvý krát povinne zaplatili za služby, a na druhej strane súkromné televízie, ktoré dokážu divákovi poskytnúť lepší program a to bez toho, aby ho to niečo stálo.

Smutným faktom je, že naše mainstreamové médiá si tento zásadný a do očí bijúci rozpor absolútne neuvedomujú alebo nevšímajú, a tak neriešia zmysel samotnej inštitúcie a jej financovanie z daní, ale to, že akou výškou prispievajú verejnoprávnym inštitúciám v iných krajinách Európy (čo ilustrujú na obrázkoch ako je ten nasledujúci), čím len podporujú zmysel fungovania takéhoto systému.

sm-0422-003-kocesie

Čerešničkou na torte sú potom už len vyhlásenia aktuálneho riaditeľa, ktorý navrhuje zvýšenie poplatkov kvôli zvýšenej kvalite a za to, že má v pláne vytvoriť nový kanál športovú STV 3. Tú športovú STV 3, ktorú sme tu už raz mali a nakoniec ju museli zrušiť.Author: Martin Bulak # QoxiPedy87
Slovensko2016-04-229
-
 54% ( 3 people voted )
+
a kde je Maďarsko ? Ja ! Tam už dááááááááááááávno to zrušili !
macickamalicka # XifeXuhu08
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-04-22 12:29:55 8d000c82
Blíži sa koniec apríla, a tento termín pripomína každoročné, tentoraz príjemné dňové dobrovoľné rozhodnutie: Je tu čas poukázať dve percentá dane niekomu, kto to naozaj potrebuje. Dávam vám do pozornosti - tak, ako každý rok - združenie MAČKY.SOS, kam môžete túto sumu zmysluplne poukázať. Alebo podporiť podobný útulok pre opustené mačky v mieste svojho bydliska, čo je ešte lepšie. Pozor, buďte pozorní - nezmýliť si to s útulkom výhradne pre psov! Pre poriadok ešte dodávam, aby ste (kto na to má) podporovali mačacie útulky aj priebežne počas roka, tak ako to robím i ja. Tieto dokonalé tvory prírody si našu priazeň zaslúžia.

Pandemonium # DaruJete36
-
 44% ( 6 people voted )
+
2016-04-22 13:47:23 d425402c
kto uz dnes pozera RTVS, ci ine televizie...
rafael # RusyNecu46
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-04-22 13:51:43 55d89f5b
Maciak, ty vypatlanec, radsej si zacni zhanat duhovu black metalovu suknicku a pomaluj si svoj pentagram v duhovych farbach... Vcera som zachytil spravu, ze uz je na svbete prva transgender macka... Neviem, ci macka ziadala, aby ju prerobili na kocura, alebo naopak, ale to je nakoniec jedno, onedlho budu vsetky tvoje tulave macky v utulku LGBT a ty ich budes moct navstevovat len v duhovej suknicke a s duhovou vlajockou zastrcenou v tvojej prdelke... :-DDDDDDDD

Maciak, hovorca LGBT tulavych maciek... :-DDDDDDDDDDDD


pes baskervilsky # MajyDoko01
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-04-22 15:57:17 751bf5bb
Pandemonium ty rasista.

A kocuri su kde,háá..? Yebem ti ja na tvoje macky,uz som ich zopar mal,na kocurov dam aj 5 percent.

d # GehuQywa66
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-04-22 16:21:55 55edea95
pes baskervilsky,

jasne ti bolo naznacene,ze na psie utulky nedat ani psie ho..

Tak neprovokuj laskavo mackoyebov.

d # GehuQywa66
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-04-22 16:24:56 55edea95
loading...
Vidím pandomačka-dúhoví útulok 2%ného nedorobku-čo si-mačka či kocúr-nebodaj-joooj ta to blamááááž- tvojej osobyy-pán boh ťa zachráň mačkopes-zlepenec %tného-rozumu mňau-hav-hav! A tak žobreš %---ta to záhada!čo? Tak balamutiš- len nech máš na drahé fáro i dovolenky a že vraj podporuješ! asi seba! podvodný živel! Dávajte pozor ľudia Pandomačka je podvodník!!-mačací..
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-04-22 17:36:22 58d4285f
Pravda že si zaslúži RTVS a ešte viac-z čoho budú predsa chudáci žiť-i na drahé kabelky mať-na to nikto z vás nepomyslel? Veď ťažko na to pracujú- keď sú celebrity-veď vysielajú ako cirkulárka samé reklamy pre dospelého a pre deti samé vraždy-veď i Dežova Erža hovorí -co še v mladosci naučíš v starobe nehledaj! P.S česc práci a moje ruky od práci preč! Dežko-z L IX- už som prescahovany i rodzina do Anglia-baj baj!
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-04-22 18:27:20 58d4285f
Pozrime sa bližšie na poplatky RTVS a ponechajme bokom polemiku, či si zvýšenie zaslúži ponúkaným obsahom alebo nie. Každý musí platiť koncesionársky poplatok, presnejšie kto podľa definície zákona má elektromer. Viazať poplatok na takúto kombináciu je však scestné. Napr. Microsoft dostal kedysi pokutu za niečo podobné, keď tuším k svojmu OS chcel viazať len svoj prehliadač (vy, notorickí gúgloši, si to už upresníte). Ďalej, firmy musia platiť tento poplatok - jeho výška je odvodená od počtu zamestnancov - aj keď každý jeho zamestnanec ho fakticky už zaplatil sám. Firma pritom vôbec nemusí mať z povahy svojej činnosti ani jediný TV prijímač. Ešte si myslíte, že by sa mali koncesionárske poplatky zvyšovať? Tu je skôr apel na vládu s prevahou boľševika, aby zjednala protimonopolnú nápravu a nerozdávala istoty tetám a luze.
:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-04-29 11:59:02 d425402c

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
dva   tri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Darwinova evolučná teória – sprisahanie tisícročia ?


Darwinova evolučná teória – sprisahanie tisícročia ?
Darwinove teórie sa vyučujú a prezentujú ako jediná neotrasiteľná pravda, ako dokázaný fakt a právom sa pýtate, či je možné, aby pri súčasnej úrovni vedy a výskumu bolo možné ...
Vaše práce v ohrožení: ke strojům jdou stroje
„Pan Dobře“ zasahuje: Kvér Paráde
[ŽIVĚ] Nepokoje v centru Kyjeva pokračují

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.022 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne