Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Ilumináti boli amatéri


Ilumináti boli amatéri

Druhý veľký finančný škandál tohto roka odhaľuje skutočnú medzinárodnú konšpiráciu: Neexistuje žiadna cena,ktorú by nevedeli veľké banky ovplyniť. Svetoví konšpirátori, ľudia veriaci v to, že všetko je v rukách Rothschildovcov, slobodomurárov iluminátov!

My, skeptici vám dlhujeme ospravedlnenie. Mali ste pravdu. Kľúčovými hráčmi môžu byť síce iní, ale váš základný predpoklad je správny: Svet je naplánovaná hra. Zistili sme to v posledných mesiacoch, kedy rad súvisiacich korupšných škandálov pochádzajúcich z finančného sektora naznačuje, že najväčšie banky na svete môžu ovplyvňovať ceny, a teda tým pádom všetko.

Možno ste počuli o škandále Libor, v ktorom najmenej tri – a možno všetkých 16 bánk – ktoré sú označované ako  "too big to fail" (príliš veľké, aby mohli padnúť), manipulovali s globálnymi úrokovými sadzbami, v procese, kedy sa pohrávali s cenami finančných nástrojov v hodnote viac ako  500 biliónov dolárov. Keď sa to dostalo na verejnosť v minulom roku, bol to azda najväčší finančný škandál v histórii – professor z MIT Andrew Lo dokonca vtedy povedal, že "sa jedná svojimi rozmermi o rádovo najväčší finančný podvod v histórii trhov."

Bolo to veľký škandál, ale teraz môže mať Libor pokračovateľa. Unikli informácie o tom, že londýnska firma ICAP, najväčšia firma na svete, ktorá obchoduje s úrokovými sadzbami swapov, je vyšetrovaná americkými úradmi za obchody, ktoré vyzerajú hrozne a pripomínajú škandál Libor. Úrady vyšetrujú, či mohli obchodníci s cennými papiermi v ICAP spolupracovať s 15 najväčšími svetovými bankami, aby ovplyvňovali výšku ISDAfix – výšku benchmarku, ktorý sa používa po celom svete na výpočet úrokových sadzieb swapov.

Úrokové sadzby swapov sú nástroj, ktorý používajú veľké mestá, veľké korporácie a štáty pri  správe svojich dlhov, a rozsah ich použitia je takmer nepredstaviteľne rozsiahly. Jedná sa o trh o veľkosti 379 biliónov amerických dolárov, čo znamená, že akákoľvek manipulácia by ovplyvnila aktíva asi 100 krát väčšie ako je federálny rozpočet Spojených Štátov.

Nikto z nás by nemal byť prekvapený tým, že pri ovplyvňovaní cien úrokových sadzieb swapov hrajú opäť významnú rolu veľké banky – vrátane Barclays, UBS, Bank of America, JPMorgan Chase a Royal Bank of Scotland, ktoré boli pri výbore Libor, ktorý stanovoval globálne úrokové sadzby. V skutočnosti, v posledných rokoch mnohé z týchto bánk už zaplatili milióny dolárov v rámci protikonkurenčnej manipulácie v tej či onej podobe (okrem Liboru, niektoré z nich mali prsty aj v protikonkurenčnej schéme známej ako Rolling Stone minulý rok, ktorá slúžila na ovplyvňovanie aukcií na obsluhu dlhu municipalít). Hoci týmto hrám s finančnými nástrojmi laik nemôže rozumieť, realita je taká, že všetky škandály zahŕňajúce aj Libor a ISDAfix naznačujú jednu veľkú konšpiráciu o tajných dohodách a ovplyvňovaní cien, ktoré sú ukryté pod pozlátkom, že na Wall Street existuje konkurencia.

Prečo je tomu tak? Vzhľadom k tomu, že Libor už ovplyvňuje ceny úrokových sadzieb pri swapoch, jedná sa o situáciu nabalovania jednej manipulácie na ďalšiu. Ak sa obvinenia ukážu ako pravdivé, bude to znamenať, že obchodníci so swapmi platili pri stanovení cien za dve rôzne úrovne korupcie. Ak si dokážete predstaviť platiť 20 dolárov za balenie arašídového masla PB & J, pretože firmy z agrobiznisu majú záujem ovplyvňovať ceny arašídov ako aj ceny arašidového masla, môžete rýchlo pochopiť šialenstvo na finančných trhoch, kde úrokové sadzby a aj úrokové sadzby pri swapoch sú ovplyvňované súčasne, často tými istými bankami.

"Je to dvojaké sprisahanie," hovorí rozčarovaný Michael Greenberger, bývalý riaditeľ obchodnej a trhovej divízie v Commodity Futures Trading Commission a teraz profesor na univerzite v Marylande. "Ide o priehľadnú neskrývanú kriminalitu."

Zlé správy sa nekončia pri swapoch a úrokových sadzbách. V marci, tiež vyšlo najavo, že dva regulátory – CFTC v USA a v Madride založená Medzinárodná organizácia komisií pre cenné papiere – boli po odhalení škandálu Libor nútené urýchlene preskúmať možnosť tajnej manipulácie cien zlata a striebra. "Vzhľadom k viacerým pokusom o manipuláciu, ktoré sme videli pri benchmarkoch Liboru predpokladám ďalšie benchmarky a teda ďalšie legitímne oblasti vyšetrovania," povedal komisár CFTC Bart Chilton.

Ale najväčší šok prišiel z federálnej súdnej sieni na konci marca – ale ak budete sledovať tieto záležitosti starostlivo, nemôže to byť až také šokujúce – kedy bola zamietnutá hromadná civilná žaloba proti bankám, ktoré boli zainteresované pri sadzbe Libor. V tomto prípade federálny sudca akceptoval neuveriteľný argument právneho zástupcu bánk: "Ak mestá, štáty a ďalší investori prišli o peniaze kvôli manipulácii so sadzbou Libor, bola to ich vlastná chyba, pretože si nesprávne mysleli, že si banky v prvom rade konkurujú".

"Fraška", bola reakcia jedného protimonopolného advokáta na zamietnutie žaloby.

"Neuveriteľné," hovorí, advokát Sylvia Sokol z Constantine Cannon, z firmy špecializujúcej sa na antitrustové prípady.

Všetky tieto prípady spoločne poukázajú na jednu vec: Tieto banky, ktoré majú obrovskú silu už len z pozície vlastnenia obrovských finančných aktív – v Spojených štátoch top šesť bánk, mnoho z nich je zainteresovaných práve v prípade Libor a ISDAfix, vlastní majetok vo výške 60 percent HDP Spojených Štátov – si začínajú uvedomovať úžasné možnosti na zvýšenie svojho zisku a politickej moci v krajine, čo prináša nové spôsoby kartelov namiesto konkurencie. Navyše, je stále jasnejšie to, že aj systém trestného súdnictva a aj občianske súdy nie sú schopné tomu zabrániť a to aj vtedy, ak ich prichytia, že spolupracujú a využívajú systém.

Ak je toto všetko pravda, tak  nás to núti žiť v ére neskrývaného celosvetového sprisahania, v ktorom ceny mien, komodít, ako aj zlata, striebra, úrokové sadzby a hodnota peňazí môžu byť diktované zhora. A tí, ktorí to robia, to možu neustále využívať a zarábať na tom. Zabudnite na Illuminatov – toto je skutočnosť a nie je to žiadne tajomstvo. Môžete to vidieť jasne, kedykoľvek chcete.

Zdroj: Zero hedge http://www.hayek.sk/iluminati -boli-amateri/

Preklad: Andrej MoravčíkAuthor: Andrej Moravcik # VybeQepu91
Svet2013-08-079
-
 64% ( 15 people voted )
+
nejaký zmätený nadpis

smartang # BohuPyki56
-
 54% ( 3 people voted )
+
2013-08-07 11:41:43 d90c3016
Aj keby nas zacali vesat na ulici a beztrestne strielat (co tu bude zanedlho) nic nikto nespravi, s takejto obrovskej nadvlady niet uniku. Tyto ludia rozhoduju o vsetkom. A keby sa niekde nebodaj zacal burit cely narod tak proste nariadia zacat vojnu, vyvrazdia populaciu a znova mozu vladnut donekonecna.
Vsetko uz vieme len nevieme co s tym a asi ani nikdy vediet nebudeme
MM # SidaSafa91
-
 53% ( 9 people voted )
+
2013-08-07 12:29:16 d94b4912


John11146 # VexuTefo87
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-08-07 15:04:56 542a8532
V súčastnom svete sa dá moc kúpiť za peniaze, a preto absolútnu moc majú tý, ktorí ich tlačia. Absolútna moc je väčšia, ako moc zákonodarná (politici), výkonná(vojsko, policajné zložky, atd.), súdna(sudcovia) alebo korporátna (firmy, súkromný kapitál).
Dudo # SebiPube68
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-08-07 18:07:43 57c56bd2
A anonymitu, bezuhonnost chcu len pre seba ... typicke. Pokrutit co sa da a zviest sa na chrbte kazdeho napadu.
John11146 # VexuTefo87
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-07 18:33:44 542a8532
Popripade by sa mohli demaskovat pisalkovia legislativy, prejavov a pod. pre politicke predstavenia. Podpisy pod zmluvami a deklaraciami v trezoroch, tajne spolky a bratstva, pokrvne linie. Proponenti odanonymizovania. Pche.
John11146 # VexuTefo87
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-07 18:47:18 542a8532
loading...
Som rad ze sa prebudzaju dalsi aj ked nadpis je ozaj zmetocny pretoze iluminati je bezne zauzivane oznacenie ludi co riadia tento svet.
A na margo clanku co povedal Rockefeler Rothschildovi na zaciatku 20. storocia ked si zacali konkurovat ohladom ropy? Competition is a sin- konkurencia je hriech.
antiNWO # MeviNije74
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-08-07 19:43:33 c35b6f7b
Človeče, veď ilumináti, tí zmrdi špinaví, riadia tieto podvody... To je ich práca !

Johny # XukeNemi98
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-08-07 23:55:37 c35b0d90
Celý život je hra a je to len o rozhodnutí a aktivite. Dobrí ľudia sú držaní v stave nerozhodnosti a pasivity. Donekonečna sme presviedčaní, že nie je možné tento útlak premôcť a jediná aktivita, ku ktorej sme vyzívaní je, aby sme bojovali proti tomuto útlaku - čo je strategická chyba. Všimnite si konkrétne tieto webstránky o čom sú - premieľajú útlak zo všetkých strán, miesto toho aby sme sa zamerali na niečo pozitívne, ľudia o ničom inom nepíšu, len ako ich stále niekto utláča. Bohužiaľ pasivita vyhovuje väčšine ľudí, potom sa nečudujme, že nám život organizuje malá skupinka aktívnych blbcov. Neverím, že sa situácia na tejto planéte niekedy zlepší. Otázkou je, čo s tými, ktorí sú si vedomí stavu planéty a odmietajú sa nadalej podieľať na stave vecí?
takto # WuwiPygi82
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-08-12 12:21:47 b229a081

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tr   štyri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Erdogan říká, že Turecko by mohlo zakázat Facebook a YouTube


											Erdogan říká, že Turecko by mohlo zakázat Facebook a YouTube
Ministerský předseda Tyyip Erdogan řekl, že Turecko by po místních volbách 30. března mohlo zakázat Facebook a YouTube, jichž, jak říká, zneužívali jeho političtí nepřátelé. ...
O zkratkách, eufemismech, sociálním inženýrství — 2
Přední čínský institut bude prodávat geneticky editovaná mikroprasátka
PARALELNÝ POLIS

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0286 s
good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage