Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

KEĎ KOTLEBA ZASADNE V EURÓPSKOM PARLAMENTE


KEĎ KOTLEBA ZASADNE V EURÓPSKOM PARLAMENTE

Vyzerá to tak, že britské Eurovoľby vyhrá strana známeho euroskeptika Nigela Faraga UKIP (31 percent v prieskumoch). Farage si popularitu získal svojimi neortodoxnými vystúpeniami v europarlamente, v ktorých drzo útočil na absolútnu nereprezentatívnosť európskych elít. Na bruselskom papalášizme postavil aj aktuálnu kampaň. Len tak mimochodom, UKIP je za výrazné obmedzenie imigrácie. Niektoré zdroje označujú stranu za rasistickú.

Predvolebný plagát UKIP

Predvolebný plagát UKIP

Gert Wilders z Holandska sa snaží presadiť vystúpenie svojej krajiny z Eurozóny. Podľa ekonomickej štúdie, krajiny na rovnakej ekonomickej úrovni ako Holandsko, ale mimo Eurozóny (Švédsko, Švajčiarsko), dosahujú v porovnaní s krajinou tulipánov dlhodobo lepšie hospodárske výsledky. Wildersovou notorickou témou sú neprispôsobiví moslimovia.

Do tretice Marián Kotleba, banskobystrický župan, čo nám tu ešte pred pár rokmi pochodoval v gardistickej uniforme,pozastavil spolufinancovanie európskych projektov pre školy. Okrem obligátnej korupcie odôvodnil tento krok potrebou šetrenia župných peňazí. Zhodneme sa na tom, že je to od nástupu druhej Ficovej vlády prvé skutočné protikorupčné opatrenie?

Títo traja páni, ktorých považuje politický mainstream za radikálov, sa spoločne ocitli vo veľmi komfortnej situácii. Popularitu získavajú pomocou tém, ktoré nemôže žiadny triezvy človek považovať za extrémistické. Tradičný pravicový volič by dokonca podobné správanie od zavedených demokratických strán očakával.

Existencia nevolenej bruselskej byrokratickej mašiny, ktorá dáva európskemu parlamentu svoje rozhodnutia iba na podpis, sa ťažko prezentuje ako excelentný výdobytok európskej demokratickej tradície. Že nám euro prinieslo viac problémov ako úžitku si už snáď okrem numizmatikov uvedomuje každý. Ale eurofondy ešte stále z perspektívy európskej hospodárskej periférie vyzerajú ako pozitívum.

Nemôžem sa s týmto názorom akokoľvek zhodnúť.

Abstrahujme od korupcie, ktorá je s európskym systémom dotácií spojená. Neberme do úvahy škody, ktoré narobia takéto zásahy na podnikateľskom prostredí (keď jedna firma si dokáže vybaviť dotáciu a druhá nie). Pozrime sa na systém eurofondov okuliarmi, ktoré používajú naše politické elity, keď sa ich snažia predať voličom. Teda ako prostriedok, ktorým sa na Slovensku financujú projekty, na ktoré nemáme dostatok financií.

Keďže žijeme ešte stále vo svete obmedzených zdrojov, tak vždy bude existovať pár vynikajúcich myšlienok, na ktorých financovanie sa nenájdu zdroje. Celá komplikovaná veda menom ekonómia, je v podstate o tom, čo sa bude realizovať dnes, čo zajtra a čo nikdy. Existuje určitý konsenzus triezvych hláv, že práve ten, čo peniaze zarobil, by mal aj rozhodovať o tom, ako ich minúť. Voláme to trhový mechanizmus. A tomuto mechanizmu dávajú eurofondy ďalší významný úder.

Cyklistická trasa, vynovené námestie, alebo firemné školenie soft-skills by sa nikdy nezrealizovalo, keby o tom mal rozhodovať konkrétny daňový poplatník, ktorý na ne musí zarobiť. Radšej by si kúpil druhé auto, šiel na dovolenku, alebo dal spravil kúpeľňu. Myslite na to vždy, keď uvidíte oslavnú tabuľku o tom, koľko únia prispela na realizáciu daného projektu. Takáto tabuľka má bohužiaľ vždy aj svojho bračeka. A ten sa nachádza vo vašej obývačke a stojí na ňom Na tomto mieste mohla byť nová pohovka, keby si nemusel spolufinancovať európske fondy.

Iným problémom je, že cyklocestu alebo školenie v rodovej rovnosti má na svedomí forsírovanie danej témy zo strany euroelít v ďalekom Bruseli. Aj vy pochybujete o lepšej schopnosti eurokomisárov rozhodovať o rozvoji stredoslovenskej obce ako jej samotný starosta? Vedia europoslanci lepšie ako šéf firmy, aké školenie je pre jeho zamestnancov potrebné? Básnická otázka.

Do akých absurdít to celé môže nakoniec zájsť, pár najuletenejších príkladov európskych dotácií.

Medzi Slovákmi existuje ešte rozšírený názor, ktorý celý problém bakatelizuje. Vraj na eurosomariny idú aj tak peniaze bohatých Nemcov, Dánov, Holanďanov. Tak načo sa vzrušovať. Podla mňa nič nedavastuje celý európsky projekt viac ako táto predstava.

Ak má byť Únia iba nástrojom, ako si od ostatných európskych národov trhnúť niečo pre seba, tak by sme ten cirkus mali ukončiť čo najskôr. S čo najmenšími škodami. Rovnako ako ma hnevá plytvanie peniazmi slovenských daňových poplatníkov, tak ma nenecháva chladným ani vysávanie nemeckých peňaženiek.

Z tejto perspektívy je Marián Kotleba vlastne najeurópskejším politikom na slovenskej politickej scéne. Kedže ako jediný sa rozhodol rozumne hospodáriť nielen s peniazmi slovenských daňovníkov. Zatiaľ čo euronadšenci sa navzájom predbiehajú, kto z nich vydrancuje európske rozpočty dôkladnejšie.

Situácia začína byť kritická. Na ulici ležia ekonomické témy, ktoré sa dotýkajú každého občana Únie. Čo je ale zaujímavé, dvíhajú ich pochybní politici, zatiaľ čo tradičné strany sa otáčajú chrbtom. Samému mi je smutno z faktu, že čo sa týka problematiky Eurofondov, tak mám najbližšie k fúzkatému pánovi vo fešáckej čiernej uniforme.

Zavedené demokratické partaje (ak o takých na Slovensku vôbec môžeme hovoriť) spomenuté témy extrémistom úplne prenechávajú, alebo prídu s tak absurdnou konštrukciou, že sa zdravému človeku rozum zastavuje.

Ako napríklad najväčší lunatik slovenskej politiky (nemýliť s poctivou českou chlapčenskou kapelou) Boris Zala so svojim ultimátnym výrokom, že za svetovú hospodársku krízu môžu Dzurindovské reformy.

Juraj Karpiš, našemu portálu veľmi sympatický ekonóm, pred dvoma rokmi v Hríbovej Lampe naznačil, kam táto situácie môže dospieť.

Stále žijeme v rovnakej Európe, kde si Talian nechce dať hovoriť do verejných výdavkov, kde Nemec má problém poslať šek do Grécka. Podľa mňa táto silená integrácia (rozumej euro, poznámka autora) nedopadne dobre. Dopadne podľa môjho názoru tak, že ohrozí ten úplne pôvodný cieľ Európskej Únie – narastie nacionalizmus a budeme mať zase problém s otvorenými hranicami.

Ak nechceme, aby sa vrátili nacionalistickí duchovia minulého storočia. Ak chceme mať z Európy naďalej jeden veľký priestor, kde v jednom rohu pracujem, v druhom žijem a v treťom dovolenkujem. Tak neprenechávajme ekonomickú racionalitu Kotlebovi.

Takisto ako sa u nás podpisujú petície za zákaz predaja slovenskej pôdy cudzincom, Nigel Farage brojí proti imigrantom z východnej Európy, čo berú Angličanom prácu. Keď sa tieto dve skupiny stretnú v europarlamente, tak sme docestovali. Za to podla mňa žiadna vyasfaltovaná cyklocesta nestojí. Aj keď mi ju postavia zo spálne rovno až do kancelárie.

A ak mám povedať pravdu, tak sloboda pohybu a vágna príslušnost k demokratickej západnej civilizácii, je tých pár vecí, pre ktoré nad Úniou ešte netreba lámať palicu.Author: Andrej Fandak # RyfyDora76
Európa2014-05-2210
-
 47% ( 9 people voted )
+
Neviem, čo je také fascinujúce na tom, že nemusím predložiť pri ceste za hranice pas! Tam kde obchod funguje, tam ľudia za nákupmi za hranice nemusia chodiť nakupovať a tam ani rady na colniciach nie su. Aj tie rady na ukrajinskej hranici sú vyvolané spotrebnou daňou , čo je výmysel EÚ v dnešnej absurdenj polohe a nie Ukrajiny! Alebo naopak zneužitím finančného systému ako to robí Orbánovo Maďarsko alebo americký FED. Nakoniec , dlho to nepotrvá, a o chvíľu sa to naplno začne prejavovať maďarizačným tlakom voči Slovensku. A čuduj sa svete EÚ to Orbánovi nezatrhla! nakoniec prečo aj, keď slováci , ktorých sa to najviac týka si to ani nevšimli ?????
Vilo # HoboPyve16
-
 50% ( 4 people voted )
+
2014-05-22 12:05:03 b9177276
a to nie je všetko! Zsolt Simon si potajme vybavil maďarské občianstvo. podľa zákona by mal stratiť slovenské. nič sa však nedeje. zároveň je aj vlastníkom poľnohospodárskej pôdy aj ako právnická, ale aj ako fyzická osoba. a zo zákona je zákaz nadobúdania pôdy pre cudzincov, ako fyzické osoby. a nik mu to nevyvlastní! polícia len pokutuje vodičov, ale vlastizradcov sa bojí. lebo fico je sráč resp. " magyar srác" a ťahá za maďarov. aj v eu. smer=maďaróni.
peter # MivuSemu80
-
 60% ( 5 people voted )
+
2014-05-22 13:11:18 c350b50b
Chelemendík sa síce dobre čítal, ale jeho niekdajší realistický pohľad na dianie u nás (v deväťdesiatych rokoch) je už dávo minulosťou. Dnes je to už len obyčajný tuctový politologický rojko, ktorý by rád videl beh udalostí tak, ako si ich ideálne vysníval...


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 12 people voted )
+
2014-05-22 16:25:12 d405c1fd
Proč je třeba usilovat o to abychom všichni co nejdříve vystoupili z Evropské Unie.


http://inner-light.ning.com/m/discussion?id=637078
3:Topic:251464
Eva # KeciNeca34
-
 67% ( 5 people voted )
+
2014-05-22 16:43:43 42577235
Pre Pandebila sú všetci trollovia okrem "elektro bugyho" všetci sú mantinely len on sám je puk..všetci sú debili len on sám a sám je Pán-debil..

Je to jasné.:-DDDD

Joplins # XuhyDime11
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-05-22 18:41:03 3e2c87c3
Vilko, Vilko... a ked si sa zobudil ruku si mal v nocniku???
Nechapem, ze v dnesnej dobe este existuju ludia, kt. veria v takuto demagogiu... Ze madarizacny tlak??? K tomuto nikdy nedojde, pokial by nebola vojna a SR sa nerida k strane, ktora by ju nakoniec prehrala...
Aby si bol trocha v obraze - pocet madarov z roka na rok v SR klesa, je to aj tym, ze slovaci dostavaju od statu dotacie aby sa prestahovali na uzemia, kde je vacsina obyvatelstva madarska.
Vilko, skor by ta malo trapit to, ze o par rokov bude kazdy 10. obcan rom. Kto bude robit na tvoj dochodok???

helevilkokravaleti # BiseToga77
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-22 19:27:30 6de60ca7
loading...
Mimo kabaretu Dôležité som sa dočítal, že vplyvná strana euroskeptikov nejakého Wildersa utrpela nečakanú porážku. Mne je to inak úplne, ale úplne jedno, no vyzerá to tak že vaše želania nekopírujú skutočnosť a ani nálady ľudí.

:-DDD
Pandemonium # DaruJete36
-
 57% ( 4 people voted )
+
2014-05-23 07:18:14 d4254112
helevilkokravaleti,----Keby si nekecal!Maďarov ubúda? Srandičky!!!Slovákov ubúda,lebo sú tak sprostí,že všetci ,čo sú na Južnom Slovensku sa sami pomaďarčujú. Zabúdajú svoju SLOVENSKÚ reč.Česť výnimkám.Ak je pravda,že Slováci dostávajú dotácie,aby sa presťahovali na územie,kde je väčšina územia maďarská,(čo neverím)Tak určite nie preto aby Maďarov poslovenčili!!!)

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-23 12:03:12 b229c584
Pribúda akurát tých, čo sa akoby zabudli v udiarni. Inak povedané, parazit sa rozmnožuje o to rýchlejšie a nekontrolovane, keď má vhodné podmienky.
:-DDD
Pandemonium # DaruJete36
-
 64% ( 4 people voted )
+
2014-05-23 12:36:26 d4254112
P.S. pre --helevilkokravaleti,-----Veľakrát sa tu píše ako niekto musí robiť na dôchodcov. Takže ---helevilkokravaleti-----.My sme si na svoje dôchodky zarobili. Myslím,že aj teraz,každý kto robí,si zarába aj na dôchodok. Malo by ťa mali trápiť dôchodky Rómov. Či si na nich zarobili alebo zarobia. Zas,ČESŤ VÝNIMKÁM!

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-23 12:51:18 b229c584

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
t   tri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0327 s
good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage