Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Je život náhoda ?


Je život náhoda ?

Známý anglický nevěřící vědec Francis Crick, objevitel struktury DNA, napsal: "Pravděpodobnost, že život vznikl náhodou je tak naprosto pranepatrná,že je to až absurdní." Sir Fred Hoyle a Chandra Wickramasinghe, o kterých bylo napsáno, že jsou to "dva z největší vědci v Británii", kalkulovali pravděpodobnost, že život mohl vzniknout náhodou. Ke svému vlastnímu překvapení zjistili, že i kdyby byl celý vesmír jakási prapolévka, šance spontánního vzniku života by byla 1 ku 10 na 40.000. Dodali, že to je, jako kdyby tornádo prošlo vrakovištěm a tím vytvořilo fungující letadlo Boeing 747. Biolog George Wald, nositel Nobelovy ceny, řekl, že spontánní vznik života je "nemožný.". Profesor Wickramasinghe měl v rozhovoru zajímavé pozorování. Nejen, že je náhoda nedostatečným vysvětlením vzniku života, ale také nemůže vysvětlit evoluci vůbec. Řekl: "Není žádný důkaz o žádné ze základních tezí darwinské evoluce. Nevěřím, že vůbec o ní nějaký důkaz kdy byl. Byla to sociální síla, která přemohla svět v roce 1860 a myslím si, že to byla pro vědu od té doby katastrofa." Otázka je, zda víra v náhodu je vědecká, nebo jestli jde o něco jiného.

 

Samozrejme existujú aj vedci s inými - opačnými názormi, tieto tvrdenia mi však predhodil istý veriaci ako alternatívny pohľad na vec, pričom sa odvolával na ich inteligenciu.

Je teda viera v náhodu vedecká, alebo nie je ?

 

K tomu aby som to mohol rozlúskať pomohol som si tromi pohľadmi na pojem náhoda. Dvomi extrémnymi a posledným bežným chápaním tohto pojmu.  

1. Indeterminizmus hovorí, že náhoda je bezpríčinná udalosť.
Popiera objektívnu existenciu nevyhnutnosti a uznáva iba číru, absolútnu náhodnosť.
Je to filozofické učenie, ktoré popiera determinizmus a kauzalitu. Jestvujúce súcna nie sú ničím určované, zapríčiňované a preto ľudská vôľa je autonómna, nezávislá, neurčovaná. Podľa indeterminizmu je teda aj život náhoda. Praobyčajná náhoda. Vedci by indeterministami ani nemohli byť pretože ich práca by sa nemala na čom zakladať, ak by všetko chápali ako bezpríčinnú udalosť.
Záver podľa indeterminizmu: Život je náhoda.

2. Mechanistický determinizmus zase vylučuje náhodu (neuznáva jej existenciu) a uznáva iba existenciu absolútnej nevyhnutnosti.
Považuje pojem náhoda za nepoznanú príčinu. Podľa mechanistického determinizmu je teda aj život náhoda, keďže nepoznáme jeho pričinu - je to praobyčajná náhoda.
Spomenutí vedci teda ani čistými deterministami neboli. Potom by predsa povedali že život - nepoznaná príčina ( náhoda ) je.
Záver podľa determinizmu: Život je náhoda, aspoň dovtedy kým ho neobjasníme.


3. Bežné chápanie pojmu náhoda je vnímané ako istá možnosť...

Náhoda je moment nejakej skutočnosti, ktorý je vzhľadom na jej substanciálny základ (podstatu a zákon) niečím iba možným. Je to niečo skutočne existujúce, čo však vzhľadom na podstatu predmetu môže byť aj nebyť, môže byť takým alebo iným. Niečo, čo sa podstatou daného predmetu alebo predpokladá ako možná forma jej prejavu, alebo sa ňou aspoň nevylučuje ako niečo nemožné. Je formou realizácie náhodnej možnosti, a tá je daná nielen vnútorne nevyhnutou povahou systému, ale aj okolnosťami času a priestoru. To, či sa realizuje, alebo nie, závisí nielen od rozlíšenej podstaty systému, ale aj od druhotných podmienok daného systému.

Môže si snáď niekto z tých vedcov dovoliť tvrdiť opak o živote ? Trebárs že život tu nutne musí byť ?
Myslím že ani jeden z nich by to tvrdiť nemohol, pretože dá sa predpokladať že život tu nutne byť nemusí.
Alebo že v žiadnom prípade tu život byť nemôže ?  To by popreli existenciu samotného života alebo by museli mať aspoň lepšie vysvetlenie.
Mohli by Títo vedci teda tvrdiť že život je výsledkom nie náhody - nie istej možnosti ?

Dajme tomu že by život stvorila akási neznáma hybná sila, či už neinteligentná alebo inteligentná - stvoriteľ, duch svatý, abrakadabra, neznáma čierna skrinka, boh, praéter, mimovesmírna substancia života, prabahno alebo čokoľvek iné...

Mohli by si ale dovoliť tvrdiť - že to nebolo NÁHODOU ? Pri ktorej hybná sila začala ten život tvoriť ?
Tak ďaleko predsa dôjsť svojim uvažovaním nemohli, pretože nepoznajú príčiny udalostí...
Ak by ich poznali, až potom by predsa mohli tvrdiť že to náhodou nebolo.

Dokonca aj my ľudia sme vytvorili mnohé veci úplne čírou náhodou. Úplne čírou náhodou sme prišli na mnohé veci až potom tvorili sme cieľavedomo.
No prvotnou príčinou tejto našej činnosti bola často náhoda.

Teda tvrdiť že život náhoda nie je si vyžaduje skutočnú dávku nevedeckého prístupu.
A ak by aj šanca spontánneho vzniku života bola len 1 ku 10 na 40.000 v prapolievke - to náhode vôbec neprekáža... Práve naopak..

Tieto ich tvrdenia sa dajú chápať iba ako tvrdenia z neznalosti. No skutoční vedci sa zvyčajne vyjadrujú iba k tomu čomu naozaj rozumejú.
Ak niečomu nerozumejú mali by radšej povedať NEVIEME. Aspoň by neplietli hlavy tým ktorí od toho že to nebola náhoda niečo aj očakávajú.
Pretože ak by to aj nebola náhoda, potom by sme sa museli zamyslieť či vôbec je nejaká pravdepodobnosť aby to bolo práve tak ako si to istí ľudia predstavujú ktorí to náhode nepripisujú. Obávam sa že možnosť že to bolo práve takto ako to opisujú trebárs veriaci by bola oveľa menej pravdepodobná ako 1 ku 10 na 40.000.. Táto možnosť totiž predpokladá že fungujúci, inteligentný, samostatne uvažujúci Boeing 747 existoval hneď na počiatku úplne sám od seba, len tak bez toho aby nejako vznikol a dokázal aj vytvoriť nie celkom dokonalé lietadielká ktorým dal návod na to ako lietať tak aby nespadli.
V prípade ak by často padali a návod nepoužívali, tak Boeing 747 by im na oplátku........... Radšej už nepokračujem.
Nezaujatý čitateľ iste uzná že čím viac budem o Boeingu písať tým menšia pravdepodobnosť že by to mohla byť aj pravda. Ozaj a aká tá pravdepodobnosť vlastne je ?

Fungujúci, inteligentný, samostatne uvažujúci Boeing 747 schopný samostatne myslieť, uvažovať a tvoriť, ktorý existuje hneď na počiatku.
Tak toto zrejme nepripúšťa ani náhoda a ani opak náhody. Pri takom boeingu by totiž tí istí vedci museli pripustiť že existencia takého niečoho - je totálne nemožná.

Teda pravdepodobnosť výskytu toho je 0,00% krát desať na mínus ktorúkoľvek.

Pretože sám od seba by sa len tak nevyskytol..

 

Ešte je tu jedna možnosť aby som tomu veriacemu nekrivdil - Boeing 747 by pred tým musel niekde najprv nejako náhodne záhadne vzniknúť. Až potom by mohol začať niečo zmysluplné tvoriť. Takúto možnosť nepripúšťal však ani na matičke zemi nám ľuďom a živej prírode, prečo by ju mal potom pripúšťať niekde mimo vesmír a čas samotnému veľkému Boeingu - stvoriteľovi.. Tým by vlastne potvrdil možnosť že živá bytosť vzniknúť môže.

 

To sa zrejme aj stalo a to v našom priestore a čase práve tu na našej matičke zemi, práve nám. Skutočne pekná náhoda ktorá nás môže robiť šťastnými, aj keď niektorí to vidia ako veľmi málo pravdepodobné.

 

Záver: Iné racionálne vysvetlenie ako to že život náhoda je sme vlastne zatiaľ ani nenašli. Až na niektoré vysvetlenia patriace viac do oblasti sci-fi či ľudskej fantázie, ktoré sa nedajú nijako skúmať a teda ani brať vážne. Author: No toto # DyvuVeqi71
Záhady2014-02-04123
-
 61% ( 8 people voted )
+
No toto,...kde si to smajzol??, si v poriadku?... to ty sa takto hlboko dokazes zamyslat?.. chalan, toz nie si ty osviceny ?... vsak som to musel az dva krat citat ,.. nemozem uverit, fakt dobre , Ps., .. omluva za tie moje sproste komentare na tvoju adresu , uz si budem davat pozor na hubu.
milan # MatoRica16
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 10:39:50 5123ba7a
Skutočne pekné myšlienky, logicky zavrhnutá náhoda.
lucifer # FaliQuva33
-
 46% ( 3 people voted )
+
2014-02-05 11:00:58 b91d9c22
Človek je tvor veľmi málo vzdelaný, pobiede sa naučí čítať a písať a ešte mu v škole natlačia do hlavy kaleráby, ktoré zbožňujú konzum, elity, finančné korporácie a NWO, rodičia decku natlačia do hlavy kresťanstvo, židovstvo, islam, na celý život a nikdy inak. To je výbava človeka do života, premietnuté do praxe to znamená prezervatív, cigarety, tľapka, vodky rôzne cirkevné a NWO ideoĺogie. Celé detstvo je z pohľadu vedomostí a rozvoja ducha stratených 20 rokov života. Celá spoločnosť sa uberá tam, kam detstvo našich detí, civilizácia upadá, zaniká. Dialo sa to niekoľkokrát v dejinách ľudstva.


Suméri ako jediná civilizácia mali vedomosti o vesmíre väčšie ako sú naše. Pred nimi nebolo nič, potom prišiel človek a následné civilizácie po Suméroch šli po špirále vývoja smerom dole. Posledných 100 rokov nastal obrovský technický pokrok, žijeme v technokracii, ktorá likviduje civilizáciu a vrhá ju vo vývoji späť. Človek nedostal do vena genetickú výbavu schopnú vysporiadať sa technickým pokrokom a nasmerovať vývoj civilizácie k jej prežitiu na Zemi, vo Vesmíre a posúvať ju kvalitatívne vyššie. Svet je ovládaný mamonom, NWO, mocou za každú cenu, civilizačné hodnoty úpadku diktuje anglosaso židovská civilizácia.


Žiadne zdroje nehovoria o Suméroch, všetko sa točí okolo Grékov, Egypta, Ríma, to sú civilizácie, ktoré ťažili zo Sumérskych vedomostí, a speli od vyššej úrovne smerom k nižšej. Ľudstvu bolo zjavené poznanie, ale človek nedokázal pochopiť princíp fungovania a zmysel vedomostí. Informácie NWO sú selektované a ľudstvo je zámerne držané v nevedomosti. Dáte Krovákom raketu a vedomosti o blízkom kozme a oni raketu rozoberú a ukujú si ostré nože. Tragické sú školské testy, ktoré hovoria, že deti sa vedomosťami blížia k ďeťom v USA, ktorých nevzdelanosť a nechuť sa učiť je svetoznáma.


Rozlišujme medzi viem a myslím si, faktom a zbožným prianím, medzi prírodnými a spoločenskými vedami. Ako povedal plagiátor a antifeminista Einstein, nič nie je nemožné. Nemôžeme vylúčiť žiadnu formu existencie, pokiaľ nevieme prírodnými vedami a faktami dokázať jej neexistenciu.

Definitiva # MunoLyhi27
-
 67% ( 8 people voted )
+
2014-02-05 11:30:52 55ede329
tak ako je dané vesmírom v ktorom žijeme, že určité anorganické zlúčeniny za určitých podmienok kryštalizujú v určitých mriežkách, pretože to vyplýva z vlastnosti vesmíru, tak aj život vznikne všade, kde má na to podľa jeho danosti príležitosť, lebo to je tiež vlastnosťou tohto vesmíru.
nič nie je náhodné, ani správanie sa živočíchov vrátane ľudí ............. je len priveľký počet premenných v systéme, ktoré nepoznáme, alebo nedokážeme spoznať a preto sa nám veci javia ako náhoda.

klifton # GexiSosy84
-
 74% ( 9 people voted )
+
2014-02-05 11:39:59 5f67b94a
Hoylov vypocet pravdepodobnosti bol od zaciatku serioznymi vedcami zavrhnuty ako chybny a nema nic spolocne s tym ako funguje evolucia.

https://en.wikipedia.org/wiki/Junkyard_tornado

LordX # KyqaBume96
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-02-05 11:50:55 4e662655
Gejza
Keby neexistovala náhoda, to i napriek tomuto článku chceš poprieť vedecké teórie a logické závery ktoré jasne dokazujú že život z náhody je absolútne vylúčený?

lucifer # FaliQuva33
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-02-05 11:54:24 b91d9c22
loading...
Boh nepotrbuje byt dokazovany ;... ON JE..., ono totizto pravda je taka ; Boh Stvoritel nepotrebuje ludstvo , to ludia potrebuju Boha , o to tu ide ... A ze je? , ludia chcu dokaz??? ... povrava sa, ze ich ludia dostanu tolko a v takej miere, teraz v SUDE,...ze IM TO ANI MILE NEBUDE....
milan # MatoRica16
-
 50% ( 4 people voted )
+
2014-02-05 11:59:23 5123ba7a
marna snaha, pobluzneni veriaci a kreacionisti si budu stale mliet svoje :D

Yanath # VepeBeke80
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-05 12:21:28 559f68d2
lucifer a pochopil si ten clanok? Alebo si ho precital cely? Ako vidiet, cital si len prvych par viet....
Rafael # BakiQuno09
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-02-05 12:25:39 59ad5d21
milan ak si to ty, dostal si klopititidu?
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 12:26:45 59ad5d21
Treba si uvedomit, ze ak popierate nahodu a snazite sa to vyjadrit matematickou pravdepodobnostou, tak ak pouzijeme vas nespravny navod, tak matematicka pravdepodobnost vzniku entity, ktora je schopna stvorit zivot je daleko nad matematickou pravdepodobnostou nahody.
Navyse, ak je to teda v silach entity tak jednoduche, preco s vznikom zivota v okolitych galaxiach az tak setril.
Alebo naco tie ostatne galaxie stvoril? Len vyplnal priestor? A preco sa musi ten vesmir rozpinat? Nedokazal ho urobit staticky?
Ak nedokazal take elementarne veci, aka matematicka pravdepodobnost by musela byt, aby tato nedokonala entita dokazala to, co jej pripisujete?

Ono treba na vsetko pozerat v celkovom kontexte, nie len z pohladu cloveka, ktory si ktovie preco uzurpuje navod na vyriesenie vsetkeho a hned.

Rafael # BakiQuno09
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-05 12:35:30 59ad5d21
Veriaci v Ziveho Boha maju na to dovod, presvedcenie o Tom ZE JE ,... teda sa skumanim presvedcili, prezitim ,... ale v nabozenstvach sveta sa to nenachadza , to je pravda , vlasne i to je dokaz , ...totalne a zamerne prekrutena dogma s jasnym cielom oslabyt VIERU... Ved Lucifer je padly archanjel,... teda sam je veriaci ... je to on , co falosnym principom zvadza na scestie pomocou nim posadnutych lidi ,.. i ty na samom vrchu pyramidy dobre vedia ze JE... Ved o Tom je hodne dokazov. A potom ,.. AKOZE TATO ZLATANINA AKOZE DOKAZUJE NEEXISTENCIU BOHA???... ja mam pocit skor opacny Autor ma STRACH ,.. a tak zacal HLADAT...nuz, asi ma dovod, i ked to bude zapierat....

milan # MatoRica16
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 12:39:38 5123ba7a


V článku sa normálne dalo prečítať len prvých pár viet...

...tie zvyšné inteligentne sa tváriace mozgové pirulety zaujmú ozaj si iba tých, ktorý majú ten zvláštny dar, že sú schopný aj hodiny trepať.... o ničom (jedného takého Čurindu pozná asi každý tutok).

...pre mňa je dôležitejšie čo vidím každodenne okolo seba, keď si zájdem do Prírody, ako tieto rozumárske tlichaniny o ničom...

Kto chce, vidí, že ŽIVOT je zázrak.
Kto má v sebe elementárnu logiku vie, že, ŽIVOT NEMôŽE VZNIKNÚŤ Z NEŽIVOTA !
Veď je tam taký kvalitatívny skok, že ani neviem, k čomu to prirovnať..., ale Ty určite budeš vedieť,
....veď to je zrejme iba obyčajná NÁHODA !

...a prepáč, ak Ti neprekáža pomer 1 : 10 na 40 tak, potom ozaj asi ani netušíš aký zlomok to je...

Vieš, počul som raz také "materialistické" řčení, že vraj, keby 100 opíc triskalo 100 rokov do písacích
strojov, tak jedna napíše dielo hodné Sheakespera..... no HOVNO (!), nenapíše ani milión opíc, za milión rokov....

...a vieš prečo ??? Lebo tam chýba MYŠLIENKA !

..KEĎ CHÝBA MYŠLIENKA, TAK NIKDY NEVZNIKNE NIČ ZMYSLUPLNÉ.....

..a Príroda je úžasne zmysluplná !

Johny # JynaVaso24
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-02-05 12:43:45 c35b0db0
Navyse dokazovat matematickou pravdepodobnostou, ze zivot nemohol vzniknut nahodne je uz trocha neskoro, ak ten zivot existuje.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 12:46:10 59ad5d21
Johny v clanku sa dalo precitat len prvych par viet len tomu, kto nevidi cez okraj biblie, ktora mu zatienuje pohlad aj na veci, ktore nechce a nevie pochopit...
Rafael # BakiQuno09
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-02-05 12:47:17 59ad5d21
nahodou dobry clanok.

tazko povedat preco panbozko zakazuje gumy...asi totok naprgramovat nedokazal :)))
to len na odlahcenie, nic vazneho a k veci.

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 12:59:11 5cf504d8
...nie Rafael, práveže pri čítaní Biblie (hlavne starý zákon) som mal podobné pocity ako pri čítaní tohoto článku....

...kopa slov a myšlienok málo.... myslím "skutočných myšlienok" a nie mozgových vývrtok...

...mne môj Svetonázor určite neformuje Biblia, ani takéto články, ale hlavne to čo vidím okolo seba
a či to zapadá do "teórie".Johny # JynaVaso24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 13:02:23 c35b05d6
Asi toho vies velmi malo o prirode, ak ju nazyvas tak dokonalou.
Dokonalou sa zda len pri prechadzke, ktoru si spomenul. Ak sa pozries blizsie a hlbsie, zistis, ze nic ako dokonalost neexistuje. Alebo hadam sustavne pozieranie ci parazitovanie ,alebo boj o holy zivot je znakom dokonalosti, ktorou si tu prirodu onalepkoval?


Rafael # BakiQuno09
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-02-05 13:07:57 59ad5d21
bozinku no toto ty si mi ale nadherny primitiv,ty decko,ty chces objasnovat prapovod vesmiru co si vychodil 5tried zs


openmind # VefiJobo64
-
 42% ( 2 people voted )
+
2014-02-05 13:21:49 c35b0834
Ale kdeze closemind - som si vybral oveľa ľahšiu úlohu, objasnit trochu pojem - nahoda.
Ale to by si si musel najprv otvorit myseľ a nie vsade videt - bozinka.. :-))

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 13:32:33 b2284882
Kde končí náhoda jednoho? Tam kde začíná "už mi to není jedno" někoho jiného.

Gavun # WukeRuri70
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 13:38:03 4e88b954
"Boeing 747 by pred tým musel niekde najprv nejako náhodne záhadne vzniknúť."
Nad hlavou přeletělo letadlo, ale já nemám potuchy kde jak vzniklo:O Předtím než mi přeletělo přes hlavu, tak ale (si logicky odvozuju, že..) muselo nejprv někde nějak "vzniknout". Ale pak se dočtu, že ne SAMO OD SEBE, ale že bylo sestrojeno. Hm, tak zase nic.

Noanesnad # VopeCovu45
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 13:44:25 4e88b954
Ovšem přeneseně bylo jeho "vzniknutí" už jen téměř nevyhnutelnou otázkou nápadů, zkoušení, času a peněz:D jakmile už jednou vznikl druh, který se zve člověk a který později byl schopen dát vznik letadlu.

Noanesnad # VopeCovu45
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 13:46:33 4e88b954
Ak je časopriestor nekonečný tak je len otázne kedy sa to stane 1 ku 10 na 40.000 inak tá jednotka nemá zmysel 1 ku niečomu . Forma energie sa stále mení je len otázka času kedy sa zmení na niečo zmysluplné ten čas si nevieme ani predstaviť .

Pali # LyvyVupe34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 13:52:36 55ede32c
Nanesnad, Paley aj s jeho hodinkami a jeho nasledovnici tu otravuju svojimi vypotmi, aby dokazali, ze zivot nemohol vzniknut nahodou.
Je nazoaj zaujimave, ze ani vyse 200 rokov vysvetlovani jeho nepochopenia rozdielu sa jeho nasledovnici vzdy tak primitivnym sposobom inspiruju.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 13:52:45 59ad5d21
Gejza
Náhoda nevznikne z ničoho.

lucifer # FaliQuva33
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-02-05 13:54:16 b91d9c22
ani entita...


Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 14:00:11 59ad5d21
Rafael[/co
lor]
Rád by som počul tvoje primitívne vysvetlenie .

Pali # LyvyVupe34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 14:04:44 55ede32c
a k comu?
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 14:07:21 59ad5d21
Ale asi budem mat problem, lebo primitivne vysvetlenie tu je a maloktore ho doteraz svojou primitivnostou dobehlo. Lebo na kazdu otazku ak odpoviem neviem, je vzdy menej primitivna ako ta, ze to urobil boh.
Rafael # BakiQuno09
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-05 14:09:03 59ad5d21
to je smola ludstva, ze blbci namiesto toho aby sa snazili prist veci na koren, vyhlasia to za dielo nejakej vysse bytosti a tym to pre nich hasne, nemusia nic robit...blbi a lenivi, nebezpecna kombinacia

Yanath # VepeBeke80
-
 67% ( 5 people voted )
+
2014-02-05 14:12:24 559f68d2
To nemožno vyvrátiť ani potvrdiť . Nie som zakomplexovaný Katolik ani vedec . Logicky skôr argumentujem prečo . Nie vždy súhlasím s davovou psychózou . Ak to urobil boh tak tko stvoril boha? Alebo skôr cyklus premene energii a následný vývoj . Máte lepší argument ako bezduchá odpoveď ?

Pali # LyvyVupe34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 14:14:45 55ede32c
Je len možno asi alebo ale sami nezistíme ako to naozaj bolo . Ani ja ani Vy nikto to nevie . Môžme len takto diskutovať ako by to mohlo byť . A nie hneď označiť za primitíva . Každý hľadá odpovede každý si to predstavuje inak . A nie každý bude s tebou súhlasiť .

Pali # LyvyVupe34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 14:19:30 55ede32c
Pali ale to to je prave ta alfa a omega vsetkeho. ak budem tvrdohlavo nastojcit na tom, ze to stvoril boh a nedokazem vysvetlit, kto boha stvoril a uspokojim sa s primitivnym vysvetlenim, ze predsa boh tu uz bol, je nad vsetkym, potom daleko menenj primitivna odpoved mudi byt, ze ak vznikol zivot, je to bud nahoda, alebo nevyhnutny proces ,ktory zacal tym, ze nastal BB.
Neznalost vysvetlenia, ci dokonca zopakovania predsa nemoze nahodu diskvalifikovat. nakolko ludstvo nie je pupok vesmiru, ale z historickeho hladiska len jeho medziclanok.
Ak by sme doteraz nevedeli vysvetlit zemetrasenie, je dovod predpokladat, ze je to praca boha a trestom? Ved nemozme zakryt vlastnu neznalost tak primitivne, ze na vsetko co nevieme ,alebo nikdy nedokazeme odpovedat, bude stat za rohom stale len boh ako vysvetlenie.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 14:20:43 59ad5d21
O tomto to bude ,... aj, pre co to bude ... i to je v tejto pesnicke objasnene !!!
milan # MatoRica16
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-02-05 14:28:34 5123ba7a
Zdravé je ak si človek utvorí vlastný názor a nie názor niekoho iného . Cirkev hovorí tak vedci tak . Svoj pohľad som napísal . Nakoniec zístíme že nikto nemá pravdu žE PRAVDA JE ÚPLNE iná :)

Pali # LyvyVupe34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 14:30:03 55ede32c
Len aby tu ludstvo ako ten medziclanok este bolo, inak sa asi tazko ten antropicky princip podari obhajit.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 14:34:20 59ad5d21
Aj maliar stojí vedľa svojho diela a nie je v ňom, ani ním. Stvoriteľ je mimo svojho stvorenia. Mimo priestor a čas. Nesnažte sa ho vyvrátiť, alebo dokázať logikou, ktorá je na priestor a čas naviazaná. Stvorenie nesie jeho rukopis vo forme večných a nemenných zákonov, ktoré umožňujú aj vznik života.
meldo # FajuSuba76
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-02-05 14:36:15 c35b0be7
mimo priestor a cas bude najskor nepriestor a necas :)))

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 14:37:39 5cf504d8
@meldo
ako vies, ze neexistuju ine fyzikalne zakony, ktore tiez umoznuju zivot?

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 14:40:08 d94b4972
no vidite a ma vyznam sa bavit o tom ,ak pride dalsi primitiv s nickom meldo a vypoti taku kolosalnu blbost.
Od vedcov chcu,aby im vysvetlili, ako je mozne z neziveho vytvorit zive. A ked nedostanu odpoved, ktora by to vysvetlila, tak im staci primitivny sposob, ako ze boh je mimo cas a priestor, aby nemuseli ani to zdovodnovat, preco a ako vznikol.
ja ziadam len korektnu informaciu, kde sa tuto kravinu dozvedeli,nic viac, ja nechcem, aby mi vysvetllili, kto stvoril boha mimo priestor a cas, aj ked je to dost zasadna otazka.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 14:41:23 59ad5d21
Logicky...
meldo # FajuSuba76
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 14:41:56 c35b0be7
meldo, podla teba, chodil by dajaky maliar do takeho necasu?

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 14:44:57 5cf504d8
rafael,... ked tu je niekto primitiv, tak potom si to TY... ved toto uz i Veda dokazala ze do stvorenia prudi jemna energia a naplna vsetko zive i nezive ... nekecaj a hladaj IDIOT DUCHOVNY ... plna huba blbosti .
milan # MatoRica16
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-02-05 14:48:54 5123ba7a
to neni vsetko yanath.
najvyssi level logiky je pri otazke "ako vznikol zivot?" odpovedat "spravil to boh"
h? ta ako ci kto? ci ako znela otazka? :)))

kucma # FyvaFixa25
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-05 14:49:57 5cf504d8
meldo ak je ten tvoj stvoritel mimo priestor a cas, potreboval na dokazanie antropickeho principu taky nevyuzity priestor? Alebo to inak neslo, aby musel dodrzat nejake tie fyzikalne zakony a nahodu, ktora umoznila zivot na takej malej a zastrcenej planete, v malej a zastrcenej galaxii. Preco nas nedal do stredu vesmiru? A
Alebo si myslis, ze t m maliar nakresli podstatu vpravo dole tesne pri obrube a zvysok len tak halabala dokreslli?

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 14:51:25 59ad5d21
Rafael
Tvoje slová považujem vzhľadom na Tvoj duchovný status za kompliment ;)
Pri svojom spôsobe komunikácie sa nedozvieš ani len to, ako si dole.

meldo # FajuSuba76
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 14:51:43 c35b0be7
milan blby si sa narodil, ci chodis aj na kurzy?
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 14:52:59 59ad5d21
vies ako vznikol obraz meldo?
postavi sa maliar, vzeme stetec, farby, platno a maluje.
ako vznikol zivot?
prisiel maliar, vzal nieco namaloval to niekde a vznikol zivot. :)))

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 14:53:50 5cf504d8
meldo ocakavat od teba, ze sa nieco dozviem, je asi to iste, ako ocakavat od slepeho, ze mi ukaze cestu, kade mam ist.
Lebo primitivna odpoved na vsetko, ak neviem, ze boh ma nikdy nenaplnila poznanim, ale len polutovanim nad slovami dotycneho, ktory ich vyslovi. Jedna vec je nevediet a pytat sa a druha vec je nevediet a tvaris sa, ze vsetko viem, ak tam nastrcim toho boha.

Rafael # BakiQuno09
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-05 14:55:14 59ad5d21
Rafael
Ja neviem všetko a ani si nemyslím, že som viac než ty.
Prečo sme na kraji galaxie? To viem. Keby sme boli niekde v strede, tak by sme nemohli pozorovať tie ďaľšie a doteraz by sme si mysleli, že naša galaxia je vlastne celý vesmír.

meldo # FajuSuba76
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 15:14:45 c35b0ec5
meldo a to je co za odpoved?
Takze posobenie nasej nahodnej malickosti niekde v kute vesmiru je preto, ze mame najlepsi vyhlad?
O ako neskutocne s tebou ten antropicky princip lomcuje.

Rafael # BakiQuno09
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-05 15:20:38 59ad5d21
Nami pozorovana cast vesmiru je bezvyznamna, a je jedno ,v ktorej casti vesmiry sa nachadzame. Preto aj tvoja odpoved je odpovedou, ktora nema nic spolocne so zdravym rozumom. Hadam si len nemyslis, ze boh to tak zariadil, ze okolo nas fici cely vesmir a my pozorujeme, lebo mame oproti ostatnym kutom vesmiru najlepsi vyhlad....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 15:23:41 59ad5d21
@meldo
to je dobra kravina, co si napisal
ak by to bolo tak, neboli by sme schopny vidiet dovnutra galaxie...ale cuduj sa svete, my tam vidime!
navyse, ak by to aj tak bolo ako vravis, mohlo by to platit len v rovine, ak polozis rovinu galaxie vodorovne, este stale by sme videli "hore" a "dole"

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 15:23:52 d94b4972
Čo Ťa vlasne trápi?
meldo # FajuSuba76
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 15:25:08 c35b0be7
a vobec.
obraz sa ti paci lebo ho namaloval niekto alebo preto, ze zobrazuje to co namaloval iny maliar? (nekonecny regres)
obraz mony lizy je slavny preto, lebo mony lisy je slavny preto lebo sa to tak podarilo leonardovi alebo preto ze sa mona lisa tak smiala v skutocnosti?
a kto maluje fotky? :)))

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 15:57:51 b2fd8937
a vobec.
obraz sa ti paci lebo ho namaloval niekto alebo preto, ze zobrazuje to co namaloval iny maliar? (nekonecny regres)
obraz mony lizy je slavny preto, lebo sa to tak podarilo leonardovi alebo preto ze sa mona lisa tak smiala v skutocnosti?
a kto maluje fotky? :)))
kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 16:00:16 b2fd8937
...keď sa zosype kus hory, tak pripúšťam, že jeden-dva kamene možno bez opracovania použiť ako tehly....to je u mňa NÁHODA(!)....

...ale, aby ten zosuv vytvoril celý dom (!?!), už je silná káva, ale napriek tomu, sa zdá, že s tým mnohí nemajú najmenší problém ....
....ako ich nazvať ? ...rojkovia, hlupáci, dogmatici, ignoranti...???

..a to už nehovorím o tom, že ten dom má (po náhodnom zosuve) aj ŽIVÝCH OBYVATEĽOV .... (!)


...ja mám dôkaz o existencii Super-inteligencie v každej živej bunke. Ale vám na podporu vašich absurdných tvrdení chýbajú ešte aj tie...
.....podľa darwinovej teórie sa údajne vtáky vyvinuli z rýb, ale akosi sa nenašiel ešte žiaden medzičlánok medzi rybou a vtákom a pri tom by ich teoreticky malo byť mnoho...

..a údajne sám Darwin "na konci kariéry" začal chápať, aký "bullshit" vyprodukoval....

...ale už bolo neskoro, chytili sa toho ďalší "neznabohovia" a je tu "všeobecne-uznávaná" teória,
ktorej ale chýbajú dôkazy....
...ale aspoň to hľadí ľudské EGO ( u niektorých jedincov )
Johny # JynaVaso24
-
 42% ( 2 people voted )
+
2014-02-05 16:15:19 c35b04e0
...ozaj, a čo je to vlastne EVOLÚCIA ????

....nie je to v podstate akýsi PROGRAM ???

...a program bez PROGRAMÁTORA ?!?

..váš "ABSURDISTAN" to zjavne pripúšťa, ale moja "sedliacka" logika sa tomu len smeje...

Johny # JynaVaso24
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-02-05 16:22:38 c35b04e0
Johny
Ak Ti Tvoja sedliacka logika hovorí že Ťa niekto namaľoval či zostrojil ako melda tak mám len jednu otázku aj na Teba aj na melda..

Aký je to pocit - cítiť sa - byť namaľovaným ?

No toto # DyvuVeqi71
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-02-05 16:42:45 b2284882
Prosím zkuste mi někdo zodpovědět pár otázeček.

Tak 1. co mě napadla:

Může vzniknout něco co bůh nechce?

Azri # HuwoKysa84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 16:50:50 4e88a502
pocuvaj ty sprosty idiot, dohadujes sa tu o veciach co su uz davno zname , vsetky staroveke civilizacie a vsetky sucasne pozemske evanjelia, jasno a zretelne hovoria stvoreni sveta Bohom , v Tom su zajedno , info. su , ze je to potom vsetko poprekrucane a doplnene hlupostami , tak to nie je nahoda ale ciel,... ale takemu idotovi ako ty naozaj nema cenu to pisat ... si sprosty a duty ako pen v tejto oblasti , tak drz hubu , ukazujes len svoju obmedzenost a sprostost ..
milan # MatoRica16
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 17:13:46 5123ba7a
Definitiva,---{Tragické sú školské testy, ktoré hovoria, že deti sa vedomosťami blížia k ďeťom v USA, ktorých nevzdelanosť a nechuť sa učiť je svetoznáma}. Toto je krutý fakt,nie náhoda.Boli sme ďaleko pred Amerikou.

Milan ,---Boh nepotrebuje ľudstvo . Načo potom stvoril ľudstvo? Aby ho ľudstvo uisťovalo o jeho velikosti? Ľudstvo potrebuje v niečo veriť ,to je pravda ,ale nie krutého Boha. Cirkev sa vynašla.Ak sa človeku deje niečo zlé,tak" nejde po tej správnej ceste",je to jeho vina,lebo Boh dal človeku slobodnú vôľu a je na človeku akú si vyberie cestu.Čo už je to za spravodlivého otca,keď vie,že ak mu dieťa pôjde "touto cestou", utopí sa a otec si povie:Bola to jeho slobodná vôľa.
Na tomto svete sa deje veľa vecí náhodne.Keď tvrdíš,že nič nieje náhoda,tak si sám proti bohu v ktorého veríš.Dokazovalo by to len jeho krutosť.

Jambo # CapuSuxo47
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-05 17:50:44 5b7f0a54
No toto :

- ja nemám problém pripustiť, že som "namaľovaný" (bavím sa o metafore, aby to tu zase niekto nebral doslovne), teda v určitom zmysle absolútne podriadený "maliarovi"

- ja nemám problém pripustiť, že moja inteligencia zďaleka nestačí ani na to, aby som rozumom pochopil
a obsiahol všetky procesy, ktoré prebiehajú v rámci môjho vlastného hmotného tela každú sekundu...

- ja nemám problém pripustiť, že vo Vesmíre ako, aj v rámci Prírody, prebieha mnoho procesov, ktorým nerozumiem a možno ich ani nikdy nepochopím...

- ALE zároveň mi je jasné, že drvivá väčšina týchto procesov má svoj ZMYSEL a náhodu v tom vidí akurát ten, komu chýba rozhľad, inteligencia a potrebná dávka pokory...

- zároveň VIEM, že celé Stvorenie, vrátane ľudí, je jeden komplexný organizmus s miliardami interakcií,
ktoré, ale sú zjavne "koordinované" niečím (alebo Niekým) a sledujú určitý jasný cieľ...

...to, že ľudia nie sú schopní tieto procesy správne "dešifrovať", prispieť svojou troškou
ku celkovej harmónii..., ale naopak, často pôsobia ako disharmonický element, potom sa čudujú,
že už ani tá Príroda nie je taká dokonalá....

...to svedčí len o totálnej zadubenosti, ignorancii a hlúposti časti ľudskej populácie !


p.s. predsa len sa zdá, že človek dokáže viac ako BOH :
-ani Pánbožko nevedel zariadiť, aby žraloky trpeli rakovinou....
...všetko sa to podarilo až "vďaka" ľudskej činnosti....
bravóo ľudstvo, ďalší gól ! (škoda, že vlastný :-(


http://www.matrix-2001.cz/clanek-detail/7242-inter
netem-koluje-teorie-ze-za-informacemi-kolem-radioa
ktivni-kontaminace-vod-ticheho-oceanu-u-zapadniho-
pobrezi-severni-ameriky-stoji-iluminati-podivejte-
se-na-tento-material-a-udelejte-si-vlastni-nazor/

Johny # JynaVaso24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 17:53:45 c35b0e54
@johny
aj vies aky je ten urcity jasny ciel?

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 17:57:17 5f699539
ej veru, neni to nahoda, ze takmer vsetcia panbickari melu akoby ich jedna mater mala :)))
cielom je pravdepodobne byt namalovany...

kucma # FyvaFixa25
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-05 18:06:52 b2fd8937
Azari :
-vzniknúť "niečo, čo Boh nechce" môže....
...a vzniká to, na kvantá, každý deň...
...tvoria to ľudia, ktorí ignorujú božiu vôľu, či už z hlúposti, nevedomosti, vzdoru, povrchnosti, pýchy....
...všetko je to dôsledok SLOBODNEJ VôLE, ktorá nás odlišuje od zvierat...
...preto zvieratá môžu "len" to, čo im "dovolí" Boh, ale ľudia môžu ísť aj "proti"...
...ale zároveň musia počítať s patričnými dôsledkami (ktoré sa im moc nebudú páčiť)...


Johny # JynaVaso24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 18:08:41 c35b0e54
"-vzniknúť "niečo, čo Boh nechce" môže...."

no nedajspagetti nahodne ???

kucma # FyvaFixa25
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-02-05 18:11:00 b2fd8937
memory:
"jasný cieľ" : zvyšovanie VEDOMIA, rozširovanie ŽIVOTA, zvyšovanie ROZMANITOSTI - pestrosti...

...to len čo ma terazky napadlo

Johny # JynaVaso24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 18:13:23 c35b0e54
@johny
ak je ciel zvysovanie rozmanitosti, potom to nemoze byt naplanovane :)
ak tvrdis, ze moze vzniknut to co boh nechcel, preco nas takych stvoril? preco by dovolil stvorit nieco, co je proti nemu? to tiez nie je bohvieako naplanovane :)

mylis sa aj vo zvieratach, aj pri niektorych druhoch sa da hovorit o slobodnej voli, delfiny, velryby, simpanzi...

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 18:19:33 5f699539
Johny
Kua jak sa mam v tom vyznať. Tá rozmanitosť - to ako vznika nahodne alebo maľovanim ?
Rozširovanie vedomia to Ti ho domaľuje či ? Život tiež domaluje či už nahodne ?

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 18:22:19 b2284882
Johny,----Ak pripustíš,že k tým ľuďom,ktorí [ ignorujú božiu vôľu, či už z hlúposti, nevedomosti, vzdoru, povrchnosti, pýchy.}patríš aj ty,tak je to v poriadku.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 18:25:40 5b7f0a54
Ak jediný život v celom vesmíre je iba na našej planéte, tak Boh má neuveriteľný zmysel pre humor :-D
Ivan Slovak # QafaMomi33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 19:09:21 55ede021
"lebo Boh dal človeku slobodnú vôľu a je na človeku"
Nikoliv vůli, ta je omezená, ale svobodný rozum!

Zaliv # BybaQoxy40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 19:10:13 4e889ccf
Něco málo na téma "náhoda", jak se dá dospět ke stejnému heslu:D Jaká je pravděpodobnost a z kterého bodu se měří (v každém následném kroku je jiná!)?

"Při zřizování elektronického přístupu k vlastnímu účtu v bance:
- Zadejte uživatelské jméno!
- logik2
- Zadejte heslo!
- jablko
- Lituji, heslo musí obsahovat minimálně 8 znaků!
- červenéjablko
- Lituji, heslo musí obsahovat min. 1 číslici!
- 1červenéjablko
- Lituji, heslo musí obsahovat min. jedno velké písmeno!
- 1ZKURRVENÉčervené jablko
- Lituji, heslo nesmí obsahovat za sebou následující velká písmena!
- 1ZkurrvenéČervenéJablkoAnastrčSiHo
- Lituji, heslo nesmí obsahovat znaky s diakritikou!
- 1ZkurrveneSchnileCerveneJablkoAchcipniTyHajzleJest
liAniTohleHesloNeprijmes
- Lituji, toto heslo je již obsazeno! "

Hufnorgutan # SetiWuso28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 19:47:48 4e889ccf
Poslyšte když tedy může vznikat i něco, co bůh nechtěl (neplánoval, nenaprogramoval, nezamýšlel, dokonce třeba ani nevěděl a s čím nic nezmoh nebo nezmůže?)...Je třeba internet dílem boží??
http://www.novinky.cz/internet-a-pc/3
25452-papez-frantisek-internet-je-bozi-dar-ale-je-
zatizeny-riziky.html


Tovarys # JihuHuva90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 20:25:44 4e889ccf
ak by cely vesmir existoval nahodou, tak by zivot na nasej planete vobec nemusel vzniknut..
ak to berieme tak, ze vznikol nahodou potom to znamena, ze vsetko co je, co existuje, existuje nahodou..
a pritom najviac si to mozme my ludia uvedomit, vidiet a vnimat, ze vsetko co existuje ma svoj zmysel a ucel...

miamia # QeluWejy23
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 21:48:53 b228cdee
Ak je nemožné byť stvorený z náhody prečo je tam pravdepodobnosť ? 1 ku 10 na 40.000.
Ak je nemožná náhoda pravdepodobnosť by žiadna nebola . Niekto tu písal o skalách ktoré spadli a postavili sa z nich domy . Myslíte si že dom nie je výsledok náhody? Všetko má svoj proces určitými cestami . My vidíme hotovú vec ale nevidíme za za ňou proces ktorý vznikol postupne .Ale zas bije otázka dom postavil človek rozumný čiže vesmír stvoril niekto rozumný? Alebo je to len náhodný smer ktorý vznikol postupného procesu ?Alebo to urobil boh len na jednom mieste a inde to neurobil? Alebo je náhoda že z Biliónu planét existuje a obývateľných len jedna alebo ich je viac . Bilíón planét, Bilión galaxii Bilión procesov , aká je šanca že pri takom počte procesov nevznikne niečo ako zem ? Další proces je život na zemi teda ak sú podmienky pre život a následne človek postaví dom .Ťažko je triafať do niečoho čo ani neviem kde je a ešte viac aby som to pochopil. Podstatne nesúhlasím ani s jednou teóriou kým nebudem vedieť pravdu

Pali # LyvyVupe34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 21:55:38 c3a8d102
Boh nestvoril človeka kôli tomu, aby bol človek "apriori proti nemu"...,
...je tu len tá možnosť, v tom je tá božia veľkosť,...
...že sme slobodné tvory a môžme ísť dokonca aj "proti"...
..až takú slobodu a dôveru sme dostali od Boha...

...ale len osvietený pochopí, že ísť "proti Bohu" znamená ísť v prvom rade "proti sebe" !


Johny # JynaVaso24
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-02-05 22:04:11 c35b0e5e
Miamiao, "ze vsetko co existuje ma svoj zmysel a ucel"..PRO KOHO?
(Samo pro sebe? Třeba kamínek je rád, že je "sám sebou" nebo je mu to celkem fuk a nebrání se změnám?)

mi-a-ma # KyviFada95
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 22:07:10 4e88af2f
"..až takú slobodu a dôveru sme dostali od Boha..."
A co za to chce na oplátku? Co nás to stojí?

mi-a-ma # KyviFada95
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 22:08:37 4e88af2f
1 ku 10 na 40.000. To by platilo asi i pro ten boeing 747, ale co to? Navzdory veškeré nepravděpodobnosti existuje!:o i když by jaksi neměl. Takže je dílem božím?

mi-a-ma # KyviFada95
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 22:10:25 4e88af2f
..ešte k tej metafore, že sme "namaľovaný obraz" by som chcel také upresnenie...

...nie my nie sme "namaľovaný" (!)....
...my sa maľujeme sami, Boh nám dal len plátno a farby...
...ale ako vyzerá a bude vyzerať "ten tvoj obraz", to je len a len v tvojich rukách...

...v tom je tá absolútna Spravodlivosť a dokonalosť božia !

Johny # JynaVaso24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 22:13:32 c35b0e5e
"vsetko co sa deje ma DOVOD" - Děje nemají důvod, ale aktéři často ano. Lidé a jiní živí tvoři mají někdy důvody. Věci je nemají (pokud nejde o programovatelné zařízení, které simuluje jakoby "své" důvody mělo).

mi-a-ma # KyviFada95
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 22:13:34 4e88af2f
Johny a kdyby nebyla "v tom je tá absolútna Spravodlivosť a dokonalosť božia", tak by to nebylo "len a len v tvojich rukách" ? Jaký by v tom byl rozdíl (neboli jak to vůbec ne/souvisí s otázkou boží)?

mi-a-ma # KyviFada95
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 22:16:23 4e88af2f
"Ak jediný život v celom vesmíre je iba na našej planéte, tak Boh má neuveriteľný zmysel pre humor :-D"
Z čeho lze usuzovat (či poznat), že oplývá zrovna vlastnostmi specifickými pro lidský druh?

mi-a-ma # KyviFada95
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 22:18:30 4e88af2f
mi-a-ma:
--nevidíš ten rozdiel ???

Alebo ti niekto tvrdí, že to, aký si (nie len fyzická podoba, ale aj vnútro) je:
-náhoda
-boží dar (trest)...hoci ty netušíš za čo ?
-plne v tvojich rukách a záleží len na tebe aký budeš mať osud (budúcnosť)

...kde sa podľa teba prejavuje najväčšia spravodlivosť ???

Johny # JynaVaso24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 22:56:08 c35b0e35
"Mohli by si ale dovoliť tvrdiť - že to nebolo NÁHODOU ? Pri ktorej hybná sila začala ten život tvoriť ?
Tak ďaleko predsa dôjsť svojim uvažovaním nemohli, pretože nepoznajú príčiny udalostí...
Ak by ich poznali, až potom by predsa mohli tvrdiť že to náhodou nebolo."

To ešte neznamená, že nie sú.
jumka # HexaPeda03
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 23:01:22 b9097150
ta ja uz fakt neviem, co by panbickari chceli?

na jednej strane panbickari tvrdia, ze maju slobodnu volbu a na strane druhej by chceli byt namalovani...

vie mi nietko vysvetlit, ako mohol vas zidovsky budha pred XYZ rokmi programovat vasu existenciu, teda ci sa vas otec slobodne rozhodne vziat si vasu mamu, frajerku, dat si gumu alebo vstupit do spolku LGBT ?

kucma # FyvaFixa25
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-02-06 06:13:55 b2fd8937
Kucma panbičkari nechcu nič..
Zaplacaju to tu kopcom holých viet bez akejkoľvek výrokovej logiky a odchadzaju s dobrym pocitom ze nieco dobre spravili lebo sirili osvetu..
Ale neboj Kucma, vseko sa dozvies po smrti od toho co Ta namaloval. :-)))

Maliari ktorí maľujú maliara ktorý ich vraj namaľoval.
ľuďia ktorí si myslia že smrť im prinesie vedomosti.

S nimi ako chces debatovat o com....

No toto # DyvuVeqi71
-
 54% ( 3 people voted )
+
2014-02-06 11:02:16 b2284882
"ľuďia ktorí si myslia že smrť im prinesie vedomosti.

S nimi ako chces debatovat o com...."

Místo školy rovnou na popraviště - tak by asi mohl vypadat urychlený vzdělávací systém podle nich?

jezinky # WiseNyko84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-06 17:35:08 4e888ef0
video
sando # TivaWydi69
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-06 20:32:56 5c341847
Vysvetlenie pre všetkých:
Viera v stvoriteľa, netvrdí, že vieme ako vznikol Boh. Biblia hovorí o tom, že vo vesmíre okrem Zeme sa život nachádza aj inde. Anjeli sú zrejme tiež nejaká vyspelá civilizácia, ktorá , okrem vzbúrených padlých anjelov a samotného Satana, ktorý si lstivým spôsobom privlastnil právo vládnuť Zemi. Všetky ostatné civilizácie na ostatných planétach sú v súlade zo stvoriteľom. Prečo nemôžeme povedať ako vznikol Boh? Preto, lebo, zatiaľ naše pochopenie entity ako je boh je nulové. Nemôžeme vypočítať pravdepodobnosť celého vesmíru, ak sme neboli ani na jednom percente z neho. Aby bolo jasné- Boh je tvorca zeme a života. Ale ako vznikol Boh, na to nemáme dosť informácií. čiže to nemôžeme tvrdiť, že to vieme. Tu je základný rozdiel, medzi teoriami. Jedna tvrdí, že verí a druhá tvrdí, že vie ako to bolo. Hoci je to ich vysvetlenie smiešne a stokrát vyvrátené.

Sando # QeluKefe05
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-06 20:51:02 5c341847
Rozdiel medzi teóriami je jasný.
Jedna klame, že vie .
Druhá ,zatiaľ chápe, že všetko samo nevzniklo a že to niekto stvoril.
Pridržiavanie sa Biblie má viesť k vyselektovaniu ľudí na tých, ktorí sú schopný žiť, ako na iných planétach v súlade s Bohom. Ak by si sa dostal medzi skupinu, ktorá bude žiť ďalej, tak sa možno od anjelov, či iných vyspelých bytostí dozvieš ako je to zo vznikom Boha a podobné otázky. V Biblii je iba návod ako sa dopracovať k postupu.

Sando # QeluKefe05
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-02-06 20:57:37 5c341847
Ak by ti povedali teraz vyspelé bytosti z vesmíru, že o deať rokov prídu a zničia zlo, tak by si si od nich nevzal knihu, ktorá ti dá návod, ako nebyť zničený? Asi nie.
Ale aj napriek tomu dnes mnoho ľudí tak koná. Spochybňovanie Biblie ako pravdy prebieha od nepameti.Satanovi na ľuďoch nikdy nezáležalo a zoberie nás zo sebou milióny, len aby napáchal čím viac škody. Satan sa tak dá prirovnať k samovražednému útočníkovi teroristov. Aj keď vie, že nemôže vyhrať, aj tak obetuje nevinných ľudí okolo seba. Zahmlieva a klame, len aby sa pravdy nedopátralo veľa ľudí.

Sando # QeluKefe05
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-06 21:06:22 5c341847
Sando su dva skupiny ludi.. Jedna bude hladat ako sa to neda a tvrdit ze to boh a druha ako sa to da a tuto Vasu vieru nikdy neprijme pretoze nic nevysvetluje ani nic neriesi, iba problematiku hadze na kohosi ineho. Ten dokument je cista snaha o to - ukazovat ako sa to neda... A to ma skutocne nenadchyna.
Iba ten kto najde odpoved na to ako sa to da.. Iba ten ma pre mna skutocnu cenu a vyznam.
A to nie len v tychto otazkach ale vo vsetkych.. Ludia ktori hladaju sposoby ako sa to neda su vlastne ludia ktori nemaju ziadnu cenu, nie je z nich ziadny osoh.. Ak by Ti murar vysvetloval ako Ti nevie postavit dom, takeho cloveka by si poslal rovno do riti... Ziaden osoh z takych ludi nie je.

Takze tieto Tvoje bezvyznamne reci ktore hladaju sposoby ako sa to neda, su totalne na nic..
Na nic je aj to video v ktorom 'vedci' hladaju ako sa to neda a tvrdia ze boh.. Takeho vedca je skoda za nieco platit, jedine ze by ho platili cirkevnici za udrziavanie tmarstva.

No toto # DyvuVeqi71
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-02-06 21:08:15 b2284882
Ja neviem ako vy, ale ja sa už neviem dočkať, kedy spadne tento Satanistický systém a budem sa môcť o všetkom rozprávať s inými civilizáciami a cestovať na iné planéty. Boh sa postará o to aby bolo všetko, ako má byť. A na dnešnú dobu budem spomýnať iba tak, že veľa ľudí sa mohlo dostať tam tiež, ale nechceli veriť, že model správania, je pre to rozhodujúci. Lebo o to ide! O model správania a prukazovanie úcty k Otcovi.
Sando # QeluKefe05
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-06 21:12:18 5c341847
No toto. Vedec môže robiť svoju prácu svedomito, aj keď verí v stvorenie. Nikde nieje napísané, že ho nezaujímajú podrobnosti, ako život funguje. Ale ak ti dá niekto jasný dôkaz, že z lopaty neurobíš bager, tak sa aj tak o to budeš snažiť? Všetko dokazuje, že to niekto vytvoril. DNA je program, ako na počítači. Ty by si to mal pochopiť. Netvrdím, že viem, ako vznikol vesmír, ale, ten, kto to tvrdí, je klamár. Viem však, že my sme boli stvorení.A to ako vznikol vesmír by malo zmysel skúmať, iba ak máš dostatok dôkazového materiálu. Ostatok sú iba dohady a fantázie, ako teória BB. Raz pochopíš, že podvodníkom sa nedá veriť, ani keď sa tvária, že všetko vedia. Prd vedia. O čo sú iní ako my? Iba o to, že im preskakuje a zavádzajú ľudí do bludu.
Sando # QeluKefe05
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-06 21:22:56 5c341847
Daj mi jeden dôvod, prečo by som mal prestať veriť v Boha. Aké výhody by mi to prinieslo? Neviem o žiadnych.
Viera v Boha má však jednu nespornú výhodu, dáva nádej na lepší život.
A ak mám pravdu ja a nie Ty, tak sa v budúcnosti nestretneme. A budeš potom ľutovať.
Nestojí to za to?

Sando # QeluKefe05
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-06 21:26:49 5c341847
Ja som to nepochopil! .. Snaženie .Sando 05. Vysvetliť svoju otázku v príspevku! Ak je dogmou stanovené že čosi inteligentné začalo tvoriť tak je to pravda. Ak je tvorba niečoho náhodou -bez inteligentného zásahu - je tiež pravdou ! A že pravda zvíťazí je nezvratné! Ten rozpor je kdesi zahalený? A kde? Teda pravda musí byť vtedy keď je jej opodtatnenosť každému prospešná, je prijateľná , je nutná...je nenahraditeľná. je produkčná, zisková- jasné! Na druhej strane pravda je vtedy ak je súlad teorie s realitou- myslenie so skutočnosťou, predpoklady s výsledkom...Prvé je v diani druhé je statické:Dogma je statická kriticizmuz dynamizuje! Jedno vedie ku pokoju, kľudu druhe k nepokoju, nekľudu.Hotovo!Zastaviť sa vývoj nedá kriticizmuz je prezentnejši... na úkor -- u nás sa tomu hovorí NÁREMŃOSŤ a kdesi vedľa --/zofortnosť..ihneťnosť/ a to škodí --aj zdravotne:
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-06 21:30:12 58d4289b
Nie Sando nestoji.. Mam rad pravdu nie sľuby. Pravda je jednoducha, ziadny boh tu nie je, pojem nevieme nevymenim za pojem boh... Ak nieco nevieme tak to jednoducho nevieme. Nebudem mať co lutovat, na Teba totiz platia take iste fyzikalne pravidla ako aj na mna. Teda skoncim presne tam kde Ty.

Ostatok sú iba dohady a fantázie, ako nevedecka hypoteza boh. Raz pochopíš, že podvodníkom sa nedá veriť, ani keď sa tvária, že všetko vedia. Prd vedia. O čo sú iní ako my? Iba o to, že im preskakuje a zavádzajú ľudí do bludu. :-))))

A vedec ktory veri a dokazuje ako sa to neda a poukazuje na boha nie je vedec, pretoze nehlada ziadne ine mozne sposoby. Taky vedec uz nema na co nove prist, jeho dalsia praca je zbytocna pretoze sa uz nikde dalej pre svoj predsudok nemoze pohnut. Ak by hladal ako sa to da tak by to bolo ine..

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-06 21:38:56 b2284882
Ak je rozhodnutie priorizovať dogmatizmus , kľudne , málo stresovo ..sa dopracuje k vytúženej smrti kde v posmrtnom živote sa stretne..so svojím ..kladnými či zápornými .. Alebo racionálne, kriticizmom a pragmatisticky nedokončeným dianí skončí v nepoznanom ... neexistovanííí..
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-06 21:44:49 58d4289b
Vedec,zhodnotením dôkazov došiel k tomu,že sme boli stvorení.Druhý došiel k opaku. Kto má pravdu? To ukáže čas.Obaja pracujú naplno ďalej.Nemôžeš jedného odpísať lebo veríš v niečo iné.
sando # TivaWydi69
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-06 22:40:42 5c341847
klopi, posmrtné nebo verí RKC. Ja chcem žiť na zemi.
sando # TivaWydi69
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-06 22:43:47 5c341847
Sando vedec ktory dosiel k tomu ze sme boli stvoreni uz nema na com pracovat.. :-)))
Moze to rovno zabalit na nic nove uz prist predsa nemoze...

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-06 22:46:48 b2284882
Dogmatizmus je neprihliadanie na okolnosti.To ja nerobím, práve naopak.
sando # TivaWydi69
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-06 22:47:15 5c341847
Prečo,veď objasnenie stvorenia, motivuje viac ako objasniť náhodu.
sando # TivaWydi69
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-06 22:50:17 5c341847
Sando ale aby si si nemyslel ze si vymyslam, v 16tej minute mas v tom videu pokec o tom ze chemicky sa RNA neda vytvorit, ze cukor a nukleonovy zaklad sa neda nijako dokopy spojit, a ze to musel byt boh co to dal dokopy..

No a ak Tvoj veriaci vedec bude verit ze sa to neda uz sa o to ani pokusat nebude... Takze taky vedec skonci presne tam kde som pisal - bude vsade prednasat ako sa to neda.. A tak sa z toho stane akurat tak nova dogma a ten vedec - jeho praca - stoji za hovno pretoze on sa ma zaujimat o to ako sa to da, nie o to ako sa to neda... Cele to video co si sem dal je o tom - ako sa to neda.

Na com by mal podla Teba taky vedec pracovat naplno - to naozaj neviem. Myslis na dokazovani toho ako sa co neda spravit ? Tak o takych vedcov nemam zaujem.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-06 23:02:26 b2284882
Možno máš pravdu. Ale ak je to pravda,že sa to nedá? Na čom bude tvoj vedec pracovať celé roky? Aby dokázal opak?Čo ak sa pod tlakom dôkazov stane veriacim? Už potom nestojí za nič? Lebo sa mu nepodarilo vyvrátiť pravdu?
sando # TivaWydi69
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-06 23:10:47 5c341847
Sando
Nie je to pravda ze sa to neda - ak by sa to nedalo ani Tvoj boh by to dokopy nespojil - nemyslis ?
A neexistovalo by to spojene.

Boh je len to co nevieme.
Dokaz niekoho nevedomosti nie je dokaz boha.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-06 23:18:20 b2284882
Sando
Podľa mňa sa to dá len my to nevieme ako . A keď nevieme ako tak sa to nedá ? A to že sa to dá je dôkaz že sme tu .
Nevravím že veriť v niečo je zlé, každý niečo verí . Ale spadnúť na prvom chodníčku k pravde je horšie ako vôbec nezačať . Tým hovorím o pátraní pravde a nie hneď to označovať tak ako to označujú ostatný napr ako všetci RKC lebo potom človek prestane rozmýšľať a splynie s davom čo nikomu nepomôže.

Pali # NyvuXyge55
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-07 00:48:25 c3a8d102
Sando ty si srando-vny...


Jedna tvrdí, že verí a druhá tvrdí, že vie ako to bolo. Hoci je to ich vysvetlenie smiešne a stokrát vyvrátené.


Sam si napisal, ze nepozname ani jedno percentu vesmiru, takze ako mozes vediet, ze ak by si poznal cely vesmir, ci by sme nevedeli zdovodnit vznik vesmiru?
Ved je jedno, ci je akekolvek tvrdenie vyvratene, ak ziadne nie je dokazane. Ale v nasej casti viditelneho vesmiru to prebieha tak ,ako tvrdia vedci, zatial nic, co tvrdili sa nikomu vyvratit nepodarilo, tak nezavadzaj.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-07 09:20:30 59ad5d21
Navyse si treba uvedomit jedno, ak nikdy nedokazeme vytvorit nevyvratitelnu teoriu(a to sa neda nikdy, nakolko sam terminu technicus slova vedecka teoria to vyvracia), aj tak to neznamena ze nas uplacal zidovsky boh, ci geneticka manipulacia mimozemstanov, ktorych tiez mohol uplacat boh iny.
Skratka jem ozne, ze ludstvo na to nikdy nepride, ale nemusi to automaticky znamenat, ze to ma byt tak ako tvrdia ini.
Pozadujme teda rovnake zdovodnenia od teistov, ake oni pozaduju od vedcov.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-07 09:24:48 59ad5d21
Pali spravna pripomienka, ak sa to neda, tak sa to neda, ak sa to da, je zrejme od toho, ze zivot existuje. A ze nevznikol nahodou pozaduju aby sme vysvetlili, alebo predviedli ako.
Ale potom budeme rovni bud bohu ,alebo nahode. A uspokoja sa s tym ti, ktori tvrdia, ze boh je jediny dokonaly?


Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-07 09:32:36 59ad5d21
Ále buďme ... .. čo je pravdou...?"!! Je to overiteľné? !!Alebo je to prospešné? To sú dve rozdielné--jednoduché pohľady! Prvý navádza k dogmatizmu a druhý ku kriticizmu- aj k racionalite! Teda kľud, pokoj....versuz nekľud, nepokoj, ../stres/..Hotovo!.. a hľadáme ducha či matériu..KOHO ČO ZAUJÍMA..
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-07 13:39:02 58d4289b
Tak čítam, že si bol inšpirovaný "veriacim"...Nejako ťa to muselo zaujať, názory tých vedcov, pokúšal si sa ich vyvrátiť, ale to také ľahké nie je, ako by si si želal. Keďže si toho popísal hodne a nechce sa mi všetko vyvracať, k pár tvojím názorom sa stručne vyjadrím...
"Mohli by Títo vedci teda tvrdiť že život je výsledkom nie náhody - nie istej možnosti ?"

V prvom rade si uvedom, že to sú myšlienky vedcov, to nevyvrátiš nejakým svojím mudrovaním...A to riešili vznik života v prapolievke, teda už niečo máš. Jeden nick uviedol dobrý fakt...Náhoda nemože byť z ničoho...Na to dostal od Rafaela odpoveď, že ani entita...Entitu ponechám teraz bokom, ale budem riešiť náhodu z ničoho...Vedci totiž neriešili náhodu z ničoho, ale náhodu z prapolievky...Predstav si, že nemáš prapolievku a budeš riešiť vznik života z náhody, bez prapolievky z ničoho...Samozrejme, vznik života z ničoho je nemožný...) Teda, ako vznikla prapolievka, z náhody ? A potom ako vznikla náhoda ? Z ničoho ?...)))
A je end..A ani nepotrebuješ riešiť pravdepodobnosť..)))

"Dajme tomu že by život stvorila akási neznáma hybná sila, či už neinteligentná alebo inteligentná - stvoriteľ, duch svatý, abrakadabra, neznáma čierna skrinka, boh, praéter, mimovesmírna substancia života, prabahno alebo čokoľvek iné...
Mohli by si ale dovoliť tvrdiť - že to nebolo NÁHODOU ? Pri ktorej hybná sila začala ten život tvoriť ?
Tak ďaleko predsa dôjsť svojim uvažovaním nemohli, pretože nepoznajú príčiny udalostí...
Ak by ich poznali, až potom by predsa mohli tvrdiť že to náhodou nebolo."
Až berieš do úvahy entitu, čo všetko stvorila a naznačuješ, že kto takto uvažuje nemože poprieť bez dokazov a bez chápania príčin, že entita tvorila náhodou, tak k tomu toľko...
Žiadne dokazy a fakty nie sú ,ale základná logika hovorí toto...Náhoda ako jav nie je o inteligencií a tvorbe z ničoho. Ale z niečoho, čo je a čo je možné.Tvorba života a vesmíru, čo je komplikovaná záležitosť potom nevyzerá z náhody, ale z nejakých dovodov tej entity, prečo to urobila...
Náhoda totiž pracuje s tým čo je a čo je možné, tvorba života a vesmíru, až je od entity, nie je z toho čo je, ale z toho, čo entita tvorí, aby bolo a čo predtým nebolo, preto to nie je náhoda...

"Dokonca aj my ľudia sme vytvorili mnohé veci úplne čírou náhodou. Úplne čírou náhodou sme prišli na mnohé veci až potom tvorili sme cieľavedomo.
No prvotnou príčinou tejto našej činnosti bola často náhoda."
Pekná myšlienka, ale ľudia nikdy nestvorili z neživého niečo živé...Náhoda znova potrebuje základ, prostredie a niečo, čo existuje, nie je z ničoho...


"Teda tvrdiť že život náhoda nie je si vyžaduje skutočnú dávku nevedeckého prístupu."
Nie si vedec, varíš z vody. Vedci si na základe vedeckého skúmania vznikj života v prapolievky kĺudne možu takto vyjadrovať, nakoniec je to ich názor a nie vedecký dokaz, ale rozhodne to má vačšiu váhu ako tvoja myšlienková konštrukcia na základe tvojho mudrovania..

"Tieto ich tvrdenia sa dajú chápať iba ako tvrdenia z neznalosti. No skutoční vedci sa zvyčajne vyjadrujú iba k tomu čomu naozaj rozumejú.
Ak niečomu nerozumejú mali by radšej povedať NEVIEME. Aspoň by neplietli hlavy tým ktorí od toho že to nebola náhoda niečo aj očakávajú."
Je od teba fakt smiešne vyvracať takto názory vedcov, čo majú Nobelovu cenu....Neznalý si bohužial ty..Oni rozumejú tomu, prečo sa vyjadrili o nemožnosti vzniku spontátnneho života z prapolievky, problém je, že nechápeš sposob ich práce a dovod ich názoru na to..

"Záver: Iné racionálne vysvetlenie ako to že život náhoda je sme vlastne zatiaľ ani nenašli."
Neplatný záver.Náhoda nie je z ničoho...Nie je objasnený povod hmoty - energie, takže nemáš objasnený ani vznik života z prapolievky...

Napíšem ti tento záver od jedného nicka, ktorý nepostráda logické uvažovanie :
Rozlišujme medzi viem a myslím si, faktom a zbožným prianím, medzi prírodnými a spoločenskými vedami. Ako povedal plagiátor a antifeminista Einstein, nič nie je nemožné. Nemôžeme vylúčiť žiadnu formu existencie, pokiaľ nevieme prírodnými vedami a faktami dokázať jej neexistenciu.
Asi toľko..)


michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-07 21:50:33 b2296ef5
Michal nechce sa mi na to cele regovat co si napisal, ale aspon na toto Tu cim argumentujes s tou Tvojou polievkou tu odpovedal Lordx..

Hoylov vypocet pravdepodobnosti bol od zaciatku serioznymi vedcami zavrhnuty ako chybny a nema nic spolocne s tym ako funguje evolucia.
https://en.wikipedia.org/wiki/Junkyard_tornado

A zda si mi ze si necital dost pozorne... Argumentujes - Jeden nick uviedol dobrý fakt...Náhoda nemože byť z ničoho...

Pokial by skutocne mysleli takto deterministicky tak ano - nahoda nemoze byt z nicoho ale v tom pripade je to cisto deterministicke.. Mechanistický determinizmus nic take ako nahodu ani nepripusta, nahoda je len nedostatok vedomosti.. Takze nedostatok vedomosti tu je, teda aj pojem nahoda je na mieste....

Mal by si si najprv vybrat co je to ta nahoda u Teba - skor nez zacnes nieco pisat.

No toto # DyvuVeqi71
-
 64% ( 4 people voted )
+
2014-02-07 23:33:18 b2284882
Hoylov výpočet bol skor upravený vedcami a dopadol ešte horšie v neprospech spontánneho života z prapolievky :
Roku 1970 se světoznámý britský astronom Sir Frederick Hoyle rozhodl vypočítat matematickou pravděpodobnost samoplození z předbiologické polévky, aby vysvětlil původ života (Hoyle, 1981). Za použití zákonů matematiky, chemie a termodynamiky vypočítal pravděpodobnost samoplození pouhých proteinů jediné měňavky a zjistil, že činí 1 ku 1040 000. Hoyle pevně věřil v dogma o samoplození, ale toto číslo změnilo jeho názor. Hoyle (1981) konstatoval (Missler, 1996):

Pravděpodobnost vytvoření života z neživé hmoty je jedna ku 40 tisíc nul za ní. To je dost na to, aby byl Darwin pohřben i s celou teorií evoluce. Neexistovala předbiologická polévka, ani na téhle planetě ani na žádné jiné, a pokud počátky života nebyly náhodné, musely být produktem účelné inteligence (str. 60).

Námitkou proti Hoylovu dílu je fakt, že nezahrnul do svých kalkulací náhodné vytvoření DNA, RNA, či buněčné membrány, jež uzavírá a drží buňku pohromadě. Stručně řečeno, nezahrnul nutné součásti, jež tuto mikromašinku udržují v chodu.

Fyzik z univerzity v Yale, profesor Harold Morowitz, zachránil situaci postulováním realističtějšího odhadu pro samoplození bakterie, který zahrnul informace chybějící v Hoylových výpočtech (Hynek a Vallee, 1975). Konstatoval, že pravděpodobnost pouhé jediné bakterie vytvořivší se náhodou je jedna ku 10100 000 000 000. Další významní vědci včetně Carla Sagana propočítali statisticky evoluci člověka náhodou, a výsledky jsou šokující: jedna možnost ku 102 000 000 000 (Sagan et al., 1973). V matematice je pravděpodobnost menší než jedna ku 1015 rovna naprosté nemožnosti a je považována za „skutečnou nemožnost“ (Eastman a Missler, 1996).
Až teda pokladáš za náhodu za nedostatok vedomostí, tak to však vôbec nerieši povod existencie prapolievky, teda ani povod hmoty, dostal si sa len do toho, že môžeš povedať, že NEVIEŠ ako vznikla. Ja neuznávam myšlienku, že nedostatok vedomostí o niečom znamená náhodu, tento postoj neuznávam. Pre mňa je nedostatok vedomostí len to, čo to slovo znamená, teda že neviem a nie náhodu.
Až to tebe takto stačí náhoda je nedostatok vedomostí, OK, ale mne to zrovna logické nepripadá...

michal # RabyFaso02
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-02-08 20:10:51 b2297f71
Hm vidim u Teba pokrok, pouzivas pojem NEVIEM.. Tak to gratulujem.

No toto # DyvuVeqi71
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-02-08 22:42:50 b2284882
michal mozes mi vysvetlit ,aka je matematicka pravdepodobnost, ze naucis napr. simpanza , to co vie simpanz , ktoremu na obrazovke zasvieti na 60 milisekund porozhadzovanych 9 cisiel a on ich po naslednom zakryti dokaze vyklikat v spravnom poradi?
Clovek to nedokaze, mozgom nie je schopny ani zaregistrovat tie cisla, tak rychlo sa zakryju ,ten simpanz sa nespletie ani raz. Je tam 362 000 kombinacii, takze asi nejde o nahodu, alebo ano?
Toto som ti napisal preto, aby si chapal aj ine suvislosti, nie len z pohladu nasho nedokonaleho mozgu vediet prist na to ,akym sposobom mozno z neziveho vytvorit zive.
Nasa neschopnost voci tomu simpanzovi je ocividna, narusa to teda aj to, co sme si donedavna mysleli.
Zvierata vedia planovat, vedia pouzivat nastroje, vedia sa ucit, maju uzasnu pamat, kde sa na to hrabu ludia.
V porovnani s nimi sme ozaj este vo vyvoji velmi pozadu, a dovod je jasny, nezijeme tu tak dlho, myslim nas druh, aby sme boli tak dokonali.
Preto ak naozaj nedokazeme ani to, co ten simpanz, je velmi tazke chapat, ci naozaj vieme predpokladat, aka je pravdepodobnost toho, ci onoho.
Ale mame jednu vyhodu oproti javom ,ktore predpokladame a este sa neudiali. Zivot tu je, napriek akymkolvek cislam, ktore to vyvracaju.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-09 08:49:38 59ad5d21
Tvrdenie že akákoľvek matematická pravdepodobnosť 1 ku N nemôže nastať patrí do oblasti viery nie vedy.

No toto # DyvuVeqi71
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-02-09 09:57:11 b2284882
a hlavne ked ta udalost uz prebehla....
Rafael # BakiQuno09
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-02-09 10:12:16 59ad5d21
a nevypocital niekto aj ze aka je pravdepodobnost, zeby za tym stal zidovsky budha?

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-09 10:33:55 b2fd9cb6

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tri   sedem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Ofenzíva trhu


Ofenzíva trhu
Internet druhej generácie (teda smartfóny, mobilný internet, personalizovaný obsah, GPS...) behom pár rokov pripravil revolúciu v prúdení informačného toku spoločnosťou.
WikiLeaks: Asi 80 společností kolaboruje s NSA včetně Intelu, IBM a Microsoftu
Sebaklam ateizmu
Kdo moc ví, je nepohodlný

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.1794 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles