Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Jozef Tiso


Jozef Tiso

Tak ako v minulosti počas vlády Komunistickej strany Československa, tak aj dnes v čase globalizácie sa nám niektorí ľudia snažia nahovoriť, že Jozef Tiso bol fašista, kolaborant a podobne. V čom spočíva veľkosť a sila osobnosti pána prezidenta?


Na jar v roku 1939, keď sa lámal nad Slovenskom chlieb bol Jozef Tiso pozvaný do Berlína na návštevu k Hitlerovi. Nacistickí pohlavári vyvíjali tlak na Tisa, aby z Berlína vyhlásil slovenskú štátnosť. Tiso to však odmietol urobiť a Hitlerovi povedal priamo do očí, že takýto krok môže odsúhlasiť iba Slovenský snem. Koľko politikov v tom období sa dokázalo postaviť Hitlerovi a povedať jasné nie?

V marci 1942 sa začali transporty slovenských židov. O niekoľko mesiacov, v októbri 1942 boli transporty zastavené a obnovili sa až po potlačení SNP, teda v čase, kedy na Slovensku už vládli Nemci. Transporty židov boli zastavené na základe rozhodnutia prezidenta Tisa hneď ako sa dozvedel, čo sa so slovenskými židmi v táboroch skutočne deje. Keď sa predstavitelia slovenských židov dozvedeli, že po týchto udalostiach chce Tiso odstúpiť z funkcie prezidenta SR, prišli za ním traja predstavitelia slovenských židov a žiadali ho, aby neodstúpil z funkcie prezidenta štátu, lebo po ňom by sa s najväčšou pravdepodobnosťou prezidentom stal Tuka a to by bol koniec slovenských židov. Jozef Tiso aj na naliehanie predstaviteľov slovenských židov zostal vo funkcii. Tak prečo dnešní vykladači morálky a pravdy nehovoria aj o tom, že transporty slovenských židov boli zastavené počas prezidentovania Jozefa Tisa a že Tiso chcel v tom období z funkcie odstúpiť?

Po potlačení SNP prezident Tiso vyznamenával nemeckých vojakov v Banskej Bystrici. To je historická pravda. Ale opäť nám ju dnešní vykladači morálky a pravdy deformujú tým, že zamlčujú druhú časť tejto historickej pravdy a to, že ak by Tiso nevyznamenal nemeckých vojakov, Nemci by zrovnali Banskú Bystricu, Zvolen a Brezno so zemou. Tiso vyhlásil: "Ďakujem Bohu, lebo tými pár plieškami umožnil zachrániť životy a hodnoty, na vytvorenie ktorých sa trápili generácie, a ak by boli zničené, na ich náhradu by sa museli trápiť ďalšie generácie. Mám čisté svedomie a som v duši rád, lebo sa mi podarilo zachrániť od zbombardovania a zničenia Zvolen, Banskú Bystricu a Brezno, oslobodiť 300 ľudí od zastrelenia a zabrániť odtransportovaniu 15 000 povstalcov."

Prečo dnešní vykladači morálky a pravdy už nehovoria o tom, že za prvej SR sa vybudovalo množstvo ciest, škôl a závodov a že slovenská ekonomika bola na vtedajšie pomery stabilná a úspešná? Prečo nehovoria a nepíšu o statočnom a odvážnom postoji Jozefa Tisa bez ktorého by sa po smrti otca národa Andreja Hlinku náš národ rozdelil medzi susedné štáty a náš národ by zanikol? Komu prospieva zahmlievanie a zamlčovanie slovenskej histórie?

Robert Svec


Jozef Rydlo v rozhovore pre denník SME na otázku, čo bolo na slovenskom štáte pozitívne, odpovedal: "Predovšetkým vzdelanosť. Postavili sa nové školy, železnice, cesty, vybudoval sa určitý sociálny systém. Nezanedbateľná je aj hospodárska stabilita, pevná mena, medzinárodný obchod. Vychádzali zaujímavé knihy, posilnila sa Matica, cirkvi mali väčšiu slobodu. Prezident Tiso založil Slovenskú akadémiu vied a umení, dobudovalo sa vysoké školstvo. A Slováci nadobudli obrovskú dávku národného sebavedomia." Tieto skutočnosti si nikto nedovolí poprieť.

"Máme dôkazy, že priamo delegácia židovských rabínov žiadala arcibiskupa Kmeťku ako cirkevného nadriadeného Dr. J. Tisa, aby len prezident Tiso zotrval vo funkcii, lebo jedine on dokáže vzdorovať Hitlerovi... Túto žiadosť prišli v roku 1943 predniesť Dr. Frieder z Nového Mesta nad Váhom, hlavný rabín Slovenska a pán Unger a Dr. Schwiger z Nitry.."

BTW. ten isty Dr. A. Friedler (vtedajsi hlavny rabin slovenska) sa dokonca v r. 1946 stal zastancom a privrzencom Tisa. Sam sa prihlasil sudu ako svedok v prospech Tisu. Ked ho vsak predvolali na sud, pred porotu sa nedostal. Po ceste zmizol a nikdy sa viac neukazal..."

"Do redakcie sme dostali svedectvo pána Jozefa Vrbu, ktorý ešte v roku 1944 osobne hovoril s Dr. Tisom. Citujeme z jeho písomného svedectva: "Koncom novembra alebo začiatkom decembra 1944, počas mojej návštevy, sa ma prezident Dr. Jozef Tiso pýtal, čo nového vonku medzi ľuďmi, aká je nálada, zmýšľanie ľudí a pod. Povedal som mu, že niektorí ľudia mu zazlievajú, že v Banskej Bystrici po sv. omši vyznamenával esesákov. Obšírne odpovedal v tomto zmysle:

Za zavraždenie nemeckých generálov mali byť zbombardované a vypálené tri mestá, ktoré boli ohniskom povstania - Zvolen, Banská Bystrica a Brezno, a hneď malo byť zastrelených tristo ľudí, ktorých Nemci mali v rukách. Generála Höffleho som dlho žiadal a prosil, aby to neurobil. Odôvodňoval som to nevinou mnohých ľudí, ktorých do povstania zatiahla komunistická a benešovská propaganda, iní sa tam dostali mobilizáciou, ktorú na povstaleckom území nariadili pod hrozbou smrti, alebo tak, že ich povolali na manévre. Konečne s Božou pomocou sa mi podarilo prehovoriť generála Höffleho. Prisľúbil upustiť od odplaty s podmienkou, že vyznamenám istý počet určených nemeckých vojakov. Prezident Dr. Tiso mi veľmi vážne povedal, že ďakuje Pánu Bohu, lebo tými pár plieškami umožnil zachrániť pred bombardovaním a zničením Zvolen, Banskú Bystricu a Brezno, tristo ľudí pred zastrelením a pätnásťtisíc povstalcov pred transportom do Nemecka. Kto vie, čo by tam s nimi boli urobili."

(SHO)Author: LenkaB # LyroKomo25
Svet2015-03-0547
-
 68% ( 28 people voted )
+
a osobne svedectva, ktore sa do ziadnej knihy nedostali a historici sa to dozvedeli z relacie "Posta pre teba", vysielanej na STV
LenkaB # LyroKomo25
-
 62% ( 3 people voted )
+
2015-03-06 09:55:14 58d7436a
https://www.youtube.com/watch?v=Ug9Os1c2tRQ
filip # WyboCeci64
-
 63% ( 9 people voted )
+
2015-03-06 09:59:35 4e622d5b
Nízko hodnotený príspevok


Janko hrasko # KywiQogu58
-
 38% ( 3 people voted )
+
2015-03-06 19:02:45 4e63663d
Pre "hodnotenie" dnes už skoro historické , Tisu, je treba brať mimoriadne do úvahy objektívne kritéria, váha jednotlivých kritérií je totiž véľmi subjektívne posudzovaná. Vypovedať vojnu ZSSR ako jediný slovanský národ, napadnúť Poľsko a porovnávať to s "oázou " kľudu, prosperity, či vzostupu národnej hrdosti ---nie je jednoduché. Ekonomický rast, socialne aspekty ,či suspendácia, udelenie výnimiek duchovné obohacovanie aj náboženské na jednej strane a besnenie arizátorov,gardistov, transporty Židov, vojnové povzbudzovanie "demoralizovaných" naších rýchlodivíznych vojákov na Ukrajine/skoro ho zavalil kostol/, žehnanie zbraní...sú ťažko porovnateľne nevyčisliteľné prínosy , straty --ani formou morálnou ani hodnotovou.Je to osobnosť s chybami ktoré neprezentujú kvality duchovného hodnostára.
klopi # KyvoWavo40
-
 40% ( 5 people voted )
+
2015-03-06 19:15:45 b9472804
A pre poriadok: už Seneca tvrdil : VINNÍ SÚ ĽUDIA NIE DOBA.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-03-06 20:33:54 b9472804
Klopi,ako vzdy musi prist niekto, kto nema zakladne znalosti historie a je hlasnou trubou lacnej protislovenskej propagandy.


a) Slovensko sa nepridalo jasne na stranu Nemeckej rise a nebolo to tak celkom dobrovolne vsetko, ako pises - bolo to predostrene ako hotova vec - bud tak, alebo by bolo rozdelene medzi Madarsko a Polsko. Nebola pre nas lepsia moznost a nemali sme na vyber. Alebo? - mozno by bolo lepsie, keby Slovaci na cele s fararom Tisom polozili svoje zivoty pri vojne s Madarmi, Poliakmi, ci Nemcami pri obrane hrstky zidov, ktori z velkej casti podkopavali Slovensko (lichva, madarizacia atd.), co ako iste uznas by bol nezmysel, kedze Slovensko nemalo najmensiu sancu proti dobre vyzbrojenej Nemeckej armade


b)na jednej strane Hitler a nacizmus, na druhej Stalin a bolsevizmus, Europa sa stala bojiskom - ina moznost ako Hitler nebola, madari napr. vyviezli takmer pol miliona zidov zo svojho uzemia, aj keby sa nasi nedohodli s Nemeckou garniturou o ochrane Slovenska (madari a poliaci si Sk uz parcelovali a madarsko nas vojensky napadlo v tzv. malej vojne), zidom by bolo este horsie (co sa so zidmi dialo v Polsku je predsa vseobecne zname - namatkovo spomeniem Osviencim). Pokial viem, z tvrdenia historikov, nasa vlada a prezident nepodpisali ani jeden rozsudok smrti, (ten ziadal podpisat pre Tisa akurat tak Benes ked sa po zbabelom uteku vratil z exilu, kde cely cas vykrikoval, ze prezidentom je on)


c)ked sa v 42 druhom nasi statni predstavitelia dozvedeli, ze zidia su vrazdeni, zastavili deportacie - Alexander Mach vtedy povedal: "Zo Slovenska neodide uz ani jeden vlak" - to si ostatne krajiny nemohli dovolit. Transporty boli obnovene az v 44, ked nase uzemie obsadili Nemci a vtedy sa vyviezla najväcsia cast zidov ...


d) arizacia - zidia v tej dobe vlastnili 40 percent majetku statu.Tiso podporoval miernu formu arizacie - arizator mal dostat 51 percent a zid si mohol nechat 49, Tuka a Mach im chceli dat zobrat vsetko.


e) nebyt diplomatickej politiky vtedajsich statnych predstavitelov, je celkom mozne, ze ako narod by sme zanikli a stali by sme sa mensinami v okolitych statoch a ani zidia by nemali na ruziach ustlane, ako si to naivne predstavujes. Prave naopak. Tiso bol statnik a predovsetkym knaz, ktory sa snazil robit najlepsie mozne rozhodnutia v dobe, v akej prezidentoval a zachranit co najviac ludskych zivotov. Nemyslim, ze ktokolvek zo sucastnych mudrlantov by to dokazal lepsie.... Klobuk dole za to, ako to zvladol a ako nas narod vlastne zachranil ( a kolko osobnych svedectiev ako zachranoval zivoty kde mohol este vyplavalo na povrch ... ) Za to mu patri vsetka ucta. Ale neprekvapil si, Slovaci boli vzdy nauceni kydat sami na seba, na svoje dejiny a nemat narodnu hrdost ... Mozes rovno napisat, ze besny Jozef Tiso rozputal 2 sv. vojnu a pozehnaval a vyznamenaval nacistov kde sa dalo.

LenkaB # LyroKomo25
-
 65% ( 7 people voted )
+
2015-03-06 22:23:33 58d7436a
loading...
f) Vojna s Polskom - "Slovenské vojenské oddiely sa zúčastňovali na oslobodzovaní slovenských etnických území, ktoré Poliaci obsadili v rokoch 1920, 1924 a 1938. Nemecká ríša prisľúbila 1. SR vrátenie týchto území. Dňa 15. 9. 1939 jednotky slovenskej armády, ktoré sa zúčastnili na nemeckom ťažení v Poľsku, boli stiahnuté na územie 1. SR. Ich straty vykazovali 18 mŕtvych, 46 zranených a 11 nezvestných vojakov.


Dňa 25. 9. 1939 predniesol predseda vlády Jozef Tiso rozhlasový prejav k slovenským vojakom, v ktorom okrem iného vyzdvihol ich odvahu a statočnosť v boji proti nepriateľom. Hoci z pohľadu katolíckej morálky išlo o útočnú a teda nespravodlivú vojnu, predsa ju možno považovať aj za preventívnu vojnu. Poľské vojsko sa totiž už niekoľko mesiacov predtým zhromažďovalo pri slovenských hraniciach s cieľom vtrhnúť na naše územie "


o velkosti nasho prezidenta hovori aj to, ze ked mu potom Hitler "ponukol" oblast Zakopaneho, Tiso to odmietol so slovami : "svoje si nedame, cudzie nechceme" - (Poliaci takto urcite nerozmyslali) ...Tiso zobral len to, co nam historicky patrilo


Vojna zo ZSSR bola aj koli tomu, ze tlak hortyovskeho madarska bol tak silny - museli sme sa zapojit do bojov vo vychodnom fronte, aby nas Nemci neprestali ochranovat ... urcite sa v tom Tiso nevyzyval, ako to vyznieva z tvojho prispevku, hoci bol nepriatel bolsevizmu


LenkaB # LyroKomo25
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-03-06 22:33:11 58d7436a
Okyptenie Slovenska po vzniku ČSR a Slovensko - poľská vojna

Po 1. svetovej vojne, spojenecké vládne mocnosti bez veľkých problémov určili hranice medzi novoutvoreným ČS, Nemeckom, Rakúskom, Maďarskom a Rumunskom. Len hranice medzi Poľskom a ČSR koncipovali na úrovni veľvyslancov.

Sporom bolo Tešínsko, kde žilo početné poľské obyvateľstvo, a hlavne kde bol karvinský hnedouhoľný revír.

V prospech Poľska odstúpili územia severozápadnej časti Spiša a severovýchodnej časti Oravy a nie oblasti TEŠÍNSKA! Slovensko bolo okyptené o 12 oravských a 13 spišských dedín, spolu približne s 25 000 obyvateľmi , t. j. o 584 km2 územia! Zamietli princíp historického a etnického práva. Vymenili Tešínsko za Oravu a Spiš!

Z hľadiska pražskej vlády sa táto výmena slovenských obcí a územia za hnedouhoľný karvinský revír a košicko-bohumínsku dráhu považovala za úspech pre ČSR. Zachovali sa mestá Bohumín, Karviná a ďalšie mestá /pre Česko/.

Márna bola snaha našich krajanov -- amerických Slovákov, ktorí po obdržaní tejto jóbovej zvesti z Paríža o pripojení časti Oravy a Spiša k Poľsku s rozhorčením protestovali u vlád ČS a Poľska. Svoj protest vyjadrili aj mierovej konferencii v Paríži a Lige národov.

Obyvatelia na tomto území patrili k naj uvedomelším národovcom,
Slovákom. Nebola núdza ani o tragédie. Strieľalo sa, kradlo a
rabovalo. Nebolo slovenských kňazov, učiteľov a škôl. Nastala tvrdá asimilácia, ktorá s prestávkami v rokoch 1939-45 trvá dodnes. V priebehu 2. sv. vojny boli tieto územia prinavrátené, a po vojne sme ich opäť stratili.

V konečnom dôsledku však obyvateľstvo odtrhnutých obcí doplatilo nato, že sa spor riešil na úkor o Tešínsky región. Záujem o tento región bol prvoradým úsilím a cieľom českej politickej reprezentácie ČS. Na druhej strane boj o opätovné prinavrátenie slovenských dedín zostal mimo pozornosti československy orientovanej reprezentácie Slovenska.

Poľská nespokojnosť s určením poľsko-slovenskej hranice z roku 1920 bola všeobecne známa. Po celé medzivojnové obdobie poľská strana raz otvorenejšie, inokedy skrytejšou formou prezentovala svoje nároky nielen na Javorinu, ale na celú Oravu, Kysuce a Spiš. Po priznaní autonómie Slovensku v októbri 1939, poľská vláda v ten istý mesiac otvorene vystúpila požiadavkami na severe. Keď tieto požiadavky boli odmietnuté slovenskou vládou, Poľsko sa rozhodlo vyvinúť nátlak cez Prahu.

Keď to inak nešlo, k slovu sa dostali poľské teroristické skupiny tzv. "strzelców" zo základne v Ľvove. Odtiaľ operovali v skupinách 100-150 mužov a prepadávali finančné a četnícke strážnice na Slovensku. Zabili 4 fin. úradníkov, 20 príslušníkov Stráže obrany štátu SR odvliekli. Pod týmto nátlakom začala pracovať delimitačná komisia so záverom dňa 1.12.1938 o odstúpení ďalšieho slovenského územia Poľsku . A to 226 km2 so 4280
obyvateľmi. Najbolestnejšie však prežívalo situáciu miestne
obyvateľstvo, pretože odstúpené územia ani v jednom prípade poľskému štátu nikdy nepatrili. Mali silné slovenské povedomie a zúfalo sa bránilo odlúčeniu.

Už v čase vyhlásenia samostatného Slovenského štátu l4.3.1938 sa opäť prejavila krátkozrakosť vtedajšej poľskej politiky. József Beck, minister zahraničných vecí oznámil všetkým veľvyslanectvám Poľskej rep., že rešpektuje síce rozhodnutie o samostatnosti Slovenska, ale súčasne podporuje maďarské akcie na Podkarpadskej Rusi. Jej obsadenie Maďarskom a stretnutie ich vojsk na novej spoločnej poľsko-maďarskej
hranici bolo okázalým prejavom vzájomného priateľstva, ale zároveň opäť aktualizovalo starý sen politikov z Budapešti a Varšavy o obnovení spoločnej hranice na Slovensku v rámci maďarského tzv. "veľkého riešenia" slovenskej otázky -- obsadenie východného Slovenska až po V. Tatry .

Politická aktivita Poľska a Maďarska bola na veľmi vysokej úrovni. Telegramy medzi V a BP len tak lietali. Veľvyslanec Maďarska vo Varšave, Hory poslal 20.3. 1939 telegram Csákymu, ministrovi zahraničia Maďarska s otázkou pre Pešť, ako Maďari posudzujú tzv. samostatnosť Slovenska. Poliaci napospol dúfajú, že spoločnú hranicu sa podarí vysunúť na západ. Spätný telegram na druhý deň znel takto: Prosím, dôverne oznámte Beckovi, že sa pousilujeme vysunúť rusínsko-maďarskú hranicu. Do dvoch dní sa honvédstvo pohne a zastaví sa podľa situácie. Táto informácia bola vo Varšave priaznivo prijatá s
odpoveďou, že záujmom Varšavy je, aby celé Slovensko bolo pripojené k Maďarsku.

Posun názorov v prospech zachovania Slovenského štátu a neskôr aj využitia jeho územia ako nástupného priestoru agresie voči Poľsku sa začal v podstate až 2. polovici apríla 1939. Hitler vo svojom prejave posledný krát ponúkol Poľsku delenie Slovenska. To už ale začali Nemci intenzívne uvažovať o formách zabezpečenia územia Slovenska ako operačného priestoru a podnikať prvé kroky v tomto smere.

Nemci oznámili slovenskej vláde 24.8.1939 svoj zámer začať operáciu voči Poľsku. Ale zároveň žiadali pod zámienkou poľského vpádu na Slovensko podriadenie Slovenskej armády /SLA/ nemeckému veleniu a poskytnúť letisko v Spišskej Novej Vsi.

Ríšské ministerstvo zahraničia zároveň požadovalo od slovenskej vlády lojálnu spoluprácu. Zato je vraj ochotné garantovať hranice Slovenska a vrátiť slovenské územia odstúpené Poľsku. Tento prípis okrem iného obsahoval ubezpečenie, že SLA nebude použitá mimo územia Slovenska. 27.8.1939 veliteľ nemeckej 14. armády v liste ministrovi národnej obrany Slovenska, Čatlošovi oznámil, že preberá velenie nad SLA, od ktorej Führer očakáva, že ... s radosťou a so všetkou silou sa zasadí o to, aby žiadna čiastka slovenskej pôdy nebola, čo i len prechodne, stratená v prospech Poľska.

V konečnom dôsledku prekročenie hraníc 1. pešou divíziou SLA 1.9.1939 si Nemci museli doslova vojensky vynútiť, porušiac tak všetky predošlé dohody, zatiahli Slovensko priamo do konfliktu. Takto vyzerala teda "slovenská účasť" na začatí druhej svetovej vojny a delení "Poľského štátu".

Z uvedeného jasne vyplýva, že Slovensko z "poľskej koristi" dostalo späť iba vlastné časti územia, ktoré bolo nútené odstúpiť Poľsku v rokoch 1920, 1924 a 1938.


Ako to už býva, opäť sme na všetko doplatili my. Po vzniku Slovenskej republiky roku 1993 sme ostali bez území odstúpených v r. 1920 a 24, no uhlie, železnice mestá -- teda Tešínsko, ktoré získali Česi za časť Oravy a Spiša, ostali v Česku.


(prop.sk)


ekonomicka situacia nabuduce ...

LenkaB # LyroKomo25
-
 76% ( 11 people voted )
+
2015-03-06 22:34:46 58d7436a
Nízko hodnotený príspevok


kvak # KyhyRita50
-
 36% ( 4 people voted )
+
2015-03-07 06:23:13 c31c43a9
LenkaB25..Je jasné , že obhajovať osobnosť J. Tisa ...máte" záujem". Dovolím si Vás upozorniť ,že hodnotenie nechajte na iných, kvalifikovanejších, odborne -historicky zdatnejších. / o tom bol můj príspevok...o objektivite..Ďalej .."..dobrovoľne..pridalo k Nemecku ako píšeš.." KDE,,,nepodsúvajte..., "základné historické znalosti.." hajajááj... náznakovo som to..nechal..aby ste sa Vikipédne zdokonalila... A o besnote J. Tisa ste písala Vy ... Pokiaľ chcete pokračovať v ekonomickom hodnotení , ako som naznačil, mieru objektivity Vy asi nenájdete. /apropo my sme pod.Tatranci.. Spišiaci..takže...nemusíte sa namáhať...vysvetľovaním ... objektívnych historický jasných skutočností../
klopi # KyvoWavo40
-
 46% ( 3 people voted )
+
2015-03-07 06:32:19 b9472804
Je nutné zvýrazniť /pre menej.../ Ak by bola osobnosť J. Tisa jednoznačne hodnotená...tak jeho miesto by už dááááávno bolo na "piadestaly dejín" , respektíve , na "historickom smetisku"../Pochopené Lenka B25../
klopi # KyvoWavo40
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-03-07 07:04:07 b9472804
"LenkaB25..Je jasné , že obhajovať osobnosť J. Tisa ...máte" záujem". Dovolím si Vás upozorniť ,že hodnotenie nechajte na iných, kvalifikovanejších, odborne -historicky zdatnejších."


Lenka, tu pán klopi ti chce asi oznámiť, že by si si mala ešte preštudovať napríklad veľmi známeho historika - tisobijca, PhDr. Ivana Kamenca, aby si si vytvorila nezávislý názor na osobu Jozefa Tisa. A nie nám tu podsúvať ten typický, odporne nacionalistický a proslovensky obmedzený pohľad, aký sa už dávno nenosí. Veď Dr. Kamenec je celosvetovo uznávaný historik a keď si on myslí, že Tiso je fašista, tak my ostatní už nemáme o čom polemizovať. Jasnačka? :)))


anaste # NyjeQoga34
-
 64% ( 4 people voted )
+
2015-03-07 10:25:47 5f67faac
..anaste34..Defilé. defilovanie skutkov, skutočnosti kladných a záporných je jedná vec. Hodnotenie, kvantifikovanie je vec druhá....Áááááno, úúúú--úrčite ste to po-cho-pi-/či nie?/- la....
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-03-07 10:45:30 b9472804
klopi, chápem vaše jedinečné spisovateľské snahy stať sa druhým Dominikom Tatarkom aspoň na fóre dôležité. Aj keď vy si myslíte, že ste dobrý v prešmyčkách, tie radšej prenechajte šikovnejším básnikom a kabalistom. Vyserte sa na to! Vaša snaha byť za každú cenu zaujímavým je v istých momentoch kontraproduktívna. Komické...


Lenka, ešte mi napadol jeden historik, ale na rozdiel od predošlého spomínaného, tento by ti mohol sadnúť. Tiež sa venuje dejinám Slovenského štátu a 2. sv. vojny, Prof. Róbert Letz . Žiadny zúrivý protitisovec, žiadna skamenelina, ale normálny a v osobnom styku aj veľmi šarmantný človek. Pochádza zo vzdelaneckej rodiny, otec Ján je profesorom filozofie a brat Dominik, Roman Letz je dominikánsky kňaz a botanik. Mala som možnosť spoznať ich osobne a fakt výborná partia.


Toto Róberta Letza si prečítaj, fakt zaujímavé...anaste # NyjeQoga34
-
 62% ( 3 people voted )
+
2015-03-07 11:25:45 5f67faac
anaste - Kamenca prenecham radsej Klopimu, on si svoj nazor nazor na historiu nevytvara, nehlada pravdu, ale ho prenechava inym ...


Posli nieco, alebo nejaky zaujimavy link, ked mas - co pise ten Robert Letz - rada si to precitam, mna velmi zaujima toto obdobie dejin

LenkaB # LyroKomo25
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-03-07 13:19:26 58d7436a
anaste-a na nastenke po sto rokoch je obrázok cirkevných dejatelou 21 storočia- Anasta-Tak rozoberame anastu-chto to može bejt-zradca či svetec-dajak tak-nevieme či to dajak správne! Ta musíme ked chceme spravne-popýtajme druhých-či to bude odpoved-pre Teba v Tééébach správna ale dúúfkaj pozitívne naj nebudeš negatív-Najlepša odpoved je-chod na večný odpočinok-zabudnuté hroby pra rodičoch-čo tiež tvorili dejiny-zabudnutééé-no vidíš-čo vidíš-a také sú dejiny- mošte rozoberať Tisa on vám nepovie aký bol i ked krestan bul i ked farár bul-ked jeden je za-druhy proti nemu !
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-07 13:37:14 b91ab61b
Historici komunizmu ako Kamenec a zidohistorici (v ramci neobolsevickej agendy o domnelom "klerofasizme") sa nam snazia zo svojho piedestalu nicim nezasluzenej moralnej nadradenosti nahovorit ze Tiso sa mal vzopriet (proti Nemeckej armade), alebo odstupit. Nasledky ktore by to malo pre slovensky narod su im ukradnute. A zatajuju pravdu, ze ked prezident Tiso odstupit v 42-hom chcel, zidia ho sami ziadali, aby to nerobil ....
LenkaB # LyroKomo25
-
 62% ( 3 people voted )
+
2015-03-07 13:46:25 58d7436a

Leni, tu je niečo od Roba Letza na tému Tiso a Slovenský štát:

http://snn.sk/news/robert-letz-historika-by-mala-v
iest-objektivita-a-nestrannost/
lisa22 # HoxiDuna67
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-03-07 14:54:44 5f69ce4b
ABChttp://sk.wikipedia.org/wiki/R%C3%B3bert_Letz[/ur
l]
Lenka, toto si prečítaj celé, bude tam niečo z jeho vedeckého diela. V Googli hneď pod Letzovým menom nájdeš vydavateľstvo Martinus s množstvom jeho kníh a aj nejaké články zo SME. Inak som presvedčená, že keby si nejakú knihu veľmi chcela a nedala by sa zohnať, nakontaktuj sa na Pedagogickú fakultu UK v BA, alebo aj priamo na Róberta Letza. Som presvedčená, že ti ju rád pošle.

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-07 15:15:52 5f67faac
ferda - prečo mám stále pocit keď teba čítam, že behám po skanzenoch, starých cintorínoch v malinkých dedinkách stredného Slovenska? Toť, hľadala som stopäťdesiat ročné, zabudnuté hroby po mojich pra-pra-pra predkoch v dedinách Madačka, Horný Tisovník, Stará huta, no nenašla som nič. Leda ak, jazykový prejav á la ty, ferda! Kvalitná hatlanina staroslovienčiny, ľudového nárečia a snáď i momentálnej nálady vrytá do náhrobného kameňa. Nechcem byť nezdvorilá a nedajbože sa ťa dotknúť, ale nevyskočil si aj ty práve z nejakého hrobu?
anaste # NyjeQoga34
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-03-07 15:53:33 5f67faac
dik zeny - precitam :)

anaste :))))) LOL

"Prestali vládnuť strany, začína vládnuť národ. Strany slúžili niekoľkým vyvoleným, ktorych komandovali centralistické peňažné kruhy a rozličné protislovenské a protikreťanské pokútne tajné spoločnosti. Národ bol ich otrokom s ktrorým kupčili a ho predávali. Ľud im bol hlasovacím materálom, ktorý zavádzali ničobnými sľubmi a nízkym judášskym grošom."

"Toto nové Slovensko v pomere k zahraničiu bude vystupovať ako štát suverénneho slovenského národa, ktorý chce s každým susedom a s každým kresťanským štátom mať najlepšie styky. V duchu Žilinského manifestu a v duchu Hlinkovho programu chce stáť po boku najmä tých štátov a národov ktoré začali a vedú boj proti žido-marxistickej ideológii."


Jozef Tiso
LenkaB # LyroKomo25
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-03-07 16:52:57 58d7436a
Je zaujímavé, že ani po toľkých rokoch stále neprišiel čas na odborné historické preskúmanie obdobia slovenských dejín v rokoch 1939-1945. Stále ide len o laické prekáračky dvoch táborov a pokiaľ sa občas objaví názor profesionálneho historika, je ihneď podrobený kritike a zahriaknutý jednou či druhou stranou. Spomínané obdobie sa až podozrivo obozretne obchádza ako tanier s horúcou kašou. I súčasná interpretácia výkladu onej doby akoby stále zaostala na úrovni komunistickej propagandy. Tisa nemožno vytrhnúť z kontextu doby a posudzovať ho samostatne, ako sa to robilo a robí stále. Napriek tomu, že na môj vkus to bol profesionálny prisluhovač kostolného tmárstva, nemožno mu nasadzovať psiu hlavu kvôli funkcii, ktorú vtedy v neľahkej dobe zastával. A keby predsa len, tak by ste takých hláv museli mať pre tú dobu celkom slušný počet aj pre iných. Treba sa pozrieť i na zúbok samotného povstania, čo by bolo určite vo výsledku tiež zaujímavé. Zatiaľ však na komplexné hodnotenie nikto nenašiel odvahu, aby možno vo výsledku položil na oltár historickej objektivity i svoj profesijný či kariérny osud. Rád by som konečne videl čierne na bielom (najlepšie už v učebniciach) jednoznačný a neskreslený záver na obdobie Slovenského štátu. (donedávna v posmešnej rétorike komunistickej propagandy "takzvaného") Možno by sme sa naozaj dočkali i prekvapení a - k šoku poniektorých z oboch táborov - i k preskupovaniu v postavení hrdinov a kolaborantov. Kto sa čoho bojí, resp. kto bráni serióznemu náhľadu na relatívne nedávne vlastné dejiny? Bojí sa snáď kostolná banda o renomé svojho bývalého verejného činiteľa? Má na to skrytý dôvod? Alebo sa boja súdruhovia, že by ubudlo tých mátožných podopierajúcich sa pamätných zombií a večných kladičov vencov? (Ešteže už nechodia po školách rozprávať svoje zážitky, ako za bývylého režimu!) A možno by na základe verdiktu historikov aj štát ušetril na partizánskych odmenách pre tých, ktorí zákerne od chrbta vrážali nôž do vlastnej štátnosti. Ktovie? Nech už by bol výsledok akýkoľvek, objektívnej analýze týchto (zatiaľ stále sporných rokov) skôr či neskôr aj tak neunikneme...

(Poznámka: Nečítal som žiadny príspevok k téme, a preto je prípadná podobnosť s názorom iného čiste náhodná)

:-DDD


Pandemonium # DaruJete36
-
 67% ( 5 people voted )
+
2015-03-08 12:12:11 bc7b649f
Veruže! Mohlo by nám konečne dôjsť, že sebareflexia je akt psychohygieny a nie sranie si do vlastného hniezda. No žiaľ bude to dlhý proces, veď zatiaľ ani v kritériách nemáme jasno.
FcKensie # HegaNojy80
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-03-08 19:11:20 59ad0cca

Rád by som konečne videl čierne na bielom (najlepšie už v učebniciach) jednoznačný a neskreslený záver na obdobie Slovenského štátu.
v učebniciach to dávno mohlo byť, keby sa bola učebnicou stala Ďuricova kniha napísaná na tento účel -
Dejiny Slovenska a Slovákov, ktorá na "pravovernú" Európsku komisiu zapôsobila ako červená zástava na býka, takže nakoniec aj tato Mečiar ustúpil od pôvodného zámeru urobiť túto knihu stredoškolskou učebnicou dejepisu, na našu večnú škodu a škodu našich detí, ktorým dodnes tlčú do hláv, aký bol Tiso fašista. holt, bíreši zostanú len bírešmi.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 64% ( 4 people voted )
+
2015-03-08 21:14:49 5f69ce4b
oprava - učebnicou, resp. príručkou k učebnici dejepisu na základných školách.
lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-08 21:20:17 5f69ce4b
Bolo to tazke obdobie. TAZKE.
Nikto si nevie ani len predstavit co vtedy znamenalo rozdelenie Slovenska medzi madarov a poliakov.

Moj dedko mi vypraval ako boli vsetci stastny, ze sme konecne SLOVENSKO.
A to si dnes vy sraci neviete vazit.

TISO robil chyby ale aj mudre rozhodnutia.
Ktokolvek iny by robil to iste ci dokonca HORSIE. Budme radi, ze tam bol on.

"KLOPI" ty srac jeden. Ake rozhodutie by si ty spravil vtedy? CO?!


Bol tam Tiso a on si to aj odniesol. On to vzal na seba a bol naraznikom ktori nas aj chranil.
Kludne tam mohli byt vacsi tupci a zapredanci...


Bola to tazka doba.


Napr. dnes ani nevieme co je to zid... Dedo mi vravel, ze zidia mali kazdy obchod na ulici.
Dnes by sme zapalovali 7ramenny svietnik miesto adventnych sviecok.
Nevravim, ze je to dobre. Naopak je to zle aby bol niekto vysidleny z uzemia a netoz do tabora.
Ale zabudame... A nik netusi ake tazke to bolo... Tak drzte huby!

Peter Novak # WaqyCaba33
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-03-09 08:12:03 d90c3664
lisa, dielo Prof. Ďuricu sa na skoly nedostane, pokial nebudeme mat v rukach vlastnu suverenitu. aj Meciar bol obycajny slaboch, ked stiahol chvost po vztycenom ukazovaku z Bruselu.
dnes sa napr. na skolach neuci ani o najvacsej risi vsetkych cias-Velkej Tartatii. naopak az prilis vela casu sa venuje historicky menej vyznamnej rimskej risi. hlavne, ze ti darmozraci zo SAV su plateni z nasich dani.

Fero # LifuRoru61
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-03-09 08:58:35 d9777929
"Napr. dnes ani nevieme co je to zid"
No, ty to nevieš určite, keď tvrdíš, že by sme dnes zapaľovali 7-ramenný svietnik.


Pock # SihySuri34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-09 15:15:44 3ec5f361
Durica sa nemohol dostat do skol, kedze eurobolsevici nepodporuju objektivitu, ale odnarodnovaci proces ... avsak taki pedofili, to uz je ina kava, to bude povinne citanie
LenkaB # LyroKomo25
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-03-09 16:27:17 50bb7185

Durica sa nemohol dostat do skol, kedze eurobolsevici nepodporuju objektivitu, ale odnarodnovaci proces ... avsak taki pedofili, to uz je ina kava, to bude povinne citanie

presne tak...žiaľ ponovembrová chvíľa pravdy vydržala len krátko. namiesto toho sme sa vrátili do ešte oveľa väčšej temnoty, lebo predtým aspoň bolo jasné, kto bol zradca, naši rodičia si z toho doma otvorene strieľali. teraz už je zmätok taký, že pospolitý ľud v domnení, že pozná svojho nepriateľa, mieri obviňujúcim prstom práve tam, kam chcú tí, čo ho zo zákulisia navigujú oveľa účinnejšie než to kedy dokázali komunisti.


a tak si pekne serieme do vlastného hniezda, tentoraz celkom slobodne a dobrovoľne, kým predtým nám to bolo vnucované zhora. "What luck for rulers that men do not think" :///

lisa22 # HoxiDuna67
-
 62% ( 3 people voted )
+
2015-03-09 16:55:54 5f69ce4b
Neviem si celkom predstaviť... vraj dámy.../nie som si istý ich nickom ženským/ ktoré nie a nie pochopiť rozdiel medzi objektivitou a "nejakými citovými výjavmy " . Medzi ne patrí,a lisa 22 a --anaste 34- No v ich ponímaní som už .." Lutherán, Tatarka-ináč vďaka za zrovnanie, ..kabalista ... a asi aj ĽAVO- PRAVO točivý ..." To vážne nie je možné " bez osobne" povedať ... toto sa nazakladá na pravde toto je inde ... toto je taká pravda.... : A " nejaký " P. Novák 33.. ach sráčov som už videl aj v písomnom prejave dostak...Ste inde málos´tou---... On ten "náš " Pandemonium 36 vraj keď to nečítal --- je istým spôsobom kontraverzný ---hlavne voči vierovyznávačom... postoj k prezidentovi Tisovi ...naznačil som to vyššie... blíži sa k objektivite .. Má pravdu... Ak sa jedná o dámy Lisa.. anastase.. ...treba sa zamyslieť medzi "škatuľkovaním " myslením hlavou--- alebo iným myslením ---polohove..Ale ste dosť" chytre" že ..vraj ujo.. no nie...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-09 19:03:06 58d4289b
A ak je duchovnosť hlavným atribútom cirkevného hodnostára tak pri hodnotení Tisa je to treba brať v úvahu je to aspekt ktorý ho dostáva na piedestál a zároveň mimo racionalitu a logiku.To platí pre každé hodnotenie ./ Anšlus Rakúska- "hungerlandu" znamenal mimoriadný vzostup po prehratej vojne, Slovensko prosperovalo, a vazalstvo sa muselo --deklarovať-- ale niektoré "osobné " rozhodnutia... sú ťažko zdôvodniteľné ---Toť vsio--/
klopi # KyvoWavo40
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-03-09 19:24:18 58d4289b
heh Klopi, ak si v uvode myslel mna - tak ja uz som tu bola asi vsetko - panna zijuca za murmi klastora, flandra, a teraz uz aj muz, co sa vydava za zenu lol, to naozaj je tak tazke pre niektorych diskutovat bez toho "ad hominem"? ..podla mna ty si zas zena v rozpuku, ktora sa hraje na muza dochodcu ... a rozdiel medzi objektivitou a citovymi vyjavmi patril k comu? Akoze profesor Durica spisal svoje citove vyjavy?
LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-09 19:57:44 50bb7185
A ak je duchovnosť hlavným atribútom cirkevného hodnostára tak pri hodnotení Tisa je to treba brať v úvahu je to aspekt ktorý ho dostáva na piedestál a zároveň mimo racionalitu a logiku
zas ďaľší, čo si pletie duchovnosť s iracionalitou... síce je fakt, že Tiso ako vysokopostavený štátny hodnostár zo svojej pozície nevyťažil pre seba absolútne nič, nebral ani plat, býval v kláštornej cele a stravoval sa ako pustovník...to je skutočne hlavne na dnešné pomery neuveriteľne iracionálne.
lisa22 # HoxiDuna67
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-03-09 21:50:07 5f69ce4b
Trochu vedľa ste ..lisa 22..67.. Tisové "priame" "osobné " rozhodnutia ..neracionálne a nelogické začínali v okamžiku keď vyprevádzal divízie na Rusov - Slovanov../" a vraj holubičí národ"/tuším v Nitre.. kresťanská to základňa Byzanských vierovyznavačov" / a žehnal zbrane, ďalej určite to "besnenie " gardistov v Kremničke.. mal "na zreteli" .. a že sa bál... No obeť za národ je deklarovaný hajajáj aj v Biblií.. / ja ju mám z r.1633 vydanú v Amsterdame .. orginál ..Latinský/ A ako duchovný predstaviteľ štátu Vatikánske "menežérstvo" nechal v polohe "mrtvého chrústa" pri oboznámení sa v dianí Osvienčímskom... aaa.. Teda... logičnosť, racionalita... Pochopené zatiaľ.../ani otázniky ani výkričníky sa nedajú písať--nepustí ma "moderátor"/..
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-10 19:06:05 58d4289b
A LenkaB 25-- ono v tej Nemčine to ..Sie .. je asi aj " VY" / " šli ste?" , "je to"/ či " ONA"....ale Vám je to jasné..... Preto ten pochybovačný...identifikátor ..´Váš.. nemusí byť jednoznačný.. ER..SIE EST..../ lisa ...s malým L je furt len čosi lízajúce... name ist ../ Chapenzi....
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-10 19:18:04 58d4289b
Skúste to vysvetliť Lenke B.--- lisa 22 ../.Vďaka.. za pochopenie nemožnosti upravy.../
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-10 19:23:18 58d4289b
lisa - vysvetli mi to prosimta, bo ja mu nerozumiem ani mäkke f :)))), teba si v bral za tlmocnika, si vyhrala
LenkaB # LyroKomo25
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-03-10 19:42:48 50bb7185
klopi, obávam sa, že vás sklamem, ja som totiž pokiaľ ide o problematiku Slovenský štát a doktor Jozef Tiso odmalička indoktrinovaná presne opačným smerom než vy - môj ujo, profesor František Vnuk, je, ako možno viete, veľmi dobrým priateľom pána profesora Ďuricu, spolu aj tvoria a ich ideová línia je rovnaká, takže pokiaľ ide o túto tému, som s Lenkou názorovo na jednej lodi a som presvedčená, že všetko, čo tu uviedla, je správne. takže sorry, možno nabudúce :)
lisa22 # HoxiDuna67
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-03-10 22:50:46 5f69ce4b
Pán všehomíra, ktorý rôznofarebnou krásou kvetín činí utešenou prírodu, rôznymi národmi obsypal tvárnosť zeme, a ako rôznofarebnosť kvetín, predsa pôvabného súladu, krásu dodáva hmotnej prírode – tak i človečenstva tvárnosť pri všetkej rôznosti národov, ba priam skrz túto rôznosť je milá a okúzľujúca.
Na lúke nenájdeme kvietka zbytočného: i to najmenšie a najjednoduchšie je potrebné k celkovej kráse lúky. I ten najmenší národ je nevyhnutne potrebný k úplnému rázu ľudstva, ináč by ho Boh ani nebol stvoril. Národ teda slovenský žiť musí, lebo je to vôľa Stvoriteľa!
Žiť musí, ale svojským životom, lebo však ináč by neprispel k tejto rôznofarebnosti celého ľudstva.
Svojský život národa slovenského ale nepozostáva v hmote, v hospodárstve, kupectve, lebo však toto ostatné národy konajú; ale pozostáva v jeho duševnom živote, ktorý má nielen národ slovenský, ale i každý iný národ svojský, ako i jednotlivý ľudia majú svoj zvláštny charakter.
Svojráz národa slovenského zachovať a ďalej pestovať je krásnym povolaním Tvojím, mládež slovenská! Úloha je to všeľudská, lebo však prispieva k rôznofarebnosti človečenstva, ale spolu aj individuálne národná, na ktorej pracovať nás povzbudzuje láska ku svojeti. Je to práca, pri všetkej sebeckosti – nie však osobnej, ale národnej – predsa prevažne altruistická. Altruizmus ale predpokladá idelalizmus, ku ktorému zas mladistvá sila, oheň mládeže a oduševnenosť sa vyžaduje.


Jozef TisoLenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-11 10:55:25 509a8ddf
anasta-stým hrobom som len chcel poukázať len na to- že nedávnu minulosť nepoznáme ale minulosť ježiša a boha poznáš dokonale-a v tom duchu som to napísal-aj ked si hladala a nenašla to- čo si mala pametať a nemala si zabudnúť na svojich pra-pra-pra-rodičoch- a to je to- ako zabudnuté dejiny-ako zabudnuté hroby!
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-11 11:39:05 58d4285f
Tak zo mňa na Tisa dobré slovo nedostanete, ale keď jeho sme chudáka obesili čo by si zaslúžili dnešný vlastizradcovia? Francúzi v tom majú jasno všetci čo neemigrovali s de Gaullom boli kolaboranti a posledné súdne procesy z tohto obdobia prebehli ešte aj v roku 2006. U nás, aj keď je tu istá podobnosť, by takýto výklad histórie bol minimálne problematický hlavne pre vrúcnosť prijatia týchto hrdinov po roku 48.
Sniperfest # VixyBuqi01
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-11 16:19:27 55edea06
ferda, porozumela som ti a na svojich predkov som nezabudla. O ich hroby sa starám tak, ako je celkom bežné v rámci našej kresťansko-kultúrnej tradície. Hej, išla som po rodokmeni a dostala som sa na staré pietne miesta, kde mohli byť pochovaní tí, ktorých vyhubil týfus a o ktorých sa dozvedám už len z veľmi starých, rodných a smrtných listov. Nemôžeš po mne chcieť, aby som o rodine vedela všetko až na desať "kolien" dozadu. Minulosť Ježiša poznáme, lebo je zdokumentovaná v biblii. Ja si nepotrebujem dokazovať jej autenticitu, verím jej podaniu. Kresťania nie sú ako Židia, že potrebujú zázraky, alebo ako ateisti, ktorí potrebujú dôkazy. My máme vieru, ale o tom sme sa už v inom vlákne veľa bavili.
anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-12 13:12:52 5f67f2ee

Altruizmus ale predpokladá idelalizmus, ku ktorému zas mladistvá sila, oheň mládeže a oduševnenosť sa vyžaduje.
nádherné a hlboko pravdivé. toto by sme dnes potrebovali. žiaľ, dnešná naša mládež je očkovaná cynizmom, nihilizmom a hedonizmom, okrem tých pár kusov, čo majú výchovu z domu.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 54% ( 3 people voted )
+
2015-03-12 13:33:13 5f69ce4b
Mám rád ..lisa22.. pravdy povedané "historickými dejateľmi" ... Smery napr.. Senecom, .. Konfúciom.. a gréckych filozofov sú aktualne dnes a dlhodobo budú--ešte. A vyjadrenia nášho Tisa a iných "novodobejších " politikov nie sú ich "prvotiny"..opakujú ich! /predvolebné kampane sú plné "obdrizdov" /..napr. pravda láska vždy zvíťazí" tvrdili už dáááávno pred Kristom Grécky filozofi a do dnes nie je kvantifikovaná ,exaktne definovaná ani pravda ani lááááááska/... / /Obdivovať niekoho chcenie --v podobe istých vyjadrení je jedná vec ...a postaviť sa na ... napr. upozornenie "mlaďasa " že v električke robí "zákernosti" --hajajáááj..// A že vraj proti vetru sa nedá ... a to nie je "idealizmus " snívajúci v intenciách pravdy, lásky ..nedefinované.... to je násilie .. aj .myslenia. Pochopené...?
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-12 17:58:58 58d4289b
Máte pravdu.. lisa22..treba tiež takýchto " prezentov" ako ste Vy na tomto fóre.. spestrujú scenériu.. svojími vstupmi keď už nič iným , tak "lídrovaním ženskosti". Prajem... trvalý pocit šťastia...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-12 18:09:09 58d4289b

Máte pravdu.. lisa22..treba tiež takýchto " prezentov" ako ste Vy na tomto fóre.. spestrujú scenériu.. svojími vstupmi keď už nič iným , tak "lídrovaním ženskosti". Prajem... trvalý pocit šťastia...
ďakujem, klopi, tiež si myslím, že ženský prvok je v diskusiách ako tieto nepostrádateľný :) aj vám všetko dobré.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-12 19:21:08 5f69ce4b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
os   osem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.1047 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage