Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

KTO BY SI KÚPIL SOFTVÉR OD DAŇOVÁKOV?


KTO BY SI KÚPIL SOFTVÉR OD DAŇOVÁKOV?

Ak sa rozhodnete ísť s niečím na trh, musíte ponúknuť niečo užitočné, čo ľudia budú považovať za prínos pre seba natoľko, že sa to rozhodnú od vás kúpiť. Čím väčší úžitok dokážete poskytnúť, tým je väčšia pravdepodobnosť, že počet zákazníkov bude narastať a ich spokojnosť stúpať. Toto je určite jedno zo základných pravidiel úspešného podnikania, ktoré prebieha na dobrovoľnej báze.

Ak vlastníte alebo pracujete vo firme, ktorá vyvíja softvér, je celkom pravdepodobné, že na začiatku bol nápad. Tento nápad ste následne museli s veľkým úsilím transformovať do konkrétnej podoby, ktorá vo finálnom štádiu predstavovala konkrétny produkt. Celý proces od nápadu, prípravy, realizácie, času a všetkých nákladov s tým spojených si musíte hradiť z vlastných zdrojov. Nikoho nezaujíma, že či počas dlhých hodín sedenia za počítačom a usilovného programovania a vylaďovania máte čo jesť alebo či máte z čoho zaplatiť nájom a energie. No napriek tomu máte ešte celkom šťastie, lebo robíte v oblasti s vysokou pridanou hodnotou a relatívne nízkym rizikom.

Budete sa snažiť využiť svoje predtým ťažko zarobené prostriedky čo najefektívnejšie a softvér spraviť takým spôsobom, aby bol čo najužitočnejší pre ľudí. No a keď vstúpite s produktom na trh, je celkom možné, že neuspejete a následne skrachujete. Musíte hľadať zákazníkov, investovať do marketingu a je celkom možné, že sa prerátate. Nik vám nič negarantuje. Nik vás z toho nevyseká, neexistuje žiadna kasa, žiadny stolček prestri sa, z ktorého by ste si mohli zobrať ľubovoľné množstvo prostriedkov, keď sa vám nedarí.

Je to zložité, náročné a plné rizík, no takto by to malo fungovať. Štát tento problém nemá.

Keď sa daňováci rozhodnú robiť softvér, nápad zväčša nemajú – ani ho mať nemusia. Nápad príde od ich "zákazníkov", ktorí len žiadajú zjednodušenie svojej práce. Keď sa daňováci nakoniec rozhodnú, že nejaký softvér urobia, nejdú do žiadneho rizika a majú na to aj kopec času. Jedlo, nájom a všetky náklady s tým spojené im preplácajú ich budúci zákazníci. Zákazníci nie sú potenciálni, zákazníci sú istí. A ten kto má pri vývoji nôž pri krku sú stále len ich "zákazníci". Oni sú tí, ktorí musia dodržiavať termíny, nie opačne. Tí istí zákazníci, ktorí vývoj toho softvéru financujú. Daňováci si nerobia ani ťažkú hlavu s použiteľnosťou softvéru. Z jednoduchého dôvodu – so svojim softvérom nevstupujú na konkurenčný trh – no ich "zákazníci", ktorí vývoj softvéru financovali sú nútení (v konečnom štádiu až pod hrozbou basy) ho používať.

To že je softvér obmedzený na nejaké konkrétne systémové prostredie, potrebujete k tomu tie a tie doplnky, alebo funguje len pri určitej hviezdnej konštalácii daňovákov vôbec netrápi. Nemá prečo. Svoje peniaze za vývoj softvéru už majú na účte, a ... ďalšie sa k nim už veselo hrnú. Mať takýto biznis by chcel asi každý – len možno nie každý by mal na to žalúdok.

Ako príklad skvelej "použiteľnosti" by som uviedol len jednu špecifickú vec v spleti neprehľadného a komplikovaného byrokratického guľášu – tlač formulárov. Ak si myslíte, že ste už ukončili svoju prácu, všetko máte vyplnené a nasledovať bude len kávička a oddych, máte sa ešte na čo tešiť:

 • kliknete na tlačidlo "Tlačiť" (nie, softvér neponúkne výber spôsobu tlače, ako by ste čakali)
 • softvér ponúkne uloženie archívu ZIP (!)
 • ste bezradný, hľadáte návod čo robiť, nikde nič nevidíte
 • máte možnosť súbor uložiť alebo otvoriť
 • otvoriť ho nemôžete, lebo obsahuje viacero prelinkovaných súborov
 • súbor dáte uložiť a vyhľadáte ho na disku (ak ho vôbec nájdete)
 • rozbalíte súbor do samostatného priečinka
 • otvoríte ten správny súbor (treba vedieť ktorý)

No a tento postup by mala (samozrejme intuitívne) zvládať cieľová skupina "zákazníkov", ktorú tvoria zväčša ženy – účtovníčky, ktoré sú radi, že si vedia zapnúť počítač a orientovať sa v legislatívnych zmenách.

Skúsme si predstaviť, že ako by sa asi človek správal, ak by si takto nadizajnovaný softvér kúpil od nejakej softvérovej firmy na konkurenčnom trhu? Najskôr by sa sťažoval, požadoval nápravu, prípadne preplatenie technickej podpory ktorú by možno k tomu potreboval a v konečnom dôsledku aj vrátenie peňazí.

Zabudnite v prípade štátu. Štát vás núti takýto softvér používať či sa vám to páči alebo nie. Sťažovať sa môžete kde len chcete, ale nič vám to nepomôže. Za softvér ste už zaplatili a nik vám peniaze nevráti – naopak, platiť budete ešte viac! A ak softvér odmietnete používať, pôjdete do basy. Takto funguje štát.

http://www.menejstatu.sk/kto- by-si-kupil-softver-od-danovakov/Author: Martin Bulak # QoxiPedy87
Slovensko2014-03-125
-
 54% ( 3 people voted )
+
proste radost zit v tomto state :)
hyena # TojoNyxo18
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-12 13:55:57 4df7e2cd
A viete čo by pomohlo?
Keď nezaplatí dane 1000 občanov, majú problém. Keď nezaplatí dane 100 000 občanov, má problém štát. V storočí komunikácie by sa čosi zorganizovať dalo nie? Daňový štrajk by zložil tento korporatívne fašiztický režim behom pár mesiacov.

General Guderian # TyroMury04
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-12 18:02:04 55e54541
Guderian, to máš pravdu, ale úspech by bol zorganizovať už len tých 1000 občanov. Možno tak vo Francúzsku alebo Južnej Amerike by to bolo možné - iná mentalita.
Štát má mocné nástroje a ľahko postaví ľudí proti sebe navzájom. Urobí úsporné opatrenie, na ktoré niekto doplatí a hneď je tu určitá skupina proti neplatičom daní. "Rozdeľuj a panuj" sa vždy osvedčilo.
Neviem o aký softvér sa v článku jedná, ale zip je bežný archív súborov - balík rôznych formátov podobne ako priečinok (zložka) ale pri sťahovaní sa ukladá v celku. Ale toto asi nebude ten hlavný problém. Softvér pre štátnu správu je akosi stále problémový a predražený. Komu by sa chcelo za ťažké prachy ešte aj zdokonaľovať, testovať a nastavovať. Dobrovolníci dokážu zadarmo vytvoriť kvalitný softvér a projekty, len tak pre dobrý pocit a radosť zo spolupráce (Wikipedia, Linux, Open source). Ale monopol je monopol.

MarianR # JabyXira91
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-12 22:56:52 5e88895e
Co je na tom mrzuté je, že stát (respektive to, co z něj zbylo - úřednictvo, represe, nařizovací instituty, atd.) je jen pokračování korporace jinými prostředky (slouží jim k "povinnému oservisovávání a outsourcování se navzájem otroctva pro "samoregeneraci pracovních sil" v automatizovaném chovu lidí.). A tato chapadla si žádají, aby Vám nezbylo vůbec nic "navíc" (Berou si to jednak "dobrovolně" tím, že jim "platíte" svou energií za různé zboží a jednak nedobrovolně to ostatní skzre například daně, atd. - aby Vám nezbylo vůbec nic za prostředky z kterých byste mohli KONKURENČNĚ budovat jejich konkurenci a na nich nezávislost. Nejde jim tu o peníze, ty jsou prostředkem pro okrádání Vás o energii, životní čas a um - nápady kradou ve velkém zpravodajské korposlužby - prostředkem směřování Vaši práce na JEJICH CÍLE. Ale jde o podobu světa.)

Hunza # ManeMelo27
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-13 00:40:30 4e88ba1b
Štát má mocné nástroje na terorizovanie výkonných občanov, isteže pokiaľ by byrokrati zodvihli svoje lenivé zadky. Buďme radi, že nežijeme v usáckom komunistane, iniciatívne ovce, prehorliví eštebáci, to by nastala iná totalita. On štát je zlom, nie úsporné opatrenia, tie sú úplne pochopiteľné pre múdreho, pretože ak niet vstupov, tak treba šetriť, ale ste zhýčkaní, že paraziti sa postavia proti neplatičom daní ukazuje len na ich bezcharakternosť a sebectvo, aj tuposť.
Jednota ľudí, jednotné stádo, jednotný západ, kolektivistické väzenie.
Radosť zo spolupráce (Wikipedia–toľko lží, podvrhov, cenzúry a oficiálnej propagandy sa nenájde na jednej kope ani v novinách.

Lidhja # JojaVime40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-13 03:52:25 b228a15d

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
j   osem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Venezuela a Nikaragua nabízejí Snowdenovi azyl


Venezuela a Nikaragua nabízejí Snowdenovi azyl
Bývalý spolupracovník amerických tajných služeb Edward Snowden, který má být v USA souzen za ohrožení národní bezpečnosti, by mohl získat azyl ve Venezuele nebo Nikaragui, naznačili...
He he he
Tri roky Teátro Roberto
Vysoké daně sociální rovnost nezajistí

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0258 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage