Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

KEĎ NIE JE POLICAJT AKO POLICAJT


KEĎ NIE JE POLICAJT AKO POLICAJT

Pred pár dňami zverejnila slovenská polícia video, pri ktorom pri bežnej cestnej kontrole natrafili policajti na vodiča, ktorý sa z chýbajúcich dokladov snažil vyhovoriť svojským spôsobom, ktorý mnohí budú považovať za opovážlivý a drzý.

Na videu vidno, ako polícia pýta od muža doklady. Doklady od auta síce mal, no osobné doklady mu chýbali, na čo policajtom argumentoval, že žijeme v dobe počítačov a tieto veci si o ňom môžu zistiť aj inými spôsobmi: "Neska je doba počítačov pre pána Boha. Za päť minút zistíte gdo som čo som ako som prečo som." Faktom je, že zákonná povinnosť nosiť so sebou napr. občiansky preukaz, ktorý policajti vyžadujú, skutočne neexistuje.

Muž na videu ďalej argumentuje, že neporušil žiadny predpis a teda polícia ho nemá prečo zastavovať. Po krátkej výmene názorov začne policajtom tykať ("Zavri si hubu a buc ticho!") a následne oznamuje policajtovi, že z miesta odchádza, na čo mu policajt hovorí, že mu neumožní pokračovať v jazde ("Nedám ti nič a idem het. Hej a čo? Zastrelíš ma, alebo čo?"). Následne odchádza a vidno ako policajt uteká k svojmu autu ho asi prenasledovať.

Nech sa tento incident zdá z pohľadu vodiča akokoľvek arogantný, v podstate má pravdu. Teda aspoň z liberálneho pohľadu. Muž na ceste skutočne nikomu nič nespravil, nikoho neohrozil a nejazdil ani na kradnutom aute. Dôvod zastavovať ho nebol. Muž reagoval úplne oprávnene bol naštvaný z bezdôvodného zastavenia. Ten kto konal nemorálne boli skôr policajti, ktorí obmedzovali jeho osobnú slobodu (pohybu).

Veľmi podobný prípad no s odlišným záverom sa teraz udial v americkom Texase, kde policajt rovnako zastavil vodičku osobného auta. Tá sa ale dopustila priestupku nevyhodila smerovku pri zmene jazdného pruhu. Žena skončila po pár minútach s hlavou pritlačenou na zemi a o pár dní ju odvážali nohami napred z policajnej cely.

Na videu vidno ako vodička rovnako nesúhlasí s týmto zastavením a argumentuje, že zmenila pruh kvôli tomu, že videla za sebou policajta. Po tom ako jej vypísal pokutu prišiel k nej a požiadal ju, aby zahodila cigaretu ktorú fajčila. Keď odmietla, pod hrozbou taseru ju vytiahol z auta a nakoniec skončila najskôr spútaná na zemi a po pár dňoch mŕtva v policajnej cele.

Jej pitva síce preukázala to, že žena sa údajne v cele obesila, no rodina s týmto tvrdením nesúhlasí. Aký by mala dôvod na takéto konanie žena, ktorá bola počas zastavenia policajtom práve na ceste do novej práce na univerzite a okrem toho sa venovala aj aktivizmu za práva černochov.

Nech je to akokoľvek, tieto dva príklady pekne ilustrujú rozdielny prístup polície na Slovensku a v USA pri rutinných kontrolách. Na prvý pohľad určite potešujúca správa pre Slovákov, ktorí majú väčšiu šancu, že pri bežnej kontrole neskončia s guľkou v hlave, no je celkom možné, že je to práve nedostatok slobody a sebavedomia, ktorý Slovákom chýba a o ktorom policajti vedia a s ním aj počítajú. Väčšinou teda pochodia s miernejším prístupom. A "pán arogantný" je pre nich a pre verejnosť potom nečakaným prekvapením.Author: Martin Bulak # QoxiPedy87
Slovensko2015-07-279
-
 50% ( 8 people voted )
+
https://www.youtube.com/watch?v=iCU2o5Mr_TQ
aaa # RuxaQija4
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-27 17:26:37 b229546f
Martin Bulak - pravidlá ! cestnej premávky jasne hovoria , čo vodič musí mať pri prevádzkovaní vozidla a ten dotyčný kompletné doklady pri sebe nemal . Zbytočne sa rozčuľoval o bezdôvodnom zastavení , pretože nevie o pozadí rozhodnutia policajta na zastavenie . Určite nebol jediný , ktorý bol kontrolovaný . Postup policajta bol veľmi mierny . Nemusíme sa chodiť pozerať do Ameriky , stačí do Francúzska a zmeníme si názor na európsku demokraciu . Dotyčný pán , ak mu prináleží takéto oslovenie , má nadbytok sebavedomia a žiadnu sebareflexiu . Pán Bulak , ak nebudeme rešpektovať takéto malé previnenia , zrúti sa celý právny systém a vieme , že z malých vecí , tvoria sa veľké

mrbean # QejoSoxi64
-
 53% ( 5 people voted )
+
2015-07-27 17:35:54 bca7c90a
Vážení, policajti všade na svete aj v tej najcivilizovanejšej krajine majú právo zastavovať autá a kontrolovať posádku. Čo keď zrovna hľadali nejaké podobné ukradnuté, alebo dostali info že za v podobnom prepravujú drogy alebo mrtvola? Je jasné že buzerácia pre prkotiny je nezmysel, to ale závisí od IQ policajta a najmä nadriadeného, ryba smrdí od hlavy, keď si minister financií vynucuje že na pokutách sa vyberie X M éčok tak to nie je s kostolným riadom.
Amerika je iná vec. Tu má každý gvér, policajt ktorý zastavuje auto tu vždy riskuje že vodič namiesto vodičáku vytiahne colt 45...no a tí počernejší sú tam taký istý problém ako menej počerní u nás...Americký policajt je vystavený oveľa väčšiemu nebezpečiu a stresu ako u nás.General Guderian # TyroMury04
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-07-27 17:55:40 55e4d1d4
Nech sa čím prv zosype váš komunistický právny systém, vy gójske ovce, čakajúce na očipovanie antichristom, čo bez príkazov zabudnete aj správne normovane dýchať.
Etatistickí masochisti sa radi ukájajú v bolestiach a kopancoch od nimi nevyhnutne vyžadovaných inštitúcií „autority“, a kvôli svojej chorobnej úchylke byť podriadený psychopatom, aj keď stále obnovovaným, nastavili „pravidlá“, ktoré rozširujú prostredie pôsobnosti ich idolatrie, aby sa mohlo povinne terorizovať aj druhých, čo nemajú záujem.
Preto nie je výnimočné, že nie sú pobúrení špicľovaním a obťažovaním, okrádaním, ani vraždením, ale žeby niekto aspoň občas našiel v sebe tendenciu odolávať násiliu zločineckej vlády a jej podlízavcov.

Melchisedech # NekiJequ84
-
 59% ( 7 people voted )
+
2015-07-27 21:22:24 4e62d755
Strašní eštebáci, čo nedopriali vystúpenie akýchsi zabudnutých kapiel nehľadali drogy? Etatistov treba buzerovať čím najčastejšie ako je možné, a vyberať pokuty až do ich bezvedomia, vy ste násilím vnútili systém všetkým proti ich vôli, preto si ho užívajte.

Melchisedech # NekiJequ84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-27 21:36:09 4e62d755
mrbean, kde beriete tu odvahu davat privlastok pravny takemu systemu, ktory je nastaveny tak aby poskodeny vzdy tahal za kratsi koniec a ktory chrani zlocincov vdaka pochybnemu a tak casto zneuzivanemu institutu procesnych chyb a ktory zarucuje trestnopravnu imunitu prave tym, ktori su zodpovedni za spravovanie tohoto systemu?

Zolo # SohyVeku58
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-28 23:17:00 4ba8ae50
loading...
Policia postupovala spravne, bolo to cierne cize bola vysoka pravdepodobnost ze to bola kriminalnicka. Taser, gulka a je po probleme. Ci uz sa obesila ci nie policajti spravili spravne. Skoda ze aj u nas to takto nefunguje na tu ciernu zberbu a ako by sme jej nemali dost tak si sem dalsiu ideme dovazat. Zbrojte a pripravujte sa, bude zle
MM # SidaSafa91
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-29 08:56:47 d94b4912
Je jasne stanoveny zakon a ma platit pre vsetkych. Ak pil nahodou, ako ho skontroluju ? Priamy fyzicky kontakt s vodicmi je dolezity pri odhalovani rozneho druhu kriminality. Stavim sa, ze ten chlap nie je cisty. Mozno mal aj v kufri mrtvolu.
sara # HyciMasy96
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-07-29 11:13:30 d551ab8d
Mozna mel v kufru cely raketoplan. A po tom je ti houby. Pokud by policie mela chut prohlizet auto, musi mit svoleni st.zastupce. Takze pokud ji to dobrovolne neukazete tak nic neuvidi.
Sere me uz to, ze nikdo poradne nevi jak co ma byt podle zakona. A pak plno lidi jen sdili svoje dojmy a plete si je s pojmy.
Policista v ČR (a nevim zda Slovensko to ma stejne nebo uz jine) pri silnicni kontrole skutecne muze chtit jen ridicsky prukaz a take to tak povetsinou (spravne) delaji. Na otrazku obcanský průkaz... pravo nema.
Protoze doklad o vozidlu nma a tento procesni ukon overenim dokoncil.
Bude li chtit zacit novy procesni ukon zjistovani totoznosti... ale to ma sva pravidla a nemuze jen tak zniceho nic zjistovat kohokoli bezduvodne. Paklize by tedy mel nejaky duvod, ktery ovsem nemusi sdelovat, a chtel by overit totoznost... pak mu muze byt poskytnuta ustne a on si ji na registstru behem par sekund muze overit. Pokud na zazitou polopravdu, ze obcansky prukaz mate mit u sebe jste si neprecetli zakon o noseni obcanky ... pak vam reknu ze povinnost mit jej je, ale nerika se kde. Tedy mam jej, ale doma. Nic neporusuji.
Na druhou stranu policista muze chtit ztotozneni pokud se mu neco nebude zdat a muze vas potom predvest na stanici... ale to je legalni. Stejne jako je plne legalni nenosit OP. Ale mit jej doma. napr.
Takze nedejme se a sproste chovasni i kdyz mame pravdu neni namiste.Sice je policsta jen clovek... ale mel by vykonavat vse dle zakona. Protoze moc toho jinak endela, takze pokud to policie casto nedela, pak se musi i obcane (a to by bylo zahodno v kazdem pripade) zajimat o sva prava a povinnosti aby je vedeli a neneachali se snadno opit rohlikem. (napr pokud jde o pokuty a spravni rizeni ktera mohou byt neoptravnnea, nikoli vsak aby se jim vyhybali. I kdyz pokud je zakon hloupy nelze jim to zazlivat, presto ze to je nemoralni a ja bych volil kavalirsky zpusob radeji, nez nechutne osoby blizke a jine postupy... viz minulost.) Vzdyt by korektni postup policie jako celku v kazdem pripade nakonec vedl ke zvyseni jeji prestize a to bychom vlastne mohli byt vsichni radi. (no ne?)


jakto # JesyXofa40
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-07-29 20:53:01 5ab288dd

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   šesť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0302 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles