Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Jistoty a žádná prosperita


Jistoty a žádná prosperita

Jistě si většina z vás vzpomene na předvolební plakáty socialistů kdysi slibující jistoty a prosperitu. V poslední době jsem ale nabyl přesvědčení, že lidem by stačilo nabídnout jenom jistoty. Na prosperitu se klidně můžeme vykašlat.

 

 

 

Co tím myslím? Diskuse o tom, nakolik by měl stát v různých odvětvích omezit svoje nenechavé ruce a dát prostor volnému trhu se s železnou pravidelností dostane do bodu, kdy jeden z diskutujících položí otázku typu: "A která soukromá zdravotní pojišťovna by pojistila beznohého slepce s akutním selháním jater proti úrazu při rizikových sportech?", s vítězoslavným úsměvem dá ruce v bok a čeká na odpověď. Nemám ambici hledat odpověď na takto nesmyslný příklad, který nemá s realitou nic společného. Smyslem bylo ukázat, jak absurdních rozměrů může diskuse nabývat, jen proto, že diskutující vyžadují jistotu (v tomto případě zdravotního pojištění) a uspořádání, které jim jistotu nenabídne, okamžitě zavrhnou.

 

Místo toho, aby nechali o podobě (soukromého) zdravotnictví rozhodovat zainteresované podnikatele, požadují odpověď po diskutujících. Jenže od stolu se nedá vymyslet detailní zdravotní systém, který bude uspokojovat potřeby deseti milionů lidí. Nedokážou to obhájci volného trhu ani státní úředníci z ministerstva zdravotnictví. Proto máme zdravotnictví takové, jaké máme. Musí to místo toho zkoušet tisíce podnikatelů, kteří mají nejlepší předpoklady nalézt ta řešení, která budou lidem vyhovovat.

 

Co ovšem musí být pro lidi požadující jistotu vždy a všude hotovým utrpením, je takový nákup jídla. Existuje jistota, že si zítra všichni koupíme oběd? Co když všichni prodejci zkrachují a zavřou? Co když se restauratéři spolčí a zdraží na dvojnásobek? Co jim v tom brání? Jak my, diskutující, zaručíme, že všichni lidé budou mít jistotu, že se zítra nají? Kdo přesně bude příští rok pěstovat brambory? Atd.

 

Jistotu ohledně potravin nemáme vůbec žádnou, přesto nějakým zázrakem obědváme každý den. Tomu zázraku se říká volný trh, na kterém podnikatelé v touze po zisku musí vycházet vstříc přáním a potřebám zákazníků. Spotřebitel si může kdykoliv zakoupit potraviny v rozličné kvalitě za rozličnou cenu dle svých vlastních preferencí. Ačkoliv výše uvedené otázky zní ve spojení s potravinami absurdně, ve spojení se zdravotním pojištěním jsem je již stokrát slyšel. Nejsou ale o nic méně nesmyslné.

 

Smutnou záhadou potom zůstává, proč všechna odvětví, jejichž produkty máme jisté, tj. odvětví, která jsou v rukou státu – zdravotnictvím počínaje, přes školství a vlakovou dopravou konče – tak tragicky zaostávají? Teoretická odpověď by vydala přinejmenším na další článek, nám na tomto místě postačí pohled do praxe, který je bohužel žalostný.

 

Za socialismu jsme měli jistotu práce, jistotu, že v pátek přivezou maso, i jistotu, že během příští pětiletky konečně předeženeme zhýralý americký kapitalismus. Všechny tyhle jistoty nám ale byly k ničemu, protože znamenali jen jedinou věc, jistou bídu.

 

 

Stát navíc vyžaduje stále větší procento příjmů občanů na všechny poskytované služby. Všimli jste si, že by soukromý sektor dělal totéž? Naopak, nabízí levnější a kvalitnější produkty, ať se jedná o auta, elektroniku nebo potraviny. Občas něco zdraží a něco zlevní, jak se mění poptávka a nabídka daných statků, ale dlouhodobý trend je jasný – nižší cena a lepší kvalita. Ne tak ve státním.

 

Jen proto, že si někteří z nás nedokáží představit fungování nějakého odvětví, aniž by do něj neustále zasahoval stát, neznamená, že to skutečně nemůže fungovat. Nedostatek představivosti by nás neměl nutit spoléhat se na pochybnou jistotu a vzdorovat nejisté, ale velmi pravděpodobné, prosperitě. A to i v odvětvích, která jsou tradičně jistá a zoufale zaostalá.Author: JAKUB SKALA # FibeVosu41
Svet2014-05-0127
-
 29% ( 7 people voted )
+
Ty si sa už vrátil z lovu, alebo u vás na Arube nepoznajú vlaky? Ty máš podrobné údaje, istotne od bulvárnikov, si promptne informovaný, čo treba oceniť, ale mal by si sa presunúť pod iný článok, nie všade sa píše o tvojich celebritách.
Napíš v čom socializmus predbehol kapitalizmus, a tiež aj zadefinuj, čo pod pojmami rozumieš.
Ekonomické možnosti, takže medze, ktoré zabránili súdruhom uspieť aj v nepodstatných ohľadoch. Uspeli vo všetkom, čo si zaumienili, takže sa z toho utešuj, akí ste boli bezchybní, len ľudia nepochopili vašu genialitu, a nechali sa zmiasť.
Naplánovali ste priority druhým, bez ich opýtania, a preto ste nemali zdroje na navýšenie luxusu, veľmi skľúčujúce, najprv ste mozgy presvedčili na nasledovanie materializmu, ale nedokázali ste ich potreby naplniť. Tak vás ľudia odkopli, a nikto z vás dokonalých sa nechopíte príležitosti vytvoriť podniky, v ktorých by ste čerpali návrhy zo starých čias, keď ste každého predstihli, radšej nadávate na druhých, ktorý všetko pokazil, a čo všetko by ste napravili, keď by vám ovce opäť umožnili príležitostne škodiť.
Voľný trh je vinný, teda sloboda, a víťazom súťaže je klietka, kam patríš.

Lidhja # JojaVime40
-
 42% ( 2 people voted )
+
2014-05-01 20:57:35 5f663cbe
Lidhja - Oba systémy si nemajú čo závidieť. V socializme si aspoň vážili kultúru.
Anupew # JacaNidy24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-01 22:02:57 b22888b4
Gejza tvoja argumentácia sa mi nezdá. Je dosť teoretická s praxou sa nezhodujúca.
Píšeš - ekonomické možnosti neboli. Sa Ťa chem opýtať že - ako to ? Veď každý a jeden človek pracoval. A k tomu boli aj všetky statky socialistickej ekonomike k dispozícii .. Môžeš to nejako rozumne vysvetliť , že kam sa tie ekonomické možnosti v socializme podeli ?

Nejako to tu vysvetľuješ..
Vraj ak máš systém nastavený so zretelom na jeho udrzatelnost a sucasne zabezpecenie zakladnych potrieb pre vsetkych, logicky, nebudes mat ako vytvarat investicne zdroje na tvorbu zbytocnosti., luxusu, nadprodukcie...

Reálne to však bolo podľa mňa inak.
Aj keď všetci spoločne pracovali na udajne 'spoločnom cieli', boli schopni si zabezpečiť iba zakladne potreby pretože sa pomaly každý spoliehal na výsledky práce tých druhých súdruhov a robotníkov od vedľa.. A tak sa všetci zašívali alebo aj - často robili v práci niečo len pre seba.. Tak bol celý systém nastavený.. Odtrhnúť systém od ľudskej povahy sa moc nevypláca. Socializmus preto podľa mňa nemôže nikde poriadne fungovať, a aj práve preto nedosahuje nejaké výsledky. Je to taký plantavý systém v ktorom sa síce neumiera od hladu ale ani naopak, plné bruchá a spokojnosť v ňom nikdy nebudú. Teda aby som Ťa opravil - ekonomické možnosti boli v socializme kvôli samotnému socializmu dosť nevyužité.

Dúfam že mi nezačneš argumentovať súčasným systémom, pretože aj ten je na hovno. Čakám od Teba len že dokážeš reálne obhájiť myšlienku socializmu, najlepšie nejakou ukážkou niekde v praxi pretože teória je dosť mimo realitu. Pri prerozdeľovaní výsledkov práce medzi všetkých sa nutne tí výkonnejší musia pozastaviť nad tým že nemá pre nich žiadny zmysel sa niekam hnať a tí najmenej výkonní sa začnú spoliehať na ostatných... Takže nie že ekonomické možnosti neboli. Boli a eśte aké, ale kto by sa s tým za takých podmienok babral a načo vlastne.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-05-02 08:51:45 b22817cf
Gejza
Skĺzol si presne tam kde som predpokladal.. Porovnávaním tu a tam - kapitalizmus vs socializmus.. Reálne si však myšlienku socializmu u mňa nijako neobhájil a ukončil si to kydami o potrebnom veku, skúsenostiach, intelektuálnej kapacite, vyššom vzdelaní, objektívnych informáciách atď.. Tieź len také internetové kydy ktoré nič neriešia iba porovnávajú dva vzájomné extrémy. Teda vidím že nič iného si prakticky okrem tých dvoch kravín fungujúcich vždy celonárodne ako jeden veľký povinný experiment pre všetkých ani predstaviť nevieš.. Prečo nie, ja som za Gejza - veď mohli by ste nám ten socializmus predviesť ale najprv pekne v malom na Vás sociálnych nadšencoch nech sa prídeme k Vám priučiť..
Trebárs aspoň jeden 'socialisticky' fungujúci podnik by ste nám mohli prísť predviesť kde sú všetci zamestnaci spolumajitelia a všetci pracujú na spoločnom cieli dobrovoľne bez snáh vydrbať jeden z druhým. Ak také niečo neexistuje a nevzniklo to spontánne, potom nemám vôbec chuť byť súćasťou experimentovania s mojim životom a Vašimi ideami, či predstavami o istotách. Neviem ani prečo by som mal byť napríklad ja Tvojou istotou a Ty mojou zvlášť ak si sám potvrdil že vždy je to o tom kto koho pozná, čo si vie alebo nevie vybaviťa ako kto koho 'okradne'.. Na takú sociálnu spravodlivosť sa môžem zvysoka ......

Myšlienku socializmu môže totiž obhájiť iba ten kto je ochotný viac alebo aspoň toľko dávať ako dostávať a má svoju predstavu o lepšom svete, bez ohľadu na vek, a vôbec bez ohľadu na akékoľvek jeho mentálne schopnosti.. Akonáhle ide o jeho blaho, plný žalúdoček a istoty viac od toho očakáva ako je schopný poskytnúť, nie je možné to nijako obhájiť. Ako chceš toto obhájiť ? To neobhájiš, možno tak peknými rečami o skvelej budúcnosti ktorá raz príde a istotách ktoré prakticky aj tak neexistujú.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-05-02 17:20:53 b22817cf
JAKUB SKALA,----(Za socialismu jsme měli jistotu práce, jistotu, že v pátek přivezou maso, i jistotu, že během příští pětiletky konečně předeženeme zhýralý americký kapitalismus. Všechny tyhle jistoty nám ale byly k ničemu, protože znamenali jen jedinou věc, jistou bídu.)Nemáš pravdu!!! Istota zostala v socializme.Istota,že zajtra ma nejaký debil ,len tak bez vysvetlenia ,nevyhodí z práce ,že ma v práci nebude nikto byť.Istota,že ma nikto nevyhodí z môjho domu,že zo dňa na deň sa mi nemohlo stáť,že budem spať pod mostom.Že ma lekár neodmietne ošetriť.To všetko zostalo v socializme.

V jednom máš pravdus,že s jistotou ,ten(zhýralý americký kapitalismus.)Sme predbehli. V zhýralosti a BÍDE!!!Jambo # CapuSuxo47
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-05-02 18:17:39 5b7f21d7
K vyššie reprodukovanému fragmentu z článku len toľko: 100% zamestnanosť je systémová hlúposť. To bola chyba minulého režimu že o to tak vehementne programovo usiloval. Len to percento musí byť v každom štáte optimálne. Všetko nad je už chyba iného druhu. K tým istotám len taká úsmevná poznámka na margo: 100% istota, že budú napr. úzkoprofilové pomaranče, bola vždy pred vianocami a zjazdami KSČ. Len si ich občania museli so sieťovkami poctivo vystáť v rade, lebo nie každý mal dobrú známu zelovociarku...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 56% ( 6 people voted )
+
2014-05-02 19:30:27 d405c1fd
loading...
pandacik je zabavni ako vzdi ,len teraz nechapem preco vsetci nezamestnani maju nieco robit abi dostali prasule, ved to vizera tak ako bi demokrati chceli naspet 100 percentnu zamestnanost.
ze bi mali demokrati vcitame pandacika- panacika v hlave sistemovu hlupost?

:-DDD


kvak # WotyHola14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-02 19:49:43 c3a873d1
Takže v krátkosti takto, hovnivál Dávidko: Svojim fekálnym návratom s nevymáchanou hubou plnou hován si nijako neoslnil a si sprostý ako predtým, keď sme ťa zdeptali a akože navždy si ušiel, lol! Je isté percento ľudí, ktorých keď zapoja do pracovného procesu, je z nich viac škody ako úžitku. Pozri sa len na seba - asociálny darebák z Revúcej, vyvaľujúci sa celé dni v zatuchnutom pelechu na prípecku. Parazit, natŕčajúci paprču po sociálnych dávkach daňových poplatníkov snívajúci o bezpracnom blahobyte pre všetkých sebe podobných povaľačov. Priznaj si sebakriticky: Kto by aj chcel zapojiť do pracovného procesu takého vegánskeho hochštaplera s bachorom plným skazenej kapusty, kortbou plnou komických boľševických hesiel a hubou plnou sračiek vlastných sľubov? Teraz si môžeš, SyfilisUľjanov, popísať sám so sebou a keď sa vrátim z baru (už sme sa zvolali), nech sa pobavím na tvojich zátvorkových komentároch.

:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 54% ( 3 people voted )
+
2014-05-02 20:57:38 bc7b649f
Hej ha.. To napísal ten čo udajne pracuje v zahraničí ? Mal si radšej pestovať v revúcej pomarače, neznižovali by sme zamestnanosť ale podporovali domáci trh. Ty expert na všetko.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-02 20:58:28 b22817cf
Viem.viem.. Fakty nepustia.. Tak sa vyspi a makaj zajtra ďalej.. Ako inteligentný zahranićný otrok zijúci na vysokej úrovni to už nejako zvládneš.. Dovtedy si tu ešte pobliakaj o tom dobrom a zlom onom - systéme.. Potom si to prečítam, je to celkom zabavné tie Tvoje šplechy. Hotový červený Hitler je z teba..

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-02 21:13:26 b22817cf
Presne tak.. A keďže nič nepotrebuješ tak aj 500 ečka by bolo pre Teba veľa, preto si si ich na slovensku ani nezarobil.. Teraz čo budeš robiť s tými peňázmi keď nić nepotrebuješ.. :-)))

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-02 21:47:12 b22817cf
Z mojej strany sa nejedná o strawmana pretože Ti vôbec neargumentujem Ty kokos.. :-))
Akurát sa trochu na tom zabávam, aké hlúposti Ty považuješ za luxus..

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-02 21:56:22 b22817cf
Ozaj Davo
Že existujú nejaké topane s tromi pásikmi tak to som už aj zabudol a ani by ma nenapadlo radiť to medzi luxus, tá kvalita už dávno nie je čo bola. Značkové rifle tiež mi nechodia po rozume ani náhodou. Notebookov a počítačov tu mám až až niektoré sa mi aj povaľujú, takže tiež nie. Ani mi na um neprídu. A že existujú nejakí raperi ćo rapujú o cicinách, to by ma nenapadlo ani náhodou..

Všetky tieto haraburdy čo tu spomínaš - robíš im asi tak trochu reklamu, pretože inak by normálnemu človeku ani moc na rozum neprišli.. Ty musíš byť nejaký teenager čo včera mamke od sukne ušiel do sveta na skusy a ešte včera sníval o týchto haraburdách a o tom že bude slávny ako ten raper cicinový. Zrejme sám zo sebou bojuješ že to nepotrebuješ lebo fakt sa Ťa na tieto veci ani nikto ani nepýtal.. Teda vyliezli z Tvojej hlavy a dokonca vraj ako niečo luxusné. Musíš asi na nich myslieť dosť často. :-))

No toto # DyvuVeqi71
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-05-02 22:22:49 b22817cf
Tie topane boli kedysi za toho Tvojho ospevovaného socíku považované za luxus, dnes sú to už iba obyčajné topane ako každé iné, aj cenovo aj kvalitatívne... A klasický strawman to bol ale iba v Tvojej hlave. V mojej nie, ja totiž rozlišujem medzi obyčajnou konverzáciu kde sa človek úplne nezáväzne baví a logickou argumentáciou. Strawman sa radí medzi logické klamy používané pri argumentácii voči oponentovi.. Lenže žiaľ. Ty sa vlastne už ani normálne baviť nevieš lebo čakáš samých oponentov. :-))

Čo iné by si aj mohol čakať keď tu vždy vybehneš s takými provokatívnymi účelovými hlúposťami. Že sa niekto len tak s Tebou porozpráva si asi nečakal..

Ak to bol strawman napíš najprv o čom sme si vzájomne argumentovali.. Ty strawman :-))
No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-02 22:56:20 b22817cf
Nepotrebujem vôbec nič popierať.. Ide o to že viem veľmi dobre aj čo som napísal a aj čo som tým myslel.. Strawman je predsa účelové vkladanie nejakých slov do úst oponentovi, ktoré nepovedal.. No ja Ťa za oponenta ani nepovažujem, neoponujeme si len sa tak bavíme. Problém je teda len v Tvoje hlave, nutne sa zrejme potrebuješ s niekym hádať no nemáś s kým.. Zrejme nejaká internetová psychická závislosť. Ber to ako dobrú radu, daj si pozor na svoje psychické zdravie. Vidím to u Teba ako nejaký zvyk či návyk, nie je to zatiaľ na psychiatra no mal by si nájsť inú zábavku..

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-02 23:12:34 b22817cf
Vystúpim z auta, mám drahé naiky. zabudnite na balalajky yea jou jou jou.. ???

Tak ten text som v živote nepočul.. Som tiež Slovák. Teda trepeš alebo neprávom obviňuješ Slovákov. Tých pár mladých ćo si kúpili jeho cd to je už celebrita ? Hmmm..
Celebrity tu vyrába predsa markíza a tv joj na počkanie.. Nie Slováci. Skôr sa mi zdá, prepáč , ale že To Tvoje labilné ego to len irituje pretože si si moc nezarobil tak Ťa to serie.. Podľa mňa ten človek nepatrím medzi žiadnych umelcov, zarobil pár peńazí a pár krát bol niekde v tv vystavený ako 'umelecká' rarita a hlavne sa hodil do bulváru. To je asi tak všetko.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-02 23:26:53 b22817cf
Davo nič si nerozbil.. kapitalizmus tu jednoducho v nejakej forme je.. Ráno do neho vstávaš večer s ním zaspávaš.. Teda choré myšlienky kapitalizmu máš aj Ty sám.. Nie si schopný sa ich zbaviť, lebo s ním musíš žiť a fungovať podľa jeho pravidiel.. Kto by sa s Tebou hádal o kapitalizme.. Tie Tvoje zdravé myšlienky socializmu tu nič nezavážia a poslanie ktoré si si vybral je priam zbytočná činnosť, ešte zbytočnejšia ako tie cigánske rapovačky o cicinách pretože si nikto nekúpi ani Tvoje cdčko. dokonca ani zadarmo sa s tým nepresadíš. Tvoj jediný dobrý pocit môže byť asi taký ako si opisoval vyššie
"a nasleduje pocit víťazstva".. Samozrejme imaginárny.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-02 23:36:58 b22817cf
Môžeš mi prosím Ťa vysvetliť prečo mi sem dávaš tie texty ? Ja predsa o nich záujem nemám ani náhodou.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-02 23:40:00 b22817cf
Aha už viem.. Robíš tomu cigánovi reklamu.. :-)))

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-02 23:40:51 b22817cf
"mesačne viac ako 5 násobok minimálnej mzdy".. Pozri ak to považuješ za úspech tak Ti gratulujem. Ja to tak neberiem, peniaze ma veľmi nezaujímajú ale tiež ich potrebujem. Takže sa o seba starám tu na Slovensku a som rád že kvôli nim nemusím zatiaľ nikde utekať alebo sa trápiť s minimálnou mzdou.. No fakt neviem prečo to sem píšeš... Peniaze sa predsa zarobiť dajú aj tu stačí keď budeš niečo robiť a budeš to vedieť dobre predať.. Lenže Ty si chcel byť robotníkom a to sa tu moc nevyplatí. Sme totiž v kapitalizme... Takže rozbíjaj kapitalistov aspoň na nete snáď Ťa to uspokojí.. Je to lepšie ako reálny socializmus - táto internetová bezzubá demokracia kde sa vyzúrite. Ber to ako socialny program.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-02 23:49:05 b22817cf
Fekal "Uľjanov" Dávidko zmizol ako gáfor. Aj so svojimi názorovými lajnami. Lenže netešme sa predčasne, je to ťažká úchylka a on si bude musieť naklásť do huby znova a znova...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 60% ( 5 people voted )
+
2014-05-03 13:42:55 bc7b649f
vizera to tak ,ze na totko a pandacik - panacik zosaleli,
placu tu nad akim si davidkom pritom ,sa tu neda naist ani jeden prispevok od davidka. skoda take kapaciti a mozocek ako si zacal vinechavat. mozno to je z kvalitneho kapitalistickeho alkoholu v baroch, ktorim demokrati dokazali otravit viac ludi ako komosi popravili v monsters procesoch.

kvak # CatoDide91
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-05-03 17:52:38 c3a873d1
mnoho ludi sa tu tvari akoby nevedela o co ide...vela to len predstiera, vsak no toto :)
zakladnou filozofiou zdravej spolocnosti je spavodlive delenie vytvorenych hodnot, teda zisku.

demokraticky sa dohodneme, chces 3-nasobok? 5-nasobok? kolko minima cloveka co dokazes este zamestnat?

a spolocnost, kde to funguje nehladaj v severnej koreii, ani v kambodzi...
napr. tu:
http://www.drofa.com/architekt/pages/cz/zivotopis/
batovany.html#

ani sa to vlozit nedalo dole...


kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-03 22:13:15 b2fdac17
dobre som to pochopil? pisal tu davo pod 35-ou prezyvkou a admin ho vymazal???
no do pici, ta to kde sme zase ???
ako dlhodoby prispievatel na tomto fore, ak mozem slusne poprosit admina, mozes uviest dovod?
mnohe prispevky, zdaleka nie vsetky, sa mi od dava pozdavali...

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-03 22:41:46 b2fdac17
Ako častý návštevník kabaretu Dôležité konštatujem, že si nemôžem spomenúť na zmysluplnú myšlienku od tej kapustnej kotrby z Revúcej. Avšak ako zábavná vložka, tak to bol teda každý jeho chorý výplod...!

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-05-04 02:08:52 bc7b649f
Dávidko LuesUľjanov, teba neučili minimálnej slušnosti, že s plnou hubou hovien sa nerozpráva?

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-05-04 14:38:17 bc7b649f
Incredible Putin
FeroD # VaheQesy34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-04 22:08:05 b229d4ad

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
šesť   š
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Evropa a neskutečné japonské řešení


Evropa a neskutečné japonské řešení
Již nejednou jsem se zmínil a příslušnými fakty, statistikami potvrzoval, že ta naše západní civilizace, výsledek úsilí dvou tisíciletí, má už hodně na kahánku. Destruktivní ...
Po zhlédnutí tohoto videa už nikdy nebudete chtít jíst humry
Američanům to konečně dochází: Stát je problém č. 1
Prečo byrokracia u nás prekvitá, keď všetci proti nej bojujú

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0598 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage